Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 20:39   #3841
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ładny kolor ile Ty masz włosów a naturalne kręcone? nie prostuj, nie czesz no chyba, że wolisz siebie w takich...
ja wiem czy mam TYLE wlosow,mi sie wydaje ze malo ja nie wiem jakie moje wlosy sa czy krecone czy falowane. one ogolnie poddaja sie wszystkim zabiegom z latwoscia. jak nie wysusze suszarka to sa krecone, a jak wysusze to falowane,bywaja tez proste ,same z siebie ja nie wiem jakie mam wlosy
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:39   #3842
Kirima
Lifthrasir
 
Avatar Kirima
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Przybywam z kolejnym pytaniem Jakie dodatki mogą dać jak najbardziej czerwony kolor? Hibiskus, papryka...?
__________________
* Dbam o loki od 01.08.10
* Moje włosy

Siostra Zakonu Curlitanek
Kirima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:43   #3843
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

klaudyna
co ja bym dała żeby mi taki kolorek wyszedł ach
taka wiśnia z rudym refleksem

mnie wyszedł ciemny rudy po prostu, może nabierze bardziej czerwonego odcienia po kilku dniach:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg łazienki.jpg (123,6 KB, 90 załadowań)
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 07:52   #3844
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
nie wytrzymalam nienawidze miec brudnej glowy. sciemnial i tak, a woda z plukania byla najpierw ruda,piana turkusowa podoba mi sie,taki ladny gleboki kolor. dodalam fotki do galerii. wydaje mi sie ze i tak bedzie ciemnial,ale to dobrze
Sikorka prześliczny kolorek Ci wyszedł chyba nie za bardzo ściemniał i widzę w nim typowy orzeszek, nie kasztan ale to tylko moje odczucie
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 08:01   #3845
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
klaudyna
co ja bym dała żeby mi taki kolorek wyszedł ach
taka wiśnia z rudym refleksem

mnie wyszedł ciemny rudy po prostu, może nabierze bardziej czerwonego odcienia po kilku dniach:
Twoj jest niebanalnie magicznie ognisty .
kocham Twoj kolor! moze sie tez odwaze na papryke i taki efekt uzyskam.

tymczasem sprowawalam wczoraj kalpi tone i wzmocnil sie mi efekt hennowania, ktore zaczynalo "blednac" albo po prostu delikatne przyciemnienie zaszlo. w kazdym badz razie - i nieznacznie i jest ok!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 08:09   #3846
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
klaudyna
co ja bym dała żeby mi taki kolorek wyszedł ach
taka wiśnia z rudym refleksem

mnie wyszedł ciemny rudy po prostu, może nabierze bardziej czerwonego odcienia po kilku dniach:
Śliczny ten kolorek. Taki głęboki.
Kurcze, chyba wszystkie kolory hennowe mi się podobają. Nie ma takiego, który źle wygląda. Każdy ma w sobie coś.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 09:58   #3847
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Redhaired Witch, ja rozrobiłabym dwie papki osobno (tak mam zamiar zrobić z heenarą i kalpi tone),do henny dodała cytryny, bo tej to raczej nie zaszkodzi, odczekała tyle, ile trzeba i przed nałożeniem na głowę zmieszała obydwie papki, ewentualnie zmieszała dwie papki razem, dodała do nich cytryny i odstawiła.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 10:04   #3848
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Owszem, majreg, yes yes yes
Tylko kwestia dopasowania - żeby czarne nie kontrastowały za bardzo z typem urody itd. Wszelkie te głębie są fantastyczne. Ja po spróbowaniu kalpi tone wiesz, co - jestem totalnie zadowolona z zapachu i delikatego pogłębienia koloru. Mam wrażenie, że włoski ją polubiły! a ja jeszcze bardziej moje włoski!
Mimo wszystko, skuszę się na AMLĘ. Tylko dalej nie wiem, bo mi nie doradziłyście najdroższe - puder amla czy olejek amla? różnice jesteście w stanie określić?]
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:11   #3849
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Owszem, majreg, yes yes yes
Tylko kwestia dopasowania - żeby czarne nie kontrastowały za bardzo z typem urody itd. Wszelkie te głębie są fantastyczne. Ja po spróbowaniu kalpi tone wiesz, co - jestem totalnie zadowolona z zapachu i delikatego pogłębienia koloru. Mam wrażenie, że włoski ją polubiły! a ja jeszcze bardziej moje włoski!
Mimo wszystko, skuszę się na AMLĘ. Tylko dalej nie wiem, bo mi nie doradziłyście najdroższe - puder amla czy olejek amla? różnice jesteście w stanie określić?]

