Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 22:15   #1741
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1359030 0]
Aliś - masz rację, opinie na temat mleczka są podzielone i ja nikogo nie zamierzam namawiać do jego używania, bo każdemu pasuje inny filtr. Skoro Tobie odpowiada emulsja to nie sugeruj się opinią innych (czytaj: moją).
Jeśli znajdę trochę więcej czasu to postaram się podać skład mleczka z 2009r.[/QUOTE]
Dla mnie podstawową zaletą nieznanego mleczka jest jego stosunek ceny do pojemności
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 23:12   #1742
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja nigdy nie mierzyłam ilości nakładanego filtra - cały czas się dpo tego przymierzama na twarz daję 5 wciścięć - mam nadzieję że to blisko 1,5ml
jak kiedyś zmierzysz to napisz

ja daje 3-4 wciśnięcia, niestety nie mam szczykawki żeby zmierzyć, ale myślę że jest ok

w porownaniu z Lirene napewno, bo przy tamtym to się potrafilam opalić, przy avene nie ma szans
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 08:56   #1743
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, czy któraś z Was mogłaby ocenić czy ten krem tonujący nadaje się na filtry (aktualnie Lirene 50) - nie widzę talku ani miki ale na tym moja wiedza się kończy. To tonujacy Ziaji z serii Nuno - podaję link do KWC (niestety w opiniach nic nie ma jak się zachowuje na filtrach).:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...&produkt=18319
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:58   #1744
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was mogłaby ocenić czy ten krem tonujący nadaje się na filtry (aktualnie Lirene 50) - nie widzę talku ani miki ale na tym moja wiedza się kończy. To tonujacy Ziaji z serii Nuno - podaję link do KWC (niestety w opiniach nic nie ma jak się zachowuje na filtrach).:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...&produkt=18319

Talk czy mika to najmniejsze zlo bo powtorze po raz kolejny to,co juz kiedys pisalam-aplikacja kremu tonujacego czy podkladu musi byc wyjatkowo staranna by nie zetrzec filtra a wiadomo,ze nakladajac plynna postac jest to trudne do zrealizowania.
Patrzac na sklad krem moze niezle "lezec" choc wiadomo,ze duzo zalezy od samego filtra.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 13:42   #1745
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx - ja dokładnie pamiętam Twoje zdanie na ten temat ale powiem szczerze, że ja nie do końca wierzę w to całe ścieranie - w końcu filtr mi się przez dłuższą chwilę wchłania, więc jego część jest już w głębszej warstwie skóry a taki krem rozsmarowuje lekko, nie trę, więc oczywiście ten filmik filtrowy jakoś naruszam, ale... oczywiście zdaję sobie sprawę, że moja ochrona jest niższa niż filtrowa 50.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:21   #1746
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja myślałam ze filtry nie wchłaniają się w skórę tylko zostają na powierzchni, ale głowy nie dam
Co do reszty składników, to pewine się wchłaniają (no moze za wyjątkiem tez wazeliny etc)

Ja wiem jedno, Avene emulsja spf 50+ CHRONI BARDZO DOBRZE, byłam raz na dworze i przez 5 godzin miałam twarz wystawioną praktycznie cały czas na słońce, a nic mnie nie opaliło, nic nie podrażniło. ALE 3 razy zdarzyło mi się pomazać się delikatnie fluidem antybakteryjnym po wcześniejszym nałożeniu Avenki i dwa razy skóra była niepokojąco ciepła w dotyku po wieczornym zmyciu, a osttanim razem z Avene+fluid dostałam koszmarnego podrażnienia. Takiego samego jakie miewam od słońca gdy wyjde na pare minut na balkon i słonko mnie "złapie", a szybko sie opalam i na brąz, tylko własnie buziaka po retinoidach i kwasach ostro wtedy podraznia.
Wydaje mi się dlatego, że na bloker nie powinno sie dawac już nic, conajwyzej prószyc sie pudrem (miękkim pędzlem)
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:31   #1747
filolozyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

