storczyk (orchidea) cz.III - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-05, 12:27   #4561
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwus07 Pokaż wiadomość
jeżeli cattleya będzie w posadzona w kawałku drewienka to musisz bardzo delikatnie wyjąć go stamtąd. ja w ten sposób straciłam 2 kwiatki... korzenie były zgniłe ;(
Mają być bez pędów więc mam nadzieję że nic im nie będzie
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-03-05 o 12:35
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:17   #4562
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Bianeczkaa owszem to fajnie jak rosną keiki pod warunkiem ze mamusia nie umiera, jak będzie miał korzenie jak pisałam to je oddziel, ew rany zasyp węglem aptecznym, masz pewnie phalenopsisa różowego, te storki to moi ulubieńcy.
Co do flakowatych liści to możesz na nie robić pkłady z mokrych ręczników papierowych, może nabiorą jędrności po kilku dniach, tygodniu, a tego co go przesadziłaś i powycinałaś mu co nieco korzeni to teraz ze 2 tyg nie podlewaj, by rany po cięciu się zabliźniły, inaczej mogą korzenie gnić
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:24   #4563
sylwus07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
GG do sylwus07
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Muszę się wam pochwalić... moja kolekcja znowu się powiększyła o nowe nabytki i w tej chwili mam:
dendrobium nobile - 5 szt.
miltonia - 1 szt
oncidium - 2 szt
cymbidium - 2 szt
cambria - 3 szt.
ludisie red velvet - 1 szt.
dendrobium phalaenopsis - 2 szt.
cattleya - 2 szt. (ale umierają mi )
phalaenopsis - chyba 20 szt.

dzisiaj od rodziców dostałam zakaz kupowania kwiatów.. jakich kolwiek
__________________
zjechać do 50 -->> nie zjeżdżam ;(
zapisać się na siłownię -->> chodzę 3 tydzień.. ;D
iść na budownictwo
sylwus07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 15:02   #4564
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Bianeczkaa owszem to fajnie jak rosną keiki pod warunkiem ze mamusia nie umiera, jak będzie miał korzenie jak pisałam to je oddziel, ew rany zasyp węglem aptecznym, masz pewnie phalenopsisa różowego, te storki to moi ulubieńcy.
Co do flakowatych liści to możesz na nie robić pkłady z mokrych ręczników papierowych, może nabiorą jędrności po kilku dniach, tygodniu, a tego co go przesadziłaś i powycinałaś mu co nieco korzeni to teraz ze 2 tyg nie podlewaj, by rany po cięciu się zabliźniły, inaczej mogą korzenie gnić
wydaje mi się, że to co obcięłam było już martwe, strasznie twarde, a te liście zwiędłe umyłam mocna namydlonym wacikiem bo boję sie że to robactwo jakieś. Nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie ten pachnący.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

W ogóle to rozsadziłam jednego storczyka bulwiastego, ma żółte drobne kwiatki w bordowe cętki. Później zobaczyłam, że trochę źle to zrobiłam bo wsadziłam po jednej bulwie a powinno się co najmniej 3, ale roślina się ukorzeniła, jedna już nawet wypuściła nową bulwę i w drugiej coś odrasta ale jeszcze nie widzę czy to bulwa czy co Poza tym sporo urosły i wypuściły nowe liscie więc może nie będzie tak źle tylko ciekawe kiedy będą kwitły, pewnie nie prędko
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 15:57   #4565
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

widzialam dzis w learoy merlin storczyki xl byly bardzo duze, kwiate etz oblrzymie i byla wsrod nich krowka,ale 50zł takie cacko
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 10:35   #4566
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

