Odwyk w 2016 r. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-21, 12:49   #841
robinson
Zadomowienie
 
Avatar robinson
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 121
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Zgrzeszyłam dziś 5 ml. Monegala Dubai. Ale to i tak fantastycznie bo chciałam kupić całą flachę, ale bałam się w ciemno. Ale odsprzedałam 10 innych perfum.
Brawo Ty
__________________
Zapisz
robinson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 19:03   #842
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Zgrzeszyłam dziś 5 ml. Monegala Dubai. Ale to i tak fantastycznie bo chciałam kupić całą flachę, ale bałam się w ciemno. Ale odsprzedałam 10 innych perfum.
Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Z malymi odstepstwami flakonikowo-odlewkowymi, ale naprawde malymi udalo mi sie zejsc z ok 300 do ok 140, takze jestem bardzo bliska celu 99

Jednym słowem odwyk aktywny , brawo
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 05:42   #843
szozda
Wtajemniczenie
 
Avatar szozda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 549
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Dziewczyny, mam wrażenie że wątek nam powoli zdycha...
Ale to chyba dobrze bo "jakoś się trzymamy" i może poprostu nie potrzebujemy go.
Mam nadzieję że uda się wyrwać nam w postanowieniach, powiedzmy z niewielkimi wpadkami.
Trzymam kciuki i mam nadzieję że nie będzie wątku " mój wpadki 2016"
Świątecznie życzę wytrwałości, mnóstwo kasy na perfumy w 2017 i żeby wszystko co zjemy poszło w cycki lub we włosy...
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 09:46   #844
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wrażenie że wątek nam powoli zdycha...
Ale to chyba dobrze bo "jakoś się trzymamy" i może poprostu nie potrzebujemy go.
Mam nadzieję że uda się wyrwać nam w postanowieniach, powiedzmy z niewielkimi wpadkami.
Trzymam kciuki i mam nadzieję że nie będzie wątku " mój wpadki 2016"
Świątecznie życzę wytrwałości, mnóstwo kasy na perfumy w 2017 i żeby wszystko co zjemy poszło w cycki lub we włosy...
Ja juz tak stanowczo nie podchodze do swojego odwyku kiedys kupowalam wiele zapachow po pierwszym niuchnieciu, teraz musze sie dlugo zastanawiac zanim cokolwiek klikne no i skupiam sie w wiekszosci na odlewkach i wydawaniu kasy na inne przyjemnosci - ktorych sobie nie odmawiam chociaz ostatnio jeden zapach tak mi sie spodobal ze poluje na flaszke i nakrecam sie jeszcze bardziej przez to ze nigdzie go nie mozna dostac ale ze od poczatku roku nie kupilam zadnej flaszki tylko kilka odlewek to moge sobie pozwolic na jedna a teraz wiekszym priorytetem sa dodatki do mojego pokoju ktory chce sobie upieknic tak na 1000% i to wcale taka tania zabawa nie jest no i postanowilam tez uczyc sie jeszcze bardziej niz wczesniej makijazu wiec inwestuje tez w nowe kosmetyki/akcesoria takze co zaoszczedze to i tak wydam na cos innego
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 09:48   #845
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wrażenie że wątek nam powoli zdycha...
Ale to chyba dobrze bo "jakoś się trzymamy" i może poprostu nie potrzebujemy go.
No ja od 9go lutego nic sobie nie kupiłam... Teraz nawydawałam kasy na córkę - ciuchy, buty, ale to siła wyższa bo rośnie Chociaż oczywiście mogłam kupić mniej/taniej, no ale na dziecku oszczędzać?
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 09:09   #846
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Złapałam bakcyla w sumie niedawno i byłam bliska naprawdę uzależnieniu. Przy czym w odlewki się nie bawiłam, tylko całe flakony, bo ładniej wyglądają na toaletce
Szybko jednak się uspokoiłam, bo uświadomiłam sobie, że zapach, którego bardzo bardzo pragnęłam, po zakupie użyłam tylko kilka razy może i już przestał być dla mnie taki nadzwyczajny. I zaczynałam wtedy testować i szukać nowego. I to jest bez sensu. Cała ta mania zapachowa nie ma za bardzo sensu, bo nawet największe chciejstwo po zakupie staje się zwyczajne i chcemy znowu czegoś nowego.

