Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 07:24   #2941
aagnieszka
Raczkowanie
 
Avatar aagnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie / lubelskie
Wiadomości: 209
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo się cieszę, że zaczęłam czytać ten wątek.

Zrobiłam zakupy w biochemii i dziś, po dwóch tygodniach, odważyłam się nawet przyjść do pracy bez podkładu. Wasze rady + specyfiki naprawdę podziałały!

Ale teraz mam pytanie: rano był spory mróz, ja miałam na twarzy tylko filtr (jestem jeszcze na etapie testowania i szukania) + puder z biochemii. I strasznie mi było zimno w twarz. W jakim momencie i czy mogę stosować krem na zimę? Chodzi mi np o Nivea, taki specjalny dla dzieci, jakim smaruję moje dziecko. Będzie się gryzł z filtrem? Można to łączyć??
__________________
chwilowo bez podpisu

aagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 16:02   #2942
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

tez sie bardzo ciesze, ze trafilam na to forum i na watki o biochemii. na zmiane pielegnacji moja skora zareagowala najpierw lekkim wysypem bolacych tworow roznego rodzaju, ale sie zawzielam w sobie i po miesiacu jest cudownie. teraz mam zamiar wytoczyc dziala przeciw zaskornikom, ale jeszcze nie wiem jak sie do tego zabrac. mam wrazliwa cere, ogolnie co chwile jakies czerwone plamy w roznych miejscach i pieczenie, ale widze ze olej z kocanki juz to troche pomogl. zastanawiam sie czy inwestowac w kwasy, bo w sumie niedlugo sloneczko zacznie mocniej przyswiecac, a ja wiem ze bede duzo czasu spedzac na dworze. wiecmoze lepiej poczekac na jesien? tymbardziej, ze wiosna ogolnie moja cera sie troche uspokaja.
moze macie jakies pomysly?
hoian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 17:34   #2943
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aagnieszka Pokaż wiadomość
W jakim momencie i czy mogę stosować krem na zimę? Chodzi mi np o Nivea, taki specjalny dla dzieci, jakim smaruję moje dziecko. Będzie się gryzł z filtrem? Można to łączyć??
a poczytaj wątek biochemiczny o dzieciaczkowej pielegnacji biochemicznej, moze znajdziesz lepszy kremik niz nivea. poza tym w ogole jakis krremik jeslo nie bedzie mial w sobie foltrów to nie powinien sie grysc. tylko pamietaj ze kremik ma isc pod filtr.
jedne sie sprawdzają lepiej inne gorzej, wiec sie nie zniechęcaj

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy inwestowac w kwasy, bo w sumie niedlugo sloneczko zacznie mocniej przyswiecac, a ja wiem ze bede duzo czasu spedzac na dworze. wiecmoze lepiej poczekac na jesien? tymbardziej, ze wiosna ogolnie moja cera sie troche uspokaja.
moze macie jakies pomysly?
jesli masz obawy to lepiej poczekaj do jesieni, ale pamietaj o wysokich,stabilnych filtrach codziennie i jakis czas po kuracji.
jesli jesienia masz lepsza cere to bym poczekala bo filtry i kwasy sa nieco problematycze
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 08:46   #2944
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
tez sie bardzo ciesze, ze trafilam na to forum i na watki o biochemii. na zmiane pielegnacji moja skora zareagowala najpierw lekkim wysypem bolacych tworow roznego rodzaju, ale sie zawzielam w sobie i po miesiacu jest cudownie. teraz mam zamiar wytoczyc dziala przeciw zaskornikom, ale jeszcze nie wiem jak sie do tego zabrac. mam wrazliwa cere, ogolnie co chwile jakies czerwone plamy w roznych miejscach i pieczenie, ale widze ze olej z kocanki juz to troche pomogl. zastanawiam sie czy inwestowac w kwasy, bo w sumie niedlugo sloneczko zacznie mocniej przyswiecac, a ja wiem ze bede duzo czasu spedzac na dworze. wiecmoze lepiej poczekac na jesien? tymbardziej, ze wiosna ogolnie moja cera sie troche uspokaja.
moze macie jakies pomysly?
ja mam tonik z kwasami AHA i BHA 10% z BU
fajnie się po nim złuszcza
mi żadne kórki nie odstają tylko po umyciu widać, że się obieram ze skóry
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 17:44   #2945
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Drogie Wizażanki, jak wiadomo, filtr przy wyjściu na dwór to konieczność. A co robicie, jak cały dzień siedzicie w domu? Wiadomo, póki Słońce łaskawie świeci nie siedzi się przy świetle żarówki tylko przy oknie, przez które przechodzą promienie UVA.
Filtrujecie się w domu? Mało? Jak zwykle? Czy może kładziecie tylko antyoksydant?
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:49   #2946
nalewka-an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam

