Oryginał czy podróbka? Część V - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-08, 21:13   #91
ewalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 392
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Przejrzalam, idzie zwariowac z tymi sukienkami

Znalazlam 2 aukcje z takim pudelkiem jak twoje. Na jednym sa dodatkowe zdjecia, wiec tam widze, ze rowniez sa napisy w j. rosyjskim. KLIK

Druga aukcja tez przestawia twoje perfumy. I tez jest ok.KLIK

Ale czy ta sa jakies wersje tego zapachu czy raczej nowa szata graficzna to ci nie powiem, bo nawet nie znam tego zapachu
jakos te aukcje do mnie nie przemawiają...

Byłam dzisiaj w Douglasie i faktycznie mają takie opakowanie 100 ml, ale tez mają te te stare.
Pani była mało kompetentna, najpierw na moje pytanie czym sie różnia te dwa opakowani powiedziała, że niczym, że to to samo. A jak zwrociłam uwagę na ten napis, to zmieniła zdanie i powiedziała, że to rożne zapachy, ten premiere parfum jest jakis zmieniony...

Parfems znów pisze stałą regułkę, że sprzedaje tylko oryginalne perfumy, ble ble, choc ja oryginalności nie podważam, tylko inny produkt mają na stronie, a inny sprzedali. Twierdzą, ze ich dostawca dostarcza teraz tylko w takich nowych opakowaniach i twierdzą, że to to samo, ale w nowym pudelku.
Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że to to samo... zazwyczaj za zmianą szaty graficznej stoi zmiana zapachu...

Trudno mi powiedzieć, czy jest taki sam, czy inny... porównuje nadgarstkowo oba, no i jakoś mam wrażenie, że ten mój domowy jest bardziej dymny, jaśniejszy, a ten z perfumerii słodki taki od razu...

napisałam do nich reklamacje o niezgodnosć z zamówieniem, tylko teraz nie wiem, bo ja to rozpakowałam.... bo nie widziałam tego napisu na opakowaniu, jakos ten zapach mnie zdziwił, wiec zaczęłam oglądać i zobaczyłam. No i nie wiem, czy mi przyjmą i uwzględnią reklamację.

Edytowane przez ewalla
Czas edycji: 2016-11-08 o 22:49
ewalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 09:52   #92
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 255
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Witam

Kompletnie nie znam się na odróżnianiu perfum oryginalnych od podróbek. Mam okazję kupić w dobrej cenie perfumy ze zdjęcia ale waham się bo nie wiem czy są oryginalne. Są zafoliowane więc nie ma możliwości zobaczyć jak wygląda flakon. natomiast mam te zdjęcia
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 10:28   #93
nisia1908
Zakorzenienie
 
Avatar nisia1908
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 339
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez ewalla Pokaż wiadomość
jakos te aukcje do mnie nie przemawiają...

Byłam dzisiaj w Douglasie i faktycznie mają takie opakowanie 100 ml, ale tez mają te te stare.
Pani była mało kompetentna, najpierw na moje pytanie czym sie różnia te dwa opakowani powiedziała, że niczym, że to to samo. A jak zwrociłam uwagę na ten napis, to zmieniła zdanie i powiedziała, że to rożne zapachy, ten premiere parfum jest jakis zmieniony...

Parfems znów pisze stałą regułkę, że sprzedaje tylko oryginalne perfumy, ble ble, choc ja oryginalności nie podważam, tylko inny produkt mają na stronie, a inny sprzedali. Twierdzą, ze ich dostawca dostarcza teraz tylko w takich nowych opakowaniach i twierdzą, że to to samo, ale w nowym pudelku.
Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że to to samo... zazwyczaj za zmianą szaty graficznej stoi zmiana zapachu...

Trudno mi powiedzieć, czy jest taki sam, czy inny... porównuje nadgarstkowo oba, no i jakoś mam wrażenie, że ten mój domowy jest bardziej dymny, jaśniejszy, a ten z perfumerii słodki taki od razu...

napisałam do nich reklamacje o niezgodnosć z zamówieniem, tylko teraz nie wiem, bo ja to rozpakowałam.... bo nie widziałam tego napisu na opakowaniu, jakos ten zapach mnie zdziwił, wiec zaczęłam oglądać i zobaczyłam. No i nie wiem, czy mi przyjmą i uwzględnią reklamację.
Tylko problem w tym że zamówienie jest zgodne to jest ten sam produkt tylko inna, nowa szata graficzna
opis jest trafny bo to jest małą czarna, oni nie odpowiadają za reformulację
jest to wina ewidentnie producenta a nie Parfems

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez handzia600 Pokaż wiadomość
Witam

Kompletnie nie znam się na odróżnianiu perfum oryginalnych od podróbek. Mam okazję kupić w dobrej cenie perfumy ze zdjęcia ale waham się bo nie wiem czy są oryginalne. Są zafoliowane więc nie ma możliwości zobaczyć jak wygląda flakon. natomiast mam te zdjęcia
moim zdaniem takich perełek się nie kupuję w ciemno
coraz częściej widzę podróbki w pięknie oznaczonych pudełkach
nisia1908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 10:43   #94
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez handzia600 Pokaż wiadomość
Witam

Kompletnie nie znam się na odróżnianiu perfum oryginalnych od podróbek. Mam okazję kupić w dobrej cenie perfumy ze zdjęcia ale waham się bo nie wiem czy są oryginalne. Są zafoliowane więc nie ma możliwości zobaczyć jak wygląda flakon. natomiast mam te zdjęcia
Trudno cokolwiek stwierdzić na podstawie tych zdjęć Samo pudełko, w dodatku zdjęcia małe, kiepska rozdzielczość...
To jak kupowanie kota w worku...

