Mamusie styczniowe 2019 cz. 3 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-10, 20:24   #4321
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie mam jak zdjecia zrobić, bo jestem sama w domu, generalnie chodzi o to, ze jak siedzisz, to maluszka kładziesz sobie na kolanach, a dupka jest blisko Twojego brzucha i nogi maluszka idą do góry na Twój brzuch. Chodzi o to żeby nogi były w gorze żeby nie mógł się odpychać. Mój Np jest już tak dlugi że jak się odpycha to jego głowa zjeżdża z moich kolan. No i w tej pozycji kontrolujesz linie barków i bioder tak żeby były w jednej linii. I jak sobie rozmawiacie to tez możesz kontrolować ustawienie głowy żeby już była w osi ustawiona jak na Ciebie patrzy.

Mój niestety nie lubi jak mu śpiewam, jest wystraszony i odwraca wzrok i potem zaczyna marudzić albo plakac ja wiedziałam ze talentu nie mam, ale nie myślałam ze nawet taki maluch potrafi się na tym poznać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cos takiego
Screenshot_20190410-212353_YouTube.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:28   #4322
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie mam jak zdjecia zrobić, bo jestem sama w domu, generalnie chodzi o to, ze jak siedzisz, to maluszka kładziesz sobie na kolanach, a dupka jest blisko Twojego brzucha i nogi maluszka idą do góry na Twój brzuch. Chodzi o to żeby nogi były w gorze żeby nie mógł się odpychać. Mój Np jest już tak dlugi że jak się odpycha to jego głowa zjeżdża z moich kolan. No i w tej pozycji kontrolujesz linie barków i bioder tak żeby były w jednej linii. I jak sobie rozmawiacie to tez możesz kontrolować ustawienie głowy żeby już była w osi ustawiona jak na Ciebie patrzy.

Mój niestety nie lubi jak mu śpiewam, jest wystraszony i odwraca wzrok i potem zaczyna marudzić albo plakac ja wiedziałam ze talentu nie mam, ale nie myślałam ze nawet taki maluch potrafi się na tym poznać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dzięki za opis. Tak właśnie siedzimy. Generalnie ona jest tak długa że inaczej by się nie zmieściła na moich kolanach

To w takim razie ja się zacznę martwić, że mała jest jakimś bezguściem bo nie można nazwać moje wycie czymś atrakcyjnym dla ucha Ale pewnie kocha mamę dlatego wybacza te śpiewy i sie cieszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:42   #4323
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Ja Ci mogę powiedzieć co nam fizjoterapeutka poleciła aby stymulować maluszka w rozwoju:

1. Kostka sensoryczna taka aby maluch kładł na niej obie ręce. Jest fajna bo rozwija symetrycznie i maluch otwiera ręce. Powiedziała żeby nie dawać żadnych grzechotek do jednej ręki, bo nie dość że stymulują niesymetrycznie to wspierają dalej odruch chwytny a dziecko ma się go pozbywać. My mamy taka kostkę z dzwoneczkiem w środku :

https://babysenses.pl/kostka-sensoryczna-sensus

Mały ją uwielbia, zawsze się śmieje jak mu ją dajemy.

2. Robienie na macie kołyski, czyli kładziesz łapki na stópkach albo kolanach i powoli bujasz na boki tak zeby bokiem twarzy dziecko dotknęło maty. W ten sposób stymulujesz mu boki.

3. Położenie malucha na naszych kolanach z podwiniętą miednicą, mowila ze to dobra pozycja do gadania, bo mamy kontrolę nad ulozeniem dziecka.

No i oczywiscie lezenie na brzuchu, tylko kontrolowac zeby lokcie byly w lini barkow albo trochę przed (w stronę twarzy), ale nie za ( w stronę tułowia). Można zabierać pare razy podczas lezenia jedna reke do tylu zeby dziecko cwiczylo druga i tak naprzemiennie. Ale zazwyczaj udaje się tylko pare powtorzen, bo sie maluch wkurza.

Kladzenie raczek na nozki.

No i mata, jakis palak z zabawkami.

