Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 14:33   #3031
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

okej to będę zamawiać
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:37   #3032
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
okej to będę zamawiać
to moze napisz na wątku krakowskim ze zamawiasz to dziewczyny sie dolacza i bedzie taniej za przesylke?
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 15:46   #3033
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Faktycznie nieciekawie to wygląda, a w Twojej pielęgnacji nie widzę żadnych błędów więc raczej bym posłuchała dermatologa

Co do kupnych maseczek to polecam glinki, ale uważaj żeby za bardzo nie przesuszyć twarzy bo może się odwdzięczyć nadprodukcją łoju.

Nie myślałaś o zmianie tapety na minerały?
myślałam o minerałach i chyba też Was poproszę w doborze odpowiednich ale to chyba w innym wątku
jutro wykupię te smarowidła od dermatologa i zobaczymy jak to będzie oby te czerwone plameczki poznikały :/

możecie mi jeszcze polecić hydrolat z BU lub niekoniecznie BU?
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:21   #3034
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
lalaith chciałam zamówić ten pichtowy na doz , ale pisze , że nie ma go obecnie , więc nie wiem gdzie go dostanę. i cetaphil i pharmaceris mi się kończą, więc muszę kupić coś nowego do mycia twarzy, ale za bardzo niewiem czy kontynuuować któryś z tamtych czy coś nowego.
czyli babydream nie odtsawiać ?
aa no i ten z biodermy teżmi się skończył.

jaki tonik i jaki filtr

llegale
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...radzikowej.htm a ten ? ten może być, sama go mam i polecam, zmywa wszystko, czasem trzeba więcej razy przetrzeć, ale tak podobno ma być : )
ah właśnie zauważyłam , żeta seria z Tołpy wszędzie jest wycofywana i nigdzie nie można dostać tych toników , a pichtowy chciałam zamówić na doz to tam go niema to szkoda, bo też chciałam go kupić : (



humektan świetnie nawilża <3
tak dokładnie tak mam i mogę go używać tak ? a sok z aloesu to gdze dostanę? Perfecty oczywiście możesz używać, ale na pewno lepszy będzie Humektan, zrób jak chcesz ; ) Sok z aloesu można dostać w aptece, zielarskim, supermarkecie, np. Tesco. Ok. 20-22 zł z 0,5 l : )


ahaa i jeszcze chciałabym powiedzieć, że przez ostatnie parę miesięcy czoło miałam całkiem gładziutkie , no może czasem coś tam wyskoczyło , a ostatnio patrzę całe jest pokryte kaszką , pełno takich małych podkskórnych krostek nieliczne ropne , co to jest i co z tym zrobić ?
Zasuszyć np. acnefanem, on mi kiedyś pomógł na takie coś
Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
to ja mam taką na czole , czy to może być po którymś z tych kremów ? oO
Po Perfekcie raczej. Ale wg. mnie takie coś to nie tylko od kremów, ale diety, zaniczyszczeń w powietrzu, pościeli, ręczników, dotykania twarzy- wszystkiego. Trudno o idealną cerę : (

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się, np u mnie żadne płyny micelarne się nie sprawdziły, a wypróbowałam wiele. Żaden nie doczyszczał mojej buźki. Najlepsze dla mnie są olejki z BU, albo delikatne żele bez mydła+tonik bezalkoholowy.

U mnie akurat tylko płyny micelarne, dla każdego coś innego : )



Osobiście znam więcej osób które zapycha Humektan niż Babydream. Zdarza się dziewczynom że Humektan wywołuje taką drobną kaszkę podskórną.

