Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 14:21   #1021
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Dziś się mierzyłam
jak zaczynałam stanikomanie to było: 83/94 (nie mierzyłam w zwisie)
po jakiś paru miesiącach noszenia arabeli i eleanora freyi: 77/94 w zwisie 97
dziś: 73/95 w zwisie 98

już wiem jakim cudem zapiełam się na najluźniesza chaftkę w Freyi Charlie. mam na sobie 60G i jest ok ale mierzyłąm 65FF niektórych modeli i też było good.
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:30   #1022
capria
Raczkowanie
 
Avatar capria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 32
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

simeri ale jak się zmierzyc w pochyleniu pod kątem? zupełnie nie mam koncepcji
capria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:33   #1023
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Czytam i czytam ten wątek. Też mam problem z biustem. Nie ma go za wiele. Generalnie noszę push-upy, bo co innego pozostało ;-). Ale każdy mój stanik jest beeee. Pomijam fakt, że panie ekspedientki nie mają zielonego pojęcia co sprzedają, nie wspomnę już o pomocy z ich strony w dopasowaniu. Ostatnio kupiłam stanik Triumph również push up. Porażka po jakimś czasie. Zrobila sięz niego dosłownie szmata . Jeżdżę konno i przeżywam katusze walcząc ze spadajacymi ramiączkami-mimo że są dość mocno skrócone. Zaczęłam ubierać sportowe staniki, które niestety robią ze mnie totalną dechę ale przynajmniej nie poprawiam się co chwilę. Znacie jakieś godne polecenia sklepy w Trójmieście, gdzie można liczyć na spory wybór i fachową pomoc w dopasowaniu stanika?
erolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:37   #1024
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem na tym forum nowa i całkowicie zielona jak się okazało. Przyznaję-całości wątku nie przeczytałam,ale z waszych odpowiedzi wynika,że i ja jestem kobietą w źle dobranym biustonoszu No i jestem w kropce bo sama nie wiem jaki powinnam nosić rozmiar. Wymierzyłam się tak jak pisałyście i teraz chciałabym przeczytać poradę od Was. Pod biustem mam 70 cm,w biuście 81. Jaki więc rozmiar będzie najodpowiedniejszy? Wg. tabelki i wylicznika,który podałyćie wychodzi 65B,ale sama nie wiem czy dobrze
Mierzyłaś się w biuście w pozycji pochylonej?
Wychodzi 65B z marek polskich i 65(30)C z brytyjskich. A jaki rozmiar nosiłaś do tej pory?

Cytat:
Napisane przez Mojitooo Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myslicie o Masquerade Polka? znalazłam w swoim rozmiarze w jednym sklepie internetowym i tak się zastanawiam nad nim... czy jak mam rozmiar 65e UK to też taki powinnam brać?Aha, wczoraj zabrałam mamę do sklepu i kazałam jej poprzymierzac biustonosze. Ona nosi rozmiar 75b o zgrozo. Na poczatek kazałam przymierzyć 70c lub d i był jej za mały! A twierdziła, że nigdy się w 70 nie zapnie, bo za ciasny. A ja jeszcze jej mogłam z tyłu odciągnąć zapięcie! Zmierzyła się i ma 71/90 (w zwisie). czyli to też 65 e, no nie?
A masz obecnie jakiś stanik w rozmiarze 30E? Może daj mamie do przymierzenia, sprawdzisz czy miski na nią pasują
Z tego, co się orientuję, Polka jest standardowa w kierunku do małomiseczkowej.
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:41   #1025
Mojitooo
Zadomowienie
 
Avatar Mojitooo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 125
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
A masz obecnie jakiś stanik w rozmiarze 30E? Może daj mamie do przymierzenia, sprawdzisz czy miski na nią pasują
Z tego, co się orientuję, Polka jest standardowa w kierunku do małomiseczkowej.
No własnie nie mam :/ Mierzylam ostatnio 30 d i było mi za małe, bo góra mi biust trochę wyłaził. I chcę kupić przez neta, najwyżej odeślę. Tylko nie wiem jak Polka Masquerade wypada rozmiarowo :/
__________________
"Każda miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie ma w sobie nienawiść. Bo człowiek jest związany z kimś, kogo kocha, i to mu odbiera cząstkę wolności: nie może być inaczej. A mając za złe utratę własnej wolności, usiłuje drugiego zmusić do tego, aby się swej wyrzekł całkowicie." James Jones
Mojitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:50   #1026
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

