Zapowiedzi / nowości książkowe. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-24, 19:35   #91
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Katarzyna Grochola KRYSZTAŁOWY ANIOŁ
liczba stron: 539
format: 12,3x19,7 cm
numer wydania: I
EAN: 9788308043509
cena rynkowa: 38,00 ( oprawa miękka)
Wydawnictwo Literackie- premiera 17.06.2009

Opis pochodzi ze strony KDC:
"Judyta, obwołana najbardziej wpływową bohaterką literacką wolnej Polski, ma godną następczynię. Na niemal sześciuset stronach nowej, znakomitej powieści Kryształowy Anioł Katarzyna Grochola powołuje do istnienia Sarę. Ta inteligentna i wrażliwa trzydziestolatka, podobnie jak wielu przedstawicieli jej pokolenia, wyjeżdża z rodzinnego miasta, aby szukać szczęścia w Warszawie. Niestety – to, co jest szczęściem dla męża Sary, jej przynosi osamotnienie i rozpacz. Ogromny sukces przychodzi w najmniej spodziewanym momencie i łączy się z goryczą porażki.
Takiej powieści jeszcze nie było. W Kryształowym aniele czytelnicy odnajdą niezwykłą syntezę tego, co znamy z Nigdy w życiu! i Trzepotu skrzydeł: błyskotliwe dialogi, zabawne qui pro quo, ale też duszną atmosferę dramatu psychologicznego. Sugestywny styl Grocholi sprawia, że czytając Kryształowego Anioła, będziemy na przemian zaśmiewać się i wzruszać razem z główna bohaterką."
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 374502.jpg (17,1 KB, 0 załadowań)
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 21:59   #92
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Anna Bolecka "Uwiedzeni"


Wydawnictwo Czarna Owca (były Jacek Santorski & Co)
wydanie 1
maj 2009
Stron: 352
Format: 13,5 x 21 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7554-099-4


Powieść osnuta jest na historiach kilku niezwykłych postaci. Jej akcja rozgrywa się między innymi w Wiedniu, Gdańsku i Monachium. Narrator - Peter Mazurowsky, Niemiec o polskich korzeniach - jest świadkiem i uczestnikiem najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy dwudziestego wieku. Swój los - przygodne miłości, przyjaźnie, nieudane związki - przeżywa jako ciąg tajemniczych epizodów. Każda z poznanych osób wnosi w jego życie własną, niepowtarzalną historię. Trapp - mieszkaniec wiedeńskich noclegowni, Łucja - morfinistka i wielbicielka Robespierre'a, Hedwig - niemiecka stygmatyczka, Erich - młody nazista to poszukujący ideału to marzyciele, którzy nie godzą się na otaczający ich świat. Peter czuje, jakby był po trochu każdym z nich, a ich mroczne losy stają się tłem dramatycznych wydarzeń pierwszej połowy ubiegłego stulecia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Uwiedzeni_Anna-Bolecka,images_product,1,978-83-7554-099-4.jpg (15,3 KB, 1 załadowań)
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:05   #93
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Klejnot Medyny
Autor:Sherry Jones
Wydawnictwo:Otwarte
Lipiec 2009
"Zaręczyła się, gdy miała sześć lat. Kiedy miała dziewięć lat, wyszła za mąż. Gdy skończyła dziewiętnaście, została wdową...

Aisza - ukochana żona proroka Mahometa. W świecie, w którym kobiety uważano za własność mężczyzn, stała się wpływowym doradcą politycznym, wojowniczką i autorytetem religijnym. Do historii przeszła jako Matka Wiernych.

Klejnot Medyny to wzruszająca opowieść o niezwykłej miłości Proroka i jego najmłodszej żony. Historia o kobiecie, która pokonała kulturowe przeszkody, stając się wielką postacią świata islamu.

Na Zachodzie powieść wzbudziła wiele kontrowersji, a z obawy przed reakcjami środowiska muzułmańskiego z jej publikacji wycofało się amerykańskie wydawnictwo Random House. W obronie książki i autorki wypowiadał się Salman Rushdie."