Ja przeczytałam dopiero 1 opinię o zapchaniu przez Humektan i byłam tym bardzo zaskoczona. Humektan był nie raz analizowany i NIC tam nie może zapchać. Chyba, że ktoś ma przesuszoną skóre, która właśnie tak reaguje na każdy krem. To się często zdarza. Ja po Humektanie z mocznikiem miała wysyp, ale przeszło, skóre wreszcie mam nawilżoną, a wcześniej łuszczyła się płatami przez specyfiki antytrądzikowej. Trzeba dać mu trochę czasu. Za to Babydream'y jak już pisałam, mają zapychające składniki i potem sądze, że zapychają. Chyba, że ktoś nie ma trądzikowej/tłustej cery, wtedy nie zapcha. A tak to chyba autosugestia, "super tani krem z prostym kremem mnie nie zapcha"
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 18:46   #3035
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/4/13 ten olejek miałam , bniestety nie mam tu gdzieś w pobliżu zielarskiego może podasz mi jakąś dobrą firmę to w aptekach będę szukać.
A widzisz nic na tym olejku nie napisali , ze mozna go pic, bo to trujaca podroba do masazu!!! Ja mialam taki, ktory byl do tego przeznaczony, a firma, ktora go produkuje to LABORATORIA NATURY
http://www.laboratorianatury.pl/ zjazyj tu
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 18:47   #3036
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Szlachta Pokaż wiadomość

dermatolog u którego byłam wczoraj przepisał mi zindaclin gel na dzień i differin krem na noc, jeszcze tego nie wykupiłam. na razie naczytałąm się różnych opinii i nie wiem czy tą ponad 100 nie wyrzucę w błoto.
oprócz tego nie powiedział jak mam pielęgnować twarz, a ja głupia skleroza oczywiście zapomniałąm się o to spytać .

poradźcie mi dziewczyny czy te 2 specyfiki będą ok? i czy za ich pomocą pozbędę się również przebarwień( oczywiście filtry będą oczywistością czego dermatolog nie powiedział) czy na nie muszę sie wybrać po coś dodatkowego.
Z przyjemnoscia napisze Ci, ze owszem Differin pomoze! Nie wiem jak z zinadaclinem bo nie stosowalam ale moge Ci powiedziec jaka pielegnacje doradzil mi moj dermatolog przepisujac Differin.
Po pierwsze odpusc sobie wszystkie inne kremy na ten okres czasu, no moze nie do konca wszystkie a Differin nakladaj na noc na poczatku co drugi dzien, zeby sprawdzic wrazliwosc swojej skory. Jesli sie zacznie luszczyc, mozesz zaczac stosowac co trzecia noc, jesli natomiast okarze sie, ze skore masz dosc tlusta mozesz stosowac codziennie; co drugi, czy trzeci dzien robiac przerwe na nalozenie kremu nawilzajacego - mnie polecono Sebium Hydra dla skory tlustej uwrazliwionej (bo na pewno Differin ja uwrazliwi). Poza tym na dzien nie nakladalabym nic, chyba, ze masz bardzo sucha skore, wtedy Bioderma nada sie tez na dzien, ewentualnie mozesz uzywac swojej Biodermy z filtrem (nie wiem jak pasuje do terapii Differinem - mnie lekarz powiedzial zeby sobie filtry odpuscic, bo terapie przepisal na zime). Oczyszczanie koniecznie zmien na plyn miceralny tez do cery wrazliwej. Ktoras z dziewczyn wyzej napisala, ze trudno sie przelamac do stosowania tylko plynu, ale jak sie juz uda to jest to rewelacja. Warto, bo skora jest naprawde dobrze oczyszczone i nie ma napiecia - dzieki czemu krem na dzien mozesz sobie darowac (jesli sie boisz, to jak pisalam - Bioderma). Naczytalas sie pewnie zlych opinii bo na poczatku kuracji jest wysyp - to normalne i nie bedzie dlugo trwac. Mnie na syfki dermatolog przepisal Eryfluid czyli Erytromycyne do stosowania miejscowo. Zakladam, ze w Twojej kuracji Zindaclin ma spelnic te role. Staraj sie ograniczyc make-up na czas stosowania specyfikow i ogolnie zasade im mniej tym lepiej. Skora sie oczysci, znormalizuje i bedziesz miec gladka buzke. A - gdyby cera byla bardzo wysuszona po Differin ( ja akurat nie mialam i moge nakladac codziennie) to postaraj sie o czysty krem hialuronowy. Mozesz go wtedy pomieszac z sebium hydra i skora bedzie tak nawilzona jakbys nie stosowala retinoidu. W ogole sie nie martw, ze to pieniadze wyrzucone w bloto. Uwielbiam moja twarz po Differinie - skonczylam kuracje ale nadal stosuje co 2-3 dzien zeby miec pewnosc, ze cera pozostanie gladka, a taka zawsze jest po differinowej pobudce nastepnego dnia
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:41   #3037
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ewzz Pokaż wiadomość
A widzisz nic na tym olejku nie napisali , ze mozna go pic, bo to trujaca podroba do masazu!!! Ja mialam taki, ktory byl do tego przeznaczony, a firma, ktora go produkuje to LABORATORIA NATURY
http://www.laboratorianatury.pl/ zjazyj tu
on jest trujący ????! ; oo czyli to przez niego mi to wszystko powychodzilo ?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 10:05   #3038
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No napewno gdybys sie go napila to moglabys sie zatruc. Taki olejek napewno Ci nie pomoze, bo ma tylko zapach pichty a nie jej wlasciwosci.
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 10:10   #3039
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

