Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 19:44   #1111
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Byłam dzisiaj w Tesco i wreszcie mam moją Sorayę!!!

Jednak nie jestem w pełni zadowolona: do bardzo suchej skóry to się nadaje ale nie na zimę albo jesień więc szukam czegoś tłuściejszego... albo bede poprostu nakładać na oliwkę...

Mam składy tej nowej Bielendy:

Bielenda Bioeco Mleczko do opalania SPF 30 (brązowa buteleczka)
Skład INCI: Aqua (Water), ethyhexyl methoxycinnamate, C12-15 Akryl benzonate, ethyhexyl sterate, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethybutyphenol, decyl glucoside, octocrylene, cyclopentasiloxane, glyceryl sterate, cetearyl alcohol, cetearteh-18 butyl hydrogenerated polyisobutylene, Butyrospermumm parkii (shea butter), cocos nucifera (coconut) oil, tocopheryl acetate, dimethicone, xantan gum, polyacrylamide/C13-14 iso paraffin/laureth-7, disodium EDTA, citric acid, ethylhexyglycerin, polyaminopropyl biguanide, parfum (fragrance), butylphenyl methylpropional, coumarin, hexyl cinnamal, limonete, lianol, CI19140 (acid yellow 23), CI14700 (FD&C Red No.4).


Bielenda Bioeco Mleczko do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 30 (niebieska buteleczka)
Skład INCI: Aqua (Water), ethyhexyl methoxycinnamate, C12-15 Akryl benzonate, ethyhexyl sterate, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethybutyphenol, decyl glucoside, octocrylene, cyclopentasiloxane, glyceryl sterate, cetearyl alcohol, cetearteh-18 butyl hydrogenerated polyisobutylene, panthenol, cocos nucifera (coconut) oil, dimethicone, xantan gum, polyacrylamide/C13-14 iso paraffin/laureth-7, disodium EDTA, citric acid, phenoxylethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, ethylhexyglycerin, polyaminopropyl biguanide, parfum (fragrance), butylphenyl methylpropional, coumarin, hexyl cinnamal, limonete, lianol, CL42090 (acid blue).

na różowo zaznaczyłam substancje, którymi różnią się obydwa sklady
na zielono Tinosorb M

Edytowane przez s_biela
Czas edycji: 2009-04-23 o 20:29 Powód: sformatowalam tekst
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 20:15   #1112
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy ktoś coś słyszał o filtrach Eucerin Sun?
Niedługo mają być w promocji SuperPharm (-15%) i w gazetce widać tam "Fluid matujący SPF30" - dość mnie interesuje.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-23 o 20:22
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 20:21   #1113
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Pamiętam, że kiedyś w podstawówce wymieniałyśmy się z kożeżankami mądrościami narodu i tak oto słyszałam kiedyś patent na szybkie opalanie się:
iść na dach, nasmarować się olejem spożywczym, i jesteś murzynem
teraz kiedy o tym myślę, to zastanawiam się, czy skoro smaruję się codziennie oliwką zamiast kremu, to czy to nie wplywa jakoś szkodliwie na moją skórę pod wpływem słońca??

Kolejną rzeczą nad którą się zastanawiam, jest to, które składniki w filtrach są podejżane o dziełanie rakotwórcze (wie ktoś)?

Zastanawiam się też który z preparatów ma gęściejszą/tłuściejszy
Soraya balsam SPF 60
Soraya do twarzy SPF 30
Lirene do twarzy SPF 30 (żółta tubka)
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 20:44   #1114
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Zaciekawiła mnie jeszcze w sklepie Bielenda Eco, niby bez parabenów, filtrów chemicznych i bez czegoś jeszcze, również SPF30, ..
cóż- dzięki s_biela właśnie się okazało, że jednak zawiera filtry chemiczne, całkiem dobre zresztą- >Tinosorb M.
Zawiera też Parsol1789 (czego nie ma w powyższych błędnie spisanych składach).