Podobno wywołała sporo dyskusji w kręgach związanych z kulturą Islamu. Jestem ciekawa czy warta przeczytania ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Klejnot-Medyny_Sherry-Jones,images_product,25,978-83-7515-087-2.jpg (14,3 KB, 3 załadowań)
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 00:08   #94
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Smak miodu
Salwa an-nu`ajmi

Głośna książka syryjskiej pisarki. Oficjalnie wyklęta w większości krajów arabskich, bije rekordy popularności w rankingach sprzedaży. I nic dziwnego. Bo rozpala emocje. I wyobraźnię.
Jedni zbierają książki kucharskie, inni szukają starych map, ja mam swoje hobby - księgi rozkoszy pisze narratorka powieści. Zna na pamięć niemal wszystkie traktaty. Recytowała je Myślicielowi, gdy rozpalona wślizgiwała się do jego łóżka. Ale nigdy nie odważyła się o nich napisać. Do czasu gdy dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Paryżu, w której pracowała, zaproponował jej przygotowanie referatu o starych arabskich księgach erotycznych na konferencję w Nowym Jorku. Wyjeżdża do Tunisu, by zanurzyć się w arabskim świecie. W zapachach, smakach, głosach. I w języku. Słucha opowieści kobiet. Cytuje erotyczne traktaty sprzed wieków. Wspomina licznych kochanków. Bo to także praca o niej.
Piękna, subtelna i mocna opowieść. Z ogniem pożądania zalewającym stronice. Ze zmysłowymi tajemnicami skrywanymi pod czarczafem. Z zapomnianymi słowami starych mistrzów ars amandi. I choć to arabski jest językiem seksu, po polsku brzmią one równie elektryzująco.

Seksualna intifada? Smak miodu Salwy an-Nu`ajmi wywołał burzę na Bliskim Wschodzie, a zagraniczne wydawnictwa nigdy wcześniej nie zapłaciły tak dużo za prawa do wydania arabskiej książki.
quantara.de

Znacznie więcej niż powieść erotyczna. Zaskakująca podróż w głąb historii arabskiej literatury o miłości i ekscytująca historia seksu w muzułmańskim społeczeństwie.
Reuters

Żadnego seksu w arabskim świecie? Skądże znowu! Ta wysmakowana, buzująca energią książka całkowicie temu przeczy. Intrygi, okruchy wspomnień, opowiastki mistrzów erotyki, historie miłosne? Wszystko to tworzy historię kobiecej zmysłowości i seksualnych eksperymentów.
Elle

Smak miodu to wyjątkowe zjawisko na tle współczesnej literatury erotycznej Bliskiego Wschodu.
D-Donna

Salwa an-Nu`ajmi roztrzaskała na drobne kawałki społeczne tabu.
Il Mattino

Mistrzowski, zmysłowy, kusicielski głos z arabskiego świata.
Publishers Weekly
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pd_181358.jpg (28,6 KB, 3 załadowań)
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 17:29   #95
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Carlos Ruiz Zafon - "Marina"
W trakcie pisania wszystko w opowiadanej przeze mnie historii stawało się jednym wielkim pożegnaniem, a kiedy już ja kończyłem, narastało we mnie wrażenie, że coś bardzo mojego, coś, czego do dziś nie potrafię nazwać, ale czego mi ciągle brakuje, zostało tam na zawsze. Piętnaście lat później nawiedziło mnie wspomnienie tamtego dnia.. Zobaczyłem chłopca bładzacego pośród mgieł dworca Francia i imię Marina zabolało znowu jak swieża rana. Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekret. A oto moja tajemnica.
(fragmenty książki)
Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynujaca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 08:46   #96
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Carlos Ruiz Zafon - "Marina"
W trakcie pisania wszystko w opowiadanej przeze mnie historii stawało się jednym wielkim pożegnaniem, a kiedy już ja kończyłem, narastało we mnie wrażenie, że coś bardzo mojego, coś, czego do dziś nie potrafię nazwać, ale czego mi ciągle brakuje, zostało tam na zawsze. Piętnaście lat później nawiedziło mnie wspomnienie tamtego dnia.. Zobaczyłem chłopca bładzacego pośród mgieł dworca Francia i imię Marina zabolało znowu jak swieża rana. Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekret. A oto moja tajemnica.
(fragmenty książki)
Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynujaca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...

Na to właśnie czekam. I

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-11-09 o 08:48
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 06:20   #97
xenghu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Eoin Colfer, Lotnik, przekład Rafał Lisowski, premiera 20 stycznia 2010 r., literatura dla młodszych i starszych
Piękna, wzruszająca opowieść o sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, co wzbić się w powietrze. Miliony czytelników kochają Eoina Colfera za Artemisa Fowla.Teraz przyszła kolej na Lotnika!
Jest rok 1878. Podczas wystawy światowej w Paryżu rodzi się chłopiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przyszedł na świat w przestrzelonym balonie, który o mały włos nie rozbił się o ziemię. Nie ma wątpliwości – takie dziecko musi być wyjątkowe. I rzeczywiście: dziewięcioletni Conor Broekhart cudem ratuje niewiele starszą księżniczkę Izabelę przed niechybną śmiercią. Jest jednak ktoś, kto najchętniej pozbyłby się go raz na zawsze. To bezwzględny marszałek Bonvilan, który morduje króla Mikołaja, władcę Wysp Saltee. Chłopiec przypadkiem staje się jedynym świadkiem zbrodni, a co gorsza – głównym podejrzanym. Zostaje oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia w kopalni diamentów znajdującej się na Małej Saltee. Stamtąd nikt jeszcze nie wrócił żywy. By przetrwać, młody Broekhart będzie musiał zapomnieć o swojej tożsamości, o przeszłości, o pięknej Izabeli. Stanie się Conorem Finnem, który zyska szacunek wśród współwięźniów i przechytrzy okrutnych strażników. Zaplanuje też ucieczkę. Czy uda mu się dokonać czegoś, czego do tej pory nikt nie dokonał? Bestsellerowa, świetnie napisana książka przygodowa. Piękna, wzruszająca opowieść o sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, co wzbić się w powietrze.