ha! mam effuniaka^^ przez ostatnie dni trzęsłam się, czy nie będzie za luźny, za duża miska i w ogóle co to będzie... i jest idealny stanik, którego w ogóle nie czuję. robi mi mini dolinkę
jakoś później wrzucę zdjęcia
ach, 70D jakby co
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:51   #1027
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Znacie jakieś godne polecenia sklepy w Trójmieście, gdzie można liczyć na spory wybór i fachową pomoc w dopasowaniu stanika?
Mogę podać adresy sklepów uświadomionych :
Gamax ul. Węglarska 6/7, Gdańsk
ul. Żwirki i Wigury 8 (obok Empiku), Gdynia
Galeria Rajstop, ul. Świętojańska 66 (obok Empiku), Gdynia
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203...acjonarne.html
polecam

Cytat:
Napisane przez capria Pokaż wiadomość
simeri ale jak się zmierzyc w pochyleniu pod kątem? zupełnie nie mam koncepcji
Ja nie simeri, ale odpowiem co sama wyczyniam. Łapię za końce metra, przepasam się przez plecy tak, jakbym się mierzyła normalnie po czym się pochylam i mierzę luźno

Cytat:
Napisane przez Mojitooo Pokaż wiadomość
No własnie nie mam :/ Mierzylam ostatnio 30 d i było mi za małe, bo góra mi biust trochę wyłaził. I chcę kupić przez neta, najwyżej odeślę. Tylko nie wiem jak Polka Masquerade wypada rozmiarowo :/
Ja bym wzięła 30E na Twoim miejscu. Zawsze możesz oddać/wymienić
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House

Edytowane przez vielleicht
Czas edycji: 2009-06-03 o 14:53 Powód: literówka
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 15:04   #1028
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez capria Pokaż wiadomość
simeri ale jak się zmierzyc w pochyleniu pod kątem? zupełnie nie mam koncepcji
to jest w tzw zwisie - pochylasz się i mierzysz normalnie albo mierzysz się normalnie i się pochylasz - wtedy piersi wiszą i wychodzą spod pach gdzie się ukrywały bo wcześniej miały za mało miejsca w miseczkach

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem na tym forum nowa i całkowicie zielona jak się okazało. Przyznaję-całości wątku nie przeczytałam,ale z waszych odpowiedzi wynika,że i ja jestem kobietą w źle dobranym biustonoszu No i jestem w kropce bo sama nie wiem jaki powinnam nosić rozmiar. Wymierzyłam się tak jak pisałyście i teraz chciałabym przeczytać poradę od Was. Pod biustem mam 70 cm,w biuście 81. Jaki więc rozmiar będzie najodpowiedniejszy? Wg. tabelki i wylicznika,który podałyćie wychodzi 65B,ale sama nie wiem czy dobrze
Możesz też pomierzyć brytyjskie 60DD, albo polskie 60E.

W pierwszym poście są adresy dobrych sklepów.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 15:12   #1029
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Witam!
Czy ktoś może miał do czynienia z jakimiś strojami kąpielowymi firmy Freya?
Ostatnio zamówiłam sobie Vodkatini balkonetkę 60F.
Ogólnie w jednym jak na razie staniku tej firmy noszę właśnie ten rozmiar i na tej podstawie stwierdzam,że może i dobre byłoby 60E...
Trochę mało w internecie jest informacji akurat o tym balkonetkowym modelu.
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 15:13   #1030
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
Mierzyłaś się w biuście w pozycji pochylonej?
Wychodzi 65B z marek polskich i 65(30)C z brytyjskich. A jaki rozmiar nosiłaś do tej pory?
Właśnie zmierzyłam przed chwilką-83cm.
Wstyd się przyznać,ale 75A

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Możesz też pomierzyć brytyjskie 60DD, albo polskie 60E.