Mam 25 lat, cera mieszana,tłusta strefą T, miejscami przesuszona na policzkach, masa zaskórników, rozszerzone pory, ciągle pojawiające się wypryski a czasem nawet bolące gule, do tego dochodzą liczne przebarwienia po długoletniej walce trądzikowej Obecnie używam:
rano: Avene Cleanance (mycie twarzy) i Humektan, filtr SVR
wieczorem: Avene Cleanance i Clarena Aha Fruit Line

Chciałabym teraz uzupełnić pielęgnację o produkty z BU:
-Puder bambusowy z jedwabiem
-żel hialuronowy 1% jako dodatkowy nawilżacz rano
-tonik z kwasami AHA/BHA 10% na wieczór 1-2 w tygodniu zamiast Clareny

Czy mój plan pozwoli mi zahamować pojawiające się wypryski (oczywiście w dłuższym czasie, biorę pod uwagę wysyp potonikowy) i rozjaśnić trochę przebarwienia?? A może proponujecie w ogóle inne produkty??
__________________
.
nalewka-an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:22   #2947
aagnieszka
Raczkowanie
 
Avatar aagnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie / lubelskie
Wiadomości: 209
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ultrafiolet88 - nawet nie wiedziałam, że jest biochemia dla dzieci mój mały używa tylko żelu pod prysznic, pasty do zębów no i teraz zimą kremu, dlatego też nie interesował mnie ten temat. Ale mu posprawdzałam i wyrzuciłam wszystko co miał z SLS - czyli wszystko było do wymiany
I właśnie o tę radę mi chodziło: w którym momencie używać kremu. Dzięki!

nalewka-an - ja właśnie kupiłam to co wymieniłaś, + jeszcze serum z wit. C. Jestem od ciebie starsza, ale problemy miałam widzę takie same. No i po dwóch tygodniach stosowania jestem baaaardzo zadowolona. Nawet pytałam się TŻ czy nie jestem jakaś spuchnięta, ale to ten hialuron tak działa, że mi się twarz "podniosła" Jest super miła w dotyku i teraz tylko obserwuję, czy przed okresem się coś popsuje.

Jeśli chodzi o ten puder to też go mam. Trochę mnie dusi przy nakładaniu, ponieważ jest bardzo sypki i chwilę potem muszę... nakładać krem do rąk, ponieważ on naprawdę osusza, nie tylko twarz
__________________
chwilowo bez podpisu

aagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 21:52   #2948
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu czytam forum, ale akurat na tym wątku jestem nowa.
No więc tak: cera raczej sucha, bardzo wrażliwa, ale na nosie wągry (ogólnie z tendencją do zapychania).

Na razie ostrożnie podchodze do tych wszytskich specyfików... Stosuje tylko maseczkę aspirynową.
Moja pielęgnacja wygląda tak:
Wieczorem:
-maseczka, robię nią też peeling
-krem (miałam różne, ale nadal szukam..) ostatnio miałam próbki cold cream avene.
I tyle na noc.
Rano:
- twarz przecieram wodą termalną Avene
- filtr- emulsja Avene do cery tłustej i mieszanej

mniej więcej tak to wygląda..
U mnie sprawdza się zasada: "im mniej tym lepiej". Mam jednak pare "ale"...
1. Ten filtr nie jest dla mnie dobry, potrzebuje takiego do suchej skóry...
2. Szukam jakiegoś oleju do mycia (po większości sklepowych i drogeryjnych moja twarz robi się nadwrażliwa).
3. Szukam jakiegoś kremu z prostym składem, ale żeby dobrze nawilżał. Może być nawet trochę tłustszy...

Fajnie by było gdyby te wyżej wymienione (poszukiwane) kosmetyki nie zapychały...