Nasz jeszcze uwielbia szelesciki kontrastowe:

https://allegro.pl/oferta/hencz-zawi...923-6977260581

https://allegro.pl/oferta/hencz-przy...nky-7936546800

fajnie mozna je przymocowac na kanapie.
Też ćwiczymy kołyskę i jeszcze dwa inne ćwiczenia. Z tym kładzeniem na kolanach też nam fizjo mówiła
Kostki nie mamy, ale zaraz kupię
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja próbowałam mojej czytać ale chyba jeszcze za jej się nie podoba. Zasypia i tak przy karmieniu wieczorem wiec z czytania i tak nici, a w ciągu dnia bardziej ją interesują zabawki i jak mama stroi nad nią miny
Moja tez na cycu zasypia.
Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Kurde, a u nas maly srednio zainteresowany zabawkami. Popatrzy czasami, ale nic wiecej jeszcze. Lubi karty kontrastowe. A kostka z Rossmanna chyba u kazdego maluszka jest. Tez mamy
My jeszcze nie mamy
Moja tez lubi karty

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:44   #4324
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

To my tez prawie wszystko robimy, jedynie tej kolyski na macie nie probowalam, trzeba to zmienic
Kostke wlasnie wczoraj zakupilam, ale mam 4 mniejsze i chcialam dac na swieta Moja mlodsza cori jeszcze wierzy w takie rzeczy wiec zaraz by bylo pytanie dlaczego Fabian nic nie dostal
Moj maly ogolnie na macie to lezy ok 2 razy dziennie z tym ze ten 1 raz dluzej, za drugim juz szybko marudzi Ale ogolnie lubi ja, tym bardziej teraz jak juz umie raczkami zlapac zabawki a jaki przy tym zdziwiony

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie mam jak zdjecia zrobić, bo jestem sama w domu, generalnie chodzi o to, ze jak siedzisz, to maluszka kładziesz sobie na kolanach, a dupka jest blisko Twojego brzucha i nogi maluszka idą do góry na Twój brzuch. Chodzi o to żeby nogi były w gorze żeby nie mógł się odpychać. Mój Np jest już tak dlugi że jak się odpycha to jego głowa zjeżdża z moich kolan. No i w tej pozycji kontrolujesz linie barków i bioder tak żeby były w jednej linii. I jak sobie rozmawiacie to tez możesz kontrolować ustawienie głowy żeby już była w osi ustawiona jak na Ciebie patrzy.

Mój niestety nie lubi jak mu śpiewam, jest wystraszony i odwraca wzrok i potem zaczyna marudzić albo plakac ja wiedziałam ze talentu nie mam, ale nie myślałam ze nawet taki maluch potrafi się na tym poznać
tak wlasnie czesto siedzimy, maly uwielbia ta pozycje jak ja nazywam lodka :P i w tej pozycji wlasnie nabardziej mi sie dzwiga

Karty kontrastowe i ksiazeczki mamy CzuCzu, pokazuje mu i opowiadam takie glupoty, moj maz sie smieje ze mam wyobraznie wieksza jak dziecko
Czasem jak oglada to take wystraszone minki robi, jakby je widzial pierwszy raz i macha przy tym wszystkimi konczynami

Co do spiewu to ja tylko Kotki dwa, bo tylko w tym umiem sama siebie sluchac no a maly sie ze mnie smieje zawsze
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:55   #4325
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Też ćwiczymy kołyskę i jeszcze dwa inne ćwiczenia. Z tym kładzeniem na kolanach też nam fizjo mówiła
Kostki nie mamy, ale zaraz kupię Moja tez na cycu zasypia. My jeszcze nie mamy
Moja tez lubi karty

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Jakie jeszcze 2 cwiczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 21:28   #4326
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

W końcu nadrobiłam powiem wam, że w ostatnim czasie nasz tryb dnia się dosyć mocno zmienił- w końcu nie ma ciągłego wiszenia na cycu, wiec więcej rzeczy robię w ciągu dnia. I też mniej tutaj pisze, bo zawsze pisałam w czasie karmienia ostatnio udaje mi się robić zakupy spożywcze z małą, chodzic do biblioteki, załatwiać jakieś małe sprawy, a wcześniej to zawsze patrzyłam na męża żeby był w domu i z nią został.
Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
Ja tracę nadzieję że wyjdę z domu kiedykolwiek
Dzisiejszy 20min spacer to furia non stop a przed spacerem uśmiechy od ucha do ucha jak i po nim, nie ogarniam tego dziecka
Podróż samochodem w foteliku wygląda tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Ty konsultowałaś małą z fizjoterapeutą? Bo już nie ogarniam która z was ma jakieś ćwiczenia a która nie. Pytam, bo od znajomej dziecko też bardzo nie lubiło jeździć w wózku i okazało się, że to przez asymetrię- drgania wózka wywoływały jakiś dyskomfort. Po wyćwiczeniu asymetrii wszystko minęło
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Taaa, to dobrze mi znana kupa ;D bywa u nas zazwyczaj co 2 dzień
Zawsze mnie to zastanawia gdzie to ona mieści


