Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-25, 13:11   #1831
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Ja Ci niczego wcześniej nie podawałam, pomyliło Ci się z Szatanką. Odpowiedziałam na Twój post, bo akurat mam o tym pojęcie
Ale chodziło mi własnei o ten, który podałaś mi teraz, ze moze inne miały tez na mysli ten: Bioderma, Photoderm Max Crème Teintée SPF 50+ / UVA 41 (Wersja z 2007r.)
Może inne dziewczyny pisząc o filtrach tonujących z Biodermy miały na mysli własnie ten wyzej wymieniony a nie ten o ktorym ja mysalałam AR.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 07:12   #1832
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dzisiaj właśnie spróbowałam tej Biodermy AR i dałam na nos i myslałam ze bedzie jakis efekt brazujacy a tu zadnego wiec nie dawałam na cała twarz. Piszecie ze jest za ciemny a jak dla mnei to nie ma zadnego koloru po nałozeniu na twarz. Czy chodzi Wam o ten filtr:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50-uva-33.html ??
Bo sie dziwie , ze Wam daje jakis kolor i to nawet za ciemny a jak dla mnei nic. Moze trzeba poczekac po nalozeniu i pozniej widoczny jest kolor??Jak myslicie dalczego na moojej dosc bladej skorze nic nie było widac??

I mam własnie jeszcze prosbe do Ciebie jakbys mogła jakieś polecić filtry tonujące??Jakie nalezało by wyprobowac, o jakie probki poprosic w aptece?I ktory najlepszy Twoim zdaniem??
Nie odpisuję szybko bo długo pracuję a w pracy nie mam netu
Ja mam ta Bioderme https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...002-2006r.html
Jeśli chodzi o filtry tonujace to:

-Avene jest zbyt pomarańczowa
-Bioderma ciemna ale po zmieszaniu z inna Biodermą jest ok
-Isis Pharma jest różowa i bardzo tępa,musi iść pod niego jakiś nawilżacz
-SVR jest gęsty i jeszcze ciemniejszy niż Bioderma
-LRP jest nawet fajny ale jak dla mnie nie daje żadnego koloru
Zanim kupisz wypróbuj bo każda ma inną cere i koloryt
Chodź z małymi pudełeczkami bo rzadko mają próbki.
Teraz w aptekach MEDIQ można sobie wziąć próbki bo leżały wielkim słojuJak nie znajdziesz to daj mi adres na PW i wyślę Ci jej próbkę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 07:20   #1833
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

czy po wszystkich filtrach twarz sie bŁyszczy ? j a tak mam ,-moze dlatego ze stosuje LRP pityval pod filtr? trudno mi dobrzc krem pod filtr, mamcere tŁustą i wrazliwą i trądzikową a boje sie juz testowac te kremiki z drogerii bo wszystkie nasilaŁy u mnie bŁyszczenie. pewnie trudno cos polecic i trzeba samemu wypróbowac, wiec jak na razie sie rozejrze po KWC i poczytam ale jak by ktos mi podpowiedzial,
lubie bardzo żelowe formuly kremów bo wydaje mi sie ze wtedy nie sa tak szkodliwe i zapychające - moze cos z flos leku?
z pityvala jestem zadowolona ale wiem ze niemozna go stosowac w nieskonczoność
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 08:47   #1834
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
czy po wszystkich filtrach twarz sie bŁyszczy ? j a tak mam ,-moze dlatego ze stosuje LRP pityval pod filtr? trudno mi dobrzc krem pod filtr, mamcere tŁustą i wrazliwą i trądzikową a boje sie juz testowac te kremiki z drogerii bo wszystkie nasilaŁy u mnie bŁyszczenie. pewnie trudno cos polecic i trzeba samemu wypróbowac, wiec jak na razie sie rozejrze po KWC i poczytam ale jak by ktos mi podpowiedzial,
lubie bardzo żelowe formuly kremów bo wydaje mi sie ze wtedy nie sa tak szkodliwe i zapychające - moze cos z flos leku?
z pityvala jestem zadowolona ale wiem ze niemozna go stosowac w nieskonczoność
jeśli masz tłustą, błyszczącą cerę, to możesz zrezygnować z kremu pod filtr. sam filtr spokojnie wystarczy. ja też miałam zawsze duży problem z błyszczeniem i zapychaniem, mogę Ci polecić emulsję Avene, która jest chyba najlżejszym i najlepiej wchłaniającym się filtrem oraz Biodermę spf 40 AKN MAT-też fajna. poza tym spróbuj rano nie myć twarzy żadnymi żelami itp. a tylko przetrzyj skórę hydrolatem i osusz chusteczką hig. u mnie to bardzo zminiejszyło przetłuszczanie jak przestałam rano myć twarz. polecam hydrolat miętowy-świetnie odświeża tłustą cerę. potem od razu filtr bez żadnych dodatkowych kremów
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:03   #1835
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

