Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 19:28   #181
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez wiewiora1986 Pokaż wiadomość
Hmm czyli jednak tak jak myślałam bez wcześniejszego "umycia" buzi nie obędzie się....w razie dziękuje za opinie
No zależy... od użytkownika (jak zawsze) - ja rano przemywam twarz tylko hydrolatem właśnie, potem olej +HA i służy mi ta metoda, jak żadna - więc najlepiej sprawdź na sobie.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 20:05   #182
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
No zależy... od użytkownika (jak zawsze) - ja rano przemywam twarz tylko hydrolatem właśnie, potem olej +HA i służy mi ta metoda, jak żadna - więc najlepiej sprawdź na sobie.
Właśnie muszę wypróbować na sobie dokładnie taki sam ciąg działań (też mam oprócz hydrolatów, żel hialuronowy i olej, które zamierzam mieszać i nakładać na twarz). Może akurat też będę zadowolona z efektów bez dodatkowego użycia płynu micelarnego...

Tylko jedno mi w naturalnej pielęgnacji przeszkadza....zapach niektórych produktów jak otworzyłam hydrolat z kocanki to o mało nie zwymiotowałam
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 20:31   #183
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Galadriella Pokaż wiadomość
Perłowy to nie wiem, czy zadziała matująco na filtr, bo się wchłania... Chyba nawet sam z siebie błyszczy po wchłonięciu. Ja go traktuję jako pielęgnację, nie matowienie.
Hmm nie zauwazyłam błyszczenia... w sumie to chcialabym zeby jakoś tak lekko się blyszczał ten puder ale on u mnie wyglada normalnie. Zero polysku. Wypróbuje i bambusa i perłowego pod filtr.

Cytat:
A sera: używam na zmianę sojowego i z wit. C ale z Mazideł to nie wiem, czy mogę w tym wątku podać linki... To z wit C bardzo wyraźnie polepsza mi wchłanianie filtra, stosuję Lirene 50+.
Produktów BU nie używam bo nie wysyłają do mnie za granicę. A wątek podczytuję bo dużo produktów się powtarza i podpatruję różne na nie sposoby
Myślę że możesz podac linka, pewnie nie tylko ja jestem zainteresowana pochłaniaczem sebum
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 21:27   #184
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hmm nie zauwazyłam błyszczenia... w sumie to chcialabym zeby jakoś tak lekko się blyszczał ten puder ale on u mnie wyglada normalnie. Zero polysku. Wypróbuje i bambusa i perłowego pod filtr.

Myślę że możesz podac linka, pewnie nie tylko ja jestem zainteresowana pochłaniaczem sebum
Nienienie po raz pierwszy - ja stosuję pudry na filtr, nie pod filtr

Nieniene po raz drugi - nic nie mówiłam o pochłanianiu sebum
Po pól roku smarowania skóry olejami sebum mi się już nie wydziela. Błyszczę tylko po nałożeniu filtra, ale to filtr jest tłusty nie skóra sama w sobie. I tę po-filtrową tłustość wyraźnie mi zmniejsza przed-filtrowe najprostsze wodne serum z kwasem askorbinowym (woda destylowana, 15% wit.C, odrobina alkoholu i szczypta EDTA jako chelatora).
Na zmianę z nim stosuję serum sojowe z niacynamidem i z HA zamiast hydromanilu http://mazidla.com/index.php?option=...d=195&Itemid=2
(najwyżej admin wytnie linka - z tego co wiem wątki firmowe są sponsorowane i firma może sobie nie życzyć reklamy konkurencji).