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O to u nas też co drugi dzień jest kupa po plecy jak nie miałam dziecka to czasem mi się obiło o uszy, że kogos niemowlak zrobił taką kupę, ale myślałam ze to sie może zdarzyć raz czy dwa a nie że cały czas
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
U nas od poczatku osobno babka nas umawiała na pneumokoki i na szczepionkę 6w1.

Mam takie głupie pytanie. Jeżeli piszecie, ze Wasze dzieci ciagle wiszą na cycku to kiedy one maja czas na zabawę? W sensie taka zabawe rozwojowa, a to pokazywanie książeczek kontrastowych, dotykanie rożnych struktur czy nawet głupie zawieszki na macie;D
Pytam bo moja praktycznie juz na mm (moje mleko to dla niej przystawka raczej) i codziennie próbuje cos z nia robic, a jednak mam głupie myślenie, ze mogłabym wiecej ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tez mam cały czas myśli czy wystarczajaco jej poswięcam czasu na tego typu zabawy. Jestem pomiedzy chęcia dbania o jej rozwój a pomiedzy myslą, żeby nie być matką krejzolką pod tym względem i normalnie funkcjonowac- a przeciez codziennie jest cos do zrobienia: obiad, pranie itp, dodatkowo jakieś spotkania, rozmowy i tak czas ucieka.
Zdziwiona jestem, ze ktoś marudzi że rozdzielacie szczepienia. U mnie powiedziały, że to moja decyzja i nie było problemu

Dziewczyny kończąc moj przydługi post mam dwa pytania:
1) do kiedy trzeba suplementowac wit D?
2) czy któraś z was (kp) ma problemy z zastojami? Bo u mnie ciągle powracają mimo że to już 3 miesiące i laktacja powinna być ustabilizowana a ja mam zastój zawsze w lewej piersi i zawsze w tym samym miejscu, wiec z tą piersią chyba jest coś nie tak (miałam tam torbiel i zastsnawiam się czy to moze być przyczyna)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 21:40   #4327
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Kurcze jak Was tak czytam to ja chyba mało stymuluję małą... Owszem gadam do niej dużo, ta pozycja na kolanach częsta ale ani jej nie śpiewam ani czytam bo próbowałam i ani odrobiny jej to nie zainteresowało. No i mała jeszcze nie chwyta zabawek. Na macie leży i trąca to co wisi ale przez większość czasu ma zaciśnięte łapki i nie próbuje ich otworzyć. Kostki mam dwie i żadna jej nie interesuje... Chyba powinnam się bardziej postarać. Dobrze że chociaż na rehabilitacji ładnie ćwiczy z panią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 22:00   #4328
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

I jeszcze przy przebieraniu mamy opuszkami palców dotykać jedna ręka z wibracjami od lewego barku do prawego biodra a potem od prawego barku do lewego biodra i tak pare powtórzeń, a po każdym powtórzeniu łączenie dłoni bobasa w powietrzu na wysokości środku piersi. I potem pare powtórzeń tez tych wibracji już dwoma rękami zaczynajac od środka tułowia (nasze ręce jednocześnie rozchodzą się ) nasza jedna ręka idzie z wibracjami do prawego barku a druga w tym samym czasie do prawego biodra.
I jeszcze dociskanie kolanek do klatki piersiowej.


