Stediril 30- co sądzicie o tych tabletkach? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 23:24   #91
NoPasaran
Zadomowienie
 
Avatar NoPasaran
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 292
GG do NoPasaran
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

ja jutro zacznę trzecie opakowanie, właściwie jeszcze nie wyrobiłam sobie zdania o tych tabletkach
__________________
Miss U Less See U More Love To Know U Better
NoPasaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 08:57   #92
joli007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Exclamation Kupię stediril!!!

Witam serdecznie dziewczyny!Przebywam za granicą i konczą mi się tabletki w pod koniec maja!Dlatego by zachować ciągłość odkupie Stediril od tych,które przerzuciły się na inne tabletki lub po prostu posiadają wiecej opakowan a mogą mi w tym pomoc,gdyz do lekarza nie dam rady pojsc po receptę!
O użytkowaniu tabletek,skutkach ubocznych wiem wszystko gdyz uzywam tabletek bardzo długo i jestem zadowolona!
Proszę o kontakt na szarmach25@interia.pl

Bedę wdzieczna!
joli007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:56   #93
Resolute
Przyczajenie
 
Avatar Resolute
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 29
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

O matko to stediril jeszcze jest w użytku?? Aż się przeraziłam jak to zobaczyłam. Ja go stosowałam jakieś 5 lat temu na szczęście zmienił się lekarz w mojej przychodni i jak nowa gina zobaczyła co stosuję to prawie z krzesła spadła. Powiedziała, że stediril to najgorsze g.... jakie może istnieć. Od razu mi je odstawiła potem były problemy z miesiaczka 5 miesięcy chyba czekałam aż przyjdzie, zaczęłam dostawać dodatkowe owłosienie na rękach i tzw. wąsik, aż szkoda gadać. Lepiej wydać te 10 czy 15 zł więcej na antykoncepcje ale mieć pewność, że hormony zawarte w tych tabletkach nas nie wykończą. Gina powiedziała, że jakbym jeszcze troche je stosowała to nie wiadomo jakby sie to skończyło Gdzieś też słyszałam chyba z 1,5 roku temu, że wycofali je ze sprzedaży właśnie na zagrożenie zdrowia pacjentek, masakra...
Resolute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:40   #94
bubastis
Raczkowanie
 
Avatar bubastis
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 168
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez Resolute Pokaż wiadomość
O matko to stediril jeszcze jest w użytku?? Aż się przeraziłam jak to zobaczyłam. Ja go stosowałam jakieś 5 lat temu na szczęście zmienił się lekarz w mojej przychodni i jak nowa gina zobaczyła co stosuję to prawie z krzesła spadła. Powiedziała, że stediril to najgorsze g.... jakie może istnieć. Od razu mi je odstawiła potem były problemy z miesiaczka 5 miesięcy chyba czekałam aż przyjdzie, zaczęłam dostawać dodatkowe owłosienie na rękach i tzw. wąsik, aż szkoda gadać. Lepiej wydać te 10 czy 15 zł więcej na antykoncepcje ale mieć pewność, że hormony zawarte w tych tabletkach nas nie wykończą. Gina powiedziała, że jakbym jeszcze troche je stosowała to nie wiadomo jakby sie to skończyło Gdzieś też słyszałam chyba z 1,5 roku temu, że wycofali je ze sprzedaży właśnie na zagrożenie zdrowia pacjentek, masakra...
Chyba nie wycofali, ja je ciągle stosuję, w aptekach są normalnie dostępne. Narazie przez 10 lat nie zauważyłam żadnych skutków negatywnych, ale zobaczymy co będzie po odstawieniu. Z tego co wiem, to problemy z miesiączką + inne różne skutki uboczne można mieć po odstawieniu każdych innych hormonów. A co gin, to inne podejście tak na prawdę.
bubastis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 19:48   #95
Kwiaaaatuszeeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