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale to chyba 100 ml?

100-tki są podróbkogenne W dodatku to bardzo popularny, wręcz masowy zapach. No i ta "okazyjna cena" Ja bym podziękowała.

Edytowane przez Krutynianka
Czas edycji: 2016-11-09 o 10:46
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 10:49   #95
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 255
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Dziękuję za odpowiedź
Oferta już w koszu
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 22:17   #96
ewalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 392
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez nisia1908 Pokaż wiadomość
Tylko problem w tym że zamówienie jest zgodne to jest ten sam produkt tylko inna, nowa szata graficzna
opis jest trafny bo to jest małą czarna, oni nie odpowiadają za reformulację
jest to wina ewidentnie producenta a nie Parfems

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

No właśnie mam wątpliwości, czy zgodny czy nie zgodny z zamówieniem...
bo zdjęcia mieli stare - łącznie z pudełkiem
ale z drugiej strony nie pisałam do nich i nie obiecywali, że dadzą mi to stare.. ba! sama nie wiedziałam, że zmienili pudełko.

Ostatecznie przespałam sie z problemem , popsikałam jeszcze raz i zostawiam. Pachną (chyba) identycznie, wiec moze to nie reformulacja, tylko takie pudełka mają.
ewalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 00:51   #97
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez ewalla Pokaż wiadomość
No właśnie mam wątpliwości, czy zgodny czy nie zgodny z zamówieniem...
bo zdjęcia mieli stare - łącznie z pudełkiem
ale z drugiej strony nie pisałam do nich i nie obiecywali, że dadzą mi to stare.. ba! sama nie wiedziałam, że zmienili pudełko.

Ostatecznie przespałam sie z problemem , popsikałam jeszcze raz i zostawiam. Pachną (chyba) identycznie, wiec moze to nie reformulacja, tylko takie pudełka mają.
Coś chyba jednak jest na rzeczy... Sięgnęłam do źródeł, czyli na guerlainowską stronę i tam przy LPRN EDP jest dopisek, że to Ma Premiere Robe:
http://www.guerlain.com/fr/fr-fr/par...m-vaporisateur

Zerknęłam też na wersję EDT, a tam z kolei dopisek Ma Robe Cocktail:
http://www.guerlain.com/fr/fr-fr/par...e-vaporisateur

Ale nic nie wspominają o zmianie, nic a nic

Wydaje mi się, że po prostu "odświeżyli" szatę graficzną opakowań sukienek, a przy tym mogli (ale nie musieli) pogrzebać w składzie, np. tak jak w przypadku Lveb nie ingerując zbytnio w kompozycję, ale za to kosztem trwałości zapachu. Jednak to tylko moje dywagacje, bo nie jestem miłośniczką sukienek, kiedyś miałam próbkę EDP, wykończyłam bez entuzjazmu Żeby stwierdzić, czy była jakaś zmiana w zapachu, musialby się wypowiedzieć ktoś, kto ma jakiś punkt odniesienia - do testów porównawczych

Znalazłam na fragrantice cuś takiego, tam Ma Premiere Robe jest opisana jako limitka, tylko ma zupełnie inną grafikę opakowania i flakonu:
http://www.fragrantica.com/perfume/G...obe-32848.html

Zaciekawiły mnie te sukienki

Jeśli zapach Ci się podoba, trwałość Ci odpowiada to noś Myślę, że co do oryginalności tych perfum, to nie ma czym martwić

Edytowane przez Krutynianka
Czas edycji: 2016-11-10 o 00:52
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 10:24   #98
pannazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 52
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

hej ja tam nie wiem raz tylko kupiłam od nich perfum i nie byłam zadowolona. kupiłam męską lacosta i powiem szczerze zapach był nietrwały a przecież męskie perfumy są zawsze trwałe wszystko jedno czy oryginały czy nie a z tego sklepu internetowego no jakaś porażka była....nie wiem może to tak jakoś akurat źle trafiłam...nie wiem...
pannazuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 10:52   #99
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Hej, proszę o pomoc. Po raz pierwszy dokonałam zakupu See by Chloe 50 ml na iperfumy, nie mam więc porównania do innych opakowań itd. ale samo pudełko wydaje się być ok. ale zawleczka na korku butelki jest tak jakby zardzewiała, tzn. połowa jest srebrna, połowa w kolorze sino-rdzawym (zaśniedziała). Dodatkowo na kartonie perfum i butelce jest wbity inny kod ( inne 4 ostanie cyfry), a po wpisaniu obu kodów w kalkulatorach, pokazuje, że kod jest nieprawidłowy. nie mam teraz możliwości wrzucić wam zdjęć, może uda się popołudniu jak mąż wróci z pracy bo nosi aparat foto ze sobą. Podróbka? Czy kody na pudełku i flakonie muszą się zgadzać?

dopisek:
kod na kartonie 0458274696
kod na flakonie 0458274754

dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu zamawiałam u nich Trussardi My Name i kilka testerów i nie miałam wątpliwości co do produktów.
czy ktoś może się wypowiedzieć na w/w temat bądź wyjaśni mi kwestię nieistniejących i różnych od siebie kodów?

dopisek2:
napisałam do iperfumy. odpisali, że przysługuje mi prawo do reklamacji. W poniedziałek udam się więc na pocztę i im odeślę te perfumy.
czy mimo wszystko mogę prosić znające się na rzeczy osoby o wypowiedzenie się bo nie chciałabym zrobić z siebie debila a i na przyszłość będę wiedziała.
dziękuję
__________________
serwus

Edytowane przez Kamiletta
Czas edycji: 2016-11-10 o 13:10 Powód: dopisek
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 11:27   #100
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez ewalla Pokaż wiadomość
jakos te aukcje do mnie nie przemawiają...


