Elektryzujące się włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-22, 20:42   #1
DIDA22
Raczkowanie
 
Avatar DIDA22
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 221

elektryzujące się włosy


Witam, proszę o poradę w tej sprawie. Moje włosy są mocne i ciężko je ułożyć, chyba są zdrowe. Dobija mnie fakt, że już kilka minut po wyschnięciu (nie używam suszarki) zaczynają mocno elektryzować się. Czy jest jakaś rada na to? Pozdrawaim i dziękuję za odpowiedź.
DIDA22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-22, 22:43   #2
lijiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 48
Re: elektryzujące się włosy

Ponoc dobrze gdy się śpi na satynowej poduszce...
lijiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 08:10   #3
betate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2
elektryzujące włosy

Do momentu kiedy ufarbowałam włosy nie miałam problemów z elektryzującą się fryzyrą. Teraz po każdym suszeniu włosów dotknięcie ich powoduje, że sterczą do góry. Myślałam, że użycie kosmetyków do stylizacji włosów zmniejszy ten efekt, tymczasem nic nie pomaga.
Co robić?
Czy zawsze po farbowaniu dzieją się takie rzeczy?
Przyznam szczerze, że po raz pierwszy ufarbowałam włosy na całości trwałym kolorem więc nie wiedziałam jak może wpłynać to na zachowanie mojej fryzury...a może to efekt źle dobranej farby? (dodam, że byłam u fryzjera).

Bardzo proszę o radę.
betate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 19:26   #4
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Re: elektryzujące włosy

Myślę, że to, iż zafarbowałaś włosy nie ma nic do tego, że się elektryzują. Tak po prostu się zdarza, zwłaszcza zimą, włosy często się elektryzują od szalików i swetrów. Dobrym sposobem jest płukanie ich po myciu w wodzie z łyżką octu [ok. 1 łyżki na szklankę wody]. Najpierw należy umyć i spłukać włosy, następnie wypłukać je, a własciwie polać przyrządzonym specyfikiem. Można też potem jeszcze raz spłukać je zwykłą wodą, żeby aż tak nie śmierdziały po wyschnięciu octem. Taki zabieg wystarczy zastosować kilka razy i powinno być ok, mnie zawsze pomaga
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 22:02   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: elektryzujące włosy

ocet????????? a chociaz naturalny??
no cos Ty Twiggy, przeciez sa odzywki, a one zazwyczaj maja dzialanie zakwaszajace, z powodu ph, wiec nie trzeba stosowac az tak drastyzcnych i niszczacych srodkow jak ocet...
jezeli chodzi o to elektryzowanie sie wlosow po farbie, moze byc powodem farba , ktora mialła w swoim składzie silikon? a moze uzywasz szamponu dwa w jednym? albo takiego ktory ma w skladzie silokon? coś w tym musi byc?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 11:11   #6
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Re: elektryzujące włosy

Nie wiem co w tym śmiesznego??? No jasne, że naturalny, spożywczy, to stara jak świat metoda i wcale nie niszczy włosów. Domowe sposoby nie muszą być gorsze od odżywek.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 11:27   #7
TakaJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 273
Re: elektryzujące włosy

ja płukam włosy octem jabłkowym z wodą i nei widze żeby niszczył włosy przeciwnie są ładniejsze i mają sliczny połysk
TakaJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-05, 11:36   #8
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Re: elektryzujące włosy

Oczywiście! Zgadzam się w zupełności, no przecież naturalny ocet spożywczy ma pielegnujące właściwości. Nawet poszukałam w internecie czegoś na ten temat, oto rezultat:

