Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 15:26   #4741
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Jesteś chyba pierwszą osobą ( po mnie ) która ma jakiś wysyp, ma jakieś grudki i generalnie jest mniej niż więcej zadowolona, bo do tej pory zdecydowana większość od pierwszych dni chwali jak to się im życie i cera poprawiła. A ile czasu zażywasz retinoidy ? Z czasem zejdą te grudki, krostki i inne atrakcje wiem, że z perspektywy łatwo pisać żeby cierpliwie poczekać, ale nie ma innego wyjścia Uszy do góry będzie dobrze ( musi być )
Właśnie kończę pierwsze opakowanie dopiero, dermatolog mnie uprzedzała, że może się tak stać. Na szczęście chociaż na plecach się trochę już normuje sytuacja i na dekolcie ( miałam tam prawdziwe ropne syfki :/ )
Na twarzy miałam zawsze suchą skórę, może dlatego tak zareagowała...
Do tego na brzuchu mi jakieś krostki czerwone powychodziły...
Ze skutków ubocznych to mam jeszcze często krwotoki z nosa niestety. Oczywiście w najmniej oczekiwanych chwilach, ale da się przeżyć.
Czekam na lepsze czasy
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 19:06   #4742
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Aaaa nawaliłam i zapomniałam wykupić dziś recepty tzn, ze jutro będę musiała całkowicie pominąć dawkę lub dziś wziąć 20mg a jutro 10mg (codziennie biorę 30mg). Buu czy któremuś z Was się to zdarzyło?
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 19:16   #4743
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Lepiej dzis 20 a jutro 10 zawsze lepiej miec ciaglosc niz przerywac leczenie.
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 19:22   #4744
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piwn00ka Pokaż wiadomość
Lepiej dzis 20 a jutro 10 zawsze lepiej miec ciaglosc niz przerywac leczenie.
Też tak pomyślałam... ale czy później nie będę musiała kupić całego opakowania 10mg, żeby nadrobić tą jedną tabletkę? to w końcu wszystko jest jakoś wyliczone... Pomyslalam teraz tez o aptece całodobowej - ile w takich zwykłych aptekach kosztuje Axotret? Ja kupuję w taniej aptece i za 20mg płacę 69zł... (nie pamiętam ile za 10mg)
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 20:20   #4745
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Aaaa nawaliłam i zapomniałam wykupić dziś recepty tzn, ze jutro będę musiała całkowicie pominąć dawkę lub dziś wziąć 20mg a jutro 10mg (codziennie biorę 30mg). Buu czy któremuś z Was się to zdarzyło?
Miałam taką sytuacje, że przez cały weekend nie mogłam brać bo musiałam poczekać na wypłatę (4 tabletki po 20mg)... dermatolog uprzedził mnie, że takie pojedyncze wyskoki nie powodują jakiegoś zaburzenia w leczeniu bo izo bardzo długo jest w organizmie. Także nie przejmuj się !
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 10:28   #4746
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

PannaX oj to wezmiesz jeden dzien wiecej i wtedy wlasnie to 10. swoja droga placisz bardzo malo za lek mogę wiedziec gdzie mieszkasz? ja place 83 i podobno to juz jest super cena. Izo jest w organizmie dlugo bo dopiero po 19 godzinach tak jakby polowa sie uwalnia z niego,
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 08:38   #4747
Michal89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piwn00ka Pokaż wiadomość
PannaX oj to wezmiesz jeden dzien wiecej i wtedy wlasnie to 10. swoja droga placisz bardzo malo za lek mogę wiedziec gdzie mieszkasz? ja place 83 i podobno to juz jest super cena. Izo jest w organizmie dlugo bo dopiero po 19 godzinach tak jakby polowa sie uwalnia z niego,
ale mówicie o ilu tabletkach w pudełku? ja kupuje izotek 60 tabletek za 140zł
Michal89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 11:01   #4748
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jeśli któraś/któryś z Was jest z Łodzi, to chyba najtańszy Aknenormin jest w aptece Melissa na Pomorskiej, 129zł za 20mg x 60 tabletek, plus pomadka
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:15   #4749
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Michal89 Pokaż wiadomość
ale mówicie o ilu tabletkach w pudełku? ja kupuje izotek 60 tabletek za 140zł