Hołd złożony zarówno powieściom science fiction Wellsa i Verne’a, jak i superbohaterom z komiksów Marvela i DC. Majstersztyk! Wielbiciele Artemisa Fowla rzucą się na tę książkę, ale Lotnik zasługuje na jeszcze szerszą publiczność niż tamten bestseller.
„Publishers Weekly”

Piękno tej powieści polega na tym, że Colfer traktuje ją całkowicie serio.
„Guardian”

W tej fantastycznej opowieści jest i powaga literatury historycznej, i ironiczny humor, i namacalna groza; są też awanturnicze sceny akcji, dzięki którym całość nie staje się zbyt mroczna.
„Booklist”

Nastolatki będą się przy tej powieści świetnie bawić, a potem chętnie sięgną po 20 000 tysięcy mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verne’a.
„January Magazine”

Powieść awanturnicza w klimacie Hrabiego Monte Christo, która rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki we wciąż wzrastających szeregach fanów Eoina Colfera.
„The Bookseller”

Eoin Colfer (ur. 1965) – kiedyś nauczyciel trudnej młodzieży, dziś autor cieszących się wielkim powodzeniem książek dla młodych czytelników. Światową sławę przyniósł mu Artemis Fowl (2001). Powieści stanowiące kontynuację cyklu powtórzyły sukces pierwszej części, ukazały się w kilkudziesięciu krajach w wielomilionowym nakładzie. Trwają prace nad filmem. Powstała polska strona tytułowego bohatera, www.artemis.wab.com.pl.

Colfer jest też autorem innych powieści: Lista życzeń, Fletcher Moon – prywatny detektyw, Nadnaturalista, Benny i Omar oraz Benny i Babe. Wszystkie książki Colfera ukazują się w Polsce od 2002 roku nakładem oficyny W.A.B.Lotnik znalazł się w finale prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej Carnegie Medal 2009, przyznawanej za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży. Na jego podstawie powstaje film w reżyseriiGila Kenana.
xenghu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-03, 14:36   #98
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Zupa z ryby fugu - M. Szwaja

Wydawnictwo: Sol , Kwiecień 2010
Ryba fugu jest bardzo smaczna, ale jeśli będziemy obchodzić się z nią nieostrożnie - możemy otruć siebie i współbiesiadników. Na śmierć. Podobnie z naszym życiem. Jest ono jak potrawa dla inteligentnych. Trzeba zawsze myśleć o tym, co robimy, jakie decyzje podejmujemy - choćby targały nami szekspirowskie zgoła emocje - inaczej może się tak zdarzyć, że ktoś (my sami?) zapłaci wysoką cenę za nasz brak rozwagi.
Kobieta chce mieć dziecko - czy to zbyt wielkie żądanie? Chce być matką - czy jest w tym coś złego? Wykorzystuje możliwości, które daje współczesna nauka - po to jest nauka! W pewnym momencie jednak schodzi z bezpiecznej ścieżki - emocje wzięły górę, rozum zasnął, obudziły się upiory. Kobieta podejmuje decyzje, nie licząc się z nikim. Ważne jest tylko osiągnięcie celu...

Młoda dziewczyna, studentka - rozsądna, inteligentna, zrównoważona - chce studiować na mało opłacalnym kierunku, dla własnej satysfakcji teraz i w przyszłości. Jest osamotniona w swoich dążeniach, rodzice widzieliby ją na bardziej praktycznych studiach, a w przyszłości w rodzinnym biznesie. Dziewczyna nie ma wsparcia z ich strony. Przyjaźń kolegów z uczelni nie wystarczy na mieszkanie, jedzenie, życie. Dziewczyna podchwytuje podsunięty jej pomysł na zarobienie pieniędzy i od razu wie, że podejmuje ryzyko. Nie wyobraża sobie jednak rozmiarów tego ryzyka. Obie te młode kobiety przypominają trochę kucharza, który beztrosko bierze rybę fugu za ogon i w całości wrzuca ją do garnka z zupą. Ktoś będzie musiał zapłacić za ten brak refleksji... a cena może być wysoka.
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 14:51   #99
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Tysiąc dni w Orvieto

Autor: Marlena de Blasi Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie , Luty 2010 Kontynuacja bestsellerowych Tysiąca dni w Wenecji oraz Tysiąca dni w Toskanii.

