Zdrowe odzywianie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 16:53   #1
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037

Zdrowe odzywianie :)


Kto sie przylancza? taka mala grupa wsparcia ;]
zasada jedna glowna - jemy produkty ktore maja jak najmniej E, a takze jak najmniej smazonego, jak najmniej slodyczy.
To nie dieta redukcyjna, tylko taka zdrowa Nie chce schudnac bo to co chcialam zrzucic juz zrzucilam , teraz chcialabym sie zdrowo odzywiac dalej...
Kto ze mna?:
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:57   #2
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Hej , ja się przyłączę. Już jakiś czas staram się odżywiać zdrowo, w moim przypadku też nie jest to dieta odchudzająca. Moje zasady są proste. Jem jak najmniej przetworzone produkty. Staram się czerpać z natury jak najwięcej, żadnych lightów i innych magicznych wynalazków. Dociera do mnie tyle sprzecznych informacji na temat tego co zdrowe, a co niezdrowe- czy tłusty nabiał, czy chudy, czy dużo owoców czy mało, czy głodówka oczyszczająca jeden dzień w tygodniu pomaga czy szkodzi., że aby zachowac zdrowy rozsądek ostatnio staram się już nie czytać żadnych nowych rewelacji i po prostu nie jeść niczego co ewidentnie jest niezdrowe- nafaszerowane roznymi E i innymi niespodziankami czy ociekające tłuszczem. Się rozpisałam...pozdrawiam
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 19:18   #3
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Przed rozpoczęciem zdrowego odżywiania, zapraszam do lektury:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...05#post2210505
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 20:52   #4
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

ja polecam ananasy są ponoc zalecane na utrzymanie wagi po odchudzaniu
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 21:41   #5
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Przed rozpoczęciem zdrowego odżywiania, zapraszam do lektury:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...# post2210505 jasne,że trzeba zachować dystans. Szczerze mówiąc myślę, że większej liczbie ludzi zaszkodziło nieprzestrzeganie jakichkolwiek zasad jeżeli chodzi o odżywianie. Trzeba być świadomym co jemy, ale ta świadomość powinna pomagać, nie szkodzić. I tyle.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 14:24   #6
Paulina1988
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1988
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: B-Z
Wiadomości: 986
GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