Puder na pewno jest mniej ekonomiczny niż olej. Kładziony bezpośrednio na włosy z odżywką starcza mi może na 2-3 razy max. Chyba, że zrobisz sobie macerat z jakimś olejem. A olejek amla jest na jakiej bazie? Kokosa?
Jest jeszcze jedna opcja. Kupić kokosa albo np. sezam czy inny olej i kłaść po wymieszaniu z pudrem.
Polecam jeszcze ecliptę i cassie w pudrach.

Jesli chodzi o dopasowanie kolorystyczne henny to się zgadzam. Mi żaden kolor nie pasuje , bo naturalne mam wybitnie w zimnym odcieniu.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-30 o 10:12
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:11   #3850
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mimo wszystko, skuszę się na AMLĘ. Tylko dalej nie wiem, bo mi nie doradziłyście najdroższe - puder amla czy olejek amla? różnice jesteście w stanie określić?]
olejku amla używam już dość długo i włoski są po nim cudowne nie zauważyłam żeby je przyciemniał, wpływa jedynie na poprawę ich kondycji i wzrost. nie mam co prawda porównania do amli w proszku która dopiero do mnie leci więc mogę tylko pomóc połowicznie
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:20   #3851
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
mnie wyszedł ciemny rudy po prostu, może nabierze bardziej czerwonego odcienia po kilku dniach:
Nie narzekaj, śliiiczny jest

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Redhaired Witch, ja rozrobiłabym dwie papki osobno (tak mam zamiar zrobić z heenarą i kalpi tone),do henny dodała cytryny, bo tej to raczej nie zaszkodzi, odczekała tyle, ile trzeba i przed nałożeniem na głowę zmieszała obydwie papki, ewentualnie zmieszała dwie papki razem, dodała do nich cytryny i odstawiła.
Właśnie się zastanawiam bo z drugiej str. chcę użyć gotowej mieszanki henny z amlą i jatrophą a jak piszą: "W przeciwieństwie do indygo henna jest skuteczniejsza jeśli mieszanka ma odczyn kwaśny. Odpowiedni będzie sok z cytryny lub nasz produkt – proszek AMLA zawierający wysokie stężenie witaminy C."
Czuję się jak dziecko błądzące we mgle

Sylwia, wiesz, że jest ta Amla Gold podobno nieprzyciemniająca? Właśnie kupiłam. Pachnie pięknie, orientalnie (jak Asja Fendi ) tylko cholernie mocno więc co kto lubi. I ma bardzo wysoko w składzie parafinę (na drugim miejscu chyba), skapnęłam się za późno bo parafina mnie strączkuje dlatego postanowiłam używać tylko na skalp. No ale co komu pasuje.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 10:33   #3852
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ojejjjjciu , no to padnie decyzja na -> http://helfy.pl/amla-olejek-do-wlosow lub ??? ->http://helfy.pl/amla-olejek-amalaki-wzmocnienie-wlosow

mmmmm a coz to za cacko?! http://helfy.pl/bhringaraj-wzmocnienie-wlosow szkoda , ze cena jest taka a nie inna .. ale ogrom skladnikow w nagrode !

ps. Pchelka, swietnie, ze nie przyciemnia! a skoro jest tez tj mowi RedhairedWitch to nie ma sie czego obawiac
Mocne orientalne zapachy uwielbiam! kalpitone ma tez zdecydowany zapach - a ja calyczas teraz wącham włoski mniam mniam. wymieszałam z łyżeczką olejku z pestek wingoron i zmyłam to [kalpi+olejek] po ponad godzinie zwykla zimna woda - wlosy nie sa tluste ani obciazane. sa wspaniale, polecam ten sposob!