W pierwszym poście są adresy dobrych sklepów.
Dziękuję za podpowiedź

Edytowane przez Champs
Czas edycji: 2009-06-03 o 15:16
Champs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 15:25   #1031
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Czytam i czytam ten wątek. Też mam problem z biustem. Nie ma go za wiele. Generalnie noszę push-upy, bo co innego pozostało ;-). Ale każdy mój stanik jest beeee. Pomijam fakt, że panie ekspedientki nie mają zielonego pojęcia co sprzedają, nie wspomnę już o pomocy z ich strony w dopasowaniu. Ostatnio kupiłam stanik Triumph również push up. Porażka po jakimś czasie. Zrobila sięz niego dosłownie szmata . Jeżdżę konno i przeżywam katusze walcząc ze spadajacymi ramiączkami-mimo że są dość mocno skrócone. Zaczęłam ubierać sportowe staniki, które niestety robią ze mnie totalną dechę ale przynajmniej nie poprawiam się co chwilę. Znacie jakieś godne polecenia sklepy w Trójmieście, gdzie można liczyć na spory wybór i fachową pomoc w dopasowaniu stanika?
Ze sportowych staników najlepsze są Shock absorber, tam nic Ci nie będzie skakać, biust będzie jak przymurowany niestety chyba nie są dostępne w Polsce, można je znaleźć na ebayu albo na zagranicznych stronach np. na www.figleaves.com, czasami są też na allegro.
Podaj nam swoje wymiary (ciasno na wydechu pod biustem, luźno w biuście i w pochyleniu), pomożemy Ci znaleźć prawidłowy rozmiar. Jak zaczniesz nosić dobry stanik piersi będą lepiej wyglądać nawet bez push-upa

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Właśnie zmierzyłam przed chwilką-83cm.
Wstyd się przyznać,ale 75A

Dziękuję za podpowiedź
Mierzyłaś się bardzo ciasno pod biustem? różnica między 70 a 69 jest niewielka
a tu wychodzą różne wyniki http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html
musisz poprzymierzać różne rozmiary z brytyjskich 28DD 28E 30C 30D, z polskich 60E 65B 65C i wybrać taki w którym się najlepiej będziesz czuła.

Tu może pooglądać staniki i opinie o nich:
http://kataloglmb.blox.pl/html

Ja mam podobne wymiary i też nosiłam 75A
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 15:27   #1032
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Właśnie zmierzyłam przed chwilką-83cm.
Wstyd się przyznać,ale 75A
I miska była dobra? Miska o polskim rozmiarze 75A odpowiada pomiarowi w biuście ok. 88-89cm. Inna sprawa jest ze stanikami z bazarku, tzw. chińczyki albo z H&M, które są bardzo płytkie
Z Twoich wymiarów wynika 30D (bryt.) lub 65C polskie. Może masz gdzieś blisko dobry sklep stacjonarny z szeroką rozmiarówką? Mogłabyś przymierzyć i się zorientować
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 15:37   #1033
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
I miska była dobra? Miska o polskim rozmiarze 75A odpowiada pomiarowi w biuście ok. 88-89cm. Inna sprawa jest ze stanikami z bazarku, tzw. chińczyki albo z H&M, które są bardzo płytkie
Z Twoich wymiarów wynika 30D (bryt.) lub 65C polskie. Może masz gdzieś blisko dobry sklep stacjonarny z szeroką rozmiarówką? Mogłabyś przymierzyć i się zorientować
Do tej pory wydawało mi się,że rozmiar był dobry,ale po przeczytaniu waszych odpowiedzi i podpowiedzi widzę,że nie Co więcej nikt w sklepie jak do tej pory nie potrafił mi dobrze doradzić,bo odkąd pamiętam był to właśnie ten rozmiar. O tym,że coś jest nie tak zorientowałam się oglądając program na TVN Style i tak zaczęłam szukać "odpowiedzi" i tak trafiłam tutaj Teraz już z dokładną listą zrobię rundkę po sklepach i poszukam odpowiedniego rozmiaru i poprzymierzam. Bardzo Ci dziękuję za pomoc

Acha według listy w Krakowie tylko 1 sklep jest polecany?