HEJ!!!
Mam dopiero 17 lat, a gdy dostałam pierwszy raz okres to miałam 10 lat.
A już wieku 12 lat, miałam z nim problem, dostałam go i nie chciał przestać , trwało to jakieś dwa albo trzy miesiące, non stop, do tego anemia, i różne tabletki, jakieś herbatki, i wizyty u lekarzy.
Dopiero pojechałam do kobiety ginekologa, ona mi zrobiła zaszczyk na potrzymanie ciąży i przestałam krwawić. potem po jakimś drugi i jak dobrze pamiętam trzecie. I problem zniknoł, pozniej kontrola itd.
Ale zaniedbałam sobie to bo przez 5 lat nie byłam u lekarza, myślałam ze jest wszystko ok, ale to maja,
W maju dostałam 2 razy w miesiacu po ok 12 dni, wiec wybrałam sie do lekarza, przepisał mi tabletki ORGAMETRIL, po ktorych w czerwcu dostałam 3 razy i dalej mam, dziś sie wybrałam znowu na wizyte, i dostałam nowe tabletki, antykoncepcyjne STEDIRIL 30,
Ale chciałam sie upewnić czy nie maja skutków ubocznych , wiec weszłam na forum, to co przeczytałam zmartwiło mnie. Już wcześniej bałam sie ze nie bede mogla miec dzieci, ale teraz jeszcze bardziej sie boje, nie wiem jak na mnie podziłaja, te co brałam kiedyś nabrałam masy i boczkow, i z boczkow nie moge schudnąć,
Boje sie ze po tych tabletkach bedzie tak jak po tamtych, i do tego jest ryzyko bezplodnosc,
Jestem młoda i martwie sie o to....
czy ten lek bedzie dobrze na mnie działam, czy źle...

Kwiaaaatuszeeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 21:59   #96
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Brałam i bardzo sobie chwalę.
Zaczęłam brać Harmonet, później zmieniłam je na Stediril. Straszono mnie, że przytyję i będzie masa skutków ubocznych, ale nic takiego nie nastąpiło.
Jakiś czas temu nie było ich w sprzedaży (podobno wycofali) i dostałam zamiennik, czyli Microgynon 21.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 21:33   #97
zdzsia81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Witam
Ja biorę je już 5 lat i wszystko jest ok.Poleciła mi je moja lekarka i jestem z nich bardzo zadowolona.Czuje się dobrze i co najważniejsze nie tyje po nich Zanim zdecydowałam sie na tabletki to słyszałam ze można przytyć,żle się czuć a jest wszystko ok Polecam wszystkim i pozdrawiam.
zdzsia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-13, 07:00   #98
ewelinawronabal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