4. Czy mogę maseczkę a. stosować codziennie? Mam bardzo wrażliwe policzki. Możliwe, że to skaza białkowa, więc na jakiś czas ograniczam "białe" jedzenie. Co mam więc dodawać do maseczki aspirynowej zamiast jogurtu? Z samą wodą to chyba nie bardzo...
Można przesadzić z tą maseczką? Czasami jak chcę mieć ładną skórę na jakieś spotkanie to nakładam ja 2 razy dziennie... Wiem, że to raczej za dużo, ale skórę mam po niej taką ładną....

Aha. Mam zamiar kupić tonik 6% PHA chyba z Biochemii. Bo te kwasy chyba będą najlepsze dla tych moich polików...
Mniej więcej tak to wygląda... Co o tym wszystkim myślicie?
Dodaje zdjątko
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:17   #2949
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Witam
Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu czytam forum, ale akurat na tym wątku jestem nowa.
No więc tak: cera raczej sucha, bardzo wrażliwa, ale na nosie wągry (ogólnie z tendencją do zapychania).

Na razie ostrożnie podchodze do tych wszytskich specyfików... Stosuje tylko maseczkę aspirynową.
Moja pielęgnacja wygląda tak:
Wieczorem:
-maseczka, robię nią też peeling
-krem (miałam różne, ale nadal szukam..) ostatnio miałam próbki cold cream avene.
I tyle na noc.
Rano:
- twarz przecieram wodą termalną Avene
- filtr- emulsja Avene do cery tłustej i mieszanej

mniej więcej tak to wygląda..
U mnie sprawdza się zasada: "im mniej tym lepiej". Mam jednak pare "ale"...
1. Ten filtr nie jest dla mnie dobry, potrzebuje takiego do suchej skóry...
2. Szukam jakiegoś oleju do mycia (po większości sklepowych i drogeryjnych moja twarz robi się nadwrażliwa).
3. Szukam jakiegoś kremu z prostym składem, ale żeby dobrze nawilżał. Może być nawet trochę tłustszy...

Fajnie by było gdyby te wyżej wymienione (poszukiwane) kosmetyki nie zapychały...

4. Czy mogę maseczkę a. stosować codziennie? Mam bardzo wrażliwe policzki. Możliwe, że to skaza białkowa, więc na jakiś czas ograniczam "białe" jedzenie. Co mam więc dodawać do maseczki aspirynowej zamiast jogurtu? Z samą wodą to chyba nie bardzo...
Można przesadzić z tą maseczką? Czasami jak chcę mieć ładną skórę na jakieś spotkanie to nakładam ja 2 razy dziennie... Wiem, że to raczej za dużo, ale skórę mam po niej taką ładną....

Aha. Mam zamiar kupić tonik 6% PHA chyba z Biochemii. Bo te kwasy chyba będą najlepsze dla tych moich polików...
Mniej więcej tak to wygląda... Co o tym wszystkim myślicie?
Dodaje zdjątko
Jeśli chodzi o krem nawilżający polecam Physiogel, on jest m.in do skóry wrażliwej, alergicznej i cudownie nawilża. Długo szukałam porządnego nawilżacza i ten jest super
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 16:21   #2950
nalewka-an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję Agnieszka za odpowiedź, dokupię sobie jeszcze olej jojoba i mam nadzieję,że uda mi się zapanować nad buzią
__________________
.
nalewka-an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 16:48   #2951
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Exclamation Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam J
Mam 21 lat, cerę (raczej) tłustą, trądzikową, lekko wrażliwą , sporo zaskórników, rozszerzone pory, wągry na brodzie, nosie i jego okolicach J wciąż pojawiają mi się wypryski :/

Obecnie moja pielęgnacja wygląda tak:
Rano: żel Ziaja HCL + krem cetaphil

Popołudniu: zmywam makijaż (zwykle maluję tylko rzęsy) i przecieram twarz płynem micelarnym Ziaja Sopot SPA

Wieczorem: znów Ziaja i maść Skinoren (od dzisiaj zaczynam, wcześniej Epiduo)

Co 4 dni peeling enzymatyczny Ziaja HCL + maseczka: na zmianę orzeźwiająco-oczyszczająca St. Ives lub Bielenda Eco-Care Bioorganiczna maseczka z zieloną glinką Anti-Stress

Chciałabym uzupełnić pielęgnacje o krem/serum z antyoksydantami do używania rano. Najlepiej z biochemi urody lub zrób sobie krem. Podobno fajne jest LEMON (bu), ale chciałam używać go na dzień i nie wiem... Proszę o pomoc gdyż sama sobie niestety jeszcze nie radzę L za dużo tego jest a ja już chcę zacząć moją przygodę z biochemią J A może jakieś wskazówki co do maseczek?? Też mam zamiar jakieś zamówić z bu albo zrk, ale jeszcze się nie zdecydowałam J

