Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 16:18   #2101
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, co można odpowiedzieć na pytanie o "znajomość branży" ( w moim przypadku sanitarnej). Podczas jednej rozmowy mnie o to zapytano, no i trochę mnie na początek zamurowało, a później zaczęłam jakieś głupoty opowiadać...
Niestety nie mam doświadczenia w tej branży, ale jeżeli zechcą mi państwo dać szansę, to ja się bardzo chętnie się podszkolę
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:27   #2102
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, co można odpowiedzieć na pytanie o "znajomość branży" ( w moim przypadku sanitarnej). Podczas jednej rozmowy mnie o to zapytano, no i trochę mnie na początek zamurowało, a później zaczęłam jakieś głupoty opowiadać...
Nie wiem co sama bym odpowiedziała, a co dopiero co ktoś mógłby odpowiedzieć. Pewnie sama bym plotła 3 po 3. W sumie nie wiem czemu nigdy się nie zastanawiam jakie pytania mogą paść na rozmowie i idę spontanicznie.
Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Proszę o kciuki w poniedziałek, bo odezwali się do mnie z fajnej firmy i mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:45   #2103
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Proszę o kciuki w poniedziałek, bo odezwali się do mnie z fajnej firmy i mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie
Trzymam i liczę, że się powiedzie Ja proszę o kciuki jutro i w poniedziałek, bo też rozmowy

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48999316]Nie wiem co sama bym odpowiedziała, a co dopiero co ktoś mógłby odpowiedzieć. Pewnie sama bym plotła 3 po 3. W sumie nie wiem czemu nigdy się nie zastanawiam jakie pytania mogą paść na rozmowie i idę spontanicznie.

[/QUOTE]

Chodziło mi ogólnie, jakbyście odpowiedziały na takie pytanie dotyczące swojej branży

Ja też się prawie nie zastanawiam, ale jutro idę, a w ogłoszeniu było "bardzo dobra znajomość branży sanitarnej - wymagane!" i tak się zastanawiam... o co kaman? No bo co, mam opowiadać, kto jest najlepszym dostawcą rur PE lub PP albo która firma ma lepsze zawory termostatyczne?


Na ostatniej rozmowie zapytano mnie np. co mogliby opowiedzieć o mnie moi byli profesorowie Najpierw miałam facepalma porządnego podejrzewam na twarzy, bo sobie pomyślałam "oho, Nemme, dziewczyna, do garów a nie do inżynierki!" A później bzdury powiedziałam o ambicji i bla bla bla... :P

Edytowane przez Nemme
Czas edycji: 2014-11-19 o 20:49
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 07:45   #2104
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Nemme, a dzwonili do ciebie z ostatniej rozmowy, bodajże tydzień temu nam pisałaś, że byłaś na rozmowie ? Są jeszcze szanse na pracę tam ?
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:44   #2105
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
o

Ja też się stresuję, szczególnie wtedy gdy bardzo mi zależy. Np ostatnio poszłam na rozmowę, baardzo chciałam się dostać, pani zadowolona, zachwyt nad doświadczeniem itd, ja opanowana jak nie ja normalnie i właśnie chyba ten mój stresowy stoicki spokój mnie pokonał Pani miała oddzwonić w celu umówienia się na dzień próbny, ale wcale nie zadzwoniła.


Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Ja też, chociaż akurat przy tej pracy, bardzo mi zależało, ale byłam ostatnią
z 70 osób na rozmowie i stwierdziłam, że przecież nie mam szans i wyluzowałam.

Tak trochę za bardzo podobno, ale za to właśnie podobno dostałam pracę, że nie miałam kołka w dupie.

Też sobie wmawiam że to nic strasznego ale nie umiem sama siebie oszukiwać

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Witaj koleżanko po fachu, może kiedyś się spotkamy w jakiejś pracy

Ja też się zawsze stresuję, tak mi się trzęsą kolana jak siedzę, że mam wrażenie, że zaraz wyskoczą ^^ A jak siebie słyszę, jak mi się załamuje głos, jak odpowiadam na niektóre pytania (mimo, że znam odpowiedzi) to nie dziwię się, że nikt mnie nie chce Chociaż tyle, że się nie jąkam

Dziewczyny, powiedzcie mi, co można odpowiedzieć na pytanie o "znajomość branży" ( w moim przypadku sanitarnej). Podczas jednej rozmowy mnie o to zapytano, no i trochę mnie na początek zamurowało, a później zaczęłam jakieś głupoty opowiadać...