W tej chwili mam 23 zapachy i na liście "chcę" 2 lub 3, które kupię tej wiosny i na tym kończę.
Przejrzałam niedawno cały wątek "pokaż swoją kolekcję" i niektórzy mają tyle tego, jakby mieli w domu perfumerię. Po co ludziom tyle tego?

Edytowane przez ayiko
Czas edycji: 2016-03-26 o 09:12
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 09:12   #847
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Ja twardo się trzymam od grudnia, posłałam nawet w świat dwie flaszki (a na wylocie jeszcze kilka), ale dziś chyba sama siebie wynagrodzę bo coś za długa ta wstrzemięźliwość

Edit:
Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Złapałam bakcyla w sumie niedawno i byłam bliska naprawdę uzależnieniu. Przy czym w odlewki się nie bawiłam, tylko całe flakony, bo ładniej wyglądają na toaletce
Szybko jednak się uspokoiłam, bo uświadomiłam sobie, że zapach, którego bardzo bardzo pragnęłam, po zakupie użyłam tylko kilka razy może i już przestał być dla mnie taki nadzwyczajny. I zaczynałam wtedy testować i szukać nowego. I to jest bez sensu. Cała ta mania zapachowa nie ma za bardzo sensu, bo nawet największe chciejstwo po zakupie staje się zwyczajne i chcemy znowu czegoś nowego.

W tej chwili mam 23 zapachy i na liście "chcę" 2 lub 3, które kupię tej wiosny i na tym kończę.
Przejrzałam niedawno cały wątek "pokaż swoją kolekcję" i niektórzy mają tyle tego, jakby mieli w domu perfumerię. Po co ludziom tyle tego?
Generalnie to jest tak, że wszyscy tutaj o tym wiedzą, ale na forum się o tym nie mówi. To trochę tak jakbyś wpadła do baru i zaczęła krzyczeć, że "ludzie, po co wy tu siedzicie, no piwo jest fajne i też lubię czasem wypić ale żeby tak na okrągło? Bez sensu!" . Forum jest po to żeby się podelektować flaszkami, ponarzekać na nałóg, ot lubimy zapachy, lubimy się wymieniać wrażeniami o nich i tyle. No wiadomo, że z praktycznego punktu widzenia emocjonowanie się perfumami jest głupie, próżne i w ogóle bez sensu, ale dla nas przyjemne (choć czasem dla portfela zgubne).
A jak nie podszedł Ci jakiś zapach możesz go na forum wymienić i rozwijać w inny sposób uzależnienie, ale jeśli to dla Ciebie strata czasu, to po prostu poszukaj innych zainteresowań .
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509

Edytowane przez gidran
Czas edycji: 2016-03-26 o 09:27
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-26, 10:30   #848
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Złapałam bakcyla...

W tej chwili mam 23 zapachy i na liście "chcę" 2 lub 3, które kupię tej wiosny i na tym kończę.
Przejrzałam niedawno cały wątek "pokaż swoją kolekcję" i niektórzy mają tyle tego, jakby mieli w domu perfumerię. Po co ludziom tyle tego?

Jedno przeczy drugiemu
Ktoś kto złapał bakcyla nie pyta po co, kupuje, testuje, wymienia bo mu to sprawia radość.
Flaszek znajomym nie pokazuję więc nie wszyscy wiedzą o moim fisiu a nawet jak wiedzą to mają podobne podejście jak Ty. Podobnie jest z ksiązkami. Ktoś kto nie podziela tej pasji tez się dziwi: po co kupować, wydawac kasę jak można np iśc do biblioteki.

Fiś to fiś, najczęściej nie poddaje się racjonalizacji
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 10:52   #849
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Odwyk w 2016 r.

No i stało się, po trzech miesiącach posuchy kupiłam perfumy . Ech taki zaplanowany, wyczekany do tego upolowany w licytacji zakup to jednak dużo większa radość niż taśmowe klikanie. I już mi coś tam świta w głowie, że może jeszcze jedne, że nagroda, że okazja, ale będę dzielna. Kolejny zakup za kolejne trzy miesiące .
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 10:53   #850
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Jedno przeczy drugiemu
Ktoś kto złapał bakcyla nie pyta po co, kupuje, testuje, wymienia bo mu to sprawia radość.
Flaszek znajomym nie pokazuję więc nie wszyscy wiedzą o moim fisiu a nawet jak wiedzą to mają podobne podejście jak Ty. Podobnie jest z ksiązkami. Ktoś kto nie podziela tej pasji tez się dziwi: po co kupować, wydawac kasę jak można np iśc do biblioteki.