Edytowane przez klaudia_13
Czas edycji: 2010-01-12 o 16:50
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 21:22   #2952
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak robisz na dzien makijaz, to raczej uzywanie pod niego serum Lemon bedzie raczej .... To jest typowo olejowa formuła, więc po nałożeniu serum wygląda się tak jak po posmarowaniu olejem zwykłym
Chyba ,ze sie nie malujesz to ok. Chociaz i tak bardziej polecam serum uzywac w nocy, bo wtedy skora znacznie bardziej je wykorzysta.

Mozesz zamowic na BU tonik 10%AHA BHA, peeling enzymatyczny bromelaninowy, maseczka wulkaniczna jest raczej srednia i nie oczyszcza zbyt mocno, wiec z BU maseczek nie polecam.
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 12:32   #2953
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziekuje thefit
nie maluje się na codzień szukam dla siebie kremu lub serum ktore mogłabym stosować na dzień bo na noc musze używać ten Skinoren :/
Dobry pomysł z tonikiem z kwasami bo chciałam sobie zeobić nimi kuracje ale już nie zdąze przed wiosną ;/ a taki tonik to chyba bezpieczna alternatywa??
Jeszcze baaaardzo mało znam się na biochemi ale już powoli zaczynam zgłębiać jej tajniki
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 21:54   #2954
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

klaudia - ja mam podobny typ cery - mieszana, miejscami przesuszona, wypryski i przebarwienia po nich i lemon dobrze robi skórze, mam wrażenie, że działa również rozjaśniająco na przebarwienia (spektakularnych efektów nie ma, ale zawsze coś), ale na dzień to raczej trudno go używać... chyba, że nie trzeba z domu wychodzić
no po prostu tłuścioch na twarzy, i wchłania się długo, więc nawet jeśli nie nakładasz makijażu, to lampa gwarantowana

a może spróbuj pilingu enzymatycznego z BU (ja próbowałam ananasowego)- mam wrażenie, że jest trochę silniejszy (w pozytywnym znaczeniu) niż ten z Ziaji
co do maseczki wulkanicznej to zgodzę się z thefit, ze nie oczyszcza raczej, ale wygładza buźkę
__________________



Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2010-01-13 o 21:55 Powód: dopisek
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 23:49   #2955
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.

Edytowane przez The light
Czas edycji: 2010-01-16 o 20:29 Powód: brak odpowiedzi
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:18   #2956
Peggys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
OGROMNY problem z doborem kremu

Witam.
Od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć odpowiedniego kremu dla siebie,ponieważ chyba wszystko mnie zapycha.
Wiem że jest zima i szalejące mrozy,ale jak na razie stosuję ciągle nieprzerwanie Humektan (na dzień i na noc ),ponieważ tylko on zdaje się nie być inwazyjny dla mojej twarzy, a buzia nie tłuści się aż tak pod pudrem. ( po wszystkich innych kremach mam wrażenie 'ciasta na twarzy' ;| )
Ostatnio przełamałam się i kupiłam w rossmanie żel Palomy zawierający 98 % aloesu,wychwalany na kwc.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-24911-opis-Unicolor-Paloma-Aloe-First-Aid-Zel-Aloe-Vera-Aloesowa-pierwsza-pomoc.htm

Na opakowaniu pisze,iż stosowany podczas mrozów spełni rolę ochronną, więc pomyślałam iż będzie to dobra alternatywa dla ciężkich i tłustych zimowych kremów. (których wystrzegam się jak ognia)
Po kilku dniach wydaje mi się jednak że jednak i on mnie zapchał.
Jestem załamana,naprawdę już nie wiem co stosować.
Będę wdzięczna za pomoc
Peggys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:59   #2957
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: OGROMNY problem z doborem kremu

Humektan mnie zapchał. Aloes Palomy masakrycznie mnie zapchał.