nie nie piłam na szczęście xd chyba sobie w takim razie wgl odpuszczę tentonik pichtowy .
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 12:12   #3040
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej chciałabym się poradzić , który hydrolat jest lepszy .
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...tgeranium.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...hamamelis.html
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 12:40   #3041
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
Obydwa mają działanie bardzo podobne... Więc który wolisz zamawiaj.

Ja tymczasem przyszłam się pochwalić.
Od dłuższego czasu nie mam problemów z cerą.
Opowiem wam jeśli chcecie (modki biochemii wiedzą jakie miałam problemy )
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 12:46   #3042
ewzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to lepiej opowiedz jak z nich wyszlas
ewzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:10   #3043
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mówię od razu - jest to inwestycja, ale się zwraca (obecnie mam w planach lekkie kwaszenie, ze względu na pojedyncze pryszcze na brodzie)
Byłam sceptyczna co do marki Clinique - ale tak z ciekawości zapytałam co by mi polecili z tych trzech kroków. I tak za całe 29 zł stałam się posiadaczką zestawu startowego - próbkowego na tydzień) owej marki. Zestaw był bdb. Tonik - mimo, że ma alkohol i lekko mnie po nim piecze, usuwa faktycznie pryszcze, a to przez to, że ma kwas salicylowy. Więc obecnie mam mydełko clinique do cery nr. 3 - mieszana w kierunku tłustej i dla 4 tłustej. Tonik mam 2 - dla cery mieszanej w kierunku suchej. Obecnie w planach mam do zakupu jedynie z tej serii DDMG czyli żel nawilżający. Poza tym na dzień filtr - Bioderma AKN Mat spf 40 - fotostabilny. A na noc LRP Toleriane, wersja nie riche. Obecnie zamierzam kwasić się dodatkowo na brodzie - prawdopodobnie zestaw elf LRP + Diacenal Avene. Więc jest dobrze.
Ceny mogę też podać jak ktoś chce. Choć uprzedzam, nie jest to tanie.
A do zmywania makijażu mam Bioderma Sensibio H2O i chusteczki do demakijażu made by Sephora.

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-02-11 o 13:12
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 14:33   #3044
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Szlachta Pokaż wiadomość
myślałam o minerałach i chyba też Was poproszę w doborze odpowiednich ale to chyba w innym wątku
jutro wykupię te smarowidła od dermatologa i zobaczymy jak to będzie oby te czerwone plameczki poznikały :/

możecie mi jeszcze polecić hydrolat z BU lub niekoniecznie BU?
To w wątku o EDM, wklej tam zdjęcie Twojej twarzy. Polecam pastereczkę która świetnie dobiera kolorki, tak że wszystkie pasują

