Imię dla dziecka - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-21, 23:35   #1
kofeinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Lubsko
Wiadomości: 19
Arrow

Imię dla dziecka - wątek zbiorczy


Hej dziewczyny.
Juz nieduzo zostało mi do porodu i dlatego was pytam,bo mam problem. W sumie to nie problem tylko tak mysle ze moze wy mi doradzicie.
Może to gl€pio zabrzmi:
Otoz mam klopot z wyborem imienia dla mojego maleństwa. Szukam szukam i żadne mi nie pasuje. Juz sama nie wiem, mały za niecaly miesiąc sie urodzi i nie ma imienia.
Czy wy tez mialyscie taki "problem" ?
Bo mi chyba zadne imie dla chłopca nie pasuje, a nie chce takiego pospolitego jak np. Marek, Krzysiu itd. No i chyba dlatego nie moge nic wybrac. Zreszta nie wszystkie imiona pasują do takiego maluszka. A wam jakie imiona się podobaja. Moze wy mi cos doradzicie?
kofeinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 00:10   #2
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Imie dla maleństwa.

No ja miałam dokłądnie ten sam problem. I koniec końców w ogóle nie wybrałam imienia - pozostawiłam tę kwestię mężowi, więc dopiero w 3-cim dniu po urodzeniu dowiedziałam się, jak mały ma na imię.
Najgorsze było to, że po prostu żadne męskie imię nie podobało mi się tak na "och i ach i nie ma mowy o żadnym innym", więc po prostu sobie odpuściłam.
A te, które mi się akurat dość podobały, stały się niedawno bardzo popularne a nie chciałam, żeby połowa przedszkola nazywała się jak mój syn.
Ale napiszę, co mi tam.
Kolejność dość przypadkowa, po prostu mi się podobają:
-Filip
-Mikołaj
-Bazyli
-Antoni (i tak zostało )
-Tomasz
-Franciszek
-Miłosz
-Maksymilian

Podobają mi się też takie totalnie odjechane imiona typu: Jeremi, Tytus, ale sama nie chciałam takiego. Jakoś taak...
Początkowo zareagowałam śemichem i stukaniem się w czoło, gdy usłyszłam od mężusia, że chce nazwać moje słoneczko Antek, ale teraz nie wyobrażam sobie, by mógł się nazywac jakkolwiek inaczej - bo to po prostu JEST Antek.

Koniecznie napisz, gdy już podejmiesz decyzję.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 01:21   #3
jasio19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18
Re: Imie dla maleństwa.

Mi sie podobaja:

Maurycy Filip

Blazej Dawid

Marcin Jacek
jasio19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 03:17   #4
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Imie dla maleństwa.

A mi sie podoba Tymon i Tytus
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 08:04   #5
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Imie dla maleństwa.

Nie jestem w ciąży, ale imię dla chłopca już dawno mamy wybrane - Miłosz!
Ładne też jest Kamil
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 08:47   #6
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Imie dla maleństwa.

Dawid moje ulubione imie meskie
i jeszcze Patryk jest ladne, ale jednak ja wole Dawida
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 09:04   #7
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Imie dla maleństwa.

Igor
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-22, 09:07   #8
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: Imie dla maleństwa.

Wiktor, Maciek, Kornel, Dawid

http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1roza.gif

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2005-09-15 o 09:51 Powód: dopisek
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 12:35   #9
kofeinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Lubsko
Wiadomości: 19
Re: Imie dla maleństwa.

Dzieki dziewczyny za propozycje
Ten Tytus mi sie podoba, chociaz nie wiem czy moglabym nazwac tak moje malenstwo. Brzmi zbyt "dostojnie"
Chyba zrobie tak jak mala-czarna i te kweste pozostawie swojemy chłopakowi. Tyle, ze on sie uparl przy jakims dziwnym imieniu : EWAREST !!! Dlatego mu powiem wszytsko tylko nie to
Jeszcze raz dzieki dziewczyny za propozycje
CMOK
kofeinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 12:50   #10
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Imie dla maleństwa.

Maksymilian, Antoś, Jaś, Borys ...
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 13:09   #11
Galaretka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
GG do Galaretka
Re: Imie dla maleństwa.

