Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-08, 21:54   #1141
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
czy peeling kawitacyjny mozna stosowac bezposrednio po zabiegu kwasem migdalowym?
Masz na myśli że kosmetyczka nakłada ci kwas migdalowy, neutralizuje go zmywa a potem robi peeling kawitacyjny? Jesli tak to bez sensu i nie robi sie tak.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:03   #1142
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

a przed to dobry pomysl czy w ogole sie nie powinno tego laczyc?
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 11:02   #1143
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
a przed to dobry pomysl czy w ogole sie nie powinno tego laczyc?
Nie łączy się tego bo to bez sensu, żadnej logiki w tym nie ma. Jak ktoś się orientuje co robi ze skóra kwas a co peeling kawitacyjny, nigdy nie połączy tych zabiegów razem. Jeśli trafiłaś na kosmetyczkę która chce tak zrobić, radzę poszukać kolejnej, bo jak dla mnie osoba jest nie kompetentna i nie posiada podstawowej wiedzy na ten temat.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 11:28   #1144
dafnia102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Dziewczyny jestem tu nowa
przejrzałam kilka wątków o kawitacji wiem, że u kosmetyczki efekty są najlepsze ale niestety często na ten luksus nie mogę sobie pozwolić.
Wolę wtedy iść na mikrodermabrazję.

Lowczyni jestem pod wrażeniem Twoich cennych rad

No i do sedna potrzebuje Waszej pomocy chcę zakupić sobie urządzenie i tu się strasznie wacham czy:
http://yasumi.eu/domowe/16-skin-spat...per-cena-.html

http://www.biomak.pl/pl/index.php?pa...emart&Itemid=1

te tańsze chińszczyzny na allegor maja większą
Częstotliwość ultradźwięków - i powinno być ich więcej czy mniej..?


Edytowane przez dafnia102
Czas edycji: 2013-01-10 o 13:05
dafnia102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 16:10   #1145
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Nie łączy się tego bo to bez sensu, żadnej logiki w tym nie ma. Jak ktoś się orientuje co robi ze skóra kwas a co peeling kawitacyjny, nigdy nie połączy tych zabiegów razem. Jeśli trafiłaś na kosmetyczkę która chce tak zrobić, radzę poszukać kolejnej, bo jak dla mnie osoba jest nie kompetentna i nie posiada podstawowej wiedzy na ten temat.
dziekuje Ci bardzo za odpowiedz rozumiem ze to samo sie tyczy laczenia mikrodermabrazji i kwasu?szkoda ze nie jestes z moje miasta
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 20:50   #1146
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez dafnia102 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem tu nowa
przejrzałam kilka wątków o kawitacji wiem, że u kosmetyczki efekty są najlepsze ale niestety często na ten luksus nie mogę sobie pozwolić.
Wolę wtedy iść na mikrodermabrazję.

Lowczyni jestem pod wrażeniem Twoich cennych rad

No i do sedna potrzebuje Waszej pomocy chcę zakupić sobie urządzenie i tu się strasznie wacham czy:
http://yasumi.eu/domowe/16-skin-spat...per-cena-.html

http://www.biomak.pl/pl/index.php?pa...emart&Itemid=1

te tańsze chińszczyzny na allegor maja większą
Częstotliwość ultradźwięków - i powinno być ich więcej czy mniej..?

Ogólnie sprzęt do domowego użytku jest słabszy. Jeśli miałabym się na któryś zdecydować z podanych przez ciebie to wybrałabym Biomaku. To stara, sprawdzona polska firma. Przynajmniej jakby się coś zepsuło to nie bedzie problemu z reklamacją, a yasumi to chińszczyzna.