Kto wie może nasze drogi zawodowe kiedyś się skrzyżują

Ja bym pewnie odpowiedziała że znam tą branże i co konkretnie mają na myśli Nie lubię takich ogólnych pytań, wolę bardziej szczegółowe
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:50   #2106
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Proszę o kciuki w poniedziałek, bo odezwali się do mnie z fajnej firmy i mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie
Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Ja proszę o kciuki jutro i w poniedziałek, bo też rozmowy


Dziewczyny u mnie w mieście szukają ekspedientki - asystentki dietetyka do naturhouse, oczywiście wysłałam im Cv ale to /liche/. Myślicie żeby iść tam np osobiście i jeszcze raz zostawić to nowe?

Właśnie zarejestrowałam się w Akademi PARP tak jak niektóre z Was i chciałam się zapytać czy na prawdę konieczne jest podawanie wszystkich danych, tj np. pesel? Albo ta ankieta "zamierzenia dla planowanej działalności". Trzeba to wszystko uzupełniać ?

Edytowane przez julk44
Czas edycji: 2014-11-20 o 12:30
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:40   #2107
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Czytam, nie piszę.
Stwierdziłam, że chyba nie znajdę pracy w tym stuleciu.
Właściwie to stwierdziłam, że nigdy jej nie znajdę...
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 13:13   #2108
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Czytam, nie piszę.
Stwierdziłam, że chyba nie znajdę pracy w tym stuleciu.
Właściwie to stwierdziłam, że nigdy jej nie znajdę...
Ja też teraz tylko czytam, nie piszę Jestem na dziwnym etapie pt: ''Wszystko mi jedno''. Niby wysyłam cv od czasu do czasu, ale jest mi kompletnie obojętne, co będzie, straciłam dobre nastawienie i zapał.

Nie licząc bezsennych nocy, kiedy czarne myśli atakują. Przez to odkładam położenie się do coraz późniejszych godzin, bo wykańcza mnie mój mózg, a później śpię do południa i ot, zaklęte koło.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:39   #2109
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Ja też teraz tylko czytam, nie piszę Jestem na dziwnym etapie pt: ''Wszystko mi jedno''. Niby wysyłam cv od czasu do czasu, ale jest mi kompletnie obojętne, co będzie, straciłam dobre nastawienie i zapał.

Nie licząc bezsennych nocy, kiedy czarne myśli atakują. Przez to odkładam położenie się do coraz późniejszych godzin, bo wykańcza mnie mój mózg, a później śpię do południa i ot, zaklęte koło.
Eh...Dobrze, że mam studia, o tyle i o ile... Pewnie będąc bezrobotną w pełnym znaczeniu tego słowa - leżałabym dniami i nocami w pokoju, na łóżku, albo już by mnie nie było - mam słabą psychę...
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:46   #2110
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Eh...Dobrze, że mam studia, o tyle i o ile... Pewnie będąc bezrobotną w pełnym znaczeniu tego słowa - leżałabym dniami i nocami w pokoju, na łóżku, albo już by mnie nie było - mam słabą psychę...
Nadal szukasz tylko pracy w księgowości? Nie myślałaś może o praktykach albo stażu (od razu mówię, że nie chodzi mi o staż z pup). Z tego co kojarzę, startujesz na stanowiska, gdzie wymagane jest już pewne doświadczenie, a Twoim problemem jest to, że go nie masz? Przepraszam, jeśli coś pomieszałam. Na słabą psychikę nie ma co zwalać, to jest tylko szukanie usprawiedliwienia. Jeszcze nie zaczęłaś pracować a już wiesz, że nigdy nie będziesz, no bomba normalnie Można być bezrobotnym i nie gapić się cały dzień w sufit, afirmacja
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:54   #2111
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Tak, nic nie pokręciłaś.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 13:55   #2112
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Na słabą psychikę nie ma co zwalać, to jest tylko szukanie usprawiedliwienia. Jeszcze nie zaczęłaś pracować a już wiesz, że nigdy nie będziesz, no bomba normalnie Można być bezrobotnym i nie gapić się cały dzień w sufit, afirmacja
Niektórzy szybciej się załamują byciem na bezrobociu, to też kwestia poczucia własnej wartości. Jak się czuje wewnątrz, że niewiele się znaczy, to brak odzewu ze strony pracodawców dodaje jeszcze swoją ''cegiełkę''.