dziewczyny jestem matka 2 dzieci mam 28 lat tabletki stediril30 zarzywam od 18 roku zycia przepisal mi je lekarz ginekolog przerwy robilam w nich w tedy kiedy chcialam miec potomstwo zadnych skutkow ubocznych nie mialam ani komplikaci dzieci zdrowe mi rownierz nic po nich nie dolega jedynie co to troszke przytylam bo chcialam po za tym sa to tabletki dla osob ktore juz rodzily mozna kupic tabletki bez recepty wlasnie te w aptece prywatnej i na zamowienie wtedy kosztuja 9 zl ja jestem biernym palacze i jak pisala kolezanka o zapasciach i smierci nie zgodze sie z tym poniewarz w moim otoczeniu co 2 kolezanka je zarzywa i tez dlugie okresy czasu nadal zyja wiec mozliwe ze pielegniarka nastraszyla nasza kolezanke a taki rzeczy ktore ma ona nie sa spowodowane tymi tabletkami lecz musiala taka sytuacia u niej pojawic sie wczesniej a teraz zrobila badania wziela do siebie to co powiedziala osiedlowa pielegnisarka czyli srodowiskowa ktora nie ma pojecja o takich rzeczach jest to bowiem osoba malo wykwalifikowana najprostrzy zawod zblizony do lekarza poprostu tz pomoc lekarska najlepiej porobcie badania nim cos ocenicie> zrobcie badania udajcie sie do ginekologa z nimi i wtedy zapytajcie o te tabletki ja jako osoba z duzym doswiadczeniem zdobytym na opiniach i zarzywaniu ich polecam
ewelinawronabal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:17   #99
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Nie wiem skąd są informacje o wycofaniu Stedirilu 30, jest jak najbardziej obecny w aptekach- najtańszy odpowiednik - jest jeszcze Microgynon 21 i Rigevidon (identyczne składy) - jedyne antykoncepty refundowane przez NFZ
wszystkie należą do starej generacji leków antykoncepcyjnych, bardzo duże dawki hormonów i sporo działań ubocznych
sama stosowałam przez jakiś czas, ubocznych działań nie miałam prócz standarowego zmniejszenia libido, nic nie przytyłam, lekarz zmienił mi tabletki na niskohormonalne po których niby będzie większa ochota, ochoty dalej nie ma a pieniążki z portfela lecą za nowszą generację
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 22:04   #100
magola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez ewelinawronabal Pokaż wiadomość
dziewczyny jestem matka 2 dzieci mam 28 lat tabletki stediril30 zarzywam od 18 roku zycia przepisal mi je lekarz ginekolog przerwy robilam w nich w tedy kiedy chcialam miec potomstwo zadnych skutkow ubocznych nie mialam ani komplikaci dzieci zdrowe mi rownierz nic po nich nie dolega jedynie co to troszke przytylam bo chcialam po za tym sa to tabletki dla osob ktore juz rodzily mozna kupic tabletki bez recepty wlasnie te w aptece prywatnej i na zamowienie wtedy kosztuja 9 zl ja jestem biernym palacze i jak pisala kolezanka o zapasciach i smierci nie zgodze sie z tym poniewarz w moim otoczeniu co 2 kolezanka je zarzywa i tez dlugie okresy czasu nadal zyja wiec mozliwe ze pielegniarka nastraszyla nasza kolezanke a taki rzeczy ktore ma ona nie sa spowodowane tymi tabletkami lecz musiala taka sytuacia u niej pojawic sie wczesniej a teraz zrobila badania wziela do siebie to co powiedziala osiedlowa pielegnisarka czyli srodowiskowa ktora nie ma pojecja o takich rzeczach jest to bowiem osoba malo wykwalifikowana najprostrzy zawod zblizony do lekarza poprostu tz pomoc lekarska najlepiej porobcie badania nim cos ocenicie> zrobcie badania udajcie sie do ginekologa z nimi i wtedy zapytajcie o te tabletki ja jako osoba z duzym doswiadczeniem zdobytym na opiniach i zarzywaniu ich polecam
ZGADZAM SIĘ W 100%
Mam 27 lat i od 18 roku używam Stediril. Strasznie nie lubiła okresów, więc nie robiłam 7-dniowych przerw. Robiłam je tylko raz na jakieś 6-7 miesięcy. W wieku 24 lat zaplanowaliśmy z mężem pierwsze dziecko. Zrobiłam odstawkę i przez 3 miesiące oczyszczałam organizm. Zaszłam w ciążę, urodziłam śiczną zdrową córkę, która ma już 3 lata. Przez czas karmienia brałam Azalię, a później znów wróciłam do Stedirilu. Brałam dokłądnie tak samo jak wcześniej. Odstawiłam w czerwcu ubiegłego roku-plany na kolejne dziecko :-D W sierpniu zaszłam w ciążę, a w maju urodziłam kolejną śliczna i zdrową córkę. Teraz znów biorę Stediril i co prawda pojawiły mi się ostatnio jakieś plamienia i idę na wizytę do swojej ginekolożki. Ale przypuszczam, że po prostu po tylu latach, organizm się przyzwyczaił i dawka hormonów jest zbyt niska, więc chyba nadszedł czas na zmianę. Co do skutków ubocznych - przez tyle lat ŻADNYCH Ale pamiętajcie - wybór tabletek należy do każdej z Was, a każdy organizn jest inny. Pozdrowionka
magola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 20:10   #101
mysiakk1991
Raczkowanie
 