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-30 o 10:37
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:37   #3853
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ojejjjjciu , no to padnie decyzja na -> http://helfy.pl/amla-olejek-do-wlosow lub ??? ->http://helfy.pl/amla-olejek-amalaki-wzmocnienie-wlosow

mmmmm a coz to za cacko?! http://helfy.pl/bhringaraj-wzmocnienie-wlosow szkoda , ze cena jest taka a nie inna .. ale ogrom skladnikow w nagrode !
Oj fajne fajne. Popatrz też na to: http://www.helfy.pl/sesa-olejek-bhri...st-wlosow-maka . Polecam bo zapach ma cudny (jak ktoś lubi kadzidełka). No i pięknie nawilża i nabłyszcza. Nie żebym kusiła
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:39   #3854
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ps. Pchelka, swietnie, ze nie przyciemnia! a skoro jest tez tj mowi RedhairedWitch to nie ma sie czego obawiac
Tylko wiesz, Pchełka pisze o klasycznej Amli, ja o Gold Użyłam dopiero raz i PODOBNO nie przyciemnia, zresztą producent też to podkreśla. A prafinę mają oba o ile się orientuję.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:42   #3855
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Sesę bardzo dużo osób chwali. Jak robiłam zakupy to akurat jej nie było i wzięłam heenarę. Też ma sporo dodatków i naturalną bazę.

Sylwia nie bierz z parafiną.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-30 o 10:44
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:42   #3856
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
mmmmm a coz to za cacko?! http://helfy.pl/bhringaraj-wzmocnienie-wlosow szkoda , ze cena jest taka a nie inna .. ale ogrom skladnikow w nagrode !
kochana, to cacko jest w pełni warte swojej ceny polecam z czystym sercem!!! efekty rewelacyjne, przynajmniej w moim odczuciu
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:46   #3857
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
kochana, to cacko jest w pełni warte swojej ceny polecam z czystym sercem!!! efekty rewelacyjne, przynajmniej w moim odczuciu
Oj, toto na pewno jest boskie. Pożałowałam kasiorki i trochę żałuję.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 10:54   #3858
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Tylko wiesz, Pchełka pisze o klasycznej Amli, ja o Gold Użyłam dopiero raz i PODOBNO nie przyciemnia, zresztą producent też to podkreśla. A prafinę mają oba o ile się orientuję.
parafinę mają oba mi klasyczna amla faktycznie nie przyciemniła włosków, ale moje naturalne też nie są jasne, więc być może na blondzie efekt mógłby być inny

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Oj, toto na pewno jest boskie. Pożałowałam kasiorki i trochę żałuję.
majreg, następnym razem nadrobisz
ja teraz czaje się właśnie na sesę
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 11:07   #3859
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Sesę bardzo dużo osób chwali. Jak robiłam zakupy to akurat jej nie było i wzięłam heenarę. Też ma sporo dodatków i naturalną bazę.

Sylwia nie bierz z parafiną.
a powiedz, z jakich wzgledow odradzasz parafine?

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Tylko wiesz, Pchełka pisze o klasycznej Amli, ja o Gold Użyłam dopiero raz i PODOBNO nie przyciemnia, zresztą producent też to podkreśla. A prafinę mają oba o ile się orientuję.
rozumiem, rozumiem

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
kochana, to cacko jest w pełni warte swojej ceny polecam z czystym sercem!!! efekty rewelacyjne, przynajmniej w moim odczuciu
mmmm... predzej w takim razie na BRINGRAJ sie skusze niz na warte 45zl cudo OLEJEK SESA... A wiecie, moja kumpela skusila sie ostatnio na mydelko sesa - wciaz nie wiem jaki efekt, ale pewnie troszke mniej genialny jest niz ten SESA.