Teraz używam kremu Ziaja Med, który jako jedyny - sposród setek przetestowanych - mnie nie zapchał i całkiem nieźle nawilżył. Mimo, że nie mam problemu z trądzikiem różowatym, sprawdza się rewelacyjnie - bardzo ładnie łagodzi cerę. Gorąco polecam - cena ok. 10 zł (ja zamawiam w doz). Z tego co widzę, to całą seria Ziaja Med ma w KWC super recenzje, więc warto się skusić.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...draznienia.htm
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 09:39   #2958
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Witam!!
Nowy rok się rozpoczyna i postanowiłam zacząć mądrze pielęgnować swoją cerę, tym bardziej ,że niestety już 30 lat:-(
Dlatego bardzo proszę Was o pomoc!
Cera bardzo sucha, wrażliwa, zero zapychania i pryszczy
-mycie twarzy Babydream
- demakijaż oliwką Babydream dla kobiet w ciąży
-krem Retin-A 2-3 razy w tyg po nałożeniu szczypie po godzinie nakładam krem
Emolium krem specjalny
dodam że Physiogel ,kremy z BD, Ziaja Med, Oilatum soft, Humektan nie nawilżają mnie .
filtr z BD 50
- Rano Juwit C
-podkład Pharmaceris
- tonic z Rossmana
- peeling z aspiryny
Myślę aby również zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy i coś z Mazideł ale nie wiem co wybrać ????
Pozdrawiam cieplutko!
Nikt mi nie odpowie
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 13:09   #2959
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Nikt mi nie odpowie
Myślę że pielęgnacja ok, jeśli chcesz kupić coś z mazideł lub BU musiałabyś powywalać część rzeczy bo mogłoby się tego wszystkiego za dużo zrobić. Pozużywaj to co masz, a potem sukcesywnie można wprowadzić zmiany na bardziej naturalne.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Witam

U mnie sprawdza się zasada: "im mniej tym lepiej". Mam jednak pare "ale"...
1. Ten filtr nie jest dla mnie dobry, potrzebuje takiego do suchej skóry...
No to wypróbuj jakiś do skóry suchej, ale pamiętaj że filtr to nie nawilżacz, do nawilżania musisz mieć krem.

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
2. Szukam jakiegoś oleju do mycia (po większości sklepowych i drogeryjnych moja twarz robi się nadwrażliwa).
Polecam olejki myjące z BU. Rewelacja.

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
3. Szukam jakiegoś kremu z prostym składem, ale żeby dobrze nawilżał. Może być nawet trochę tłustszy...
Może Babydream z nagietkiem, coś z Ziaji med, a z droższych Avene HOR, LRP Hydrahase albo Hydreane Riche.. Dużo jest fajnych kremów i niekoniecznie trzeba na nie wydawać fortuny.


Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
4. Czy mogę maseczkę a. stosować codziennie? Mam bardzo wrażliwe policzki. Możliwe, że to skaza białkowa, więc na jakiś czas ograniczam "białe" jedzenie. Co mam więc dodawać do maseczki aspirynowej zamiast jogurtu? Z samą wodą to chyba nie bardzo...
Można przesadzić z tą maseczką? Czasami jak chcę mieć ładną skórę na jakieś spotkanie to nakładam ja 2 razy dziennie... Wiem, że to raczej za dużo, ale skórę mam po niej taką ładną....
OMG, maseczke stosuj raz, góra 2 razy w tygodniu, a i z tym przy Twojej cerze bym uważała!

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Aha. Mam zamiar kupić tonik 6% PHA chyba z Biochemii. Bo te kwasy chyba będą najlepsze dla tych moich polików...
Warto spróbować.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 09:18   #2960
satsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Niedługo zamierzam zaprzyjaźnić się z kwasami, ale mam pytanie. Który będzie dla mnie lepszy przy trądziku i przebarwieniach? BHA 2% czy PHA 6 %?
I czy babydream 50 + będzie odpowiedni przy BHA?
Wiem, że pytania mogą wydawać się śmieszne, ale to moje początki z kwasami
satsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 11:22   #2961
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dopiero co zaczynam swoja przygode z biochemia. Mam zamiar zlozyc zamowienie na mazidlach i w zwiazku z tym prosze o rade.
Mam cere naczynkowa, wrazliwa, mieszana ze sklonnoscia do przesuszania(lecze tradzik grudkowo-krostkowy).
Zamierzam kupic: hydrolat z kocanki, macerat z kasztanowca i olej z nasion czarnej porzeczki(chce stosowac naprzemiennie z maceratem z kasztanowca na noc).
Rano uzywam nowego filtra avene 50+(ten z pompka).
Moze jakies inne propozycje?
Bede wdzieczna i czekam cierpliwie
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 15:32   #2962
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez satsu Pokaż wiadomość
Niedługo zamierzam zaprzyjaźnić się z kwasami, ale mam pytanie. Który będzie dla mnie lepszy przy trądziku i przebarwieniach? BHA 2% czy PHA 6 %?
I czy babydream 50 + będzie odpowiedni przy BHA?
Wiem, że pytania mogą wydawać się śmieszne, ale to moje początki z kwasami
BHA jest mocniejszy więc bym go wzięła. PHA jest raczej dla suchych czy naczynkowych cer dla których inne kwasy są za mocne.
Z filtrami to rosyjska ruletka, więc jedyny sposób żeby znaleźć ten właściwy to metoda prób i błędów.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 22:14   #2963
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam! Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc doświadczonych biochemicznie wizażanek w doborze mojej pielęgnacji Jestem raczej z tych zielonych.