"Od tysiącleci ludzie używają octu do pielęgnacji ciała i jako środka leczniczego. Kwaśna kąpiel z dodatkiem octu w ilości 2-3 filiżanek octu owocowego oczyszcza i pielęgnuje zanieczyszczoną i tłustą skórę działając jednocześnie pobudzająco. Znakomita jest też kąpiel octowo-cytrynowa o działaniu odświeżającym. Należy w tym celu zalać octem 3 drobno pokrojone cytryny i pozostawić na około 2 godz. Odcedzony płyn dodać następnie do gorącej kąpieli. Nie tylko dla skóry ale również włosów ocet ma działanie pielęgnujące. Płukanie włosów w słabym roztworze octu pozwala dokładnie usunąć resztki piany i mydła i zapobiega przetłuszczaniu się włosów sprawiając, że długo pozostają one świeże, pachnące i z połyskiem. Stare domowe recepty mówią również o tym, że regularne dodawanie octu do ostatniego płukania włosów opóźnia ich siwienie."
To ze strony: http://www.gastronomie.pl/produkty/o...tjablkowy.html
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 14:22   #9
weronika33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 74
elektryzujące się włosy

czesc, mam pytanko, sciałam troche włosy, przez 1 tyg nie elektryzowały się, a teraz zaczeły i nie chcą się układac, co polecacie, do średniej długości włosów do układania, aby mi się nieelektryzowały

z góry dziękuje za pomoc.
weronika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 14:30   #10
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: elektryzujące się włosy

Ten temat byl juz poruszany wiele razy

Zobacz tutaj:
http://www.wizaz.pl/w-agora/search.php?site=ogloszeni a&bn=ogloszenia_ploteczki &gosearch=1&search_user=A LL&search_mode=0&search_f orum=ALL&search_fields[0]=subject&search_fields[1]=body&search_date=0&patte rn=elektryz
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 14:53   #11
weronika33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 74
Re: elektryzujące się włosy

ok, dziękuje
weronika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-27, 06:25   #12
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
elektryzujace sie wlosy

hey
czy jest spoosb by ujarzmic takie wloski?dodam ze nie elektryzuja sie same z siebie ale po wfie po meczacych cwiczeniach an materacu takie sie robia i nei wiem co wtedy znimimpoczac gdy mam jeszcze ponad pol dnia na uczelni
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 08:06   #13
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: elektryzujace sie wlosy

Najczęstszą przyczyną elektryzujących się włosów, jest suche powietrze, niewłaściwa pielegnacja-(nadużywanie suszarki, prostownicy, lokówki).

Aby zdyscyplinować taki typ włosów,do stylizacji używaj kosmetyków wyprodukowanych z myślą o włosach puszących się i trudnych do ułożenia (np. Bellavita, Chantal, ok. 4 zł, Sunsilk-ten fioletowy ). Wybieraj też takie preparaty, które nie tylko ujarzmią włosy, ale jednocześnie ochronią je przed uszkodzeniem (np. spray wygładzający Joico, ok.18 zł, do kupienia w salonie fryzjerskim).
Pomocne okazać mogą się także maseczki i odżywki nawilżające, odbudowujące strukturę włosa i nadające mu grubość.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 09:06   #14
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: elektryzujace sie wlosy

ja zakupiłam odżywkę pantene pro v do włosów farbowanych i problem elektryzowania się skończył poza tym włosy po niej w zasadzie same się rozczesują dziewczyny polecały ją na kwc i rzeczywiście podziałała. kosztowała mnie 8,79.
oto link do kwc: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4478

odkryłam, że włosy zaczęły mi się strasznie elektryzować po szamponie zwiększającym objętość włosów herbal essences.
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 15:49   #15
gosba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
elektryzujace sie włosy

