Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 15:38   #1
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 105

Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY


Witam.
Umieściłam ten post już w innym temacie, ale zauważyłam, że tam dziewczyny sporadycznie zaglądają. Mam nadzieję, że nie dostanę batów za zdublowanie postu i niecierpliwość.
Do rzeczy, przekopywałam różne fora w tym wizaż, ale nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje. Swój zimny ciemny brąz, traktowałam niegdyś szamponetkami o różnej trwałości (przeróżne brązy, wpadła mi w ręce nawet czerń ) Już tego nie używam, kolor mam mniej więcej swój, ale odcień... no właśnie, o odcień się tu rozchodzi. Włosy zwyczajnie nabrały rudego refleksu na całej długości. Naturalnie mieniły się raczej na blond/popiel. Płukałam je w niebieskiej płukance dla blondynek, myłam szamponem z Joanny, płukałam gencjaną i albo rudy poblask się wzmagał, albo nieznacznie gasł, ale ciągle był.
Teraz wykombinowałam, że mogłabym przecież zrobić płukankę z cytryny, zanurzyć w tym włosy i wyjść z mokrymi na słońce, ale czy to nie sprawi, ze ten miedziany refleks stanie się intensywniejszy, czy jest szansa, że się rozjaśni do złotego? Na blondzie sprawa jest mniej skomplikowana, ale moje włosy są ciemne i brązowe w dodatku. Ah, zaznaczę jeszcze, że nie chciałabym farbować włosów, ani ich rozjaśniać chemicznie- są w dobrej kondycji i dążę do swojego naturalnego odcienia. Czekam niecierpliwie na jakieś wskazówki i pozdrawiam!
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam włosy
Drożdżuję od: 12.08.2013
Jantaruję od: 18.08.2013

AnetqxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 16:10   #2
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Nigdy nie miałaś takiego blasku? Mam naturalnie ciemnobrązowe i miewam takie coś, czasem to się zmienia, czasem znika.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 17:25   #3
Frona24
Raczkowanie
 
Avatar Frona24
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 77
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

podłączam się do wątku, również jestem ciekawa co ekspertki poradzą w tej sprawie.
Frona24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 18:29   #4
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 105
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałaś takiego blasku? Mam naturalnie ciemnobrązowe i miewam takie coś, czasem to się zmienia, czasem znika.
No właśnie nie, moje naturalne włosy są brązowe i owszem, ale w tonacji zimnej, nie mają parszywej rudej poświaty. Jak jaśniały od słońca to refleks robił się taki popielaty/żółtawy.
Załączam zdjęcia jako dowód. Pierwsze bardzo małe i stare, drugie to w ostrym sztucznym świetle przed ostatnią koloryzacją, którą robiłam Castingiem "mroźne kakao"... Sprał się ładnie ale zostawił po sobie miedziany refleks na całej długości. A włosy mam już za cyc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4525e3d65c.jpg (6,8 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 295949_255751464460814_100000778872239_669849_1459373590_n.jpg (10,4 KB, 126 załadowań)
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam włosy
Drożdżuję od: 12.08.2013
Jantaruję od: 18.08.2013


Edytowane przez AnetqxD
Czas edycji: 2012-05-29 o 18:30
AnetqxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 19:51   #5
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

To cieżko będzie się pozbyć tego refleksu, jak niegdyś farbowałam to został mi na bardzo długo, jak miałam cięte włosy to podczas suszenia widać było różnicę, żadnym sposobem się tego nie pozbyłam, oprócz cięcia oczywiście.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 20:59   #6
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 105
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
To cieżko będzie się pozbyć tego refleksu, jak niegdyś farbowałam to został mi na bardzo długo, jak miałam cięte włosy to podczas suszenia widać było różnicę, żadnym sposobem się tego nie pozbyłam, oprócz cięcia oczywiście.
U mnie też było widać różnicę, połowa włosów w zimnym odcieniu, a połowa lekko zrudziała. Chciałam to wyrównać tym "mroźnym kakaem" i to najgorsze co mogłam zrobić, za rok nie byłoby praktycznie śladu po szamponetkach, a teraz ten dziwny refleks mam na całych włosach. I tak co nieco udało mi się sprać, na początku miałam burgundową poświatę nad głową, teraz jest w kolorze starego złota. Może jeszcze kilka myć w sodzie i Nizoralu spłucze co nieco , bo żółty refleks można pokonać preparatami dla blondynek. Że producenci jeszcze nie pomyśleli o zrudziałych szatynkach i brunetkach...
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam włosy
Drożdżuję od: 12.08.2013
Jantaruję od: 18.08.2013