bichett, ten Twój nowy storek zazdroszczę.
Ja właśnie swoje dziś podlewałam i zrobiłam fotki. Pochwaliłabym się, ale nie mam kable
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 11:29   #4567
zakochana:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam ponownie Dziewczyny mój storek nie przetrwał tzn został po nim jeden liść który jet na zdjęciach...ostateczna diagnoza...przegnicie...n ic nie pomogło nie podlewanie go i trzymanie nad grzejnikiem musieli przesadzić z wodą w sklepie ...ale wracając do tego liścia...to jedyne co zostalo po tym storczyku i nie wiem jak z nim dalej potępować...od miesiąca stoi w wodzie...nie żółknie ani nic złego się z nim nie dzieje...ale korzonków też nie wypuścił ...nie wiem co robić z nim dalej...nie wiem czy dobrze robie że trzymam go w wodzie ...chciałabym aby ten liść się rozwinął i ten storczyk w przyszłości dalej cieszył moje oczy ale nie wiem jak tego dokonać pomóżcie, proszę a wręcz błagam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (103,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (87,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (89,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (96,1 KB, 26 załadowań)
__________________
mój meil: bandziorek0001@wp.pl
zakochana:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 11:31   #4568
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

jeden ze stroczyków z OBI (nigdy więcej nie kupię tam kwiatów), który był bliski umarcia wypuszcza kilka nowych korzonków Przed południem ma dużo słońca więc trochę ciepełko, później jest dość jasno a w nocy delikatny chłodek.
No i do tego hibiskus wypuszcza mnóstwo pączków, szkoda, że kwitnie tylko jedną dobę.

I mam jednego zdechlaka Zgniły mu wszystkie korzenie, dość szybko po tym jak go przyniosłam do domu. Niby jeden nowy wypuszcza, robię mu okłady... trzymam za niego kciuki bo miał piękne, intensywnie pachnące frezją kwiatki
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 11:34   #4569
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja moje wczoraj podlewałam. Kochana Mama mi użyczyła wody z filtra, dałam jej trzy butle po wodzie destylowanej i mi nalała. U mnie póki co jedyne co kwitnie, to falek od TŻ na walentynki. Tak to same liście, ale już puszczają łodyżki i pąki, więc niedługo będą kwitły

W ogóle wróciliśmy z TŻ przed chwilą z Leroya i tam jest wysyp storczyków Były Vandy, ale drogie, prawie 175zł a takie same widziałam około 3 miesiące temu w Castoramie za 99zł..

No i pełno falków, ceny od około 21 zł do 50zł. Te 50 to za giganty, które nie były tylko białe albo różowe. Było pełno kolorów do wyboru. Nacieszyłam oczy i poszliśmy