Bardzo elektryzuja mi sie włosy. Mam średniej długości włosy, myje je co trzy dni, codziennie susze i używam pianki i lakieru do włosów bo mam bardzo cieżkie włosy. Co moge zrobić aby mi sie tak nie elektryzowały?
gosba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 17:45   #16
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: elektryzujace sie włosy

elektryzuja sie bo codziennie je suszysz uzywasz lakieru i dostaja popalic przez to, staraj sie nie suszyc codziennie wlosow, a co wazniejsze jak juz je suszysz to nie przesuszaj ich tz nie susz ich na 110procent(prawdopodobnie jak robisz to teraz) tylko na 90procent, od czasu do czasu naloz jakas maske regeneracyjna do wlosow suchych albo zniszczonych, lakier moze tez powodowac to elektryzowanie, dobrym srodkiem jest nablyszczacz, jest delikatniejszy od lakieru nie skleja wlosow i wlosy zelektryzowane "przywoluje do porzadku" to w takim malym sktrocie

pozdrawiam
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 17:46   #17
dasza
Raczkowanie
 
Avatar dasza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 84
GG do dasza
Thumbs up Dot.: elektryzujace sie włosy

Przede wsztstkim odzywka!! Np. Nutri Gladki !!
__________________
dasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 19:23   #18
Moniczka_ns
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka_ns
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 311
Smile Dot.: elektryzujace sie włosy

Mam ten sam problem z elektryzujacymi wlosami ale elektryzuja mi sie po wax-ie nie zrezygnuje z niego bo moje wlosy sa po nim o niebo lepsze.Moze znacie cos lekkiego co by ich bardziej nie obciazylo i nie przetluscilo co moglabym stosowac jeszcze dodatkowo?????Pozdrowki
Moniczka_ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 19:25   #19
dasza
Raczkowanie
 
Avatar dasza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 84
GG do dasza
Dot.: elektryzujace sie włosy

lekka odzywka z Schamtu dla wlosow przetluszczajacych sie i elektryzujacych
__________________
dasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 06:33   #20
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: elektryzujace sie włosy

jezeli chodzi o styling to nablyszczacz SCHWARZKOPF albo KADUS z lini profesjonalnej
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 17:27   #21
Sylwia81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Elektryzujące się włosy

Witam,mam problem z włosami,ponieważ mam cienkie i delikatne odkąd zaczęłam je farbować bardzo mi się elektryzują i jak nitki przylegają do głowy.Wszystkie odżywki po kolei te bez spłukiwania wypróbowałam i żadna nie jest dobra
Jedyną odżywką,która sprawiała,że moje włosy były puszyste i optycznie gęstrze to Gliss Kur bez spłukiwania,aktywowana ciepłem(z dyfuzorem),niestety moje włosy się chyba do niej przyzwyczaiły bo są strasznie obciążone,jak siano. Czy mógłby mi ktoś polecić coś po czym włosy nie będą sie elektryzować ani nie będą obciążone????
Sylwia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 19:51   #22
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: Elektryzujące się włosy

Tez chcialabym się dowiedziec co nieco na ten temat..niby teraz juz minęło ale ostatnie 2 tygodnie temu przez ponad tydzien mialam tak naeelektryzowane włosy,ze to nie do pokazania...ale mi odstawaly od głowy...jak jakies kolce hehe...i okropnie wyglądało pod swiatlo...
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 11:22   #23
madinga
Raczkowanie
 
Avatar madinga
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Warszawa /Konin/
Wiadomości: 68
Dot.: Elektryzujące się włosy

Podnoszę wątek do góry, bo sama mam ten problem, który znika na trzeci dzień po myciu (kiedy jest czas na następne mycie, tak więc problem jest u mnie nierozwiązywalny ). Jeżeli ktoś zna dobre rozwiązanie, to proszę się podzielić
madinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 18:11   #24
Ania**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4
Unhappy Elektryzujące się włosy+suche

