Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobie.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-01, 09:22   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobie..


Do osób które nie chodzą do kościola, ale ślub, pogrzeb chcą mieć:

Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..

Edytowane przez tutmirlajt
Czas edycji: 2009-11-01 o 10:15
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:30   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

A jest przymus, że rozumieć musisz? Ciekawa jestem, skoro tak się oburzasz, czy sama postępujesz zawsze tak, jak należy?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:35   #3
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

ja do kościoła nie chodzę i ślubu też tam brać nie zamierzam, a pogrzeb wyprawią mi krewni, a nie ja sama
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:38   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

No właśnie. Na pogrzeb wpływu nie mamy raczej Chyba, że wyraźnie zaznaczymy w testamencie, że chcemy wyłącznie świecki i tyle.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:38   #5
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..
nie uogólniaj proszę. jetem ateistką i odkad skonczylam 18 lat i zaczelam o sobie decydowac jestem pewna, ze nawet jak sie kiedys zwiaze z płcia brzydka, nie bedzie zadnego slubu koscielnego. i moja rodzina takze wie, ze w razie konca mych dni zadnego pogrzebu maja mi nie robic - wiec - moze wiecej ludzi sie wypowie, ale Twoj post jest nie calkiem fair. Bo jest czesc ludzi, ktorzy maja mocne poglady i ich nie zmieniaja ,, bo tak spoleczenstwo wymaga".
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:40   #6
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..
wrzucanie wszystkich do jednego wora
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:45   #7
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..
ale chyba nie za darmo chce? przecież za ślub/pogrzeb się PŁACI i to często sporo. ja bym nie rozumiała gdyby chcieć za darmo.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 09:46   #8
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..
wreszcie ktos nazwal rzeczy po imieniu klask i:kla ski:
To tak jak wierze,ale nie praktykuuje co sie rowna,ze zadnych obowiazkow,a tylko swieta typu Wigilia,Boze Narodzenie,Wielkanoc i inne swieta to juz obchodza i nie wyobrazaja sobie zeby nie bylo 12 potraw na Swieta i zebyw szystkich nie zjesc.
Dla mnie to jest smieszne,ze obecnie to nic sie od siebie nie wymaga i sie wierzy kiedy pasuje samemu.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:51   #9
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..
dla mnie z kolei niezrozumiałe jest postępowanie, gdy osoba chodząca do Kościoła teoretycznie powinna dawać coś na tacę, ale oprócz tego i tak musi niemałą kasę wyłożyć na ślub lub pogrzeb ;]
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:59   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
wreszcie ktos nazwal rzeczy po imieniu klask i:kla ski:
To tak jak wierze,ale nie praktykuuje co sie rowna,ze zadnych obowiazkow,a tylko swieta typu Wigilia,Boze Narodzenie,Wielkanoc i inne swieta to juz obchodza i nie wyobrazaja sobie zeby nie bylo 12 potraw na Swieta i zebyw szystkich nie zjesc.
Dla mnie to jest smieszne,ze obecnie to nic sie od siebie nie wymaga i sie wierzy kiedy pasuje samemu.
Ale gro ludzi traktuje święta jako okazję do spotkania się z rodziną (czasem jedyną w roku z powodu odległości, dajmy na to), jako tradycję. Np. moja mama - nie chodzi do kościoła, wiara nie jest jej potrzebna, ale kolacja wigilijna jest, śniadanie wielkanocne również - i co, mam jej powiedzieć, że jest hipokrytką, bo nie wierzy a święta robi? Co to da? Dla niej tradycja się liczy i tyle. A że jej korzenie sięgają wiary - czy w tej sytuacji jest to naprawdę istotne?

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
ale chyba nie za darmo chce? przecież za ślub/pogrzeb się PŁACI i to często sporo. ja bym nie rozumiała gdyby chcieć za darmo.
Ale to akurat chyba nie interesuje Tutmirlajt
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:09   #11
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Nie wrzucam ludzi do jednego wora. Zaznaczam, ze mam na mysli osoby które tak postępują, a nie wszystkich uzytkowników tego portalu.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 10:12   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Do kościola się nie chodzi, na ofiare sie nie daje, na ksiezy sie buczy ze tacy i owacy, a potem taki przyjdzie i chce ślub albo pogrzeb.. Dla mnie to jest sprzeczne ze soba i szczerze mówiąc nie rozumiem takiego postepowania..
Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Nie wrzucam ludzi do jednego wora. Zaznaczam, ze mam na mysli osoby które tak postępują, a nie wszystkich uzytkowników tego portalu.
To dziwne. Pierwszy post wcale na to nie wskazuje, za to wyraźnie odczytać można właśnie uogólnienie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:16   #13
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
ale chyba nie za darmo chce? przecież za ślub/pogrzeb się PŁACI i to często sporo. ja bym nie rozumiała gdyby chcieć za darmo.
Płaci nie płaci- po co takiemu slub z ksiedzem, skoro cale zycie nie chodzi do kosciola, ksiezy uwaza za zboczenców i darmozjadów?

