Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-10, 09:16   #811
psychotropina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 175
wit.c kropelki

Witam, czy ktoras z Was stosowala moze wit.c w kroplach na skore?
Czytalam gdzies, ze dziala wybielajaco na przebarwienia, mam pod okiem niewielkie (odpukac) przebarwienie pigmentacyjne i na nosie, takie jak nieregularny duzy pieg..chce na to zadzialac czyms ale boje sie:
Zaszkodzic sobie nie chce eksperymentami
A moze cos innego da sie zrobic, czekam na rady
__________________
"Nie jestem czlowiekiem - jestem dynamitem"
psychotropina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:26   #812
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: wit.c kropelki

Ja używam Cevikapu . Jest witamina C w kropla, w przeciwieństwie do Juvitu ma mniej gliceryny i chyba cukru więc jest mniej lepiąca. Stosuje co kilka dni- kilka kropelek wmasowuję w twarz, przy pierwszych aplikacjach skóra szczególnie w górnych partiach policzków, gdzie mam skłonność do naczynek robiła się czerwona, ale teraz już tego nie obserwuje jedynie lekkie szczypanie, które szybko mija. U mnie krople sprawiają, że twarz wygląda na świeższą, zniknęła zimowa szarzyzna. Jednak przebarwień któych mam spro po trądziku nie ruszyły niestety. Nie wiem jak duże i intensywne u Ciebie jest to przebarwienie, zresztą przebarwienie pigmentacyjne jest nieco inne od przebarwień potrądzikowych także trudno mi jednoznacznie stwierdzic, że Ci krople nie pomogą. Poczytaj wątki stricte o przebarwieniach tu i chyba na dermatologii, tam napewno dowiesz się więcej.


PS. Ja za to mam pytanie jeśli ktoś tu jeszcze zajrzy.Czy po kroplach z wit. C mogę nałożyc na twarz żel aloesowy? Nie niweczy to działania wit. , bo z tego co kojarzę, to nie powinno się łączyc wyciągów roślinnych z witaminą C?
__________________





"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 09:08   #813
angellina
Raczkowanie
 
Avatar angellina
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 86
GG do angellina
Dot.: wit.c kropelki

też używam cevikap, wyrównuje ładnie koloryt, nie zauważyłam, żeby rozjaśniał przebarwienia, może dlatego, że stosuję niecodziennie. smaruję się nim jak wiem, że nie muszę się malować. ogólnie jestem zadowolona, minus jest taki, że pod koniec dnia mam wrażenie, że się jakimś klejącym mazidłem posmarowałam, jakby miodem, heh, ale to zmywam wtedy.
dużo jest o tym na forum serum z wit. c.
angellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:00   #814
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wit.c kropelki

Watek lacze i zalecam korzystanie z wyszukiwarki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 00:03   #815
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Przepraszam, jeśli to pytanie już było i nie doczytałam - czy ktoś ma porównanie, jak wypada Cebion względem Cevikapu jeśli chodzi o stosowanie solo? Czy jest bardziej/mniej tłusty, czy nie robi "krzywdy".
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:27   #816
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Witamina C,watpliwosci

mam w domu witaminę C-Juvit, mogę uzyc na twarz?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:46   #817
BornIntoChaos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Jezierzyce/słupsk
Wiadomości: 14
GG do BornIntoChaos
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Mam pytanie bo nie mogę się doczytać.. Kupiłam krople Cevikap i wszędzie pisze, że jest on lżejszy od juvitu więc zawiera wodę i glicerynę.. pytanie moje to to, czy mogę Cevikap nakładać na twarz razem z witaminą E? czy muszę robić serum jak w przypadku Juvitu czyli dodawac wody oczyszczonej i alkoholu itd?
BornIntoChaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 21:35   #818
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

dziewczyny, doradźcie mi, które serum jest lepsze do cery naczyniowej z już widocznymi zmarszczkami mimicznymi w okolicy oczu (a dopiero 22lata ) Serum olejek z wit c 10% czy Serum antyoksydacyjne flavo-c?
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:59   #819
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Witamina C,watpliwosci

Podnoszę wątek, bo nie mogę znaleźc informacji o "olejowej witaminie C" (Tetraizopalmitynian Askorbylu). Ma za sobą pierwsze testy z witaminą rozpuszczoną w oleju (skwalan), a teraz przyszło mi do głowy żeby zrobić sobie serum z tetraizopalmitynianem askorbylu, Q0 i witaminą E, na bazie oliwki Alterry (pomarańcza i brzoza).