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2011-03-06 o 11:37
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 11:34   #4570
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez zakochana:) Pokaż wiadomość
Witam ponownie Dziewczyny mój storek nie przetrwał tzn został po nim jeden liść który jet na zdjęciach...ostateczna diagnoza...przegnicie...n ic nie pomogło nie podlewanie go i trzymanie nad grzejnikiem musieli przesadzić z wodą w sklepie ...ale wracając do tego liścia...to jedyne co zostalo po tym storczyku i nie wiem jak z nim dalej potępować...od miesiąca stoi w wodzie...nie żółknie ani nic złego się z nim nie dzieje...ale korzonków też nie wypuścił ...nie wiem co robić z nim dalej...nie wiem czy dobrze robie że trzymam go w wodzie ...chciałabym aby ten liść się rozwinął i ten storczyk w przyszłości dalej cieszył moje oczy ale nie wiem jak tego dokonać pomóżcie, proszę a wręcz błagam
z samego liścia niestety nic już nie będzie możesz go wyrzucić.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 17:05   #4571
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez zakochana:) Pokaż wiadomość
Witam ponownie Dziewczyny mój storek nie przetrwał tzn został po nim jeden liść który jet na zdjęciach...ostateczna diagnoza...przegnicie...n ic nie pomogło nie podlewanie go i trzymanie nad grzejnikiem musieli przesadzić z wodą w sklepie ...ale wracając do tego liścia...to jedyne co zostalo po tym storczyku i nie wiem jak z nim dalej potępować...od miesiąca stoi w wodzie...nie żółknie ani nic złego się z nim nie dzieje...ale korzonków też nie wypuścił ...nie wiem co robić z nim dalej...nie wiem czy dobrze robie że trzymam go w wodzie ...chciałabym aby ten liść się rozwinął i ten storczyk w przyszłości dalej cieszył moje oczy ale nie wiem jak tego dokonać pomóżcie, proszę a wręcz błagam
jęli już to bym go wsadziła w ziemię, może coś będzie bo wygląda, że to nie jest sam liść, poza tym by umarł a tak siętrzyma, ale jak będzie za dużo wody to nie puści korzeni
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-03-06 o 17:07
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 22:36   #4572
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez zakochana:) Pokaż wiadomość
Witam ponownie Dziewczyny mój storek nie przetrwał tzn został po nim jeden liść który jet na zdjęciach...ostateczna diagnoza...przegnicie...n ic nie pomogło nie podlewanie go i trzymanie nad grzejnikiem musieli przesadzić z wodą w sklepie ...ale wracając do tego liścia...to jedyne co zostalo po tym storczyku i nie wiem jak z nim dalej potępować...od miesiąca stoi w wodzie...nie żółknie ani nic złego się z nim nie dzieje...ale korzonków też nie wypuścił ...nie wiem co robić z nim dalej...nie wiem czy dobrze robie że trzymam go w wodzie ...chciałabym aby ten liść się rozwinął i ten storczyk w przyszłości dalej cieszył moje oczy ale nie wiem jak tego dokonać pomóżcie, proszę a wręcz błagam
Podziwiam Twoją determinację, wielki ukłon, może Ci sie uda bo jest tam chyba kawałek stożka wzrostu, ja wolę nic nie radzić, sama walczę o jednego takiego ale ma 2 liście. Wallczysz o niego jak lwica, powinny to widzieć wszystkie babeczki co traktują te kwiaty jako jednorazowe i po kwitnieniu wywalają je do śmieci, a są takie "mądre" panie. powodzenia, jestem z Tobą duchem, by Ci się tylko udało
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 07:56   #4573
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

zakochana tak jak piszą dziewczyny, spróbuj go zasadzić trzymam kciuki, żeby udało Ci się go uratować
L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 08:33   #4574
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

hmmm ja tez kupilam w OBI dwa storczyki i tak jeden -przesylam fotki- mial na korze tak jakby grzyba i na korzeniach sa jakby plamki niewiem nadzieje ze te plamki to nic strasznego, zobaczcie fotki i doradzcie co robic czy wystarczy tylko przesadzenie?
a w tym drugim to byla plesn na korze i tez chyba trzeba przesadzic w nowa doniczke.
i tak mi sie wydaje ze tam to oni sami rozsadzaja bo byly duze storczyki i normalnie by mialy 2 galezie ale ucinaja i byla tylko jedna galez i tego jak dzis wyjelam z doniczki to miedzy korzeniami mial gabke;/ masakra jak co dajcie znac co robic, mam nadzieje ze dojrzycie ale moj aparat jest nie zategi irobie komorka fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P070311_09aa.jpg (26,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P070311_09.20_[01].jpg (37,6 KB, 45 załadowań)
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 09:04   #4575
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Malina666 Pokaż wiadomość
hmmm ja tez kupilam w OBI dwa storczyki i tak jeden -przesylam fotki- mial na korze tak jakby grzyba i na korzeniach sa jakby plamki niewiem nadzieje ze te plamki to nic strasznego, zobaczcie fotki i doradzcie co robic czy wystarczy tylko przesadzenie?
a w tym drugim to byla plesn na korze i tez chyba trzeba przesadzic w nowa doniczke.
i tak mi sie wydaje ze tam to oni sami rozsadzaja bo byly duze storczyki i normalnie by mialy 2 galezie ale ucinaja i byla tylko jedna galez i tego jak dzis wyjelam z doniczki to miedzy korzeniami mial gabke;/ masakra jak co dajcie znac co robic, mam nadzieje ze dojrzycie ale moj aparat jest nie zategi irobie komorka fotki
dlatego nie kupuję roślin w obi robią tam z nimi co chcą
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 09:15   #4576
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