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak "lepszy", bo każdemu pasuje coś innego. Ja osobiście preferuję oczar, ale faktycznie oba mają bardzo podobne działanie.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 08:55   #3045
karolinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam
Mam 24 lata i cerę mieszaną z tendencja do powstawania zaskórników i krostek głównie przed okresem,na policzkac i czole bardzo mocno mi się świeci po kilku godzinach.
Jakies 2 lata temu prosiłam was o pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy lecz wtedy nie świadoma rezultatów miałam naprawdę złe kosmetyki które zepsuły mi twarz
Obecnie jestem już po kilku lekturach na biochemii i bardzo uwaznie czytam skład kosmetyków zanim je kupię

Przejdę do sedna sprawy..w tej chwili jestem2 dzień po kuracji złuszczającej naskórek na twarzy(zapewne kwasami) oczywiście u kosmetyczki,za klika dni zaś bedę miała także u niej oczyszczanie twarzy.
Dlatego prosiłabym was o pomoc w doborze odowiednich dla mnie kosmetyków aby podtrzymać to co zrobi kosmetyczka.

Oto co w tej chwili posiadam w domu do pielęgnacji twarzy:
  • żel w płynie Barwa Siarkowa Moc (kończy już mi sie i chciałabym wypróbować podobno dobroczynne działanie Białego Jelenia)
  • krem Ziaja lekka formuła Masło Kakaowe
  • krem L'oreal Triple Active Day do cery normalnej i mieszanej
  • tonik L'oreal Triple Active
  • Ziaja Pro Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny
  • mleczko do demakijażu Ziaja Ogórkowa
  • maseczka Argiletz z glinki zielonej
  • oliwka Hipp
  • krem Iwostin SPF 50
  • aha i od czasu do czasu stosuje Effaclear K


Jaki krem matujący na dzień byście zaproponowały oraz podkład albo puder dla mnie??

pozdrawiam
__________________
"Kocha się nie za coś ale pomimo czegoś..."




karolinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 09:33   #3046
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez karolinka123 Pokaż wiadomość
[*]krem Ziaja lekka formuła Masło Kakaowe
[*]mleczko do demakijażu Ziaja Ogórkowa[*]maseczka Argiletz z glinki zielonej[*]krem Iwostin SPF 50[*]aha i od czasu do czasu stosuje Effaclear K[/LIST]
To co ja bym ew zostawiła, z tym że przemyśl zmiane kremu, bo ta Ziaja może Cię jednak zapchać.

A dlaczego nie poprosisz kosmetyczki w doborze odp kosmetyków?

I jak to "zapewne kwasami", to nie wiesz co miałas robione ?

Cytat:
Napisane przez karolinka123 Pokaż wiadomość
Jaki krem matujący na dzień byście zaproponowały oraz podkład albo puder dla mnie??

pozdrawiam
Krem matujący bym sobie darowała, spróbuj do zmatowienia wypróbować skrobie z cynamonem kamis, albo jeszcze lepiej któryś z pudrów z BU.
Podkład proponuję EDM formuła Intense, nie wiem czy po takim zabiegu używanie drogeryjnych podkładów nie jest niewskazane, bo nie wiem co miałaś robione.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:21   #3047
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczynki kiedy odstawić tonik z kwasami AHA i BHA 10%
coby soie krzywdy nie zrbić przebarwieniami
jest jakiś optymalny termin kwiecień, maj?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 20:12   #3048
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
dziewczynki kiedy odstawić tonik z kwasami AHA i BHA 10%
coby soie krzywdy nie zrbić przebarwieniami
jest jakiś optymalny termin kwiecień, maj?
Mozesz stosować nawet w lecie, ale o filtrach min SPF40 musisz pamietac cały rok.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:07   #3049
xxYashaxx
Zadomowienie
 