ja sie z checia przyłacze .... postanowiłam nie jesc słodyczy napojów gazowanych chleba ziemniaków ryżu kaszy fast foodów chipsów i produktów E smażonych na głębokim tłuszczu potraw(wg mnmie nie da sie wyeliminowac całkowicie smazenie)
za to jesc jak najwiecej naturalnych produktów warzyw owoców nabiału i ruchaha nie zrezygnuje z kawy z mlekiem i cukrem i słodzenia herbaty
__________________
jednak Monachium
jednak zostaje tu na caly rok
bedzie dobrze.. MA BYC!
Paulina1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 14:49   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Atram
Kto sie przylancza? taka mala grupa wsparcia ;]
zasada jedna glowna - jemy produkty ktore maja jak najmniej E, a takze jak najmniej smazonego, jak najmniej slodyczy.
To nie dieta redukcyjna, tylko taka zdrowa Nie chce schudnac bo to co chcialam zrzucic juz zrzucilam , teraz chcialabym sie zdrowo odzywiac dalej...
Kto ze mna?:
Ja też się przyłączam. Ja rezygnuje ze słodyczy, fast foodów, napoi gazowanych, cukru i staram się ograniczyć produkty mączne - choć przyznam się, że to ostatnie jest dla mnie najtrudniejsze, bo uwielbiam obwarzanki Jem dużo warzyw i owoców (właśnie wcinam surówkę z marchewki) i dużo nabiału
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 14:51   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Paulina1988
aha nie zrezygnuje z kawy z mlekiem
Ja tez się ostatnio uzalezniłam od kawy. Tyle, że ja kupuje taką 2 w 1 - więc na pewno jest bardziej niezdrowa niż taka domowa kawa
Ale postaram się ją ograniczyć i czymś innym zastąpić Tylko czym
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 14:58   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez loneliness
Przed rozpoczęciem zdrowego odżywiania, zapraszam do lektury:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...05#post2210505
Propagowanie zasad zdrowego odzywiania to przecież nic złego
Każdy powinien kierować się zdrowym rozsądkiem. Oczywiście zdarzają się osoby, które takie zasady biorą bardzo dosłownie. Z dnia na dzien potrafią praktycznie z wszystkiego zrezygnować i żywić się otrębami i warzywami
A przeciez tak naprawde nie o to chodzi. Wydaje mi się, że umiar i zdrowy rozsądek jest najwazniejszy, a dyskusja na temat zdrowego odżywiania i tworzenie grupy wsparcia to bardzo dobry pomysł
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 21:02   #10
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Noo..fajnie, że piszecie, już myślałam, że wątek "umarł". Ja jestem wytrwała, a co najbardzeij mi się podoba to to, że mam coraz mniejszą ochotę na niezdrowe rzeczy. Wcześniej zdarzało mi się pomyśleć, że mam ochotę na jakieś chipsy lub coś innego, teraz zdarza mi się to coraz wcześniej.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 20:35   #11
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Paulina1988
ja sie z checia przyłacze .... postanowiłam nie jesc słodyczy napojów gazowanych chleba ziemniaków ryżu kaszy fast foodów chipsów i produktów E smażonych na głębokim tłuszczu potraw(wg mnmie nie da sie wyeliminowac całkowicie smazenie)
za to jesc jak najwiecej naturalnych produktów warzyw owoców nabiału i ruchaha nie zrezygnuje z kawy z mlekiem i cukrem i słodzenia herbaty
Z tego co zrozumiałam, to ma być ZDROWE ODŻYWIANIE, a nie ODCHUDZANIE, tak?
Więc czemu rezygnujesz z ziemniaków, ryżu i kaszy? Co jest w nich NIEZDROWEGO?
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 21:29   #12
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez loneliness
Z tego co zrozumiałam, to ma być ZDROWE ODŻYWIANIE, a nie ODCHUDZANIE, tak?
Więc czemu rezygnujesz z ziemniaków, ryżu i kaszy? Co jest w nich NIEZDROWEGO?
Zgadzam się Rezygnacja z takich produktów to chyba lekka przesada Zawsze wydawało mi się, że np. kasza jest zdrowa No chyba, że się mylę. Co do ryżu i ziemniaków to one chyba też nie należą do jakiś szkodliwych produktów o ile mi wiadomo
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 09:19   #13
Paulina1988
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1988
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: B-Z
Wiadomości: 986
GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

loneliness ja teraz przedewszystkim chce schudnąc nie jestem głupią nastolatką ktora ubzdurała sobie ze jest gruba bo ma gdzies tam fałdkę wierz mi ze lepiej czułabym sie gdybym warzyła 10 kg mniej (mam 174 cm wzrosttu a warze prz tym 72)jak kiedys dojde do tej wagi z powrotem zaczne jesc ciemnie pieczywo ziemniaki w rozsądnych ilosciach poprostu bede sie zdrowo odzywiała ....teraz kiedy jestem na diecie fakt zrezygnowałam z chleba ziemniakow makaronu ruzu ale to jest chwilowe bo szxzerze bez takich produktow człowiek jednak czuje jakis niedosyt alew napewno nie wroce do ilosci kroe wczesniej jadłam
__________________
jednak Monachium
jednak zostaje tu na caly rok
bedzie dobrze.. MA BYC!
Paulina1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 21:01   #14
Rubina
Raczkowanie
 
