Nadwrażliwość skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-01, 18:27   #1
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246

Nadwrażliwość skóry


Witam
Mam pewien problem i chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was wie może z czego to wynika, miała coś podobnego i wie jak sobie z tym radzić.
W ciągu ostatniego roku zauważyłam u siebie dużą nadwrażliwość skóry. Często pojawiają się u mnie alergie, skóra jest bardziej wrażliwa na dotyk, częściej pojawiają się jakieś wysypki, zadrapania itp. I to co mi najbardziej dokucza - obcierają mnie wszystkie buty! Nawet te które wcześniej nosiłam i były wygodne.
Macie może pomysł z czego może to wynikać? Czy mogą to spowodować np. niedobory jakichś witamin?
Byłam z tym problemem u dermatologa, ale niestety niczego konkretnego nie stwierdził. Nie wiem co robić, a problem się coraz bardziej nasila
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam
__________________
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:00   #2
Madredeus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Nadwrażliwość skóry

Jeżeli dokucza Ci alergia na twarzy to kup sobie krem Physiogel łagodzący i do mycia w zestawie weź żel z tej samej serii.
Co do zmian skórnych w innych miejscach , no cóż jestem z tym bardziej na bieżąco niż bym chciała. U mnie zaczęło się także nagle

Najpierw zmień środki do mycia, nie myj się mydłem, kup Balneum Intensiv, możesz też nim myć włosy ( mimo że ma konsystencję oleju ). Mnie bardzo pomógł po tygodniu stosowania. Odstaw przy tej okazji balsamy do ciała ( po Balneum i tak nie musisz używać ) i obserwuj.

Czynnikiem uczulającym też są płyny zmiekczające do tkanin, przysłowiowe vegety i alkohol. Jeśli się mocno nasili kup sobie jakiś lek antyhistaminowy w aptece bez recepty, ale powinnaś odwiedzić lekarza alergologa na konsultację.

Ale na początek odstaw codzienną chemię na chwilkę

Powodzenia
Madredeus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.