Edytowane przez Champs
Czas edycji: 2009-06-03 o 15:41
Champs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 15:57   #1034
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
ha! mam effuniaka^^ przez ostatnie dni trzęsłam się, czy nie będzie za luźny, za duża miska i w ogóle co to będzie... i jest idealny stanik, którego w ogóle nie czuję. robi mi mini dolinkę
jakoś później wrzucę zdjęcia
ach, 70D jakby co
O koniecznie wrzuć zdjęcia! Eh mi doradzono rozamiar 60ff/g i kurde takich na razie nie ma . Ale jak będą to muszę go dopaść, na dużą dolinkę nie liczę, bo nie ma z czego, ale może trochę chociaż.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:06   #1035
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Do tej pory wydawało mi się,że rozmiar był dobry,ale po przeczytaniu waszych odpowiedzi i podpowiedzi widzę,że nie Co więcej nikt w sklepie jak do tej pory nie potrafił mi dobrze doradzić,bo odkąd pamiętam był to właśnie ten rozmiar. O tym,że coś jest nie tak zorientowałam się oglądając program na TVN Style i tak zaczęłam szukać "odpowiedzi" i tak trafiłam tutaj Teraz już z dokładną listą zrobię rundkę po sklepach i poszukam odpowiedniego rozmiaru i poprzymierzam. Bardzo Ci dziękuję za pomoc

Acha według listy w Krakowie tylko 1 sklep jest polecany?
Jak mogło być dobre 75 jeśli pod biustem masz 70 pewnie po kilku założeniach podjeżdżał Ci pod łopatki i się okręcał, to już 70B albo 70C byłby lepszy, ale pewnie cierpiałaś na fobię literkową jak większość

tu masz stanikową mapę:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...C61.083984&z=4

a tu wątek o sklepach stacjonarnych:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...580&w=75038455
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:10   #1036
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
I miska była dobra? Miska o polskim rozmiarze 75A odpowiada pomiarowi w biuście ok. 88-89cm. Inna sprawa jest ze stanikami z bazarku, tzw. chińczyki albo z H&M, które są bardzo płytkie
Z Twoich wymiarów wynika 30D (bryt.) lub 65C polskie. Może masz gdzieś blisko dobry sklep stacjonarny z szeroką rozmiarówką? Mogłabyś przymierzyć i się zorientować
Miska w 75A odpowiada 88-89? Tzn. nigdy nie miałam takiego stanika, ale simeri wrzucała tu swoje zdjęcie w Triumphowym (tak?) 75A i miska na pewno byłaby za malutka na moje 89. Ale może coś pomieszałam.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:27   #1037
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Miska w 75A odpowiada 88-89? Tzn. nigdy nie miałam takiego stanika, ale simeri wrzucała tu swoje zdjęcie w Triumphowym (tak?) 75A i miska na pewno byłaby za malutka na moje 89. Ale może coś pomieszałam.
Byłaby za mała bo masz 89/64 a nie 89/75 (a najlepiej 89/85 )

a w ogóle to wg brytyjskiej rozmiarówki 75A jest na 86,5 w biuście

Edytowane przez simeri
Czas edycji: 2009-06-03 o 16:29
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:32   #1038
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Byłaby za mała bo masz 89/64 a nie 89/75 (a najlepiej 89/85 )

a w ogóle to wg brytyjskiej rozmiarówki 75A jest na 86,5 w biuście
Hahah no wiesz ja kiedyś nosiłam płaskie 75B z HM i jeszcze był za duży. Więc wiesz, człowiek potrafi....

Teraz jak mam zły humor, to sobie ubieram taki i od razu się kompleksów wyzbywam.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:44   #1039
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

ostatnio zastanawiałam się nad tym przeliczaniem obwodów i miseczek, więc..

wyobraźcie sobie że macie 75cm pod biustem i 86,5 w biuście i nosisz 75A, nagle ktoś Ci ucina 10cm pleców i masz 65cm pod biustem, a że w biuście mierzymy się przez plecy to w biuście też nam ucieka 10cm, czyli wtedy w biuście wychodzi 76,5cm

te nasz przeliczenia nie do końca tak działają, ale chciałam wam zobrazować, że jeśli ktoś nosi 75A na 86,5 w biuście to wcale nie znaczy, że powinien brać 65DD albo 60F, bo w nich miseczki są głębsze, na większy biust

o już wiem jak to powiedzieć, jeśli zmniejszamy obwód pod biustem to zwiększa się rozmiar biustu przy takim samym wyniku cm w biuście, ale banał przecież zwiększają się miseczki

edit: chodziło mi też o to, że jak zaniżamy obwód to powinniśmy brać mniejszą miskę, bo jeśli jest ona szyta na mniejszy obwód to na większy biust, ale jakoś to nie zawsze działa