a to jest taki? od kiedy? nawet nie wiedziałam. ostatnio kupowałam 60 tabletek i normalnie w opakowaniu z blistrami. A gdzie kupowałeś?
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 18:00   #4750
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piwn00ka Pokaż wiadomość
PannaX oj to wezmiesz jeden dzien wiecej i wtedy wlasnie to 10. swoja droga placisz bardzo malo za lek mogę wiedziec gdzie mieszkasz? ja place 83 i podobno to juz jest super cena. Izo jest w organizmie dlugo bo dopiero po 19 godzinach tak jakby polowa sie uwalnia z niego,
W Warszawie
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 20:26   #4751
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, czy lekarze przepisujac wam retinoidy informuja was o wszystkich ryzykach zwiazanych z ich braniem? Ja niestety nie wiedzialam o wplywie na wzrok i niestety pogorszyl mi sie o cala jedna dioptrie... Pol roku po terapi retinoidami tradzik wrocil. Oby was ominely te komplikacje.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 20:58   #4752
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja place 80 zł za 30 sztuk. A co do wzroku ja osobiscie roznicy i tak pewnie nie odczuje mam -7 takze szykuje sie na zabieg laserowej korekcji wzroku w przyszłym roku. mialo byc w tym ale terapia retonoidami troche kasy pochlonie plus usuwanie przebarwien laserem.
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 21:19   #4753
Michal89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez niemadlamnienicku Pokaż wiadomość
a to jest taki? od kiedy? nawet nie wiedziałam. ostatnio kupowałam 60 tabletek i normalnie w opakowaniu z blistrami. A gdzie kupowałeś?
We Wrocławiu, Ulica hmm Piwna?
Michal89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 23:05   #4754
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy lekarze przepisujac wam retinoidy informuja was o wszystkich ryzykach zwiazanych z ich braniem? Ja niestety nie wiedzialam o wplywie na wzrok i niestety pogorszyl mi sie o cala jedna dioptrie... Pol roku po terapi retinoidami tradzik wrocil. Oby was ominely te komplikacje.
Na ulotce jest uwaga o możliwym pogorszeniu wzroku.
Ja mam -0,5 i -1, jestem pod koniec kuracji i pogorszenia nie zauważyłam

Przykre, że trądzik Ci wrócił. Czy po nawrocie jest silniejszy niż przed kuracją ?
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 18:24   #4755
asiksa88
Przyczajenie
 
Avatar asiksa88
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej! jestem w trakci spożywania 3 opakowania axotretu, a niestety ciągle mi wyskakuje coś nowego.Na dodatek bardzo bolące Już mam dość.Jest gorzej niż było.I czoło zaczyna mi sie błyszczeć.Wydaje mi sie jakby lek przestawał działać. Moze dlatego ze nie biore go podczas jedzenia tłuszczów. Codziennie rano jadam serek homogenizowany i podczas jedzenia biorę leki. Czy to może być przyczyna?Już sama nie wiem. Wizytę u dermatolog mam dopiero 15 kwietnia.
p.s. ostatnio axotret 30 tabletek po 20mg kupiłam za 65 zl w aptece w Warszawie.
asiksa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 19:05   #4756
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

2 miesiące,przyjęte 1280 mg
za tydzień wizyta kontrolna
skutki uboczne
-suche usta ,podrażnione oczy ,ale to nic nowego u mnie ,więc kropelki w razie potrzeby stosuję,i nic więcej
zalety
+gładka i coraz zdrowsza skóra, brak błyszczenia i przetłuszczania się skóry twarzy i głowy ,a co za tym idzie włosów.
Obserwacje:
skóra delikatna i wrażliwa, czasami lekko zaczerwieniona, nos oczyszcza się z wągrów, nic nowego się nie pojawia, a jeśli już to są to 2-3 niespodzianki, które szybko się goją. Patrząc na zdjęcia z przed nie mogę uwierzyć, że mogłam tak wyglądać... pielęgnacja ta sama tylko rumianek