Avatar xxYashaxx
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 435
GG do xxYashaxx
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej
Mam 17 lat, cere mieszaną ze skłonnością do powstawania krostek. Ponieważ właśnie kończą mi się prawie wszystki kosmetyki (jak zwykle jednocześnie ), chcialabym je wymienić na odpowiednie i nie szkodzace mojej skórze. Układam listę i bardzo proszę was o pomoc i ocenę ;*
Wieczorem:
Mleczko do demakijażu Ziaja aloesowe
Babydream uniwersalny do mycia
Na cienie pod oczami Dermogal
2-3 razy w tyg krem brązujący Garnier, Skóra muśnięta słońcem, Krem nawilżający lub balsam brązujący lirene.
W inne dni babydream z nagietkiem
1 raz w tyg glinka zielona
1raz biała

Rano:
Tonik ogorkowy Ziaja
Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15
xxYashaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 05:13   #3050
mmushu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Nuxe a kwasy

Witam wszystkich

Przeczytałam chyba cały dział i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania
Od jakiegoś czasu używam kremu Nuxe Creme Etincelante with acids https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...nalosciami.htm Jest on na bazie kwasów roślinnych, ma kwasy z kwiatu Hibiskusa - roztwór, kwasy owocowe i cukrowe 4%. A moje pytania są następujące:

1. Czy latem mogę stosować po tym kremie Nuxe Creme Fraiche de Beaute Formule Light https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-mieszanej.htm , który ma kwasy AHA (0,5%), czy też może nie bardzo? Słyszałam, że miedzy używaniem kwasów muszą być przerwy... Ale przy takich stężeniach też?

2. Czy razem z Nuxe Creme Etincelante with acids mogłabym stosować Nuxe Creme Fraiche de Beaute Suractivee (na dzień)? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-normalnej.htm Czy składniki nie będą się w jakiś sposób gryzły?

3 Czy wg was, mając 22 lata, nie jestem zbyt młoda (nie żebym uważała się za nastolatkę :P) na te kremy? (chodzi głównie o Etincelante)


Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi



mmushu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 10:50   #3051
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam

Ja wyznaję zasadę im mniej tym lepiej i dlatego teraz moja pielęgnacja na co dzień to :
rano
-tonik aloesowy z ziaji
-Iwostin purritin emulsja matująca
- LRP żel antelios w 40
-puder bambusowy BU
-obecnie dla kolorku puder "mineralny" bell ale już idzie do mnie paczka z EDM

lub gdy nie mam czasu :
-tonik
-iwostin
-podkład lasting finish 16h z rimmel (mnie akurat przez ostatnie miesiące dobrze służył nawet poprawiła mi się cera)
wieczór:
-Facial wash gel Blanchette (marki Kaufland) z pantenolem i mocznikiem
-juvit co dwa dni
-tonik aloesowy ziaja


Akurat jestem w takim okresie że ciężko mi powiedzieć czy jakiś specyfik mi szkodzi, bo nie wiem czy pryszcze itd są dalej efektem odstawienia tabletek anty czy już nie.Macie jakieś rady ?
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:25   #3052
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny piszę, bo ostatnio ( zresztą już tu wcześniej o tym wspomniałam ) na całym czołe i wzdłuż skroni wyskoczyła mi ta kaszka, miejscami ropna i to wcale, a w wcale nie chce zejść + wzdłuż linii nosa wypryski. hm prawdopodbnie mnie coś zapchało, ale totalnie nie znam się na tych składach kosmetyków itp. liczę na odpowiedzi i pomoc

cera mieszana , skłonna do zaskórników i trądziku , wrażliwa

hm tego używałam już od dłuższego czasu, jeszcze jakieś dwa tygodnie temu , a półtora tyg temu pojawiło się na twarzy to co opisałam wyżej , po czym zmieniłam trochę te kosmetyki i nic. więc tak:

rano:

loreal pure zone żel głęboko oczyszczający
tonik matujący nivea visage
krem nawilżający humektan
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

wieczorem:

pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris lub/ emulsja cetaphil
tonik pichtowy domowej roboty
krem babydream
pasta cynkowa lassari

i teraz

rano:
cetaphil emulsja
tonik bio aloesowy ziaja
krem nawilżanie sok aloesowy perfecta
filtr kolastyna spf 30
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris
płatki oczyszczające synergen
tonik bio aloesowy ziaja
krem humektan
maśc robiona na zamówienie od dermatologa

aa i jeszcze jeśli chodzi o kosmetyki to używam podkład maybelline affinitone + puder rimmel stay matte.