A swoja droga- osoba która nie chodzi do kosciola cale zycie - uwazam ze powinna placic za slub piec razy wiece, niz osoba praktykujaca- ale nie o tym jest post- malo mnie to obchodzi. Interesuje mnie bardziej podejscie osob które uwazaja sie za katolikow ale nie chodza do kosciola, a slub, pogrzeb chca miec. Cos tu nie halo..

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15025626]To dziwne. Pierwszy post wcale na to nie wskazuje, za to wyraźnie odczytać można właśnie uogólnienie[/QUOTE

zmienilam zeby pootem nie bylo..ze tutmirlajt znowu prowokuje.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:18   #14
Rayka
Rozeznanie
 
Avatar Rayka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: gdzies w Polsce:)
Wiadomości: 541
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Nie wrzucam ludzi do jednego wora. Zaznaczam, ze mam na mysli osoby które tak postępują, a nie wszystkich uzytkowników tego portalu.
Ja też odczytałam ten wątek jako obrazę wizażanek i się zastanawiałam skąd u Ciebie taki osąd że "buczymy" na kościół bo nie przypominam sobie żeby ktoś to robił. Jeśli miałaś na myśli ludzi którzy tak robią to mogłaś inaczej to ując w zdaniu

Zwracam honor, widzę że zmieniłaś post.
__________________
Life is a bitch

To już 9 lat razem



http://www.suwaczek.pl/cache/607ef315c4.png

Edytowane przez Rayka
Czas edycji: 2009-11-01 o 10:19
Rayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:20   #15
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15025463]Ale gro ludzi traktuje święta jako okazję do spotkania się z rodziną (czasem jedyną w roku z powodu odległości, dajmy na to), jako tradycję. Np. moja mama - nie chodzi do kościoła, wiara nie jest jej potrzebna, ale kolacja wigilijna jest, śniadanie wielkanocne również - i co, mam jej powiedzieć, że jest hipokrytką, bo nie wierzy a święta robi? Co to da? Dla niej tradycja się liczy i tyle. A że jej korzenie sięgają wiary - czy w tej sytuacji jest to naprawdę istotne?
[/QUOTE]

Moim zdaniem owszem - jest istotne i nie zgadzam się z tym co napisałaś. Nie chodzi o to co powiesz matce i co to da. Chodzi o to, że dla mnie jest to hipokryzją i tyle. Nigdy tego nie zrozumiem.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:34   #16
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Płaci nie płaci- po co takiemu slub z ksiedzem, skoro cale zycie nie chodzi do kosciola, ksiezy uwaza za zboczenców i darmozjadów?

A swoja droga- osoba która nie chodzi do kosciola cale zycie - uwazam ze powinna placic za slub piec razy wiece, niz osoba praktykujaca- ale nie o tym jest post- malo mnie to obchodzi. Interesuje mnie bardziej podejscie osob które uwazaja sie za katolikow ale nie chodza do kosciola, a slub, pogrzeb chca miec. Cos tu nie halo..
zmienilam zeby pootem nie bylo..ze tutmirlajt znowu prowokuje.
A co, nie może mu się odmienić, że jednak chce złożyć śluby przed Bogiem w obecności jego namiestnika?
A co do tego płacenia to trochę śmieszne co napisałaś. Dlaczego ma płacić 5 razy więcej? Dlaczego w ogóle ma płacić? Dlaczego ma płacić ktokolwiek za posługi kapłańskie, które są obowiązkiem księdza? Poza tym każdy w swoim sercu rozlicza się z bycia katolikiem. Jakie ty do tego masz prawo?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:35   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Nie. Bo mama nie chodzi do kościoła, nie buczy na księży bo jej to lotto Po prostu urządza kolację wigilijną, śniadanie wielkanocne - i tyle. Żeby spotkać się z rodziną.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:39   #18
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Bardzo ciekawy wątek
Wg mnie osoby, które są niewierzące nie mają podstaw do zawierania sakrmentów.

Osoby wierzące a mające watpliwości, poszukujące, błądzące nie mogą zostać pozbawione dostępu do sakramentów.