Nowy dom, nowi sąsiedzi, nowy etap w życiu. Marlena i Fernando opuszczają Toskanię, by osiedlić się w sąsiadującej Umbrii. Ich nowy dom to część renesansowego palazzo mieszczącego się w samym sercu prastarego, przepięknego Orvieto. Podupadła ale nadal pełna uroku budowla wymaga gruntownego remontu, w którym nic nie przebiega jak powinno, dostarcza za to okazji do poznania fascynującej historii miasta i jego mieszkańców. Nietrudno się domyśleć, że sąsiedzi amerykańsko-włoskiej pary szybko polubią nowo przybyłych.

Podobnie jak poprzednie książki Marleny de Blasi, Tysiąc dni w Orvieto zawiera wiele smakowitych przepisów na dania z włoskiej kuchni. Gotowanie może być sztuką i ceremoniałem - ale to nie oznacza, że musi być trudne!
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 19:16   #100
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Zaginiona

Autor: Coben Harlan

Wydawca: Albatros Wydawnictwo

Data premiery: 2010-05-19


Najnowszy thriller Harlana Cobena, niekwestionowanego króla gatunku. "Zaginiona" to długo wyczekiwana dziewiąta książka o Myronie Bolitarze, agencie sportowym i detektywie, ulubionym bohaterze pisarza. Myron Bolitar nie miał kontaktu z dawna kochanką, Therese Collins, od ponad siedmiu lat. Niespodziewanie kobieta dzwoni do niego z prośbą o pomoc. Mąż Therese, Rick, o którym Myron nie miał zielonego pojęcia, planował spotkanie z żoną w Paryżu. Chciał przekazać jej ważną informację, ale przepadł bez wieści. Po chwili wahania Bolitar decyduje się lecieć do Europy. We Francji czeka na niego przykra niespodzianka. Już na lotnisku obydwoje zostają zatrzymani przez policję. Rick, pracujący jako reporter śledczy, został zamordowany, a Therese stała się główna podejrzaną... Jednak jeden fakt podważa tę hipotezę - na miejscu zbrodni znaleziono ślady krwi, a badanie DNA ujawniło, że krew należała do nieżyjącej od lat córki Collinsów. Gdy tylko Myron zagłębia się w śledztwo, okazuje się, ze ktoś bardzo nie chce, by prawda wyszła na jaw. Jakie tajemnice kryją się w przeszłości Ricka?



ha! w końcu z Myronem
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 14:38   #101
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Nowością, która mi sprawiła wiele radości jest książka Małgorzaty Gutowskiej -Adamczyk pt. "Cukiernia pod amorem". To chyba pierwsza opowieść w gatunku saga, która tak przypadła mi do gustu.

Tu krótki opis:
"Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów."
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 19:15   #102
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Byczki w pomidorach

Joanna Chmielewska


Wydawnictwo: Klin
Oprawa: miękka
Data ukazania się: 14-05-10
Stron: 434
Wymiary: 125x195

Nowa książka Joanny Chmielewskiej, mistrzyni polskiej powieści kryminalno-humorystycznej.
Powraca świat Alicji. Znów stado zaprzyjaźnionych osób pęta się po cudownym ogródku i kulinarnie szaleje w kuchni. A gospodyni jak zwykle otwiera drzwi przed każdym, częstuje jajkiem na śniadanie, wypija niezmierzone ilości kawy i zabrania zaglądać do lodówki. Nawet do wiecznie głodnego Marianka demonstruje autentyczna słabość. I oto wizyta nowej pary przynosi obrzydliwość w powietrzu.
On - oblizuje łyżki i widelce, rzuca się na szyję nowo poznanych dam, zżera robaczki ze stołu i udaje, że zna się na winach...Ona - kamiennie milczy, ostrożnie chodzi i podobno umiera z miłości do niego. A gdy on nie wraca z pewnej wycieczki, interesuje się tym nawet pan Muldgaard...
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 10:37   #103
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Rebecca James

"Piękna i Złalicja"