Oliwka mi służy, ale zawiera ekstraty roślinne które mogą zawierać śladowe ilości metali, wpływających na dzialanie wit C - ale... no wlasnie, czy wszystkich jej form, czy tylko kwasu askorbinowego (w tym kontekście znajdowałam zawsze takie informacje)?

Dodatkowo widzę, że Auriga robi teraz serum z wit C i ekstraktem z żeńszenia...

Może ktoś wie coś na ten temat?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 16:35   #820
sylwoha
Zakorzenienie
 
Avatar sylwoha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 245
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

dzieczyny, potrzebne mi serum na przebarwienia na nogi.. jakie stezenie powiina uzywac, co z filtrami? jestem po TCA i musze teraz walczyc z przebariweniami
sylwoha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:15   #821
kasiak8812
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Witajcie Dziewczyny. Jestem nowicjuszką na owym forum. Bardzo chciałabym zrobić samodzielnie serum z Wit C. Mam 25 lat, wiec chciałabym spróbować, gdyż po porodzie na mojej twarzy pojawiły się zmarszczki mimiczne, cera stała sie jakaś taka trudna w utrzymaniu; przesuszona i spięta, dodatkowo na nosi i brodzie sporo zaskórników i krostek. Proszę napiszczie, czy 1 ml kwasu askrobinowego w proszku odpowiada pojemności 1 ml cieczy? Czy zamiast kwasu w proszku mogłąbym użyć płynnej wit C, takiej w ampułkach, jakie wykorzystywane są w szpitalu do iniekcji? I czy serum z wit C bedzie odpowiednie do mojego typu cery czy raczej powinnam wybrać coś innego. Bardzo proszę o odpowiedź, bo po przeczytaniu wielu waszych postów, wiem, że jest tu wiele specjalistek Pozdrawiam serdecznie.
kasiak8812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 20:16   #822
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Hejka! Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Czytam wątek (jestem na 12 stronie), ale jeszcze nie znalazłam odpowiedzi, która mnie interesuje. A mianowicie, jak zrobić serum 15% i 20% na bazie kropli Juvit/Cebion bez wit.E, ale z kwasem hialuronowym i bez lecytyny (jestem na nią uczulona).
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:58   #823
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka! Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Czytam wątek (jestem na 12 stronie), ale jeszcze nie znalazłam odpowiedzi, która mnie interesuje. A mianowicie, jak zrobić serum 15% i 20% na bazie kropli Juvit/Cebion bez wit.E, ale z kwasem hialuronowym i bez lecytyny (jestem na nią uczulona).
Z kropli nie uzyskasz takiego stężenia, one same zawierają tylko 10% wit. C. Musiałabyś kupić kwas askorbinowy w proszku (Mazidła, ZSK, Naturalis...). Tutaj masz przykładową recepturę z kwasem hialuronowym, bez lecytyny: http://mazidla.com/receptariusz/191.html?task=view. Możesz się też wzorować na zestawie BU: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 15:37   #824
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z kropli nie uzyskasz takiego stężenia, one same zawierają tylko 10% wit. C. Musiałabyś kupić kwas askorbinowy w proszku (Mazidła, ZSK, Naturalis...). Tutaj masz przykładową recepturę z kwasem hialuronowym, bez lecytyny: http://mazidla.com/receptariusz/191.html?task=view. Możesz się też wzorować na zestawie BU: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html.
Dzięki Lorri Kupiłam kwas askorbinowy i parę innych rzeczy Zrobiłam taką mieszankę: 2ml kwasu askorbinowego, 10 ml wody do iniekcji, 1 kapsułka Tokovit 200, 5 kropki roztworu kwasu hialuronowego 1%. Będzie dobrze? Mam cerę mieszaną. Chciałabym, aby to serum było takie mega nawilżające. Takie proporcje będą dobre?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 12:01   #825
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Witamina C,watpliwosci

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Podnoszę wątek, bo nie mogę znaleźc informacji o "olejowej witaminie C" (Tetraizopalmitynian Askorbylu). Ma za sobą pierwsze testy z witaminą rozpuszczoną w oleju (skwalan), a teraz przyszło mi do głowy żeby zrobić sobie serum z tetraizopalmitynianem askorbylu, Q0 i witaminą E, na bazie oliwki Alterry (pomarańcza i brzoza).

Oliwka mi służy, ale zawiera ekstraty roślinne które mogą zawierać śladowe ilości metali, wpływających na dzialanie wit C - ale... no wlasnie, czy wszystkich jej form, czy tylko kwasu askorbinowego (w tym kontekście znajdowałam zawsze takie informacje)?

Dodatkowo widzę, że Auriga robi teraz serum z wit C i ekstraktem z żeńszenia...