Wszyscy którzy się boją i zastanawiają , moim zdaniem nie ma czego, chociaż historii jest wiele bo wiadomo każdy z nas jest inny, moją możecie śledzić na moim blogu, polecam też stronę izotek.pl
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (52,3 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg miesiąc.jpg (44,8 KB, 69 załadowań)
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 20:20   #4757
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez asiksa88 Pokaż wiadomość
Hej! jestem w trakci spożywania 3 opakowania axotretu, a niestety ciągle mi wyskakuje coś nowego.Na dodatek bardzo bolące Już mam dość.Jest gorzej niż było.I czoło zaczyna mi sie błyszczeć.Wydaje mi sie jakby lek przestawał działać. Moze dlatego ze nie biore go podczas jedzenia tłuszczów. Codziennie rano jadam serek homogenizowany i podczas jedzenia biorę leki. Czy to może być przyczyna?Już sama nie wiem. Wizytę u dermatolog mam dopiero 15 kwietnia.
p.s. ostatnio axotret 30 tabletek po 20mg kupiłam za 65 zl w aptece w Warszawie.
Spokojnie 3 opakowanie czyli 3 msc toż to samiuśki początek, ja do 5 msc miałam naprzemiennie wysypy i " ciut lepsze" okresy, nawet w tym tygodniu ( zwalę to na @ ) wyskoczyło mi kilka niespodzianek a to juz mój 7 miesiąc, więc nic się nie bój będzie tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez pryszczblog Pokaż wiadomość
2 miesiące,przyjęte 1280 mg
za tydzień wizyta kontrolna
skutki uboczne
-suche usta ,podrażnione oczy ,ale to nic nowego u mnie ,więc kropelki w razie potrzeby stosuję,i nic więcej
zalety
+gładka i coraz zdrowsza skóra, brak błyszczenia i przetłuszczania się skóry twarzy i głowy ,a co za tym idzie włosów.
Obserwacje:
skóra delikatna i wrażliwa, czasami lekko zaczerwieniona, nos oczyszcza się z wągrów, nic nowego się nie pojawia, a jeśli już to są to 2-3 niespodzianki, które szybko się goją. Patrząc na zdjęcia z przed nie mogę uwierzyć, że mogłam tak wyglądać... pielęgnacja ta sama tylko rumianek

Wszyscy którzy się boją i zastanawiają , moim zdaniem nie ma czego, chociaż historii jest wiele bo wiadomo każdy z nas jest inny, moją możecie śledzić na moim blogu, polecam też stronę izotek.pl
Wow !!! w tak krótkim czasie i taka ogromna zmiana na korzyść, aż ci zazdroszczę bo ja nawet teraz w połowie tak dobrze jak ty nie wyglądam, choć twoje zdjęcia "przed" też nie wyglądały kiepsko, ot umiarkowany/ średni trądzik. No to teraz buźka będzie jak u modelki

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2012-03-28 o 20:23
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 21:02   #4758
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Miałam taką sytuacje, że przez cały weekend nie mogłam brać bo musiałam poczekać na wypłatę (4 tabletki po 20mg)... dermatolog uprzedził mnie, że takie pojedyncze wyskoki nie powodują jakiegoś zaburzenia w leczeniu bo izo bardzo długo jest w organizmie. Także nie przejmuj się !
Dokładnie, mi się też zdarzyło jeden czy dwa dni przerwy i nie miało to wpływu na kurację.

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy lekarze przepisujac wam retinoidy informuja was o wszystkich ryzykach zwiazanych z ich braniem? Ja niestety nie wiedzialam o wplywie na wzrok i niestety pogorszyl mi sie o cala jedna dioptrie... Pol roku po terapi retinoidami tradzik wrocil. Oby was ominely te komplikacje.
Mnie poinformowano, do tego jest cała lista na ulotce. Po pierwszej kuracji mi też wrócił, ale nie wybrałam minimalnej dawki. Za drugim razem już jest git.

Cytat:
Napisane przez pryszczblog Pokaż wiadomość
2 miesiące,przyjęte 1280 mg
za tydzień wizyta kontrolna
skutki uboczne
-suche usta ,podrażnione oczy ,ale to nic nowego u mnie ,więc kropelki w razie potrzeby stosuję,i nic więcej
zalety
+gładka i coraz zdrowsza skóra, brak błyszczenia i przetłuszczania się skóry twarzy i głowy ,a co za tym idzie włosów.
Obserwacje:
skóra delikatna i wrażliwa, czasami lekko zaczerwieniona, nos oczyszcza się z wągrów, nic nowego się nie pojawia, a jeśli już to są to 2-3 niespodzianki, które szybko się goją. Patrząc na zdjęcia z przed nie mogę uwierzyć, że mogłam tak wyglądać... pielęgnacja ta sama tylko rumianek
Wow, no pięknie, gratulacje
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 08:19   #4759
andzik1111
Raczkowanie
 
Avatar andzik1111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie,jakie cudne;)
Wiadomości: 390
GG do andzik1111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam,
udzielalam sie w poprzedniej czesci watku, kiedy jeszcze przyjmowalam Acnenormin. Powiem tylko ze efekt naprawde powalajacy, pomimo calej reszty (suchosci skory, bolow stawow, tragicznego wygladu wlosow) ale po roku od skonczonej kuracji zaczelo pomalu wracac, teraz po ponad 3 latach moja cera znowy nadaje sie do leczenia. Co prawda nie jest tak strasznie jak bylo kiedys ale i tak czyje sie niekomfortowo i bez makijazu nie wychodze z domu. Przeczekam wakacje poniewaz uwielbiam sie wylegiwac na sloncu ale zaraz po powrocie z urlopu wybieram sie do dermy i jesienia chcialabym zaczac kuracje jeszcze raz. Trzeba sie w koncu pozbyc tego dziadostwa raz na zawsze.