Na filtr potem dry-flo z jedwabiem, na to cieniutko minerały i nic się nie błyszczy cały dzień
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 06:36   #185
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Galadriella Pokaż wiadomość
Nienienie po raz pierwszy - ja stosuję pudry na filtr, nie pod filtr
Przepraszam, źle napisałam. Sama rano zrobiłam wg. Twojej instrukcji czyli bambus NA filtr i na to minerały.Ciekawe jak się sprawdzi....
Cytat:
Nieniene po raz drugi - nic nie mówiłam o pochłanianiu sebum
Po pól roku smarowania skóry olejami sebum mi się już nie wydziela. Błyszczę tylko po nałożeniu filtra, ale to filtr jest tłusty nie skóra sama w sobie. I tę po-filtrową tłustość wyraźnie mi zmniejsza przed-filtrowe najprostsze wodne serum z kwasem askorbinowym (woda destylowana, 15% wit.C, odrobina alkoholu i szczypta EDTA jako chelatora).
Na zmianę z nim stosuję serum sojowe z niacynamidem i z HA zamiast hydromanilu http://mazidla.com/index.php?option=...d=195&Itemid=2
(najwyżej admin wytnie linka - z tego co wiem wątki firmowe są sponsorowane i firma może sobie nie życzyć reklamy konkurencji).

Na filtr potem dry-flo z jedwabiem, na to cieniutko minerały i nic się nie błyszczy cały dzień
O mamo strasznie to skomplikowane, nie wiem czy sama poradzę sobie ze zrobieniem takiego serum sojowego czy z kwasem askrobiowym musze na spokojnie poczytać link, myślę że moderator go nie wytnie Dziękuję i mam nadzieję że w razie niejasności mogę do Ciebie uderzać z problemem
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 14:34   #186
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam pytanie do osób,które miały wcześniej olejek myjący z BU,a teraz ostatnio zamówiły ponownie.Ja miałam poprzednio olejek myjący bezzapachowy i mimo,że z początku obwiniałam go za jakieś wypryski to nie była jego wina i ostatecznie polubiliśmy się.Teraz zamówiłam olejek myjący pomarańczowy i znowu bezzapachowy.Zaczęłam od pomarańczowego i mam wrażenie,że jest rzadszy i nie zostawia takiej warstewki jak ten mój poprzedni(choć zapach cuuuudo),ale myślałam że tak on po prostu ma.
Dziś rozrobiłam też bezzapachowy no i kurcze,chyba to samo:jest rzadszy niż był i nie zostawia mi warstewki.
Myją oba dobrze,nie podrażniają i w ogóle,tyle że ja polubiłam już tą warstewkę.Też macie takie wrażenia?Czy mi się wydaje(co nie jest wykluczone)?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 16:05   #187
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Po pól roku smarowania skóry olejami sebum mi się już nie wydziela. Błyszczę tylko po nałożeniu filtra, ale to filtr jest tłusty nie skóra sama w sobie. I tę po-filtrową tłustość wyraźnie mi zmniejsza przed-filtrowe najprostsze wodne serum z kwasem askorbinowym (woda destylowana, 15% wit.C, odrobina alkoholu i szczypta EDTA jako chelatora).?
Galadriella bardzo cię proszę o podanie co to za oleje ze po pół roku stosowania skora ci się nie świeci ja też bym tak chciała

