jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-19, 19:17   #601
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
tonąć w ofertach: zmywak, nalewanie piwa w barze, zbiórka owoców i warzyw, sprzątanie;

za granicą dyplomy większości polskich uczelni znaczą naprawdę niewiele;
Bez przesady. stereotypizujesz. ja pracowalam w zawodzie. do pracy w jakiejs ksiegowosci czy analizach czy banku nie trzeba dyplomu z cambridge. jesli ktos chce zostac cfo przed 40tką to moze i polski dyplom by przeszkadzal - a tak to im sie strasznie podobalo ze mam masters' , niewazne skad

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-09-19 o 19:19
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:57   #602
Ilivehere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 28
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Z tego co słyszałam za granicą nie jest tak źle, jednak opinie typu "kończą na zmywaku" jest wiele, bo głowie do takiej pracy wyjeżdżają Polacy i to często tacy, którzy nie posiadają super elo-pro dyplomu.

Jak wcześniej użytkownicy pisali; "dla chcącego nic trudnego" i dla kogoś kto ma pomysł na życie znalezienie pracy za granicą w swoim zawodzie nie będzie trudne
I jeśli nie znajdzie się praca to trzeba stworzyć własne miejsce pracy Tak bynajmniej mówiła moja nauczycielka PP
Takie są moje odczucia dotyczące tej sytuacji
Ilivehere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:55   #603
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Mam w rodzinie osoby po studiach typu ekonomia czy informatyka, które w UK nie znalazły pracy w zawodzie.
Po pierwsze, pracodawcy mając do wyboru absolwenta polskiej uczelni i angielskiej, woleli opcję drugą.
Po drugie, aby pracować np. w banku czy firmie należało znać biegle angielski. Tu pojawiały się problemy. Pewnie dobrym rozwiązaniem byłby stosowny certyfikat.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:57   #604
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Certyfikat niepotrzebny, a że język znać trzeba dobrze no to oczywista ale dyplom lepszej lub gorszej uczelni nie ma tu nic do rzeczy raczej. Bardziej sila przebicia, zdolnosci, jezyk....alez OT sie zrobil ^^ Ja mam bezposrednie doswiadczenie z 6 letniego pobytu i jestem wlasnie ekonomistka. Prace zmienialam kilkakrotnie i jedyna bariera to (bylby) jezyk. Trudni powiedziec, nie znajac sytuacji, co poszlo nie tak u Twoich znajomych. Z tymi absolwentami tamtejszych uczelni to tez nie calkiem tak. Przede wszystkim tamtejszy absolwent na wstepie chcial znacznie wiekszej kasy, niz np. Polak.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-09-19 o 21:01
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:04   #605
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
Po drugie, aby pracować np. w banku czy firmie należało znać biegle angielski. Tu pojawiały się problemy. Pewnie dobrym rozwiązaniem byłby stosowny certyfikat.
No oczywiście, że trzeba znać angielski.Bez znajomości języka to nawet z doktoratem można pracować na zmywaku.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 08:22   #606
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ale znać język a znać język biegle (niemalże jak swój ojczysty) to jest różnica. W przypadku ekonomii czy informatyki dochodzi słownictwo specjalistyczne i nie jest już tak kolorowo.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:50   #607
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
Ale znać język a znać język biegle (niemalże jak swój ojczysty) to jest różnica. W przypadku ekonomii czy informatyki dochodzi słownictwo specjalistyczne i nie jest już tak kolorowo.
no, ale w przypadku informatyki.... bez angielskiego nie da się być dobrym informatykiem nawet w PL.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 11:54   #608
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
no, ale w przypadku informatyki.... bez angielskiego nie da się być dobrym informatykiem nawet w PL.
bo większość podręczników informatycznych jest po angielsku
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:02   #609
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
Ale znać język a znać język biegle (niemalże jak swój ojczysty) to jest różnica. W przypadku ekonomii czy informatyki dochodzi słownictwo specjalistyczne i nie jest już tak kolorowo.
No to trzeba się przysiąść i się nauczyć.Jak dla mnie zrozumiałe jest to, że musisz mówić biegle.Masz do czynienia a kontrahentami, klientami, rożnymi instytucjami , MUSISZ się z nimi swobodnie dogadać.W przypadku ekonomii należy też znać się na prawie(podatkowe, bankowe, gospodarcze) danego kraju.