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
parafinę mają oba mi klasyczna amla faktycznie nie przyciemniła włosków, ale moje naturalne też nie są jasne, więc być może na blondzie efekt mógłby być inny
Tak, blond bardziej wrażliwy jest na takie zmiany, które u nas orzechowców/kasztanowców itd są mniej dostrzegalne

ja na prafince nic jeszcze dziewczyny nie miałam.. olej kokosowy parachute na mojej polce - tez jest 100% bez niej - ale kilka osob zdecydowanie woli vatike, ktora to parafine bodajze zawiera [zbijcie jesli wprowadzam w blad!] parachute sluzyc mi sluzy niezle chyba... ciekawe jak to by bylo z parafina. ciekawe czy by mnie podraznila - czy to nie jedyny minus kosmetykow na parafinie?


PS.
puder sobie na razie odpuszcze, bo wystarczy mi kalpi, ktorym zamierzam gospodarowac oszczednie [wczoraj wysypalam z 6g zaledwie a efekt i tak mnie powalil, byc mzoe to zasluga oleju winogronowego. nastepnym razem proba z cytrynka lub miodem! beda bardziej lsnic bez wiekszego przyciemnienia ]
jejjj.. teraz zmałpiałam! dalej tragiczna decyzja do podjecia - amla gold/zwykla amla/bringhraj
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 11:08   #3860
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
parafinę mają oba mi klasyczna amla faktycznie nie przyciemniła włosków, ale moje naturalne też nie są jasne, więc być może na blondzie efekt mógłby być inny

majreg, następnym razem nadrobisz
ja teraz czaje się właśnie na sesę
Ja następnym razem na Bhringraj'a zapoluję (zamiast Khadi na porost włosów :P ). Bo Sesa już zostaje na mojej półce .

Zdecydowanie takie olejki ładnie nabłyszczają hennowane włosy
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 11:15   #3861
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Sylwia, ja testowałam oliwkę Bambino z parafiną i czasami zbijała włosy w strąki, poza tym potrzeba mocniejszego szamponu żeby ją spłukać... chyba, że coś jeszcze, to takie moje przemyślenia. Podrażnić to nie podrażniła, chyba nie powinna, w sumie ją się daje zwierzakom na problemy żołądkowe
Vatika jasnozielona z ciemnym korkiem nie ma parafiny na bank jakby się ktoś pytał bo właśnie poleciałam naocznie sprawdzić skład.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 11:23   #3862
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ta oliwka pewnie by się z drugiej strony wspaniale sprawdzała w pierwotnej funkcji - nawilżanie ciała!
czekam na odzew ze strony majreg, bo stosowne argumenty mogą spowodować, ze zamowie BringRaj (jako, ze jedyny nie ma parafiny..)

miło, że sprawdziłaś dla nas skład Vatiki!
tylko jedno ale - teraz już nie wiem czym się różni od Parachute za wyjątkiem firmy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 11:51   #3863
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ta oliwka pewnie by się z drugiej strony wspaniale sprawdzała w pierwotnej funkcji - nawilżanie ciała!

miło, że sprawdziłaś dla nas skład Vatiki!
tylko jedno ale - teraz już nie wiem czym się różni od Parachute za wyjątkiem firmy
Ad. 1 a owszem, na mokrą skórę super

Ad. 2 parachute to chyba 100% olej kokosowy? Vatika ma dodatki m.in hennę, amlę, olejek czy tam ekstrakt rozmarynowy, cytrusowy i jakieś ajurwedyjskie zioła.

Ale offtop
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 12:34   #3864
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ad. 2 parachute to chyba 100% olej kokosowy? Vatika ma dodatki m.in hennę, amlę, olejek czy tam ekstrakt rozmarynowy, cytrusowy i jakieś ajurwedyjskie zioła.