Przeczytałam przed chwilą taki post na blogu, może kogoś zainteresuje:

http://bartekpopiel.pl/jak-znalezc-p...doswiadczenia/
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:56   #2113
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Czytałam ten post chyba z 80 razy. Jak mam wielkie doły, to szukam w google "Jak znaleźć pracę bez doświadczenia" i wywala mnie na tę stronę. Jak widać mało pomocna - chyba już ponad 2 lata miną...
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:57   #2114
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

ja powoli oswajam się z myślą, że w styczniu będę znów miała status bezrobotnego umowa o prace na 3 mce to wszystko na co mnie stać...
I na pewno zatrudnią jednego gościa który tutaj nic nie robi, ale ma znajomości. eh takie jest życie.

pracuję za najniższa krajową, inni pracownicy biorą dodatek i to nie mały za dodatkowe obowiązki które wykonuję ja to jest dopiero dołujące.

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2014-11-20 o 14:00
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:57   #2115
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Niektórzy szybciej się załamują byciem na bezrobociu, to też kwestia poczucia własnej wartości. Jak się czuje wewnątrz, że niewiele się znaczy, to brak odzewu ze strony pracodawców dodaje jeszcze swoją ''cegiełkę''.

Przeczytałam przed chwilą taki post na blogu, może kogoś zainteresuje:

http://bartekpopiel.pl/jak-znalezc-p...doswiadczenia/
Otóż to, dokładnie.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:59   #2116
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Nemme, a dzwonili do ciebie z ostatniej rozmowy, bodajże tydzień temu nam pisałaś, że byłaś na rozmowie ? Są jeszcze szanse na pracę tam ?
Pani powiedziała, że do końca miesiąca kogoś wybiorą i wtedy będą dzwonić, więc jeszcze czekam


Byłam dzisiaj na rozmowie, masakra jakaś ^^ Przetrzepali mnie prawie przez 1,5 godziny Były 4 osoby na rozmowie, pani z HR, kierownik pracowni projektowej, jego zastępca i pan, z którym miałabym współpracować. Najpierw typowe pytania pani z HR zadawała o zalety i wady i takie tam różne, a później zaczął się ostrzał ze wszystkich stron Niby stanowisko takie średnie, ale przepytano mnie jak na stanowisko specjalisty Nie liczę na nic, bo niektóre pytania mnie zaskoczyły... poczułam się jak na egzaminie ustnym z Gazownictwa i Ciepłownictwa


W poniedziałek następna rozmowa, psychicznie mnie wykończą


Jabłuszko, przykro mi, ale nie ma co się poddawać. Wiem, że takie pisanie może doprowadzać do szewskiej pasji, bo mnie przez ostatnie 9 miesięcy też wszystko denerwowało. Ale nie ma co tracić nadziei i wysyłać wysyłać, chodzić i starać się, a nie tylko marudzić i mówić, że zawsze się będzie bezrobotnym...

Edytowane przez Nemme
Czas edycji: 2014-11-20 o 14:04
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:07   #2117
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Niektórzy szybciej się załamują byciem na bezrobociu, to też kwestia poczucia własnej wartości. Jak się czuje wewnątrz, że niewiele się znaczy, to brak odzewu ze strony pracodawców dodaje jeszcze swoją ''cegiełkę''.