Parfems znów pisze stałą regułkę, że sprzedaje tylko oryginalne perfumy, ble ble, choc ja oryginalności nie podważam, tylko inny produkt mają na stronie, a inny sprzedali. Twierdzą, ze ich dostawca dostarcza teraz tylko w takich nowych opakowaniach i twierdzą, że to to samo, ale w nowym pudelku.
Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że to to samo... zazwyczaj za zmianą szaty graficznej stoi zmiana zapachu...

Trudno mi powiedzieć, czy jest taki sam, czy inny... porównuje nadgarstkowo oba, no i jakoś mam wrażenie, że ten mój domowy jest bardziej dymny, jaśniejszy, a ten z perfumerii słodki taki od razu...

napisałam do nich reklamacje o niezgodnosć z zamówieniem, tylko teraz nie wiem, bo ja to rozpakowałam.... bo nie widziałam tego napisu na opakowaniu, jakos ten zapach mnie zdziwił, wiec zaczęłam oglądać i zobaczyłam. No i nie wiem, czy mi przyjmą i uwzględnią reklamację.
Nie podawalabym aukcji, gdyby sugerowaly podrobke. Wiem, ze swego czasu Asiuuula nie miala watpliwosci co do Petera.
Zazwyczaj, ale nie zawsze.

Cytat:
Napisane przez ewalla Pokaż wiadomość
No właśnie mam wątpliwości, czy zgodny czy nie zgodny z zamówieniem...
bo zdjęcia mieli stare - łącznie z pudełkiem
ale z drugiej strony nie pisałam do nich i nie obiecywali, że dadzą mi to stare.. ba! sama nie wiedziałam, że zmienili pudełko.

Ostatecznie przespałam sie z problemem , popsikałam jeszcze raz i zostawiam. Pachną (chyba) identycznie, wiec moze to nie reformulacja, tylko takie pudełka mają.
Zdarza sie, ze perfumerie maja zdjecia perfum w starszych szatach graficznych, nie tylko zreszta perfumerie, ale i sprawdzeni sprzedawcy allegro. Kiedys polowalam na stare Amor Amor 25ml, Stare w sensie, w starej szacie. Znalazlam,kupilam. Przyszlo w nowym. Ale nie odsylalam. Jesli ci na czyms bardzo zalezy to przed zakupem warto dopytac czy dokladnie ten sam produkt dostaniesz ze zdjecia. Wtedy na podstawie odpowiedzi mozna reklamowac produkt z tego tytylu (niezgodnosc z obrazkiem z netu )

Cytat:
Napisane przez pannazuza Pokaż wiadomość
hej ja tam nie wiem raz tylko kupiłam od nich perfum i nie byłam zadowolona. kupiłam męską lacosta i powiem szczerze zapach był nietrwały a przecież męskie perfumy są zawsze trwałe wszystko jedno czy oryginały czy nie a z tego sklepu internetowego no jakaś porażka była....nie wiem może to tak jakoś akurat źle trafiłam...nie wiem...
Ja tam wiem, ze nie "perfum", a "perfumy".
O rany
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 18:00   #101
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Fotki do postu nr 99. Podarty kod kreskowy to moja sprawka-chciałam zobaczyć czy coś pod nim jest-nie ma. Ta mała naklejeczka po lewej stronie kodu to właśnie naklejka z piktogramem do skanowania. Pod nią też nic nie ma, w sensie cyfry ani litery, choć jest jakieś takie wklęśniecie, jakby zdrapane żyletką? albo po prostu naklejka się dobrze trzymała i się odkleiło z kawałkiem kartonu-trudno stwierdzić, nie chcę siać zamętu. na trzecim zdjęciu widać zaśniedziałe kółeczko na korku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2484.jpg (77,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2487.jpg (46,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2493.jpg (50,5 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2494.jpg (101,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2495.jpg (69,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2497.jpg (78,4 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2498.jpg (88,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2499.jpg (82,5 KB, 29 załadowań)
__________________
serwus

Edytowane przez Kamiletta
Czas edycji: 2016-11-10 o 18:02
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 22:55   #102
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Kamiletta, z kodami Ci nie pomogę, bo nie mam kartonika, ale wrzucam fotki mojej Chloe, na bank oryginalnej. Też ta zawleczka różni się odcieniem od samego korka, nigdy nie zwróciłam na to uwagi Możliwe że to kwestia wieku, może materiał, z jakiego jest wykonane kółeczko. Ale tym się akurat nie powinnaś martwić. A jak z zapachem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14971863_10154674496648416_1580438136_n.jpg (35,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15050061_10154674496298416_1411006419_n.jpg (61,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15032486_10154674599208416_613131668_n.jpg (57,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15045631_10154674599038416_1585071790_n.jpg (38,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15058046_10154674599343416_1343874565_n.jpg (53,5 KB, 24 załadowań)
__________________