Avatar mysiakk1991
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 66
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Hej dziewczyny Ja biore te tabletki juz jakies 5 miesięcy i mam mały dziwny problem bo juz drugi dzien mam plamienie a jestem juz tydzien po miesiaczce. Już nie mowie o tym ze mdli mnie po tabetkach i chce je zmienic a wizyta za ok 2 tygonie. Mam pytanie, miala jakas z was tez takie plamienia? Starsznie sie martwie ze moze jestem w ciazy. Prosze o jakas rade. Pozdrawiam was
mysiakk1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 19:40   #102
mysiakk1991
Raczkowanie
 
Avatar mysiakk1991
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 66
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Juz wiem o co chodzi, zamala dawka hormonu.
mysiakk1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 17:20   #103
definitelymaybe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Ja chodzę prywatnie do bardzo dobrego ginekologa i wczesniej brałam Yaz ,ale ciągle miałam jakieś plamienia i zmienił mi na Stedril,tez zdziwiła mnie taka cena z porównaniem do Yaz za 40zl ,ale ginekolog powiedział,że to ze sa tanie to nie znaczy,ze mniej skuteczne niz te drozsze,wiec skoro mi je przepisal to watpie zeby szkodzily.. Przerazily mnie niektóre opinie,ale mimo tego spróbuję : )
definitelymaybe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:18   #104
Liliowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cześć. Włączę się do tematu.

Ja biorę Stediril od ok. 5 lat. Jestem zadowolona, nie mam żadnych skutków ubocznych. I cena luksusowa, jak na moje możliwości. Przed zajściem w ciażę odstawiłam je na ok pół roku. Zaszłam w ciążę, urodziłam zdrowiutkiego chłopczyka. Po ciaży, ponieważ karmiłam piersią, lekarz przepisał mi tabsy jednoskładnikowe (Cerazette), ale jak tylko mogłam, to wróciłam do Stedirilu i wszystko gra. Choć nie ukrywam zakończyła mi się laktacja, o czym uprzedzał mnie gin. Mój gin jest takim lekarzem, że jakby to miało być dziadostwo zagrażające zdrowiu, to na pewno by mi tego nie przepisał.
Liliowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:20   #105
ewelinawronabal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

ja biore te tabletki juz bardzo dlugi czas i nic mi nigdy po nich nie bylo a po rewidonie w polowie brania listka dostalam okres wiec w 100% stediril30
ewelinawronabal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 11:37   #106
kasiek2404
Przyczajenie
 
Avatar kasiek2404
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Biorę Stediril 30 od prawie dwóch lat, wcześniej zażywałam Microgynon (jakieś 3 opakowania). Czuję się bardzo dobrze, w trakcie 7 dniowej w przerwy jak w zegarku, co do minuty, dostaję okres. Nie mam problemu z nadmiernym owłosieniem, nie przytyłam, nie mam wahań nastrojów. Jestem zadowolona z nich, po prostu nie mam na co narzekać. Jestem młoda, mam 20 lat. Bałam się o ich skuteczność w zabezpieczaniu przed ciążą, ale Pani Ginekolog mnie uspokoiła. To, że tanie - refundowane, nie znaczy, że nie skuteczne. Zresztą jest koleżanką mojej Mamy, byle czego córce farmaceutki to by nie zapisała.
kasiek2404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 12:42   #107
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

czy recepte na tabletki antykoncepcyjne otrzymałabym również od mojego lekarza rodzinnego? (mam badania hormonalne), w zeszłym tygodniu byłam u ginekologa, ale ze stresu zapomniałam zapytać o antykoncepcyjne, a nie chce znowu płacić 100zł za wizyte ;/
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 15:19   #108
Alinka9205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez Katrinp19 Pokaż wiadomość
nie chciałam nikogo przerazić...
chciałam tylko o moim pechu opowiedziec oraz odpowiedzieć na pytanie forum co wiem na temat tego leku.
Wiem każdy ma swoje zdanie udałam się dzisiaj do innej poradni i co sie okazało usłyszałam to po raz drugi to samo co 2 dni temu
Nie zgodze sie troaszke z tym że "ze lekarz dobierze nieprawidłowy preparat do potrzeb danej pacjentki" Gdyż kobieta która przepisała mi i mojej siostrze te tabletki nawet nas nie zbadała nie pytała czy jestesmy na coś uczulone itp... poprosiłysmy o coś pewniejszego w zabezpieczeniu.

