storczyk (orchidea) cz.III - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 18:10   #2791
Olus_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 65
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Też mam takiego I z różowym środkiem też mam i mnie się osobiście bardziej podoba

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Laseczki pokażcie te swoje storki z keikami
Olus_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:04   #2792
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Noreczko storczyków mam dokładnie 58 nie wspomnę już o kilkunastu doniczkowcach typu ficus, beniaminy, draceny, zamioculcas itp.
a czas... hmmm dla kwiatków czas mam zawsze, jednego dnia podlewam storczyki w kuchni, drugoiego dnia w pokoju, trzeciego w sypialni, środy zostawiam na inne doniczkowce i tak mi życie leci
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:07   #2793
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
Szczęściara podwójne keiki mój z pędem sercowym odbił z boku czyli też mam maluszka na pędzie ma kwiatki więc może też coś jeszcze wyrośnie

a co do operacyjnego to jak ma przegniły stożek, a korzonki są oki to na 100% odbije z boku - kwestia kilku tygodni
A dziękować, fotki dwukeikowca wrzcę jutro jak światło będzie lepsiejsze, a tym operowanym, to dzięki za pocieszenie, myślałam, że na keiki nie mam co liczyć, aha, a co z jego kwiaami i pąkami? utrzyma, czy nie da rady, jak myślisz?
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:10   #2794
Olus_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 65
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Diana to musi być imponująca kolekcja 58
Olus_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:12   #2795
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Diana gdzie Ty to wszystko trzymasz??
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:32   #2796
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Diana gdzie Ty to wszystko trzymasz??
Dokładnie gdzie je trzymasz chwal się szybko bo ja przeszło 40 sztuk storków i już mi parapetów brakuje, jedne stoją na kwietnku przy balkonie inne na stoliku od telewizora, a a inne kwiatki typu zamioculcas, fikusy, palmy, itp stoją na ziemi dalej od okna do okna pierwszeństwo mają storeczki

a foteczki keików jutro będą coś mi się wydaje, że moja panterka 2w1 (2 storki w jednej doniczce oba z pędem sercowym) też będzie dzieciate
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:42   #2797
Olus_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 65
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Następna przeszło 40 sztuk
Olus_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 21:10   #2798
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Olus_ Pokaż wiadomość
Następna przeszło 40 sztuk
ja już też chyba dobijam do tej liczby...
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 21:20   #2799
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

oj, to ja taką maniaczką (jeszcze) nie jestem. albo inaczej - muszę się powstrzymywać z wydatkami...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 21:28   #2800
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

ja sobie ostatnio musiałam poprawić humor... a dzisiaj - cóż moja abstynencja poszła się j.... kiedy poszłam kupić kwiatka do pracy...
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 21:42   #2801
Olus_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 65
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Szaaaaaalone! Ja mam dokładnie 13
Olus_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 21:53   #2802
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

no to na dobranoc...
mój dzisiejszy pelioricowy nabytek... jakoś nie mogłam wyjść bez niego ze sklepu...
drugi - moja dwukwiatkowa wyreanimowana kinder niespodzianka

a i odkryłam że ten pomarańczek z mojego avatarka pachnie i jeszcze jeden pospolity różowy wydziela z siebie lekki zapaszek i cytrynek też i chyba ten pelioriczek nowy

ojjj idę spać chyba...

Edytowane przez breda
Czas edycji: 2010-08-30 o 22:00
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 08:23   #2803
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

