Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 20:58   #1
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557

Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(


Witajcie
Na wstępie napiszę, że nie znam się kompletnie na fryzurach, makijażu i modzie. Uwielbiam wygodę i dlatego zawsze się ograniczałam do wygodnych ciuchów, fryzur, zwykłych i łatwych makijaży (a właściwie jedynie makijażu oczu, bo pudru nie mogę używać bo od razu mam wysyp)

Chciałabym Was prosić o kilka porad:
-po 1 jaka fryzura pasowałaby do mojego kształtu twarzy (i jaki on w ogóle jest)?
- po 2 co mogę zrobić by zmniejszyć optycznie mój kulfoniasty nos?
- po 3 nie wiem już kompletnie co robić z cerą od zawsze była mieszana, ze zmianami trądzikowymi... póki przyjmowałam tabletki anty, był w miarę spokój (choć blizny, wągry i rozszerzone pory pozostały z czasów dojrzewania:/), ale mija piaty miesiąc jak je rzuciłam i teraz jest jak jest nie wiem już co robić... dodam, że niestety nie dać mnie na żadne drogie specyfiki i wizyty u kosmetyczki
W dodatku, tak jak pisałam wyżej, nie używam właściwie wcale pudrów, czy podkładów (chyba, że na MEGAAA OKAZJĘ) bo od razu jest gorzej ale za to bez podkładu wyglądam jak wyglądam już nie wiem co robić...jak ostatnio spojrzałam w lustro to miałam ochotę się zamknąć na cztery spusty i nikomu nie pokazywać w dodatku jestem blada jak ściana a na solarium nie pójdę (bo wtedy to dopiero mam wysyp!!) a jakiegokolwiek samoopalacza na twarz boję się nakładać
Tak właściwie to boję się czegokolwiek nowego nakładać na twarz:/ w sumie jak tak się teraz zastanowię, to jednej serii (tj. żel + krem z Garnier Czysta Skóra + tonik ogórkowy z Ziaji) uzywam juz parę lat:|...ech... no 1-2 w tygodniu peeling z Pure Zone...

beznadziejna jestem tylko to mi się nasuwa

no i jeszcze w sumie z włosami nie wiem co robić zawsze farbowałam na ciemne (wręcz czarne;/) odcienie (bo taką uwielbia mnie mój TŻ ) ale wiele osób mówi mi, że są one chyba za ciemne dla mnie... no i chciałabym je obciąć jakos tylko nie mam pojęcia jak od paru lat mam tez niezmienną fryzurę...:/nuuuudyyyy!!!

ech.... prosze pomóżcie Drogie Wizażanki
Liczę na Was!
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:12   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

_-_ cudowny makijaż, zostaw tak jak jest na zdjęciu :/
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:19   #3
sweetSPIRIT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Jak mamy Ci pomóc jak nie widzimy tego, co w sumie jest najważniejsze?
sweetSPIRIT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:21   #4
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
_-_ cudowny makijaż, zostaw tak jak jest na zdjęciu :/
och...chyba widać jaką mam cerę prawda? chodziło mi bardziej o kwestię podkładu..
no i o fryzurę...
nie jestem niestety na tyle odważna, by wkleić swoje (beznadziejne zresztą) zdjęcie...
myślałam, że ktoś jest w stanie mi pomóc widząc jedynie tyle, co na zdjęciu...
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:27   #5
sweetSPIRIT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Może Ci się wydawać to takie proste, ale niestety nie widząc oczu i ust nie jestem w stanie dopasować Ci fryzury. Te dwie tak nieistotne dla Ciebie części twarzy są nadzwyczaj ważne w doborze fryzury i jej koloru.
sweetSPIRIT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:02   #6
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Hmmm na cerę tonik, krem... a jakich kosmetyków teraz używasz na cerę?
Ej boze nie masz kulfoniastego nosa :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:26   #7
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Hmmm na cerę tonik, krem... a jakich kosmetyków teraz używasz na cerę?
Ej boze nie masz kulfoniastego nosa :P
używam:
codziennie:
żel z Garniera Czysta Skóra https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-5...yszczajacy.htm
krem z G. C. S. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...t-matujacy.htm
i tonik z Ziaja https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-do-twarzy.htm (ten z G.C.S. jest dla mnie za "ostry")