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-05-02 o 19:36
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 20:55   #1115
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
cóż- dzięki s_biela właśnie się okazało, że jednak zawiera filtry chemiczne, całkiem dobre zresztą- >Tinosorb M.
nie zawierają Parsolu1789, więc nie będzie problemu z makijażem->wygląda na to, że do filtrów avene i klorane można dodać bielendę.
Naaaprawdę ta Bielenda Eco taka obiecująca ?
No i nie będzie bielić, prawda? Bo to nie mineralne?

Chyba więc zostawię sobie swoją Ziajkę na resztę ciała...
Wprawdzie na razie mnie nie zapchała (a pewnie już by było widać), ale bieli okrutnie.
Jestem blada i generalnie nie odcina mi się od koloru skóry - ale nadaje mi dość chorobowy wygląd, dzisiaj co druga osoba myślała, że zaraz jej zemdleję
No i bielenie znika z czasem, ale u mnie po godzinie czasu bielenie było widoczne i musiałam trochę krem wklepać, aby z domu wyjść.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 21:25   #1116
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Miałam dziś na twarzy Avene 50 z dzieciaczkiem i Hauschkę. Usłyszałam, że źle wyglądam i pewnie mam anemię... No chora to jestem, owszem, antybiotyk właśnie w ruchu, ale żeby aż tak?
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 21:30   #1117
spacerowka
Raczkowanie
 
Avatar spacerowka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej,
Uzywam filtrow dopiero od niedawna i mam pewien problem, bardzo mnie szczypia oczy kiedy posmaruje ich okolice, a smaruje wiadomo przeciwzmarszkowo.
Straszny to jest dla mnie problem, bo nosze soczewki i nie moge oka tak sobie przemyc, poza tym to pewnie im szkodzi, kiedy filtr dostanie sie do oka.
Uzywam
Avene 50
LRP 50 dla dzieci
a w mniej sloneczne dni Boots Soltan 30
Czy ktorac z was tak miala? Czy zmiana filtrow cos pomoze?
spacerowka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 23:20   #1118
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Witam
No więc kupiłam swój pierwszy filtr - Ziajkę SPF30 nie mogę znaleźć Lirene

Mogłybyście rzucić okiem na skład ? bo w KWC jej nie ma...

Aqua (water), Titanium Dioxide, Alumina Simethicone (A)*/Titanium Dioxide, Silica Dimethicone (B)*, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Paraffin, C12-15 Alkyl Benzoate, Zinc Oxide, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Glycerin, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Ethyparaben, Parfum (Fragrance), Geraniol, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limoene, Citronellol.

* mam składnik A

Krem wchłonął się stosunkowo szybko do matu, cera jest gładziutka, ale nie widzę specjalnego nawilżenia. Trochę bieli... (czy da się to jakoś zneutralizować)?
Zapach jest wyczuwalny, ale nie jakoś bardzo - poza tym mi nie przeszkadza.
Czy to dobry filtr? Fotostabilny?

Czy pod filtry trzeba stosować antyoksydanty (z tego co doczytałam, to wit. A i E?) - w czym je znaleźć?

Zaciekawiła mnie jeszcze w sklepie Bielenda Eco, niby bez parabenów, filtrów chemicznych i bez czegoś jeszcze, również SPF30, ale nie miałam nigdy nic z Bielendy i nie wiem co moja skóra na to...
Ziaja mnie raczej nie podrażnia...
A mogłabyś napisać która to ziaja?Chodzi mi o dokładniejszą nazwę.

Jakiś czas temu dowiedziałam się że przy naczynkach muszę stosować filtry,ale jakoś mnie odrzucało(zwłaszcza ceny kremów aptecznych i to bielenie),no ale lato idzie i właściwie nie mam wyboru,muszę zacząć chronić skórę,bo inaczej będę ciągle buraczkiem.
Kupiłam zachwalaną na wizażu lirene 50,ale jak później przeczytałam o szkodliwości filtrów fizycznych to się przeraziłam. Mimo tego , pomyślałam,że spróbuje(no i spróbowałam )a mój chłopak jak mnie zobaczył w świetle dziennym to stwierdził,że wyglądam jak córka młynarza.No i lipa.Teraz już trochę nauczyłam się ją obsługiwać i ostatnio nawet udało mi się nie wyglądać jak w mące(mniej filtra->niestety mniejsza ochrona),ale za to ten filtr chyba mnie podrażnia(policzki mnie później pieką),to chyba przez propylen glycol(już parę kremów z nim musiałam sobie darować).
Spróbuje jeszcze,ale pewnie będę musiała szukać czegoś innego.