Co do opłat: opłaty sa różne w róznych parafiach.
W wielu opłata co łaska.
I jezeli ktoś jest osobą wierzącą a ma problemy finansowe bardzo często co łaska może oznaczzać minimum albo i nic.

Ktoś kto pojawia się w kościele raz do roku nie zostanie odrzucony, ale nie może liczyć na to, że wszystko dostanie za darmo.

Ktoś kto jest aktywnym członkiem wspólnoty kościoła, może na pomoc i wsparcie tej wspólnoty liczyć czy chodzi o pogrzeb, ślub czy chleb codzienny,
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:53   #19
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość

A swoja droga- osoba która nie chodzi do kosciola cale zycie - uwazam ze powinna placic za slub piec razy wiece, niz osoba praktykujaca

.

dlaczego?
pomijając już kwestię osoby praktykującej czy nie, dlaczego w ogóle trzeba za to płacić? 5 razy więcej to ile? 2000zł ? za odprawienie mszy należy się dziś 2000zł, bo za złotówkę ksiądz nie wyjdzie przed ołtarz? Gdzie tu powołanie?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 10:55   #20
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Dla mnie jest to zrozumiałe jak ludzie wierzą w Boga a nie chodzą do kościoła. Do Niego modlić można się gdzie się chce, kiedy się chce i jak się chcę. Bez sensu jest recytować te wszystkie regułki modlitwy a tak naprawde w międzyczasie myśleć o czymś zupełnie innym. Wierze w Boga ale nie wierze w "urząd" księdza, który mówi nam co mamy robić a czego nie, co jest grzechem a co nie, na jaką partie mamy glosować. Ciekawe czy oni są tacy święci. Tak samo z rozgrzeszeniem. Skąd ksiądz ma wiedzieć czy Bóg nam wybaczył grzechy czy nie? Jakiegoś oświecienia dostał? To chyba okaze się po śmierci!
A ślub czy Wigilia to jest tradycja, każdy przeżywa ją inaczej. Niektórzy po prostu żeby bacia dziadek ciotka sie nie obrazili. Inni chcą się spotkać z rodziną. Jeszcze inni, bo wierzą. Wierzą w to co sami doświadczają, a nie bo im ksiądz kaze. Przecież księża mają życ z datków, biednie. A co jest tak naprawde ? Szkoda gadać.
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:00   #21
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez Lorien Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to zrozumiałe jak ludzie wierzą w Boga a nie chodzą do kościoła. Do Niego modlić można się gdzie się chce, kiedy się chce i jak się chcę. Bez sensu jest recytować te wszystkie regułki modlitwy a tak naprawde w międzyczasie myśleć o czymś zupełnie innym. Wierze w Boga ale nie wierze w "urząd" księdza, który mówi nam co mamy robić a czego nie, co jest grzechem a co nie, na jaką partie mamy glosować. Ciekawe czy oni są tacy święci. Tak samo z rozgrzeszeniem. Skąd ksiądz ma wiedzieć czy Bóg nam wybaczył grzechy czy nie? Jakiegoś oświecienia dostał? To chyba okaze się po śmierci!
A ślub czy Wigilia to jest tradycja, każdy przeżywa ją inaczej. Niektórzy po prostu żeby bacia dziadek ciotka sie nie obrazili. Inni chcą się spotkać z rodziną. Jeszcze inni, bo wierzą. Wierzą w to co sami doświadczają, a nie bo im ksiądz kaze. Przecież księża mają życ z datków, biednie. A co jest tak naprawde ? Szkoda gadać.
Jesli ktoś wierzy w Boga i modli się gdziekolwiek to wierzy w Boga, a nie jest katolikiem.
Skąd ma ksiądz wiedzieć jakie grzechy odpuszczać a jakie nie ? Jest do tego przygotowywany a poza tym ma niezbędną wiedzę o KK.

A skąd pomysł, ze ksiądz ma żyć biednie i z datków.??
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:04   #22
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

to ja wolę wierzyć w Boga niż w kościół i księży.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:05   #23
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
to ja wolę wierzyć w Boga niż w kościół i księży.
No i luz, przecież masz wybór
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:07   #24
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Wybacz ale nie wszyscy księża są kompetentni. Niektórzy nie odpuszczają grzechów, bo takie są ich widzi mi sie, bo "Jak to tak można?" a pojdzie się tydzień pozniej do innego księdza i ten już odpuści. Więc gdzie tu jest sens?
http://www.wynagrodzenia.pl/artykul....a.223/wpis.714 proszę przeczytaj sobie.
http://wiadomosci.onet.pl/1564011,240,3,kioskart.html i to też jest ciekawe

Napisane przez WhiteCherry
to ja wolę wierzyć w Boga niż w kościół i księży.