Może ktoś wie coś na ten temat?
Podbijam
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:46   #826
annette2206
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Hej dziewczyny, czy do serum mogę dodać taką lecytynę, która zawiera również olej sojowy? Konkretnie chodzi mi o lecytynę z herbapolu. Skład: Lecytyna sojowa -500 mg/kaps., olej sojowy - 40 mg/kaps. oraz składniki kapsułki (żelatyna, glicerol, woda).
annette2206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 11:58   #827
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Serum jest świetne, niesamowicie tanie, łatwe w przygotowaniu i skuteczne. Skóra sie jakby uspokoiła, ma niesamowity blask i co tu duzo mówić jest ładna. Niestety mam wrażenie że uzalezniłam sie od serum. Staram sie go uzywac 2-3 razy w tygodniu i co miesiąc robić dwutygodniowe przerwy, podczas przerw cera robi sie szara, brzydka, trądzik wraca a ja wracam do uzywania serum.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 14:52   #828
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

jestem w trakcie kuracji Avene triacneal, które nakładam na noc, czy na dzien mogę uzywac serum z wit C (własnorecznie robione, wit c z ZSK, woda do iniekcji oraz wit e) ???
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 13:37   #829
Beatella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Witajcie!
Wizaż czytuję już od dawna, ale to będzie mój pierwszy post.
Bardzo potrzebuję pomocy w poprawności receptury na serum z witaminą C, które sobie wymyśliłam.
Serum opieram o recepturę z mazideł: http://mazidla.com/receptariusz/18/3...korbinowy.html
niemniej jednak ekstrakt z owoców róży chciałabym zastąpić ekstraktem z soku granatu (http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...ku-granatu/357)

Wydaje mi się, że oba ekstrakty mają podobne działanie, wiec nie powinno być problemu. Niemniej jednak wolę się zasięgnąć opinii osób doświadczonych w temacie. Nie chciałabym zrobić sobie krzywdy lub też zwyczajnie zmarnować produktów.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Beatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 07:37   #830
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

hej wczoraj zrobilam serum..mam pytanie.nakladac serum na wilgotna twarz np po hydrolacie czy na sucha?
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:42   #831
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej wczoraj zrobilam serum..mam pytanie.nakladac serum na wilgotna twarz np po hydrolacie czy na sucha?

Twarz musi być sucha, bo serum nie zadziała jeśli zdestabilizują go np. jakieś roślinne wyciągi, a hydrolat takie posiada. Z nakładaniem kremu po aplikacji serum też należałoby zaczekać, aż buzia będzie zupełnie sucha.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:07   #832
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

dziewczyny, ktoraś skusiła się na kupno gotowego zestawu z BU (10% witaminka C)
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 17:01   #833
annnie88
Zadomowienie
 
Avatar annnie88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 848
GG do annnie88
Dot.: Serum z witaminą C według receptury Barbary Kwiatkowskiej

Hej dziewczyny, mam pytanie a propo proporcji w moim serum, czy wszystko jest ok
Mamwitaminke C (do wstrzykiwania) - 10mg/ml,
witamineE-200mg
koenzym Q10 -60mg - (skłądniki olej sojowy, zelatyna koenzym q10.. gliceryna woda tlenki i wodorotlenki zelaza)

Serum:
10ml - woda do iniekcji
1ml - witamina C (do wstrzykiwania) - 100mg/ml
1kapsułka - witamina E 200mg
1kapsułka - Q10 60mg (skłąd: olej sojowy, zelatyna koenzym q10, gliceryna woda tlenki i wodorotlenki zelaza)

Skóre mam mieszaną, po myciu wysuszoną i trzeba nalożyć krem, a po 2 godzinach już świecącą.. myślicie że proporcje są ok? ewentualnie co byście doradziły zmienić
__________________
Waga -74 Talia -78 Pas -94 Biodra -99

Czytam.. 8/2014

Edytowane przez annnie88
Czas edycji: 2013-02-18 o 17:09
annnie88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:52   #834
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 72
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

A czy własnoręcznie robione serum można zacząć używać w wieku 20 lat, czy to za wcześnie?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-10 o 21:38 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
PannaMarudanaMartuchnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 10:40   #835
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez PannaMarudanaMartuchnaa Pokaż wiadomość
A czy własnoręcznie robione serum można zacząć używać w wieku 20 lat, czy to za wcześnie?