CharajukuChili tu masz taka prosta obstrukcje inslugi http://www.wymarzonyogrod.pl/2331_3470.htm , ogolnie teraz odetnij ten zolty ped, podlewaj przez namaczanie - wlanie wody do doniczki na jakies 20min i potem usuwasz wode, odkapujesz kwiatka i znowu podlewasz kiedy w doniczce bedzie sucho co w zime zajmuje okolo 2 tygodni a w lato tydzien - korzonki robia sie wtedy srebrne i nie ma pary na sciankach doniczki. Kup odzywke do storczykow i taka kropelke dodawaj do podlewania, postaw go na parapecie i czekaj na nowego kwiatka. Swiatlo, cieplo, podlewanie i nawozenie powinny go zmobilizowac - choc zapewne zajmnie mu to chwilke bo ta mloda roslinka musi sie dzwignac po pierwszym kwitnieniu. W zime mozesz zrobic mu takie 2 miesiace z podlewaniem raz na 3 tygodnie bez odzywki i potem wroc do regularnego podlewania z nawozeniem .- czesto to tez indykuje kwitnienie.
Dziewczyny grypo angina mnie zgladzila. 39 stopni goraczki, wszystko mnie boli wlacznie z wlosami i skora, chce mi sie zy...ac... fotki moich zrobilam ale do kompa sie nie dopchalam bo zasnelam w miedzyczasie a teraz siedze w pracy i cierpie. A ze jestem sama do srody wiec musze byc w pracy...
Dodaje ze ja przestalam liczyc, jedynie co to kontroluje populacje miejscem na parapecie i regularnie usuwam osobniki masakrycznie porazone syfami ktorych usunac nie moge. Nie ma litosci bo te grzyby i inne swinstwa sie roznosza w tempie mega super ekstra szybkim. mialam 1 z takim czarnym grzybem na lodydze potem to wlazlo na liscie i zaatakowalo sasiadow, ich kwiaty tez, niczym sie tego wytepic nie dalo!!! Jedynie zatrzymalam postep gnilny u jednego na kwiatach i temu sie ostalo w doma. Reszta wek.

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2010-08-31 o 08:28
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 09:11   #2804
sylwiajasinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Smile Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Czesc dziewczyny mam maly problem z moimi storczykami.Rok temu moja mama kupila mi 2 storczyki,po 4 miesiacach gdy juz wszystkie kwiaty opadly obcielam pedy do 3 oczka od dolu,no i do tej proy czekam na nowe kwiaty i nic.Rosna liscie,puszczaja nowe korzenie,ale kwiatow i nowych pedow nie.Podlewam je raz w tygodniu,zima raz na 2 tygodnie no i oczywiscie nawoze.Prosze poradzcie mi co mam zrobic.
sylwiajasinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 09:20   #2805
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Już wcześniej pisałam o moim storczyku, którego włożyłam do keramzytu, żeby go zreanimować. Dzisiaj jego drugi liść robił się żółty więc go odcięłam. Już wcześnie też prosiłam o radę co zrobić, gdyż pleśń się na nim pojawiała. Cześć stożka jest zgniła. Załączam zdjęcia. powiedzcie mi co mam z nim zrobić. Czarną część przemyłam wodą z denaturatem żeby wysuszyć, ale nie wiem co dalej. Włożyć go z powrotem do keramzytu? Proszę o radę.
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:10   #2806
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

gdzie trzymam storczyki?
na stole w kuchni, na stole w pokoju, na soliku w sypialni, w jednym pokoju mam 3 parapety i na każdym po 7-8 sztuk, kolejne stoją na komodzie, w kuchni stoją na parapecie, na blacie kuchennym, w sypialni mam 2 parapety na których jest jeszcze dużo miejsca jak odpowiednio poupycham storczyki :haha:
zostaje mi jeszcze ogromny parapet w salonie gdzie na razie stoją tylko ficusy, draceny, beniaminy itp.
z moich obliczeń wynika że pomieszczę jeszcze z 50 okazów
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:54   #2807
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez breda Pokaż wiadomość
ja sobie ostatnio musiałam poprawić humor... a dzisiaj - cóż moja abstynencja poszła się j.... kiedy poszłam kupić kwiatka do pracy...
Breda, ty krejzolko! Ja mam tylko 28 storasków. Nowego sobie kupię jak któryś mi wykituje bo na serio nie mam ich gdzie stawiać albo jak zobaczę philadelphię albo takiego woskowego pomarańczowego jak ma Teacher, to wtedy nie ma przeproś i kupuję bez zastanowienia.