Wyobraź sobie jakby w Polsce w jakimś banku pani nie mówiła biegle po polsku, raczej klienci woleli by innego pracownika.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2012-09-20 o 13:10
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:39   #610
agnowak12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Chciałabym dodać, że obecnie nie istnieje też kierunek, który w 100% chroni nas przed bezrobociem... Mam znajomych, którzy ukończyli prawo ale na marnej uczelni i nie mogą się teraz odnaleźć na rynku pracy bo przez 5 lat zamiast uczyć, imprezowali i cieszyli się tym jak łatwo przychodziło im zaliczać egzaminy...Podobnie kolega ma magistra z finansów i rachunkowości na SGGW i ostatnio mi się żalił, że na rozmowach o pracę wychodzi jego brak wiedzy bo na wszystkich kolokwiach ściągał... To nie studia mają sprawić, że nie będziesz bezrobotny ale twoje zaangażowanie!
__________________
Konto oszczędnościowe - znajdź najlepszą ofertę na rynku
Oprocentowanie lokat - aktualne rankingi lokat

Konto bankowe - zestawienia i porównania kont bankowych
agnowak12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:48   #611
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
Ale znać język a znać język biegle (niemalże jak swój ojczysty) to jest różnica. W przypadku ekonomii czy informatyki dochodzi słownictwo specjalistyczne i nie jest już tak kolorowo.
Oj no i co z tego. Wszystko do nauczenia. Zreszta, ja mam własne doświadczenia w tym zakresie, bylam, widzialam, nie opieram sie na relacjach osob trzecich.

Slownictwo specjalistyczne to jest pikus niewart wspomnienia, najtrudniejsze to jest jak dostajesz do reki sluchawke i musisz się dogadać z klientem. I nie ma że a sie zastanowię, a sprawdzę sobie. To jest najtudniejsze, a jednak ludzie to robią

A w ogole to jak pojdziesz do jakiejkolwiek pracy nieco bardziej zaawansowanej niz skanowanie produktów to masy rzeczy trzeba się nauczyc, i robic - czesto bez pomocy i treningu. Jak trzeba to sie robi, jak nie wie sie jak to sie uczy, to samo dotyczy jezyka

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-09-20 o 19:19
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 07:36   #612
Chocolaterie_
Raczkowanie
 
Avatar Chocolaterie_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Katowice/Cieszyn
Wiadomości: 111
GG do Chocolaterie_
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jaki kierunek skazuje na bezrobocie ? każdy. Jeśli nie mamy pomysłu na siebie i 5 lat studiujemy, żeby studiować dla papierka, to jedyne co nam pozostanie to papierek. Znam osoby po studiach humanistycznych, które po samym licencjacie dostały już pracę w zawodzie, ale i osoby po studiach niby tych lepszych technicznych, które siedzą i nie wiedzą co zrobić, bo nie potrafią się nigdzie zahaczyć. Sama jestem po pedagogice, czyli teoretycznie wylęgarni bezrobotnych, mimo skończenia dopiero studiów I stopnia poroznosiłam CV i znalazło się miejsce w przedszkolu. (nie mam znajomości w oświacie, ciotek, mamy, znajomych itd.)
Chocolaterie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 18:15   #613
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Chocolaterie_ Pokaż wiadomość
Jaki kierunek skazuje na bezrobocie ? każdy. Jeśli nie mamy pomysłu na siebie i 5 lat studiujemy, żeby studiować dla papierka, to jedyne co nam pozostanie to papierek. Znam osoby po studiach humanistycznych, które po samym licencjacie dostały już pracę w zawodzie, ale i osoby po studiach niby tych lepszych technicznych, które siedzą i nie wiedzą co zrobić, bo nie potrafią się nigdzie zahaczyć. Sama jestem po pedagogice, czyli teoretycznie wylęgarni bezrobotnych, mimo skończenia dopiero studiów I stopnia poroznosiłam CV i znalazło się miejsce w przedszkolu. (nie mam znajomości w oświacie, ciotek, mamy, znajomych itd.)
Dokładnie
Nie wiem co to za beznadziejna moda iść na studia gdziekolwiek, żeby potem mieć wyższe wykształcenie
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:06   #614
Chocolaterie_
Raczkowanie
 