W sumie to najbardziej podoba mi się idea filtrów mineralnych(kwestia nie przenikania do krwi),tylko czy one naprawdę tak mocno bielą?
Nie używam żadnych podkładów ani pudrów,więc nie bardzo mam jak maskować to bielenie.A jak jest z podkładami mineralnymi?One w sumie mają z zasady filtry mineralne,ale o jakich wartościach?

Bardzo proszę o nieodsyłanie mnie do wyszukiwarki.Ja już i tak od ponad tygodnia czytam o tych filtrach,ale już zgłupiałam od tego wszystkiego.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 07:55   #1119
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez spacerowka Pokaż wiadomość
Hej,
Uzywam filtrow dopiero od niedawna i mam pewien problem, bardzo mnie szczypia oczy kiedy posmaruje ich okolice, a smaruje wiadomo przeciwzmarszkowo.
Straszny to jest dla mnie problem, bo nosze soczewki i nie moge oka tak sobie przemyc, poza tym to pewnie im szkodzi, kiedy filtr dostanie sie do oka.
Uzywam
Avene 50
LRP 50 dla dzieci
a w mniej sloneczne dni Boots Soltan 30
Czy ktorac z was tak miala? Czy zmiana filtrow cos pomoze?
Zmiana filtra może pomóc, ale na jaki to już kwestia indywidualna, bo nie wiadomo jaki dokładnie składnik podrażnia Ci oczy. Ja tak miałam po Anthelosie i Eucerinie. Też mam bardzo wrażliwe oczy. Pomogła zmiana na Iwostin i Avene. Musisz przetestować kilka.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 08:00   #1120
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
A mogłabyś napisać która to ziaja?Chodzi mi o dokładniejszą nazwę.

Jakiś czas temu dowiedziałam się że przy naczynkach muszę stosować filtry,ale jakoś mnie odrzucało(zwłaszcza ceny kremów aptecznych i to bielenie),no ale lato idzie i właściwie nie mam wyboru,muszę zacząć chronić skórę,bo inaczej będę ciągle buraczkiem.
Kupiłam zachwalaną na wizażu lirene 50,ale jak później przeczytałam o szkodliwości filtrów fizycznych to się przeraziłam. Mimo tego , pomyślałam,że spróbuje(no i spróbowałam )a mój chłopak jak mnie zobaczył w świetle dziennym to stwierdził,że wyglądam jak córka młynarza.No i lipa.Teraz już trochę nauczyłam się ją obsługiwać i ostatnio nawet udało mi się nie wyglądać jak w mące(mniej filtra->niestety mniejsza ochrona),ale za to ten filtr chyba mnie podrażnia(policzki mnie później pieką),to chyba przez propylen glycol(już parę kremów z nim musiałam sobie darować).
Spróbuje jeszcze,ale pewnie będę musiała szukać czegoś innego.

W sumie to najbardziej podoba mi się idea filtrów mineralnych(kwestia nie przenikania do krwi),tylko czy one naprawdę tak mocno bielą?
Nie używam żadnych podkładów ani pudrów,więc nie bardzo mam jak maskować to bielenie.A jak jest z podkładami mineralnymi?One w sumie mają z zasady filtry mineralne,ale o jakich wartościach?