Avatar Rubina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 68
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Witajcie. Ja też bym chciała się przyłączyć. Chciałabym się zdrowo odżywiać, ale nie obsesyjnie. Czy płatki z pełnym ziarnem mogą być? Pozdrawiam !
Rubina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 05:52   #15
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Rubina
Witajcie. Ja też bym chciała się przyłączyć. Chciałabym się zdrowo odżywiać, ale nie obsesyjnie. Czy płatki z pełnym ziarnem mogą być? Pozdrawiam !
Ja uważam, że tak Ale dobrze by było, gdyby nie były zbyt bogate w cukier Ja jem mussli bez cukru i płatki owsiane. Inne rzadziej, bo choć bardzo dobre to i bardzo słodkie, więc mogłabym od razu całą paczkę zjeść
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:50   #16
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

musli bez cukru? to istnieeje takie? w każdym musli, które jadam są albo płatki kukurydziane albo inne 'cudeńka', które mają w swoim składzie cukier...
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 20:40   #17
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez loneliness
musli bez cukru? to istnieeje takie? w każdym musli, które jadam są albo płatki kukurydziane albo inne 'cudeńka', które mają w swoim składzie cukier...
Znalazłam takie jedne Na opakowaniu wyraźnie pisze bez cukru. Kupuje te musli w carrefourze. Kosztują około 1,90 i mają na opakowaniu taka czerwoną jedynkę W sumie to same w sobie są słodkie, bo mają rodzynki i suszone bananki, ale skoro pisze bez cukru to domniemam, że nie dodają tam specjalnie cukru. Choć w sumie nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałam, bo poprostu bardzo mi smakują z jogurtem i są tanie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 09:55   #18
Michaśka_89
Przyczajenie
 
Avatar Michaśka_89
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
GG do Michaśka_89
Post Dot.: Zdrowe odzywianie :)

hej wszystkim hmm...mam pytanie do was.Czy ryż jest bardzo tuczący ponieważ ma dużo kcal ale gdzieś czytałam, że mimo tego tuczący nie jest i można go wcinać nawet na diecie, oczywiście w rozsądnych ilościach...a co wy o tym myślicie??
__________________
Bez Ciebie tak pusto i oczom i ustom
śmiech schował się w kącie i śni...
Wieczory się dłużą, bo czasu zbyt dużo
nikt bliski nie puka do drzwi...
Tak wiele jest złego, szarego, groźnego że smutno i płakać się chce...
Mijają soboty pamiętaj więc o tym że komuś bez Ciebie tak źle...
Michaśka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:04   #19
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Michaśka_89
hej wszystkim hmm...mam pytanie do was.Czy ryż jest bardzo tuczący ponieważ ma dużo kcal ale gdzieś czytałam, że mimo tego tuczący nie jest i można go wcinać nawet na diecie, oczywiście w rozsądnych ilościach...a co wy o tym myślicie??
Ja wiem, że dużo zdrowszy jest ten brązowy ryż czyli ryż o naturalnych, nieprzetworzonych (niepolerowanych) ziarnach. 100 g produktu zawiera: 322 kcal. Ryż biały zawiera 344 kcal, więc dużej róznicy nie ma

Ryż brązowy nie oczyszczony jest wskazany w codziennej diecie z uwagi na dużą ilość błonnika. Bywa pożyteczny przy stanach przemęczenia, nadciśnieniu, biegunkach, zaburzeniach przewodu pokarmowego.

Wydaje mi się, że w czasie diety w umiarkowanych ilościach nic nie powinno ci zaszkodzić
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-19, 10:09   #20
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Znalazłam jeszcze pare informacji na temat ryżu