Edytowane przez justxbe
Czas edycji: 2010-02-15 o 18:28
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:59   #3053
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Podejrzewam, że po prostu za dużo tego :
opcja nr 1:
tonik+krem+filtr , ja bym usunęła na pewno krem. Sam tonik dla cery mieszanej nie suchej dają z filtrem odpowiednie nawilżenie. Jeżeli nie odczuwasz ściągnięcia po umyciu emulsją to tonik też można odstawić.

opcja nr 2:
krem+filtr+ podkład maybelline affinitone + puder rimmel stay matte.

powoduje zapychanie maybelline i rimmel nie mają dobrych składów. Zmienić podkład na puder jakiś z BU i na to np. puder sypki np Bell, lub najlepiej zmienić na kosmetyki kolorowe z minerałów.


pielęgnacja wieczorem też moim zdaniem za dużo, wystarczy pianka, lub tonik, lub platki plus tonik. Potem krem, a maść punktowo


Musisz kombinować co wyłączyć, coś na pewno bo za dużo tego - oczywiście to moja subiektywna opinia. Ja też jakiś czas temu za dużo rzeczy używałam i mam cerę o takim samym profilu. Teraz używam mało i jest dobrze.

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2010-02-16 o 08:48 Powód: post był za długi
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 20:18   #3054
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmm okej tego humektanu to mam już końcówkę więc przeniosę go na wieczór, a jak się skończy to wrócę do perfecty, płatki też odstawię i zobaczymy
a podkład i puder to jestem gdzieś w połowie i jak skończę to właśnie chciałam się przerzucić na minerały tylko chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o tych podkłdach :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...y-w-pedzlu.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...e-fluidzie.htm
i tych pudrach :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...uder-sypki.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...-prasowany.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...-prasowany.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...-mineralny.htm
aa i polecacie jakieś podkłady/pudry z BU?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:45   #3055
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Na temat filtrów zapraszam tu : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

Żaden z wymienionych przez Ciebie kosmetyków nie jest prawdziwym kosmetykiem mineralnym tylko kosmetykiem z dodatkiem minerałów. Zapraszam tu https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113

Zapychasz skórę stosując krem+filtr + płynny podkład. Jeżeli nie chcesz rezygnować z płynnych to nie używaj filtra. Możesz też kupić podkład z faktorem.

Jeżeli chodzi tego astora i rimmela to są dobre w kategorii podkładów płynnych. Astor jest droższy ale też lepszy. Ale za tą cenę możesz kupić już prawdziwego sypkiego minerałka np z EDM.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 13:36   #3056
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
hmm okej tego humektanu to mam już końcówkę więc przeniosę go na wieczór, a jak się skończy to wrócę do perfecty, płatki też odstawię i zobaczymy
a podkład i puder to jestem gdzieś w połowie i jak skończę to właśnie chciałam się przerzucić na minerały tylko chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o tych podkłdach :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...y-w-pedzlu.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...e-fluidzie.htm
i tych pudrach :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...uder-sypki.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...-prasowany.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...-prasowany.htm
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...-mineralny.htm
aa i polecacie jakieś podkłady/pudry z BU?
polecam puder bambusowy z jedwabiem do matowienia filtrów tylko troszkę może bielić ,może ten zowsem lepszy? nie wiem bo nie uzywałam
Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
hej dziewczyny piszę, bo ostatnio ( zresztą już tu wcześniej o tym wspomniałam ) na całym czołe i wzdłuż skroni wyskoczyła mi ta kaszka, miejscami ropna i to wcale, a w wcale nie chce zejść + wzdłuż linii nosa wypryski. hm prawdopodbnie mnie coś zapchało, ale totalnie nie znam się na tych składach kosmetyków itp. liczę na odpowiedzi i pomoc