2 razy w tyg maske https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...aska-2-w-1.htm i przyznam, że zaraz po zmyciu skóra jest naprawdę ok. ale potem jest to samo (mega tłusta strefa T)
i tez ze 2 razy w tyg. (bo jest za mocny na co dzień) tonik https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ajacy-pory.htm
a na noc smaruje niedoskonałości punktowo Sudocrem'em

chciałabym możliwie jak najbardziej zwęzić mocno rozszerzone pory no i zlikwidować niedoskonałości:/
jeszcze w lato, gdy mam opaloną twarz i nie widać zaczerwień jako tako wyglądam, wręcz nie jest źle, ale na tak bladej twarzy każde zaczerwienienie jest tak mocno widoczne (w dodatku mam wrażliwą skórę, wystarczy, że się podrapię i od razu mam czerwony ślad)
chciałabym tez móc bez obaw nosić delikatny makijaż całej twarzy, by zatuszować niedoskonałości, bo póki co nie mam na to szans...chyba, że chę być zasypana krostami.

co do nosa to jest kulfoniasty i spory, niestety..

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

i dziękuję, że jednak zdecydowałaś się odpisać
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 23:00   #8
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Nie nie jest kulfoniasty zdjęcie robione z bliska zazwyczaj jest przerysowane a nawet tutaj nos wydaje się normalny!
Jeśli ci zależy na optycznym zwężeniu nosa musisz brązem pomalować po obu stronach.

Kurczę co do kosmetyków... No to już widać jesteś ogarnięta w temacie. Nic lepszego nie byłabym w stanie ci doradzić. Jak miałam cerę trochę tłustą ze skłonnością do trądzika używałam
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...at-Make-Up.htm
tego
i tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ect-Powder.htm

Produkty godne polecenia jeśli chodzi o makijaż. Ale mam podobny problem z delikatną skórą, nie jestem typowym rudzielcem, mam ciemne włosy ale jasną cerę i wyskakują mi piegi :p O dziwo najwięcej pudru zużywam latem żeby przykryć twarz i ją ochronić, w zimę nie mam takiego problemu hmm
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 17:49   #9
sweetSPIRIT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Nie używaj kosmetyków matujących, ponieważ one baaardzo przesuszają skórę. Usuwają z twarzy niezbędne do jej zdrowego funkcjonowania sebum. Skóra czując, że może zostać przesuszona wydziela wtedy podwójną ilość sebum (potocznie nazywanym łojem). Takie uroki cery tłustej i mieszanej. Nie używaj też masek; przez nie 'skóra się rozleniwia' i potem sama nie będzie zwalczać niedoskonałości.

Peeling winogronowy Garniera jak najbardziej + krem nawilżający z tej samej serii. Mnie usunął świetnie wszystkie wągry, a i również mam nos, nie tyle co kulfoniasty, co dość długi, w dodatku lubi błyszczeć 'w towarzystwie'

Nie polecam pudrów, w moim przypadku konieczna jest poprawa makijażu co godzina, co dość przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu (muszę puder zmyć, ponieważ skóra wydziela wtedy bardzo dużo sebum, nałożyć jeszcze raz puder i podkład [używam lekkiego podkładu i kremu nawilżającego w jednym Nivea/ nadaje się również do cery dojrzałej]).

Moja rada to dobrze nawilżać skórę i nie robić mocnych make- up'ów. Weź pod uwagę również to, że wina złej cery może leżeć w złej diecie.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

A co do Sudocremu to nie nadużywaj go, do krwi dostaje się przez skórę bardzo duża ilość cynku, co jest niezdrowe. Sama używałam, używam do tej pory, ale stosując go zbyt często możesz doprowadzić się do przeciwnych działań tego cud specyfiku, który sama z resztą podziwiam za działanie

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Z Ziaji ogórkowy zastąp nagietkowym, a ten krem matujący mogą sobie wsadzić w... Sama go używałam, narobił mi problemów z cerą i ją bardzo przesuszył. Ten żel też nie jest dobry, wypróbuj Peeling winogronowy Garniera, jak pisałam wcześniej.