Kosmetyki

Wish

Edytowane przez hathayoga
Czas edycji: 2016-11-11 o 00:06
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 23:21   #103
ewalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 392
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Zdarza sie, ze perfumerie maja zdjecia perfum w starszych szatach graficznych, nie tylko zreszta perfumerie, ale i sprawdzeni sprzedawcy allegro. Kiedys polowalam na stare Amor Amor 25ml, Stare w sensie, w starej szacie. Znalazlam,kupilam. Przyszlo w nowym. Ale nie odsylalam. Jesli ci na czyms bardzo zalezy to przed zakupem warto dopytac czy dokladnie ten sam produkt dostaniesz ze zdjecia. Wtedy na podstawie odpowiedzi mozna reklamowac produkt z tego tytylu (niezgodnosc z obrazkiem z netu )
z Amorem miałam podobnie , później wypytywałam dokładnie o wygląd flakonu

Zostawiłam tą "sukienkę", nie chce mi sie z tym czeskim sklepem bawić. Wydaje mi sie, że cos jest na rzeczy ze zmianą zapachu, bo pachnie raczej tak samo, ale mam wrazenie, ze troche krócej...
Wcześniej po popsikaniu o 8 rano, wtracałam do domu i o 18 jeszcze przy ruchu czułam zapach. Dzisiaj po psikach o 8 nowym jakoś tak szybciej się ulotniły, no może o 15-16 ( ale nie tragedia)
ewalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 23:29   #104
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
Hej, proszę o pomoc. Po raz pierwszy dokonałam zakupu See by Chloe 50 ml na iperfumy, nie mam więc porównania do innych opakowań itd. ale samo pudełko wydaje się być ok. ale zawleczka na korku butelki jest tak jakby zardzewiała, tzn. połowa jest srebrna, połowa w kolorze sino-rdzawym (zaśniedziała). Dodatkowo na kartonie perfum i butelce jest wbity inny kod ( inne 4 ostanie cyfry), a po wpisaniu obu kodów w kalkulatorach, pokazuje, że kod jest nieprawidłowy. nie mam teraz możliwości wrzucić wam zdjęć, może uda się popołudniu jak mąż wróci z pracy bo nosi aparat foto ze sobą. Podróbka? Czy kody na pudełku i flakonie muszą się zgadzać?

dopisek:
kod na kartonie 0458274696
kod na flakonie 0458274754

dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu zamawiałam u nich Trussardi My Name i kilka testerów i nie miałam wątpliwości co do produktów.
czy ktoś może się wypowiedzieć na w/w temat bądź wyjaśni mi kwestię nieistniejących i różnych od siebie kodów?

dopisek2:
napisałam do iperfumy. odpisali, że przysługuje mi prawo do reklamacji. W poniedziałek udam się więc na pocztę i im odeślę te perfumy.
czy mimo wszystko mogę prosić znające się na rzeczy osoby o wypowiedzenie się bo nie chciałabym zrobić z siebie debila a i na przyszłość będę wiedziała.
dziękuję
Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
Fotki do postu nr 99. Podarty kod kreskowy to moja sprawka-chciałam zobaczyć czy coś pod nim jest-nie ma. Ta mała naklejeczka po lewej stronie kodu to właśnie naklejka z piktogramem do skanowania. Pod nią też nic nie ma, w sensie cyfry ani litery, choć jest jakieś takie wklęśniecie, jakby zdrapane żyletką? albo po prostu naklejka się dobrze trzymała i się odkleiło z kawałkiem kartonu-trudno stwierdzić, nie chcę siać zamętu. na trzecim zdjęciu widać zaśniedziałe kółeczko na korku.
Chloe to akurat mój konik

Sprawa jest dziwna...

Mam See by Chloe, ale wersję eau Fraiche. U mnie zarówno na kartoniku i flakonie są te same kody, z tym, że jest drobna różnica w sposobie zapisu kodu w perfumach Chloe na kartonikach i flakonach - chodzi o to, że na kartoniku jest pełen kod składający się z jednej literki i ciągu 11 cyfr np. m3 0458014904, a na flakonie nie ma już tej pierwszej części tzn. literki i 1 cyferki (m3) tylko 10 pozostałych cyfr.
Literka w kodzie oznacza miesiąc, a cyferka po niej rok i tak np. a5 oznacza, że perfumy zostały wyprodukowane w styczniu 2015, a m3, że w grudniu 2013. Więc najistotniejsza część kodu to ten pierwszy człon, którego u Ciebie wcale nie ma na pudełku Zamiast tego jest ten kod QR. Rozumiem, że jest on naklejony? Dziwne to A próbowałaś go zeskanować?
Poza tym, na kartonie pod normalnym kodem kreskowym ten drugi kod kreskowy z numerem serii jest nadrukowany, nie jest naklejony...

I tak jest we wszystkich moich perfumach Chloe, poza jednym, testerem - tam jest pojedynczy kod kreskowy, a pod spodem wytłoczony 4-cyfrowy kod serii, taki sam na pudełku i flakonie (wyszlifowany).