Cytat:
Napisane przez sylwiajasinska Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny mam maly problem z moimi storczykami.Rok temu moja mama kupila mi 2 storczyki,po 4 miesiacach gdy juz wszystkie kwiaty opadly obcielam pedy do 3 oczka od dolu,no i do tej proy czekam na nowe kwiaty i nic.Rosna liscie,puszczaja nowe korzenie,ale kwiatow i nowych pedow nie.Podlewam je raz w tygodniu,zima raz na 2 tygodnie no i oczywiscie nawoze.Prosze poradzcie mi co mam zrobic.
Storczyki po kwitnieniu sklepowym czasem potrzebują dużo czasu żeby się przystosować do domowych warunków. Skoro mają nowe korzenie i liście to znaczy że jest im dobrze u ciebie. Jeśli są w dobrej kondycji to ja bym spróbowała terapii szokowej. Na tydzień wstaw w ciemne i chłodne miejsce (u mnie to było wc, haha) i nie podlewaj, może storki się przestraszą i wypuszczą pędy.

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Już wcześniej pisałam o moim storczyku, którego włożyłam do keramzytu, żeby go zreanimować. Dzisiaj jego drugi liść robił się żółty więc go odcięłam. Już wcześnie też prosiłam o radę co zrobić, gdyż pleśń się na nim pojawiała. Cześć stożka jest zgniła. Załączam zdjęcia. powiedzcie mi co mam z nim zrobić. Czarną część przemyłam wodą z denaturatem żeby wysuszyć, ale nie wiem co dalej. Włożyć go z powrotem do keramzytu? Proszę o radę.
Ja bym włożyła i cierpliwie czekała. Storek musi się pozbierać a to wymaga czasu. Wszystko zależy od roślinki czy da radę przeżyć czy nie.

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
gdzie trzymam storczyki?
na stole w kuchni, na stole w pokoju, na soliku w sypialni, w jednym pokoju mam 3 parapety i na każdym po 7-8 sztuk, kolejne stoją na komodzie, w kuchni stoją na parapecie, na blacie kuchennym, w sypialni mam 2 parapety na których jest jeszcze dużo miejsca jak odpowiednio poupycham storczyki :haha:
zostaje mi jeszcze ogromny parapet w salonie gdzie na razie stoją tylko ficusy, draceny, beniaminy itp.
z moich obliczeń wynika że pomieszczę jeszcze z 50 okazów
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 11:12   #2808
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Gusiaczku dziękuję za gratulację

Akashka też mam takiego i to juz nawet ze swoim kwitnieniem. Białe są bardzo ładne.

Diana 58 ?!?!?! Szok...Pełen szacunek

Doriskap...Ty też niezła jesteś Moje 13 się przy Waszych chowa

Breda moj zreanimowany pierworodny tez na takiego wygląda. (jak Twoja kindernespodzianka) Jak calkiem rozwinie pączek to obfocę i Wam pokażę

Norka witam po urlopie Kuruj się zdechlaku biedny.

