Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-02-08, 21:47   #2851
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Malwiniak Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam takie pytanie. Czy przy lysieniu androgenowym tableki takie jak revalid by cokolwiek pomog³y? Wybieram siê do lekarza okre¶liæ to co siê dzieje na mojej g³owie bo ju¿ sama nie ogarniam... £ykam revalid od 3 miesiêcy i mam bardzo du¿o ma³ych w³osków tu¿ przy linii czo³a, jednak na czubku niczego nie widzê ¿eby tam co¶ siê poprawi³o...

Do¶æ du¿o w³osów zaczê³o mi wypadaæ 2 lata temu po za¿yciu pigu³ki po, chocia¿ nie wiem czy to od tego bo wtedy te¿ by³am w pracy w szkocji i wiadomo inny klimat, woda wszystko mo¿liwe. Teraz jednak nie lec± mi w³osy tak jak wtedy.
Biorê revalid ponad 4 miesi±ce i nic nie daje.w³osy wypadaj± po 150-200 dziennie i nic nie odrasta.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:33   #2852
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz mo¿e co to jest azetinol?
Jaka¶ zastrze¿ona mieszanka kwasu azelainowego producent wspomina co¶ o Wit A wiêc mo¿e z dodatkiem retinolu?
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-09, 06:14   #2853
Malwiniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez JULIANNA5 Poka¿ wiadomo¶æ
Biorê revalid ponad 4 miesi±ce i nic nie daje.w³osy wypadaj± po 150-200 dziennie i nic nie odrasta.
A w³osy wypadaj± Ci od przedzia³ka? Mi w³a¶ciwe na ca³ej g³owie siê przerzedzi³y. Sama nie wiem co na tej mojej bani siê dzieje.

Dzi¶ siê umawiam ¿eby zbadaæ moj± tarczycê.
Malwiniak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-09, 07:29   #2854
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez drazetkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli Loxon i palma?

edit

Przedstawiam Wam mój dramat w³osowy.
Do³±czam do "Dru¿yny W³osowej" - mam podobnie, ale na szczycie g³owy, przód w miarê ok
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-09, 09:22   #2855
Jonnawroc1392
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja ju¿ przetestowa³am wszystkie sposoby i mogê wam powiedzieæ, ¿e najwa¿niejsze jest to jak dbamy o organizm od ¶rodka co jemy i co pijemy. A tak¿e podcinanie regularne koñcówek, oraz nie nara¿anie w³osów na uszkodzenia. Nosimy grub± gumkê która nie odkszta³ca nam i nie ¶ciska zbyt mocno w³osów. U¿ywamy szamponów zio³owych najtañszych kupionych w aptekach.
Jonnawroc1392 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-09, 10:58   #2856
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Malwiniak Poka¿ wiadomo¶æ
A w³osy wypadaj± Ci od przedzia³ka? Mi w³a¶ciwe na ca³ej g³owie siê przerzedzi³y. Sama nie wiem co na tej mojej bani siê dzieje.

Dzi¶ siê umawiam ¿eby zbadaæ moj± tarczycê.
W³osy wypadaj± mi na ca³ej g³owie! jestem zrozpaczona ,bo nie znam przyczyny.Hormony niby ok.Zrobi³am test genetyczny na ³ysienie androgenowe i wysz³o,¿e w 98 % -centach nie powinnam mieæ AGA.Jestem wrakiem cz³owieka,ci±gle chodzê smutna.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-09, 14:38   #2857
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
Do Gaya
Dziêki , ze napisa³a¶ o terapii osoczem, ja tak± rozwa¿a³am, ale czyta³am ju¿ kilka opinii, ze sza³u nie ma, a jak dla mnie bardzo drogie. Nie próbowa³am jeszcze palmy, mam do¶æ wra¿liwy ¿o³±dek , który leczê od kilku lat, wiêc siê trochê boje próbowaæ leków. czy po palmie która¶ mia³a jakie¶ dolegliwo¶ci ¿o³±dkowe? jak pisa³am , próbowa³am braæ Foligain - tabletki , ale to mi zaszkodzi³o.
Nie mog³am braæ ani palmy ani foligainu. Te¿ mi to szkodzi³o i ¼le siê czu³am. Foligain sprzeda³am.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, podrzucisz mi jakie¶ ¼ród³o?