My musimy nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać!
sweetSPIRIT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 13:59   #10
karolanka
Raczkowanie
 
Avatar karolanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 171
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Z tą cerą to jeszcze nie najgorzej... miałam już większe wysypy i żyję. Teraz problemy z cerą odeszły w niepamięć, bo wyrzuciłam te wszystkie specyfiki matujące, antybakteryjne i cały ten kosmetyczny syf. Mam dwa kremy na trądzik: effaklar duo i effaclar k z la roche pasay. I one działają jak należy! Nie stosuję peelingów i maseczek (zwłaszcza te pierwsze pogarszają sprawę). Zastąpiłam tonik wodą termalną. Nawilżam lekkim kremem nawilżającym z vichy (tym z różą). I po trzech miesiącach trądzik prawie zniknął i tylko w okolicy okresu pojawia się niewielki wysyp, ale w porównaniu do tego co było, to to jest nic
Więc może też spróbuj zmienić podejście do pielęgnacji twarzy z trądzikiem, hm?
karolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:22   #11
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

o kurcze, to przyznam, że mnie zaskoczyłyście...
ale nie wyobrażam sobie, by nakładać na twarz kremu nawilżającego przecież będę się świecić jak psu...wiadomo co... w dodatku będę mieć od razu wysyp...a tego bym nie chciała...
w takim razie jakie kosmetyki proponujecie? chodzi mi o konkretne nazwy
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 13:49   #12
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Z wyżej wymienionych najlepszy model pielęgnacji wymieniła karolanka
Możesz też zamiast effaclaru wybrać inny apteczny krem z kwasami np lysalpha active. Koszt takiego kremu to około 50zł.
Przekonaj się do kremów nawilżających, może przez 2-3 dni rzeczywiście będziesz się bardziej świecić, ale potem skóra załapie, że już nie musi się martwić o to, że jej warstwa ochronna zaraz zniknie . Tutaj już krem nie koniecznie musi być typowo apteczny dzięki czemu można trochę zaoszczędzić.
Zapraszam na forum biochemii kosmetycznej tutaj na wizażu, wiedza tam zawarta na pewno pomoże dobrać ci odpowiednią pielęgnację.
Napisz jeszcze jakich podkładów i pudrów używałaś do tej pory.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:35   #13
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Cytat:
Napisane przez czaroownica87 Pokaż wiadomość
och...chyba widać jaką mam cerę prawda? chodziło mi bardziej o kwestię podkładu..
no i o fryzurę...
nie jestem niestety na tyle odważna, by wkleić swoje (beznadziejne zresztą) zdjęcie...
myślałam, że ktoś jest w stanie mi pomóc widząc jedynie tyle, co na zdjęciu...
Sprobuj podkladu unifiance La Roche Posay - jest niekomodogenny, twarz nie wyglada jak maska i pozostaje matowa na dlugo. Kremu nawilzajacego powinnas uzywac codziennie, tylko tez jakiegos aptecznego - polecam z Biodermy, albo jak pisza dziewczyny Effeklar.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 17:01   #14
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