myje twarz obecnie zelem hipp i jest roche lepiej po nim ale bŁyszczenie i tak jest, nie wyobrazam sobie nie umyć twarzy rano - ale spróbuje , mam hydrolat aloesowy to wypróbuje go pod filtr
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 10:22   #1836
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
myje twarz obecnie zelem hipp i jest roche lepiej po nim ale bŁyszczenie i tak jest, nie wyobrazam sobie nie umyć twarzy rano - ale spróbuje , mam hydrolat aloesowy to wypróbuje go pod filtr
ja też nie wyobrażałam sobie nie umyć rano twarzy. aż kilka tyg. temu miałam strasznie zmaltretowaną i podrażnioną skórę więc postanowiłam spróbować metodę, o której juz dawno słyszałam, czyli nie używać rano żadnych detergentów. no i przekanałam się, że rzeczywiście działa. teraz nie wyobrażam sobie mycia rano twarzy. nie wiem jak u innych, ale u mnie naprawdę efekty są widoczne w postaci o wiele gładszej, zdrowszej, mniej przetłuszczającej się skóry. od kilkunastu lat walczyłam z przetłuszczaniem, łuszczeniem się skóry, zaskórnikami, krostkami itp. a teraz wreszcie coś przynosi konkretne efekty. no i mniej zaskórników mi się robi z czego najbardziej jestem zadowolona. odkąd stosuję pielęgnację opartą na BU i ZSK mogę pokazać się bez makijażu
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 16:08   #1837
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny Bioderma i Anthelios maja w swoim składzie parsol prawda?ale czy jest on stabilizowany czymś?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 16:20   #1838
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny Bioderma i Anthelios maja w swoim składzie parsol prawda?ale czy jest on stabilizowany czymś?
jeśli sie nie mylę, to stabilizatorem jest octocrylen
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 16:53   #1839
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

jeżeli chodzi o codzienne mycie to ja wam cos powiem na moim przykladzie. od zawsze mialam wrazliwa cere, zawsze rumience itd, kiedy zaszlam w ciaze, okropnie sie czulam, mdlosci na widok kremu itd, mylam twarz co drugi dzien (!) to trwalo jakies 2 tyg, ale przez ten czas zapomnialam co to wrazliwa cera! teraz jestem w piatym miesiacu i juz mdlosci nie mam, myje twarz codziennie i niestety wrazliwosc powrocila ech.. teraz stosowalam przez tydzien effaclar k i filtry ale niestety rezygnuje, bo moja skóra dłużej nie zdzierży tego świństwa, ale to już inna historia, może wróce do tej kwasowej pielegnacji gdy chlodniej na dworku bedzie, pazdziernik np. Teraz znowu zmagam sie z podrażnieniem i chyba wroce do tej minimalnej pielegnacji jak kiedyś, tzn co drugi dzien mycie wodą z zelem, na przemian co drugi z przetarciem tylko hydrolatem i codziennie wieczorem jakis niepozorny prosty kremik np ten do twarzy i ciala babydream. Jezeli ktos ma taka mozliwosc, siedzi w domu i nie pracuje to naprawde lepiej dac skorze odpoczac i nie katowac jej. Milo wspominam ten czas, mialam wtedy taka zdrową, grubszą skórę, bez żadnych podrażnień..