Szczeże mówiąc ciężko mi się o tym pisze bo niewiem ile lat będe czekała jeszcze na to aż się okaże czy zostane kiedyś matką czy też przez to nieszczęście nie będe mogła...
I jest coś takiego jak w połowie niepłodność moze nie do końca na punkty procentowe się pisze ale wiem coś o tym bo mam kuzynke która jest niepłodna i też zaczęło się od niepełnej niepłodności tyle tylko że w jej przypadku zoriętowała się za późno i wszelkie badania, próby, zabiegi kosztowne i bardzo bolesne nie pomogły...






Ja napisze tak, ja biore tabl od prawie roku i nic mi nie jest a pale juz od 4 lat, gineklog zapytał mnie sie tylko czy duzo pale i do 4 papierosow dziennie mozna palic przy tych tabletkach, a i trzeba czytac ulotke, bo na ulotce jest napisane, ze tablatki powoduja zakrzepice krwi, częstsze wykrywanie raka piersi itp. I przewaznie kazde tabletki antykoncepcyjne powoduja zakrzepice krwi.
Alinka9205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 19:07   #109
anulasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 199
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez Resolute Pokaż wiadomość
O matko to stediril jeszcze jest w użytku?? Aż się przeraziłam jak to zobaczyłam. Ja go stosowałam jakieś 5 lat temu na szczęście zmienił się lekarz w mojej przychodni i jak nowa gina zobaczyła co stosuję to prawie z krzesła spadła. Powiedziała, że stediril to najgorsze g.... jakie może istnieć. Od razu mi je odstawiła potem były problemy z miesiaczka 5 miesięcy chyba czekałam aż przyjdzie, zaczęłam dostawać dodatkowe owłosienie na rękach i tzw. wąsik, aż szkoda gadać. Lepiej wydać te 10 czy 15 zł więcej na antykoncepcje ale mieć pewność, że hormony zawarte w tych tabletkach nas nie wykończą. Gina powiedziała, że jakbym jeszcze troche je stosowała to nie wiadomo jakby sie to skończyło Gdzieś też słyszałam chyba z 1,5 roku temu, że wycofali je ze sprzedaży właśnie na zagrożenie zdrowia pacjentek, masakra...
Dziwię się, mam 42 lata, dwoje zdrowych dzieci, ostatnie dziecko ma 4 lata, stediril biorę z przerwami od 18go roku życia, nie mam żadnych skutków ubocznych. Stediril jest jedynym refundowanym środkiem antykoncepcyjnym, dlatego ma taką niską cenę. A każdy lekarz zapisuje taki lek, z którego on ma profity a nie pacjent. Ze stedirilu nic nie mają to wymyślają, że powinien być wycofany bo skąd pacjent ma to wiedzieć. Dla lekarza lepiej jak pacjent kupi lek za 50 zl niż za 3.50. Nie miałam żadnych problemów ani z zajściem w ciążę ani z miesiączkami a różnica wiekowa między moimi dziećmi wynosi 17 lat. Więc zastanówcie się Panie czyje interesy tak naprawdę reprezentuje Wasz lekarz i dlaczego namawia na drogie laki....
anulasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 21:08   #110
It must been love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 220
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Witam, ja tez mam przepisany stediril i zszokowała mnie ich cena ;o ... i mam obawy czy nie będzie skutków ubocznych;/
It must been love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 22:25   #111
Jamaiecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