kurcze problem w tym, że póki co, nie stać mnie na takie kosmetyki (a przynajmniej na razie...bo niestety jestem osobą bezrobotną..niemogącą znaleźć pracy)
czy są jakieś dobre a tańsze?
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 17:11   #15
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Zawsze mozesz isc do dermatologa i poprosic o jakas kuracje (mnie pomaga differin) - pewnie bedzie czesc zrefundowana. Wartaloby zainwestowac w dobre oczyszczanie - sprobuj znalezc jakis w miare tani plyn miceralny (mnie na podobna cere pomaga - pory zmniejszaja sie, zaskornikow mniej a skora po myciu niewysuszona wiec krem tez moze byc bardzo lekki, albo kwas hialuronowy tez mozna dostac na recepte ale nie wiem czy jest refundowany) i mozesz sprobowac na to jakis puder mineralny - widzialam dobre recenzje true match loreala i ostrze sobie na niego pazurki ale jeszcze nie probowalam wiec nie wiem czy jest taki doskonaly. Ze 120 zlotych musialabys w to zainwestowac (plyn miceralny, apteczny krem nawilzajacy + lekki podklad albo puder) ale starczy Ci to na dluuuuugo wiec nie wychodzi az tak drogo. Inna opcja to zamiast kremu i podkladu kupic krem barwiacy (coz jak podklad ale mniej intensywny) - bedzie taniej bo dwa w jednym a Twojej cerze wystarczy. Pogadaj z farmaceutka - powiedz, ze na LRP Cie nie stac i zapytaj jakie alternatywy proponuje - opcja plyn miceralny + krem barwiacy (creme teinte) wyniesie Cie jakies 80 zl i tez na sporo starczy, ale moze sa tansze alternatywy. Jak zle bedziesz dbac o cere to potem i tak wydasz kase na pelno kosmetykow - bo nie beda dzialac. Na poczatek mozesz w aptece o probki poprosic zeby przetestowac co Ci najbardziej odpowiada.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:53   #16
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Cytat:
kurcze problem w tym, że póki co, nie stać mnie na takie kosmetyki (a przynajmniej na razie...bo niestety jestem osobą bezrobotną..niemogącą znaleźć pracy)
czy są jakieś dobre a tańsze?
Kwas migdałowy na mazidłach 10g kosztuje 9zł a 30g 23zł. Robiąc sobie z niego tonik, duże opakowanie (30g) starczy gdzieś do końca tego roku (!). To jest dobra i tania alternatywa dla drogich kremów aptecznych z kwasami.
Do tego stabilny filtr soraya 100ml idzie dostać za około 20zł (mój pierwszy filtr, od razu go polubiłam i używam). Rosman też ma tanie stabilne filtry, tylko te dwa będzie ciężko dostać o tej porze roku :/. Alternatywą dla nich może być tylko trochę droższy polski, apteczny iwostin. Filtry lubią zapychać, więc bywa z nimi sporo roboty przy dobieraniu. Do większości filtrów potrzebny jest puder, bo się strasznie świecą na buzi. Z wyżej podanych tylko do tej Sorayi może być dowolny, do tego iwostinu musi być bez talku i miki.
Zamiast kremu matującego kupisz sobie nawilżający w podobnej cenie, całkiem dobra i tania jest ziaja calma hlc nawilżająca, rival de loop rossmanowski lub humektan (do kupienia w aptece) i wszystkie kosztują około 9zł. Trochę droższy jest np Happy per aqua flos leku (15zł?) i też jest godny polecenia.
Zamiast żelu w stylu "czysta skóra" wybierzesz sobie jakiś "skóra bardzo sucha i wrażliwa". Całość możesz uzupełnić peelingiem enzymatycznym i maseczkami z glinki raz na jakiś czas.
W takim układzie nie będzie drożej, tylko inaczej, w końcu teraz też używasz jakiś kosmetyków. Jedyny dodatkowy zakup to będzie filtr, reszta rzeczy które zaproponowałam to tylko wymiana gorszego na lepsze.
Nie pisałam, dlaczego należy używac filtra, ale myślę, że sobie znajdziesz, inaczej musiałabym naprawdę dużo pisać.
Powodzenia !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:34   #17
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

dziękuje Wam za wszystkie tak cenne rady
powiedzcie mi jeszcze proszę, jaki właściwie mam kształt twarzy?? bo nie umiem tego ocenić...
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:34   #18
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Cytat:
Napisane przez czaroownica87 Pokaż wiadomość
dziękuje Wam za wszystkie tak cenne rady
powiedzcie mi jeszcze proszę, jaki właściwie mam kształt twarzy?? bo nie umiem tego ocenić...
nikt mi nie pomoże?
__________________
happines depends upon ourselves
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:17   #19
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Wydaje mi sie, ze owal.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 20:29   #20
karolaolaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 13
Dot.: Potrzebuję pomocy:( cera, fryzura, makijaż! :(

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Nie nie jest kulfoniasty zdjęcie robione z bliska zazwyczaj jest przerysowane a nawet tutaj nos wydaje się normalny!
Jeśli ci zależy na optycznym zwężeniu nosa musisz brązem pomalować po obu stronach.

Kurczę co do kosmetyków... No to już widać jesteś ogarnięta w temacie. Nic lepszego nie byłabym w stanie ci doradzić. Jak miałam cerę trochę tłustą ze skłonnością do trądzika używałam
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...at-Make-Up.htm
tego
i tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ect-Powder.htm

Produkty godne polecenia jeśli chodzi o makijaż. Ale mam podobny problem z delikatną skórą, nie jestem typowym rudzielcem, mam ciemne włosy ale jasną cerę i wyskakują mi piegi :p O dziwo najwięcej pudru zużywam latem żeby przykryć twarz i ją ochronić, w zimę nie mam takiego problemu hmm

Czy mogę się dowiedzieć gdzie można kupić ten puder kompaktowy?
karolaolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.