Przeczytałam przed chwilą taki post na blogu, może kogoś zainteresuje:

http://bartekpopiel.pl/jak-znalezc-p...doswiadczenia/
Ja wiem i to rozumiem, w chwilach zwątpienia sama miewałam lepsze i gorsze chwile, więc nie krytykuję samego złego samopoczucia, no chyba, że ktoś nic nie robi ze sobą tylko marudzi na forum Piszę ogólnie, nie miałam nikogo konkretnego na myśli, od razu wyjaśniam ... jednak czasem jak człowiek nie znajdzie w sobie tego "czegoś" żeby się przełamać, to nikt za niego też tego nie zrobi.

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Czytałam ten post chyba z 80 razy. Jak mam wielkie doły, to szukam w google "Jak znaleźć pracę bez doświadczenia" i wywala mnie na tę stronę. Jak widać mało pomocna - chyba już ponad 2 lata miną...


Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
W poniedziałek następna rozmowa, psychicznie mnie wykończą
Dobrze, dobrze, nie narzekaj
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:11   #2118
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Pójdę się zdrzemnę, kiedyś do Was wrócę.
Mnie nie denerwuje pisane, że "kiedyś się uda", bo to fajna sprawa, z tym, że chciałabym, żeby to kiedyś już nastąpiło.

Mówi się, że studenci mają łatwość z szukaniu pracy, a to wcale nie jest tak, jak się wydaje. Ale w sumie nie chcę się rozwodzić nad tym, dobrego popołudnia, ja lecę na łóżeczko
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:19   #2119
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

hej wszystkim,
ja dalej pracuje w moim kołchozie, ale to co sie tam dzieje sprawia ze podjelam dzis decyzje ze jutro po niemal 3 mcach mowie im 'pa'. Przytocze zaledwie kilka sytuacji....

sytuacja tydzien temu: mialam miec sobote tydzien temu wolna, w czwartek , 2 dniw czesniej patrze na grafik i widze ze ZNOWU kolejny tydzien pod rzad w sb jestem wpisana ja od 14 do 22. mowie ze mialam miec w koncu wolna sb,przez co zaplanowalam sobie wyjazd <nie prawda, ale tak powiedzialam> po czym uslyszalam "dziewczynki, ale to nie moze byc tak ze wy sobie planujecie wolny czas!"
sytuacja z wczoraj. od tygodnia jestemy na zmianach 12h co drugi dzien. fajnie, jest sie zmeczonym ale swiadomosc ze kolejny dzien jest wolny jakos tak fajnie dziala gdyby nie fakt ze w ciaggu 12h nie ma nawet 3min odpoczynku.... serio.
gdy w koncu wczoraj usiadlam z pudelkiem z kurczakiem i zaczelam go W POSPIECHU ladowac do buzi <mialam 2 rece zajete, jedna trzymalam pudelko a druga machalam widelcem> uslyszlaam: widze ze jesz, ale mozesz to robic jedna reka a druga pracowac....

nie liczac biezacego tygodnia w ciagu ostatnich 5t tyg 4 tygodnie mialam nocna zmiane, organizm mi szaleje;/ oczywiscie telefony minimum raz w tyg i sciaganie na nocke to norma.
dzisiaj nie wytrzymalam. dostaje telefon, czuje ze sie zle bedzie dziac <ten tydzien mialam pracowac 6-18> i mowi mi kierowniczka ze jutro mam przyjsc od 18-6.. ja pytam "czemu znowu mam nocke? odpowiedz: bo tak potrzebuje" na moje pytanie co z niedziela w ktora mialam pracowac? nie wiem, najwyzej zadzwonimy zebys przyszla w niedziele. ale nie wiem teraz czy napewno.

nie mam sily. witki i cycki mi opadaja.....
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 14:36   #2120
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Ja też teraz tylko czytam, nie piszę Jestem na dziwnym etapie pt: ''Wszystko mi jedno''. Niby wysyłam cv od czasu do czasu, ale jest mi kompletnie obojętne, co będzie, straciłam dobre nastawienie i zapał.