Sailor, jaki¶ czas temu na w±tku by³a dyskusja na ten temat. Zamieszcza³am linki do informacji, do których siê "dokopa³am". Niestety, by³o to ju¿ do¶æ dawno temu i nie pamiêtam ¼róde³ wiedzy na ten temat. Zbyt skomplikowane abym mog³a ot tak z g³owy napisaæ. W ka¿dym b±d¼ razie chodzi³o o pewien aminokwas, który przyczynia siê do nadwra¿liwo¶ci na DHT. Stosowanie kwercetyny powoduje, ¿e ³ysienie ma szansê byæ zahamowane. To jednak w chwili obecnej etap badañ.
Tu jest co¶ na ten temat h ttp://wwwlosy.pl/kwercetyna-przeciw-wypadaniu-wlosow/
zapewne mo¿na znale¼æ jeszcze wiele innych informacji ale potrzeba czasu na szukanie
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 18:49   #2858
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Nie mam pojêcia, co to azetinol, ale na pewno kwas azealinowy + co¶ jeszcze, pewnie faktycznie retinol.

O kwercetynie na LU
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...na,t10620.html

Tutaj jest w±tek pt. "Dlaczego antyandrogeny to za ma³o"
http://www.laboratoriumurody.home.pl...3b98d4c54.html

Swanson ma w swojej ofercie kwercetynêm jako samodzielny suplement.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-09, 23:37   #2859
Malwiniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez JULIANNA5 Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy wypadaj± mi na ca³ej g³owie! jestem zrozpaczona ,bo nie znam przyczyny.Hormony niby ok.Zrobi³am test genetyczny na ³ysienie androgenowe i wysz³o,¿e w 98 % -centach nie powinnam mieæ AGA.Jestem wrakiem cz³owieka,ci±gle chodzê smutna.
U trychologa by³a¶? Przecie¿ ten to musi co¶ wymy¶liæ...
Malwiniak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 07:21   #2860
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Przejrza³am na szybko w±tek z LU o 5-loxie. Jakim¶ cudem nigdy wcze¶niej na niego nie trafi³am. Genialna sprawa i warta zag³êbienia. Ostatnio ¿rê kurkumê na potêgê a i kilku innych dobrodziejstw tam wymienionych nie ¿a³ujê sobie. Zupe³nie jakby mój organizm domaga³ siê tego. Mam dobre przeczucie, kolejny temat do rozpracowania
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:08   #2861
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Malwiniak Poka¿ wiadomo¶æ
U trychologa by³a¶? Przecie¿ ten to musi co¶ wymy¶liæ...
u mnie w Gdañsku nie ma dobrego trychologa.s³abe preparaty oferuje.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 17:53   #2862
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

W 3city nie ma dobrego trychologa, przetar³am szlak. Uwa¿ajcie na trychologów. Niestety dobrego dermatologa, który jako¶ konstruktywnie i logicznie wypowiada³by siê o w³osach te¿ nie ma.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 18:36   #2863
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja bylam (u dermatologa-trychologa, nie kosmetyczki po kursie) i wrazenia srednie - wyszlam zalamana, ze mam lysienie androgenowe, dopiero pozniej zaczelam czytac o wlosach i przestalam byc pewna, ze to wlasciwa diagnoza.
W historii rodziny lysienia brak, a lekarka nie zwrocila uwagi ani na tarczyce ani na niedobory (poza D3), a co do trichoskopii nie jestem pewna czy zrobila/zinterpretowala to badanie wlasciwie.

Nie wiem - moze diagnoza jest wlasciwa, moze to dobra lekarka, ale ja nie czulam, ze to specjalista z szeroka wiedza. Poki co znalazlam kilka innych potencjalnych wyjasnien mojego stanu wlosow, o ktorych ta dermatolog nie wspomniala.