cera mieszana , skłonna do zaskórników i trądziku , wrażliwa

hm tego używałam już od dłuższego czasu, jeszcze jakieś dwa tygodnie temu , a półtora tyg temu pojawiło się na twarzy to co opisałam wyżej , po czym zmieniłam trochę te kosmetyki i nic. więc tak:

rano:

loreal pure zone żel głęboko oczyszczający
tonik matujący nivea visage
krem nawilżający humektan
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

wieczorem:

pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris lub/ emulsja cetaphil
tonik pichtowy domowej roboty
krem babydream
pasta cynkowa lassari

i teraz

rano:
cetaphil emulsja
tonik bio aloesowy ziaja
krem nawilżanie sok aloesowy perfecta
filtr kolastyna spf 30
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris
płatki oczyszczające synergen
tonik bio aloesowy ziaja
krem humektan
maśc robiona na zamówienie od dermatologa

aa i jeszcze jeśli chodzi o kosmetyki to używam podkład maybelline affinitone + puder rimmel stay matte.
wygląda fajnie a ta Bioderma zwęzajaca pory na prawde działa ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:23   #3057
amanka
Przyczajenie
 
Avatar amanka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 10
GG do amanka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam 40 lat i stan mojej skóry zmobilizował mnie w końcu do zajęcia się nią trochę bardziej świadomie.

Generalnie mam tłustą skórę z rozszerzonymi porami i zaskórnikami które już na drugi dzień po oczyszczeniu u kosmetyczki znowu nadają się do wyciskania, a jednocześnie jest ona sucha (szczególnie teraz w zimie), z zaczerwienieniami, łuszczącymi plackami, prosówkami itd. Generalnie z "niedoskonałościami".

Chcę zastosować jakiś program minimum przy pomocy jak najbardziej naturalnych środków i powiedzcie mi, czy dobrze planuję.
Od kilku dni myję się mydłem oliwkowym Aleppo i chcę przestawić się na natłuszczanie/nawilżanie olejami (winogronowy? migdałowy? aragonowy? inny?). Chcę tez kupić masło shea, kwas hialuronowy, wspomagane witaminą E (tokovit), Q10 (też z aptecznych kapsułek).
Aha, czasem stosuję maseczkę aspirynową.

Generalnie chcę nawilżyć i odżywić skórę. Nie maluję się, odpada więc zmywanie makijażu. I poza tym nie znam się za bardzo na kosmetykach, kupuję je niestety "na czuja" (teraz ziaja oliwkowa lekka formuła służy za krem na dzień i na noc), z różnym niestety skutkiem

Pomożecie?
amanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:40   #3058
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Może zamiast ziaji , krem z lukrecji z BU. Bardzo dobry jest i nie zawiera składników takich jak mineral oil,parafinium, glycerin a one mogą zapychać Ciebie.
Ostrożnie z wit E, polecam na noc bo też lubi zapchać ale stosowana co parę dni na noc rewelacja, polecam mieszać z wit C w kroplach.
Polecam olejek z orzecha włoskiego dobrze nawilża ale także reguluje wydzielanie sebum.
Reszta bardzo fajnie, tylko ostrożnie z nagłym przestawieniem się lepiej po kolei wprowadzać nowe rzeczy bo skóra może sfiksować gdy wprowadzisz wszystko na raz.

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2010-02-16 o 19:43
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:58   #3059
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

justxbe z płynnych podkładów polecam:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...acy-SPF-20.htm

Delikatny ale nie szkodzi. Minerały jednak lepiej kryją.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 14:03   #3060
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny czy jeśli nakladam kwas w domu to czy musze mieć do tego profesjonalny pędzel do nakładania kwasów czy rownie dobrze może być to zwykły pędzel kosmetyczny?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.