Ryz bialy jest oczyszczony mechaniczne przez to jest pozbawiony wiekszosci witamin, mineralow, blonnika i przez to rowniez ma o wiele wyzszy indeks glikemiczny. Odwrotnie jest z ryżem brązowym. Czyli wybieraj ten brazowy
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:56   #21
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Ja prowadze wlasnie zdrowy tryb zycia. Ale nie do przesady i z rozsadkiem. Ja mam zawsze takie zasady. dzieki ktorym moje samopoczucie jest swietne, nie choruje, mam mocne wlosy i paznokcie, cera jest ladna, mam linie figury niezla, odtluszcza sie moje cialo, no i moj organizm nie strajkuje jak kiedys, (mialam wzdecia, zaparcia, brzuch mi burczal). Z reguly:
- zamiast jasnego chlebka jem ciemne, razowe pieczywo.
- nie pije przenigdy kawy i nie pale.
- zamiast napojow gazowanych pije soki naturalne, soki wycisniete ze swiezych owocow. Swietna jest w tym sokowirowka
- jem duzo bialka, ktore odboduwuje komorki, pelni role w budowie miesni, zamienia tluszcz w energie.
- od czasu do czasu pozwalam sobie zjesc cos slodkiego. Przeciez czekolada ma magnez. Czesto jestem u babci i kusze sie na jej czekoladke czy ciastko.
- jem duzo owocow (no i co z tego, ze maja fruktoze), a przede wszystkim zielone warzywa, ktore uwielbiam bardzo
- pije zielona herbate, pokrzywe, ktora zawiera duzo zelaza (odpowiada za wzrost hemoglobiny we krwi) i oraz wiele witamin. W ogole unikam chemikali, ktore niszcza watrobe
- pije bardzo duzo wody mineralnej wysokozmineralizowej, ktora oczyszcza nerki z toksyn.
- i najwazniejsza zasada to, jem dziennie 5 posilkow, a nie 3 jak wiekszosc to robi.

Dzieki tym zasadom, czuje sie wspaniale, jestem mocna, silna, chce mi sie zyc. I oto wlasnie chodzilo...

Zreszta napisalam o tym w innym watku
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:03   #22
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Dziewczyny, a co to są "produkty z jak najmniejszą ilością E"? Co to jest to E? Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy, to jakiś skrót czy co?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:11   #23
Michaśka_89
Przyczajenie
 
Avatar Michaśka_89
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
GG do Michaśka_89
Post Dot.: Zdrowe odzywianie :)

dziekuje za odpowiedzi .
sportsmenka86 zgadzam sie z tobą ,ja od jakiegoś miesiąca postanowiłam przejść na zdrowe odżywianie i schudłam już 5kg .
Właśnie jjem 5x dziennie , tylko czasami jakiegoś małego cukierka, warzywa owoce, przestałam pić wieczorami bardzo słodką herbate czarną pije teraz tylko zieloną i miętową, czasem posłodze łyżeczka miodu.
Praktycznie żadnych tłuszczy chyba , że juz sie nie da obejść. BArdzo duzo białka...i rezultaty są.Codziennie jeszcze ćwicze( skacze na skakance i na brzuszek).Ale teraz niestety mam gości i musialam zaprzestać bo mieszkam w bloku, mało miejsca. Ale jak tylko wyjada od razu zaczynam bo juz tesknie za skakanką . Pozdrawiam
__________________
Bez Ciebie tak pusto i oczom i ustom
śmiech schował się w kącie i śni...
Wieczory się dłużą, bo czasu zbyt dużo
nikt bliski nie puka do drzwi...
Tak wiele jest złego, szarego, groźnego że smutno i płakać się chce...
Mijają soboty pamiętaj więc o tym że komuś bez Ciebie tak źle...
Michaśka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:19   #24
Michaśka_89
Przyczajenie
 
Avatar Michaśka_89
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
GG do Michaśka_89
Post Dot.: Zdrowe odzywianie :)

E to barwniki, konserwanty, emulgatory. Np na coca coli pisze E150d to jest barwnik albo E445 to stabilizator...dzieki temu można sie dowiedziec jaki produkt ma jakie konserwatny itp.....
__________________
Bez Ciebie tak pusto i oczom i ustom
śmiech schował się w kącie i śni...
Wieczory się dłużą, bo czasu zbyt dużo
nikt bliski nie puka do drzwi...
Tak wiele jest złego, szarego, groźnego że smutno i płakać się chce...
Mijają soboty pamiętaj więc o tym że komuś bez Ciebie tak źle...
Michaśka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:21   #25
Michaśka_89
Przyczajenie
 