Edytowane przez casjopea5555
Czas edycji: 2009-07-22 o 16:07
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 18:04   #188
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez casjopea5555 Pokaż wiadomość
Galadriella bardzo cię proszę o podanie co to za oleje ze po pół roku stosowania skora ci się nie świeci ja też bym tak chciała
Myślałam, że to standardowy objaw... Skądinąd wiadomo przecież, że kremy matujące mające z założenia hamować wydzielanie sebum - w efekcie dopingują skórę do jego wzmożonej produkcji. Skóra "potrzebuje" być tłusta i jak się chemicznie wiąże sebum, żeby się nie świecić, to zaczyna wydzielać go więcej i więcej.
Latami popełniałam ten błąd i byłam przekonana, że mam STRASZNIE przetłuszczającą się skórę.
A oleje zapewniają potrzebny tłuszcz i wydzielanie sebum się normalizuje. Chyba wszystkie oleje?...
Ale żadna tajemnica, chociaż żadnego ulubionego jeszcze nie znalazłam - używałam czerwonej maliny, wiesiołka, żurawinowy, amarantusa, konopnego i masła cupuacu (chyba najdłużej, bardzo dobrze mi robiło solo na noc). Każdego poza masłem po parę tygodni w ilości 4 krople dziennie w serum z HA, potem jeszcze na noc zazwyczaj właśnie masło solo. Próbowałam też śliwki (dla zapachu), tamanu (dla łagodzenia), a w olejku myjącym mam arnikę i krokosz (zestaw ZSK). Do żadnego się jakoś wstrząsająco nie przywiązałam, zmieniam je szukając ideału. Teraz mam krem z gotowego zestawu z ZSK na czarnej porzeczce i jojobie, też całkiem w porządku.
Nie myślę, żeby to była kwestia któregoś specjalnego oleju, raczej dostarczania skórze tłustości której potrzebuje.
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 18:31   #189
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny kochane, po jakim czasie/ilu użyciach powinien działać tonik BHA 2%? smarowałam się już kilka razy i nic nie czuję .
Czy którąś z Was zapycha serum Lemon? a może po prostu coś robię nie tak, za dużo za mało? oto moja pielegnacja:
- rano olejek myjący z wanilią, hydrolat z kocanki, żel hial. (czasem w połączeniu z serum z amlą) + filtr Biderma AKN Mat
- wieczorem olejek myjący, hydrolat, serum lemon + żel hial. a co drugą noc po hydrolacie tonik BHA, po nim nic. Raz w tyg. peeling z bromelainą.
Co o tym myślicie? Nie za mało nawilżenia?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 18:38   #190
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, po jakim czasie/ilu użyciach powinien działać tonik BHA 2%? smarowałam się już kilka razy i nic nie czuję .
Czy którąś z Was zapycha serum Lemon? a może po prostu coś robię nie tak, za dużo za mało? oto moja pielegnacja:
- rano olejek myjący z wanilią, hydrolat z kocanki, żel hial. (czasem w połączeniu z serum z amlą) + filtr Biderma AKN Mat
- wieczorem olejek myjący, hydrolat, serum lemon + żel hial. a co drugą noc po hydrolacie tonik BHA, po nim nic. Raz w tyg. peeling z bromelainą.
Co o tym myślicie? Nie za mało nawilżenia?
Może to filtr Cię zapycha? Na mojej skórze Bioderma Akn Mat sprawowała się tak samo jak każdy inny - czyt. zapychała

Ja bym po toniku BHA jeszcze walnęła serum lemon
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 18:56   #191
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, po jakim czasie/ilu użyciach powinien działać tonik BHA 2%? smarowałam się już kilka razy i nic nie czuję .
Czy którąś z Was zapycha serum Lemon? a może po prostu coś robię nie tak, za dużo za mało? oto moja pielegnacja:
- rano olejek myjący z wanilią, hydrolat z kocanki, żel hial. (czasem w połączeniu z serum z amlą) + filtr Biderma AKN Mat
- wieczorem olejek myjący, hydrolat, serum lemon + żel hial. a co drugą noc po hydrolacie tonik BHA, po nim nic. Raz w tyg. peeling z bromelainą.
Co o tym myślicie? Nie za mało nawilżenia?
A jakie masz to serum Lemon? Na BU sa do wyboru z tamanu lub z dynia, jesli masz to serum z tamanu to moze wlasnie ono Cie zapycha? Mnie zapycha wlasnie to tamanu
Rowniez myje buzke tym olejkiem waniliowym i po nim nic sie nie dzieje.
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 19:38   #192
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Może to filtr Cię zapycha? Na mojej skórze Bioderma Akn Mat sprawowała się tak samo jak każdy inny - czyt. zapychała

Ja bym po toniku BHA jeszcze walnęła serum lemon
a nie będzie tych kwasów za dużo? bo lemon też ma BHA 2%

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
A jakie masz to serum Lemon? Na BU sa do wyboru z tamanu lub z dynia, jesli masz to serum z tamanu to moze wlasnie ono Cie zapycha? Mnie zapycha wlasnie to tamanu
Rowniez myje buzke tym olejkiem waniliowym i po nim nic sie nie dzieje.
z tamanu , nie wiem czy coś odstawić. Myślałam ewent. o diacenalu zamiast serum żeby pozbyć się zaskórników i nawilżyć ale nie wiem, czy to dobry pomysł, nigdy nie miałam. A tak chciałam coś przeciwrodnikowego i przeciwzmarszczkowego, buuu .
Ps. czy jeśli dziś wypada smarowanie tonikiem BHA to mogę wcześniej zrobić peeling enzymatyczny?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:33   #193
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
a nie będzie tych kwasów za dużo? bo lemon też ma BHA 2%

