Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-09, 18:52   #1
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594

Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.


Nie wiem, czy ten wątek bardziej pasuje tu, czy na Dom i Ogród - ale DiO jest podforum na Zrób to sama, a ja o rękodzieł anie pytam... w razie pomyłki prosze o przeniesienie wątku na odpowiednie miejsce


Mam pytanie - jakiej firmy macie zmywarki i ile czasu trwa zmywanie - chodzi mi głównie o program podstawowy i szybki.

Kupując zmywarkę można wyczytać wszystko - jakie ma wymiary, ile wody i prądu pobiera, czym charakteryzują się poszczególne programy - ale nie spotkałam się z wypisaniem, ile czasu trwają te poszczególne programy.

Ostatnio rodzice kupili Electroluxa - i szczerze mówiąc używamy praktycznie wyłącznie programu szybkiego - tu trwa on 36 minut. Podobno w niektórych zmywarkach szybki program trwa ponad godzinę - a mi zależy na tym, aby ten szybki był naprawdę szybki.

Teraz przymierzam się do zakupu zmywarki dla siebie - i będę wdzięczna za waszą pomoc
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 14:14   #2
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Dzisiaj mnie pełno. Kupiłam w zeszłym tyg Boscha, ale mi dopiero wczoraj podłaczyli. Ma 5 programów, w sob bede wypróbowywac bo dzis siedze w pracy do 20. Cos mi w sklepie mówili ze szybki trwa 40 min. Ale nie czytałam jeszce instrukcji. Dam znac co i jak.
Buziaczki.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 15:17   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Amaretta - w takim razie czekam na wyniki "testowania"

Ciekawe, ile w ogóle trwa najkrótszy cykl "szybkiego mycia" i w zmywarce jakiej firmy będzie
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 17:17   #4
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

ja od 7 lat mam Whirlpoolla, ma 5 programów, najkrótszy program trwa 30 minut i naczynia są czyste.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 16:34   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Ja mam boscha ,ma 3 programy-wiecej jest moim zdaniem zbednym bajerem.

Programy maja rozne temp :45-trwa 33 minuty
55- 160
65- 120
zalezy to tez od ciezaru zaladowania ale nie zwieksza sie duzo ,o 2-3 minuty.

uzywam programu szybkiego lub tego 55 stopni.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 02:24   #6
sylunek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Kobietki , po co to ,wszystko...zmywarki są rewelacyjny, nie trzeba stać i szorować stertę garów ,czy trwa 30 , czy 60 min , co mnie to obchodzi , mogę trenować palec, przełączając kanały.
sylunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:06   #7
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

co prawda wątek (nawet mój ) sprzed 7 lat i dla mnie nieaktualny -ale dla mnie czas szybkiego programu jest istotny, np gdy mam jakąś rodzinną imprezę na 20 osób to potrzebuję szybkiego mycia
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 18:34   #8
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Ja mam zmywarkę marki Miele u której program szybki trwa 15 minut.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:48   #9
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
co prawda wątek (nawet mój ) sprzed 7 lat i dla mnie nieaktualny -ale dla mnie czas szybkiego programu jest istotny, np gdy mam jakąś rodzinną imprezę na 20 osób to potrzebuję szybkiego mycia
Dokładnie, kiedy trzeba umyć coś na szybko to nie chcę żeby to trwało ponad pół godziny. Albo jak włączam na noc to dobrze wiedzieć czy jak wstanę to będzie już umyte.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 09:51   #10
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Mamy obecnie AEG
program PRO 2,5 godziny (włączam tylko na noc), ECO 3 godziny,AUTO 2 godziny to te długie programy
"szybki" 60 minut , szybki 30 minut ,ale nie korzystam z nich często.
3 pozostałych jeszcze nie testowałam

Ciekawe jest to,iż starsze modele zmywarek mają programy normalne, które trwają po 60 minut.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 09:26   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Bosch, 45 cm, do zabudowy, z oświetleniem.