Ale offtop
Aj tam bywały większe offtopy
I masz rację kochana, Parachute to czysty olej kokosowy, Vatika jest wzbogacona o przeróżne ziółka
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 12:38   #3865
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
a powiedz, z jakich wzgledow odradzasz parafine?


rozumiem, rozumiem


mmmm... predzej w takim razie na BRINGRAJ sie skusze niz na warte 45zl cudo OLEJEK SESA... A wiecie, moja kumpela skusila sie ostatnio na mydelko sesa - wciaz nie wiem jaki efekt, ale pewnie troszke mniej genialny jest niz ten SESA.


Tak, blond bardziej wrażliwy jest na takie zmiany, które u nas orzechowców/kasztanowców itd są mniej dostrzegalne

ja na prafince nic jeszcze dziewczyny nie miałam.. olej kokosowy parachute na mojej polce - tez jest 100% bez niej - ale kilka osob zdecydowanie woli vatike, ktora to parafine bodajze zawiera [zbijcie jesli wprowadzam w blad!] parachute sluzyc mi sluzy niezle chyba... ciekawe jak to by bylo z parafina. ciekawe czy by mnie podraznila - czy to nie jedyny minus kosmetykow na parafinie?


PS.
puder sobie na razie odpuszcze, bo wystarczy mi kalpi, ktorym zamierzam gospodarowac oszczednie [wczoraj wysypalam z 6g zaledwie a efekt i tak mnie powalil, byc mzoe to zasluga oleju winogronowego. nastepnym razem proba z cytrynka lub miodem! beda bardziej lsnic bez wiekszego przyciemnienia ]
jejjj.. teraz zmałpiałam! dalej tragiczna decyzja do podjecia - amla gold/zwykla amla/bringhraj


Z praktycznych, ekonomicznych i zdrowotnych. Pod każdym względem jest gorsza niż naturalne oleje. Ostatecznie jednak nic mi do tego.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-30 o 12:43
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 12:45   #3866
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To zdecydowanie lepsza jest Vatika. Zamówię ją następnym razem, na pewno też zaprzyjaźni się z moimi hennowanymi włosiami.
Co do amli, jeszcze popytam na przeznaczonym do tego wątku a i tak mi pomogłyście jak nikt inny : *
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:11   #3867
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jej Obywatelko Ziemi mogłabyś podać cały przepis Twojego hennowania i jaka henna? Doczytałam narazie, że była tam papryka i indygo <?> Byłabym wdzięczna. Twój kolor włosów to mój faworyt teraz!

A tak w ogóle to chyba oszalałam i mam zamiar nałożyć dzisiaj drugą połowę Heenary na głowę. Pewnie to przesada, bo minęło dopiero parę dni, ale uzależniłam się od tego zapachu;p (i chcę zahennować te niepohennowane miejsca nad skroniami grr.) Trochę się boję, że przesuszy mi to włosy bardzo, ale już rozrobiłam hennę...Myślicie, że przesuszy?
W razie czego będę się ratować olejkami, bo mam zamiar coś niebawem nabyć;p

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-03-30 o 19:20
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:17   #3868
luiza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wczoraj pierwszy raz farbowałam henną. Użyłam Khadi Henna z Amlą. Wieczorem wstawię zdjęcia do galerii. Co prawda spodziewałam się trochę innego koloru... Myślałam, że wyjdzie ciemniejszy, bardziej kasztanowy brąz a jest jak dla mnie za bardzo rudy i jasny, no ale trudno
luiza987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 20:16   #3869
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Perwati,
taak, ja myślę, że to trochę nieodpowiedzialne - kolor jeszcze być może nawet nie dojrzał Daj sobie tydzień chociaż, a do henny dołóż odżywkę, żeby Ci nie wysuszyło włosków.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 20:43   #3870
luiza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wstawiłam zdjęcia z wczorajszego farbowania henną do galerii.
luiza987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.