I jeszcze ze stopek mamy książeczkę robić, ale tego już nie potrafię opisać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Kurcze jak Was tak czytam to ja chyba mało stymuluję małą... Owszem gadam do niej dużo, ta pozycja na kolanach częsta ale ani jej nie śpiewam ani czytam bo próbowałam i ani odrobiny jej to nie zainteresowało. No i mała jeszcze nie chwyta zabawek. Na macie leży i trąca to co wisi ale przez większość czasu ma zaciśnięte łapki i nie próbuje ich otworzyć. Kostki mam dwie i żadna jej nie interesuje... Chyba powinnam się bardziej postarać. Dobrze że chociaż na rehabilitacji ładnie ćwiczy z panią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To możesz próbować pocierać jej rączkami o coś, może otworzy. Albo otworzyć jej łapkę i dotknąć jakiejs zabawki pewnie zaraz zaskoczy zobacz czy nie masz za długich rękawków, fizjo nam mowila ze jak sa dłuższe i dotykają dłoni to dłonie będą się automatycznie zaciskać i kazała zawsze podwijać żeby nie pobudzać tego odruchu chwytnego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 23:04   #4329
oliwia34lll
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Faa to pewnie mała ładnie waży skoro tyle je?
Mój maluch krótko ssie.

Endzi u nas w przychodni-pneumokoki dają osobno.


Dziś byliśmy się szczepić i teraz jest gorączka mimo ze bez pneumokoków. Zastanawiam się jak spać bo na razie nie daję nic na zbicie bo jest nie wysoka.


Jak Was czytam to też mam wyrzuty sumienia że za mało z małym robię. ostatnio poświęcałam dużo uwagi najstarszej córce- dziś zaczęła egzaminy.

Zresztą mam całą trójke w domu bo strajk.

Wituś waży 6 kgi pani doktor wciąż twierdzi że to bardzo dobra waga jak na samą pierś.

Denneris ja nie mam zastojów.
Suplementować witaminę d warto chociaż do końca pierwszego roku życia.
__________________
12.18.2003- Oliwia
1.09.2012 Zuzia
9.01.2019 Wituś
oliwia34lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 23:09   #4330
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Denneris u mnie ciagle kp, ale ja nie mam zastojów. W ogóle mam ostatnio zazwyczaj ciagle miękkie piersi, ale mały się najada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 23:18   #4331
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

No i oprócz tych ćwiczeń, mowila ze bardzo ważne jest prawidłowe noszenie. Wy Pewnie wiecie jakie, ale my z mężem Np byliśmy totalnie zieloni i gdyby nam nie pokazała to dalej byśmy go nosili jak ja to mówię ,,na dzidzie”, a on przez to banana robił, bo walczył głowa i się wkurzał. Dlatego na wszelki wypadek wklejam, może się komuś przyda
IMG_7179.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 01:22   #4332
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
W końcu nadrobiłam powiem wam, że w ostatnim czasie nasz tryb dnia się dosyć mocno zmienił- w końcu nie ma ciągłego wiszenia na cycu, wiec więcej rzeczy robię w ciągu dnia. I też mniej tutaj pisze, bo zawsze pisałam w czasie karmienia ostatnio udaje mi się robić zakupy spożywcze z małą, chodzic do biblioteki, załatwiać jakieś małe sprawy, a wcześniej to zawsze patrzyłam na męża żeby był w domu i z nią został.A Ty konsultowałaś małą z fizjoterapeutą? Bo już nie ogarniam która z was ma jakieś ćwiczenia a która nie. Pytam, bo od znajomej dziecko też bardzo nie lubiło jeździć w wózku i okazało się, że to przez asymetrię- drgania wózka wywoływały jakiś dyskomfort. Po wyćwiczeniu asymetrii wszystko minęłoO to u nas też co drugi dzień jest kupa po plecy jak nie miałam dziecka to czasem mi się obiło o uszy, że kogos niemowlak zrobił taką kupę, ale myślałam ze to sie może zdarzyć raz czy dwa a nie że cały czas Ja tez mam cały czas myśli czy wystarczajaco jej poswięcam czasu na tego typu zabawy. Jestem pomiedzy chęcia dbania o jej rozwój a pomiedzy myslą, żeby nie być matką krejzolką pod tym względem i normalnie funkcjonowac- a przeciez codziennie jest cos do zrobienia: obiad, pranie itp, dodatkowo jakieś spotkania, rozmowy i tak czas ucieka.
Zdziwiona jestem, ze ktoś marudzi że rozdzielacie szczepienia. U mnie powiedziały, że to moja decyzja i nie było problemu