mam takie pytanie
właśnie przyszedł mój czas robienia filtrowych zapasów i zastanawiam sie, czy jezeli kosmetyk ma datę ważności 12 2009, to używamy ich do końca listopada, czy do końca grudnia? Niby drobiazg, ale wolałabym wiedzieć, czy liczyć jeszcze jedno opakowanie.
filolozyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 15:43   #1748
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez filolozyca Pokaż wiadomość
mam takie pytanie
właśnie przyszedł mój czas robienia filtrowych zapasów i zastanawiam sie, czy jezeli kosmetyk ma datę ważności 12 2009, to używamy ich do końca listopada, czy do końca grudnia? Niby drobiazg, ale wolałabym wiedzieć, czy liczyć jeszcze jedno opakowanie.
do końca grudnia (teoretycznie bo w rzeczywistości jeszcze dłużej)
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 16:41   #1749
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A może wiecie w jakich aptekach w Warszawie można się spodziewać jesienią i zimą dużych obniżek filtrowych ? Czy w superpharm zdarzają się takowe?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 20:33   #1750
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A może wiecie w jakich aptekach w Warszawie można się spodziewać jesienią i zimą dużych obniżek filtrowych ? Czy w superpharm zdarzają się takowe?
w superpharmie ostatnio była fajna promocja Avene i Biodermy, nie wiem do kiedy miała być. Avenki były w zestawach z pełnowymiarowymi gratisami np. emulsja była z wodą term. 150 ml, dodatkowo ceny były obniżone o ok. 10zł
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 10:56   #1751
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
w superpharmie ostatnio była fajna promocja Avene i Biodermy, nie wiem do kiedy miała być. Avenki były w zestawach z pełnowymiarowymi gratisami np. emulsja była z wodą term. 150 ml, dodatkowo ceny były obniżone o ok. 10zł
kurcze, w mojej aptece cały czas jest taka 'promocja' - mam już 4 balsamy po opalaniu, które oddałam siostrze
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 12:35   #1752
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Hexx - ja dokładnie pamiętam Twoje zdanie na ten temat ale powiem szczerze, że ja nie do końca wierzę w to całe ścieranie - w końcu filtr mi się przez dłuższą chwilę wchłania, więc jego część jest już w głębszej warstwie skóry a taki krem rozsmarowuje lekko, nie trę, więc oczywiście ten filmik filtrowy jakoś naruszam, ale... oczywiście zdaję sobie sprawę, że moja ochrona jest niższa niż filtrowa 50.
Polecam przeczytac
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...78&postcount=5
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6

szkoda,ze nie ma dostepu do pelnego archiwum BU ale zostalo troche przekopiowanych informacji,z ktorych warto korzystac.

Filtr owszem wchlania sie ale to nie jest tak,ze on wnika w skore bo gdyby tak bylo to reaplikacja bylaby zbyteczna

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Ja myślałam ze filtry nie wchłaniają się w skórę tylko zostają na powierzchni, ale głowy nie dam
Co do reszty składników, to pewine się wchłaniają (no moze za wyjątkiem tez wazeliny etc)

Ja wiem jedno, Avene emulsja spf 50+ CHRONI BARDZO DOBRZE, byłam raz na dworze i przez 5 godzin miałam twarz wystawioną praktycznie cały czas na słońce, a nic mnie nie opaliło, nic nie podrażniło. ALE 3 razy zdarzyło mi się pomazać się delikatnie fluidem antybakteryjnym po wcześniejszym nałożeniu Avenki i dwa razy skóra była niepokojąco ciepła w dotyku po wieczornym zmyciu, a osttanim razem z Avene+fluid dostałam koszmarnego podrażnienia. Takiego samego jakie miewam od słońca gdy wyjde na pare minut na balkon i słonko mnie "złapie", a szybko sie opalam i na brąz, tylko własnie buziaka po retinoidach i kwasach ostro wtedy podraznia.
Wydaje mi się dlatego, że na bloker nie powinno sie dawac już nic, conajwyzej prószyc sie pudrem (miękkim pędzlem)
Nie stosujemy nazwy "bloker"
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 17:20   #1753
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie stosujemy nazwy "bloker"
chyba o czymś nie wiem, możesz mi powiedzieć czemu już się nie mówi na filtry 50+, że to blokery?
nie lubie popełniać gaf
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 17:44   #1754
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
chyba o czymś nie wiem, możesz mi powiedzieć czemu już się nie mówi na filtry 50+, że to blokery?
nie lubie popełniać gaf
W skrocie-dlatego,ze zaden preparat nie ochroni Cie w 100%-
tutaj toczyla sie dyskusja KLIK!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 18:27   #1755
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

w 100% nie blokują, ale myślałam, że to nazwa zamienna dla słowa filtr po prostu, no szkoda

dzięki za wskazanie mi mojego faux pas
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 20:06   #1756
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
w 100% nie blokują, ale myślałam, że to nazwa zamienna dla słowa filtr po prostu, no szkoda

dzięki za wskazanie mi mojego faux pas
Nic sie nie stalo po prostu okreslenie nie jest adekwatne i moze niektore osoby(zaczynajace przygode z filtrami) wprowadzic w blad.