Edytowane przez Mimi1985
Czas edycji: 2009-08-27 o 16:55
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 17:41   #1840
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o codzienne mycie to ja wam cos powiem na moim przykladzie. od zawsze mialam wrazliwa cere, zawsze rumience itd, kiedy zaszlam w ciaze, okropnie sie czulam, mdlosci na widok kremu itd, mylam twarz co drugi dzien (!) to trwalo jakies 2 tyg, ale przez ten czas zapomnialam co to wrazliwa cera! teraz jestem w piatym miesiacu i juz mdlosci nie mam, myje twarz codziennie i niestety wrazliwosc powrocila ech.. teraz stosowalam przez tydzien effaclar k i filtry ale niestety rezygnuje, bo moja skóra dłużej nie zdzierży tego świństwa, ale to już inna historia, może wróce do tej kwasowej pielegnacji gdy chlodniej na dworku bedzie, pazdziernik np. Teraz znowu zmagam sie z podrażnieniem i chyba wroce do tej minimalnej pielegnacji jak kiedyś, tzn co drugi dzien mycie wodą z zelem, na przemian co drugi z przetarciem tylko hydrolatem i codziennie wieczorem jakis niepozorny prosty kremik np ten do twarzy i ciala babydream. Jezeli ktos ma taka mozliwosc, siedzi w domu i nie pracuje to naprawde lepiej dac skorze odpoczac i nie katowac jej. Milo wspominam ten czas, mialam wtedy taka zdrową, grubszą skórę, bez żadnych podrażnień..
jeśli jesteś w ciąży, to chyba lepiej zrezygnuj z kwasów. gdzieś mi się obiło o uszy, że kwasy w ciąż nie wskazane. jeśli się mylę, to proszę, żeby mnie ktoś poprawił (pewnie Hexx będzie wiedziała, bo to ekspert nr 1) ale filtrowanie jak najbardziej zawsze wskazane
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 17:56   #1841
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

wiem, wiem filtry och i ach chciałam i ch używać, ale naprawde to jest okropne zjawisko na twarzy, taki dyskomfort że szok, a effaclar mnie podraznil a chcialam miec ladniejsza buzke a tu klops moim zdaniem cale srodowisko jest szkodliwe, nie tylko effaclar, no ale nic, tak czy siak wewalilam go na dno szuflady razem z filtrem, nie chce sie na nie patrzec, przynajmniej nie teraz, i nie chce mi sie już eksperymentować i kombinować , u mnie minimalizm zawsze sie sprawdza, jakiś czort mnie podkusił
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 20:29   #1842
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie odpisuję szybko bo długo pracuję a w pracy nie mam netu
Ja mam ta Bioderme https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...002-2006r.html
Jeśli chodzi o filtry tonujace to:

-Avene jest zbyt pomarańczowa
-Bioderma ciemna ale po zmieszaniu z inna Biodermą jest ok
-Isis Pharma jest różowa i bardzo tępa,musi iść pod niego jakiś nawilżacz
-SVR jest gęsty i jeszcze ciemniejszy niż Bioderma
-LRP jest nawet fajny ale jak dla mnie nie daje żadnego koloru
Zanim kupisz wypróbuj bo każda ma inną cere i koloryt
Chodź z małymi pudełeczkami bo rzadko mają próbki.
Teraz w aptekach MEDIQ można sobie wziąć próbki bo leżały wielkim słojuJak nie znajdziesz to daj mi adres na PW i wyślę Ci jej próbkę

Nie szkodzi dzięki ze wogole odpisujesz pomimo braku czasu. Aha to ja miałam probke biodermy niby tez tonujaca , to ta co link podałam a wogole nei matuje , wiec odradzam tym , ktorzy kupowali by ja ze wzgledu szczególnei na koloryzacje. A tej co ty stosujesz to jeszcze nie miałam. Muszę zdobyć jej próbkę bo gdyby by.ła za ciemna to wymeiszałabym z moja Biodermą MAX, ktora strasznie bieli.
A o inne probki tonując, ktore podałas też musze sie wyprosic, chociaz nie sa zbyt dobre z Tojego punktu widzenia ale tak jak mowisz warto sprobowac bo moze na kazda cere działają inaczej.