Dzięki za miłe słowa, kosmetyka to mój zawód, powołanie, mam "troszkę" doświadczenie, staram się ciągle doszkalać, jeździć na sympozja i mieć szacunek i pokorę do tego zawodu I przy okazji w wolnych chwilach oświecać innych

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo za odpowiedz rozumiem ze to samo sie tyczy laczenia mikrodermabrazji i kwasu?szkoda ze nie jestes z moje miasta
Łączy się mikro z kwasami ale na pewno nie na pierwszym zabiegu. Trzeba dobrze znać skórę klientki, jej reakcje na różne rzeczy i przy okazji dużą wiedzę na temat kwasów i doświadczenie. Ja raczej nie zdecydowałabym się łączyć mikro z kwasem pirogronowym, ale glikolowym czy migdałowym nie ma problemu i ładny efekt się uzyskuje.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2013-01-10 o 21:30
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:16   #1147
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

dziekuje Ci bardzo milo, ze jest ktos, kto zna sie na rzeczy i jeszcze bezinteresownie dzieli sie ta wiedza z innymi buziaki dla Ciebie i jeszcze dzieki za super poradnik kosmetyczny dla PMek
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 21:31   #1148
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo milo, ze jest ktos, kto zna sie na rzeczy i jeszcze bezinteresownie dzieli sie ta wiedza z innymi buziaki dla Ciebie i jeszcze dzieki za super poradnik kosmetyczny dla PMek
Nie ma za co nie wiem czy poradnik jest aktualny, na pewno cos bym jeszcze dodala ale nie mam kiedy go udoskonalić
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:51   #1149
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
a przed to dobry pomysl czy w ogole sie nie powinno tego laczyc?
Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Nie łączy się tego bo to bez sensu, żadnej logiki w tym nie ma. Jak ktoś się orientuje co robi ze skóra kwas a co peeling kawitacyjny, nigdy nie połączy tych zabiegów razem. Jeśli trafiłaś na kosmetyczkę która chce tak zrobić, radzę poszukać kolejnej, bo jak dla mnie osoba jest nie kompetentna i nie posiada podstawowej wiedzy na ten temat.
Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
czy peeling kawitacyjny mozna stosowac bezposrednio po zabiegu kwasem migdalowym?

a ja powiem ze się łączy i uzyskuje się świetne efekty w kolejnosci najpierw peeling kawitacyjny, potem kwas (nie za wysokie stezenie)
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2013-02-03 o 20:02
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 16:55   #1150
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

dzieki dziewczyny, rady mi sie przydaly i bede teraz regularnie chodzic na zabiegi mam nadzieje, ze przyniosa fajne efekty
Lowczyni poradnik i tak jest bardzo przydatny, ale bede czekac na aktualizacje - moze kiedys znajdziesz czas, to byloby super
nie zasmiecam juz watku, ale od siebie napisze tylko, ze moja skora jest bardzo zadowola z peelingu kawitacyjnego
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 21:31   #1151
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
a ja powiem ze się łączy i uzyskuje się świetne efekty w kolejnosci najpierw peeling kawitacyjny, potem kwas (nie za wysokie stezenie)

peeling kawitacyjny to mechaniczne oczyszczanie skóry, oczyszcza pory, mi chyba nic tak pięknie porów nie czysci, jak dobrze wykonana kawitacja! wszystko pięknie wychodzi, widze ten cały syf na szpatulce i waciku peeling kawitacyjny działa łagodnie, delikatnie usuwa zrogowaciały naskórek. Nosek czysty.

A żeby zadziałać leczniczo, antybakteryjne, usunac przebarwienia, wygładzic i złuszczyc skórę, nakłada się potem kwas. Działa głębiej, po prostu lepiej. Wiele gabinetow stosuje takie polaczenie, osobiscie widze efekt, moja siostra rowniez, na forum kosmetologia.com.pl dziewczyny tez tak robia i nie świadczy to o braku kompetencji zalezy od przekonań kosmetyczki.