No właśnie każdy ma wybór, a to co piszę to jest jedynie moje zdanie, którego nikomu nie narzucam.

Edytowane przez Lorien
Czas edycji: 2009-11-01 o 11:11
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:17   #25
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez Lorien Pokaż wiadomość
Wybacz ale nie wszyscy księża są kompetentni. Niektórzy nie odpuszczają grzechów, bo takie są ich widzi mi sie, bo "Jak to tak można?" a pojdzie się tydzień pozniej do innego księdza i ten już odpuści. Więc gdzie tu jest sens?
http://www.wynagrodzenia.pl/artykul....a.223/wpis.714 proszę przeczytaj sobie.
http://wiadomosci.onet.pl/1564011,240,3,kioskart.html i to też jest ciekawe
Oczywiście nie każdy ksiądz zgadza się w każdej kwestii z innym księdzem czy też duchownym.
Stąd rozbieżności podczas spowiedzi. Księża to nie roboty, to ludzie i pewne kwestie po ludzku interpretują. Co za tym idzie nie wszystko co robią jest doskonałe.
Co do artykułów pierwszy jest jak dla mnie bardziej sensowny.
Jednak pamiętać należy, ze pewne dane są uśrednione- wiadomo.
Więc są bogatsze i biedniejsze parafie. Bogatsi i biedniejsi księża.


Sama pochodzę z parafi oromnej. W momencie, w którym przejął ją ksiądz z zacięciem biznesowym kościół się rozrósł. (za datki wiernych). Po czym odłaczono cześć parafii i ulokowano w nowej prafii, któej budynek kościoła to była barak.
Barak gdzie był goły beton, beznadziejne okna, z pękniętymi tu i ówdzie szybami.
Od tamtego czasu barak stał się bardzo łądnym choć nie monumentalnym kościołem.
Ksiądz proboszcz jest księdzem dobrym kompetentnym i nawet jesli zamożnym absolutnie tego nie widać.
Z pieniedzy parafi sponsorowano wyjazdy na pielgrzymki osób, których na wyjazdy nie było stać.
Pfiary podczas kolędy ksiądz zwracał, gdy widział, ze rodzina jest w potrzebie, a nawet sam dokładał.
Podobnie jesli chodzi o opłaty związane z usługami.


Pokzuje to jedynie, że różnie być moze.
Są księża, którzy oddają pieniądze potrzebującym, a sami chodzą w połatanej sutannie i wysłużonych butach, a są tacy, którzy czerpią korzyści.


Jednak patrząc na kwestię bardziej z góry i ogólenie ma to minimalne znaczenie; bo nie p to chodzi w wierze.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:20   #26
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Byłam na spowiedzi przedślubnej. Spowiadał mnie Bardzo Stary Bardzo Gruby ksiądz. Okazało się, że to proboszcz, nie znałam człowieka, nie moja parafia, miałam prawo

Kazanie mi machnął. Że mam męża szanować. Że dbać o niego, bo jeden jest. I mam starać się, żeby dobrze było. Ma zachować umiar we wszystkich życiowych rozrywkach, no bo to mężatce rozrywki nie przystają. I dalej w ten wzorek... I tylko cały czas zastanawiałam się, dlaczego - tylko JA? Dlaczego ani słowa nie usłyszałam, że w małżeństwie szacunek należy okazywać i przyjmować dwustronnie? Dlaczego od razu księżulo założył, że rozrywki to od razu naganne (ani słowa o tym, że mężowi nie wolno - żonie nie, mąż - hulaj dusza, piekła nie ma). I... skoro umiar należy zachować, dlaczego ksiądz sam go nie zachował najwidoczniej w jedzeniu?

Z powyższych powodów nienawidzę chodzić do spowiedzi. Raz, jednemu udało się sprawić, że się poryczałam. Nagadał mi jak człowiekowi, po ludzku, bez wywyższania się, nawet nie nagadał, tylko uświadomił pewne rzeczy. I się poryczałam w konfesjonale.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:25   #27
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Płaci nie płaci- po co takiemu slub z ksiedzem, skoro cale zycie nie chodzi do kosciola, ksiezy uwaza za zboczenców i darmozjadów?
No nie wiem po co, ale zawsze myślałam, że ślub to się bierze z narzeczoną / narzeczonym, a nie z księdzem

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2009-11-01 o 11:27
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:25   #28
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Ja to wszystko rozumiem, nie wkladam wszystkich ksiezy do jednego worka, nie. Chce tylko pokazać tutaj swoj stosunek do wiary w Boga a nie ksiedza. Z reszta nigdzie w NT nie ma słowa o tym aby Apostolowie ( tak jak teraz Ksieza) byli bogaci, mieli jakies wielkie, bogato zdobione kościoły. Skoro żyją z datek ludzi i tyle zarabiają, to niech wiecej pieniedzy przeznacza na pomoc biednym, potrzebującym a nie na klimatyzacje w kosciele, nowy pomnik, nowy samochod z salonu itd.