Nie licząc bezsennych nocy, kiedy czarne myśli atakują. Przez to odkładam położenie się do coraz późniejszych godzin, bo wykańcza mnie mój mózg, a później śpię do południa i ot, zaklęte koło.
Dokładnie wiem o czym piszesz, w dzień jakoś się funkcjonuje, ale wieczorem kiedy kładę się spać złe myśli zaczynają atakować. Mój sposób to spokojny oddech - koncentruje się na jego liczeniu, np do 100, potem znowu do 100 i w końcu zasypiam
Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Eh...Dobrze, że mam studia, o tyle i o ile... Pewnie będąc bezrobotną w pełnym znaczeniu tego słowa - leżałabym dniami i nocami w pokoju, na łóżku, albo już by mnie nie było - mam słabą psychę...
Ja też mam słabą psychikę i aktualnie jestem na etapie "nic mi się nie chce, nawet wiem że szkoły też mi się nie chce, bo co to da"
Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Niektórzy szybciej się załamują byciem na bezrobociu, to też kwestia poczucia własnej wartości. Jak się czuje wewnątrz, że niewiele się znaczy, to brak odzewu ze strony pracodawców dodaje jeszcze swoją ''cegiełkę''.
Zgadzam się w 100%, ale jak się można nie załamać, skoro wszyscyl jakoś sobie radzą, mają pracę, a Ty tylko szukasz i szukasz, a nikt nawet nie chce dać szansy na wykazanie się?
[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4901228 4]ja powoli oswajam się z myślą, że w styczniu będę znów miała status bezrobotnego umowa o prace na 3 mce to wszystko na co mnie stać...
I na pewno zatrudnią jednego gościa który tutaj nic nie robi, ale ma znajomości. eh takie jest życie.[/QUOTE]
A może to właśnie Ciebie zatrudnią? W końcu na co komuś pracownik który nić nie robi? No chyba że to np spółka miejska, gdzie wszyscy są od nicnierobienia
[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4901228 4]pracuję za najniższa krajową, inni pracownicy biorą dodatek i to nie mały za dodatkowe obowiązki które wykonuję ja to jest dopiero dołujące.[/QUOTE]


Ja dzisiaj zawiozłam jednak CV do tego naturhouse, byłam opłacić OC auta w ubezpieczalni z którą kiedyś współpracowałam przy ubezpieczeniach majątkowych firmy w której pracowałam i przy okazji zapytałam pół żartem - pół serio (dla mnie bardzo serio) czy nie szukają pracownika Pan powiedział że na razie nie, ale może po nowym roku będą szukać jakiejś dziewczyny tak wiec zostawiłam CV
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:41   #2121
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
hej wszystkim,
ja dalej pracuje w moim kołchozie, ale to co sie tam dzieje sprawia ze podjelam dzis decyzje ze jutro po niemal 3 mcach mowie im 'pa'. Przytocze zaledwie kilka sytuacji....

sytuacja tydzien temu: mialam miec sobote tydzien temu wolna, w czwartek , 2 dniw czesniej patrze na grafik i widze ze ZNOWU kolejny tydzien pod rzad w sb jestem wpisana ja od 14 do 22. mowie ze mialam miec w koncu wolna sb,przez co zaplanowalam sobie wyjazd <nie prawda, ale tak powiedzialam> po czym uslyszalam "dziewczynki, ale to nie moze byc tak ze wy sobie planujecie wolny czas!"
sytuacja z wczoraj. od tygodnia jestemy na zmianach 12h co drugi dzien. fajnie, jest sie zmeczonym ale swiadomosc ze kolejny dzien jest wolny jakos tak fajnie dziala gdyby nie fakt ze w ciaggu 12h nie ma nawet 3min odpoczynku.... serio.
gdy w koncu wczoraj usiadlam z pudelkiem z kurczakiem i zaczelam go W POSPIECHU ladowac do buzi <mialam 2 rece zajete, jedna trzymalam pudelko a druga machalam widelcem> uslyszlaam: widze ze jesz, ale mozesz to robic jedna reka a druga pracowac....