Mikro i kwasy tez sie laczy jak najbardziej, tak jak łowczyni pisze, trzeba troche poznac skore klientki, nigdy bym nie zrobiła tego polaczenia na pierwszej wizycie.
O wiele lepiej od peelingu kawitacyjnego oczyszcza pory mechaniczne oczyszczanie.
A skoro między innymi kwas oczyszcza pory i usuwa martwy naskórek to po co jeszcze robić piling kawitacyjny??? dla mnie to bez sensu i wyciaganie dodatkowych pieniedzy od klientki. Lepiej po kwasach użyć ultradźwięków (sonoforeza) do wtłoczenia ampułki.
A jeśli chcesz jeszcze mocniejszego efektu to uzywaj ten sam kwas w 2 stężeniach i efekt jest jeszcze lepszy.
Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ja swojego na pewno nie zmienie A niech klienci decydują co i u kogo chcą robić.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2013-01-11 o 21:33
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 11:52   #1152
dafnia102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Dopiero teraz , ale dziękuję za poradę Lowczyni jesteś niezastąpiona
dafnia102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:49   #1153
nichejke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Wiele jest powtarzających się informacji o przeciwskazaniach stosowania ultradźwięków. Mam pytanie do specjalisty: które partie ciała i twarzy należy omijać, bo mało się o tym pisze, a informacja ta według mnie jest bardzo istotna, szczególnie dla osób stosujących zabiegi w domu. Przeczytałam, że ultradźwięków nie należy stosować na skronie, gruczoł tarczycy oraz w miejscach organów miękkich (nerki, wątroba) i na wysokości jajników. Czy to prawda? Podobno należy również omijać okolice oczu, ale pisze się też o likwidacji worków pod oczami przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Dla mnie to nie jasne.
Zakupiłam aparat z dwiema głowicami - płaską i stożkową, która ma zastosowanie np. na skrzydełka nosa oraz pod oczy... Bardzo proszę o jakieś profesjonalne informacje, nie trudno zrobić sobie krzywdę na pozór bezpieczną metodą
nichejke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:36   #1154
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Hej
Już od dawna chcę zrobić coś z moją cerą, ale ciągle nie mogę się zdecydować na odpowiedni zabieg. Moim problemem są zaskórniki na nosie, drobne niedoskonałości na czole i przesuszona, złuszczająca się skóra przy nadmiernym wydzielaniu sebum w strefie T. Zwykłe kremy i pilingi nie dają prawie żadnych efektów, dermatolog nie ma już pojęcia co robić. Zastanawiam się nad tym, jaki zabieg przyniósłby najlepszą poprawę. Byłam u kilku kosmetyczek na konsultacjach, ale każda mówi co innego i już zwyczajnie zgłupiałam. Myślałam o mikrodermabrazji na zaskórniki i pilingu kawitacyjnym z maską nawilżającą na suchość skóry i na niedoskonałości może kwasy? Nie mam pojęcia, mam nadzieję że ktoś mi tu pomoże
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:49   #1155
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Hej
Już od dawna chcę zrobić coś z moją cerą, ale ciągle nie mogę się zdecydować na odpowiedni zabieg. Moim problemem są zaskórniki na nosie, drobne niedoskonałości na czole i przesuszona, złuszczająca się skóra przy nadmiernym wydzielaniu sebum w strefie T. Zwykłe kremy i pilingi nie dają prawie żadnych efektów, dermatolog nie ma już pojęcia co robić. Zastanawiam się nad tym, jaki zabieg przyniósłby najlepszą poprawę. Byłam u kilku kosmetyczek na konsultacjach, ale każda mówi co innego i już zwyczajnie zgłupiałam. Myślałam o mikrodermabrazji na zaskórniki i pilingu kawitacyjnym z maską nawilżającą na suchość skóry i na niedoskonałości może kwasy? Nie mam pojęcia, mam nadzieję że ktoś mi tu pomoże
Powiem tak mam cera bardzo przetłuszczającą się, ale jak poszłam do dobrej kosmetyczki powiedziała mi ze jest sucha i ja przesuszam i wydziela jeszcze więcej sebum, wcześniej miałam jedna mikr i wysyfilo mnie strasznie ale zaczęło zchodzić po miesiącu poszłam na mikro i kosmetyczka zastanawiała się żeby połączyć z kwasem azelinowym lub migdałowym zaczęłam od azelinowego, i powiem tak było to robione w połowie grudnia i moja cera jest po prostu super od tych 2 miesięcy może 2 syfki przebarwienia bardzo rozjaśniły się niektóre znikły i używam nawilżających kremow, odstrawiłam te bardzo matujące, niedawno byłam na mikro z kwasem migdałowym i też jestem zadowolona na dodatek używam kremu z norela z kwasem migdałowym i podkład trzyma mi się cały dzień w pracy i nie martwię się za bardzo o to że już mam tłustą buzię
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 12:38   #1156
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Rowniez zamierzam kupic peeling kawitacyjny, lecz nigdzie nie moge znalezc informacji co tak naprawde jest w nim waze, moc urzadzenia czy moc fali ultradzwiekowej? czy ktos sie na tym zna i moze mi pomoc.
Bo tak naprawde parametery maja takie same.
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:11   #1157
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Dziewczyny a ja mam inne pytanie...