Jak będę mieć synka, to najprawdopodobniej będzie miał na imię Szymon albo Mateusz (albo obydwa te imiona - Szymon jako pierwsze). Nie wiem - jakoś nie mogłabym nazwać dziecka Kacperek - chyba połowa małych chłopców tak ma na imię, przynajmniej wśród moich znajomych. Podobają mi się jeszcze Tomasz i Franciszek. Pazdrawiam serdecznie!
Galaretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-22, 13:52   #12
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Imie dla maleństwa.

Mikolaj, Jakub, Antek, Olaf
Antos i Kubus najbardziej

Bardziej poodbaja mi sie meskie imiona ...
ustalalalam kiedys z chlopakiem , ze jak bedziemy mieli chlopka nazywam go ja a jak dziewczynke to On
Chociaz tego boje sie najbardziej, chyba bedzie otsra bitwa Bo mu podoba sie Imie Olga , Iga, Inga. A mi zdane z nich
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 14:01   #13
cathy22C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 130
Re: Imie dla maleństwa.

No właśnie teraz co drugi chłopczyk to albo Kacper albo Kuba, a dziewczynki to przeważnie Ole. Przynajmniej w moim otoczeniu.
cathy22C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 21:58   #14
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Imie dla maleństwa.

No wlasnie, zapomnialam o Igorku Bardzo ladne.
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:06   #15
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66
Re: Imie dla maleństwa.

Hej! Mam dokładnie taki sam problem, również spodziewam sie synka, już nawet czekam z niecierpliwością na rozwiązanie bo jest już po terminie, termin lekarza minął 18 sierpnia, jak się nie zacznie do wtorku to skieruje mnie do szpitala.
Wracając do tematu, również szukam jakiegoś nietypowego imienia dla swojego maluszka, jedyne jakie mi sie podoba i źle nie kojarzy to: Fabian, zdrobnienie: Fabianek, ale dla mojego faceta nie pasuje, on się upiera przy imionach typu: Gabriel, Denis, Kevin, Norbert, Kacper. Mamy problem nie możemy znaleźć takiego które podobałoby sie nam obojgu, może to śmieszne, ale naprawdę nie mozemy dojść do porozumienia w tej kwestii. Pozdrawiam
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:21   #16
rezeda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 34
GG do rezeda
Re: Imie dla maleństwa.

a mi się podoba Krystian, Patryk i Tobiasz... jeżeli kiedyś będę mieć syna to będę walczyć żeby miał któreś z tych imion pozdrawiam serdecznie
rezeda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 22:07   #17
weroniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 69
Re: Imie dla maleństwa.

Ja Ci radze, zebys nazwala dziecko jakos w miare prosto. Bo potem, za kilka latek Twoja pociecha moze stac sie obiektem drwin z powodu imienia. I koniecznie dopasuj imie do nazwiksa, postaraj sie uniknac rymow i dziwnych brzmien, np. Marek Zegarek A propos, bardzo podoba mi sie imie Marek, bo tak ma na imie moj Ukochany Niewazne, ze dziecko bedzie jednym z Piotrkow czy Jaskow, wazne, zeby nie mialo do konca zycia kompleksow na pukncie wlasnego imienia. I blagam, nie nazywaj synka Błażej - brzmi jak "błazen"
weroniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 22:46   #18
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Imie dla maleństwa.

Niektórzy ludzie robią tak, że w dniu urodzin dziecka sprawdzają kto obchodzi imieniny i takie nadają mu imię. Moja mama tak ma.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 15:42   #19
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: Imie dla maleństwa.

Ewaryst to imię żydowskie- nie wiem czy to celny wybór ze wzgędy na uprzedzenia wielu Polaków. Jeden z moich synów ma na imę Hubert a drugi Norbert. Bardzo fajnie , pasują do chłopaka jak i mężczyzny. Maja silne brzmienie, dobre znaczenie i mam nadzieje,że na takich mężczyzn wyrosna moi synowie.
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-13, 15:51   #20
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Imie dla maleństwa.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=66268

polecam ten watek
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 07:26   #21
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Re: Imie dla maleństwa.

