czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-14, 08:53   #1
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877

czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?


heloł. pomóżcie ,doradźcie bo już sama nie wiem jestem skołowana
mam jasna karnacje, średni dość jasny blond naturalny (obecnie na glowie bo nie farbuje), oprawę oczu w kolorze włosów choć widoczną nie jak niektóre blondynki ...i cieeeemne brązowe oczy.
szukam na google i wizażu różnych porad co do oczu i kresek i czytam i nic nie wiem już sama...


podobno czarne kreski wydobywają ciemne oczy , ale ta jasna karnacja? może czarny eyelinier daje zbyt mocny efekt w komplecie z jasną karnacją i brązowymi cieniami...

może osoby o dużych brązowych oczach wypowiedzą się jak malują się na codzień i czy lepsza jest czarna czy brązowa kreska...
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:21   #2
darunia89
Raczkowanie
 
Avatar darunia89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 59
GG do darunia89
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

wg mnie brązowa czarna jest zbyt ostra
__________________
...Patrz na świat jakbyś oglądał go po raz pierwszy...




darunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 16:15   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

To trzeba dobrać do całego typu urody, również odcień eyelinera lub kredki - czy cieplejszy, czy chłodniejszy. Zły kolor może wyglądać dziwnie i dawać efekt zaczerwienionych spojówek. Dla części osób lepszy może być szary niż brązowy.

Ogólnie wydaje mi się, że przy bardzo ciemnych oczach ciemna kreska powinna tak czy owak pasować dobrze, szczególnie jeśli oczy są duże i mają regularny kształt. Możesz też spróbować kolorowych kresek - granatowych, fioletowych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 18:23   #4
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

moje miasto może jest małe i "zaściankowe" ale gdzie nie popatrze baby w moim wieku i młodsze/czyt nastolatki mają czarne kreski kredką i tusze a wyczytałam że do jasnej karnacji to jednak lepsza brązowa i mama mi głowe urywa że czarna to za mocna dla mnie...szczególnie jak ja maluje oczy brązami i beżami.

a dziewczyny o brązowych dużych oczach- używacie czqarnych kresek czy brązowej jednak?

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

co do typu urody to nie wiem , ostatnio dowiedziałam sie że chyba jestem wiosną ?
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:41   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
moje miasto może jest małe i "zaściankowe" ale gdzie nie popatrze baby w moim wieku i młodsze/czyt nastolatki mają czarne kreski kredką i tusze a wyczytałam że do jasnej karnacji to jednak lepsza brązowa i mama mi głowe urywa że czarna to za mocna dla mnie...szczególnie jak ja maluje oczy brązami i beżami.

a dziewczyny o brązowych dużych oczach- używacie czqarnych kresek czy brązowej jednak?

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

co do typu urody to nie wiem , ostatnio dowiedziałam sie że chyba jestem wiosną ?
A ile masz lat? Jeśli chcesz uniknąć przesadnego efektu, to wybierz brązowy albo szary i używaj nieco jaśniejszych cieni. Albo rób kreskę cieniem, może być na mokro. Wtedy efekt nie jest taki teatralny i sztuczny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 22:46   #6
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

A w jakiej kresce Ty się czujesz lepiej?

Dwa, że jeśli nie jesteś przekonana do czerni to zawsze jest grafit i różne szarości, wcale nie musi być brąz.

Jeśli malujesz się na beżowo to spróbuj, tak jak koleżanka wyżej zasugerowała, zrobić kreskę cieniem - na mokro, testowo: brązową, ciemno brązową, grafitową i czarną i zapytaj kogoś zaufanego jak wyglądasz w każdym z tych kolorów
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 05:36   #7
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A ile masz lat? Jeśli chcesz uniknąć przesadnego efektu, to wybierz brązowy albo szary i używaj nieco jaśniejszych cieni. Albo rób kreskę cieniem, może być na mokro. Wtedy efekt nie jest taki teatralny i sztuczny.
niestety lat mam za dużo 27
Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
A w jakiej kresce Ty się czujesz lepiej?

Dwa, że jeśli nie jesteś przekonana do czerni to zawsze jest grafit i różne szarości, wcale nie musi być brąz.

Jeśli malujesz się na beżowo to spróbuj, tak jak koleżanka wyżej zasugerowała, zrobić kreskę cieniem - na mokro, testowo: brązową, ciemno brązową, grafitową i czarną i zapytaj kogoś zaufanego jak wyglądasz w każdym z tych kolorów
właśnie ja kocham czarne krechy....i jasno-średnio brązowy cień...a rodzina mi truje że jestem za mocno umalowana i "dodaje sobie dyche"
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 09:01   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
niestety lat mam za dużo 27

właśnie ja kocham czarne krechy....i jasno-średnio brązowy cień...a rodzina mi truje że jestem za mocno umalowana i "dodaje sobie dyche"
E tam, nie przejmuj się rodziną, ja mam 29 lat a jak się ubiorę w coś, co przypomina mamie dawne czasy i nie mam makijażu, to przysięga, że wyglądam na 12. XD Oni tak mówią, bo pamiętają jak byłaś dzieckiem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:53   #9
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Jak uwielbiasz czarne kreski, dobrze się w nich czujesz, i dobrze wyglądasz, to jak najbardziej się tak maluj. Jakby co, 15 lat nie masz, więc rodzina nie mogą wywierac na Ciebie wpływu, że za mocno się malujesz :P Nie przejmuj się
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 18:15   #10
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Kolor kreski dobiera się raczej do oprawy oczu Naturalne blondynki zwykle korzystniej wyglądają z szarymi lub brązowymi kreskami ze względu na jasne brwi i rzęsy a brunetki z czarnymi ale to tylko uogólnione wytyczne Każdy z nas jest inny - jak lubisz czarne kreski rób czarne
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:50   #11
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

lubię czarne kreski...ale zdaje sobie sprawę że mama moja ma racje z moją karnacją bardziej pasuje brązowa...kiedyś używałam tylko brązowych kredek i linierków, nawet tuszy.... od 3 lat stosuje czarne przez eksperyment a co by było gdybym ......
Jestem starsza niż spora część wizażanek i już przeszlam swoje "początki z makijażem" potem kolorowe szaleństwa "mnóstwo kolorowych cieni i kredek, co dzień inny make up" teraz już mi się nie chce próbować ,testować...chcę mieć coś wypróbowanego...


dzięki za rady... popróbuje z brązową kredką...z czarną .... choć znając mnie zmian nie będzie bo ja lubię malować się codziennie tak samo nic nie poradzę ....