Lilly... Maja ma rację. Włóż go tam skąd wyjełaś i daj mu się zregenerowac. Na pewno nie pomaga mu to, że do niego zaglądasz.
Chlopak sam zdecyduje o swoim losie.
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 11:24   #2809
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziękuję.
Włożyłam go do keramzytu i już nie będę ruszać. Wcześniej nie przemyłam go alkoholem, aby tą pleśń wysuszyć, i ona rozprzestrzeniała się dalej. Mam nadzieję, że już się nie pojawi.
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 11:27   #2810
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Lilly mozesz kupic Topsin i w roztworze obmyc roslinnke i korzenie, przelac roztworem keramzyt - to powinno zatrzymac plesnienie. Jak mi plesnieje podloze i to przenosi sie na korzonki zawsze podlewam roztworem topsinu i grzyb znika.
Sylwia rok to i tak nie jest zle, ja mialam mega uparciuchy chociaz wiekszosc nie jest taka problemowa i zakwitaja dosyc szybko po ostatnim kwitnieniu. Wszystko zalezy tez od hybrydy bo sa takie ktore wypuszczaja ped tylko raz w roku - sama mam takowa W kazdym razie ogranicz podlewanie do raz na 3 tygodnie i bez nawozu trzymaj tak przez 2 miesiace potem wroc go do lask. Jesli masz jakis pokoj gdzie mozesz uchylic luft na noc - np kuchnia, to postaw go na takim parapecie, ale uwazaj by temperatura nie spadla ponizej 10 stopni. Dobowa roznica temperatur, ogolne zle warunki tez motywuja do kwitnienia. Z ta ciemnica to bym sie wstrzymala bo czesto gubia liscie po calym fakcie. Wrocenie kolegi do ciepelka i jasnego miejsca, regularne nawozenie i nawadnianie powinno po calym tym stresie zaowocowac kwitnieniem. Ja juz tego nie stosuje bo mam ich za duzo
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 11:45   #2811
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Już wcześniej pisałam o moim storczyku, którego włożyłam do keramzytu, żeby go zreanimować. Dzisiaj jego drugi liść robił się żółty więc go odcięłam. Już wcześnie też prosiłam o radę co zrobić, gdyż pleśń się na nim pojawiała. Cześć stożka jest zgniła. Załączam zdjęcia. powiedzcie mi co mam z nim zrobić. Czarną część przemyłam wodą z denaturatem żeby wysuszyć, ale nie wiem co dalej. Włożyć go z powrotem do keramzytu? Proszę o radę.
Ja nie jestem do końca przekonana do keramzytu... ja bym włożyła do grubej kory i doniczki z dziurkami (ale czy keramzyt czy sphagnum czy kora - każdy musi zadecydować sam) a woda z denaturatem na pleśń nie pomoże tylko może pogorszyć sprawę... warto próbować z topisem, bioseptem, a czarną cześć wyciąć i zasypać cynamonem lub węglem drzewnym sproszkowanym co pozwoli wysuszyć cięcie... do takich okazów jak Twój trzeba miec mnóstwo cierpliwości

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwiajasinska Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny mam maly problem z moimi storczykami.Rok temu moja mama kupila mi 2 storczyki,po 4 miesiacach gdy juz wszystkie kwiaty opadly obcielam pedy do 3 oczka od dolu,no i do tej proy czekam na nowe kwiaty i nic.Rosna liscie,puszczaja nowe korzenie,ale kwiatow i nowych pedow nie.Podlewam je raz w tygodniu,zima raz na 2 tygodnie no i oczywiscie nawoze.Prosze poradzcie mi co mam zrobic.
ja stoją w odpowiednim miejscu czyli parapet nie w bezpośrednim słońcu to trzeba czekać, niektóre storki uczą cierpliwości, a jak korzenie i liście rosną to w końcu przyjdzie pora na pęd do takich widoków i dumy z własnego pędu opłaca się czekać

lecę cykać fotki keikowcą
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 13:05   #2812
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Diana normalnie czapki z glow w wyrazie uznania Ja przy dwoch kotach, mezu (ten to najwiecej chyba czasu zabiera z lazikowaniem i glupimi pomyslami), farmie ktora czasem uprawiamy i lodki ktora maz remontuje nie znajduje czasu na nic a jeszcze do pracy trzeba chodzic Szczegolnie ze koty lubia pomagac przy podlewaniu co utrudnia cala sprawe Zlopia wode z odzywka, zlizuja kropelki, pija z doniczek, zaczepiaja lapka bym dala sie napic Maz tez zawsze w trakcie podlewania zawraca mi glowe jak by wiedzial ze teraz mam chwile wolna - bo podlewam - wiec moze mnie wykozystac do np: polerowania lodzi? Do tego dochodzi jakies poczucie estetyki, czuje ze mieszkanie jest juz przeladowane roslinami i zaczyna wygladac dziwnie Czy te stawiane na szafach i stolikach z dala od okna kwitna ci ponownie? Bo mam kilka takich upchanych i nie wiem czy im to sluzy
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 14:42   #2813
sylwiajasinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Smile Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziekuje Maja 77 napewno sprobuje twojego sposobu