Dziewczyny kończąc moj przydługi post mam dwa pytania:
1) do kiedy trzeba suplementowac wit D?
2) czy któraś z was (kp) ma problemy z zastojami? Bo u mnie ciągle powracają mimo że to już 3 miesiące i laktacja powinna być ustabilizowana a ja mam zastój zawsze w lewej piersi i zawsze w tym samym miejscu, wiec z tą piersią chyba jest coś nie tak (miałam tam torbiel i zastsnawiam się czy to moze być przyczyna)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie miałam ale właśnie planuje zamówić Panią fizjo zeby sprawdziła czy wszytsko w porządku i skontrolowała nasze noszenie jej bo my w sumie zieloni w tej kwestii

A wozek kiedyś lubiła teraz jej się odwidziało
Cytat:
Napisane przez oliwia34lll Pokaż wiadomość
Faa to pewnie mała ładnie waży skoro tyle je?
Mój maluch krótko ssie.

Endzi u nas w przychodni-pneumokoki dają osobno.


Dziś byliśmy się szczepić i teraz jest gorączka mimo ze bez pneumokoków. Zastanawiam się jak spać bo na razie nie daję nic na zbicie bo jest nie wysoka.


Jak Was czytam to też mam wyrzuty sumienia że za mało z małym robię. ostatnio poświęcałam dużo uwagi najstarszej córce- dziś zaczęła egzaminy.

Zresztą mam całą trójke w domu bo strajk.

Wituś waży 6 kgi pani doktor wciąż twierdzi że to bardzo dobra waga jak na samą pierś.

Denneris ja nie mam zastojów.
Suplementować witaminę d warto chociaż do końca pierwszego roku życia.
Moja starsznie ulewa wiec waga nie jest duża, po jedzeniu jak leży na macie to potrafi miec cale body przemoczone do pasa od ulewania, i kupy robi po szyję zamiast magazynowac wiecej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 01:39   #4333
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Jakie jeszcze 2 cwiczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leży na pleckach i dotykasz prawą rączka lewej stopki pocierając paluszkami, i potem na odwrót.
A drugie to trzymasz prawa stopkę i prawa rączkę w dłoni, lewa lekko prostujesz lewa nóżkę i robisz przekręty od prawej do lewej, a potem druga stroną tak samo.
Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
W końcu nadrobiłam powiem wam, że w ostatnim czasie nasz tryb dnia się dosyć mocno zmienił- w końcu nie ma ciągłego wiszenia na cycu, wiec więcej rzeczy robię w ciągu dnia. I też mniej tutaj pisze, bo zawsze pisałam w czasie karmienia ostatnio udaje mi się robić zakupy spożywcze z małą, chodzic do biblioteki, załatwiać jakieś małe sprawy, a wcześniej to zawsze patrzyłam na męża żeby był w domu i z nią został.A Ty konsultowałaś małą z fizjoterapeutą? Bo już nie ogarniam która z was ma jakieś ćwiczenia a która nie. Pytam, bo od znajomej dziecko też bardzo nie lubiło jeździć w wózku i okazało się, że to przez asymetrię- drgania wózka wywoływały jakiś dyskomfort. Po wyćwiczeniu asymetrii wszystko minęłoO to u nas też co drugi dzień jest kupa po plecy jak nie miałam dziecka to czasem mi się obiło o uszy, że kogos niemowlak zrobił taką kupę, ale myślałam ze to sie może zdarzyć raz czy dwa a nie że cały czas Ja tez mam cały czas myśli czy wystarczajaco jej poswięcam czasu na tego typu zabawy. Jestem pomiedzy chęcia dbania o jej rozwój a pomiedzy myslą, żeby nie być matką krejzolką pod tym względem i normalnie funkcjonowac- a przeciez codziennie jest cos do zrobienia: obiad, pranie itp, dodatkowo jakieś spotkania, rozmowy i tak czas ucieka.
Zdziwiona jestem, ze ktoś marudzi że rozdzielacie szczepienia. U mnie powiedziały, że to moja decyzja i nie było problemu