Miałam wczoraj robioną mikrodermabrazje + peeling kawitacyjny.
Zabieg w porządku,cera ładna,nie zaczerwieniona.Podoba mi się.
Moja cera jest sucha i tendencją do naczynek w okolicach nosa,mam delikatne blizny i przebarwienia po dawnym trądziku i dlatego wybrałam taki zestaw.

Kosmetyczka zaleciła mi po wszystkim picie dużej ilości płynów,krem nawilający,unikanie słońca i używania filtra powyżej 30.
Ale nie powiedziała mi jak długo mam używać tak wysokiego filtra i przez ile nie mogę się opalać? Pomożecie?
2 tygodnie wystarczą?
Nie chce chodzić w wakacje cała opalona z białą twarzą,mam typ urody gdzie twarz najlepiej wygląda lekko opalona,a nie używam solarium tylko zawsze czekam na wakacje.
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:54   #1158
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam inne pytanie...

Miałam wczoraj robioną mikrodermabrazje + peeling kawitacyjny.
Zabieg w porządku,cera ładna,nie zaczerwieniona.Podoba mi się.
Moja cera jest sucha i tendencją do naczynek w okolicach nosa,mam delikatne blizny i przebarwienia po dawnym trądziku i dlatego wybrałam taki zestaw.

Kosmetyczka zaleciła mi po wszystkim picie dużej ilości płynów,krem nawilający,unikanie słońca i używania filtra powyżej 30.
Ale nie powiedziała mi jak długo mam używać tak wysokiego filtra i przez ile nie mogę się opalać? Pomożecie?
2 tygodnie wystarczą?
Nie chce chodzić w wakacje cała opalona z białą twarzą,mam typ urody gdzie twarz najlepiej wygląda lekko opalona,a nie używam solarium tylko zawsze czekam na wakacje.
Używanie filtrów do twarzy powinnaś całe lato a po mikro ja zalecam 3-4 tygodnie bez żadnego opalania się.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 18:26   #1159
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Czy peeling kawitacyjny może być bolesny?

Byłam 3 razy na tym zabiegu, za każdym razem w innym salonie i w jednym z nich kosmetyczka tak się przykładała do oczyszczenia niektórych miejsc, że wręcz sprawiała mi spory ból. Czy da się lepiej oczyścić skórę tak ją maltretując?
inuit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 21:14   #1160
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
Czy peeling kawitacyjny może być bolesny?