Poza tym caly czas sie uczymy i nikt nie jest nieomylny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 19:18   #1757
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A co się może stać jeżeli na filtr 50 + z Iwostinu lub Biodermy bo takie mam nałoże podkład z SPF 20 z Vichy Normateint??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 19:57   #1758
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kupiłem dziś pełny wymiar emulsji Avene 50+ za niecałe 48zł w SuperPharmie - obecnie jest promocja 25% na całe Avene, więc polecam.

OffTopic - jak czytacie Avene? - Avene, Aven, Aveni?
Francuskiego dopiero zaczynam sie uczyć ;D
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 20:27   #1759
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Kupiłem dziś pełny wymiar emulsji Avene 50+ za niecałe 48zł w SuperPharmie - obecnie jest promocja 25% na całe Avene, więc polecam.

OffTopic - jak czytacie Avene? - Avene, Aven, Aveni?
Francuskiego dopiero zaczynam sie uczyć ;D
Aven
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 21:41   #1760
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A co się może stać jeżeli na filtr 50 + z Iwostinu lub Biodermy bo takie mam nałoże podkład z SPF 20 z Vichy Normateint??

Dojdzie do destabilizacji filtra
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 10:58   #1761
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dojdzie do destabilizacji filtra
Czyli bedzie działał ten filtr tylko SPF 20 z podkładu?Czy może tamten częściowo też czy żaden z niego pożytek?
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 13:14   #1762
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Czyli bedzie działał ten filtr tylko SPF 20 z podkładu?Czy może tamten częściowo też czy żaden z niego pożytek?
Szacowane SPF 20 podkladu nie bedzie funkcjonowac z tego powodu,ze musilabys naloozyc naprawde duza ilosc co mija sie z celem....
Ewentualnie pokusilabym sie o laczenie z filtrami Vichy-w zasiegu jednej firmy,ochrona na pewno bedzie nizsza ale bedzie to lepsze wyjscie niz pozbywanie sie podkladu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 16:58   #1763
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Szacowane SPF 20 podkladu nie bedzie funkcjonowac z tego powodu,ze musilabys naloozyc naprawde duza ilosc co mija sie z celem....
Ewentualnie pokusilabym sie o laczenie z filtrami Vichy-w zasiegu jednej firmy,ochrona na pewno bedzie nizsza ale bedzie to lepsze wyjscie niz pozbywanie sie podkladu.
Rozumiem.Podkładu nie używa się taką warstwą, jaką należy dawać filtr więc wiem, że mogę nie uzyskać tego SPF 20. Narazie nie mogę kupić sobie innego filtru bo mam jeszcze sporo tamtych bo używa sporadycznei gdyż ne mogę sie przekonać do filtrów(może nei trafiłam na filtr dopasowany do potrzeb mojej skóry), ponieważ nie wchłaniają sie, zatykają
Teraz tylko nie wiem czy używać takie połaćżenia:
1.(tak jak pisałam) filr Bioderma 50+ oraz podkład ten z Vichy Normateint z SPF 20
2.sam podkład z Vichy Normateint z SPF 20
??
Co byś mi radziła z tych opcji??
wiem, że najlepsza byłaby taka: sam filtr ale niesety wygląd mojej cery na to nie pozwala
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 21:45   #1764
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy ktos ostatnio widział w jakimś sklepie (najlepiej sieciowym, supermarkecie itp) filtr liene?
Poszukuję filtra lirene do cery wraźliwej spf 50+. Robię powoli zapasy filtrowe na zimę i nie wyobrazam sobie, żeby go zabrakło
Udało mi się kupić sorayę dla dzieci spf 60 za grosze (oczywiście na allegro). Teraz szukam okazji z avene, bo chciałabym wypróbować któres z ich mleczek. Może jakieś polececie szczególnie. Luszą mnie mleczko spf 50+ dla dzieci i to w wersji "dorosłej".
Widzę, ze można za nieco ponad 50 zł trafić na zestawy z gatisami jeszcze. Dwa opakowania filtra to chyba za dużo szczęścia naraz, chociaż oferty kuszą.
Mój portfel znowu zacznie świecić pustkami, bo czaję się jeszcze na dermablend