Co do samego flakonu... U mnie na spodzie wszystkie informacje (pojemność, adres producenta, miejsce produkcji, rodzaj perfum EDP czy EDT) są wybite w szkle na biało, jedynie nr serii jest nadrukowany czarną farbą. Nie ma żadnej naklejki Zastanawiam się, co to za małe dwa kwadraciki, pomiędzy którymi jest kod? U mnie tego nie ma

Wygląda na to, jakby ktoś zamienił 2 różne flakony z pudełkami, bo kody się nie zgadzają. Poza tym, sam flakon wygląda na źle przechowywany (w wysokiej wilgotności? ), bo zardzewiało kółeczko. Albo jakoś zamókł, zawilgotniał To, że kartonik był zafoliowany to jeszcze o niczym nie świadczy, że nikt tam nie grzebał w środku. Folię można łatwo wymienić na nową.

A sam zapach? Jaki jest? Odbiega jakoś? Trwałość itp. Jak wyciągałaś z pudełka to było czuć zapach, czy nic i dopiero po pierwszej aplikacji?

Ja bym jednak zwróciła, bo są wątpliwości Nawet jeśli perfumy są oryginalne, to moim zdaniem wybrakowane (to zardzewiałe kółko), to by mi jakoś uprzykrzało stosowanie, bo lubię mieć kosmetyki w idealnym stanie
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 08:00   #105
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Kamiletta, z kodami Ci nie pomogę, bo nie mam kartonika, ale wrzucam fotki mojej Chloe, na bank oryginalnej. Też ta zawleczka różni się odcieniem od samego korka, nigdy nie zwróciłam na to uwagi Możliwe że to kwestia wieku, może materiał, z jakiego jest wykonane kółeczko. Ale tym się akurat nie powinnaś martwić. A jak z zapachem?
Dzięki za odpowiedź. Sam zapach wydaje się być ok, choć tak jak pisałam, to mój pierwszy flakon tego zapachu więc nie mam porównania. Ale widzę, że Twoje kółeczko też ma dziwny kolor. Nie wydaje Ci się, że w markowych perfumach nie powinno to mieć miejsca? (nie żebym sugerowała, że Twoje nie są oryginalne, raczej to, że firma Chloe odwaliła fuszerę)

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Krutynianka Pokaż wiadomość
Chloe to akurat mój konik

Sprawa jest dziwna...

Mam See by Chloe, ale wersję eau Fraiche. U mnie zarówno na kartoniku i flakonie są te same kody, z tym, że jest drobna różnica w sposobie zapisu kodu w perfumach Chloe na kartonikach i flakonach - chodzi o to, że na kartoniku jest pełen kod składający się z jednej literki i ciągu 11 cyfr np. m3 0458014904, a na flakonie nie ma już tej pierwszej części tzn. literki i 1 cyferki (m3) tylko 10 pozostałych cyfr.
Literka w kodzie oznacza miesiąc, a cyferka po niej rok i tak np. a5 oznacza, że perfumy zostały wyprodukowane w styczniu 2015, a m3, że w grudniu 2013. Więc najistotniejsza część kodu to ten pierwszy człon, którego u Ciebie wcale nie ma na pudełku Zamiast tego jest ten kod QR. Rozumiem, że jest on naklejony? Dziwne to A próbowałaś go zeskanować?
Poza tym, na kartonie pod normalnym kodem kreskowym ten drugi kod kreskowy z numerem serii jest nadrukowany, nie jest naklejony...

I tak jest we wszystkich moich perfumach Chloe, poza jednym, testerem - tam jest pojedynczy kod kreskowy, a pod spodem wytłoczony 4-cyfrowy kod serii, taki sam na pudełku i flakonie (wyszlifowany).

Co do samego flakonu... U mnie na spodzie wszystkie informacje (pojemność, adres producenta, miejsce produkcji, rodzaj perfum EDP czy EDT) są wybite w szkle na biało, jedynie nr serii jest nadrukowany czarną farbą. Nie ma żadnej naklejki Zastanawiam się, co to za małe dwa kwadraciki, pomiędzy którymi jest kod? U mnie tego nie ma

Wygląda na to, jakby ktoś zamienił 2 różne flakony z pudełkami, bo kody się nie zgadzają. Poza tym, sam flakon wygląda na źle przechowywany (w wysokiej wilgotności? ), bo zardzewiało kółeczko. Albo jakoś zamókł, zawilgotniał To, że kartonik był zafoliowany to jeszcze o niczym nie świadczy, że nikt tam nie grzebał w środku. Folię można łatwo wymienić na nową.

A sam zapach? Jaki jest? Odbiega jakoś? Trwałość itp. Jak wyciągałaś z pudełka to było czuć zapach, czy nic i dopiero po pierwszej aplikacji?