Byłam 3 razy na tym zabiegu, za każdym razem w innym salonie i w jednym z nich kosmetyczka tak się przykładała do oczyszczenia niektórych miejsc, że wręcz sprawiała mi spory ból. Czy da się lepiej oczyścić skórę tak ją maltretując?
Nie, nigdy peeling kawitacyjny nie powinien być bolesne. Mocniejsze przyciskanie szpatułki do skóry klientki to błąd. Bo to siła ultradzwięków ma wpływ na moc oczyszczania a nie nacisk szpatułki na twarz.
Odradzam odwiedzenie tej kosmetyczki.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 06:19   #1161
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Nie, nigdy peeling kawitacyjny nie powinien być bolesne. Mocniejsze przyciskanie szpatułki do skóry klientki to błąd. Bo to siła ultradzwięków ma wpływ na moc oczyszczania a nie nacisk szpatułki na twarz.
Odradzam odwiedzenie tej kosmetyczki.
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Byłam zaskoczona i totalnie zdezorientowana mając porównanie do innych salonów. Tym bardziej, że ta kosmetyczka jest lekarzem...
inuit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 06:53   #1162
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Byłam zaskoczona i totalnie zdezorientowana mając porównanie do innych salonów. Tym bardziej, że ta kosmetyczka jest lekarzem...
To co czasami lekarze a zwłaszcza dematolodzy wyprawiają to .........
Oni nie mają praktyki w zabiegach kosmetycznych a one mają inny charakter. Nawet pisać mi sie nie chcę bo czesto do mnie trafiają klienci po zabiegach wykonanych przez dermatologów z takim stanem skroy że szok.
Jeden przykład: zabieg złuszczania naskórka mocnym kwasem a po nim nałozony krem, żadnej ampułki np na nawilżenie czy ujednolicenie koloryty skóry czy maski. Dla mnie to po prostu szok.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 18:45   #1163
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
To co czasami lekarze a zwłaszcza dematolodzy wyprawiają to .........
Oni nie mają praktyki w zabiegach kosmetycznych a one mają inny charakter. Nawet pisać mi sie nie chcę bo czesto do mnie trafiają klienci po zabiegach wykonanych przez dermatologów z takim stanem skroy że szok.
Jeden przykład: zabieg złuszczania naskórka mocnym kwasem a po nim nałozony krem, żadnej ampułki np na nawilżenie czy ujednolicenie koloryty skóry czy maski. Dla mnie to po prostu szok.
To akurat była bodajże pani anestezjolog. Właściwie to gdybym nie miała porównania i gdyby wszędzie nie trąbiono, że to bezbolesny zabieg, to pewnie bym uwierzyła, że to dobra specjalistka. A wydawałoby się, że lekarz, z uwagi na wykształcenie, może znać się na takich sprawach.
inuit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 09:39   #1164
Nata1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 18
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
To co czasami lekarze a zwłaszcza dematolodzy wyprawiają to .........
Oni nie mają praktyki w zabiegach kosmetycznych a one mają inny charakter. Nawet pisać mi sie nie chcę bo czesto do mnie trafiają klienci po zabiegach wykonanych przez dermatologów z takim stanem skroy że szok.
Jeden przykład: zabieg złuszczania naskórka mocnym kwasem a po nim nałozony krem, żadnej ampułki np na nawilżenie czy ujednolicenie koloryty skóry czy maski. Dla mnie to po prostu szok.

Pewnie masz na myśli TCA , tak jak po wiekszosci peelingów wykonywanych przez lekarza skóra jest po prostu poparzona kwasem , wiec jaki jest sens nakladnie na nia jakichkolwiek ampulek? Trzeba poczekac az sie skóry sie złuszczy i wtedy mozna ja odżywiac.