Jej świat runął tej nocy, kiedy zamordowano jej młodszą siostrę. Katherine miała wtedy siedemnaście lat. Miotana wyrzutami sumienia przenosi się do innego miasta. Usiłuje uciec od dręczących ją wspomnień, od rozpaczy rodziców, od nagonki mediów. Chce zatrzeć siebie. Być sama. Niewidzialna. Ale oto w jej życie wdziera się Alicja. Jest piękna i śmiertelnie niebezpieczna. Chce zawładnąć duszą, sercem i umysłem Katherine. Tak jak zawładnęła Robbiem, który zrobi dla niej wszystko, choć oboje wiedzą, jak przerażająco Alicja jest zła. Nie wiedzą tylko dlaczego. Dlaczego Alicja ze zła uczyniła sens życia i dlaczego wybrała Katherine na swoją ofiarę…



Historia Rebecki James jest tak niezwykła jak fabuła jej powieści. Maszynopis odrzuciły wszystkie agencje literackie w Australii i wiele w USA. Dopiero brytyjska agencja Coville&Walsh zwróciła uwagę na tekst nieznanej Australijki, chociaż dostaje ponad sto niezamawianych maszynopisów tygodniowo. „Święcie wierzę - mówi Patrick Walsh – że wielka powieść zawsze znajdzie sposób, by przyciągnąć uwagę.” I właśnie to coś w powieści Rebecki James sprawiło, że jej powieść nie podzieliła losu niezauważonych pereł.

Piękna ZŁAlicja jeszcze przed wydaniem była sensacją światowych rynków wydawniczych i najgorętszym tytułem frankfurckich targów książki w 2009 roku. O prawa do publikacji rozgorzała wojna wśród wydawców na całym świecie. Amerykański wydawca zaproponował 600 tysięcy dolarów za dwie książki autorki (jej druga powieść Cooper Bartholomew Is Dead ukaże się w 2011 roku – prawa sprzedano do 27 krajów). W Niemczech o prawa do Pięknej ZłAlicji walczyło siedmiu wydawców, a w ciągu trzech tygodni od premiery sprzedano 55 tysięcy egzemplarzy.

Sama Rebecca James wciąż nie może uwierzyć w swój sukces. „Początkowo wszystko to było wprost przerażające, teraz to po prostu najcudowniejsza bajka”.

Bajka warta miliony dolarów.

Absolutnie fascynujące.

Cecelia Ahern, autorka P.S. Kocham cię

Inny, wcześniejszy opis:
Potęga podświadomości, miłość i odrzucenie w dzieciństwie,

toksyczna przyjaźń i manipulacja uczuciami,

niezawinione podłości i tajemnice skrywane w głębi duszy



Nie poszłam na pogrzeb Alicji.

Byłam wtedy w ciąży, oszalała i wściekła z rozpaczy. Ale to nie po Alicji rozpaczałam. Nie, wtedy już nienawidziłam Alicji i cieszyłam się, że umarła. To Alicja zniszczyła mi życie, odebrała najlepsze, co kiedykolwiek miałam, i roztrzaskała na milion kawałków. Nie płakałam po Alicji, ale przez nią.

Ale teraz, cztery lata później i o całe wieki szczęśliwsza, kiedy wreszcie usadowiłam się w wygodnym poukładanym życiu z moją córką Sarą (moją słodką, poważną małą Sarą), czasem żałuję, że jednak nie poszłam na pogrzeb Alicji…

Tak zaczyna się opowieść dwudziestotrzyletniej Katherine…
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Z__alicja8__mini_sklep_o_detale_.jpg (9,1 KB, 0 załadowań)
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 13:51   #104
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Crescendo
(oryginalnie: Crescendo)
Fitzpatrick Becca
Redakcja: Celińska Adriana

Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
wydanie 2011 r.
ISBN: 978-83-7515-132-9
Tłumaczenie: Fulińska Agnieszka
Format: 13.6x20.5cm
Ilość stron: 400
Oprawa: Miękka
Wydanie: 1
Opis książki Crescendo:
Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie.

Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż.
On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni.
Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach.

"Crescendo" to kontynuacja bestsellerowej powieści Becki Fitzpatrick "Szeptem".

Czytałam "Szeptem" i byłam urzeczona teraz nie mogę się doczekać 12 stycznia i premiery "Crescendo".
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 20:53   #105
Christina87c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Oskarżona: Wiera Gran
Agata Tuszyńska Agata Tuszyńska

Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 978-83-08-04505-3
Stron: 468
Wymiary: 145X205

Biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta, Wiery Gran, to druga strona - nieopowiedziana - historii Władysława Szpilmana, słynnego Pianisty z filmu Romana Polańskiego.
To opowieść o cenie przeżycia i cieniu, jaki rzuca na dalszy los. Szpilman grał na fortepianie w tej samej kawiarni na Lesznie 2, w centrum żydowskiego Broadway'u, gdzie Wiera Gran śpiewała swoje piosenki. Ona była gwiazdą, on akompaniatorem. O nim po latach powstał film oklaskiwany przez cały świat z podziwem za niezwykłą siłę trwania i męstwo w znoszeniu cierpienia, ją oskarżono o współpracę z nazistami, okrzyknięto kolaborantką i unicestwiono za życia.
Wiera Gran mieszkała w dziennicy zamkniętej od wiosny 1941 do lata 1942. Całe jej dalsze życie było konsekwencją tych kilku miesięcy.
Miała wszystko, czego potrzeba wschodzącej gwieździe - egzotyczną urodę, piękny niski kontralt, i muzykę we krwi. Była tak nieśmiała, że pierwsze piosenki śpiewała zza sceny obawiając się zetknięcia z publicznością. Do lata 1939 nagrała kilkadziesiąt piosenek o wszelkich barwach miłości.
Uniewinniona w warszawskim procesie Centralnego Komitetu Żydów Polskich opuściła Polskę w 1950 roku.
Wielokrotnie i na kilku kontynentach wzywano do bojkotu "gestapowskiej ****y". A jednak trwała. Występowała w paryskim hotelu Lutetia i w kabarecie Dinarzade, w sali Pleyel i Carnegie Hall, śpiewała gościnnie w Sztokholmie i Londynie, wyjechała na tournee po Ameryce Północnej. Koncertowała u boku Charlesa Aznavoura.
W Izraelu widzowie grożą przebraniem się w obozowe pasiaki, jeśli ośmieli się wystąpić na scenie, uciekła do Francji, stamtąd do Wenezueli, ale i tam dosięgła ją przeszłość - pomówienie, znieważenie, zniesławienie, szkalowanie.
Czuła się pogrzebana za życia. Zmarła w Paryżu 19 listopada 2007 roku.

Tutaj jest także ciekawy artykuł na temat tej książki:
http://www.nowosciksiazkowe.pl/oskar...gata-tuszynska
Christina87c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:33   #106
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Camilla Lackberg -"Niemiecki bękart" (premiera-początek lutego)- 4-ta część serii

Opis:
Dlaczego matka Eriki Falck trzymała stary nazistowski medal? To pytanie nie przestaje dręczyć jej córki, w końcu postanawia więc odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, by dowiedzieć się czegoś więcej. Ale mężczyzna zachowuje się dziwnie i nie udziela jej jednoznacznych odpowiedzi. Dwa dni później umiera. Po długim wahaniu Erica zaczyna czytać wojenny dziennik matki i odkrywa, że kobieta doświadczyła prawdziwych okropności. To przez te drastyczne i smutne wydarzenia nie była w stanie nawiązać porozumienia z córkami. Z dziennika Erica dowiaduje się też, że w czasie II wojny matka związana była z tą samą grupą młodzieży, co zamordowany nauczyciel. Czy to możliwe, że wizyta Eriki uruchomiła ciąg zdarzeń, który doprowadził do jego śmierci? I kto posunąłby się do tego, by dawne sprawy nie wyszły na jaw?
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 13:23   #107
kraina czarow
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 102
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

"Siedem lat później" Emily Giffin

Autor:Giffin Emily
Wydawca:Wydawnictwo Otwarte
Oprawa:miękka
Data premiery:2011-01-12

Opis książki:
Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację przerywa telefon ze szpitala, żadne z nich nawet nie domyśla się, ile może się zmienić. Tego wieczoru doktor Russo spotyka Valerie…
Najnowsza książka Emily Giffin, Siedem lat później, podobnie jak poprzednie natychmiast po premierze trafiła na listy bestsellerów „New York Timesa” i Amazon.com. Wszystkie powieści tej autorki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i sprzedały się w wielu milionach egzemplarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Giffin_Siedem lat pozniej okładka.jpg (106,7 KB, 0 załadowań)
kraina czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:27   #108
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Elif Safak - Lustra miasta
"Madryt, XVII wiek. W rodzie Pereirów, który dwa pokolenia wcześniej opuścił Portugalię i osiadł na hiszpańskiej ziemi, zawód medyka był świętym dziedzictwem przekazywanym synom przez ojców. Dwaj bracia: Antonio i Miguel mieli go przejąć po ojcu. Antonio dostał katedrę filozofii, a Miguel oblał egzaminy i został czarną owcą w rodzinie. Miguel nade wszystko kochał kobiety i z rozkoszą oddawał się zmysłowej miłości. Pochłonięty karierą Antonio ustawicznie zaniedbywał swoją piękną żonę, Isabel i postanowił wyjechać samotnie do Padwy, by studiować na tamtejszym uniwersytecie. Isabel i ich mały synek, Andres zostają w domu pod opieką podejrzewanej o czary Starej i czujnym okiem wścibskiej sąsiadki. A czasy są niespokojne. Inkwizytor Alonso Perez de Herera uważnie wsłuchuje się w tajemniczy Głos i zwykłe ludzkie podszepty… Dwie tajemnice, które skrywa rodzina Pereirów, kryją w sobie wielkie niebezpieczeństwo…"
[nota od wydawcy]