Z tymi pudełeczkami to tak głupio troch chyba czy to normalnei heh nie wiem bo tak nigdy nei robiłam.??A myslisz ze jezeli nie maja probek to beda mogli mi odlac z opakowania??

A Ty jai fitr stosujesz teraz, nei pameitam czy czasami nei pisałas ze anthelios bo teraz nei mam jak wrocic hihe;d??czy tez tonujacy czy juz zwykły??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 09:05   #1843
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Nie szkodzi dzięki ze wogole odpisujesz pomimo braku czasu. Aha to ja miałam probke biodermy niby tez tonujaca , to ta co link podałam a wogole nei matuje , wiec odradzam tym , ktorzy kupowali by ja ze wzgledu szczególnei na koloryzacje. A tej co ty stosujesz to jeszcze nie miałam. Muszę zdobyć jej próbkę bo gdyby by.ła za ciemna to wymeiszałabym z moja Biodermą MAX, ktora strasznie bieli.
A o inne probki tonując, ktore podałas też musze sie wyprosic, chociaz nie sa zbyt dobre z Tojego punktu widzenia ale tak jak mowisz warto sprobowac bo moze na kazda cere działają inaczej.

Z tymi pudełeczkami to tak głupio troch chyba czy to normalnei heh nie wiem bo tak nigdy nei robiłam.??A myslisz ze jezeli nie maja probek to beda mogli mi odlac z opakowania??

A Ty jai fitr stosujesz teraz, nei pameitam czy czasami nei pisałas ze anthelios bo teraz nei mam jak wrocic hihe;d??czy tez tonujacy czy juz zwykły??
Ja chodzę do SuperPharmu.Znają mnie tam mniej więcej dlatego brałam pudełeczko a czasami same mi dawały i odlewały.Jak ktoś jest normalny to zrozumie ze nikt nie kupi drogiego kosmetyku bez spróbowania.Zwłaszcza że filtry to bardzo indywidualna sprawa.

Obecnie używam Biodermy tonującej zmieszanej ze "zwykłą".
Mam też Eucerin i Anthelios ale czekają aż pozbędę się plam i tonujące nie będą potrzebneTzn mam taką nadzieję

Hexx kupiłam tą nano platynę i obserwuje uważnie co robi mi na twarzyczce.Kolor skóry tez obserwuje bo platyna to w przecież pochodna srebra i boję się żeby mi na niebiesko nie barwiłaAle jakbys gdzieś się natknęła na jakieś info to daj mi znać

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
jeśli sie nie mylę, to stabilizatorem jest octocrylen
DziękiGdzieś to obiło mi się o uszy ale nie mogłam znaleźćja wiem że najlepiej stosować Avene ale nie mogę się przekonać bo tonujący jest strasznie pomarańczowy dla mnie a reszta nie dość ze bieli to jeszcze się starsznie po nich świecę.Więc ta Bioderma i Anthelios takie straszne nie są chyba
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 09:21   #1844
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na KWC w opisie produktu wypatrzyłam, że przy tym samym spf 50+ mleczko Anthelios LPR i Vichy Capitail Soleil dzieciaczkowy mają inne PPD - antek 31 a vichy tylko 22. Moje pytanie, a raczej dwa - skąd wiadomo, że to wiarygodna informacja, bo na opakowaniach tych produktów nie jest podawana? i druga sprawa - czy ta różnica w PPD jest aż tak istotna biorąc pod uwagę ochronę przy kwasach?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15568
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18740