Ps. czy jeśli dziś wypada smarowanie tonikiem BHA to mogę wcześniej zrobić peeling enzymatyczny?
na moje oko nie będzie za dużo, bo serum działa trochę inaczej niż tonik, ja je dawałam na tonik AHA/BHA 10%, i dodatkowo ładnie nawilżał (oraz wzmagał efekt działania toniku)

Jeśli dziś chcesz się smarować tonikiem, ja bym nie robiła peelingu Chociaż nie, ja bym może zrobiła, ale mam "zaprawioną" skórę, wydaje mi się jednak, ze może to podrażnić
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 21:05   #194
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
na moje oko nie będzie za dużo, bo serum działa trochę inaczej niż tonik, ja je dawałam na tonik AHA/BHA 10%, i dodatkowo ładnie nawilżał (oraz wzmagał efekt działania toniku)

Jeśli dziś chcesz się smarować tonikiem, ja bym nie robiła peelingu Chociaż nie, ja bym może zrobiła, ale mam "zaprawioną" skórę, wydaje mi się jednak, ze może to podrażnić
dzięki, to peeling będzie jutro a teraz tonik BHA + Lemon z żelem hial.
A co poleciłabyś na walkę z zaskórnikami na nosie? aż mi taka mała 'wysypka' malutkich pęcherzyków wyskoczyła i myślę, że to trochę zapychanie przez serum z amlą lub lemon lub filtr (hmm nie wiem co wykluczyć) a trochę przez zmianę pielegnacji na BU. Normalnie użyłabym żelu-peelingu Nivea ale nie chcę wracać do pielęgnacji z SLS.
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 23:22   #195
nxxy
Raczkowanie
 
Avatar nxxy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 218
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dzisiaj odebrałam paczuuchę moje wrażenia; świetna, miła obsługa, szybki czas dostarczenia przesyłki, zapakowanie bardzo solidnie.

ale chyba ważniejsze jest to, co w środku - pierwsze wrażenie - dosłownie - powyoglądałam wszystko, powymacywałam i jutro zabieram się do robienia/testowania.
__________________
Krople dotykają ust
Płyną strumieniem
Tak czekałam
na ten deszcz
Nasze zbawienie

Edytowane przez nxxy
Czas edycji: 2009-07-22 o 23:32
nxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 08:07   #196
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość

z tamanu , nie wiem czy coś odstawić. Myślałam ewent. o diacenalu zamiast serum żeby pozbyć się zaskórników i nawilżyć ale nie wiem, czy to dobry pomysł, nigdy nie miałam. A tak chciałam coś przeciwrodnikowego i przeciwzmarszczkowego, buuu .
Ps. czy jeśli dziś wypada smarowanie tonikiem BHA to mogę wcześniej zrobić peeling enzymatyczny?
Ja tez mam z tamanu, użyłam raz i boje się dalej, bo póki co po zmianie filtra przestały mi wyskakiwać niespodzianki, nie chcę tego zepsuć. Czeka u mnie Lemon i serum Flavo C i nie wiem czy używać czy czekać, ehh...
Używam tez oleju z kocanki. Jest lekki, zapach szybko znika, ale jak kładę go na noc to rano włosy które dotykają twarzy śmierdzą mi rosołem Nie wiem czy działa, czy nie, jakoś nie umiem zauważać takich objawów czy co Używam tak od czasu do czasu po południu, albo na noc. Nadawał się pod filtr na dzień, bo fajnie się wchłania, tylko ten rosół od rana Potrzbowałabym jakiegoś milszego oleju w ramach nawilżacza pod filtr i chyba kwas hialuronowy, skoro mieszacie, bo ja kładę solo. Mieszacie na bierząco? Ostatnio mam znów przesuszoną buzię, bo samoopalam ją chusteczkami a to wysusza. Kłądę Biodermę Sensibio AR (sporo), na to emulsje Avene 50 i się nie świecę.
Mam pytanko odnosnie hydrolatów. Kupiłam za namowa, bo jakoś nigdy nie używałam toników - oczarowy. I jest ok, fajnie pachnie, przecieram nim buzię rano i po demakijażu, ale własciwie po co? czy znów tylko ja nie widze efektów? Czy dla odób z bezproblemową cera taki hydrotolat wystarczy np. za nawilżacz na dzien pod filtr?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 16:23   #197
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Ja tez mam z tamanu, użyłam raz i boje się dalej, bo póki co po zmianie filtra przestały mi wyskakiwać niespodzianki, nie chcę tego zepsuć. Czeka u mnie Lemon i serum Flavo C i nie wiem czy używać czy czekać, ehh...
Używam tez oleju z kocanki. Jest lekki, zapach szybko znika, ale jak kładę go na noc to rano włosy które dotykają twarzy śmierdzą mi rosołem Nie wiem czy działa, czy nie, jakoś nie umiem zauważać takich objawów czy co Używam tak od czasu do czasu po południu, albo na noc. Nadawał się pod filtr na dzień, bo fajnie się wchłania, tylko ten rosół od rana Potrzbowałabym jakiegoś milszego oleju w ramach nawilżacza pod filtr i chyba kwas hialuronowy, skoro mieszacie, bo ja kładę solo. Mieszacie na bierząco? Ostatnio mam znów przesuszoną buzię, bo samoopalam ją chusteczkami a to wysusza. Kłądę Biodermę Sensibio AR (sporo), na to emulsje Avene 50 i się nie świecę.
Mam pytanko odnosnie hydrolatów. Kupiłam za namowa, bo jakoś nigdy nie używałam toników - oczarowy. I jest ok, fajnie pachnie, przecieram nim buzię rano i po demakijażu, ale własciwie po co? czy znów tylko ja nie widze efektów? Czy dla odób z bezproblemową cera taki hydrotolat wystarczy np. za nawilżacz na dzien pod filtr?
...
nie wystarczy,najwiekszym błędem jest przesuszanie cery problematycznej.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 17:41   #198
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
A co poleciłabyś na walkę z zaskórnikami na nosie?
Niestety na zaskórniki nic nie polecę Stosowałam kwasy (tonik AHA/BHA i salicyl w stężeniu do 40 %), od ponad dwóch miesięcy retinoidy, i NIC mi nie pomaga na zaskórniki, a to podobno są na nie sposoby. Może trochę brevoxyl pomaga, ale zrobił mi ostatnio straszne rzeczy z twarzą Także też nie mogę używać go tak często, jak bym potrzebowała, żeby zobaczyć efekty.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 19:29   #199
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
A co poleciłabyś na walkę z zaskórnikami na nosie? aż mi taka mała
Mi tonik BHA 2% tez srednio pomogl na zaskorniki... bardziej przebarwienia likwiduje, i to tez te neizbyt glebokie. Na nos polecam płatki oczyszczajace nivea, na allegro dostepne po 1 zł za sztuke plus gratisowe sztuki za wziecie np. 10ciu.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 20:58   #200
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam takie pytanie: jeśli mieszam żel hialuronowy z kremem(humektanem) to ile kropel powinno się dodawać?
i jeśli ktoś z was uzywa humektanu to u mnie długo sie wchłania, najpierw bieli potem trzeba trochę poczekać aż wsiąknie, tak ma być?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 21:12   #201
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie: jeśli mieszam żel hialuronowy z kremem(humektanem) to ile kropel powinno się dodawać?
i jeśli ktoś z was uzywa humektanu to u mnie długo sie wchłania, najpierw bieli potem trzeba trochę poczekać aż wsiąknie, tak ma być?
U mnie tak samo z humektanem... Dodaje groszek hialuronowego . I pieknie działa na cere. Po dodaniu zelu HA nie zapycha mnie zreszta nawet krem brazujacy, a co dopiero humektan gdzie 80 % to woda
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 22:36   #202
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Na nos polecam płatki oczyszczajace nivea
mi z kolei nic a nic nie pomogły... taki mały ot.
te zaskórniki, cholerstwo, nie do pozbycia się
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 22:50   #203
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
mi z kolei nic a nic nie pomogły... taki mały ot.
te zaskórniki, cholerstwo, nie do pozbycia się
a probowałas wypeelingowac wczesniej nos? U mnie po peelingu działały całkiem dorbze
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 01:02   #204
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Wchodzę dziś na BU, a tam ten PUDER DIAMENTOWY. Najgorsze, że właśnie mam składać zamówienie, teraz to nie wiem, co zamówię, najchętniej bym wzięła wszystkie pudry. Ehhh, te kosmetyki...