Oczywiscie boje sie, ze to AGA - chociazby dlatego, najwieksze przerzedzenia wydaje sie miec na na czubku glowy. Ale z drugiej strony czytalam np. w kilku miejscach, ze przewlekle wypadanie telogenowe moze wygladac w niektorych wypadkach bardzo podobnie do lysienia androgenowego. No i wlosy wypadajace garsciami to tez, z tego, co czytalam, nie standardowy objaw AGA - poprawcie mnie jesli sie myle.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 19:23   #2864
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
No i wlosy wypadajace garsciami to tez, z tego, co czytalam, nie standardowy objaw AGA - poprawcie mnie jesli sie myle.
Niestety, AGA wystêpuje zarówno wariancie chronicznym, jak i ostrym charakteryzuj±cym siê w³a¶nie intensywnym wypadaniem w³osów. W rodzinie wcale nie musi byæ przypadków ³ysienia gdy¿ gen mo¿e pozostawaæ u¶piony przez wiele pokoleñ.
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 19:39   #2865
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Zdaje sobie z tego sprawe, ale prawdopodobienstwo i tak jest mniejsze.
Jesli chodzi o wypadanie wlosow przy AGA to ja czytalam raczej o polaczeniu lysienia telogenowego z AGA, a nie innych formach AGA, no ale przez wszystkie mozliwe matetialy nie przebrnelam, mozliwe, ze cos mi umknelo, w koncu czytam o tym od niedawna.
Tak czy inaczej nie uwazam, ze diagnoza dermatolog/trycholog byla postawiona po wystarczajaco dokladnym zapoznaniu sie z sytuacja, chociaz oczywiscie nie twierdze, ze musiala byc niewlasciwa - tego sie dowiem za jakis czas.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 20:06   #2866
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Telogen te¿ mo¿e byæ i przewlek³y i agresywny .
Jakkolwiek, warto mieæ nadziejê. Gdy wyci±gasz w³osy gar¶ciami masz wiele ró¿nych prawdopodobnych przyczyn problemu do wyboru (androgenowe nadal jest jedn± z nich), gdy w³osy znikaj± cichaczem kr±g podejrzanych baaardzo siê zwê¿a . Inna sprawa, ¿e lekarzom i innym takim znachorom najlatwiej jest rzuciæ diagnozê - AGA, przepisaæ loxon i umyæ rêce od reszty. To bardzo wygodne.
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-10, 22:39   #2867
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

wooow12, czytalam tylko materialy anglojezyczne i spotkalam sie dotychczas tylko z okresleniami telogen effluvium, chronic telogen effluvium i androgenic alopecia (jesli chodzi o te 2 przypadlosci). Nie czytalam o rozroznieniu AGA na postac przewlekla i agresywna, a raczej o wspolwystepowaniu AGA i TE/CTE.
Z tego, co czytalam wynikalo, ze zwiekszone wypadanie wlosow nie jest objawem AGA samego w sobie, mimo ze moze przy nim wystepowac wlasnie w postaci lysienia telogenowego.
Absolutnie nie mowie, ze postac agresywna nie istnieje - tak, jak pisalam, dopiero niedawno zaczelam zglebiac temat i przeczytalam ograniczona ilosc materialow.
Czytalam tez rozroznianiu AGA i CTE, bo to drugie ponoc czesto wyglada podobnie, wlacznie z pozorna miniaturyzacja mieszkow (np. w przypadku niedoboru zelaza) - to tak dla niektorych na pocieszenie.

Zgadzam sie z tym, co napisalas o lekarzach - do tego zmierzalam. Latwo postawic diagnoze AGA bez zglebiania sie w szczegoly i uzasadnic czyms, co wcale jednoznacznie na AGA nawet wskazywac nie musi (lub nie uzasadnic w ogole) - pacjent z glowy, a hajs w kieszeni jest.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-11, 00:27   #2868
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mog³am braæ ani palmy ani foligainu. Te¿ mi to szkodzi³o i ¼le siê czu³am. Foligain sprzeda³am.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------



Sailor, jaki¶ czas temu na w±tku by³a dyskusja na ten temat. Zamieszcza³am linki do informacji, do których siê "dokopa³am". Niestety, by³o to ju¿ do¶æ dawno temu i nie pamiêtam ¼róde³ wiedzy na ten temat. Zbyt skomplikowane abym mog³a ot tak z g³owy napisaæ. W ka¿dym b±d¼ razie chodzi³o o pewien aminokwas, który przyczynia siê do nadwra¿liwo¶ci na DHT. Stosowanie kwercetyny powoduje, ¿e ³ysienie ma szansê byæ zahamowane. To jednak w chwili obecnej etap badañ.
Tu jest co¶ na ten temat h ttp://wwwlosy.pl/kwercetyna-przeciw-wypadaniu-wlosow/
zapewne mo¿na znale¼æ jeszcze wiele innych informacji ale potrzeba czasu na szukanie
a no w³a¶nie, 'czas' to s³owo klucz
Pamiêtam tylko o szamponach cebulowych. Swoja drog± one dzia³aj± jak siê dobrze zmaceruje i da wiêcej cebuli razem z jej sokiem. Mia³am zawsze dwa szampony tak zrobione. Siarkowy do szorowania i co¶ s³abszego do codziennego mycia. Ten pierwszy kosi wszystkie.
Szkoda, ¿e ten temat umar³, bo dla niektórych to mog³a byæ wisienka.