Fiś to fiś, najczęściej nie poddaje się racjonalizacji
Tzn złapałam bakcyla, ale już zeszłam na ziemię, już mi przeszło. Powód taki, jaki napisałam wyżej. Każde chciejstwo powszedniało po zakupie.
Najgorsze jest to, że pod wpływem recenzji w internecie człowiek kupuje w ciemno perfumy, bo inni pieją z zachwytu w recenzjach czy na forum Z wszystkich moich zakupów w ciemno zostawiłam sobie może z 2-3, bo mi się spodobały na tyle, bym zechciała je sobie zostawić. Resztę sprzedałam. Miałam sporą rotację w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ale nauczka pozostanie
Teraz moja zasada nr jeden "zero zakupów w ciemno"
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 11:06   #851
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Tzn złapałam bakcyla, ale już zeszłam na ziemię, już mi przeszło. Powód taki, jaki napisałam wyżej. Każde chciejstwo powszedniało po zakupie.
Najgorsze jest to, że pod wpływem recenzji w internecie człowiek kupuje w ciemno perfumy, bo inni pieją z zachwytu w recenzjach czy na forum Z wszystkich moich zakupów w ciemno zostawiłam sobie może z 2-3, bo mi się spodobały na tyle, bym zechciała je sobie zostawić. Resztę sprzedałam. Miałam sporą rotację w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ale nauczka pozostanie
Teraz moja zasada nr jeden "zero zakupów w ciemno"
Czyli takie hobby nie było po prostu dla Ciebie. Ja na przykład uwielbiam kupować w ciemno. To taki rytuał, szukanie, czytanie recenzji, potem polowanie, dreszczyk emocji i potem zachwyt (krótszy bądź dłuższy) albo rozczarowanie. Wiadomo, że nawet najwspanialszy zapach po jakimś czasie powszednieje, chyba że uda się znaleźć właśnie TEN, co jest mało prawdopodobne. Zmieniamy się my, zmieniają się zapachy i nasze do nich podejście. Zapachy dają nam radość i taki właśnie jest w tym sens
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-26, 11:12   #852
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Szybko jednak się uspokoiłam, bo uświadomiłam sobie, że zapach, którego bardzo bardzo pragnęłam, po zakupie użyłam tylko kilka razy może i już przestał być dla mnie taki nadzwyczajny.
Wszystko z czasem powszednieje. Ja mam osiem flaszek z czego sześć to właśnie takie ogromne chciejstwa - minęło kilka lat od zakupu i już tak nie zachwycają, ale nadal uwielbiam nimi pachnieć, nie znalazłam dla siebie lepszych perfum. Czasami udaje się utrafić
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 14:12   #853
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Mi nie powszednieja, wlasnie ze wzgledu na to, ze uzywam ich rzadko, codziennie zmieniam, codziennie moge pachniec inaczej. Dlatego to kocham, jezeli bym uzywala jednego zapachu dwa tygodnie albo miesiac to oczywiste, ze mi spowszednieja.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 15:21   #854
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wrażenie że wątek nam powoli zdycha...
Ale to chyba dobrze bo "jakoś się trzymamy" i może poprostu nie potrzebujemy go.
Mam nadzieję że uda się wyrwać nam w postanowieniach, powiedzmy z niewielkimi wpadkami.
Trzymam kciuki i mam nadzieję że nie będzie wątku " mój wpadki 2016"
Świątecznie życzę wytrwałości, mnóstwo kasy na perfumy w 2017 i żeby wszystko co zjemy poszło w cycki lub we włosy...
Szozda, Ty się super trzymasz, oby tak dalej
Mi też się wydaje, że to nie jest zły znak, że coraz ciszej na wątku. Kiedyś każdy dzień był walką, by nie kliknąć jakiejś odlewki (no dobra, może trochę przesadzam ale nie bardzo ), nie podglądać stron perfumerii internetowych... Ja na odwyk przeszłam w listopadzie, więc po 4 miesiącach już ta żądza jakoś okrzepła i z czasem jest mi coraz łatwiej. Cały czas mam z tyłu głowy, że tak z 1 flaszeczkę mogłabym sobie kupić, ale chciejstwa się zmieniają, żadne nie utrzymuje się dłużej, co też o czymś świadczy. Choć na lato coś by się przydało...