Edytowane przez AnetqxD
Czas edycji: 2012-05-29 o 23:47
AnetqxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 16:43   #7
aleksanra66
Przyczajenie
 
Avatar aleksanra66
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Może spróbuj, którąś z tych płukanek:
- kora dębu
- kora brzozy
- pokrzywa
- skrzyp polny
- szałwia
- rozmaryn
- gruszka
aleksanra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 13:55   #8
zullugula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 117
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Ten ryży refleks jest też moim problemem farbuję włosy na zimne ciemne brązy, więc tym bardziej mnie irytuje, bo jest wysoce niepożądany. Zauważyłam, że jego pojawianie się przyspieszają specyfiki zawierające substancje mogące rozjaśniać włosy- rumianek, cytryna itp. Od kiedy przestałam używać szamponu BD, Jantara i Joanny naturii miód i cytryna, jest trochę lepiej, tzn kolor stopniowo mi się ociepla, ale już nie jaśnieje i nie mam ryżych przebłysków (jak nie patrzeć, wygląda to niechlujnie na ciemnych włosach, jak niedokładnie pofarbowane czy coś). Posprawdzaj składy kosmetyków, których używasz, moze czai się gdzieś tam rumianek.
zullugula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 15:53   #9
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 105
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Cytat:
Napisane przez zullugula Pokaż wiadomość
Ten ryży refleks jest też moim problemem farbuję włosy na zimne ciemne brązy, więc tym bardziej mnie irytuje, bo jest wysoce niepożądany. Zauważyłam, że jego pojawianie się przyspieszają specyfiki zawierające substancje mogące rozjaśniać włosy- rumianek, cytryna itp. Od kiedy przestałam używać szamponu BD, Jantara i Joanny naturii miód i cytryna, jest trochę lepiej, tzn kolor stopniowo mi się ociepla, ale już nie jaśnieje i nie mam ryżych przebłysków (jak nie patrzeć, wygląda to niechlujnie na ciemnych włosach, jak niedokładnie pofarbowane czy coś). Posprawdzaj składy kosmetyków, których używasz, moze czai się gdzieś tam rumianek.
Faktycznie może być coś na rzeczy z tym rumiankiem, posprawdzam wieczorem składy. Swoją drogą udało mi się ten rudy sprać nieco do koloru takiego brudnego złota z miedzianymi przebłyskami (za sprawą sody), ale coś mnie podkusiło i umyłam włosy szamponem dla blondynek co nadaje platynowy refleks. W gruncie rzeczy moje włosy zrobiły się jakby bardziej miedziane.
Matko, jak ja żałuję, że w kwietniu sięgnęłam po ten Casting. Nie dość, że włosy mi pojaśniały to jeszcze świecą na rudo, po całości...
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam włosy
Drożdżuję od: 12.08.2013
Jantaruję od: 18.08.2013

AnetqxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:42   #10
PanFryzjer
Przyczajenie
 
Avatar PanFryzjer
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Faktycznie, źle zrobiłaś sięgając po Casting. W zasadzie nie pozbędziesz się do końca tego ciepłego refleksu, bo każda koloryzacja oksydacyjna pozostawia coś po sobie. Dobrym wyjściem byłoby pofarbowanie włosów brązową farbą z domieszanym zielonym tonalnym pigmentem, ale to doraźnie- do czasu aż włosy odrosną
__________________
Cześć

Edytowane przez PanFryzjer
Czas edycji: 2012-06-01 o 20:43
PanFryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 12:32   #11
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 105
Dot.: Ciemnobrązowe włosy z rudym refleksem :( - POMOCY

Cytat:
Napisane przez PanFryzjer Pokaż wiadomość
Faktycznie, źle zrobiłaś sięgając po Casting. W zasadzie nie pozbędziesz się do końca tego ciepłego refleksu, bo każda koloryzacja oksydacyjna pozostawia coś po sobie. Dobrym wyjściem byłoby pofarbowanie włosów brązową farbą z domieszanym zielonym tonalnym pigmentem, ale to doraźnie- do czasu aż włosy odrosną
Hm, to całkiem dobry pomysł. Tylko dlaczego zielony pigment, a nie niebieski? Refleks mam raczej pomarańczowy nie czerwony. A po takim farbowaniu, farba wypłukiwałaby się na rudo? Brązy mają taką tendencję, chyba że ten pigment skutecznie to niweluje.
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam włosy
Drożdżuję od: 12.08.2013
Jantaruję od: 18.08.2013


Edytowane przez AnetqxD
Czas edycji: 2012-06-02 o 12:36
AnetqxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.