Bardzo proszę o nieodsyłanie mnie do wyszukiwarki.Ja już i tak od ponad tygodnia czytam o tych filtrach,ale już zgłupiałam od tego wszystkiego.
Tutaj ta Ziajka o której mówię wraz ze składem: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=280
A tutaj analiza składu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=281

Bielić - bieli, nakładam go około godzinę przed wyjściem - ale nakładam przepisowe 1,5-1,8 ml wchłania się dość długo, ale nie lepi się jakoś specjalnie, nie podrażnia i raczej mnie nie uczula (podejrzewam, że już po pierwszym użyciu by mnie wysypało)
Świecę się naprawdę minimalnie - w zasadzie mogłabym tak wyjść z domu - ale dla formalności i ewentualnie jakbym miała się zacząć błyszczeć w słońcu - delikatnie twardszym pędzlem do pudru (bez przesady z tą twardością, oczywiście) omiatam twarz... mąką w rozsądnej ilości nie bieli dodatkowo i poniekąd maskuje bielenie filra (o dziwo) - nie mam już aż tak chorobowego wyrazu twarzy, jak po samym filtrze (bo niby go nie widać jak się wchłonie, ale jakaś taka "jakbym zemdleć miała" - co wielokrotnie usłyszałam )
Ale ja to jestem blada. Jeśli masz ciemniejszą karnację, to bielenie z pewnością dużo bardziej da Ci się we znaki.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 16:36   #1121
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez spacerowka Pokaż wiadomość
Hej,
Uzywam filtrow dopiero od niedawna i mam pewien problem, bardzo mnie szczypia oczy kiedy posmaruje ich okolice, a smaruje wiadomo przeciwzmarszkowo.
Straszny to jest dla mnie problem, bo nosze soczewki i nie moge oka tak sobie przemyc, poza tym to pewnie im szkodzi, kiedy filtr dostanie sie do oka.
Uzywam
Avene 50
LRP 50 dla dzieci
a w mniej sloneczne dni Boots Soltan 30
Czy ktorac z was tak miala? Czy zmiana filtrow cos pomoze?
U mnie jest podobnie, testowałam polskie filtry: Ziaję, Lirenkę i Iwostin i tylko ten ostatni nie drażnił mi oczu. Kiedyś miałam Avenkę i też była ok. Więc to sprawa indywidualna, musisz znaleźć swój - tylko wymagania coraz wyższe bo ma nie bielić, nie świecić się i jescze nie podrażniać oczu Powodzenia.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 18:28   #1122
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Tutaj ta Ziajka o której mówię wraz ze składem: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=280
A tutaj analiza składu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=281

Bielić - bieli, nakładam go około godzinę przed wyjściem - ale nakładam przepisowe 1,5-1,8 ml wchłania się dość długo, ale nie lepi się jakoś specjalnie, nie podrażnia i raczej mnie nie uczula (podejrzewam, że już po pierwszym użyciu by mnie wysypało)
Świecę się naprawdę minimalnie - w zasadzie mogłabym tak wyjść z domu - ale dla formalności i ewentualnie jakbym miała się zacząć błyszczeć w słońcu - delikatnie twardszym pędzlem do pudru (bez przesady z tą twardością, oczywiście) omiatam twarz... mąką w rozsądnej ilości nie bieli dodatkowo i poniekąd maskuje bielenie filra (o dziwo) - nie mam już aż tak chorobowego wyrazu twarzy, jak po samym filtrze (bo niby go nie widać jak się wchłonie, ale jakaś taka "jakbym zemdleć miała" - co wielokrotnie usłyszałam )
Ale ja to jestem blada. Jeśli masz ciemniejszą karnację, to bielenie z pewnością dużo bardziej da Ci się we znaki.
Dzięki za odpowiedź.Ja nie mam mocno ciemnej cery,ale strasznie blada też nie jestem,tak średnio.Jeszcze się jednak nad nim zastanowię,bo znowu będę córką młynarza.
Przerażają mnie te filtry.
Aha,widziałam na wątku o filtrach mineralnych opinię o tym produkcie(ale tylko jedną):
http://www.kosmetykinaturalne.sklep....aktor-30-100ml
Może któraś z Was stosowała tą emulsję i może napisać jak się sprawuje?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 10:25   #1123
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Pytania dotyczace filtrów

Nie bijcie mnie za to ze może jest już podobny watek, prosze

Jako niedoświadczona w biochemi mam kilka pytan

1. Czy krem Dermosan, ktorego nazwa i opis by to sugerowały ma jakies filtry przeciwsłoneczne?

2. Jak przegladam KWC to zastanowiło mnie dlaczego w dziale z kremamiu z wysoką ochrona UV czesto napotykałam sie na kosmetyk opisany: "stara wersja 1. z 2006r., wersja z 2006 i 2007r" i nie sa te wersje w zapomnianych kosmetykach. Czy ten sam kosmetyk w zależności od roku różni się? Czy moza w aptece kupić wersje danego kremu z 2006 roku? Jak kupie w tym roku krem to za rok moge nie dostac identycznego bo zmieni sie rok i zmieni sie wersja?

