oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 11:35   #1
plushy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6

oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku?


Witam,

Od ponad roku używam soczewek kontaktowych, nie było z nimi żadnych problemów i nie odczuwałam żadnych dolegliwości. Od około tygodnia po założeniu szkieł zaczynam odczuwać ból w oczach, który w ciągu dnia zaczyna się nasilać, pojawia się ból głowy. Po zdjęciu szkieł po około godzinie ból ustępuje. Nic nie dało wymienienie szkieł na nowe. Zastanawiam się, czy można po tak długim czasie bezproblemowego używania soczewek nabawić się jakiejś nadwrażliwości? Dodam, że oczy nie są bardziej zaczerwienione, wyglądają normalnie. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Przejrzałam wpisy na forum, ale nie znalazłam podobnego wpisu. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi.
plushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 23:57   #2
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku?

Soczewki noszę od przeszło jakiś 8 lat. Nie zdarzyło mi się nic podobnego - jedyny wyjątek - ostatnio zachciało mi się wypróbować soczewek kolorowych jakiejś nowej nieznanej marki - efekt? łzy leciały mi ciurkiem po twarzy..
jeśli cały czas kupujesz te same soczewki, to może spróbuj innej marki? te które przepuszczają więcej powietrza? jeśli to nic nie pomoże - jedna rada to okulista..
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:15   #3
plushy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku?

Witam, z powodu bólu oczu od soczewek wybrałam się w końcu do okulisty. Podobno jest wszystko w porządku, nie ma zbyt wysokiego ciśnienia, oczy wyglądają po prostu na przemęczone. Lekarz powiedział mi, że zbyt dużo czasu spędzałam w szkłach (ostatnio codziennie od rana do nocy przez długi czas) i nie robiłam przerw od czasu do czasu, więc moje oczy po ponad roku miały dość. Do tego zaproponował mi nieco inne soczewki (używałam Acuvue Advanced 8,3, a teraz spróbuję Acuvue Oasys 8,4, które podobno są nowocześniejsze, łatwiej dostosowują się do krzywizny oka i ogólnie są łagodniejsze). Zamierzam poczekać z ich założeniem około tygodnia, a tymczasem ponownie zaprzyjaźniam się z okularami
plushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 21:23   #4
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku?

Cytat:
Napisane przez plushy Pokaż wiadomość
Witam, z powodu bólu oczu od soczewek wybrałam się w końcu do okulisty. Podobno jest wszystko w porządku, nie ma zbyt wysokiego ciśnienia, oczy wyglądają po prostu na przemęczone. Lekarz powiedział mi, że zbyt dużo czasu spędzałam w szkłach (ostatnio codziennie od rana do nocy przez długi czas) i nie robiłam przerw od czasu do czasu, więc moje oczy po ponad roku miały dość. Do tego zaproponował mi nieco inne soczewki (używałam Acuvue Advanced 8,3, a teraz spróbuję Acuvue Oasys 8,4, które podobno są nowocześniejsze, łatwiej dostosowują się do krzywizny oka i ogólnie są łagodniejsze). Zamierzam poczekać z ich założeniem około tygodnia, a tymczasem ponownie zaprzyjaźniam się z okularami
Dobrze, że dotarłaś do okulisty
jedne i drugie soczewki nosiłam i sama powiem szczerze, że różnicy nie czułam
jednak w moim przypadku- po przyjściu do domu zawsze ściągam soczewki i wymieniam je na okulary, aby oczy odpoczęły. W wolny dzień jeśli nigdzie nie wychodzę to też większość czasu latam w okularkach

Noś częściej brylki, a oczy Ci za to podziękują
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:54   #5
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku?

Cytat:
Napisane przez plushy Pokaż wiadomość
Witam,

Od ponad roku używam soczewek kontaktowych, nie było z nimi żadnych problemów i nie odczuwałam żadnych dolegliwości. Od około tygodnia po założeniu szkieł zaczynam odczuwać ból w oczach, który w ciągu dnia zaczyna się nasilać, pojawia się ból głowy. Po zdjęciu szkieł po około godzinie ból ustępuje. Nic nie dało wymienienie szkieł na nowe. Zastanawiam się, czy można po tak długim czasie bezproblemowego używania soczewek nabawić się jakiejś nadwrażliwości? Dodam, że oczy nie są bardziej zaczerwienione, wyglądają normalnie. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Przejrzałam wpisy na forum, ale nie znalazłam podobnego wpisu. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi.
oj od 2ch dni mam tak samo
dziś na szczęście posiedzę w domku i nie założę ich może jutro już oczy nie będą bolały...
a jak nie to zrobię prtzerwę w noszeniu ich... bo ja też jak założyłam soczewki o 6 rano tak zdjełam je o 22 ... może dlatego
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 10:15   #6
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: oczy nagle zaczynają boleć od soczewek po roku?

Ja soczewki nosiłam około 6 lat. Zaczynałam od miesięcznych a później jak zaczęło być coś nie tak to mi zmieniono na dwutygodniowe. Przez cały czas wszystko było ok. Zakładałam rano i zdejmowałam wieczorem i później już chodziłam w okularach.

Moja rada: jak czujecie że coś jest nie tak wybierajcie się odrazu do okulisty !!
__________________


Edytowane przez Katka_krk
Czas edycji: 2014-02-21 o 09:45
Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.