Pomocy !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-19, 11:20   #1
Anixo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1

Pomocy !!


Hejka dziewczyny



Piszę tu, bo mam problem...



Pewnie było już mnóstwo postów odnośnie tego tematu, ale ja dalej nie znalazłam tego, czego chcialabym wiedzieć.



Mam 15 lat i mam okres już od półtora roku. Używam ciągle podpasek, których nienawidzę. Prowadzę naprawdę bardzo sportowy tryb życia, bo tańczę, biegam, pływam i robię to wszystko naraz, jednak w podpaskach jakoś mi niewygodnie...



Przeczytałam to i owo i postanowiłam, że podpaski wymienię na tampony. Powiedziałam mamie, to kupiła mi te mini, żebym spróbowała.



Zmarnowałam osiem tamponów próbując je wsadzić xd



Wtedy się trochę wkurzyłam... Robiłam wszystko co było wymienione na ulotce i w internecie, a nawet na YT.



To powiedziałam sobie 'zrobie to' jakkolwiek to musi dziwnie brzmieć xd



Noi dziś rano, postanowilam, że użyje do tego takie małe lusterko, co mi w sumie troszkę pomogło i wsadziłam go (xd) na tyle, że było widać tylko jego koncóweczke. I teraz pytanie, a raczej dwa.



-w którą stronę, gdzie i jak dalej popchnąć tampon by wszedł do końca? (Pewnie większość odpowiedzi będzie, że w stronę kręgosłupa i wogole, ale ja czuję opór, kiedy go wsadzam i robię to powoli, ale nie chce zabardzo wchodzić...)



I jeszcze -Czy boli was to jak go sobie wkładacie? Może nie, że boli, ale czujecie takiego typu dyskomfort? Bo ja czuję i nie wiem czy robię coś źle... Doradzicie??



Bardzo proszę o odpowiedź, bo teraz wakacje są i wiadome, że chce chodzić na baseny i ogólnie chce się dużo ruszać...
Anixo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:01   #2
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez Anixo Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny
Piszę tu, bo mam problem...

Pewnie było już mnóstwo postów odnośnie tego tematu, ale ja dalej nie znalazłam tego, czego chcialabym wiedzieć.

Mam 15 lat i mam okres już od półtora roku. Używam ciągle podpasek, których nienawidzę. Prowadzę naprawdę bardzo sportowy tryb życia, bo tańczę, biegam, pływam i robię to wszystko naraz, jednak w podpaskach jakoś mi niewygodnie...

Przeczytałam to i owo i postanowiłam, że podpaski wymienię na tampony. Powiedziałam mamie, to kupiła mi te mini, żebym spróbowała.

Zmarnowałam osiem tamponów próbując je wsadzić xd

Wtedy się trochę wkurzyłam... Robiłam wszystko co było wymienione na ulotce i w internecie, a nawet na YT.

To powiedziałam sobie 'zrobie to' jakkolwiek to musi dziwnie brzmieć xd

Noi dziś rano, postanowilam, że użyje do tego takie małe lusterko, co mi w sumie troszkę pomogło i wsadziłam go (xd) na tyle, że było widać tylko jego koncóweczke. I teraz pytanie, a raczej dwa.

-w którą stronę, gdzie i jak dalej popchnąć tampon by wszedł do końca? (Pewnie większość odpowiedzi będzie, że w stronę kręgosłupa i wogole, ale ja czuję opór, kiedy go wsadzam i robię to powoli, ale nie chce zabardzo wchodzić...)

I jeszcze -Czy boli was to jak go sobie wkładacie? Może nie, że boli, ale czujecie takiego typu dyskomfort? Bo ja czuję i nie wiem czy robię coś źle... Doradzicie??

Bardzo proszę o odpowiedź, bo teraz wakacje są i wiadome, że chce chodzić na baseny i ogólnie chce się dużo ruszać...
To normalne, że czujesz opór przy wkładaniu tampona. Mięśnie dna miednicy są bardzo silne i niestety trzeba ten opór pokonać. Najłatwiej zacząć stosować w dniu największego krwawienia.

Osobiście nie lubię normalnych tamponów. Wolę te z aplikatorem. Bardzo prosto je założyć. W rossmanie można kupić takie z ich rossmanowej firmy Facelle czy jakoś tak (4-5 zł za 16 sztuk). Ich wadą jest to, że mają tylko jeden rozmiar "normal" a reszta jest bez aplikatora i trzeba zwracać uwagę, które się bierze.
Również w rosmannie można kupić tampony firmy Tampax. Mają różne rozmiary i kosztują około 10 zł za 16 sztuk. Na nich się uczyłam obsługiwać tampony.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-19 15:01:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.