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Dziekuje Doriskap ja wiem ze storki ucza cierpliwosci hehe
sylwiajasinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 15:06   #2814
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Jak obiecałam to moje maluszki
1 - balsa keiki storka z pędem sercowym (a storek bardzo sfatygowany 2 razy dostał ogromną roletą która nie chciała trzymać się na oknie)
2- a tak kwitnie mamusia powyższych keiki... na dzień dzisiejszy ma wszystkie pączki rozwinięte widok powalający...
3 - panterka 2w1 z lewej strony widac, że coś z boku odbija... stawiam na keiki bo obie roślinki są z pędem sercowym (to ten który kiedyś pokazywałam z dziwnymi horągiewkami
4 - keiki na chorowitku bez stożka wzrostu )
5 - keiki na pędzie storczyka który dostałam od cioci 2 tygodnie temu do odratowania, ale mamcia juz w bardzo fatalnym stanie jest...
6 - siewka - myślałąm, że nie ruszy z miejsca, a jednak rośnie listek i korzonki

dodatkowo na 3 dendrobiach phalenopsis rośnie nowa psb, nowy przyrost na miltoni, catleyi rosną 2 nowe psb i dendrobium nobile różowe wariuje z nowymi przyrostami jak wszystko dorośnie to będzie znów kolorowo

Edytowane przez doriskap
Czas edycji: 2010-08-31 o 15:10
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 15:33   #2815
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Gratuluję siewki, myślałam, że one tylko w sterylnych warunkach rosną
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 15:50   #2816
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Gratuluję siewki, myślałam, że one tylko w sterylnych warunkach rosną
Siewka jest bardzo wrażliwa i delikatna, ale damy radę obie i mam nadzieję, że za kilka lat pochwalę się powalającym kwitnieniem
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:24   #2817
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Chciałabym mieć takie kolekcje jak Wy dziewczyny!

Ja mam tylko 2 storczyki.

zdjęcia 1,2,3,4,5 - to storczyk którego dostałam rok temu od TŻ - miał wtedy dwa intensywnie kwitnące pędy, później w domu kwitł jeszcze raz jednak kolor już nie był taki intensywny, a później wyrósł trzeci pęd i obecnie kwitnie, natomiast dwa poprzednie pędy uschły. Mam pytanie, czy te dwa pędy które uschły mam obciąć całkiem czy jak?

zdjęcia 6,7,8 - to mój nowy nabytek - również od TŻ zakupiony dzisiaj w Leroy Merlin - kolor na zdjęciu troszkę przekłamany, w rzeczywiści jest nieco intensywniejszy. Jeśli macie jakieś wskazówki co do stanu moich storczyków to czekam na podpowiedzi
__________________


Edytowane przez moniuleczka
Czas edycji: 2010-08-31 o 17:16
moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:57   #2818
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez moniuleczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy te dwa pędy które uschły mam obciąć całkiem czy jak?
Pędy są już zdrewniałe i nic z nich nie będzie, trzeba było je dawno temu obciąć, bo teraz będzie ciężko. Uważaj żeby nie uszkodzić roślinki. Użyj ostrego sekatora.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:59   #2819
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Moniuleczka obetnij te suche zdrewniałe pędy z pierwszego kwiatka, one mu już nie są potrzebne
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 17:16   #2820
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Pędy są już zdrewniałe i nic z nich nie będzie, trzeba było je dawno temu obciąć, bo teraz będzie ciężko. Uważaj żeby nie uszkodzić roślinki. Użyj ostrego sekatora.
Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
Moniuleczka obetnij te suche zdrewniałe pędy z pierwszego kwiatka, one mu już nie są potrzebne
Dobrze dziewczyny tak zrobię, tam przy samym spodzie ich przyciąć? Czy kilka cm zostawić?
__________________

moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.