Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 21:14   #1741
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

No miałam, ale Matrixem też tak miałam robione, a widziałam różnicę zaraz po farbowaniu a po tygodniu już sporą, a piana podczas mycia była pomarańczowa.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 21:15   #1742
mishka 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 28
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Dziekuję za odpowiedź.
Kolor miałam ściągany ale już rok temu. Co do farb to właśnie przetestowałam już większość tych drogeryjnych i zawsze ten sam efekt, dlatego zastanawiam sie nad tą wodą skoro nic nie działa.
mishka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 21:34   #1743
Neptune
Raczkowanie
 
Avatar Neptune
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 116
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

O co chodzi z tym spienianiem farby?
Neptune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 21:59   #1744
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez mishka 123 Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedź.
Kolor miałam ściągany ale już rok temu. Co do farb to właśnie przetestowałam już większość tych drogeryjnych i zawsze ten sam efekt, dlatego zastanawiam sie nad tą wodą skoro nic nie działa.
Zgodzę się z Przedmówczynią Nie ma co katować włosów oksydantem 9%. Może warto kupić farbę profesjonalną na poziomie 8 i utleniacz 6%?

Neptune pozwolę sobie zacytować Kathy odnośnie tego spieniania
"Nakładasz farbę na odrosty na ok 25-30 min, następnie już nad wanną spryskujesz lekko włosy szczególnie przy skórze (na ile się da) najlepiej to zrobić kubeczkiem, po czym emuglujesz włosy z wodą i z tym co masz na odroście i takie coś zostawiasz na włosach ok 10 min, spłukujesz, myjesz zakwaszasz i ,,done,,"

Swoją drogą muszę to wypróbować, bo cały czas z obawy przed tym, że odrosty mi wyjdą intensywniej farbuję włosy po całości... Dobrze, że chociaż słabym utleniaczem

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-02-07 o 22:03
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 22:51   #1745
Neptune
Raczkowanie
 
Avatar Neptune
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 116
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Aha dziękuję ale to nie ma wpływu na trwałość farby na włosach?
Neptune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 07:21   #1746
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Neptune Pokaż wiadomość
Aha dziękuję ale to nie ma wpływu na trwałość farby na włosach?
No właśnie też się nad tym zastanawiam... Przecież przez tak krótki czas farba nie może zbyt dobrze chwycić, a tym bardziej się później utrzymywać na włosach, no i jak może potem lecieć ruda woda?... To tak na "chłopski rozum" Nie wiem, na moich włosach na pewno nie zdałoby to egzaminu, bo wciąż mam pozostałości po brązie, ale jak ktoś już od dłuższego czasu ma rude, to może taka metoda działa, a co najważniejsze nie niszczy aż tak bardzo włosów... Ja dzisiaj idę ciąć te moje sucharki, potrzebują tego jak misio miodku

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Zgodzę się z Przedmówczynią Nie ma co katować włosów oksydantem 9%. Może warto kupić farbę profesjonalną na poziomie 8 i utleniacz 6%?
No właśnie!!! Ja już wiem, że nie warto i wyciągnęłam wnioski Jak będzie za ciemno, to potem farbę z poziomu 9 i może w końcu się uda Ale już nie tknę utleniacza 9%, a gdybym prędzej posłuchała rad koleżanek z forum, to bym teraz nie żałowała... Ot, mądry Polak po szkodzie:/
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 08:50   #1747
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Neptune Pokaż wiadomość
Aha dziękuję ale to nie ma wpływu na trwałość farby na włosach?
Nie ma! Odrosty farbujesz normalnie, a po długości odświeżasz tym sposobem kolor. I po farbowaniu masz równomierny kolor.

Nie można po długości ciągle 6 robić bo z każdym farbowaniem byłyby jaśniejsze. No i poniszczone.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 09:07   #1748
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Dawno mnie tu nie było
Właśnie siedzę z Ferią Pure Paprika na głowie. Mango było wypłukane i gdyby nie odrosty to bym nie farbowała. Niestety mój kochany naturalny kolorek sprawiał wrażenie, że włosy u nasady wyglądały na rudo... zielone. Ja tak to widziałam Jeszcze 10 min...
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:12   #1749
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