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
Jak uwielbiasz czarne kreski, dobrze się w nich czujesz, i dobrze wyglądasz, to jak najbardziej się tak maluj. Jakby co, 15 lat nie masz, więc rodzina nie mogą wywierac na Ciebie wpływu, że za mocno się malujesz :P Nie przejmuj się
właśnie nie jestem pewna czy w czarnym dobrze wyglądam bo to że lubię nie znaczy że jest dla mnie najlepsze.....
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 08:35   #12
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Wszystko jest kwestią tego jak wygląda reszta makijażu. Jeżeli jst to makijaż wieczorowy. Mamy czerwone usta lub chcemy mocno zaakcentować oko to czarna oczywiście ale trzeba pamiętać wtedy o podkreśleniu brwi. Nieco bardziej kryjącym podkładzie. Brązowa kreska fajnie za to sprawdza się bez okazji zwłaszcza jeśli mamy ciepłą karnacje.
Ja jestem raczej zwolenniczką czarnych kresek i uważam za błąd takie przypisywanie określonego koloru posiadaczką określonego koloru włosów.... Tak jak nieprawdą jest że czerwień na ustach pasuje wyłącznie ognistym brunetką a róż wyłącznie delikatnym blondynką.

Warto natomiast przy delikatnej urodzie i jasnym kolorze włosów nie przesadzać z ilością ciemnych kolorów na powiece. Jeśli wyraźna ciemna kreska, to jasny podkładowy cień otwierający oko można dać sobie spokój z ciemnym cieniem bo możemy się postarzyć a malujemy się w innym celu.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-04-17 o 08:38
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 08:39   #13
visage93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 95
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Obie będą ładnie wyglądać.
visage93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:11   #14
malwinesia
Raczkowanie
 
Avatar malwinesia
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 235
GG do malwinesia
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Ja mam bardzo jasną oprawę oczu i do tego niebieskie oczy i z reguły wybieram czarną kreskę, ewentualnie cieniami kreskę ciemnobrązową.
To, jaki kolor kreski wybierzesz zależy od tego jaki masz makijaż na sobie, jaką wybierzesz stylizację. Jeśli jednak szukasz czegoś na co dzień to radzę Ci pomalować jedno oko tak, drugie tak i np. wstawić tutaj () albo ocenić sama, w którym odcieniu bardziej Ci do twarzy. Czarna kreska pasuje każdemu jeśli jest dobrze nałożona, czasem może być bardzo cieniutka i tylko optycznie zagęszczać linię rzęs - nie musisz przecież takiego grubego paska sobie nakładać

Powiedz jak wygląda Twój makijaż na co dzień? Cienie? Konturowanie?


Ps. tak jak wspomniała koleżanka wyżej - ładnie by wyglądała też zielona i niebieska kreska <3
__________________
mój blog!
http://studencka-modnisia.blogspot.com/

***
Waga: 75kg
Moja droga:
75 ..... 70 ..... 65 ..... 60
Trenuję od: 18.04.2013r.
***
No matter how your heart is grieving
If you keep on believing
The dream that you wish will come true
So dream...
malwinesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 10:11   #15
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

....
dla chłodnych blondynek kredki w kolorze popielatym będą lepsze niż brązy<które często są za ciepłe i wychodzą rudo-czerwone>
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 05:41   #16
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: czarna vel brązowa kreska dla jasnej karnacji?

Cytat:
Napisane przez malwinesia Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo jasną oprawę oczu i do tego niebieskie oczy i z reguły wybieram czarną kreskę, ewentualnie cieniami kreskę ciemnobrązową.
To, jaki kolor kreski wybierzesz zależy od tego jaki masz makijaż na sobie, jaką wybierzesz stylizację. Jeśli jednak szukasz czegoś na co dzień to radzę Ci pomalować jedno oko tak, drugie tak i np. wstawić tutaj () albo ocenić sama, w którym odcieniu bardziej Ci do twarzy. Czarna kreska pasuje każdemu jeśli jest dobrze nałożona, czasem może być bardzo cieniutka i tylko optycznie zagęszczać linię rzęs - nie musisz przecież takiego grubego paska sobie nakładać

Powiedz jak wygląda Twój makijaż na co dzień? Cienie? Konturowanie?


Ps. tak jak wspomniała koleżanka wyżej - ładnie by wyglądała też zielona i niebieska kreska <3
mój makijaż codzienny wygląda zwykle tak...jasno brązowy cień na całą powiekę i kreska cienka czarnym eyelinierem i ew. do połowy oka na dole powieki czarna kreska+tusz
na zimę lekki podkład i puder(teraz bb krem) a ust nie maluje...twarzy często nie maluje niczym...ale bronzer obowiązkowy i oczy
czasem cieniuje oko tradycyjnie:bez wewnątrz,jasny brąz środek i ciemny brąz banan vel zew. kącik...ale najczęściej mi się nie chce ostatnio cieniowałam oko i stwierdziłam że nie ce mi się tak kombinować na co dzień...
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.