Edytowane przez simeri
Czas edycji: 2009-06-03 o 16:59
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 16:57   #1040
MakaronSwiderek
Rozeznanie
 
Avatar MakaronSwiderek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 726
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Ehh Witam Was Drogie Wizazanki
Z żalem stwierdzam, ze należe do tych 'w źle dobranym biustonoszu' ale... nawracam się Właściwie ostatnio korzystając z konta siostry tylko Was czytam i podglądam ale po tym czego doświadczyłam dzisiaj postanowiłam się odezwać
Otóż moje wymiary to 78/100 . Według kalkulatorow, tabelek wychodzi rozmiar 70FF(tak?) Trochę poczytałam wątek, podane w pierwszym poście strony... no i czuję się mądrzejsza o te parę informacji . Na all znalazłam parę biustonoszy z odpowiednią ceną jak na moją uczniowską kieszeń... bo gdybym miała prosić rodziców... ojj byłaby wojna.
Otóż od zawsze wpajano mi, że mój rozmiar to 80D. Efektem tego są wałki pod pachami i biust który jest moim jednym wielkim kompleksem. Dziś z mamą wybrałam się na zakupy... mając też na celu kupienie stanika odpowiedniego do sukienki. Mama 'starej daty' z czego trudno jej cokolwiek wytłumaczyć a delikatnie sugerując, że ekspedientka może się mylić wywołuje wręcz wojnę słowną.
Zawitaliśmy do 3 sklepów. W pierwszym sklepie zostałam zaatakowana centymetrem po czym na stwierdzenie, ze chce biustonosz z obwodem 70 zostałam wyśmiana i usłyszałam "jak ja mam to (wskazując na centymetr) w 70 zmieścić." Po chwili rodzicielka się dołączyła do ekspedientki krzycząc na mnie, ze kobieta pracuje 20 lat z bielizna i wie coś na ten temat a ja będę się wymądrzać i mówić swoje .
W drugim sklepie zrezygnowałam zaraz po tym jak zaproponowano mi 80D.
W trzecim sklepie podłożono mi 75C wmawiając, że będzie dobrze. Normalnie łzy się na oczy ze złości cisnęły... Mowie, tłumacze, ze wszystko mi się w tym będzie wylewać to ona do mnie, że "Większe? to musisz miec 80 obwod... ale przeciez D będzie za duze..."
Mama dołączyła się do konwersacji twierdzac, ze 75D będzie akurat i taki mam kupic...
A o tym, ze jest możliwy zakup przez internet to nawet nie chciała słyszeć. "Tu nie mozesz wybrac a co dopiero nie mierząc wcześniej."
Byłam tak wściekła, ze wyszłam. Ale mama swoje... kupiła 75D, bez mojej wiedzy ehh.
Nie mam siły nawet jej o złym staniku i efektach tego wspominać. Wiem, ze sama nosi nieodpowiedni stanik ale... "nigdzie nie znajde wiekszego i tak ma być(buły)".
Podsumowując, czytając o tych "mądrych" paniach z bielizniakow nie wierzylam do konca, ze tak moze być... ale no cóz, sama się przekonałam.

Pozdrawiam
__________________
"Some people believe in God, I believe in Music. Some people pray, I turn up the radio. "


1
0 przykazań żywieniowych!
Dietetyczne FAQ!