Cytat:
Napisane przez emka66
Wracając do tematu, również szukam jakiegoś nietypowego imienia dla swojego maluszka, jedyne jakie mi sie podoba i źle nie kojarzy to: Fabian, zdrobnienie: Fabianek, ale dla mojego faceta nie pasuje, on się upiera przy imionach typu: Gabriel, Denis, Kevin, Norbert, Kacper.
Oj nie dawałabym dziecku "amerykanskiego" imienia. Wydaje mi sie to strasznie wiesniackie. Co innego gdybym mieszkała w USA ale nie w Polsce! Zreszta Kevin w Polsce przewaznie pisze sie przez "w" - Kewin, okropnosc! Na szczescie Usg pokazuje ze mam miec dziewczynke uff bo jakos latwiej jest wybrac imie Ale chlopca nazwalabym pewnie Kamil/Patryk/Darek.
A dzieci roznie patrza na swoje imiona.. nie trzeba nazywac syna Alfons zeby mial pozniej zal do rodzicow Moja znajoma ma na imie Adrianna i nienawidzi swojego imienia A to takie ładne imie
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 09:48   #22
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Imie dla maleństwa.

Ja też nie lubie imion typu Kevin czy Axel czy Denis - potem słyszy się Nikolas Kowalski - totalna porażka ;-) Takie imiona są dla mnie bardzo prostackie, pretensjonalne. Przeciez jest tyle pięknych imion polskich..... Zauważcie kto daje takie dziwne imiona dzieciom.... np. Państwo Wiśniewscy...... Dlaczego dzieći osób z klasą , na poziomie mają na imię Jaś czy Marysia......
TO JEST MOJE ZDANIE - pewnie nie wszsystkim ta opinia się spodoba ale to już problem tych osób ;-)
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 09:53   #23
Julka...
Raczkowanie
 
Avatar Julka...
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 174
Dot.: Imie dla maleństwa.

Dawid Maciuś

Zuzia Iza Gabrysia Natalia
Julka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:47   #24
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Imie dla maleństwa.

...na początku miała to być dziwewczynka i jakoś z imieniem nie było problemu Karolina ale w 33 tyg wyszło że chłopak i wtedy powstał problem tak jak juz ktoś pisał chciałam imie zwykłe, polskie, a zarazem niezbyt popularne .... i mam Stasia ( czasem mówie Stachu) w sumie jestem zaskoczona reakcją ludzi na to imie (wszędzie słysze zachwyt, albo mówią wreszcie dziecko z normalnym i porzadnym imieniem) raz ktoś złośliwie mi powiedział że ulegam modzie wyższych swer (że niby Drzyzga i Staczkowska) ale ja na to że ja byłam przed nimi ... apropo EWARESTa mój kolega miał się tak nazywać (akurat w dzień jego urodzin to imie było w kalendarzu) ostatecznie po dyskusji z panią urzędniczką ma na imie ARYST i wiesz ze teraz nie wobrazam sobie żeby miał mieć inaczej na imie (Aryst to Aryst jednego tylko znam) ... A i jeszcze coś imię powinno pasować do nazwiska ... a nie jak np Esmeralda Dorsz czy Denis Paweł Kowalski
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 06:55   #25
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Imie dla maleństwa.

Moje ukochane to---OLAF i MAJA
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 09:36   #26
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Imie dla maleństwa.

EWAREST - takiego imienia jeszcze nie słyszałam, ale bardzo ładnie brzmi. Ja chciałabym nazwać swoje dziecko jakimś oryginalnym imieniem- być może dlatego, że moje jest takie nietypowe ( czy też mało popularne). Często słyszę "ależ pani ma piękne imię" i wtedy naprawdę robi się człowiekowi miło. Wydaje mi się że taki "oryginał" jest lepiej zapamiętywany i jest szansa, ze dziecko nie będzie 5tym z kolei Michałkiem w klasie.
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 10:40   #27
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Imie dla maleństwa.

Cytat:
Napisane przez kofeinka
Hej dziewczyny.
Juz nieduzo zostało mi do porodu i dlatego was pytam,bo mam problem. W sumie to nie problem tylko tak mysle ze moze wy mi doradzicie.
Może to gl€pio zabrzmi:
Otoz mam klopot z wyborem imienia dla mojego maleństwa. Szukam szukam i żadne mi nie pasuje. Juz sama nie wiem, mały za niecaly miesiąc sie urodzi i nie ma imienia.
Czy wy tez mialyscie taki "problem" ?
Bo mi chyba zadne imie dla chłopca nie pasuje, a nie chce takiego pospolitego jak np. Marek, Krzysiu itd. No i chyba dlatego nie moge nic wybrac. Zreszta nie wszystkie imiona pasują do takiego maluszka. A wam jakie imiona się podobaja. Moze wy mi cos doradzicie?
Ja nazwałam swojego synka Alan, alepodobały mi się jeszcze Benjamin, Aleks, Ernest, Marceli
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 14:46   #28
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: Imie dla maleństwa.

a może Jeremiasz to takie nietypowe imie aczkolwiek nie musi sie każdemu podobać.
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 15:47   #29
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Re: Imie dla maleństwa.