nie liczac biezacego tygodnia w ciagu ostatnich 5t tyg 4 tygodnie mialam nocna zmiane, organizm mi szaleje;/ oczywiscie telefony minimum raz w tyg i sciaganie na nocke to norma.
dzisiaj nie wytrzymalam. dostaje telefon, czuje ze sie zle bedzie dziac <ten tydzien mialam pracowac 6-18> i mowi mi kierowniczka ze jutro mam przyjsc od 18-6.. ja pytam "czemu znowu mam nocke? odpowiedz: bo tak potrzebuje" na moje pytanie co z niedziela w ktora mialam pracowac? nie wiem, najwyzej zadzwonimy zebys przyszla w niedziele. ale nie wiem teraz czy napewno.

nie mam sily. witki i cycki mi opadaja.....
biorac pod uwage caloksztalt pracy w tym miejscu, jaki nam opisujesz, to po takim tekscie juz by mnie w tej firmie nie bylo.
tak, tak, ciezko o prace. ale wszystko ma swoje granice.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:47   #2122
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

uwierz mi, przytkalo mnie, jakbty ktos zrobil mi zdjecie to bym wygladala jak mops. z wielki oczami. no ale nie poszlam wtedy w sb.
mam dosc pracowania jak dzi..a na telefon.
na pytania w ktory dzien mam pracowac zawsze slysze odp "nie wiem, zadzwonimy'wole zarabiac mniej ale normalnie.
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 15:00   #2123
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Bardzo uprzejmi, nie ma co... aż słów brak Tylko zawsze jest dylemat czy się zwolnić i zostać bez środków do życia, czy schować dumę do kieszeni i szukać czegoś w międzyczasie. Chociaż przy takim trybie pracy to ciężko coś innego znaleźć bo jak można się nawet umówić na rozmowę o pracę ? Współczuję bardzo i trzymaj się Kochana
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 15:32   #2124
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
hej wszystkim,
ja dalej pracuje w moim kołchozie, ale to co sie tam dzieje sprawia ze podjelam dzis decyzje ze jutro po niemal 3 mcach mowie im 'pa'. Przytocze zaledwie kilka sytuacji....

sytuacja tydzien temu: mialam miec sobote tydzien temu wolna, w czwartek , 2 dniw czesniej patrze na grafik i widze ze ZNOWU kolejny tydzien pod rzad w sb jestem wpisana ja od 14 do 22. mowie ze mialam miec w koncu wolna sb,przez co zaplanowalam sobie wyjazd <nie prawda, ale tak powiedzialam> po czym uslyszalam "dziewczynki, ale to nie moze byc tak ze wy sobie planujecie wolny czas!"
sytuacja z wczoraj. od tygodnia jestemy na zmianach 12h co drugi dzien. fajnie, jest sie zmeczonym ale swiadomosc ze kolejny dzien jest wolny jakos tak fajnie dziala gdyby nie fakt ze w ciaggu 12h nie ma nawet 3min odpoczynku.... serio.
gdy w koncu wczoraj usiadlam z pudelkiem z kurczakiem i zaczelam go W POSPIECHU ladowac do buzi <mialam 2 rece zajete, jedna trzymalam pudelko a druga machalam widelcem> uslyszlaam: widze ze jesz, ale mozesz to robic jedna reka a druga pracowac....

nie liczac biezacego tygodnia w ciagu ostatnich 5t tyg 4 tygodnie mialam nocna zmiane, organizm mi szaleje;/ oczywiscie telefony minimum raz w tyg i sciaganie na nocke to norma.
dzisiaj nie wytrzymalam. dostaje telefon, czuje ze sie zle bedzie dziac <ten tydzien mialam pracowac 6-18> i mowi mi kierowniczka ze jutro mam przyjsc od 18-6.. ja pytam "czemu znowu mam nocke? odpowiedz: bo tak potrzebuje" na moje pytanie co z niedziela w ktora mialam pracowac? nie wiem, najwyzej zadzwonimy zebys przyszla w niedziele. ale nie wiem teraz czy napewno.

nie mam sily. witki i cycki mi opadaja.....
Masakra. Jeśli nie jesteś w tragicznej sytuacji, ja bym się zwolniła od razu. Miejsce, gdzie traktują cię jak zwykłego robola jest dla mnie dyskwalifikujące, niewarte stresu i poczucia poniżenia.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 15:44   #2125
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

hej podczytuje Was czesto, wkoncu postanowilam sie odezwac

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Pójdę się zdrzemnę, kiedyś do Was wrócę.
Mnie nie denerwuje pisane, że "kiedyś się uda", bo to fajna sprawa, z tym, że chciałabym, żeby to kiedyś już nastąpiło.