3.Czym róznią sie w firmie Avene filtry w pomaranczowym a białym opakowaniu, wiem ze rożnica jest. Ktore są lepsze dla kogo?

4.Przegladając składy niektórych filtrów (np. we wszystkich Iwostinu) napotkałam sie składnik:

aluminum starch octenylsuccinate

Podobno wg raportu amerykanskiej FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) ten składnik, wywołuje podrażnienia i klasyfikuje sie go jako potencjlanie kancerogenny
Czyli będe chroniła sie przed zmarszczkami wysokim filtrem, a po 15 latach dostane raka i w sumie sama nie wiem co mi na lepsze wyjdzie??

2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 10:54   #1124
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania dotyczace filtrów

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Nie bijcie mnie za to ze może jest już podobny watek, prosze

Jako niedoświadczona w biochemi mam kilka pytan

1. Czy krem Dermosan, ktorego nazwa i opis by to sugerowały ma jakies filtry przeciwsłoneczne?

2. Jak przegladam KWC to zastanowiło mnie dlaczego w dziale z kremamiu z wysoką ochrona UV czesto napotykałam sie na kosmetyk opisany: "stara wersja 1. z 2006r., wersja z 2006 i 2007r" i nie sa te wersje w zapomnianych kosmetykach. Czy ten sam kosmetyk w zależności od roku różni się? Czy moza w aptece kupić wersje danego kremu z 2006 roku? Jak kupie w tym roku krem to za rok moge nie dostac identycznego bo zmieni sie rok i zmieni sie wersja?

3.Czym róznią sie w firmie Avene filtry w pomaranczowym a białym opakowaniu, wiem ze rożnica jest. Ktore są lepsze dla kogo?

4.Przegladając składy niektórych filtrów (np. we wszystkich Iwostinu) napotkałam sie składnik:

aluminum starch octenylsuccinate

Podobno wg raportu amerykanskiej FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) ten składnik, wywołuje podrażnienia i klasyfikuje sie go jako potencjlanie kancerogenny
Czyli będe chroniła sie przed zmarszczkami wysokim filtrem, a po 15 latach dostane raka i w sumie sama nie wiem co mi na lepsze wyjdzie??


Dermosan to nie jest preparat z filtrem,nawet opis na to nie wskazuje

KWC jest podzielone bo z reguly producenci modyfikuja sklady i stad ten podzial

Avene w bialych opakowaniach to typowe filtry mineralne a pomaranczowe organiczno mineralne
Mozesz sobie poczytac-czytelnie opisane
http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...-2006,133.html

aluminum starch octenylsuccinate a na jakich pozycjach jest w skladzie?bo to tez jest wazne.

Watki lacze poniewaz wystarczy skorzystac z wyszukiwarki

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 11:05   #1125
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziekuje bardzo za połączenie wątku a jescze bardziej dziekuje za niebicie mnie

aluminum starch octenylsuccinate jest raczej w połowie a nawet na końcu składu, ale i tak nie wiemy dokładnie w jakiej ilości jest to zawarte w kosmetyku
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 11:08   #1126
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za połączenie wątku a jescze bardziej dziekuje za niebicie mnie

aluminum starch octenylsuccinate jest raczej w połowie a nawet na końcu składu, ale i tak nie wiemy dokładnie w jakiej ilości jest to zawarte w kosmetyku
Wg mnie nie popadajmy w paranoje bo gdyby to bylo w czolowce skladu na wysokiej pozycji....a poza tym musialabys wyeliminowac praktycznie cala zywnosc itd.bo wszystko jest faszerowane konserwantami itd. ktore maja taki a nie inny wplyw ale to juz zupelnie inny temat.
Wazne jest zdrowe podejscie do kazdego tematu

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 11:09   #1127
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam!