PS właśnie użyłam próbkę tego Vichy - bardzo rzadki, dzięki czemu łatwo się go rozprowadza. Niestety strasznie śmierdzi alkoholem, więc coraz bardziej myslę o antku jednak.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 09:54   #1845
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja chodzę do SuperPharmu.Znają mnie tam mniej więcej dlatego brałam pudełeczko a czasami same mi dawały i odlewały.Jak ktoś jest normalny to zrozumie ze nikt nie kupi drogiego kosmetyku bez spróbowania.Zwłaszcza że filtry to bardzo indywidualna sprawa.

Obecnie używam Biodermy tonującej zmieszanej ze "zwykłą".
Mam też Eucerin i Anthelios ale czekają aż pozbędę się plam i tonujące nie będą potrzebneTzn mam taką nadzieję

No to przejdę się do tych aptek, jak bede miała czas i wtedy popytam się o te probki filtrów tonujacych.Juz sobie zapisałam nazwy to czas sie tyclko wybrac.
A można tak sobie meiszać wogole filtry?
A jak mozna to czy tylko w obrebie jedenj firmy np. Bioderma z Bioderma??
I czy musza miec takie same faktory??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 17:25   #1846
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
No to przejdę się do tych aptek, jak bede miała czas i wtedy popytam się o te probki filtrów tonujacych.Juz sobie zapisałam nazwy to czas sie tyclko wybrac.
A można tak sobie meiszać wogole filtry?
A jak mozna to czy tylko w obrebie jedenj firmy np. Bioderma z Bioderma??
I czy musza miec takie same faktory??
Nie wiem jak z faktorami ,myślę że można różne faktory ale zawsze tych samych firm.Expertką nie jestem wiec moze ktoś inny się wypowie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 17:45   #1847
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cześć dziewczyny ja właściwie nie jestem tu nowa, bo już od dawna śledzę uważnie sporo wątków na całym wizażu, tylko po prostu nie mam już czasu na branie udziału w dyskusjach mam pewien problem i może któraś z was pomoże mi rozwiać moje wątpliwości. Otóż od roku używam filtru SVR 50 ecran mineral teinte, czyli tego barwionego, który ponoć nie ma filtrów chemicznych. Zamówiłam na allegro tenże filtr i do tego miałam dostać jeszcze jeden taki sam a dostałam SVR 50+ ultra max czyli jak dla mnie zupełnie inny bo z filtrami chemicznymi, które nijak nie pasują mojej skórze. No i tu pojawia się problem. pani z apteki podczas naszej wymiany zdań na gadu napisała tak: "svr 50 ecran (w sensie ten, którego używam)również ma filtry chemiczne,gdyby to był krem naturalny to po otwarciu należałoby go trzymac w lodówce maksymalnie 3 dni. Tylko zawartość tych filtrów mieści się w normie że uznaje się jąza mineralne"... czyli chyba nie rozumiem, ten mineralny tez jednak zawiera jakieś filtry chemiczne? których moja skóra ewidentnie nie czuje? nie znam się na składach tak dobrze, jak większość z was, ale myślałam że to jest jednak filtr mineralny... czy są w nim jakieś filtry chemiczne? Wkleję jeszcze skład na wszelki wypadek

Skład: aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, glycerin, hexyldecyl stearate, zinc oxide, caprylyl dimethicone ethoxy glucoside, sodium PCA, sodium chloride, tocopherol acetate, polyglyceryl-4 isostearate, alumina, methicone, cetyl dimethicone, Thermus Termophilus Ferment, cyclomethiconol, quaternium-90 bentonite, dimethicone, dimethiconol, alcohol, potassium sorbate, phenoxyethanol, glycerin, methylparaben,
CI77491, CI77492, CI77499
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 18:28   #1848
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

tu (tzn.spf50)nie ma filtrów chemicznych, są wyłącznie mineralne.
w svr spf50+ są mineralne i chemiczne.