O, zaginiona się pojawiła ! Kachula, a ja coś mam, powinno Ci się spodobać

Płomienna Miedź 740
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Paulina.jpg (58,4 KB, 130 załadowań)
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:13   #1750
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

sylvietta86 Spienianie jest właśnie sposobem na odświeżenie koloru muszę kiedyś wypróbować, ale póki co się strasznie nie przejmuję, bo stosuję utleniacz 3%, więc nie powinien on zniszczyć włosów.
W takim razie powodzenia z farbowaniem na jaśniejsze poziomy już między 7 a 8 jest spora różnica, a później można poziom 9 spróbować jak najbardziej tylko uważaj z utleniaczami można zawsze odrost farbować 6% a po całości 3%

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-02-08 o 09:14
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:15   #1751
anulka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 75
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Witam
W listopadzie opisywałam swoją historię z farbowaniem włosów na rudo. Postanowiłam pofarbować się Vitalitys 8.44. Wszystko ładnie pięknie - kolor prześliczny intensywny, włosy miękkie jakby wogóle farbowane nie były ale.. no właśnie ale po 2 tygodniach na włosach zostaje mi blond i to żółty jak kurczak. I mam problem teraz bo chciałabym się pofarbować ponownie i nie wiem jaki odcień tym razem. Chyba jednak wolałabym coś ciemniejszego co wypłukało by się do 8.44 (zaraz po farbowaniu) - czy da radę coś takiego osiągnąć? Myślałam o Vitalitys 7.44.

A oto zdjęcia moich rudości

Loreal Mango -
Loreal Pure Paprika -
Vitalitys 8.44 zaraz po farbowaniu i suszeniu -

Dla porównania wstawiam zdjęcia Vitalitys 8.44 po 3-4 tygodniach od farbowania
a tu w ciemnym pomieszczeniu

Ehhhh tak bym chciała być naturalnie ruda

Edytowane przez anulka00
Czas edycji: 2012-02-08 o 09:55 Powód: dopisałam :)
anulka00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 09:23   #1752
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Anulka, Vitalitys super! Jak lubisz takie intensywne to polecam też Matrix 8CC, też tak wychodzi. I nie spiera się, żeby z niego zejść to musiałam robić kąpiel rozjaśniającą.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:39   #1753
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
O, zaginiona się pojawiła ! Kachula, a ja coś mam, powinno Ci się spodobać

Płomienna Miedź 740
Czego, jakiej firmy kolorek? Loreal?
Ja już po umyciu włosów i stwierdzam, że Loreal wysusza niemiłosiernie!!! Mam siano i gdyby nie odżywka co mam jeszcze po mango to jakby piorun strzelił. Do papryki jest szampon dołączony - ja tam wolę odżywkę.
Ogólnie papryka na oko na mokrych wygląda jak... mango ale intensywniejsze.
Ja nie wiem czy nie wrócę do ciemnych kolorów a mianowicie do naturalnego czyli ciemny blond bym kładła na włosy bo ciągle walczę z wypadaniem i to masowym. Muszę chyba farbowanie odpuścić i dobrać kolor do naturalnego aby odrosty były niewidoczne...
No ale to tak myślę bo szkoda mi rudego zakrywać. Jeszcze będę póbować szamponów na stresowe wypadanie włosów i może belissę bo inne specyfiki nic nie dały.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez anulka00 Pokaż wiadomość
Witam
W listopadzie opisywałam swoją historię z farbowaniem włosów na rudo. Postanowiłam pofarbować się Vitalitys 8.44. Wszystko ładnie pięknie - kolor prześliczny intensywny, włosy miękkie jakby wogóle farbowane nie były ale.. no właśnie ale po 2 tygodniach na włosach zostaje mi blond i to żółty jak kurczak. I mam problem teraz bo chciałabym się pofarbować ponownie i nie wiem jaki odcień tym razem. Chyba jednak wolałabym coś ciemniejszego co wypłukało by się do 8.44 (zaraz po farbowaniu) - czy da radę coś takiego osiągnąć? Myślałam o Vitalitys 7.44.