Mam 33 lat, cerę suchą, często odwadniającą się, bez pryszczy i większych zaskórników, za to z pierwszymi zmarszczkami i kilkoma przebarwieniami, którym wypowiedziałam walkę. Problemem są też częste przesusze, na które nie znalazłam jeszcze dobrego sposobu. Od dwóch lat traktowałam swoją cerę na noc Dirosealem, Ysthealem, na zmianę z serum 3 Rose z BU lub olejami z kwasem hialuronowym. Na dzień Flavo-C z BU i Avene 50+. Nie jestem do końca zadowolona ani z antyprzebarwieniowego i antyzmarszczkowego działania, ani z nawilżenia (ostatnio cera zrobiła mi się wyjątkowo sucha). Na pierwsze zdobyłam więc Zorac, a na drugie emulsję przeciwzmarszczkową Ava Mustela, postanowiłam też dawać pod filtr odrobinę oleju. Została mi też jeszcze tubk Ystheala. No i nie wiem jak to teraz stosować. Co o tym sądzicie?
Dzień:
Serum Flavo-C + kropla oleju, na to filtr 50+
Noc:
1-2 w tygodniu Zorac, 2-3 razy Ystheal, pozostałe noce Ava Mustela albo olej

No właśnie ile razy w tygodniu Zorac i Ystheal? Czy, w związku z przesuszami, kłaść jeszcze na Zorac jakiś nawilżacz? A może używać tylko Zorac do wiosny, a potem jak już będzie za dużo słońca, przerzucić się na Ystheal?

Przepraszam za ten natłok pytań. Nie mam żadnego doświadczenia z aptecznymi retinoidami. Najbardziej boję się suchości i zrobienia krzywdy delikatnej skórze wokół oczu (na retinaldehyd reaguje bardzo dobrze, ale Zoraca się boję). Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2010-01-22 o 22:16
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 09:42   #2964
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam. Przepraszam że tu piszę z tym problemem ale kompletnie nie weidziałam gdzie to umieścić a nie chce nowego wątku zakladać.

Otóż dysponuję kwasem hialuronowym SLMW i mam w związku z tym pytanie: czy mogę na jego bazie zrobić taki żel hialuronowy jak z kwasu wielkocząsteczkowego i stosować go samodzielnie?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:45   #2965
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Mam pytanie zamierzam kupić sobie wit C Juvit i chciałam się zapytać czy mogę używać ją na całą twarz i czy jak będę używać jej na noc czy wskazane jest używać filtry? Dużo osób zachwala tutaj filtr Babydream, czy to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm
Jaki mogłybyście jeszcze doradzić tak do 30 zł?
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 07:40   #2966
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
prośba o porade

Zakupiłam comfortpeel Lierac. Pięknie nawilża i wygładza (kwas glikolowy, mocznik) ale po 4 dniach wyskoczyły mi małe krostki. Czy to może być "zasługa" parafiny w składzie (zapycha mnie przy dłuższym stosowaniu). zastanawiam sie nad nightpeel, który tej parafiny nie ma. Zalezy mi na kuracji AHA od czasu do czasu bo effaclar (BHA) słabo działał i raczej wysuszał co przy kaloryferach, klimatyzacji w pracy zupełnie mi nie na rekę. Poprosze o opinie bo nie wiem czy jest sens wywalać koleją 100 zł. Kiedys uzywałam kwasu glikolowego w Dicnealu i Lysanelu (SVR) i było OK, chociaz Diacneal troche podrazniał.
Linki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...stosowania.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-8...-Nightpeel.htm

Mam tez pytanie o porównanie kosmetyków z retinoidami. Uzywałam locacidu (tretinoina) ale chce zrezygnować, bo mogłam tosowac tylko raz w tygodniu (łuszczenie niemiłosierne).
Zakupiłam Eluage (kwas haliuronowy), to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...budowujacy.htm
ale cera rano po nim jakaś zmarnowana.
Mam tez koncentrat z większą ilością kwasu hialuronowego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...budowujacy.htm
Czy moge go używac na całą twarz? Czy może być lepszy?