Cytat:
Napisane przez kofeinka
Dzieki dziewczyny za propozycje
Ten Tytus mi sie podoba, chociaz nie wiem czy moglabym nazwac tak moje malenstwo. Brzmi zbyt "dostojnie" http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon12.gif
Chyba zrobie tak jak mala-czarna i te kweste pozostawie swojemy chłopakowi. Tyle, ze on sie uparl przy jakims dziwnym imieniu : EWAREST !!! Dlatego mu powiem wszytsko tylko nie to
Jeszcze raz dzieki dziewczyny za propozycje
CMOK
Jezu, pewnie posypią się na mnie gromy, ale co tam...

Dziewczny, ulitujcie się na swoimi dziećmi!!! To mój wielki apel do wszystkich przyszłych i potencjalnych mam!

Darujcie sobie Tytusa! I Ewarysta (nie EWARESTA - takie imię nie istnieje). Czego brakuje takim imionom jak Michał, Marcin, Krzysztof, Jacek, Artur, Adam? Że zwykłe? No i dobrze! Nazywając swoje dzieci wyszukanymi, jakimiś nie wiadomo skąd wziętymi imionami, nie dodacie im żadnych cudownych właściwości

Rodzice nadający swoim dzieciom pretensjonalne imiona pod wpływem dziwnego kaprysu skazują je na niezłe męki w przyszłości. Wyobrażacie sobie np. 40-letniego Kacpra? Albo inne: ostatnio w sklepie byłam świadkiem jak w sklepie matka wołała na małego szkraba "Kosmuś" Domyśłam się, że chłopczyk miał na imię Kosma. A ten słowotwórczy koszmarek, jakiego używała jego mamunia? nieodłacznie kojarzył mi sie z kosmosem Że nie wspomnę o kompozycji, którą widziałam nie dalej jak wczoraj w gazecie: Ariel Śledź - dla ułatwienia dodam, że to pierwsze to imię, drugie - nazwisko. No bardzo przepraszam, ale rodzice tego chłopaka (teraz siedemnastolatka) powinni jakoś odpokutować to, co zgotowali swojemu dziecku.

Dziewczyny! Rodzice! Myślcie! Wytężcie wyobraźnię!
Wybierając imię dla dziecka pomyślcie:
1. o zdrobnieniach - są imiona znośnie brzmiące w formie podstawowej, ale nijak nie dające się fajnie zdrobnić.
2. o tym, że dziecko kiedyś dorośnie - wizja 45-letniego biznesmena albo prezesa firmy, noszącego np. przytoczone wcześniej imię Kacper jest - przyznacie same - dość zabawna.
3. o tym, że za paręnaście lat nikt nie zrozumie, dlaczego daliście swojemu dziecku na imię Kewin albo Nikol (takie koszmarki też się zdarzają)
4. o tym, jak brzmi imię w połączeniu z nazwiskiem, jakie dziecko będzie nosić. Aurelia? OK, niech będzie. Ale np. Aurelia Kiełbasa? Albo Aurelia Śliwka? No kabaret przecież....

Ufff, wywaliłam co mi już od dawna leży na sercu i przypomina się za każdym razem gdy przeglądam lokalną gazetę ze zdjeciami nowourodzonych dzieci i czytam te galerie pretensjonalnych, głupio brzmiących imion, które w przyszłości będą dzieci kosztować sporo nerwów, a czasem i cierpienia.
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:04   #30
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Re: Imie dla maleństwa.

Cytat:
Napisane przez allie
Jezu, pewnie posypią się na mnie gromy, ale co tam...

Dziewczny, ulitujcie się na swoimi dziećmi!!! To mój wielki apel do wszystkich przyszłych i potencjalnych mam!
całkowicie sie zgadzam! Do tego wszystkiego dopisze jeszcze takie przypadki, slyszalam o chlopcach ktorzy nazywali sie np. Aleksander Macedoński lub Władysław Jagiełło. Wszystko ok, pozytywne skojarzenia ale wyobrazcie sobie ze taki Aleksander nie zrobi kariery i pozniej bedzie: Aleksander Macedoński - magazynier. to tez jest koszmar i krzywda dla takiego dziecka.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-25 18:59:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.