Avatar Chocolaterie_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Katowice/Cieszyn
Wiadomości: 111
GG do Chocolaterie_
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez theoneandonly Pokaż wiadomość
Dokładnie
Nie wiem co to za beznadziejna moda iść na studia gdziekolwiek, żeby potem mieć wyższe wykształcenie
Dokładnie moda. Ma osoba X, Y to i ja nie mogę być gorsza. W dzisiejszych czasach jak tak na to wszystko patrzę to szkoła zawodowa jest moim zdaniem jednym z lepszych rozwiązań. I nie mówię, że powinien być to ostateczny etap edukacji, ale moim zdaniem po zawodówce można mieć lepszy pomysł na siebie. Jeśli już mowa o szkoła to większą wylęgarnią bezrobotnych a przede wszystkim osób o ograniczonym polu myślenia są wylęgarnie pt. szkoła ogólnokształcąca.
Chocolaterie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:46   #615
Safia
Raczkowanie
 
Avatar Safia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WrocLove :)
Wiadomości: 321
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jestem osobą, która sobie niedawno uświadomiła, że kierunek, który wybrała, to nie jest to, czego się spodziewała. Wybrałam architekturę krajobrazu, bo prócz zdolności plastycznych, fascynowało mnie projektowanie, tworzenie nowych koncepcji.
A że ze mnie jeszcze przyrodnik, to połączyłam to wszystko w jedno i przyszedł pomysł na AK. Pełna planów i pozytywnego nastawienia poszłam na studia.
I tu pierwszego dnia zajęć już zimny kubeł na głowę od wykładowców. Że nasze studia są bez przyszłości, bo ludzie nie chcą kupować projektów zagospodarowania zieleni etc.
Myślę sobie- gadają tak pewnie, żeby nas zniechęcić na start, bo jesteśmy dla nich potencjalną konkurencją- a nuż ktoś się kiedyś okaże lepszy od nich etc. Po ukończeniu pierwszego roku, zaczęłam się rozglądać za pracą. Koleżanka mi powiedziała, że warto jest się zaczepić gdzieś w "branży", żeby już łapać jakieś doświadczenie.
Po głębszych przemyśleniach postanowiłam zatrudnić się jako pomoc ogrodnika.
Pomyślałam sobie, że obędę się z roślinnością, zobaczę z czym to wszystko się je. Miałam tez świadomość, że przez problemy ze zdrowiem łatwo się męczę, ale spróbować nie zaszkodzi.
Zawsze można zrezygnować.
I wiecie co?
Nie dałam rady fizycznie. Po kilku razach się wycofałam z tej fuchy. Przy wypłacie zarobionych pieniędzy, "szef" na odchodne mi powiedział, żebym się dobrze zastanowiła nad kierunkiem studiów, bo po tym to póki co, głównie taka (w sensie fizyczna) praca w PL jest. Już wtedy dotarło do mnie co mówił. Przecież on siedzi w branży, ma dużą firmę ogrodniczą, więc orientuje się pewnie co i jak. U mojej innej koleżanki w pracy (też w ogrodnictwie) też jest taka sytuacja- dziewczyny po inż i mgr z AK pracują fizycznie, przy wykonawstwie ogrodów, bo trudno znaleźć jakaś inną ofertę pracy. Po tym wszystkim jeszcze raz sobie przemyślałam i uznałam, ze AK to chyba nie do końca jest TO.
Fakt, muszę skończyć już te studia- po prostu nie mogę zrezygnować i już.
W międzyczasie dostałam pracę jako ilustrator/grafik, gdyż troszkę się orientowałam w podstawach obsługi programów graficznych i do tego umiem rysować. Wtedy dopiero odkryłam, ze grafika to mój konik i tym chcę się w przyszłości zajmować, a że nie ma we Wrocku takich typowych studiów (prócz ASP, gdzie dostać się to wyczyn) w tym kierunku, to zostanę na AK- jakby nie patrząc, coś pokrewnego.
I już mam na siebie plan...
Nie mówię, że AK to studia bez perspektyw, bo może za kilka lat, rynek pracy w PL zmieni się na plus dla zielonych, ale za duzo rzeczy mnie zniechęciło na dzień dzisiejszy...
W końcu sporo osób po skończonej AK pracuje w branży graficznej- wystarczy spojrzeć na Goldenline.
__________________
Żyję sobie.