Ja bym jednak zwróciła, bo są wątpliwości Nawet jeśli perfumy są oryginalne, to moim zdaniem wybrakowane (to zardzewiałe kółko), to by mi jakoś uprzykrzało stosowanie, bo lubię mieć kosmetyki w idealnym stanie
Dzięki.
Z tego co się zdążyłam dowiedzieć, to na moim kartoniku przeprowadzono najprawdopodobniej dekodowanie, stąd ta mała naklejeczka w miejscu gdzie powinna być literka.
Co do tych tych dwóch małych kwadracików na dnie, to koleżanka wyżej też je ma na swoim flakonie.
Dalej pozostaje otwarta kwestia różniących się kodów. Czyli nie powinno tak być na pewno? Reklamować z tego powodu? ( i to brzydkie kółko też mnie denerwuje).
pozdrawiam
__________________
serwus
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:12   #106
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Sam zapach wydaje się być ok, choć tak jak pisałam, to mój pierwszy flakon tego zapachu więc nie mam porównania. Ale widzę, że Twoje kółeczko też ma dziwny kolor. Nie wydaje Ci się, że w markowych perfumach nie powinno to mieć miejsca? (nie żebym sugerowała, że Twoje nie są oryginalne, raczej to, że firma Chloe odwaliła fuszerę)
Odwaliła. Te srebrne/metalowe części flakonu w klasycznej wersji Chloe też często ciemnieją i wierz mi, wygląda to dużo gorzej, niż jakieś kółeczko w See
Szczerze - mnie ciemniejsze kółko nie przeszkadza, nawet bym nie zauważyła, że jakoś odbiega kolorem od korka. Na zdjęciach jest to widoczne, na żywo trzeba praktycznie wiedzieć, jakiej "wady" szukać. Wydaje mi się też, że po polerce jakimś materiałem kolor delikatnie się rozjaśnia (ale ja jestem ślepowron, spytam męża czy mam rację).
Bardzo jestem ciekawa, czy jak zareklamujesz i np. przyślą Ci inny flakonik, będzie miał kółko jasne, srebrne tak jak korek. A jeśli tak, to czy po jakimś czasie nie ściemnieje
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:43   #107
nisia1908
Zakorzenienie
 
Avatar nisia1908
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 339
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
Fotki do postu nr 99. Podarty kod kreskowy to moja sprawka-chciałam zobaczyć czy coś pod nim jest-nie ma. Ta mała naklejeczka po lewej stronie kodu to właśnie naklejka z piktogramem do skanowania. Pod nią też nic nie ma, w sensie cyfry ani litery, choć jest jakieś takie wklęśniecie, jakby zdrapane żyletką? albo po prostu naklejka się dobrze trzymała i się odkleiło z kawałkiem kartonu-trudno stwierdzić, nie chcę siać zamętu. na trzecim zdjęciu widać zaśniedziałe kółeczko na korku.
zaśniedzenie może być to kwestia starości co do flaszki porównywałam z flaszką Hatki i zdaje się oki
czcionka pisania kodu napisy i wszystko ok
sprawa zapachu czy wszystko z nim ok?
co do samego pudełka spotkałam się często z tą sytuacją biorąc na 2find Muglery
to są produkty dekodowane
też miałam powycinane kody i zastąpione nowymi
tak samo miałam biorąc z rossmana Kiedyś Rush'a
jak dla mnie nie przejmowałabym się samą flaszką tylko kwestia zapachu czy nie uległ zmianie
nisia1908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 12:06   #108
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Odwaliła. Te srebrne/metalowe części flakonu w klasycznej wersji Chloe też często ciemnieją i wierz mi, wygląda to dużo gorzej, niż jakieś kółeczko w See
Szczerze - mnie ciemniejsze kółko nie przeszkadza, nawet bym nie zauważyła, że jakoś odbiega kolorem od korka. Na zdjęciach jest to widoczne, na żywo trzeba praktycznie wiedzieć, jakiej "wady" szukać. Wydaje mi się też, że po polerce jakimś materiałem kolor delikatnie się rozjaśnia (ale ja jestem ślepowron, spytam męża czy mam rację).
Bardzo jestem ciekawa, czy jak zareklamujesz i np. przyślą Ci inny flakonik, będzie miał kółko jasne, srebrne tak jak korek. A jeśli tak, to czy po jakimś czasie nie ściemnieje

Akcja polerka szmatką i światło dzienne, efekt jak na tych zdjęciach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15045629_10154675848258416_1253983556_n.jpg (82,5 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15046278_10154675847988416_616821565_n.jpg (60,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15050391_10154675847398416_186319498_n.jpg (78,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15050482_10154675847753416_544268410_n.jpg (111,4 KB, 25 załadowań)
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 12:22   #109
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Odwaliła. Te srebrne/metalowe części flakonu w klasycznej wersji Chloe też często ciemnieją i wierz mi, wygląda to dużo gorzej, niż jakieś kółeczko w See
Szczerze - mnie ciemniejsze kółko nie przeszkadza, nawet bym nie zauważyła, że jakoś odbiega kolorem od korka. Na zdjęciach jest to widoczne, na żywo trzeba praktycznie wiedzieć, jakiej "wady" szukać. Wydaje mi się też, że po polerce jakimś materiałem kolor delikatnie się rozjaśnia (ale ja jestem ślepowron, spytam męża czy mam rację).
Bardzo jestem ciekawa, czy jak zareklamujesz i np. przyślą Ci inny flakonik, będzie miał kółko jasne, srebrne tak jak korek. A jeśli tak, to czy po jakimś czasie nie ściemnieje

Widziałam właśnie mnóstwo takich paskudnych zaśniedziałych buteleczek Chloe i aż serce się kraje Moja jest w stanie idealnym, mam ją ponad rok, i solucja na ten problem jest taka, by trzymać flakon w kartonie. Dzięki temu nie ciemnieje.
Ale to dość dziwne w przypadku perfum za kilkaset złotych :/
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 18:14   #110
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Sam zapach wydaje się być ok, choć tak jak pisałam, to mój pierwszy flakon tego zapachu więc nie mam porównania. Ale widzę, że Twoje kółeczko też ma dziwny kolor. Nie wydaje Ci się, że w markowych perfumach nie powinno to mieć miejsca? (nie żebym sugerowała, że Twoje nie są oryginalne, raczej to, że firma Chloe odwaliła fuszerę)