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam pojêcia, co to azetinol, ale na pewno kwas azealinowy + co¶ jeszcze, pewnie faktycznie retinol.

O kwercetynie na LU
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...na,t10620.html

Tutaj jest w±tek pt. "Dlaczego antyandrogeny to za ma³o"
http://www.laboratoriumurody.home.pl...3b98d4c54.html

Swanson ma w swojej ofercie kwercetynêm jako samodzielny suplement.
Dziêki dziewczyny idê czytaæ. Ca³y czas szukam czego¶ co mogê jeszcze przemyciæ chocia¿by w diecie ... a Ksiêciunio rybek niestety nie toleruje, wiêc z tranem te¿ musia³am siê po¿egnaæ i wciskam go teraz mojej drugiej po³ówce.

a czego to Swanson nie ma!!


Go¶ka, co z Tob±? przyjd¼ ... napisz, ¿e nie dojadasz, ¿e ¶pisz po 3h na dobê - nie bêdê siê czu³a samotnie!

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-02-11 o 00:29
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-11, 07:22   #2869
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez wooow12 Poka¿ wiadomo¶æ
Telogen te¿ mo¿e byæ i przewlek³y i agresywny .
Jakkolwiek, warto mieæ nadziejê. Gdy wyci±gasz w³osy gar¶ciami masz wiele ró¿nych prawdopodobnych przyczyn problemu do wyboru (androgenowe nadal jest jedn± z nich), gdy w³osy znikaj± cichaczem kr±g podejrzanych baaardzo siê zwê¿a . Inna sprawa, ¿e lekarzom i innym takim znachorom najlatwiej jest rzuciæ diagnozê - AGA, przepisaæ loxon i umyæ rêce od reszty. To bardzo wygodne.
Drug± ³atw± diagnoz± jest "stres"
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 15:04   #2870
Malwiniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Maria221 Dobrze, ¿e napisa³a¶ o tych lekarzach bo ju¿ siê chcialam wybraæ.


Ja by³am w dermatologa, to mi powiedzia³a, ¿e wlosy wszystkim wypadaj±, na to, ¿e mam prze¶wity wzruszy³a ramionami i kaza³a ¶ci±æ w³osy "to przestan± wypadaæ" - ta! Chyba na ³yso.. Zapisa³a mi Gelacet, Ravalid, Novoxidil i tyle. W³osy mi zaczê³y przy lini czo³a rosn±æ, ¶mieszne, ma³e, krêcone ale na reszcie g³owy nic nie zauwa¿y³am. Teraz zaczynam k³a¶æ na skalp olej rycynowy. Bojê siê, ¿e mam androgenowe.
Malwiniak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-11, 22:21   #2871
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hehe, wchodze na forum po kilku tygodniach a tu sie okazuje, ze ktos mnie wola U mnie duzo zmian..niektore na lepsze, inne na gorsze, ale generalnie rownia pochyla i niestety spory dol..taki juz wzarty w psychike, ktory pewnie moznaby nazwac zgorzknieniem wynikajacym z akceptacji faktu, ze los nie ma dla mnie takiego sce'ariusza, jaki bym sobie zyczyla..Na poczatku czlowiek sie rzuca, nie spi, kombinuje, czyta fora po nocach, zglebia zawilosci endokrynologii, dochodzi do wiedzy przewyzszajacej te lekarska...a potem opada z sil, godzi sie z losem, ale kosztem radosci zycia - tak to wyglada u mnie. Malo optymistycznie, prawda? No, dlatego nie wchodze Was dobijac. Czas juz mam-semestr zaliczony..i od konca sesji w grudniu spie, zazwyczaj. Tzn nie zdarzyly mi sie juz noce zupelnie biale albo zapieprz caly dzien po 2 godzinach snu, co przez cale poprzednie polrocze bylo norma A POMIMO TO W GRUDNIU WLOSY PRZESTALY WYPADAC JAK WSCIEKLE, o czym pisalam w moich ostatnich sporadycznych postach i ten stan rzeczy sie wlasciwie utrzymuje. Tylko raz w zeszmym miesiacu nagle na raz wyciagnelam sto..chyba dlatego, ze byly spiete klamerka troche z adlugo? Co jest dobijajace, bo kiedys zwiazywanie ich nie oslabialo, a tu najmniejsza interwencja mechaniczna powoduje natychmiastowe pogorszenie, takie sa slabe.
Poza tym moje problemy zatokowo-alergiczno-cholera wie co nie zniknely, nie dostalam sie jeszcze do zadnego specjalisty, za to zaczela schodzic mi skora z rak i stop, co moj doktorek rodzinny skwitowal reakcja alergiczna, niestety nie mam pojecia na co. Dostalam na to oczywiscie sterydy w masci, tylko ze po kilku dniach przestalam je stosowac, bo to kolejny sposob na maskowanie objawow a nie leczenie przyczyny. Czuje , ze w wieku 30 lat po prostu sie sypie, biore w kolko jakies suplementy, o hormonach nie wspominajac..a efekt mizerny. Tzn...cos czego nie pojmuje..mam bardzo widoczny odrost. Mnostwo sterczy krotkich wlosow tylko jakoms cudem one za cholere nie zageszczaja fryzury. Nie mam tez przeswitow, oczywiscie. Jeszcze tegoby brakowalo przy camym tym zestawie, ktorym sie faszeruje od lat. Jedynie stracilam polowe wlosow, jak widac bezpowrotnie. Pogorszyly mi sie tez rzesy..ktore zawsze mialam nieprzecietnie dlugie..a teraz sa juz tylko przecietne.