A ja powiem tak. Każdy lek ma indywidualne działanie na pacjenta. Nawet pisze na ulotce 'działania niepożądane'. Ginekolog przepisuje ten lek bo jest sprawdzony. Ja go brałam 21 dni. Lekarz przepisał mi go ze względu na bardzo silne bóle miesiączkowe. Zaczęłam brać i.... Miałam silne bóle głowy 5 dni pod rząd. Bóle ustąpiły na jakieś kilka dni, a później znów wróciły. Poszłam z tym do swojego ginekologa i kazał mi brać tabletki do końca blistra. Dokończyłam. Dostałam kolejnej miesiączki... no a ból miesiączkowy minął. Jest wiele innych leków antykoncepcyjnych, ale zawsze mają takie działanie niepożądane... ból głowy, mdłości, człowiek staje się senny... Po prostu jeżeli ktoś się źle czuje niech idzie z tym do swojego gina i poprosi o zmiane leków. To nic strasznego. ) Dodam, że jestem z niego zadowolona. Nie mam żadnych bólów, a o to chodziło. Jeśli chodzi o cenę... lek jest refundowany i dlatego taka cena. Nie jest tandenty. Każdy lek ma jakieś skutki uboczne... nie zawsze takie same. U każdego może to być co innego. Polecam.

Edytowane przez Jamaiecka
Czas edycji: 2012-07-10 o 22:28 Powód: dodanie tekstu
Jamaiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 07:34   #112
It must been love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 220
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc. Otóż 5 dnia okresu miałam zacząc brac tabletki antykoncepcyjne. Dziś jest 4 dzien a mi sie chyba okres skonczyl bo jak narazie zero krwawien na ten moment. I czy mam brac jutro 1 tabletke jezeli tak dalej bedzie?
It must been love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:09   #113
patrycjaklim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cześc dziewczyny
Ja biorę Stediril 3 lata i w tym roku postanowiłam odstawic na chwile tabletki zeby troche moj organizm odpoczal. I nie wiem jak u innych ale u mnie zaraz po odstawieniu tzn. na kolejny miesiac dostalam normalnie okres i tak bylo przez kolejnych 3 miesiace. Żadnych problemów nie mialam z okresem i nie wiem czemu ktos pisze ze te tabletki sa smiercionosne, a jesli ktos decyduje sie na antykoncepcje swiadomie liczy sie z tym ze moze wystapic ryzyko obnizonej plodnosci uswiadamia o tym lekarz ginekolog ktory zapisuje nam tabletki. Dlatego trzeba pytac, bo jak to mowia kto pyta nie bladzi. Nie mozna opierac swoich dwecyzji na informacjach z forum tylko trzeba wybrac sie do specjalisty. Pozdrawiam
patrycjaklim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 21:53   #114
chinka1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Niemożliwe biorę Stediril 30 od 17 roku życia teraz mam 29 lat i dwójkę dzieci . Po odstawieniu tabletek długo musieliśmy się starać o dziecko ale się udało i nie ma mowy żebym była BEZPŁODNA . Biorę je tyle lat ,teraz odstawiłam tabletki i staramy się o trzecie dziecko ...