Zanim zaczęłam stosować filtry, przez długi czas używałam do zmatowienia cery pudru ze skrobi ziemniaczanej i glinek (zielonej oraz czerwonej) domowej roboty. Link z przepisem na puder:
http://01kosmetykinaturalne.bloog.pl...l?ticaid=67e9c

Chciałabym znów do niego wrócić, ale od kilku tygodni używam emulsji Lirene SPF 50+ i zastanawiam się, czy składniki glinek nie destablizują Parsolu? Talku na pewno nie ma w tym pudrze, miki raczej też nie. Zostają jeszcze tlenki żelaza, dwutlenek tytanu i tlenek cynku.

Bardzo proszę o rady i z góry dziękuję
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 16:48   #1128
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja ostanio testuję krem iwostin solecrin 50 oraz Sorayę balsam SPF 60, i musze powiedziec że ta druga jest o wiele lepsza i nie zawiera aluminium.... Smarując się iwostinem czuję się jakbym nakladala sudocrem z dodatkiem odrobiny jakiegoś kremu nawilżającego czyli taką mieszaninę wapna, mąki, i jakiegoś kremu, a soraja mnie jakoś szczególnie nie bieli, świtnie się rozprowadza, chociaż bedę ją stosować na jakiś nawilżacz (mam bardzo suchą skórę). Na niekożyść iwostinu przemawia też fakt, że są wizażanki które stosując go w prawidłowy sposób zauważyły, że wychodzą im póżniej piegi, tak jakby nie chronił przed słońcem na tyle na ile deklaruje producent :/
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 20:35   #1129
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam dziewczyny używam Lirene 50+ ale po przeczytaniu ze powoduje wolne rodzniki jestem przerazona to zamiast ochorony i wiekszek ochrony przed starzeniem bedzie z moja cera jeszcze gorzej ? rany juz niewiem co gorsze
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 21:05   #1130
poochatka1109
Raczkowanie
 
Avatar poochatka1109
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny mam pytanie odnośnie emulsji do opalania. Mam jasną karnację, niebieskie oczy, blond włosy. Opalam się na czerwono. Zawsze do opalania używałam oliwki bambino, czasem olejku z filtrem góra 4. Pod koniec maja lece do barcelony na 10 dni i zamierzam poza zwiedzaniem leżeć na plaży, nie chcę się poparzyć, tylko wrócić z ładną, zdrową opalenizną. Jaki olejek i przede wszystkim z jakim filtrem polecacie?
__________________
-Wiesz co jest najlepszego w złamanym sercu - zapytała
- Tak naprawdę złamać je można tylko raz. Reszta to zaledwie zadrapania
poochatka1109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 21:54   #1131
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

no cóż cieżko poweidzieć, bo zazwyczaj stosowałaś bardzo słabe filtry albo wcale.

Myślę, że SPF 30 to minimum, ale wtedy nie masz gwarancji, że się nie spalisz, jednak najlepsza była by 50. Z drogeryjnych firm polecam Bielendę Bioeco, Sorayę -u mnie się sprawdziła lepiej niż apteczne.
Nie wiem jaką masz cerę, ale ja jestem zakochana w mojej Sorayi SPF 60

Edytowane przez s_biela
Czas edycji: 2009-04-25 o 21:58
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 22:04   #1132
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

sluchajcie, czy do pracy przy kompie uzywacie filtrow, jak mocnych? chodzi mi o dni kiedy nie wychodze na slonce, ale mam kilka godzin pracy przy laptopie. Nie wiem, ale po takiej sesji piecze mnie cera.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 22:32   #1133
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja ma matryce LCD więc bardziej obawiam się promieniowania elektromagnetycznego.... nie zastanawiam się, codziennie smaruję się tak samo...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 22:32   #1134
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pytania dotyczace filtrów