Program oszczędny eco to 3 godziny 15 minut. Program szybki, którego z uwagi na oszczędność używam rzadko: 45 minut. Pozostałe programy to między 2-2,5 h. Długość programu eco mi aż tak nie doskwiera, bo mając zmywarkę większość rzeczy (jakichś chochelek etc.) mam podwójnych.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 08:55   #12
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

moja mama ma od 5 lat elektroluksa 45 cm, pod zabudowę.
Są trzy programy z któych każdy można skrócić o połowę
- 60 min, można zmienić na 30min
- 1,40, skrócony do 70min
i jeszcze jeden, program eko, w oryginale trwa 2,15, jego też można dodatkowo ustwić.
Oprócz tego można zmieniać temperaturę mycia, ustawić dodatkowe płukanie czy namaczanie.
Mama jest bardzo zadowolona. U siebie miałam starego bosha i w końcu wylądował na śmietniku ale tylko dlatego, że był już bardzo stary, nie domywał, ciagnął strasznie dużo prądu, był wielki i tylk miejsce zajmował. Teraz nie mam zmywarki
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 09:02   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
moja mama ma od 5 lat elektroluksa 45 cm, pod zabudowę.
Są trzy programy z któych każdy można skrócić o połowę
- 60 min, można zmienić na 30min
- 1,40, skrócony do 70min
i jeszcze jeden, program eko, w oryginale trwa 2,15, jego też można dodatkowo ustwić.
Oprócz tego można zmieniać temperaturę mycia, ustawić dodatkowe płukanie czy namaczanie.
Mama jest bardzo zadowolona. U siebie miałam starego bosha i w końcu wylądował na śmietniku ale tylko dlatego, że był już bardzo stary, nie domywał, ciagnął strasznie dużo prądu, był wielki i tylk miejsce zajmował. Teraz nie mam zmywarki
Która uważasz, że dokładniejsza w domywaniu: Electolux, czy Bosch? Mojego Boscha to w sumie mogę o jedno oskarżyć: rzadko kiedy ładnie domywa szkło. Najczęściej mam zacieki. Mam ustawione na duży pobór soli i nabłyszczacza, używam obecnie tabletek. Już sama nie wiem co robić.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 10:32   #14
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Która uważasz, że dokładniejsza w domywaniu: Electolux, czy Bosch? Mojego Boscha to w sumie mogę o jedno oskarżyć: rzadko kiedy ładnie domywa szkło. Najczęściej mam zacieki. Mam ustawione na duży pobór soli i nabłyszczacza, używam obecnie tabletek. Już sama nie wiem co robić.
Niestety ja o zacieki oskarżam wodę a nie zmywarkę. U rodziców ( zmywarka elektrolux ) jest bardzo twarda woda. sól, nabłyszczacz, drogie tabletki, wachlowanie programami, dodatkowe płukanie, nic nie dawało, zawsze zostawało trochę zacieków na szkle. Ale tak samo było przy zmywaniu ręcznym, jak się nie wytarło szkła na mokro ściereczką to zacieki były. Woda u nich jest twarda i ma dużo minerałów. Chyba tylko mycie w destylacie dałoby radę. ( tak jak z myjkami samochodowymi, żeby zacieków na lakierze nie było, płuczą samochód na końcu wodą zdemineralizowaną ).
Ciotka ma w domu zainstalowany system demineralizowania wody i taka woda jest podłączona do zmywarki. Też ma elektroluxa, takiego jak mama, tylko nowszego i nie ma w ogóle zacieków. W starym mieszkaniu miała Bosha i była strasznie zadowolona, chociaż też potem trzeba było kieliszki wycierać. Chciałam jej tego Bosha ukraść jak się przeprowadzała ale niestety za duży był do mojej kuchni ( 60 cm )
Mój Bosh też robił zacieki ale to jeszcze zmywarka z dawnej epoki. Miałam wrażenie, że nie myje naczyń tylko je gotuje a prądu pożerał jak głupi. Jak jeszcze do tego pralkę włączyłam ( też starą taką z 15-20 lat ) to licznik mało się nie przekręcił.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:01   #15
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

a ja jeszcze w kwestii zacieków winię...szkło.
Serio.
Mam co najśmieszniejsze dwa identyczne komplety szklanek z ikei - tylko kupione w odstępie czasu. Jeden komplet domywa się idealnie - a na szklankach z drugiego zawsze ślady (podczas jeddnego mycia jedne są domyte, a szklanka obok juz nie)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:44   #16
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
a ja jeszcze w kwestii zacieków winię...szkło.
Serio.
Mam co najśmieszniejsze dwa identyczne komplety szklanek z ikei - tylko kupione w odstępie czasu. Jeden komplet domywa się idealnie - a na szklankach z drugiego zawsze ślady (podczas jeddnego mycia jedne są domyte, a szklanka obok juz nie)
Zgadzam sie, nie tylko woda, ale tez szklo. Ja mam trzy identyczne miski. Niby identyczne, bo ta dokupiona pozniej ma odrobine inny odcien szkla. Kupione pierwsze sa na rancie zielonkawe a ta nowsza jest niebieskawa. No i na zielonych zacieki sa zawsze, a niebieska sliczna, blyszczy jak durna.
A u mnie woda jest bardzo twarda, mamy zainstalowany filtr i zmiekczacz, ale to malo daje.