Z reszta moja siostra ma w tym roku bierzmowanie. Ksieza w mojej parafii wymyslili sobie, ze kazdy przystepujacy do bierzmowania dostaje indeks. Aby byc dopuszczonym do bierzmowania musi zaliczyć X mszy świetych, Y spowiedzi, cały miesiac chodzic codziennie na rozaniec. Oczywiscie po kazdej mszy, spowiedzi itd musi odstac godzine po pieczątke i podpis w indeksie od proboszcza. I to ma niby sprawić, że dziecko stanie się bardziej wierzące ?

Edytowane przez Lorien
Czas edycji: 2009-11-01 o 11:36
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:29   #29
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
dlaczego?
pomijając już kwestię osoby praktykującej czy nie, dlaczego w ogóle trzeba za to płacić? 5 razy więcej to ile? 2000zł ? za odprawienie mszy należy się dziś 2000zł, bo za złotówkę ksiądz nie wyjdzie przed ołtarz? Gdzie tu powołanie?
Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A co, nie może mu się odmienić, że jednak chce złożyć śluby przed Bogiem w obecności jego namiestnika?
A co do tego płacenia to trochę śmieszne co napisałaś. Dlaczego ma płacić 5 razy więcej? Dlaczego w ogóle ma płacić? Dlaczego ma płacić ktokolwiek za posługi kapłańskie, które są obowiązkiem księdza? Poza tym każdy w swoim sercu rozlicza się z bycia katolikiem. Jakie ty do tego masz prawo?
mam takie samo zdanie
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:39   #30
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Buczycie na kościol, ksiezy, a potem chcecie slub, pogrzeb. Paradoks sam w sobi

Cytat:
Napisane przez Lorien Pokaż wiadomość
Ja to wszystko rozumiem, nie wkladam wszystkich ksiezy do jednego worka, nie. Chce tylko pokazać tutaj swoj stosunek do wiary w Boga a nie ksiedza. Z reszta nigdzie w NT nie ma słowa o tym aby Apostolowie ( tak jak teraz Ksieza) byli bogaci, mieli jakies wielkie, bogato zdobione kościoły. Skoro żyją z datek ludzi i tyle zarabiają, to niech wiecej pieniedzy przeznacza na pomoc biednym, potrzebującym a nie na klimatyzacje w kosciele, nowy pomnik, nowy samochod z salonu itd.
Ja widzę tutaj dwie kwestie:
wiarę w Boga
brak wiary w instytucję kościoła i wątpliwości.

I ciężkie jest to, ze błedy popełniane przez księży odciągają ludzi od kościoła i powiedzmy jasno od Jezusa Chrystusa (jeśli mówimy o KK).
Jeśli człowiek jest katolikiem i nękają go te wątpliwości to:
modli się
rozmawia z mądrymi i obdarzanymi przez siebie szacunkiem księżmi
i dyskutuje i dochodzi do wniosków.
I warto to robić w realu (bo szczerze móiąc pewne portale mogą odstarszać)
Żaden portal typu onet nie da odpowiedzi na pytania łączących wiarę i kwestie ziemskie.
Mam również watpliwości co do komeptencji wizażu w tej kwestii.


I tak mi przyszło do głowy: człowiek wątpi w innego człowieka, koncentrując się na jego błędach gubi siebie.
Bo pytanie nie jest : jak bardzo ty grzeszysz, jak wiele błędów ty popełniasz; tylko:
jk wiele błędów popełniam ja i jak powinnam je naprawiać.
Jak powinnam żyć by nie stracić kontaktu z Bogiem, który mnie poprowadzi.

A Bóg wie, że człowiek jest bardzo niedoskonały.




Szaja co do spowiedzi:
ksiądz mówił o tobie, bo ty się spowiadałaś ( a nie mąż).
Mąż powinien otrzymać swoją naukę podczas spowiedzi.
Poza tym warto pomodlić się przed spowiedzią o światło dla spowiednika a już najlepiej zaplanować spowiedź u dobrego spowiednika. Co jest możliwe, wystarczy się rozejrzeć i popytać.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.