A oto zdjęcia moich rudości

Loreal Mango -
Loreal Pure Paprika -
Vitalitys 8.44 zaraz po farbowaniu i suszeniu -
Papryka
A Vitalitys jeszcze lepsze ale już dla mnie chyba za jasne
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:59   #1754
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy nie wrócę do ciemnych kolorów a mianowicie do naturalnego czyli ciemny blond bym kładła na włosy bo ciągle walczę z wypadaniem i to masowym. Muszę chyba farbowanie odpuścić i dobrać kolor do naturalnego aby odrosty były niewidoczne...
No ale to tak myślę bo szkoda mi rudego zakrywać. Jeszcze będę póbować szamponów na stresowe wypadanie włosów i może belissę bo inne specyfiki nic nie dały.
Siemka Kachula!!! Może spróbuj Jantara Farmony, podobno dobry, skład ma super. U mnie powoduje puszenie, ale na skalp jak najbardziej, wzmacnia włosy, podobno mniej wypadają, a i się zagęszczają. Może warto spróbować? No i maskę sobie rób z nafty kosmetycznej, żółtek, olejku rycynowego i cytryny To z kolei sprawdzone przez nasze babcie i mamusie. czasem nie warto sięgać po tą całą chemię, co nam wciskają koncerny kosmetyczne. A jak nie chcesz się bawić w taką maseczkę, to może gotowe preparaty z tymi składnikami np. Seboradin? Masz piękny kolor włosów, szkoda by było z niego zrezygnować, potraktuj to póki co jako ostateczność
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:13   #1755
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Siemka Kachula!!! Może spróbuj Jantara Farmony, podobno dobry, skład ma super. U mnie powoduje puszenie, ale na skalp jak najbardziej, wzmacnia włosy, podobno mniej wypadają, a i się zagęszczają. Może warto spróbować? No i maskę sobie rób z nafty kosmetycznej, żółtek, olejku rycynowego i cytryny To z kolei sprawdzone przez nasze babcie i mamusie. czasem nie warto sięgać po tą całą chemię, co nam wciskają koncerny kosmetyczne. A jak nie chcesz się bawić w taką maseczkę, to może gotowe preparaty z tymi składnikami np. Seboradin? Masz piękny kolor włosów, szkoda by było z niego zrezygnować, potraktuj to póki co jako ostateczność
Ciemne włosy to ostateczność
Szampon na stres jest od Zaji Med i za 7zł warto spróbować. A seboradin nic nie dał
Wstawiam foty. Robione szybko później zrobię w słoneczku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paprika.jpg (50,1 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paprika1.jpg (38,3 KB, 24 załadowań)
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:14   #1756
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Kolor czerwony jak papryka Zobaczymy jak to sie będzie wymywać.
Mago bardziej mi się podobało ale może papryka będzie ładniej się wymywać.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...


Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2012-02-08 o 10:16
Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:16   #1757
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Ciemne włosy to ostateczność
Szampon na stres jest od Zaji Med i za 7zł warto spróbować. A seboradin nic nie dał
Wstawiam foty. Robione szybko później zrobię w słoneczku.
A może picie pokrzywy by coś dało? Ja dzisiaj kupię i zobaczymy, co będzie Zalezy mi też żeby włosy mniej wypadały i troszkę się zagęściły...
Kolorek ładny, w słońcu zapewne jeszcze ładniejszy
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 12:43   #1758
Katrin242
Raczkowanie
 
Avatar Katrin242
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 377
GG do Katrin242
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Kachula a ak Ci się trzymało Mango? Jestem ciekawa jak kolor zachowuje się po dłuższym czasie. Ja w niedziele zdecydowałam się również na Mango. I powiem tak kolor wyszedł cudnie i przede wszystkim równo. Nie musiałam bawić się w pigmentację. Zobaczę jak u mnie kolor będzie się wymywał- bo jak na razie mam ochotę przy nim zostać

Zdjęcie w załączeniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MANGO.jpg (41,9 KB, 66 załadowań)
Katrin242 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 14:21   #1759
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Katrin, ale ciemno wyszło Tobie Mango! Bardzo ładnie, równo, ale jestem zaskoczona, że tak ciemno
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 14:26   #1760
siskath
Raczkowanie
 
Avatar siskath
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 126
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez anulka00 Pokaż wiadomość
ale.. no właśnie ale po 2 tygodniach na włosach zostaje mi blond i to żółty jak kurczak. (...) Myślałam o Vitalitys 7.44.
To bardzo dobry pomysł. 8.44 jest bardzo ładny, ale wiele dziewczyn na wątku narzekało na zbyt szybkie wypłukiwanie. Ja przez długi czas używałam 7.44 najpierw Majirel a potem Vitalitys i byłam bardzo zadowolona. Teraz nadal używam Vitalistys, ale mieszam rudości (7.44 nadal występuje w mieszance).