moje przewodniki redukcyjne
MakaronSwiderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:57   #1041
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Chciałam obliczyć swój rozmiar, ale niestety nie chodzi mi strona
może Wy mi pomożecie
pod biustem mam 78/77 różnie mi wychodzi, a w biuście 94
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:02   #1042
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
Chciałam obliczyć swój rozmiar, ale niestety nie chodzi mi strona
może Wy mi pomożecie
pod biustem mam 78/77 różnie mi wychodzi, a w biuście 94
w rozmiarówce brytyjskiej wychodzi 32E (70E) a w PL 70F - ale oczywiście rozmiar rozmiarowi nierówny i przed zakupem jakiegoś konkretnego stanika warto poczytać o nim - jak wypada rozmiar, czy rozciągliwy obwód czy też nie, jakie fiszbiny itp
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:13   #1043
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez MakaronSwiderek Pokaż wiadomość
Ehh Witam Was Drogie Wizazanki
Z żalem stwierdzam, ze należe do tych 'w źle dobranym biustonoszu' ale... nawracam się Właściwie ostatnio korzystając z konta siostry tylko Was czytam i podglądam ale po tym czego doświadczyłam dzisiaj postanowiłam się odezwać
Otóż moje wymiary to 78/100 . Według kalkulatorow, tabelek wychodzi rozmiar 70FF(tak?) Trochę poczytałam wątek, podane w pierwszym poście strony... no i czuję się mądrzejsza o te parę informacji . Na all znalazłam parę biustonoszy z odpowiednią ceną jak na moją uczniowską kieszeń... bo gdybym miała prosić rodziców... ojj byłaby wojna.
Otóż od zawsze wpajano mi, że mój rozmiar to 80D. Efektem tego są wałki pod pachami i biust który jest moim jednym wielkim kompleksem. Dziś z mamą wybrałam się na zakupy... mając też na celu kupienie stanika odpowiedniego do sukienki. Mama 'starej daty' z czego trudno jej cokolwiek wytłumaczyć a delikatnie sugerując, że ekspedientka może się mylić wywołuje wręcz wojnę słowną.
Zawitaliśmy do 3 sklepów. W pierwszym sklepie zostałam zaatakowana centymetrem po czym na stwierdzenie, ze chce biustonosz z obwodem 70 zostałam wyśmiana i usłyszałam "jak ja mam to (wskazując na centymetr) w 70 zmieścić." Po chwili rodzicielka się dołączyła do ekspedientki krzycząc na mnie, ze kobieta pracuje 20 lat z bielizna i wie coś na ten temat a ja będę się wymądrzać i mówić swoje .
W drugim sklepie zrezygnowałam zaraz po tym jak zaproponowano mi 80D.
W trzecim sklepie podłożono mi 75C wmawiając, że będzie dobrze. Normalnie łzy się na oczy ze złości cisnęły... Mowie, tłumacze, ze wszystko mi się w tym będzie wylewać to ona do mnie, że "Większe? to musisz miec 80 obwod... ale przeciez D będzie za duze..."
Mama dołączyła się do konwersacji twierdzac, ze 75D będzie akurat i taki mam kupic...
A o tym, ze jest możliwy zakup przez internet to nawet nie chciała słyszeć. "Tu nie mozesz wybrac a co dopiero nie mierząc wcześniej."
Byłam tak wściekła, ze wyszłam. Ale mama swoje... kupiła 75D, bez mojej wiedzy ehh.
Nie mam siły nawet jej o złym staniku i efektach tego wspominać. Wiem, ze sama nosi nieodpowiedni stanik ale... "nigdzie nie znajde wiekszego i tak ma być(buły)".
Podsumowując, czytając o tych "mądrych" paniach z bielizniakow nie wierzylam do konca, ze tak moze być... ale no cóz, sama się przekonałam.

Pozdrawiam
Współczuję podejścia twojej mamy, bo wiele kobiet naprawde starszych nawet się nawraca. Ale skoro ma takie przekonanie, to jej chyba nie dasz rady namówić na inny biustonosz.
Pani w bieliźniaku pracuje tam może 20 lat, ale co z tego? Skoro na bieliznie się nie zna, ba nawet nie wie do czego on służy! Przecież stanik nie ma zakrywać biustu, ale go podtrzymywać...
Lepiej poszukaj 70FF i pokochaj swój biust, ja ci tam zazdroszę, na pewno masz piękne kształty.

Ale tak sądzę, ze jak już zdobędziesz dobry biustonosz, to pokaż się mamie, ale nie mów jej jaki to rozmiar, może wtedy uwierzy...
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."