Wytrwałości!
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 16:03   #855
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Mi nie powszednieja, wlasnie ze wzgledu na to, ze uzywam ich rzadko, codziennie zmieniam, codziennie moge pachniec inaczej. Dlatego to kocham, jezeli bym uzywala jednego zapachu dwa tygodnie albo miesiac to oczywiste, ze mi spowszednieja.

Czasem wyciągam jakąś flaszkę nieuzywaną od tygodni i z powrotem przeżywam falę zachwytu i zdziwienia, że takie piękne a ja tak rzadko używam.
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 08:39   #856
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Oficjalnie dołączam do odwykających totalnie. Sytuacja finansowa zmusiła mnie do tego, żeby na jakiś czas - pewnie minimum kilka miesięcy - zrobić szlaban na wszystkie zbędne zakupy. Totalny szlaban, zanim się nie wygrzebię z tego dołka. Nie jest łatwo, bo mam teraz swoją listę chciejstw, ale nie ma żartów - no zwyczajnie mnie nie stać.

Ograniczyłam zaglądanie na forum, bo trudno nie kupić nawet odleweczki i jednocześnie czytać o perfumach...

A co do "po co im tyle flaszek" - hmm...a po co kobietom po kilkanaście (kilkadziesiąt) par butów, kilka torebek, multum spodni/bluzek etc? Przecież można nosić jedną torebkę, mieć po jednej parze butów na każdą pogodę i od biedy - ze trzy bluzki, żeby mieć zawsze czystą.

Perfumy to pasja/nałóg - szukamy ciągle nowych zapachów, nie wyobrażamy sobie pachnieć zawsze tak samo - i jeśli coś zachwyci czy się po prostu podoba, chcemy mieć flakon. Jeśli ktoś to ocenia racjonalnie - znaczy, że raczej nie znajdzie sobie miejsca na tym forum
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:20   #857
Filmoteka
Zadomowienie
 
Avatar Filmoteka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 133
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Oficjalnie dołączam do odwykających totalnie. Sytuacja finansowa zmusiła mnie do tego, żeby na jakiś czas - pewnie minimum kilka miesięcy - zrobić szlaban na wszystkie zbędne zakupy. Totalny szlaban, zanim się nie wygrzebię z tego dołka. Nie jest łatwo, bo mam teraz swoją listę chciejstw, ale nie ma żartów - no zwyczajnie mnie nie stać.

Ograniczyłam zaglądanie na forum, bo trudno nie kupić nawet odleweczki i jednocześnie czytać o perfumach...

A co do "po co im tyle flaszek" - hmm...a po co kobietom po kilkanaście (kilkadziesiąt) par butów, kilka torebek, multum spodni/bluzek etc? Przecież można nosić jedną torebkę, mieć po
jednej parze butów na każdą pogodę i od biedy - ze trzy bluzki, żeby mieć zawsze czystą.

Perfumy to pasja/nałóg - szukamy ciągle nowych zapachów, nie wyobrażamy sobie pachnieć zawsze tak samo - i jeśli coś zachwyci czy się po prostu podoba, chcemy mieć flakon. Jeśli ktoś to ocenia racjonalnie - znaczy, że raczej nie znajdzie sobie miejsca na tym forum
Emilia trzymam kciuki !!! mam nadzieję że za kilka miesięcy wrócisz na forum z bombową rozbiórką , tak więc czekam
Filmoteka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:36   #858
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Oficjalnie dołączam do odwykających totalnie. Sytuacja finansowa zmusiła mnie do tego, żeby na jakiś czas - pewnie minimum kilka miesięcy - zrobić szlaban na wszystkie zbędne zakupy. Totalny szlaban, zanim się nie wygrzebię z tego dołka. Nie jest łatwo, bo mam teraz swoją listę chciejstw, ale nie ma żartów - no zwyczajnie mnie nie stać.