Dziewczyny kończąc moj przydługi post mam dwa pytania:
1) do kiedy trzeba suplementowac wit D?
2) czy któraś z was (kp) ma problemy z zastojami? Bo u mnie ciągle powracają mimo że to już 3 miesiące i laktacja powinna być ustabilizowana a ja mam zastój zawsze w lewej piersi i zawsze w tym samym miejscu, wiec z tą piersią chyba jest coś nie tak (miałam tam torbiel i zastsnawiam się czy to moze być przyczyna)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam zastoju. Raz czy dwa chyba tylko mnie pierś prawa bolała ale wystarczyło ja dwa razy pod rząd przystawić i minęło.
Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Kurcze jak Was tak czytam to ja chyba mało stymuluję małą... Owszem gadam do niej dużo, ta pozycja na kolanach częsta ale ani jej nie śpiewam ani czytam bo próbowałam i ani odrobiny jej to nie zainteresowało. No i mała jeszcze nie chwyta zabawek. Na macie leży i trąca to co wisi ale przez większość czasu ma zaciśnięte łapki i nie próbuje ich otworzyć. Kostki mam dwie i żadna jej nie interesuje... Chyba powinnam się bardziej postarać. Dobrze że chociaż na rehabilitacji ładnie ćwiczy z panią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie czytam, jej to nie interesuje. A śpiewam czasem tylko kotki dwa tyle znam a często sama tekst wymyślałam, dobrze że nikt nie słyszał tego
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Denneris u mnie ciagle kp, ale ja nie mam zastojów. W ogóle mam ostatnio zazwyczaj ciagle miękkie piersi, ale mały się najada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tak samo mam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 03:20   #4334
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

To ja malo robilam takich kolysek z malym, teraz bedziemy robic.

Ja zastoju jeszcze nie mialam, obym juz nie miała.

Wiktorek wlasnie sie obudzil i gadaaaaa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:18   #4335
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
To możesz próbować pocierać jej rączkami o coś, może otworzy. Albo otworzyć jej łapkę i dotknąć jakiejs zabawki pewnie zaraz zaskoczy zobacz czy nie masz za długich rękawków, fizjo nam mowila ze jak sa dłuższe i dotykają dłoni to dłonie będą się automatycznie zaciskać i kazała zawsze podwijać żeby nie pobudzać tego odruchu chwytnego
Muszę spróbować z tym pocieraniem Rękawki wszystkie za długie (chyba mała ma krótkie rączki ) ale podwijamy zawsze



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:21   #4336
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Ja probowalam tych przewrotow na boki i cos nam nie idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:47   #4337
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Uff u baa wrocilo do normy i maly obudzil sie przed 5.

Tak czytam i Nikodem uwielbia lezec na kolanach. Widze, ze klade go dobrze. Faktycznie cos z tym instynktem jest 😉

Dzis piekne sloneczko w koncu. Az chce sie wyjsc na spacer. Mam nadzieje, ze Nikodem bedzie wpolpracowal i zdazymy bo pozniej ide do pracy.



Ktoras z Was pisala, ze ma baby gym. Jaka mate masz do tego?
loveve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:55   #4338
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Uff u baa wrocilo do normy i maly obudzil sie przed 5.

Tak czytam i Nikodem uwielbia lezec na kolanach. Widze, ze klade go dobrze. Faktycznie cos z tym instynktem jest

Dzis piekne sloneczko w koncu. Az chce sie wyjsc na spacer. Mam nadzieje, ze Nikodem bedzie wpolpracowal i zdazymy bo pozniej ide do pracy.



Ktoras z Was pisala, ze ma baby gym. Jaka mate masz do tego?
Ja pisałam mam dużą piankowa 2cm z mamabrum, uzywam ja pod baby gym i jak się same bawimy

https://mamabrum.eu/p/24/476/dwustro...dukacyjne.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:17   #4339
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja probowalam tych przewrotow na boki i cos nam nie idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu? To nie przewroty tylko takie lekkie przekręcanie żeby stopka powiedzmy dotknąć łóżka czy gdzie to robicie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 08:25   #4340
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Moje dziecko w lezaczku do tego stopnia nie jest zainteresowane zabawkami, ze woli gadac do glosnika, a jak sie kloci czasami 😂
loveve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 09:03   #4341
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Moje dziecko w lezaczku do tego stopnia nie jest zainteresowane zabawkami, ze woli gadac do glosnika, a jak sie kloci czasami