Mówi się, że studenci mają łatwość z szukaniu pracy, a to wcale nie jest tak, jak się wydaje. Ale w sumie nie chcę się rozwodzić nad tym, dobrego popołudnia, ja lecę na łóżeczko
Nie myślałaś o tym, żeby iść do biura rachunkowego na bezpłatne praktyki? Nawet na te 10h tygodniowo, skoro i tak nie pracujesz to mogłabyś je potraktować po prostu jako naukę i zdobycie doświadczenia. Wg mnie lepiej popracować trochę za darmo w zawodzie (ale pod warunkiem, że faktycznie będzie się można czegoś nauczyć) niż siedzieć w domu przed laptopem i rozmyślać o braku pracy.
Zdaję sobie sprawę, że to jest "psucie rynku", ale akurat jestem z tej samej branży i widzę, że znalezienie pracy w księgowość bez doświadczenia jest bardzo trudne.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 15:51   #2126
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
mam dosc pracowania jak dzi..a na telefon.
haha z kumpelami tez tak mowimy o naszej pracy. tez mam rozregulowany organizm,mimo ze pracuje od dawna i nie robie na nocki, przez co siadajac do np.kompa, nauki jezyka(po 10min.robie sie spiaca.teraz tez oczy mi sie zamykaja(
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 15:52   #2127
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Co do tematu załamania, mnie parę dni temu dobiła wieść, że dziewczyna z którą chodziłam do klasy ma jakąś tam pracę a ja nie. I to nie byle jaka dziewczyna bo sorry za wyrażenie ale to tłuk totalny , nie wiem nawet czy zdała maturę, mamusia jej torowała drogę aż do matury.
Nawet do Pepco mnie nie wzięli.

Nawet dziś wysłałam cv na telemarketing, choć wiem, że po godzinie będę chciała stamtąd odejść.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 15:58   #2128
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Nawet dziś wysłałam cv na telemarketing, choć wiem, że po godzinie będę chciała stamtąd odejść.
Ja pracowałam w telemarketingu i było całkiem fajnie, w 2 firmach. Praca może i do dupy, ale ludzie bardzo fajni i atmosfera, ale to był taki trochę inny telemarketing, w sensie że wciskałam klientom kit że oni coś MUSZĄ
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 16:02   #2129
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ja często spotykam się z negatywnymi opiniami, że cisną, że pilnują restrykcyjnych norm, że słabo płacą, upierdliwi i tak dalej. Może trafię na normalną ekipę? Nie wiem. Obym gdzieś trafiła bo długi gonią długi, potrzeby gonią potrzeby. A jeszcze niedługo święta. Zawsze robiłam fajne prezenty w tym roku chyba nikomu nic nie dam
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 16:19   #2130
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

SweetHusky a może teleankieter? Ja pracowałam, może to też nie jest szczyt marzeń... Gdybym nie była uprzedzona do mojego "szefa" (gość głupszy niż ustawa przewiduje, udaje że myśli a w oczach widać jak wiatr hula od ucha do ucha) i gdyby płacił w terminie, traktował ludzi normalnie, a nie tak jak to już wyżej antidotum89 napisała to nawet z chęcią mogłabym robić te wywiady. Ja na szczęście noża na gardle nie mam i mogę sobie pozwolić na dłuższe szukanie pracy, ale sama się zastanawiam czy nie wysłać CV do innego instytutu badań w mojej miejscowości
Co do pracy w telemarketingu, to owszem bywa różnie, sama też swego czasu trafiłam na szkolenie w cc orange, zrezygnowałam w połowie szkolenia po odsłuchu. Ale trafiłam też do cc w których pracowałam i pomimo, że nie było zbyt kolorowa to z perspektywy czasu miło wspominam
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.