Ograniczyłam zaglądanie na forum, bo trudno nie kupić nawet odleweczki i jednocześnie czytać o perfumach...

A co do "po co im tyle flaszek" - hmm...a po co kobietom po kilkanaście (kilkadziesiąt) par butów, kilka torebek, multum spodni/bluzek etc? Przecież można nosić jedną torebkę, mieć po jednej parze butów na każdą pogodę i od biedy - ze trzy bluzki, żeby mieć zawsze czystą.

Perfumy to pasja/nałóg - szukamy ciągle nowych zapachów, nie wyobrażamy sobie pachnieć zawsze tak samo - i jeśli coś zachwyci czy się po prostu podoba, chcemy mieć flakon. Jeśli ktoś to ocenia racjonalnie - znaczy, że raczej nie znajdzie sobie miejsca na tym forum
Trzymam kciuki za odwyk

Uważam, że tu trafiłaś w sedno. Nie chwalę się swoją pasją, niewiele osób wie ile mam flakonów. Jak już ktoś się dowie to zdziwienie po co, jak i dlaczego. Ale tego, że torebki, buty i ciuchy wysypują się z szafy to już nie widzi i nad tym się nie zastanawia
Akurat jestem osobą, która nie lubi kupować ani torebek ani butów, ciuchy wybieram racjonalnie, więc chociaż z perfumami szaleję

To jest tak jak z każdym innym 'bzikiem', ciężko go racjonalizować A jeśli można sobie pozwolić na kupno perfum bez uszczerbku na innych dziedzinach życia to jak dla mnie nie ma w tym nic złego albo dziwnego.


W temacie odwyku - przestałam kupować odlewki, z flakonami było gorzej. Ale doszłam do momentu, że nie chcę już niczego więcej kupować, aktualne chciejstwa zrealizowałam, chce się cieszyć tym co mam i zużywać zapasy. Staram się pozbywać zalegających odlewek i flakonów. Trzymajcie kciuki i za mnie, żebym wytrwała w tym postanowieniu
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:50   #859
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za odwyk

Uważam, że tu trafiłaś w sedno. Nie chwalę się swoją pasją, niewiele osób wie ile mam flakonów. Jak już ktoś się dowie to zdziwienie po co, jak i dlaczego. Ale tego, że torebki, buty i ciuchy wysypują się z szafy to już nie widzi i nad tym się nie zastanawia
Akurat jestem osobą, która nie lubi kupować ani torebek ani butów, ciuchy wybieram racjonalnie, więc chociaż z perfumami szaleję

To jest tak jak z każdym innym 'bzikiem', ciężko go racjonalizować A jeśli można sobie pozwolić na kupno perfum bez uszczerbku na innych dziedzinach życia to jak dla mnie nie ma w tym nic złego albo dziwnego.


W temacie odwyku - przestałam kupować odlewki, z flakonami było gorzej. Ale doszłam do momentu, że nie chcę już niczego więcej kupować, aktualne chciejstwa zrealizowałam, chce się cieszyć tym co mam i zużywać zapasy. Staram się pozbywać zalegających odlewek i flakonów. Trzymajcie kciuki i za mnie, żebym wytrwała w tym postanowieniu
Mam nawet przykład z życia swojego wzięty. Koleżanka z pracy potrafi kupować 2-3 pary butów na tydzień Chwali się nową parą zawsze w pracy i nikogo to nie dziwi. Ale jak kiedyś koleżanki zobaczyły moją półkę z flaszkami i koszyczek odlewek to zaczęły się pytania "po co mi tyle tego?" itp. Ale tak jak piszesz - to jest mój jedyny fiś. Nie mam ani dużej ilości butów ani torebek. Jedyny rodzaj butów jaki mam "podwójnie" to buty sportowe a tak to na każdą porę roku mam jedną parę (no chyba, żeby odgraniczyć parę płaską i na obcasie to po dwie) a torebek mam może z 6 łącznie Każdy ma swoją pasję i wydaje na nią pieniądze, ale ludzie się dziwią może też dlatego, że wiedzą ile takie perfumy w Sephorze czy Douglasie kosztują Ale jak próbuję wytłumaczyć, że ja nie kupuję w tych sklepach to od razu, że kupuje podróbki. Albo, stała śpiewka w pracy, że UWAGA (!) testery są mocniejsze niż pełnowartościowe perfumy... I nie mam siły już tłumaczyć, że tak nie jest - ucinam temat, bo ileż można
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-28, 09:57   #860
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez Filmoteka Pokaż wiadomość
Emilia trzymam kciuki !!! mam nadzieję że za kilka miesięcy wrócisz na forum z bombową rozbiórką , tak więc czekam
Dziękuję za wsparcie Plany mam, ale muszą poczekać...oby w pracy nie było posuchy, to uda mi się szybciej