Pomóżcie mi tak mi elektryzują włosy że to mała głowa!!!Niewiem już co robić!!!Sa jeszcze bardzo suche.Uzywam teraz Palmolive do suchych i zniszczonych,ale niewiem czy cos da.macie jakis pomysl na moj problem????niech ktos napisze.tylko nie piszcie o wodzie bo to nic nie daje.czekam
Ania** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-03, 14:25   #25
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: Elektryzujące się włosy+suche

my śle żo dobrym rozwiązaniem byłoby nawilżanie. Bo nawilżone włosy to piękne włosy czyli nie elektryzujące się i najważniejsze nie suche. Ja chodze do fryzjera i tam pani nakłada mi specjalną odżywke(maske)i sadza mnie pod specjalną maszyną która jakby to powiedzieć ..paruje i pięknie nawilża moje kudełki. Włoski są potem mięciutkie i nie elektryzują się. napewno pomoże POzdrawiam paap
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-03, 14:41   #26
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Elektryzujące się włosy+suche

Zaraz Ci coś pokażę
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53174984
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53174999
Te dwie maski używa moja fryzjerka i robi dokładnie to samo, co opisała Anulala (zamiast męczyć mnie pod skraplaczem przejeżdża po włosach prostownicą - już pisałam o tym parę razy ) - a włosy? Nie do poznania!
Jeśli zdecydujecie się na te profesjonalne maski, to są do kupienia wyłącznie w sklepach z art. fryzjerskimi ale są o wiele droższe niż u Pana Bogusława, który je wystawia. Kupując u niego nie musicie się niczego obawiać - jest profesjonalistą (więc odpowie na wszystkie Wasze pytania i doradzi) i Super sprzedawcą.

Polecam również serum Garniera do włosów zniszonych i suchych. Co prawda włosy mi sie nie elektryzowały, ale odstawały od fryzurki, a po jego zastosowaniu mam tafle włosów. Wydaje mi sie, że będzie super na elektryzujące się włosy, tym bardziej, że ma konsystencje oliwki.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 12:03   #27
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Lightbulb Elektryzujące Się Włosy- Pomocy!!!

Witajcie
Mam ogromny problem z elektryzującymi się ciągle włosami. Wygląda to fatalnie.
Znacie jakieś dobre i skuteczne przede wszystkim kosmetyki które by temu zapobiegły??
Proszę o Waszą radę
Pozdrawiam
enya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 12:32   #28
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Elektryzujące Się Włosy- Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez enya
Witajcie
Mam ogromny problem z elektryzującymi się ciągle włosami. Wygląda to fatalnie.
Znacie jakieś dobre i skuteczne przede wszystkim kosmetyki które by temu zapobiegły??
Proszę o Waszą radę
Pozdrawiam
mam ten sam problem, mozna go zminimalizowac w ten sposob:
1. wyrzuc plastikowe szczotki- nawet te z napisem antistatic- są goofno warte.
2. kup szczotke drewnianą
3. nie nos rzeczy 100%akrylu- szczegolnie golfów, swetrów zakładanych przez głowe.
4. z kosmetykow polecam cięzkie(do włoow farbowanych, naprawcze) odzywki- na poczatek (gora 5 myć-wiec małe opakowanie) a potem zwykłe- tj takie jakie wynikaja z twojego rodzaju włosow.

mi to pomogło. oczywiscie zaprzestanie przestrzegania tych zasad, powoduje ze moje włosy na nowo tracą kontakt z grawitacją)

pozdrawiam
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:31   #29
Justynusienka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Justynusienka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 467
Unhappy Elektryzujace sie wlosy.

Dziewczyny pomozcie mi ja juz naprawde nie wiem co mam robic. Normalnie moje wlosy sie nie elektryzuja(no szapon garnier jest wyjatkiem)ale kiedy wloze czapke a potem ja zdejme wlosy traca swoja sprezystosc puszystosc itp no i sa takie "przczepione do glowy". Jak mam pielegnowac wlosy, moze jakies szampony odzywki(tylko nie zbyt obciazajace)
A moze czapke podszyc polarem!!Pomocy!!!!!!!!!! !
Justynusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 17:14   #30
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Elektryzujace sie wlosy.

podbijam, podbijam moje włosy elektryzują się nawet bez czapki
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.