Avatar Michaśka_89
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
GG do Michaśka_89
Post Dot.: Zdrowe odzywianie :)

a te z najmniejszą ilościa to chyba barwniki, jesli o to chodzi np E100 akurat ten jest nieszkodliwy
__________________
Bez Ciebie tak pusto i oczom i ustom
śmiech schował się w kącie i śni...
Wieczory się dłużą, bo czasu zbyt dużo
nikt bliski nie puka do drzwi...
Tak wiele jest złego, szarego, groźnego że smutno i płakać się chce...
Mijają soboty pamiętaj więc o tym że komuś bez Ciebie tak źle...
Michaśka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 16:55   #26
oll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

i ja tez i ja też!!!!!!!!
redukuje słodycze bo tych u mnie ostatnio bardzo dużo!i gazowanych pić tez nie!a i ostatni posiłek o 19 bo poźno chodze spać(24-1)i spanie 8 godzin(też ważne)...
a co do tych E to czytałam w jakimś "focus"ze nietore są nauralne i nietrzeba sie ich bać..a i jeszce wazne zeby sie nie napychać i dac sobie chwile na dojscie informacji do mozgu ze pełne juz jestesmy...aaa i małe kesy:P





-zdrowo i rozsądnie
oll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 20:58   #27
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Ja muszę Wam sie dziewczyny pochwalić jaka jestem z siebie dumna...Chyba odzwyczaiłam się od jasnego pieczywa, zwykłego makaronu, białego ryżu...Ile razy się skuszę i zjem odrobinę okazuje się, że to nie to i że teraz naprawdę wolę zdrowsze wersje tych produktów...I czuję się lepiej, że jedząc robię coś dobrego dla siebie bo dostarczam mojemu organizmowi tego, czego mu potrzeba.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:12   #28
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Michaśka_89
dziekuje za odpowiedzi .
sportsmenka86 zgadzam sie z tobą ,ja od jakiegoś miesiąca postanowiłam przejść na zdrowe odżywianie i schudłam już 5kg .
Właśnie jjem 5x dziennie , tylko czasami jakiegoś małego cukierka, warzywa owoce, przestałam pić wieczorami bardzo słodką herbate czarną pije teraz tylko zieloną i miętową, czasem posłodze łyżeczka miodu.
Praktycznie żadnych tłuszczy chyba , że juz sie nie da obejść. BArdzo duzo białka...i rezultaty są.Codziennie jeszcze ćwicze( skacze na skakance i na brzuszek).Ale teraz niestety mam gości i musialam zaprzestać bo mieszkam w bloku, mało miejsca. Ale jak tylko wyjada od razu zaczynam bo juz tesknie za skakanką . Pozdrawiam
I wlasnie o to chodzilo Dobrze, ze laczysz diete ze cwiczeniami
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:12   #29
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Cytat:
Napisane przez Michaśka_89
E to barwniki, konserwanty, emulgatory. Np na coca coli pisze E150d to jest barwnik albo E445 to stabilizator...dzieki temu można sie dowiedziec jaki produkt ma jakie konserwatny itp.....
Ahaaa! Jakieś zaćmienie miałam
Ja nie kupuję produktów z tymi wszystkimi E, bo nie jestem w stanie się nauczyć, które są szkodliwe, a które nie, więc wolę nie ryzykować
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:21   #30
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowe odzywianie :)

Nie wiem czy ta stronka była juz podawana na forum, ale tak na wszelki wypadek

http://www.chemia.px.pl/roznosci/zywnosc_dodatki.html

Widać wyraźnie, że sporo tych E

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2006-07-21 o 12:11
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.