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za odwyk

Uważam, że tu trafiłaś w sedno. Nie chwalę się swoją pasją, niewiele osób wie ile mam flakonów. Jak już ktoś się dowie to zdziwienie po co, jak i dlaczego. Ale tego, że torebki, buty i ciuchy wysypują się z szafy to już nie widzi i nad tym się nie zastanawia
Akurat jestem osobą, która nie lubi kupować ani torebek ani butów, ciuchy wybieram racjonalnie, więc chociaż z perfumami szaleję

To jest tak jak z każdym innym 'bzikiem', ciężko go racjonalizować A jeśli można sobie pozwolić na kupno perfum bez uszczerbku na innych dziedzinach życia to jak dla mnie nie ma w tym nic złego albo dziwnego.


W temacie odwyku - przestałam kupować odlewki, z flakonami było gorzej. Ale doszłam do momentu, że nie chcę już niczego więcej kupować, aktualne chciejstwa zrealizowałam, chce się cieszyć tym co mam i zużywać zapasy. Staram się pozbywać zalegających odlewek i flakonów. Trzymajcie kciuki i za mnie, żebym wytrwała w tym postanowieniu
hihi, ja podobnie - ciuchów, butów i torebek mam naprawdę mało (często okazuje się, że mi czegoś brakuje - a że moje życie upływa głownie w domu albo na treningu/spacerze z psem/w plenerze, to np kopertówka jest daleko na liście potrzeb) - za to kiedy zachwycą perfumy, to nie myślę "po co mi, przecież mam dużo.

Trzymam kciuki - mnie dobiły zakupy w ciągu kilku ostatnich miesięcy, za dużo, za drogo...nic to, dam radę
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 10:05   #861
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wsparcie Plany mam, ale muszą poczekać...oby w pracy nie było posuchy, to uda mi się szybciej



hihi, ja podobnie - ciuchów, butów i torebek mam naprawdę mało (często okazuje się, że mi czegoś brakuje - a że moje życie upływa głownie w domu albo na treningu/spacerze z psem/w plenerze, to np kopertówka jest daleko na liście potrzeb) - za to kiedy zachwycą perfumy, to nie myślę "po co mi, przecież mam dużo.

Trzymam kciuki - mnie dobiły zakupy w ciągu kilku ostatnich miesięcy, za dużo, za drogo...nic to, dam radę
Pachniec masz czym wiec chyba nie powinno byc tak zle co? ;* choc wiem jak to jest miec parcie na cos nowego - przyklad JA
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 11:37   #862
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Pachniec masz czym wiec chyba nie powinno byc tak zle co? ;* choc wiem jak to jest miec parcie na cos nowego - przyklad JA
no dokładnie - mam czym, ale nie muszę tłumaczyć, jaki to ból chcieć coś nowego i nie móc...ostatnia rozbiórka, w której wzięłam udział, zaowocowała nowym chciejstwem - więc jest wyzwanie o innych, zaznaczonych w moim pliku jako muszmiecie, nie wspomnę
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 12:00   #863
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
no dokładnie - mam czym, ale nie muszę tłumaczyć, jaki to ból chcieć coś nowego i nie móc...ostatnia rozbiórka, w której wzięłam udział, zaowocowała nowym chciejstwem - więc jest wyzwanie o innych, zaznaczonych w moim pliku jako muszmiecie, nie wspomnę
Masz taki plik na kompie czy tu na forum? chetnie zerkne ja narazie wszystkie chciejstwa spelnilam choc coraz bardziej mnie ciagnie w kierunku niszy ale zniecheca mnie niemoznosc testow przed zakupem a w ciemno jednak to juz za wysokie ceny zeby brac nawet odlewki