Można wit. C ładnie rozjaśni Ci cerę i delikatnie zmniejszy problem po przebarwieniach, jeśli takowe posiadasz Jeśli nie, to po prostu cera będzie bardziej promiennie wyglądać i nie będzie miała szarego kolorytu. Z tym, że na efekty musisz chwilę poczekać. U mnie to były 2- 3 miesiące.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:03   #836
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Dziewczyny, pomóżcie Czy któraś z Was miała coś takiego? Piszę tutaj, bo m.in. zaczęłam stosować flavo c z BU i zastanawiam, się czy to po nim zrobiły mi się takie plamki, jakby pęknięte naczynka. Posmarowałam się też parę razy Aqualia Vichy, a dziś nałozyłam serum hialuronowe a na to Idealia Vichy i jak po paru godz. zmyłam makijaż to zauważyłam, pełno tych kropeczek, a pod okiem małe naczynko pęknięte Załączam zdjęcie. Proszę poradźcie coś...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0390.jpg (58,9 KB, 47 załadowań)
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 09:18   #837
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 189
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Witajcie Dziewczyny
Potrzebuję porady na temat stosowania serum z witaminą C.
Chodzi o to, że jestem po zabiegu laserowym spłycania blizn potrądzikowych na policzkach. Pani wykonująca zabieg zaleciła mi stosowanie serum z witaminą c, co jest konieczne do odbudowy kolagenu i powiedziała, że mam zużyć całe opakowanie serum stosując rano i wieczorem, potem zrobić przerwę i znowu mogę zastosować serum. I tu mam duży dylemat, serum mam stosować dowolnej firmy, więc zamówiłam sobie serum do zrobienia samemu z BU i jest to serum 15%. Na stronie BU jest opisane, żeby to serum stosować raz dziennie, a potem wystarczy co 2-3 dni i tu też wiele osób pisze, że stosuje takie serum co 3-4 dni. I ja naprawdę nie wiem co mam zrobić i jak to serum stosować. Czy mogę go używać codziennie przez 2 miesiące, może te apteczne są słabsze i można codziennie, a tego nie? Pomocy
pomidorek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 16:31   #838
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez pomidorek1 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Potrzebuję porady na temat stosowania serum z witaminą C.
Chodzi o to, że jestem po zabiegu laserowym spłycania blizn potrądzikowych na policzkach. Pani wykonująca zabieg zaleciła mi stosowanie serum z witaminą c, co jest konieczne do odbudowy kolagenu i powiedziała, że mam zużyć całe opakowanie serum stosując rano i wieczorem, potem zrobić przerwę i znowu mogę zastosować serum. I tu mam duży dylemat, serum mam stosować dowolnej firmy, więc zamówiłam sobie serum do zrobienia samemu z BU i jest to serum 15%. Na stronie BU jest opisane, żeby to serum stosować raz dziennie, a potem wystarczy co 2-3 dni i tu też wiele osób pisze, że stosuje takie serum co 3-4 dni. I ja naprawdę nie wiem co mam zrobić i jak to serum stosować. Czy mogę go używać codziennie przez 2 miesiące, może te apteczne są słabsze i można codziennie, a tego nie? Pomocy

Z tym stosowaniem co kilka dni chodzi o to, że vit. C ma właściwości kumulowania się w organizmie (konkretnie pewnie w tym wypadku chodziłoby o naskórek) i dlatego Dziewczyny po tych pierwszych 7 dniach codziennego stosowania robią dłuższe przerwy. Osobiście stosowałam samorobione serum codziennie przez ok. 3 miesiące i nic złego mi się nie stało, ale zaznaczam, że nie jestem też uczulona na vit. C
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 08:38   #839
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 189
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Z tym stosowaniem co kilka dni chodzi o to, że vit. C ma właściwości kumulowania się w organizmie (konkretnie pewnie w tym wypadku chodziłoby o naskórek) i dlatego Dziewczyny po tych pierwszych 7 dniach codziennego stosowania robią dłuższe przerwy. Osobiście stosowałam samorobione serum codziennie przez ok. 3 miesiące i nic złego mi się nie stało, ale zaznaczam, że nie jestem też uczulona na vit. C
Dziękuję ślicznie za odpowiedź
Ja mam wrażliwą skórę po laserze, a po pierwszym użyciu tego serum nic mnie nie piekło ani nie szczypało, tak że moja skóra dobrze na nie reaguje. Jeżeli dalej też mnie nie podrażni to będę używać codziennie.
A orientujesz się może czy jeżeli dodałam do serum 60 kropli spirytusu, to mogę go też stosować na okolice oczu? I czy bardziej polecasz stosować je na dzień czy na noc, jest to jakaś różnica? Mi dużo wygodniej stosować je na noc, ale jakby na dzień miało działać skuteczniej, to bym używała go rano.
pomidorek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:07   #840
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 72
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

No właśnie przebarwienia posiadam a czy mogę na noc stosować effaclar duo, a na dzień serum ?
PannaMarudanaMartuchnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 17:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.