Chociaz powiem wam, ze szlag mnie trafia z obecna zmywarka. Mielismy tuz po pojawieniu sie zmywarek Gorenje, myla jak zloto, zyla bardzo dlugo. Potem mielismy Bosha i tez bylismy bardzo zadowoleni, to byla moja ulubiona zmywarka. Teraz mamy Whirpool i dostaje cholery. Nie ma zmywania, zebym nie musiala czegos odkladac do domycia recznie, czy namoczenia i ponownego wlozenia do zmywarki. A w sprytnym ustawianiu naczyn w zmywarce mam mistrza kraju, wiec to nie jest wina ciezkiego dostepu wody do brudnej rzeczy.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:44   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Niestety ja o zacieki oskarżam wodę a nie zmywarkę. U rodziców ( zmywarka elektrolux ) jest bardzo twarda woda. sól, nabłyszczacz, drogie tabletki, wachlowanie programami, dodatkowe płukanie, nic nie dawało, zawsze zostawało trochę zacieków na szkle. Ale tak samo było przy zmywaniu ręcznym, jak się nie wytarło szkła na mokro ściereczką to zacieki były. Woda u nich jest twarda i ma dużo minerałów. Chyba tylko mycie w destylacie dałoby radę. ( tak jak z myjkami samochodowymi, żeby zacieków na lakierze nie było, płuczą samochód na końcu wodą zdemineralizowaną ).
(...)
Ja również mam twardą wodę, nawet bardzo. A więc to tak... Dzięki.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:49   #18
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja mam boscha ,ma 3 programy-wiecej jest moim zdaniem zbednym bajerem.

Programy maja rozne temp :45-trwa 33 minuty
55- 160
65- 120
zalezy to tez od ciezaru zaladowania ale nie zwieksza sie duzo ,o 2-3 minuty.

uzywam programu szybkiego lub tego 55 stopni.
To chyba mamy identyczne zmywarki, ja z tej edycji Bosch Special Edition. Nadal Ci funkcjonuje? Moja odpukać nie do zdarcia
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 17:33   #19
echinokaktus
Raczkowanie
 
Avatar echinokaktus
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 197
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Powiem tak: kupiłem równocześnie ja i siostra, w podobnej cenie. Ja Hotpoint Ariston, siostra Bosch. Ariston jest super super super cichy, a Bosch jest ok, ale CZASAMI nie domywa.

Wada Aristona: mimo super cichości ma głośny sygnał dźwiękowy na zakończenie. Ma też super cichy tryb nocny. Też z sygnałem dźwiękowym, którego nie można wyłączyć. Myślałem, że mnie szlag trafi, jak pierwszy raz w nocy zabrzęczał skubany...
echinokaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 17:37   #20
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Cytat:
Napisane przez echinokaktus Pokaż wiadomość
Powiem tak: kupiłem równocześnie ja i siostra, w podobnej cenie. Ja Hotpoint Ariston, siostra Bosch. Ariston jest super super super cichy, a Bosch jest ok, ale CZASAMI nie domywa.

Wada Aristona: mimo super cichości ma głośny sygnał dźwiękowy na zakończenie. Ma też super cichy tryb nocny. Też z sygnałem dźwiękowym, którego nie można wyłączyć. Myślałem, że mnie szlag trafi, jak pierwszy raz w nocy zabrzęczał skubany...
Ja mam zmywarkę starego typu i nawet nie ma sygnałów głosowych, więc spokojnie mogę ją wstawiać na noc, ale i tak zdarza mi się to rzadko wolę pod wieczór (jak teraz), rozpakować i rano mieć pustą na kubki.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 20:05   #21
echinokaktus
Raczkowanie
 
Avatar echinokaktus
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 197
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

No niestety, w małym mieszkaniu (gdzie kuchnia w sumie niefortunnie jest praktycznie obok sypialni) "pikająca" zmywarka jest zbyt głośna.
echinokaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 11:20   #22
enka_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 19
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Ja mam zmywarkę od Gorenje i jest świetna. Cicha, dokładna i oszczędna .
enka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 22:18   #23
weronikapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Zmywarki - jakiej firmy i ile trwa zmywanie.

Ja też od mniej więcej pół roku mam Boscha - jak dla mnie super - cicha, oszczędna i dobrze myje naczynia. Na 99% myć wybieramy program najkrótszy trwający 29 minut
weronikapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 23:18:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.