Jesli chodzi o rozmiar tarczycy..moja tez jest mala, bardzo mala. Jesli wierzyc MS z Tlustego, a raczej sa ku temu podstawy, przypadki kiedy po prostu rodzimy sie z za mala tarczyca sa ekstremalnie rzadkie. Zazwyczaj za mala tarczyca oznacza, ze kiedys byl w niej stan zapalny i organizm ja zezarl po prostu. To zazwyaczaj nie daje zadnych objawow, wiec dowiadujemy sie po fakcie, kiedy produkcja hormonow juz szwankuje. Mozemy tez miec malo przeciwcial, to niewiele zmienia. Byla reakcja autoimmunologiczna, ktora moze wrocic albo zaatakowac inny organ. Czytajac kiedys Tluste doszlam do wniosku, ze badania hormonow tarczycy wcale nie maja sensu, licza sie objawy.
SAILOR, a Ty jak? Ze nie spisz to juz wiem, a wlosy?
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 08:16   #2872
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny u¿ywaj±ce "posypki" - Czy która¶ z Was mia³a Hair So Real albo Beaver? Czy one s± co¶ warte? Maj± dobr± cenê i dobr± pojemno¶æ, ale ... Bêdê wdziêczna za ewentualne opinie
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 09:24   #2873
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Do Gosiakol,
Jakie hormony bierzesz?piszesz,¿e te¿ masz ma³a tarczycê,czy j± leczysz?A jak Twoje hormony tarczycy? prawid³owe?
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 09:30   #2874
nietoperek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny, czy Alpicortu E mozna u¿ywaæ dluzej, tzn przynajmniej pare miesiecy? Troche sie boje, bo to chyba w koncu steryd, a jednak przyhamowa³ mi wypad.
nietoperek83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 10:03   #2875
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez nietoperek83 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, czy Alpicortu E mozna u¿ywaæ dluzej, tzn przynajmniej pare miesiecy? Troche sie boje, bo to chyba w koncu steryd, a jednak przyhamowa³ mi wypad.
Ja u¿ywa³am kilka miesiêcy. Mam same pozytywne wra¿enia . Trzeba tylko pamiêtaæ, ¿eby stopniowo "schodziæ z u¿ywania" .
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 13:24   #2876
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tak, ja domniemana niedoczynnosc wykrylam 8 lat temu i od tylu tez lat biore hormony, dawno wyregulowane. Od lat nie zmienialam dawki. Do tego Belara i androcur.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 19:14   #2877
rzesa20
Rozeznanie
 
Avatar rzesa20
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 728
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez nietoperek83 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, czy Alpicortu E mozna u¿ywaæ dluzej, tzn przynajmniej pare miesiecy? Troche sie boje, bo to chyba w koncu steryd, a jednak przyhamowa³ mi wypad.
Mnie dermatolog powiedzia³a, ¿e w roku mo¿na stosowaæ maksymalnie 3 butelki.
__________________