Pozatym jak tak dalej pójdzie to zgromadzę w sumie kilkaset ml filtrów z napisem "zapasy na zimę". Póki są wakacje muszę wykończyć te, które mam, bo pół litra filtrów wystarczy zapewne do kolejnych wakacji. W końcu 1-1,5 ml na twarz oznacza max 400 ml filtra na rok (czyli średnio 4 tubki po 100 ml)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 00:06   #1765
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Rozumiem.Podkładu nie używa się taką warstwą, jaką należy dawać filtr więc wiem, że mogę nie uzyskać tego SPF 20. Narazie nie mogę kupić sobie innego filtru bo mam jeszcze sporo tamtych bo używa sporadycznei gdyż ne mogę sie przekonać do filtrów(może nei trafiłam na filtr dopasowany do potrzeb mojej skóry), ponieważ nie wchłaniają sie, zatykają
Teraz tylko nie wiem czy używać takie połaćżenia:
1.(tak jak pisałam) filr Bioderma 50+ oraz podkład ten z Vichy Normateint z SPF 20
2.sam podkład z Vichy Normateint z SPF 20
??
Co byś mi radziła z tych opcji??
wiem, że najlepsza byłaby taka: sam filtr ale niesety wygląd mojej cery na to nie pozwala
Hmmm....teoretycznie to moze lepiej zostan przy kombinacji Bioderma+podklad jezeli oczywiscie takie polaczenie pasuje Twojej skorze i nic na sile.
Jestes w trakcie jakiejs kuracji?bo jezeli nie a masz meczyc sie z filtrami w imie nie wiem czego to zostalabym przy samym podkladzie.
Moze to nie bedzie popularna rada ale nie jestes jedyna,ktorej ciezko jest dobrac filtr a kiedy bedziesz korzystala z ekspozycji czynnej to siegniesz po filtr.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Czy ktos ostatnio widział w jakimś sklepie (najlepiej sieciowym, supermarkecie itp) filtr liene?
Poszukuję filtra lirene do cery wraźliwej spf 50+. Robię powoli zapasy filtrowe na zimę i nie wyobrazam sobie, żeby go zabrakło
Udało mi się kupić sorayę dla dzieci spf 60 za grosze (oczywiście na allegro). Teraz szukam okazji z avene, bo chciałabym wypróbować któres z ich mleczek. Może jakieś polececie szczególnie. Luszą mnie mleczko spf 50+ dla dzieci i to w wersji "dorosłej".
Widzę, ze można za nieco ponad 50 zł trafić na zestawy z gatisami jeszcze. Dwa opakowania filtra to chyba za dużo szczęścia naraz, chociaż oferty kuszą.
Mój portfel znowu zacznie świecić pustkami, bo czaję się jeszcze na dermablend

Pozatym jak tak dalej pójdzie to zgromadzę w sumie kilkaset ml filtrów z napisem "zapasy na zimę". Póki są wakacje muszę wykończyć te, które mam, bo pół litra filtrów wystarczy zapewne do kolejnych wakacji. W końcu 1-1,5 ml na twarz oznacza max 400 ml filtra na rok (czyli średnio 4 tubki po 100 ml)

Przyznam sie,ze jest problem z Lirene-probowalam stacjonarnie namierzyc ja u siebie w miescie i efekt byl mizerny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 07:57   #1766
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

U mnie w moich malutkich miasteczkach nie ma ani w rossmannie ani w naturze, są za to dwa sklepy takie czysto kosmetyczne - zwykłe, co działały jeszcze przed pojawieniem sie u nas rossmanna i tam jest ten filtr do kupienia. Spróbuj może przejść się po mniejszych sklepach, a jak coś zawsze mogę kupić dla Ciebie jak tylko będę miała wyjazd i Ci przesłać '

no problemo, Elfia4
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 09:57   #1767
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmm....teoretycznie to moze lepiej zostan przy kombinacji Bioderma+podklad jezeli oczywiscie takie polaczenie pasuje Twojej skorze i nic na sile.
Jestes w trakcie jakiejs kuracji?bo jezeli nie a masz meczyc sie z filtrami w imie nie wiem czego to zostalabym przy samym podkladzie.
Moze to nie bedzie popularna rada ale nie jestes jedyna,ktorej ciezko jest dobrac filtr a kiedy bedziesz korzystala z ekspozycji czynnej to siegniesz po filtr.