Powodzenia w walce z ta straszna dolegliwoscia
__________________
Mam tysiąc rzeczy, których wcale nie potrzebuję
W natłoku rzeczy gubię coś co od dawna czuję
Pytam się siebie czego naprawdę mi brakuje
Co czyni mnie mną właśnie…


Tofikowe opowieści
andzik1111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 08:48   #4760
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny czy po zakończeniu terapii dermatolog powinien mi przepisać coś na podtrzymanie efektów? Bo derm dała mi receptę na ostatnie opakowanie ale nic nie wspomniała co mam robić z buzią bo łyknięciu ostatniej tabletki o.O

O filtr chciałam się zapytać, wczoraj nałożyłam Soraye 45 i dzisiaj jakaś dziungwa mi się na ryjku zrobiła ... bezczelna. Więc chyba coś innego musze szukać...
Wcześniej miałam bioderme 30 ale piekła strasznie.
Mogłybyście coś polecić?

Aha i czy mogę zacząć myć twarz metodą OCM czy to jeszcze za wcześnie?
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 13:41   #4761
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez andzik1111 Pokaż wiadomość
Witam,
udzielalam sie w poprzedniej czesci watku, kiedy jeszcze przyjmowalam Acnenormin. Powiem tylko ze efekt naprawde powalajacy, pomimo calej reszty (suchosci skory, bolow stawow, tragicznego wygladu wlosow) ale po roku od skonczonej kuracji zaczelo pomalu wracac, teraz po ponad 3 latach moja cera znowy nadaje sie do leczenia. Co prawda nie jest tak strasznie jak bylo kiedys ale i tak czyje sie niekomfortowo i bez makijazu nie wychodze z domu. Przeczekam wakacje poniewaz uwielbiam sie wylegiwac na sloncu ale zaraz po powrocie z urlopu wybieram sie do dermy i jesienia chcialabym zaczac kuracje jeszcze raz. Trzeba sie w koncu pozbyc tego dziadostwa raz na zawsze.

Powodzenia w walce z ta straszna dolegliwoscia
Hej Andzik,
u mnie to samo, ten sam lek, ten sam efekt a potem powrot do tego co bylo, juz z mniejszym kalibrem ale przeciez. Ja nie zrobilam jednak kolejnej kuracji bo bol stawow oraz pogorszenie wzroku jednak mnie skutecznie odstraszyly.
zycze ci powodzenia, jezeli sie zdecydujesz na 2 ture kuracji
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 06:31   #4762
andzik1111
Raczkowanie
 
Avatar andzik1111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie,jakie cudne;)
Wiadomości: 390
GG do andzik1111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Chce sie tego pozbyc raz na zawsze, boje sie tylko bo teraz bede musiala zaczac brac tabletki anty. Podczas kuracji bylam sama, wiec nie martwilam sie o ewentualne zajscie w ciaze, teraz mieszkamy z TŻ i dla mnie to jest najwieksza przeszkoda. Nie mam zaufania do tabletek anty, acnenormin wystarczajaco obciazyl moj przewod pokarmowy, teraz do tego dojda anty wiec podzialam na niego ze zdwojona sila.
__________________
Mam tysiąc rzeczy, których wcale nie potrzebuję
W natłoku rzeczy gubię coś co od dawna czuję
Pytam się siebie czego naprawdę mi brakuje
Co czyni mnie mną właśnie…