Dziewczyny, mam pytanie co do kwasu hialuronowego. Ja nie wiem, co jest grane, ale nie umiem go używać, albo się na mnie w ogóle nie sprawdza. Kiedy się nim smaruję, to skórę mam po chwili ściągniętą prawie jak po maseczce peel-off i nawet widać pojedyncze płatki wyschniętego żelu. Czy któraś z Was też tak ma?
Czy ja go za dużo daję czy co? Mam wrażenie, że on się prawie w ogóle nie wchłania...

Galadriella, a takie częste stosowanie olejków nie powodowało u ciebie zapychania?
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 06:11   #205
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez wurpdaborbuko Pokaż wiadomość
Wchodzę dziś na BU, a tam ten PUDER DIAMENTOWY. Najgorsze, że właśnie mam składać zamówienie, teraz to nie wiem, co zamówię, najchętniej bym wzięła wszystkie pudry. Ehhh, te kosmetyki...

Dziewczyny, mam pytanie co do kwasu hialuronowego. Ja nie wiem, co jest grane, ale nie umiem go używać, albo się na mnie w ogóle nie sprawdza. Kiedy się nim smaruję, to skórę mam po chwili ściągniętą prawie jak po maseczce peel-off i nawet widać pojedyncze płatki wyschniętego żelu. Czy któraś z Was też tak ma?
Czy ja go za dużo daję czy co? Mam wrażenie, że on się prawie w ogóle nie wchłania...

Galadriella, a takie częste stosowanie olejków nie powodowało u ciebie zapychania?
A używach żelu na zwilżoną skórę?? Bo przed nałożeniem hialuronu twarz powinna być zwilżona wodą.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 07:43   #206
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mi ten hialuronowy też ściąga paszczękę, chociaż wcześniej zwilżam twarz hydrolatem. Dopiero jak się maźnę olejkiem jojoba to uczucie znika. Nawet się zastanawiałam jak coś, co jest niby najbardziej nawilżającym składnikiem kosmetyków, może tak ściagać
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 08:42   #207
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Mi ten hialuronowy też ściąga paszczękę, chociaż wcześniej zwilżam twarz hydrolatem. Dopiero jak się maźnę olejkiem jojoba to uczucie znika. Nawet się zastanawiałam jak coś, co jest niby najbardziej nawilżającym składnikiem kosmetyków, może tak ściagać
Bo generalnie bardzo niewielu osobom służy sam HA, nawet na wilgotną skórę - było już o tym duuużo dyskusji tutaj...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 09:06   #208
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
nie wystarczy,najwiekszym błędem jest przesuszanie cery problematycznej.
To wiem, ale gdzieś tu czytałam, że niektóre filtry są na tyle treściwe, że wystarcza za nawilżacz na dzień. Dla mnie to stanowczo za mało w fazie przesuszenia, ale zastanwiam się czy stosowanie hydrolatów naprawdę ma jakies widoczne efekty. A raczej czy jest widoczna różnica pomiędzy jednym a drugim hydrolatem w działaniu?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 09:13   #209
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a wiecie może jaki efekt uzyskałabym gdybym zmieszała humektan z żelem hialuronowym w odwrotnych proporcjach? czyli więcej żelu a tylko trochę kremu, może uzyskałabym większy mat? robił ktoś tak już?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 09:32   #210
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy któraś z Was używała juz pudru diamentowego i oleju kameliowego?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.