Edytowane przez Safia
Czas edycji: 2012-09-22 o 22:11
Safia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:17   #616
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Coś się zmieniło w kwestii zdrowia publicznego?
Mam na myśli studia magisterskie na UJ, a pracę najlepiej za granicą. Słyszałam, że w USA nie uznają polskiego dyplomu z tego kierunku, czy to prawda?
Usiłuję ułożyć sobie jakiś plan na kilka następnych lat, będę wdzięczna za wszelkie opinie.
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 12:44   #617
Misua
Przyczajenie
 
Avatar Misua
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 17
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Większość studiów humanistycznych niestety, prym wiedzie pedagogika, socjologia, politologia itd. Jednakże teraz najważniejsze, żeby mieć "znajomości", to już nie ważne co się studiuje
__________________
"(...) Żeby tak na jeden znak, zawirował cały świat(...)"
Misua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 08:57   #618
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Misua Pokaż wiadomość
Jednakże teraz najważniejsze, żeby mieć "znajomości", to już nie ważne co się studiuje
Oj tam teraz, zawsze tak było.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 09:45   #619
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Misua Pokaż wiadomość
Większość studiów humanistycznych niestety, prym wiedzie pedagogika, socjologia, politologia itd. Jednakże teraz najważniejsze, żeby mieć "znajomości", to już nie ważne co się studiuje
jasne, że tak.... praca urzędnicza w 99% jest załatwiana teraz przez znajomości...
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 23:25   #620
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cóż, według Kiyosakiego każdy kierunek będzie skazywał na bezrobocie, ponieważ studia nie uczą praktycznej wiedzy tylko nikomu nie potrzebne głupoty.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 21:22   #621
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

A co sądzicie o kosmetologii ? (magister, uczelnia medyczna?)
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 12:36   #622
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
jasne, że tak.... praca urzędnicza w 99% jest załatwiana teraz przez znajomości...
bzdura!
to ja chyba jestem w tym 1% - 3 razy miałam posadę urzędniczą (i o zgrozo - nie tylko na szeregowym stanowisku..
) i ani razu załatwioną, ani razu.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 12:49   #623
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
bzdura!
to ja chyba jestem w tym 1% - 3 razy miałam posadę urzędniczą (i o zgrozo - nie tylko na szeregowym stanowisku..
) i ani razu załatwioną, ani razu.
Pracowałam w instytucji publicznej przez ładnych kilka lat i praca w większości przypadków była /niestety/ po znajomości. Nie wiem może to zależy od regionu. Na pewno warto próbować, bo akurat może się udać.

Sama już nie mam nadziei na etat przynajmniej w moim mieście, bo wiem jak było u mnie, a także jak wyglądają przyjęcia pracowników w innych instytucjach państwowych w moim mieście.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-11-17 o 12:50
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 12:54   #624
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Pracowałam w instytucji publicznej przez ładnych kilka lat i praca w większości przypadków była /niestety/ po znajomości. Nie wiem może to zależy od regionu. Na pewno warto próbować, bo akurat może się udać.

Sama już nie mam nadziei na etat przynajmniej w moim mieście, bo wiem jak było u mnie, a także jak wyglądają przyjęcia pracowników w innych instytucjach państwowych w moim mieście.
Pewnie zależy od regionu, konkretnej instytucji, wielkości miasta.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 14:38   #625
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.