Aha. Na razie , na okres lata odstawiłam wszystkie kremy na trądzik,przebarwienia. Były to takie kremy jak: Effaclar K, Skinoren, Sebium AKN, White Objective, Isotorexin
Chcę do nich wrócić ale nie wiem kiedy bedzie najlepiej aby nie narazić skóry na działania dużego promieniowania słonecznego.Myslę, że we wrześniu wrócę. Czy to za wcześnie jak myślisz?
Ja walczę głównie z przebarwieniami potrądzikowymi, których mam mnóstwo na obu policzkach. Przed wakacjami stosowałam też laser, kwasy u dermatologa ale efekty marne.
Do tego mam skórę naczynkową co nie pozwala mi stosowac kwasów.Ale jakoś muszę zwalczyć te przebarwienia. Więc myślę, że wrócę do tych leków tlyko na policzki gdzie są przebarwienia.

Nie stosuję teraz żadnej kuracji więc też myślę że nie muszę stosować filtrów ale znowu boję się o te przebarwienia.
Dzięki za rady
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 10:55   #1768
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha. Na razie , na okres lata odstawiłam wszystkie kremy na trądzik,przebarwienia. Były to takie kremy jak: Effaclar K, Skinoren, Sebium AKN, White Objective, Isotorexin
Chcę do nich wrócić ale nie wiem kiedy bedzie najlepiej aby nie narazić skóry na działania dużego promieniowania słonecznego.Myslę, że we wrześniu wrócę. Czy to za wcześnie jak myślisz?
Ja walczę głównie z przebarwieniami potrądzikowymi, których mam mnóstwo na obu policzkach. Przed wakacjami stosowałam też laser, kwasy u dermatologa ale efekty marne.
Do tego mam skórę naczynkową co nie pozwala mi stosowac kwasów.Ale jakoś muszę zwalczyć te przebarwienia. Więc myślę, że wrócę do tych leków tlyko na policzki gdzie są przebarwienia.

Nie stosuję teraz żadnej kuracji więc też myślę że nie muszę stosować filtrów ale znowu boję się o te przebarwienia.
Dzięki za rady

Czyli jednak stosowalas roznego rodzaju dermokosmetyki i lepiej nie rezygnowac z filtra,bo to ze masz przerwe nie znaczy,ze one juz nie dzialaja.Druga sprawa sa przebarwienia z ktorymi wlaczysz i dlatego lepiej nie odpuszczac i pilnowac by ochrona byla zachowana caly czas.
Przy kwasach najlepiej spisuja sie kwasy PHA

Najlepszy czas na kuracje kwasowe i nie tylko to wczesna jesien i wczesna wiosna-optymalne warunki sa wtedy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 11:36   #1769
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Czyli jednak stosowalas roznego rodzaju dermokosmetyki i lepiej nie rezygnowac z filtra,bo to ze masz przerwe nie znaczy,ze one juz nie dzialaja.Druga sprawa sa przebarwienia z ktorymi wlaczysz i dlatego lepiej nie odpuszczac i pilnowac by ochrona byla zachowana caly czas.
Przy kwasach najlepiej spisuja sie kwasy PHA

Najlepszy czas na kuracje kwasowe i nie tylko to wczesna jesien i wczesna wiosna-optymalne warunki sa wtedy
Aha.Dziękuję.A znasz jakieś kremy z tymi kwasami PHA bo już kiedyś na wizazu słyszałam o nich, ale nie wiem jak mozna je pozyskac. Czy je tylko samemu sie przyrzadza.?
Dziś zrobiłam liste kosmetykow, ktore mam i tak sobie pomyslałam aby od wrzesnia zaczac stosowac Vichy Normaderm na dzien a na noc Skinoren.Ale to już w innym wątku opiszę jaką zamierzam zrobić kurację i dopytam się co brakuje.dzieki;p
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 12:14   #1770
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha.Dziękuję.A znasz jakieś kremy z tymi kwasami PHA bo już kiedyś na wizazu słyszałam o nich, ale nie wiem jak mozna je pozyskac. Czy je tylko samemu sie przyrzadza.?
Wprawdzie pytanie skierowane do Hexxany, ale może pomogę...
W BU dostępny jest tonik PHA 6%, w ZSK są zestawy do przygotowania kremów z kwasami PHA 4% i 6%, a z gotowych preparatów to Neostrata.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.