Książka najprawdopodobniej ukaże się w lutym tego roku. Wydawnictwo Literackie


Eduardo Mendoza - Trzy żywoty świętych
"Najnowsza powieść Mendozy to opowieść o ludziach, o świętych nie w religijnym tego słowa znaczeniu, ale noszących ich pewne przymioty, poświęcających życie pewnej, często zwariowanej idei. To zwykli ludzie, niezauważani i niewyróżniający się niczym szczególnym. To, co jest w nich wyjątkowe jest najczęściej niedoceniane i nieakceptowane przez środowisko, w jakim żyją. Są nieprzystosowani. Wykluczeni. Inni. A jednak z pasją i wytrwali w swoim postanowieniu. To właśnie typ bohatera jest łącznikiem trzech opowieści, które opowiada nam Mendoza w swojej najnowszej książce. Nie ma tu nic z hagiografii, cuda się nie zdarzają, wszystko jest z życia wzięte. Każda z tych historii mogłaby wydarzyć się naprawdę.
I ta o niezwykle skromnym i cichym Jego Świętobliwości Fulgencio Putucásie, zapomnianym, porzuconym przez rewolucję biskupie, który traci wszystkie tytuły i powoli zamienia się w zwykłego kloszarda. I ta o więźniu, który z kryminalisty staje się autorem poczytnych kryminałów. I Dubslava, swoistego Pana Nikt, który decyduje się na wystąpienie przed gronem obsypanych nagrodami naukowców, by odebrać w imieniu swojej matki nagrodę za całokształt dokonań, którą przyznano dokładnie w dniu jej śmierci. A że bohater ceni absurd, i jego wystąpienie na długo zapadnie w pamięć szanownemu gremium.
Mendoza to wirtuoz języka. Każda z opowieści dzieje się w innym czasie, miejscu, ma innego bohatera, a jednak trzy na pozór niezwiązane ze sobą historie uzupełniają się nawzajem i wzbogacają o nowe sensy. Opowiedziane są charakterystycznym dla pisarza gęstym, kipiącym od ironii stylem. Nie chodzi w nich jednak tylko o rozbawienie czytelnika. Humor służy głębszej refleksji, a w języku do życia budzą się niebanalne, wielowymiarowe postaci, które swoimi ułomnościami i natręctwami dodają książce jeszcze więcej kolorytu i zdobywają sympatię, a każda z nich nadawałyby się na głównego bohatera kolejnych powieści Mendozy.
Trzy żywoty świętych to kwintesencja pisarstwa Eduardo Mendozy. Proza krystaliczna, przepełniona niebanalnym poczuciem humoru, wzruszająca i skłaniająca do myślenia. Wyjątkowa."


Mario Vargas Llosa - Wyzwanie. Szczeniaki
"Czym jest honor dla macho?
Czasami ma posmak śmierci. Zwyciężasz albo giniesz.

Bohaterowie Vargasa Llosy żyją w świecie, który jest wyzwaniem rzuconym życiu, przeznaczeniu i społeczeństwu. Każda niewinna sytuacja staje się niebezpieczną grą, w której przegrana oznacza utratę wszystkiego i tylko zwycięstwo zapewnia przetrwanie.
Wyzwanie i Szczeniaki to też wyzwanie rzucone czytelnikowi, który musi odnaleźć się w małej formie, mistrzowsko poprowadzonej przez Vargasa Llosę. Obie historie są arcydziełami sztuki pisarskiej. Głównym motywem opowiadań jest przemoc. Tylko świadoma siebie siła, przewodzenie gromadzie, panowanie nad kobietą, nienaruszony honor własny lub honor bliskich mogą w pełni usatysfakcjonować mężczyznę. A jeśli znajdzie się coś, co zachwieje status quo, należy natychmiast podjąć walkę.

W obu tekstach Llosa odmalowuje problem machismo, pokazuje, jak funkcjonuje on w świadomości społecznej, podkreśla imperatywy - honor, kobieta, opinia - uwypuklając często ich irracjonalność i bezsensowność, ale bez ostatecznego potępienia. W Szczeniakach kompromituje bezlitośnie idee machisto, nadając cechy macho kastratowi Cuellarowi. Wyzwanie jest debiutem prozatorskim Noblisty."