no totalny szajs i wogole chyba przesadze w nowa doniczke i kore choc wyczytalam w necie ze to grzybni mikoryzowa niby przyjazna, ale i tak musze przesadzic oby dwa bo i pognile i suche korzenie, coz szkoda tylko storczykow w tych hipermarketach
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 11:37   #4577
sylwiajasinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Smile Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Czesc dziewczyny mam pytanko kiedy odciąć keik od matki i wsadzić go do nowego podłoża ???????????
sylwiajasinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 12:20   #4578
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwiajasinska Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny mam pytanko kiedy odciąć keik od matki i wsadzić go do nowego podłoża ???????????
jak będzie miał z 3 korzonki

u nas też wysyp w Castoramie mam 1 nowego za 18,90 i mąż kupił mojej mamie Elegant beauty na dzień kobiet jak ja zazdroszczę, chciałam się zamienić ale niestety kosztowały coś ok 50zł. Podjadę za 2 tygodnie, może wtedy przecenią i wtedy mi się uda kupić
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 12:45   #4579
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Nie ma znaczenia czy to obi, castorama, LM czy inny sklep, nawet w kwiaciarniach potrafió gówno sprzedawać, zależy wszystko od tego kto się zajmuje w danym sklepie kwiatami i jak do nich podchodzi. Wiem co piszę bo kupuje w różnych sklepach w różnych miastach po trasie między Łodzią a zakopanym. I tak np obi w Krakowie tragedia, skwaty gniją, obi w Łodzi rewelacja, pani zawsze ta sama przy kwiatach i widać że myśli co robi a nie leje wody np do stożka, częstochowa LM i kraków tragedia, castoramy w łodzi 2 różne i w jednej szajs a w 2 rewelacja, ogólnie ja już wiem gdzie kupić warto a gdzie jest to ryzykowne, ale i tak ryzykuje czasem. Ostatnio zakupiony na allegro Karin Aloha u pani Isabell z którego tak się cieszyłam miał wełnowce, niewiele, ale miał i kwiaty zaczęły się sypać, robactwo na pączkach siedziało. Więc tak jak piszę nie ma regóły Obi Obiemu nie równe, wszystko zależy jak tam wywiązują się ze swoich obowiązków pracownicy. Ja uwielbiam jedno obi w łodzi i castorame.
Gąbka, styropian czy wata mineralna jest często w podłożu, jest stosowana w uprawie storczyków i nie jest dla nich szkodliwa.
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 13:08   #4580
nieinna
Raczkowanie
 
Avatar nieinna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 118
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez gusiak23 Pokaż wiadomość

u nas też wysyp w Castoramie mam 1 nowego za 18,90 i mąż kupił mojej mamie Elegant beauty na dzień kobiet jak ja zazdroszczę, chciałam się zamienić ale niestety kosztowały coś ok 50zł. Podjadę za 2 tygodnie, może wtedy przecenią i wtedy mi się uda kupić
Kupowałam w casto w piątek - też udało mi się dorwać Elegant beauty - jedną jedyna chyba na siedem stojaków... i była w tej samej cenie co reszta, czyli coś koło 19 zł.

W ogóle to....dawno tutaj z Wami nie rozrabiałam, ale podglądam regularnie
nieinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 16:58   #4581
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

bichett a mozesz podac adres ktore obi i castorama w Lodzi?? lub napisz mi na PW
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:06   #4582
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Obi na wylocie z Łodzi to na ul Aleksandrowskiej a castorama na Włókniarzy ta przy prakticerze i kauflandzie, na przeciwko reala, a fiołki afrykańskie moja mama kupuje w kauflandzie jak się leci na konstantynów łódzki bo tam często kwitnące jeszcze są na wyprzedaży za 90 czy 99gr.
W ten weekend w Óodzi ma być ponić wystawa storczyków, w ogrodzie botanicznym, mam zamiar się wybrać, zobaczymy.
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:31   #4583
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

gusiak - i Ty mi nie piszesz, że u nas w Castoramie wysyp! Ja już po sklepach nie chodzę ale TŻta wyślę, może uda mu się wybrać coś ładnego?
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 18:07   #4584
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dzisiaj pani do mnie dzwoniła czy wysyłać storczyka czy nie, ale kazałam wysyłać jajko bym zniosła jakbym miała czekać do wiosny!