Edytowane przez Nata1989
Czas edycji: 2013-06-08 o 14:25
Nata1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 14:01   #1165
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Inuit Podczas żadnej kawitacji nie odczuwałam typowego bólu, nawet kiedy kosmetyczka dokładniej "czyściła" jakąś świeżą krostkę czy ropniaka, więc chyba jednak pani doktor jest mało biegła w przeprowadzaniu tego zabiegu
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:52   #1166
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Nata1989 Pokaż wiadomość
Pewnie masz na myśli TCA , tak jak po wiekszosci peelingów wykonywanych przez lekarza skóra jest po prostu poparzona kwasem , wiec jaki jest sens nakladnie na nia jakichkolwiek ampulek? Trzeba poczekac az sie skóry sie złuszczy i wtedy mozna ja odżywiac.
To akurat nie byla TCA, tylko mocniejsze stężenie kwasu migdałowego.
Uważasz że nałożenie maski po mikrodermabrazji to tez fanaberia i nie potrzebny dodatek?Takie zabiegi wykonuja m.in.dermatolodzy i często się zdarza że niczym go nie wykończają .
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 15:08   #1167
Nata1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 18
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
To akurat nie byla TCA, tylko mocniejsze stężenie kwasu migdałowego.
Uważasz że nałożenie maski po mikrodermabrazji to tez fanaberia i nie potrzebny dodatek?Takie zabiegi wykonuja m.in.dermatolodzy i często się zdarza że niczym go nie wykończają .
Akuart po mikrodermabrazji warto cos skorze dać od razu , ale nie zrobienie tego nie jest jakims karygodnym błędem.
A kwasy to zupelnie inna bajka , jak zapewne wiesz, kwas dziala w skorze jeszcze jakis czas po zabiegi wiec po prawdzie nawet lepiej jest zrobic zabieg odzywczy np tydzien po zluszczaniu a nie od razu po zabiegu.
Nata1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:11   #1168
NeskaPe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

A czy taki zabieg nadaje się też dla mężczyzn? Mój mąż ma bardzo porowatą cerę. Wszędzie ma rozszerzone i zanieczyszczone pory. Czy to by mu pomogło?
NeskaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:31   #1169
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Nata1989 Pokaż wiadomość
Akuart po mikrodermabrazji warto cos skorze dać od razu , ale nie zrobienie tego nie jest jakims karygodnym błędem.
A kwasy to zupelnie inna bajka , jak zapewne wiesz, kwas dziala w skorze jeszcze jakis czas po zabiegi wiec po prawdzie nawet lepiej jest zrobic zabieg odzywczy np tydzien po zluszczaniu a nie od razu po zabiegu.
Dla ciebie to nie błąd dla mnie tak, jeśli ktoś po zabiegu odczuwa ból, pieczenie, nie może się normalnie pokazać na ulicy.

Nie danie maski po mikro to zdzieranie z klienta. U dermatologa ten zabieg niejednokrotnie kosztuje dwa razy tyle i nie polozenie maski dla mnie to przegiecie. Nie mowiac o tym że szybciej i lepiej się wchłaniają wszystkie składniki.
I tak samo jak dla mnie jest z kwasami, bo niejednokrotnie nie chodzi tylko o złuszczenie. Bo wiesz ze nie tylko takie działanie mają kwasy. I położenie ampułki, maski po pierwsze złagodziłby pierwszy rumień/zaczerwienienie/podrażenienie, ukoił skórę. A mają tak "przygotowaną" skórę dla mnie grzechem jest nie wykorzystanie tego i nie nałożenie ampułki która spotęgowała by efakt jaki ktoś chce uzyskać.

Cytat:
Napisane przez NeskaPe Pokaż wiadomość
A czy taki zabieg nadaje się też dla mężczyzn? Mój mąż ma bardzo porowatą cerę. Wszędzie ma rozszerzone i zanieczyszczone pory. Czy to by mu pomogło?
Ale o które zabiegi się pytasz? bo jeśli chodzi o kwasy i mikro to jak najbardziej tak, no chyba ze ma bardzo płytko unaczynioną skórę.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:27   #1170
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

A ja się umówiłam z koleżankami na piling kawitacyjny. Kosmetyczka ma przyjechać do nas. Tylko zastanawiamy się czy to nie za tanio. Za sam piling + maskę kremową mamy zapłacić 20 zł.
Szczególnie zastanawiam się tu nad sprzętem i higieną.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-21 19:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.