Edytowane przez Antii89
Czas edycji: 2009-06-03 o 17:14
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:17   #1044
MakaronSwiderek
Rozeznanie
 
Avatar MakaronSwiderek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 726
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

ojej jak się rozpisałam, nie wiem czy ktoś w ogóle przeczyta
__________________
"Some people believe in God, I believe in Music. Some people pray, I turn up the radio. "


1
0 przykazań żywieniowych!
Dietetyczne FAQ!

moje przewodniki redukcyjne
MakaronSwiderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:19   #1045
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
Chciałam obliczyć swój rozmiar, ale niestety nie chodzi mi strona
może Wy mi pomożecie
pod biustem mam 78/77 różnie mi wychodzi, a w biuście 94
sprawdzałaś tą http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html ? mi działa
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:19   #1046
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez MakaronSwiderek Pokaż wiadomość
ojej jak się rozpisałam, nie wiem czy ktoś w ogóle przeczyta
Przeczyta Wiesz to nie tylko wątek o rozmiarach, ale grupa wsparcia dla każdej biuściastej.
Gwarantuję Ci, że po zmianie rozmiaru zapomnisz o wszelkich kompleksach...
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:22   #1047
MakaronSwiderek
Rozeznanie
 
Avatar MakaronSwiderek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 726
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Współczuję podejścia twojej mamy, bo wiele kobiet naprawde starszych nawet się nawraca. Ale skoro ma takie przekonanie, to jej chyba nie dasz rady namówić na inny biustonosz.
Pani w bieliźniaku pracuje tam może 20 lat, ale co z tego? Skoro na bieliznie się nie zna, ba nawet nie wie do czego on służy! Przecież stanik nie ma zakrywać biustu, ale go podtrzymywać...
Lepiej poszukaj 70FF i pokochaj swój biust, ja ci tam zazdroszę, na pewno masz piękne kształty.

Ale tak sądzę, ze jak już zdobędziesz dobry biustonosz, to pokaż się mamie, ale nie mów jej jaki to rozmiar, może wtedy uwierzy...
Dokładnie o tym samym pomyślałam.
Szukam, szukam. Już nawet znalazłam
Dziękuję bardzo
__________________
"Some people believe in God, I believe in Music. Some people pray, I turn up the radio. "


1
0 przykazań żywieniowych!
Dietetyczne FAQ!

moje przewodniki redukcyjne
MakaronSwiderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:27   #1048
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Ja przeczytałam z dużym zainteresowaniem Co prawda moja mama nie kręci nosem na staniki w "dziwnych rozmiarach", ale co ma zrobić jak ma dwie uświadomione córki Sama chodzi w polskim 70E, za luźnym w obwodzie, ale jej wygodnie i wygląda naprawdę spoko. Przerzuciła się z 75C w tym samym momencie co ja, tylko ja na bryt.65FF
Masz rację, że nie słuchasz pań w bieliźniakach- większość z nich nie ma nawet pojęcia, jak powinien leżeć stanik, a co tu dopiero mówić o dobieraniu ich innym osobom. Poza tym mama nie musi wiedzieć, jaki rozmiar nosisz. Kup sobie jakiś fajny, dobry stanik, a jej marudzenie wpuszczaj jednym uchem, a wypuszczaj drugim. Większość z nas była wyśmiewana przez rodzinę/koleżanki/panie z bieliźników. Ale wiemy swoje i jak widać nawet producenci nam uwierzyli, bo coraz więcej firm szyje w szerokiej rozmiarówce. Rok temu nie do pomyślenia był stanik za 60 zł ze sklepu, a nie upolowany na allegro, ebayu albo brastopie. Jeszcze trochę i na bazarku będzie szersza rozmiarówka. W kupie siła
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:28   #1049
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Dziewczyny czy któraś może mi wytłumaczyć co to za typ stanika padded? Bo to z ang. znaczy wyścielany, więc coś ala push - up?
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 17:30   #1050
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. II

Cytat:
Napisane przez MakaronSwiderek Pokaż wiadomość
Dokładnie o tym samym pomyślałam.
Szukam, szukam. Już nawet znalazłam
Dziękuję bardzo
Może pokaż mamie chociaż zdjęcia, np:
http://stanikomania.blox.pl/2007/08/...dziewiaty.html

albo inne z serii biust na żywo:
http://stanikomania.blox.pl/html/131...146,169.html?1

niektóre naprawdę robią wrażenie

moim zdaniem różnicę przed i po najlepiej widać tu:
http://stanikomania.blox.pl/2009/03/...rozmiarze.html
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.