Te chciejstwa zawsze pojawiaja sie w najmniej oczekiwanych momentach
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 12:06   #864
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
(...) ale zniecheca mnie niemoznosc testow przed zakupem a w ciemno jednak to juz za wysokie ceny zeby brac nawet odlewki
Ale przecież wszystkie sklepy oferują próbki. Wiadomo, kupować każdą to by poszedł majątek
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 12:41   #865
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Masz taki plik na kompie czy tu na forum? chetnie zerkne ja narazie wszystkie chciejstwa spelnilam choc coraz bardziej mnie ciagnie w kierunku niszy ale zniecheca mnie niemoznosc testow przed zakupem a w ciemno jednak to juz za wysokie ceny zeby brac nawet odlewki

Te chciejstwa zawsze pojawiaja sie w najmniej oczekiwanych momentach
w najmniej oczekiwanych i odpowiednich momentach pojawiają się też różniste mniejsze i większe awarie - kilka dni temu z bólem zapłaciłam prawie 1000 pln za naprawę samochodu, absolutnie konieczną - a i samochód jest mi niezbędny...

Listę mam na kompie - chciałabym m.in Kalemat Black, Arabian Wood Legend Gold, Kalemat Wood - zapasy Chergui, Wonderwood, bo mi wyszło, a to fajne nieinwazyjne pachnidło.

No niestety, nie da rady poznawać inaczej niż przez próbki - ostatnio mniej, bo sporo znam, ale kiedyś wydawałam naprawdę dużo kasy na próbki - w rozbiórkach droższych zapachów biorę ilości próbkowe, jak cena lepsza, to z 5ml na porządne testy. Ja zrezygnowałam z mainstreamu po wzięciu udziału w chyba kilkunastu rozbiórkach (i wąchaniu w perfumeriach) - uznałam, że wszystko ładne, ale bez efektu łał. W niszy też nie wszystko zachwyca, ale jednak więcej różnorodności - a ostatnio np zachwycił mnie Broken Theories, i aż się boję jeszcze go testować, żeby nie spać po nocach z żalu, że nie mogę mieć już...

W ogóle, cała sytuacja mnie tak przybiła - nie chodzi o odwyk, ale ogólnie sytuacja w jakiej jestem - że nie chce mi się w ogóle perfumować, czasem zużywam jakieś noszalne próbki - żeby mi sięmoje ukochane zapachy nie kojarzyły z niemiłym czasem...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 14:26   #866
szozda
Wtajemniczenie
 
Avatar szozda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 549
Dot.: Odwyk w 2016 r.

VI4 - nie daj się. Czasami taki " def" dopada człowieka że biedny człowiek myśli że więcej nie zniesie, albo zastanawia się co złego zrobił w życiu że to wraca takim gów..em...
Ale zawsze potem robi się lepiej.
Trzymam kciuki.
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 15:05   #867
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
VI4 - nie daj się. Czasami taki " def" dopada człowieka że biedny człowiek myśli że więcej nie zniesie, albo zastanawia się co złego zrobił w życiu że to wraca takim gów..em...
Ale zawsze potem robi się lepiej.
Trzymam kciuki.
no musi być lepiej a odwyk mi się przyda, żeby ochłonąć, bo przez ostatnie miesiące naprawdę straciłam samokontrolę nad zakupami...ech, trzeba zagrać w totka
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 18:58   #868
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Ach, wtopiłam.
Dziś ostatnim zakupem przekroczyłam już limit finansowy wyznaczony sobie na ten rok.
A to dopiero końcówka marca, do końca roku daleko...

Nie ma wyzwolenia z tego kołowrotu zakupowego.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 19:27   #869
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Odwyk w 2016 r.

ja się tutaj nawet nie wpisuję z moimi postawieniami
ale odwykającym życzę wytrwałości
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:30   #870
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Odwyk w 2016 r.

Klikłam zestaw miniatur CdG, i jakiś czas temu na wspólnych małą odlewkę Pudrowej 19, ale poza tym nic
Co lepsze niczego pachnącego nie pragnę, co gorsze wcale nie mam ochoty pachnieć...
------------------------------
A i oparłam się Aniołowi sprzed reformulacji
__________________

Edytowane przez kanirak
Czas edycji: 2016-03-31 o 11:32
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-10 07:30:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.