Jejciu, jak ja tu dawno nie zaglądałam. Jestem jakieś 25 stron do tyłu. Jestem zadowolona z rudości, które utrzymują mi się na włosach spokojnie 1,5 miesiąca i chyba dlatego nie wchodzę na forum. Może to i lepiej, bo jak czytałam o tych wszystkich eksperymentach to sama miałam ochotę i farbowanie goniło farbowanie
siskath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 14:58   #1761
anulka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 75
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez siskath Pokaż wiadomość
To bardzo dobry pomysł. 8.44 jest bardzo ładny, ale wiele dziewczyn na wątku narzekało na zbyt szybkie wypłukiwanie. Ja przez długi czas używałam 7.44 najpierw Majirel a potem Vitalitys i byłam bardzo zadowolona. Teraz nadal używam Vitalistys, ale mieszam rudości (7.44 nadal występuje w mieszance).

Jejciu, jak ja tu dawno nie zaglądałam. Jestem jakieś 25 stron do tyłu. Jestem zadowolona z rudości, które utrzymują mi się na włosach spokojnie 1,5 miesiąca i chyba dlatego nie wchodzę na forum. Może to i lepiej, bo jak czytałam o tych wszystkich eksperymentach to sama miałam ochotę i farbowanie goniło farbowanie
A mogłabym prosić o zdjęcie jak wychodzi 7.44? Bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć.
anulka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 15:46   #1762
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Neptune pozwolę sobie zacytować Kathy odnośnie tego spieniania
"Nakładasz farbę na odrosty na ok 25-30 min, następnie już nad wanną spryskujesz lekko włosy szczególnie przy skórze (na ile się da) najlepiej to zrobić kubeczkiem, po czym emuglujesz włosy z wodą i z tym co masz na odroście i takie coś zostawiasz na włosach ok 10 min, spłukujesz, myjesz zakwaszasz i ,,done,,"

Swoją drogą muszę to wypróbować, bo cały czas z obawy przed tym, że odrosty mi wyjdą intensywniej farbuję włosy po całości... Dobrze, że chociaż słabym utleniaczem

ja tez sie boja ze wyjda intensywniej ... ale nawet nie wiem jak odrost pofarbowac. mam wziac ta tubke i wyprysnąć na przedziałek głowy? :p nie wiem o co chodzi ztym farbowaniem bo poczatkujaca jestem, i u fryzjera pierwszy raz a teraz te odrosty... wlosy miedziane, odrost ciemny blond, taki nieładny..
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 17:35   #1763
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
ja tez sie boja ze wyjda intensywniej ... ale nawet nie wiem jak odrost pofarbowac. mam wziac ta tubke i wyprysnąć na przedziałek głowy? :p nie wiem o co chodzi ztym farbowaniem bo poczatkujaca jestem, i u fryzjera pierwszy raz a teraz te odrosty... wlosy miedziane, odrost ciemny blond, taki nieładny..
Robisz mieszankę farby z utleniaczem w jakiejś plastikowej miseczce. Robisz sobie przedziałek na środku głowy i nakładasz na odrost farbę pędzelkiem do farbowania. Następnie trochę dalej robisz kolejny przedziałek i powtarzasz czynności tak żeby dotrzeć do odrostów przy uchu czyli jak włosy będą całkiem na jedną stronę przeczesane taki sam proces z drugiej strony głowy a później część włosów zaczesać do przodu i farbować odrosty z tyłu(takie "odwrotne" przedziałki) przynajmniej ja tak farbuję starałam się to w miarę sensownie wytłumaczyć
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 17:38   #1764
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Katrin242 Pokaż wiadomość
Kachula a ak Ci się trzymało Mango? Jestem ciekawa jak kolor zachowuje się po dłuższym czasie. Ja w niedziele zdecydowałam się również na Mango. I powiem tak kolor wyszedł cudnie i przede wszystkim równo. Nie musiałam bawić się w pigmentację. Zobaczę jak u mnie kolor będzie się wymywał- bo jak na razie mam ochotę przy nim zostać

Zdjęcie w załączeniu
Na jaki kolorek farbowałaś? Ciemno chyba coś wyszło.

A moje mango wymywało się przyzwoicie. Z jaśniejszych partii włosów to bardziej na żółtawo ale reszta nadal świetnie mieniła się w świetle i słońcu. Gdyby nie odrosty jeszcze bym wstrzymała się z farbowaniem. Pierwsza fota to jakiś tydzień temu robiona. Następne dwie to papryka w słońcu.
Kolor papryki jest dla mnie wielotonowy jakby balejaż, tak momentami wygląda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wymyte mango.jpg (35,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w słońcu.jpg (52,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w słońcu1.jpg (63,4 KB, 120 załadowań)
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...


Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2012-02-08 o 17:43
Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 18:08   #1765
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1328722704
Tutaj mi się podoba, żeby taki cały czas był. I w którym kolorze lepiej się czujesz, w Mango czy Papryce?
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 19:14   #1766
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1328722704
Tutaj mi się podoba, żeby taki cały czas był. I w którym kolorze lepiej się czujesz, w Mango czy Papryce?
W słońcu oba odcienie wymiatają Ciężko powiedzieć co lepsze bo mam paprykę na głowie nie cały dzień. Trochę za czerwono i jakby ciemniej wychodzi od mango ale liczę, że się cudnie się wymyje odsłaniając ładny jaśniejszy rudy. Powiem za kilka dni co ładniejsze. No ale tak samo jak po mango ciągle oglądam się w lustrach
Mąż wrócił z pracy i oczywiście ja w skowronkach macham czupryną przed nim a on do mnie: "umyłaś wreszcie włosy?"
Trochę zapuszczałam kłaczki bez mycia aby farba za inwazyjnie na skórę nie podziałała, a on do mnie, że mam w końcu czyste włosy. Jak spytałam o kolor to usłyszałam, że mam taki sam...
Faceci...
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 20:19   #1767
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13 778
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Mąż wrócił z pracy i oczywiście ja w skowronkach macham czupryną przed nim a on do mnie: "umyłaś wreszcie włosy?"
mężczyźni...

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Na jaki kolorek farbowałaś? Ciemno chyba coś wyszło.

A moje mango wymywało się przyzwoicie. Z jaśniejszych partii włosów to bardziej na żółtawo ale reszta nadal świetnie mieniła się w świetle i słońcu. Gdyby nie odrosty jeszcze bym wstrzymała się z farbowaniem. Pierwsza fota to jakiś tydzień temu robiona. Następne dwie to papryka w słońcu.
Kolor papryki jest dla mnie wielotonowy jakby balejaż, tak momentami wygląda.
Piękny kolor! i fajne ścięcie
__________________
I tylko Twój uśmiech pcha mnie do przodu.





Martolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 22:12   #1768
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Robisz mieszankę farby z utleniaczem w jakiejś plastikowej miseczce. Robisz sobie przedziałek na środku głowy i nakładasz na odrost farbę pędzelkiem do farbowania. Następnie trochę dalej robisz kolejny przedziałek i powtarzasz czynności tak żeby dotrzeć do odrostów przy uchu czyli jak włosy będą całkiem na jedną stronę przeczesane taki sam proces z drugiej strony głowy a później część włosów zaczesać do przodu i farbować odrosty z tyłu(takie "odwrotne" przedziałki) przynajmniej ja tak farbuję starałam się to w miarę sensownie wytłumaczyć
tak, zrozumiałam, dzieki :P a wszedzie w kazdej farbie jest ten utleniacz? myslalam ze tam jest taka tubka, i ze starczy mi na farbowanie odrostów razy 2...
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 10:32   #1769
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Katrin, ale ciemno wyszło Tobie Mango! Bardzo ładnie, równo, ale jestem zaskoczona, że tak ciemno
Mnie też to dziwi, u mnei jaśniutkie wychodziło... Już drugi raz ktoś tu wrzuca zdjęcie mango (L'Oreala?) i wyglada strasznie ciemno... czyżby reformulacja jakaś?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 11:00   #1770
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
tak, zrozumiałam, dzieki :P a wszedzie w kazdej farbie jest ten utleniacz? myslalam ze tam jest taka tubka, i ze starczy mi na farbowanie odrostów razy 2...
W drogeryjnych utleniacz jest dołączany i znajdziesz go w opakowaniu razem z kremem koloryzującym. Jeśli chodzi o profesjonalne, to oprócz tej "tubki" potrzebujesz jeszcze odpowiedni utleniacz i musisz go wymieszać z farbą w proporcjach podanych przez producenta. Czyli utleniacz musisz dokupić do farby, chyba, że kupujesz na aukcji lub w sklepie, gdzie jest do farby już dołączony, to wtedy już nie musisz go nabywać osobno. Musisz też zdecydować ilu procentowy ma to być utleniacz, ale to już odrębna kwestia
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.