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

jak Bieżesz 21 tabletek to robisz 7 dni przerwy przez ten czas nie bieżesz tabletki dopiero na ósmy dzien
chinka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 09:44   #115
xxazjjaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 5
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Hej dziewczyny
ja własnie przerwałam antykoncepcje z powodów finansowych niestety bo brałam Silvie 20 które kosztowały 25 zł za opakowanie na 3 tyg. także co 3 tyg 25 zł to troszkę dużo. Byłam ostatnio u ginekologa z powodów infekcji, i przy okazji poprosiłam o tańsze refundowane ( bo Silvie niestety nie są) tabletki, przepisał mi własnie Stediril 30. Jak tak sobie przeczytałam te wszystkie wypowiedzi to trochę się boje, jestem w trakcie odchudzania ( silvie 30 mi nie przeszkadzały w tym) wiec zależy mi żeby nie przytyć.. Mój ginekolog jest jednym z lepszych, ma bardzo dużo stałych pacjentek, ja sama do niego chodzę już od 2ch lat wiec liczę na to ze przepisując mi ten lek wiedział co robi i ze za 5 lat nie okaże się ze jestem bezpłodna. Dodam również ze ogólnie hormonalnie leczę się już od jakieś 3ech lat (?) z powodu niedoboru hormonów bez których potrafiłam nie raz nie mieć przez rok okresu. Dziś 1 dzień okresu wiec czas zacząć je brać, i naprawdę proszę piszcie tu jak najwięcej o nich Mam dopiero 18 lat i mam nadzieję że żadnych skutków ubocznych mieć nie będę
xxazjjaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 16:13   #116
anulasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 199
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez xxazjjaxx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
ja własnie przerwałam antykoncepcje z powodów finansowych niestety bo brałam Silvie 20 które kosztowały 25 zł za opakowanie na 3 tyg. także co 3 tyg 25 zł to troszkę dużo. Byłam ostatnio u ginekologa z powodów infekcji, i przy okazji poprosiłam o tańsze refundowane ( bo Silvie niestety nie są) tabletki, przepisał mi własnie Stediril 30. Jak tak sobie przeczytałam te wszystkie wypowiedzi to trochę się boje, jestem w trakcie odchudzania ( silvie 30 mi nie przeszkadzały w tym) wiec zależy mi żeby nie przytyć.. Mój ginekolog jest jednym z lepszych, ma bardzo dużo stałych pacjentek, ja sama do niego chodzę już od 2ch lat wiec liczę na to ze przepisując mi ten lek wiedział co robi i ze za 5 lat nie okaże się ze jestem bezpłodna. Dodam również ze ogólnie hormonalnie leczę się już od jakieś 3ech lat (?) z powodu niedoboru hormonów bez których potrafiłam nie raz nie mieć przez rok okresu. Dziś 1 dzień okresu wiec czas zacząć je brać, i naprawdę proszę piszcie tu jak najwięcej o nich Mam dopiero 18 lat i mam nadzieję że żadnych skutków ubocznych mieć nie będę
ja mam 46 lat, Stediril biorę od 15 lat z przerwami na dzieci , mam dwójkę zdrowych nic nie przytyłam, wszystkie wyniki ok, badam sie regularnie co 3 miesiące. Mogę polecić
anulasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 19:18   #117
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 18
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

ja biore steridil od 10 lat bez przerwy,bo nie planuje dzieci,zaden kekarz przerwy mi nie zalecil,poki co czuje sie dobrze ,nieco wiekszy cellulit,badania w normie jest tylko jeden mankament wypadaja mi wlosy,ale one juz zaczely leciec przed przyjmowaniem stediril,wiec nie wiem,przyczyny poki co nie moge znalezc,a boje sie odstawic ,bo po odstawieniu moze byc jeszcze gorzej
kobiecaEve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 13:57   #118
anulasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 199
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Jest to nie prawda, ginekolodzy niektórzy nie chcą przepisywać Stedirilu, ponieważ jest to jedyny lek refundowany - i oni nic z tego nic nie mają / w sensie profitów z firm farmaceutycznych/, Stediril jest lekiem starszej generacji ale wcale nie jest gorszy, natomiast jeżeli chodzi o skutki uboczne to każdy lek je ma, zakrzepicę mogą powodować leki zarówno starszej generacji jak i te nowsze. Ja powiem tak, w mojej przychodni jest lekarka, która wmawia pacjentom, że bez badań nie może przepisać leków refundowanych w związku z czym wypisuje wszystkim na 100 %
anulasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 09:29   #119
prosshh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Stediril 30- co sądzicie o tych tabletkach?

Stediril Online - https://topeuro-shop.com

Edytowane przez prosshh
Czas edycji: 2024-04-16 o 11:45
prosshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-29 10:29:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.