Obie książki mają premierę pod koniec lutego, wydawnictwo Znak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 104062_lustra-miasta_200.jpg (11,1 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mendoza_Trzyzywoty_500px.jpg (48,2 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Llosa_Wyzwanie_Szczeniaki_500pcx.jpg (33,8 KB, 1 załadowań)
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:01   #109
koraa19
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Bardzo fajny jest "Mały Brat" Cory Doctorowa. Książka wpisuje się idealnie we współczesną dyskusję na temat strachu przed atakami terrorystycznymi, coraz większą inwigilacją oraz utratą naszej prywatności w wyniku rozpowszechniania wirtualnej sieci. "Mały Brat" to prawdziwa rewolucja Tak w ogóle na Facebookowym Fan Page, rozdają książki w bardzo częstych konkursach. To strasznie fajny prezent dla każdego faceta

Edytowane przez koraa19
Czas edycji: 2011-02-28 o 12:03
koraa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 12:59   #110
fooosy
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 209
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.


Allison Winn Scotch "Jillian Westfield wyszła za mąż"


Trzydziestoletnia Jillian Westfield wiedzie życie wzorowej pani domu. Ma śliczną córeczkę, kochającego i zapracowanego męża i dom w eleganckiej dzielnicy. Jednak w głębi duszy wciąż snuje fantazje: co by było gdyby? Gdyby nie poślubiła Henry'ego? Gdyby nie rzuciła kariery? Gdyby nie zerwała z Jacksonem?
Pewnego ranka Jillian odkrywa, że cofnęła się w czasie o siedem lat. Jest niezamężna, pracuje w nowojorskiej agencji reklamowej i wciąż jest z Jacksonem. Jak Jillian wykorzysta drugą szansę? Czy zmieni swoje życie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JW wyszla za maz_okladka.jpg (136,7 KB, 1 załadowań)
fooosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:27   #111
kraina czarow
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 102
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

Cytat:
Napisane przez fooosy Pokaż wiadomość

Allison Winn Scotch "Jillian Westfield wyszła za mąż"


Trzydziestoletnia Jillian Westfield wiedzie życie wzorowej pani domu. Ma śliczną córeczkę, kochającego i zapracowanego męża i dom w eleganckiej dzielnicy. Jednak w głębi duszy wciąż snuje fantazje: co by było gdyby? Gdyby nie poślubiła Henry'ego? Gdyby nie rzuciła kariery? Gdyby nie zerwała z Jacksonem?
Pewnego ranka Jillian odkrywa, że cofnęła się w czasie o siedem lat. Jest niezamężna, pracuje w nowojorskiej agencji reklamowej i wciąż jest z Jacksonem. Jak Jillian wykorzysta drugą szansę? Czy zmieni swoje życie?
nie wiem czy jest tutaj miejsce na dyskusje o książce, ale chciałam zapytać, czy czytałaś już tą książkę? Bo strasznie jestem ciekawa kogoś opinii?
kraina czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 17:35   #112
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

ciekawy watek, jak bede miala troche wiecej czasu bede musiala rozejrzec sie po nim

pozdrawiam
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:44   #113
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Zapowiedzi / nowości książkowe.

nareszcie kolejna książka Cobena w Polsce. premiera już 20. kwietnia.

Na gorącym uczynku (Caught)

http://www.empik.com/na-goracym-uczy...1904,ksiazka-p

Kolejny zaskakujący thriller niekwestionowanego mistrza gatunku, Harlana Cobena, autora takich bestsellerów, jak „Niewinny”, czy „Bez pożegnania”. Samotnie wychowująca nastoletniego syna Wendy Tynes ma w życiu jeden cel, a jest nim ściganie przestępców seksualnych. Kobieta prowadzi program w telewizji o ogólnokrajowym zasięgu i jak dotąd postawiła przed kamerami wielu zwyrodnialców. Jej współpraca z lokalną policją układa się świetnie aż do momentu, gdy kobieta spotyka na swojej drodze Dana Mercera, pracownika opieki społecznej. Uważany za przyjaciela dzieci mężczyzna zostaje aresztowany i oskarżony, a jego życie obraca się w ruinę... W tym samym czasie siedemnastoletnia Haley McWaid, chluba szkoły, kapitan drużyny lacrosse, znika nagle bez wieści. Ciągnące się w nieskończoność poszukiwania nie przynoszą rezultatów i rodzina powoli godzi się z myślą, że nigdy nie odzyska córki... Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd odrzuca dowody przeciwko Mercerowi i mężczyzna wychodzi na wolność. Miejscowa społeczność jest wzburzona i gotowa posunąć się do samosądu... Gdy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, Mercer zwraca się bezpośrednio do Wendy. Czyżby mężczyzna wiedział coś, co mogłoby pomóc w rozwikłaniu sprawy Haley? A może prowadzi niebezpieczną grę? Wątpiąc w swoją niezawodną jak dotąd intuicję, kobieta udaje się na spotkanie, które przewróci do góry nogami jej uporządkowany świat. (empik.com.)
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.