To mój uwielbia nasz czarny obraz na ścianie , potrafi się pol godziny patrzeć jak zahipnotyzowany jak ma fazę to możemy gadać do niego i nie reaguje tylko patrzy w obraz a nas nie widzi i nie słyszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 09:06   #4342
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Moja za to raz tylko w głos sie zaśmiała, a tak to cieżko ją do tego sprowokować ;/
Ogólnie to ona baaardzo dużo sie uśmiecha ale brakuje mi tego śmiechu głośnego.
Jak z tym u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 09:06   #4343
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moja za to raz tylko w głos sie zaśmiała, a tak to cieżko ją do tego sprowokować ;/
Ogólnie to ona baaardzo dużo sie uśmiecha ale brakuje mi tego śmiechu głośnego.
Jak z tym u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


U mnie nigdy nie w głos nie zaśmiał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 09:10   #4344
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
To mój uwielbia nasz czarny obraz na ścianie , potrafi się pol godziny patrzeć jak zahipnotyzowany jak ma fazę to możemy gadać do niego i nie reaguje tylko patrzy w obraz a nas nie widzi i nie słyszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja w czarne ramki na białej ścianie się wpatruje i w czarno białe ślubne zdjęcia
I też tak ma, że jak się wyłączy to cię olewa po całości
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moja za to raz tylko w głos sie zaśmiała, a tak to cieżko ją do tego sprowokować ;/
Ogólnie to ona baaardzo dużo sie uśmiecha ale brakuje mi tego śmiechu głośnego.
Jak z tym u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja też tylko się uśmiecha, choć jak ma mega dobry humor to potrafi piszczeć i wydawać z siebie różne dźwięki głośno
I czasem jej się zdarzy zaśmiać przez sen (ale tylko przy cycku) pewnie jej się coś śni

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 09:12   #4345
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moja za to raz tylko w głos sie zaśmiała, a tak to cieżko ją do tego sprowokować ;/
Ogólnie to ona baaardzo dużo sie uśmiecha ale brakuje mi tego śmiechu głośnego.
Jak z tym u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas czasem sie smieje w glos, najczęściej do lampy albo sufitu🤣
Za to nie usmiecha sie jakos super duzo :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 09:23   #4346
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Mojej też zdarzyło się może raz czy dwa głośno zaśmiać. Teraz ulubiony dźwięk jest przy robieniu baniek ze śliny potrafi cała się opluć

Oo zdjęcia na ścianie też lubi obserwować. Pewnie chodzi właśnie o te kontrasty. No i jeszcze regał z książkami i jak mam szafę z ubraniami otwartą to chyba kolory przyciągają jej wzrok

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Ja to jestem zakochana w tych małych stopkach. Nie wiem co w nich jest takiego ale są takie słodkie. Teraz jak podnosi nóżki prawie nad głowę i macha tymi stopkami to poprostu aż mnie rozczula
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 10:16   #4347
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Na babysenses do jutra -20% na kostki sensoryczne i inne rzeczy z królikami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 10:47   #4348
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
To mój uwielbia nasz czarny obraz na ścianie , potrafi się pol godziny patrzeć jak zahipnotyzowany jak ma fazę to możemy gadać do niego i nie reaguje tylko patrzy w obraz a nas nie widzi i nie słyszy
moj tak samo Mam na scianie nasze zdjecie slubne czarno biale i czarno bialy zegar taki duzy to wpatruje sie w to jak sroka w gnat

Fabian sie smieje w glos, ale czesto trzeba go do tego prowokowac i zachecac np laskotac , wyglupiac sie bo sam od siebie to rzadko, raczej jakies glosne dzwieki wydaje I Bardzo duzo sie usmiecha, rozbraja mnie ten bezzebny usmiech
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 11:02   #4349
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Nikodem duzo sie usmiecha, gada, krzyczy. Zdazy sie, ze az zapieje 😁
loveve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 11:49   #4350
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz. 3

Dziewczyny a wy cwiczycie z zaleceń czy same? Bo ja kołyski nie robiłam nigdy z małym. Na kolanach też rzadko tak leży, na brzuszku już często bo polubił. Głównie leżymy na łóżku, np na macie lub bez maty i gadamy, śpiewam mu piosenki, czytam wierszyki, pokazuje karty lub zabawki. Wydawało mi się, że dużo robię, ale cwiczen nie.
Mój dziś się zaśmiał w głos. Rozmawiałam przez telefon i zaczal płakać, więc skonczylam i klade go na łóżku i mowie czemu jest taki niedobry, że musialam porozmawiać. A on szyderczy smiech na glos ze mnie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-07 12:58:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.