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------



Dzięki.
Z tego co się zdążyłam dowiedzieć, to na moim kartoniku przeprowadzono najprawdopodobniej dekodowanie, stąd ta mała naklejeczka w miejscu gdzie powinna być literka.
Co do tych tych dwóch małych kwadracików na dnie, to koleżanka wyżej też je ma na swoim flakonie.
Dalej pozostaje otwarta kwestia różniących się kodów. Czyli nie powinno tak być na pewno? Reklamować z tego powodu? ( i to brzydkie kółko też mnie denerwuje).
pozdrawiam
Fakt, że u Chloe śniedzenie występuje we flakonach z metalowymi elementami, w podstawowej linii Chloe to powszechne zjawisko Tylko, że śniedzenie pojawia się w trakcie uzywania, po pewnym czasie i w nowych perfumach, zapakowanych i zafoliowanych prosto ze sklepu moim zdaniem nie powinno mieć miejsca Można mieć uzasadnione wątpliwości, że ktoś tam coś majstrował

Cytat:
Napisane przez nisia1908 Pokaż wiadomość
zaśniedzenie może być to kwestia starości co do flaszki porównywałam z flaszką Hatki i zdaje się oki
czcionka pisania kodu napisy i wszystko ok
sprawa zapachu czy wszystko z nim ok?
co do samego pudełka spotkałam się często z tą sytuacją biorąc na 2find Muglery
to są produkty dekodowane
też miałam powycinane kody i zastąpione nowymi
tak samo miałam biorąc z rossmana Kiedyś Rush'a
jak dla mnie nie przejmowałabym się samą flaszką tylko kwestia zapachu czy nie uległ zmianie
Cały czas się człowiek dowiaduje czegoś nowego Co ma na celu dekodowanie? Po co to się robi?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Widziałam właśnie mnóstwo takich paskudnych zaśniedziałych buteleczek Chloe i aż serce się kraje Moja jest w stanie idealnym, mam ją ponad rok, i solucja na ten problem jest taka, by trzymać flakon w kartonie. Dzięki temu nie ciemnieje.
Ale to dość dziwne w przypadku perfum za kilkaset złotych :/
Ja jedną flaszencję mam od 2010 i zero śladów śniedzi, ale trzymam ją zakartonikowaną w szafce (poszła w odstawkę ), poza tym to była moja pierwsza Chloe, więc na nią chuchałam i dmuchałam

Ale za to Chloe Intense zaśniedziała mi wzorcowo
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 19:29   #111
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez pannazuza Pokaż wiadomość
hej ja tam nie wiem raz tylko kupiłam od nich perfum i nie byłam zadowolona. kupiłam męską lacosta i powiem szczerze zapach był nietrwały a przecież męskie perfumy są zawsze trwałe wszystko jedno czy oryginały czy nie a z tego sklepu internetowego no jakaś porażka była....nie wiem może to tak jakoś akurat źle trafiłam...nie wiem...
Znawczyni widzę
Nie perfum, a perfumy

A męskie perfumy nie zawsze są trwałe, jest całkiem sporo zapachów markowych, nie piszę tu o odpowiednikach czy podróbach, które znikają ze skóry po 2-3 godzinach. Choćby Gucci Rush, kompozycyjnie świetny, cóż z tego skoro trwa max 2 godziny...
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 19:48   #112
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Widziałam właśnie mnóstwo takich paskudnych zaśniedziałych buteleczek Chloe i aż serce się kraje Moja jest w stanie idealnym, mam ją ponad rok, i solucja na ten problem jest taka, by trzymać flakon w kartonie. Dzięki temu nie ciemnieje.
Ale to dość dziwne w przypadku perfum za kilkaset złotych :/
czyli zaśniedziałym elementem się nie przejmować, ok. A co z różnica kodów na kartonie i buteleczce? reklamować z tego powodu? co do samego zapachu to tak jak pisałam, brak mi konkretnego porównania, czy jest zmieniony.
__________________
serwus
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 11:15   #113
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
czyli zaśniedziałym elementem się nie przejmować, ok. A co z różnica kodów na kartonie i buteleczce? reklamować z tego powodu? co do samego zapachu to tak jak pisałam, brak mi konkretnego porównania, czy jest zmieniony.
Jesli ci to przeszkadza to mozesz reklamowac. Jesli nie - to zostaw. Z tego co wyczytalam w historii postow na ten temat wynika, ze tak sie zdarza i to najwiecej trafien u iperfumy.
Nie wiadomo dlaczego tak jest - dlaczego kody sie roznia, chociaz znalazlam jedna wypowiedz Miski78, z ktorej wynika, ze opakowanie sie zniszczylo i perfumeria przeklada do nowego.
Tutaj jest o tym mowa, od postu 2524
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:43   #114
Kate012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 77
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez dominika_mp Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc - Keiko Mecheri Les Zazous 75ml, nie wiem czy są podrabiane ale chciałabym mieć potwierdzenie od ekspertek

https://www.olx.pl/oferta/keiko-mech...tml#7e521e1e3d
Szczerze, nie sadze zeby to podrabiali. Do niszy sie dobrali coprawda, do marek typu Tom Ford, ale do tej - chyba raczej nie, nie oplacaloby sie mysle. Flakon MNIE sie WYDAJE ok(choc na poczatku myslalam ze cos nie tak z napisem u dolu - byc moze wina zdjecia), ale za to sie nie biore, niech wypowie sie jeszcze ktos bardziej oblatany, no i przede wszystkim ktos kto zna ten flakon