Tofikowe opowieści
andzik1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 08:29   #4763
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez andzik1111 Pokaż wiadomość
Chce sie tego pozbyc raz na zawsze, boje sie tylko bo teraz bede musiala zaczac brac tabletki anty. Podczas kuracji bylam sama, wiec nie martwilam sie o ewentualne zajscie w ciaze, teraz mieszkamy z TŻ i dla mnie to jest najwieksza przeszkoda. Nie mam zaufania do tabletek anty, acnenormin wystarczajaco obciazyl moj przewod pokarmowy, teraz do tego dojda anty wiec podzialam na niego ze zdwojona sila.
Andzik,
i to jest wlasnie cale zlo, ze jak bierze sie Aknenormin to znowu trzeba ladowac w siebie dodatkowo hormony. Ja przed kuracja mialam odstawione hormony i przyjmujac je znowu, wydaje mi sie, ze wstapilam w takie bledne kolo, bo jak organizm ma sie potem uspokoic po odstawieniu jednego i drugiego. ech szkoda gadac
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 08:44   #4764
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ale skoro mieszkasz z TŻ to nie masz wyjscia, najlepsze jest podwojne zabezpieczanie się, ale bez tabletek w tej kwestii ani rusz.
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 21:55   #4765
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wyszła mi paskudna wysypka na ciele takie płaskie, czerwone, suche placki Kąciki ust mi pękają, koszmar
Nie pojawiają się na szczęście nowe syfki ani na plecach, ani na twarzy, chociaż tyle...
Dziś trafiłam na super promocję w aptece i zapłaciłam za opakowanie axotretu 20 mg 69 zł to chyba jedyny pozytywny akcent ostatnich dni...
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 00:27   #4766
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ostatnio tak pisałam, że po ponad miesiącu leczenia widać u mnie ładne efekty, że nic nie wyskakuje, ze mało skutków ubocznych... Eh, wykrakałam. Ze skutków bocznych to strasznie pękające kąciki ust. Już ponad tydzień, a w ogóle nie mogę ich zagoić! Teraz mi wyskakują pojedyncze duże krostkowate coś. Nie wiem nawet co to :/ Nagle robi się duża, twarda gula ze stanem zapalnym, ale bez żadnego ropnia. Chyba, że jest naprawdę głęboko Po 2-3 dniach znika, ale pozostaje jakby twarde coś pod skórą Czy któraś z Was miała coś podobnego? To coś zniknie czy znowu się ujawni?
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 07:04   #4767
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość
Wyszła mi paskudna wysypka na ciele takie płaskie, czerwone, suche placki Kąciki ust mi pękają, koszmar
Nie pojawiają się na szczęście nowe syfki ani na plecach, ani na twarzy, chociaż tyle...
Dziś trafiłam na super promocję w aptece i zapłaciłam za opakowanie axotretu 20 mg 69 zł to chyba jedyny pozytywny akcent ostatnich dni...
Na te czerwone placki polecam cetaphil md dermprotektor. U mnie zwalcza mniejsze w dwa dni, a większe to w ok 3 dni. Kosztuje nie całe 40 zł w wydajnym opakowaniu 250 ml. Na prawdę polecam
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 08:00   #4768
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

_Lovly_ co to tych gul ja tak mialam myslalam ze robi sie pryszcz a on nie wyszedł później zbladł i został pod skórą, on w końcu się usunie, przynajmniej u mnie tak było. Mi kąciki tez pekają ale dopiero od wtedy kiedy biore 60 mg na dobę, jak brałam 40 były tylko suche usta. Jeżeli macie suche placki mi pomogły kapsulki dermogal a+e albo te anti againg z alterry. Cetaphil był na to za słaby. Po świętach zostaną mi dwa miesiące kuracji mam nadzieję, że 2 i wybiore w czerwcu swoja magiczna dawke 7800. a teraz szukam dobrego filtra i chyba zakupie ten antehlios 50.
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 08:39   #4769
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

60 mg ?? Ja juz przy 20 mg wysiadam.
Trzymaj się
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 10:15   #4770
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Lovely_ Pokaż wiadomość
Ostatnio tak pisałam, że po ponad miesiącu leczenia widać u mnie ładne efekty, że nic nie wyskakuje, ze mało skutków ubocznych... Eh, wykrakałam. Ze skutków bocznych to strasznie pękające kąciki ust. Już ponad tydzień, a w ogóle nie mogę ich zagoić! Teraz mi wyskakują pojedyncze duże krostkowate coś. Nie wiem nawet co to :/ Nagle robi się duża, twarda gula ze stanem zapalnym, ale bez żadnego ropnia. Chyba, że jest naprawdę głęboko Po 2-3 dniach znika, ale pozostaje jakby twarde coś pod skórą Czy któraś z Was miała coś podobnego? To coś zniknie czy znowu się ujawni?
Lovely,
jak tam mam do dzis, retinoidy bralam moze 5 lat temu. Czasami pojawia sie taka wielka, czerwona podskorna gula, twarda bez ropny i tak sobie tkwi pod skora. Oczywiscie nie ruszam tego bo i jak. Czasami sie wchlonie (zostawiajac oczywiscie czerwony slad na skorze ) a czasami nie. Chodze raz na kwartal do kosmetyczki i wtedy ona pomaga mi sie tego pozbyc.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.