Maseczki jednorazowe-ocenianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 22:35   #1
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369

Maseczki jednorazowe-ocenianie


Mam pytanie odnośnie maseczek w saszetkach, tzw. jedno lub dwurazówek.
Jak je mamy niby oceniać skoro kupuję taką maseczkę raz i już raczej więcej jej nie kupię bo wolę wypróbować inne, w końcu po to są jednorazowe żeby móc jak najwięcej ich wypróbować.
Chyba nie muszę kupić 10 opakowań i stosować miesiąc żeby móc je ocenić? Po za tym po maseczkach efekt jest od razu, nie trzeba czekać na rezultaty jak to jest w przypadku np. kremów do twarzy.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 11:54   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Zgodnie z Kodeksem w przypadku maseczek w saszetkach: po zużyciu opakowania.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:40   #3
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Czyli jednej saszetki?
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 12:36   #4
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Czyli jednej saszetki?
Tak musimy je potraktować, aby być w zgodzie z KR.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 18:43   #5
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Tak musimy je potraktować, aby być w zgodzie z KR.
Dalej nie bardzo rozumiem, bo w kodeksie jest napisane: "Jeśli nie ma zaleconego czasu używania kosmetyku, to:
  • kosmetyki pielęgnacyjne (kremy, odżywki, maseczki, balsamy, środki do pielęgnaci włosów itp.) oceniaj po co najmniej 1 miesiącu regularnego stosowania, ponieważ taki jest cykl odnowy komórek naskórka i minimalny czas potrzebny na stwierdzenie, czy produkt nie powoduje skutków ubocznych, jaka ma wydajność itp.) lub po zużyciu jednego opakowania (np. maseczki)
Skoro można dodawać maseczki w saszetkach jako pełnowartościowy produkt to ocenia się go nie po 1 miesiącu, tylko po zużuyciu saszetki, tak? Większość maseczek w saszetkach nie występuje w większych pojemnościach, po za tym na działanie maseczki nie trzeba czekać 1 miesiąc bo efekty jej działania są widoczne od razu.
Moim zdaniem należy to w Kodeksie uściślić, odkąd pojawiły się na naszym runku maseczki w jedno, dwurazowych opakowaniach.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:03   #6
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Dalej nie bardzo rozumiem, bo w kodeksie jest napisane: "Jeśli nie ma zaleconego czasu używania kosmetyku, to:
  • kosmetyki pielęgnacyjne (kremy, odżywki, maseczki, balsamy, środki do pielęgnaci włosów itp.) oceniaj po co najmniej 1 miesiącu regularnego stosowania, ponieważ taki jest cykl odnowy komórek naskórka i minimalny czas potrzebny na stwierdzenie, czy produkt nie powoduje skutków ubocznych, jaka ma wydajność itp.) lub po zużyciu jednego opakowania (np. maseczki)
Skoro można dodawać maseczki w saszetkach jako pełnowartościowy produkt to ocenia się go nie po 1 miesiącu, tylko po zużuyciu saszetki, tak? Większość maseczek w saszetkach nie występuje w większych pojemnościach, po za tym na działanie maseczki nie trzeba czekać 1 miesiąc bo efekty jej działania są widoczne od razu.
Moim zdaniem należy to w Kodeksie uściślić, odkąd pojawiły się na naszym runku maseczki w jedno, dwurazowych opakowaniach.
Naszym zdaniem nie trzeba. Zapis Kodeksu jest jasny:
kosmetyki pielęgnacyjne (kremy, odżywki, maseczki, balsamy, środki do pielęgnaci włosów itp.) oceniaj po co najmniej 1 miesiącu regularnego stosowania, ponieważ taki jest cykl odnowy komórek naskórka i minimalny czas potrzebny na stwierdzenie, czy produkt nie powoduje skutków ubocznych, jaka ma wydajność itp.) lub po zużyciu jednego opakowania (np. maseczki)

lub I "spójnik wyrażający możliwą wymienność lub wzajemne wyłączanie się zdań lub ich części"
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=lub

Zużywasz saszetkę, czyli jedno pełne opakowanie, w jakim producent wypuścił na rynek swój produkt do sprzedaży detalicznej (dlatego właśnie próbki i wszelkie "not for sale" są traktowane inaczej - uprzedzam ewentualne kolejne pytanie).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 23:08   #7
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Naprawdę nie musisz popadać w ironię i mi tłumaczyć co to jest "spójnik".
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 13:37   #8
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie musisz popadać w ironię i mi tłumaczyć co to jest "spójnik".
No przecież nie, co to jest spójnik, tylko, że w tym przypadku "lub" oznacza "wymienność", czyli równie dobrze można ocenić po 1 miesiącu używania, co po zużyciu 1 całego opakowania (w tym przypadku saszetki) i że dlatego naszym zdaniem nie trzeba dodatkowo uściślać KR.
I to miał być w moim zamierzeniu całkowicie neutralny przekaz, w żadnym razie nie ironiczny. Przepraszam, jeśli tak go odebrałaś, ale naprawder niepotrzebie zakładasz z góry czyjąś złą wolę.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2007-11-11 o 16:03 Powód: wykasowałam podwójną saszetkę
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 15:57   #9
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Maseczki jednorazowe-ocenianie

Ok, przepraszam i ja
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.