Nie mo¿na byæ jak Prince Polo i smakowaæ wszystkim...
rzesa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 19:32   #2878
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Do Gosiakol,mam jeszcze parê pytañ,bardzo proszê o odpowiedz,
1.Dlaczego za¿ywasz Androcur?masz lub mia³a¶ za wysokie androgeny?
2.Ja mam zmniejsz±c± siê tarczycy ale hormony s± prawid³owe.Czy Ty te¿ mia³a¶ hormony w normie?
3.Czy antykoncepcje przepisano Ci ze wzglêdu na wypadaj±ce w³osy?
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:39   #2879
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny u¿ywaj±ce "posypki" - Czy która¶ z Was mia³a Hair So Real albo Beaver? Czy one s± co¶ warte? Maj± dobr± cenê i dobr± pojemno¶æ, ale ... Bêdê wdziêczna za ewentualne opinie
Ja u¿ywam czasem HSR i jestem zadowolona
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-12, 22:05   #2880
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witam , jestem tu nowa i sporo str forum przebrnê³am. Du¿o nas jest.
U niektórych piêkne efekty. Szczególnie po Prostanolu u jednej z dziewczyn. Gratulujê, bo widaæ ró¿nicê.
Mam te¿ powa¿ny problem z w³osami. Dzi¶ mam takiego do³a, ¿e wyæ siê chce. Podejrzewam u siebie AGA.Ju¿ zaczynam siê godziæ z tym...
W³osy lec± mi z ca³ej g³owy, s± przerzedzone. Widzê ró¿nice po zdjêciach z tamtego roku z obecnym. Jest ¼le. Najgorzej jest z prawym bokiem, tam mam piórka, gdzie lewy ³adny i ok.
U mnie zaczê³o siê tak: Mia³am martw± ci±¿ê w 21 tyg w sierpniu 2013. Po porodzie po 2,5-3 miechach by³o sypanie w³osków, ale ust±pi³o w ci±gu miesi±ca. Cieszy³am siê, ¿e tak szybko. Ze wzglêdu na z³y stan psychiczny gin przepisa³ mi antyki Yasmin na 3 miesi±ce w grudniu 2013, wtedy w³osy by³y mocne i nie lecia³y i ¿a³ujê,¿e tabsy wziê³am. Jak odstawi³am je w styczniu 2014 - masakra. Ostre sypanie. I d dzi¶ to trwa. Jestem za³amana. Morfologia ok, ¿elazo tez. Planujê zbadaæ ferratynê i ponownie TSH.
Zrobi³am badania hormonów:
Testosteron <20 (norma 0-80)
DHEA S 1,56 (norma 0,4-4). Wydajê mi siê, ¿e móg³by byæ ni¿szy. Bo norma dla mê¿czyzn 0,24-4,5).
PRL 5,6
dehydroepiandrosteron(DHE A) 123 (34-430)
TSH 1,6 - skacze mi od 1 do 1,75. Mia³am usg tarczycy - ok.
Czekam na wynik 17 OH progesteronu. Podobno jest te¿ wa¿ny przy w³osach.
Mam 30 lat i planujê ci±¿ê. Czy mo¿na wtedy piæ wierzobowicê? U¿ywaæ wcierek z palmy saba³owej? Wiem, ¿e wtedy s± ograniczenia co do wcierek czy leków. Pewnie Prostanolu nie mo¿na?
Wydajê mi siê, ¿e tabsy zepsu³y tu sprawê, tylko rok min±³ od odstawienia, wiêc powinno siê ju¿ uregulowaæ z w³osami.
Planujê je¶æ codziennie gar¶æ pestek dyni i piæ olej z dyni. Ile ³y¿ek trzeba?
Od dawno wcinam migda³y, pestki s³onecznika, od miesi±ca ³ykam Sillicê i tran, a efektów brak. Planujê odstawiæ nabia³, bêdzie ciê¿ko, bo lubiê kawê z mlekiem i ser bia³y cz serek wiejski.
Co s±dzicie o androgenach, czy nie s± u mnie za wysokie?
Forumowym mamusiom gratulujê pociech.
I wszystkim, którym uda³o siê zahamowaæ/ograniczyæ wypadanie w³osów.
I reszcie siê uda, bêdziemy mia³y jeszcze ³adne w³osy.
Pozdrawiam! Agnieszka
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.