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-11-13 o 17:17
Kate012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 17:26   #115
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Kate012 Pokaż wiadomość
Szczerze, nie sadze zeby to podrabiali. Do niszy sie dobrali coprawda, do marek typu Tom Ford, ale do tej - chyba raczej nie, nie oplacaloby sie mysle. Flakon MNIE sie WYDAJE ok(choc na poczatku myslalam ze cos nie tak z napisem u dolu - byc moze wina zdjecia), ale za to sie nie biore, niech wypowie sie jeszcze ktos bardziej oblatany, no i przede wszystkim ktos kto zna ten flakon


Kupuj spokojnie Znam sprzedajacą Marte Kadej ,ma same oryginalne wody i taaaaaka kolekcje,ze szczeka opada.
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 16:41   #116
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Dziewczyny pomóżcie wczoraj przyszły do mnie perły z kodu wynika że są z roku 2011. Tylko nie wiem na 100% czy są oryginalne. Dodaje zdjęcia spodu butelki, ta naklejka nie jest na samym środku tylko bardziej z lewej strony. Pani napisała mi że zostały kupione na Florydzie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (67,8 KB, 54 załadowań)
__________________
"Victory is Mine"



❤Jasmine❤
❤Ruby❤
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 08:15   #117
GrazynaWarkocz
Raczkowanie
 
Avatar GrazynaWarkocz
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 61
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie wczoraj przyszły do mnie perły z kodu wynika że są z roku 2011. Tylko nie wiem na 100% czy są oryginalne. Dodaje zdjęcia spodu butelki, ta naklejka nie jest na samym środku tylko bardziej z lewej strony. Pani napisała mi że zostały kupione na Florydzie.
Hej Kochana, a jak dlugo sie utrzymuje zapach?
GrazynaWarkocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:55   #118
perfumyswiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 4
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Wydaje mi się, że już teraz nie ma różnicy między światowymi markami a ich zamiennikami. Sama trochę sprzedaje perfum i wiem że wielu osobą po prostu nie opłaca się kupować oryginalnych zapachów. Tak naprawdę wszystko zależy od samego składu i procesu ważenia. Jeżeli skład jest wysokiej jakości a proces ważenia perfum był na poziomie kilku miesięcy to z pewnością odpowiednik perfum będzie taki sam jak jego oryginalny zapach

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

No i na bazarach perfum nie polecam kupować - tam nigdy nie wiadomo jakie jest ich źródło
perfumyswiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 18:06   #119
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Okazało się właśnie, że potrzebuję Waszej pomocy

W końcu odebrałam zamówione Insolence EDT 30 ml. Nie zajrzałam do pudełka przy odbiorze, tylko dopiero w domu, no i okazało się, że na flakoniku brak tej obwódki z napisami Guerlain i Insolence A powinna być srebrna/ciemnoszara z przejrzystym napisem... O, coś takiego: http://1.bp.blogspot.com/-HUUEJrCPLM...e+review+2.JPG
Albo z czarnymi napisami, tak jak u Strusicy, która wcześniej też miała wątpliwości związane z Insolence EDT (na jej flakoniku napisy były czarne i dodatkowo w jednym miejscu rozmazane), na str i-perfumy mają zdjęcie właśnie takiego flakonika z czarnymi napisami, o: http://i.iperfumy.pl/view/4/guerlain...t30_03__11.jpg
więc wszystko ok.

A u mnie nie ma w ogóle

Kod na pudełku i flakonie się zgadza - 6P01 - z lutego tego roku, więc nówka sztuka. Martwi mnie jeszcze tylko to, że rurka nie sięga do końca, nie dotyka dna butelki, jakieś 2 mm brakuje... No i mikropaproszki, które osadzają się na ściankach flakonu, ale w płynie ich nie widać, taki efekt jak na zdjęciu u Strusicy

Perfumy kupione w sprawdzonym i zweryfikowanym sklepie, zapach wydaje się być ok (na razie był jeden psik testowy, więc jeszcze kwestia trwałości ).

Jutro wstawię zdjęcia. Czy ktoś się z tym spotkał? Własną flaszęcję Insolence mam po raz pierwszy, więc nie mam porównania, choć zapach znam już dobrze z wielu próbek i odlewek.
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 19:12   #120
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez perfumyswiata Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że już teraz nie ma różnicy między światowymi markami a ich zamiennikami. Sama trochę sprzedaje perfum i wiem że wielu osobą po prostu nie opłaca się kupować oryginalnych zapachów. Tak naprawdę wszystko zależy od samego składu i procesu ważenia. Jeżeli skład jest wysokiej jakości a proces ważenia perfum był na poziomie kilku miesięcy to z pewnością odpowiednik perfum będzie taki sam jak jego oryginalny zapach

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

No i na bazarach perfum nie polecam kupować - tam nigdy nie wiadomo jakie jest ich źródło


Mowisz,ze nie ma róznicy....?
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-20 09:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.