inna sprawa, że związki będące filtrami mineralnymi to też związki chemiczne, jak woda i cala reszta. może stąd wynikło to nieporozumienie.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-08-28 o 18:29
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 18:47   #1849
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hmm... pewnie masz rację dziękuję ślicznie za odpowiedź
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 20:07   #1850
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
DziękiGdzieś to obiło mi się o uszy ale nie mogłam znaleźćja wiem że najlepiej stosować Avene ale nie mogę się przekonać bo tonujący jest strasznie pomarańczowy dla mnie a reszta nie dość ze bieli to jeszcze się starsznie po nich świecę.Więc ta Bioderma i Anthelios takie straszne nie są chyba
ja nie należę do ortodoksów jeśli chodzi o filtry, więc uważam, że jak najbardziej Bioderma i Anthelios takie straszne nie są

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
No to przejdę się do tych aptek, jak bede miała czas i wtedy popytam się o te probki filtrów tonujacych.Juz sobie zapisałam nazwy to czas sie tyclko wybrac.
A można tak sobie meiszać wogole filtry?
A jak mozna to czy tylko w obrebie jedenj firmy np. Bioderma z Bioderma??
I czy musza miec takie same faktory??
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z faktorami ,myślę że można różne faktory ale zawsze tych samych firm.Expertką nie jestem wiec moze ktoś inny się wypowie
tez ekpertką nie jestem, ale wcześniej już tu się ekspertki wypowiadały, że można mieszać tylko te same firmy
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 20:11   #1851
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z faktorami ,myślę że można różne faktory ale zawsze tych samych firm.Expertką nie jestem wiec moze ktoś inny się wypowie

Aha. bede raczej musiała skorzystac z opcji wymieszania filtrów, gdyz mam jasna cere i jak czytam na kwc w wiekszosci przypadkow np ta bioderma jest zbyt ciemna. Któraś z wizażanek napisała ze dla neij jasniejsza jest Bioderma Photoderm Flush wiec moze tamtej sprobujcie. Ja postaram sie o probki i wybrobuje.A gdy beda za ciemne wymieszam z innymi, najlepsza pewnei opcja byłoby z tym samem fakktorem wiec postram sie aby tak było
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 20:59   #1852
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

majaki - ta bioderma jest ciemna, naprawde bardzo ciemna, miałam jej próbkę i powiem Ci szczerze, że dla mnie nawet po zmieszaniu ze zwykłą biodermą była za ciemna, poza tym ja nie jestem w stanie tego czegoś równo nałożyć i u mnie wygląda gorzej niż tani podkład, maże się strasznie i łatwo ściera:P ale jeśli możesz zdobyć próbki to próbuj, bo każda skóra inna
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 21:11   #1853
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
majaki - ta bioderma jest ciemna, naprawde bardzo ciemna, miałam jej próbkę i powiem Ci szczerze, że dla mnie nawet po zmieszaniu ze zwykłą biodermą była za ciemna, poza tym ja nie jestem w stanie tego czegoś równo nałożyć i u mnie wygląda gorzej niż tani podkład, maże się strasznie i łatwo ściera:P ale jeśli możesz zdobyć próbki to próbuj, bo każda skóra inna

Szkoda;/. Widze , ze oceny dotyczace filtów tonujących sa dosc słabe ogolnie. Bo wiekszosc z nich jak nei kazdy z wypowiedzi wizazanek jest niedobry ze wzgedu na jego kolor, zbyt ciemny.;/. ale zalezało by mi na filtrze tonujacym, gdyz musze zakryc przebarwienia a filtr 50+ bedzie mi potrzebny, poniewaz bede niedługo zaczynała uzywać kwasów wiec wolałabym ten filtr tonujacy niz szukac odpowiedniego filtru i podkładu, ktory bo go nei destabilizował.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 07:49   #1854
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Bosti ja też nie jestem ortodoxem filtrowym