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

U mnie w tesco też wysyp, ale pewnie dzał będzie jutro ale ja powiem tż żeby mi krem za 60 zł zafundował, storczyki kolejne muszą poczekać, nie ma miejsca na parapecie. Na razie kiełkują pomidory
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 19:19   #4585
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

bichett taa nie zartuj a skad to wiesz w sobote i niedziele bedzie?
jaaa JA tez musze byc
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 20:08   #4586
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

U mnie tez wysyp, nawet sie pojawily Katleje i cymbidia ale ja sie boej czy dam rade to utrzymac przy zyciu wiec raczej sie wycofam. Staram sie opanowywac no i pomaga mi w tum determinacja moich domownikow ktorzy zaczynaja powolutku otwierac nowe paczki i puszczac nowe pedy W sobote bedzie sesja - roz kropkowany i vulystekeara powinny juz miec kilka kwitkow otwartych, krowka w pelnym rozkwicie
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 20:12   #4587
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

tu masz link do wystaw, może się spotkamy
http://www.orchidsklepik.pl/nowosci.php
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 20:36   #4588
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
U mnie tez wysyp, nawet sie pojawily Katleje i cymbidia ale ja sie boej czy dam rade to utrzymac przy zyciu wiec raczej sie wycofam. Staram sie opanowywac no i pomaga mi w tum determinacja moich domownikow ktorzy zaczynaja powolutku otwierac nowe paczki i puszczac nowe pedy W sobote bedzie sesja - roz kropkowany i vulystekeara powinny juz miec kilka kwitkow otwartych, krowka w pelnym rozkwicie
Ja też się zbieram na sesję od Bożego Narodzenia kwitnie u mnie w tej chwili prawie wszytko (a dorobiłam się już 21 sztuk, nie kwitną teraz 3 falki i 2 cymbidia- ale puściły nowe przyrosty więc chyba i kwiaty z nowych bulw będą) Biały "mamut" kwitł na święta jak oszalały na 2 łodygach- 14 kwiatów wielkich jak talerze - odkłdałam fotografowanie z dnia na dzień i... juz za późno, przekwitł juz różowy "zwiślak", i biały z 3 łodygami i rózową warżką, poszło 3-cie kwitnienie "pierwszego synusia".
Wiec może się zbiorę i zmobilizuję.

martwi mnie tylko, ze jak teraz wszystkie kwitną (nawet "Głupi Jasio" się wziął i zakwitł jak człowiek a nie jak wyżyut sumienia), to na lato będę miała puste parapety a na nich tylko "sałatę".

Swoją drogą- co to jest że kwiatki kupowane w tak różnym czasie kwitną wszystkie na raz
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 20:46   #4589
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

pamiętacie jak pisałam o storczyku, któremu końcówka łodygi rozdwoiła się?
Jedna część kwitnie a druga zbiera siły Poza tym on nieprzerwanie kwitnie od marca/kwietnia ubiegłego roku Chciałabym, aby trochę korzenie zapuścił, bo kiepsko mu to idzie.

A tak bez zmian. Wszystkie wypuszczają nowe liście i trochę korzeni. Niech zbierają siły na lato
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 06:55   #4590
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

u mnie wygląda na to, że lato spędzę z sałatą - ależ mi się zrymowało Mały biały już zrzucił kwiaty, a dwa pozostałe rozwinęły już wszystkie pączki, i nie sądzę żeby tak w pełnym rozkwicie zabawiły do lata
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.