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
1. Czy krem Dermosan, ktorego nazwa i opis by to sugerowały ma jakies filtry przeciwsłoneczne?
:
"Dermosan N+R" krem półtłusty zawiera filtry przeciwsłoneczne. są one jednak słabe of.spf4 i niestabilne. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16479

zwykły Dermosan nie zawiera żadnych filtrów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 00:33   #1135
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

byłam dziś w aptece i zobaczyłam nową serię słoneczną firmy Dermedic - wszystkie filtry fotostabilne Dostępne w 2 pojemnościach - 50 ml i 125 ml, z czego w wersji mniejszej były filtry spf 50+ i spf 30 (i niższe, nieinteresujące mnie), a w wersji 125 ml widziałam najwyższy spf 30. ceny- 28-35 zł. Wersja spf 50+ (50 ml) miała Tinosorb M zaraz po Aqua w składzie- to chyba bardzo dobrze? a poza tym miały jeszcze Tinosorb S i parę innych filtrów (parsol chyba niestety też). no ale ze składu wywnioskowałam że są bardzo dobre i aż byłam w szoku, bo z tego co wiem Dermedic do tej pory nie miał stabilnych filtrów.
Niestety nie znalazłam o tej serii nic w necie - to chyba nowość. Nie widziałam nic na jej temat na stronie Dermedica. znalazłam tylko ten link: http://www.fashionmagazine.pl/news,2...-dermedic.html .
co o tym myślicie?

możliwe że skusze się na spf 30 w wersji 125 ml- mimo niższego faktora wygląda na to że będzie chronić lepiej niż moja lirenka spf 50, bo ma tinosorb m wyżej w składzie, do tego tinosorb s.


wie ktoś coś o serii słonecznej Polleny Evy? znowu byłam w Naturze i znowu nie udało mi się odkleić tej cholernej naklejki żeby zobaczyć skład A był do wyboru krem spf 50+, spf 30, i dwa spraye - spf 20 i spf 30. W niskich cenach, jak to Pollena Eva. może któraś z was przy wizycie w Naturze sprawdzi czy są jakieś tinosorby?
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 06:38   #1136
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Postanowiłam zmienić moją Ziajkę ma Bielendę BioEco (a powiecie mi jeszcze, jakie są szanse, że może zapchać? nie miałam nigdy nic z Bielendy ), no i poczytam jeszcze o Sorayi.
I mam takie pytanie - czy przed nałożeniem filtra trzeba smarować twarz antyoksydantami? Jakimi?
Czy jeśli filtr nie nawilża mnie wystarczająco, mogę używać pod niego krem nawilżający? Czy muszę i tutaj uważać na skład, żeby nie destabilizował filtra?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 09:18   #1137
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
wie ktoś coś o serii słonecznej Polleny Evy?
w zeszlym roku pollena eva nie miała dobrych filtrów.
ale widzę, że wiele firm w tym roku bardzo się poprawiło w tym temacie, więc może i eva, kto wie. na razie jeszcze nie natknęłam sie na nią w sklepie, więc nie wiem konkretnie.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
czy przed nałożeniem filtra trzeba smarować twarz antyoksydantami? Jakimi?
Czy jeśli filtr nie nawilża mnie wystarczająco, mogę używać pod niego krem nawilżający?
antyoksydanty poprawiaja działanie kremu z filtrem, są jak najbardziej wskazane; szczególnie witaminy C i E.
możesz nakładać dodatkowy nawilżacz pod filtr.
ideałem byłby nawilżacz z antyoksydantami i na to krem z filtrem, o ile ci się to wchłonie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 09:50   #1138
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dotychczas na twarz stosowałam Kolorane 50, chciałabym spróbować osławionej Lirene, ale nie wiem czy na nią można stosować dowolną kolorówkę czy tylko bez talki i miki?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 12:07   #1139
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

lirene zawiera Parsol więc nie bardzo... a może spróbuj mojej ukochanej Sorayi SPF 60??

Edytowane przez s_biela
Czas edycji: 2009-04-26 o 12:13
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 12:28   #1140
goosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar goosia:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 262
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

jutro chce zakupic iwostin solecrin lub lirene 50 , to bedzie moj 1 filtr, mam cere naczynkowa ,czy po uzyciu jednego z tych kremow bede mogla uzyc podkładu? używam revlon colorstay
__________________
goosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.