Tak sie tez zastanawiam czy retinaldehyd z Avene tak ze 3 razy w tygodniu (pod oczy częściej) da lepszy rezultat niz tretinoina w locacidzie raz w tygodniu ?

Prosiłabym tez o wskazanie jakiegoś produktu z kwasem BHA, który uzupełnił by działanie AHA a mógłby byc uzywany stale (bo AHA działaja tylko jakis czas) ale innego iz effaclar.

Mam troche wiedzy, ale za mało i stąd bardzo prosze osoby doświadczone i znające sie na składach kosmetyków o ocenę. Kosmetyczki pojęcia nie mają.

Edytowane przez alice'
Czas edycji: 2010-01-26 o 07:43
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:52   #2967
Ulina2000
Raczkowanie
 
Avatar Ulina2000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie. Będę wdzięczna za podpowiedź w czym tkwić może mój błąd w pielegnacji. Czytam od kilku tygodniu już forum biochemiczne i wprowadziłam zmiany w pielegnacji. Na razie efekt jest taki, że faktycznie skóra na twarzy zrobiła mi sie gładka w dotyku jak aksamit (wcześniej czułam pod palcami raczej skóre gada). Ale za to twarz mnie strasznie szczypie i stała się wrażliwa praktycznie na każdy nakładany kosmetyk. Czym to załagodzić?

CERA mieszana, raczej ze skłonnością do przesuszonej, ale z rozszerzonymi porami i zaskórniaczkami oraz małymi niespodziankami od czasu do czasu. Szybko czerwieniąca się. Jasna, piegowata, 34 - letnia.

PIELĘGNACJA RANO
Bez mycia - Hydrolat geraniowy
Potem - Krem intensywnie nawilżający noblesse Dermika
Przed wyjściem - LRP Athelios +50 - Creme Foundante
Puder bambusowy (jedwab+owies)

PIELĘGNACJA WIECZOREM
Mycie - Olejek myjący - bezzapachowy - BU
Po myciu - Hydrolat geraniowy
Na koniec - krem Dermiki Retinol Inteligentny, czasem pomieszany z żelem hialuronowym z alantoiną i pantenolem 5%

2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny DERMIKA Meritum
Ulina2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 13:20   #2968
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, mam cały arsenał, ale potrzebuje rady co z czym łączyć

czy moge używać:
rano:
-hydrolat oczarowy, na to humektan (mozna pomieszać z żelem h. z BU?)
- filtr bioderma 40
- podkład EDM i puder bambusowy z BU


Po przyjściu do domu zmywam wszystko olejkiem pomarańczowym, przecieram hydrolatem oczarowym.

2 razy w tygodniu używam toniku z kwasami aha/bha 10% z BU,
mam też acne derm i diacneal, ale nie wiem czy mogę używac teraz kiedy dodałam do pielęgnacji tonik z kwasami?

do nawilzania w noce bez kwasów mam dermedic hydrain2. nadal szukam dobrego nawilżacza.

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki bo nakupowałam tych specyfików i chciałabym je dobrze wykorzystać


EDIT: nie napisałam jaką mam cere
Trądzikową, roszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia :/
już okres dojrzewania mam za sobą, także nie jest tak źle generalnie cera problemowa :/
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga

Edytowane przez Ag4
Czas edycji: 2010-01-26 o 13:21
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:03   #2969
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przepraszam, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, czy przy stosowaniu juvitu C trzeba stosować filtry? Nawet jeśli posmaruje się na noc? Proszę o odpowiedź I czy ktoś stąd go stosował? Jak efekty?
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:14   #2970
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: prośba o porade

mnie takie małe krostki powychodziły po tym kremie i tym nie wiem czy to nie było uczulenie. Co do reszty pytań niestety nie pomogę, kompletnie się na tym nie znam
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.