Majaki nie taki diabeł straszny,naprawdę.Są i jasne filtry tonujace.Bioderma ma dwa,jeden ten ciemniejszy i drugi jasny do cery naczynkowej.Nawet jak nie masz problemu z naczynkami to krzywdy Ci ten filtr nie zrobiPozatym niektóre filtry na ręce są ciemne a na twarzy ładnie zlewają się z cerą.To naprawdę sztuka kupić coś idealnego,musisz szukaćTylko się pospiesz bo niedługo nie bedzie z czego wybierać.Nie wszystkie apteki zamawiają filtry na zimę.W Krakowie już jest wysprzedaż.
Pozdrawiam
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 13:43   #1855
judith20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Niedługo zacznę używać http://biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html, czy mogłybyście mi poradzić jak wysokim filtrem nalezy zabezpieczać skórę po użyciu tego toniku?? Czy od razu 50? Czy emulsja biodermy będzie dobra?
judith20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 13:57   #1856
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez judith20 Pokaż wiadomość
Niedługo zacznę używać http://biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html, czy mogłybyście mi poradzić jak wysokim filtrem nalezy zabezpieczać skórę po użyciu tego toniku?? Czy od razu 50? Czy emulsja biodermy będzie dobra?
Co do Biodermy nie mam doswiadczenia, sama uzywam emulsji Avene. Ale jedno moge potwierdzic - przy kwasach AHA czy BHA od razu i bezwzglednie najwyższy filtr - 50
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:02   #1857
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość

Majaki nie taki diabeł straszny,naprawdę.Są i jasne filtry tonujace.Bioderma ma dwa,jeden ten ciemniejszy i drugi jasny do cery naczynkowej.Nawet jak nie masz problemu z naczynkami to krzywdy Ci ten filtr nie zrobiPozatym niektóre filtry na ręce są ciemne a na twarzy ładnie zlewają się z cerą.To naprawdę sztuka kupić coś idealnego,musisz szukaćTylko się pospiesz bo niedługo nie bedzie z czego wybierać.Nie wszystkie apteki zamawiają filtry na zimę.W Krakowie już jest wysprzedaż.
Pozdrawiam
Aha. no to najlepiej jak sama wyprobuje. Niestety mam naczynkowa skore. I rowniez mam ten filtr z Biodermy tonujacy do naczynkowej to jest bioderma AR i on nie daje zadnego koloru. Więc moze są jeszcze inne wiec musze wyprobowac.Pozdrawiam rowniez
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 21:40   #1858
judith20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Co do Biodermy nie mam doswiadczenia, sama uzywam emulsji Avene. Ale jedno moge potwierdzic - przy kwasach AHA czy BHA od razu i bezwzglednie najwyższy filtr - 50
ok, zatem mam 50tke. A jak długo trzeba używać takiego zabezpieczenia? Tzn: czy tylko w dzień po użyciu toniku, czy parę dni po również? Jeśli tak to ile?
judith20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 21:46   #1859
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez judith20 Pokaż wiadomość
ok, zatem mam 50tke. A jak długo trzeba używać takiego zabezpieczenia? Tzn: czy tylko w dzień po użyciu toniku, czy parę dni po również? Jeśli tak to ile?
Filtr nalezy stosowac przez cały okres stosowania kwasów. A po ich odstawieniu, skóra jest złuszczona i wydelikacona- naskorek regeneruje sie do pierwotnej grubosci po ok 28 dniach . Ja stosuje najwyższy filtr całorocznie wiec nie łamie sobie tym głowy nawet, ale jesli chcesz po stosowaniu kwasów zaprzestac filtrowania lub zejsc na troche nizszy faktor, to uzywaj 50tki jeszcze tak miesiac po skonczeniu kuracji kwasowej. Potem decyzja nalezy juz do Ciebie czy sie dalej filtrowac czy nie. Osobiscie polecam

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-08-30 o 21:55
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 08:29   #1860
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
B
Nie wszystkie apteki zamawiają filtry na zimę.W Krakowie już jest wysprzedaż.
A gdzie???:rolley es:
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.