Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-13, 06:25   #211
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia- ja czuje się tak samo. Ostatnio naprawdę przesypiam 6-7-8 godzin w nocy z małymi przerwami na grymasy małej. Ale ogólnie spie dużo więcej nóż na początki a czuje się coraz gorzej. Zrobiłam morfologię i okazało się ze anemia wróciła. Warto tez zbadać tarczyce.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 07:56   #212
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas pracowity weekend. Kupilismy kilka rzeczy do mieszkania i z tym walczylismy cala sobote. Dopinalismy sprawy ze slubem. Wczoraj rozlozylo mnie jakies grypsko i nawet nie mam sily Was nadrobic 😕

Z cudownych wiadomosci syn gaworzy co raz glosniej, kloci sie tak komicznie 😂 I robi przewroty na macie ale raczka mu jeszcze przeszkadza 😊

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Widze, ze temat wozka sie pojawil. Nikodem te juz w gondoli ma malo miejsca. Te nie chce tego kolejnego etapu, ale bedziemh pewnie zaraz zmieniac. Poki co spacerowke z zestawu a pozniej myslalam o spacerowce Joie, Baby Jogger, albo Elodie lub Greentom. Bo chce tez parasolke do auta bo mnie denerwuje ciaganie tego wozka, niby zjezdzam tylko winda do garazu ale nie lubie tego pakowania.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 07:58   #213
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
U nas pracowity weekend. Kupilismy kilka rzeczy do mieszkania i z tym walczylismy cala sobote. Dopinalismy sprawy ze slubem. Wczoraj rozlozylo mnie jakies grypsko i nawet nie mam sily Was nadrobic

Z cudownych wiadomosci syn gaworzy co raz glosniej, kloci sie tak komicznie I robi przewroty na macie ale raczka mu jeszcze przeszkadza

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Widze, ze temat wozka sie pojawil. Nikodem te juz w gondoli ma malo miejsca. Te nie chce tego kolejnego etapu, ale bedziemh pewnie zaraz zmieniac. Poki co spacerowke z zestawu a pozniej myslalam o spacerowce Joie, Baby Jogger, albo Elodie lub Greentom. Bo chce tez parasolke do auta bo mnie denerwuje ciaganie tego wozka, niby zjezdzam tylko winda do garazu ale nie lubie tego pakowania.
A jaki model joie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 08:15   #214
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Litetrax lub Mytrax
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 09:53   #215
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No właśnie morfologia i tarczyca w normie także myślę że u mnie to w dużej mierze zasługa kiepskiej diety, braku witamin czy coś. Ale naprawdę czuję się jak emerytka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 10:29   #216
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My po szczepieniu dziś, było 5w1 i rotawirusy. Dziś nie wypluła tego ale poprosiłam aby wolniej jej to podała a nie jak ostatnio.
W sumie lepiej zniosła niż ostatnio, tylko chwilę zapłakała a zaraz się uśmiechała

No i dziś ma dokładnie 4,5 miesiąca i waży 7400 g, wzrost niby 63 cm ale wiadomo jak z tym mierzeniem jest.

Padło pytanie o pneumokoki. Ja mówię, że dziś nie, wystarczy tych dwóch. A ona do mnie "chce pani dziecko dwa razy na stres narażać?, lepiej za jedną wizytą". Przeżyjemy, nie będę tego wszystkiego mieszać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2019-05-13 o 10:31
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 10:39   #217
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja też zaczynam się czuć jak emerytka, bo młody zaczął się też budzić w nocy, zazwyczaj koło 3. Czasem wystarczy mu dać smoczka, a czasem, jak dziś, wylądował z nami w łóżku i co chwilę się przebudzal. Ja do tego psychicznie trochę się słabo czuje, mamy różne kłopoty z rodziną, plus stres, plus praca i obowiązki no i jestem wrakiem.
My jutro mamy szczepienie, menigokoki przed nami.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 10:42   #218
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Mój dziś o 5 się obudził, zadowolony, uśmiechnięty i walczył do 6:30..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 10:45   #219
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja też zaczynam się czuć jak emerytka, bo młody zaczął się też budzić w nocy, zazwyczaj koło 3. Czasem wystarczy mu dać smoczka, a czasem, jak dziś, wylądował z nami w łóżku i co chwilę się przebudzal. Ja do tego psychicznie trochę się słabo czuje, mamy różne kłopoty z rodziną, plus stres, plus praca i obowiązki no i jestem wrakiem.
My jutro mamy szczepienie, menigokoki przed nami.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Która wybrałaś szczepionke na meningokoki ?

Kontrola bioderek wszytsko super i kolejna za 5miesiący chyba ten lekarz ma taki schemat ze tyle kontroli

Ja byłam na prevenar i rota dziś
Dostała ten pomylony prevenar co ost dostała synflorix, pytałam immunologa i pediatre i niby mozna dac po tej pierwszej dawce synflorixu normalny cykle prevenaru czyli 3 dawki

I niestety waga słabo nam idzie do góry nie wiem czemu wszytskie wyniki w normie, mleka mam więcej bo częściej w nocy karmię a waga minimalnie idzie w górę, za 2tyg znow kontrola i rozszerzenie diety może będzie trzeba wprowadzić poki co mam podawać zagęstnik i jak od tego nie przybierze to będę musiała przemyśleć rozszerzenie diety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 10:53   #220
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4


Zamówiłam dla młodej nową matę - tym razem piankowa
I zastanawiam się jakie dokumenty trzeba do becikowego ? Mam na myśli te z US - wystarczą pity i umowy za zeszły rok ? Czy jeszcze jakieś ?
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:29   #221
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Pity sobie sciagaja sami, chyba, ze w 2017 byla zmieniana praca.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 15:37   #222
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, któraś z Was z tego co kojarzę jest farmaceutką (nie wiem, czy nie paprif która niestety chyba już na wątek nie zagląda), ale może po prostu też któraś z Was jest w stanie doradzić jakiś suplement na witalność, lepsze samopoczucie? Coś co naprawdę działa?
Zdarza mi się pić energetyki, ale wiem jakie to świństwo więc chcę zaprzestać. Kawę piję bo lubię ale średnio mnie pobudza. Z dietą bywa różnie, wiem że jem mało warzyw i owoców. Wiem że nic tego nie zastąpi ale może jest jakiś preparat który trochę pomoże? Nie mam siły na nic, rano ledwo zwlekam się z łóżka, w ciągu dnia najchętniej tylko bym leżała i nic nie robiła. Czuję się wiecznie zmęczona, boli mnie głowa, jestem senna. Może są jakiekolwiek witaminy, preparaty które dodadzą trochę wigoru bo naprawdę szkoda mi już dnia na to moje nicnierobienie, mam 30 lat a czuję jak jakaś emerytka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A jak z nastrojem ? Może to depresja poporodowa ? Może się pojawić do roku czasu po porodzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 16:42   #223
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie nie ulewa. Odbeknie sobie i tyle. Czasami, ale rzadko, delikatnie uleje, ale tak samo zdarza mu sie ulać, jak nie leży na brzuszku, wiec to nie ma różnicy.
Mój tez się odginal do tylu w leżeniu na brzuchu, ale był podparty rekami, a u Ciebie nie wiem czy sama głowa się odgina czy jest poparty rekami i dopiero potem ciągnie głowa do tylu. Takiego banana robił- miał zwiększone napięcie prostowników grzbietu, to musiałam mu barki/łopatki przytrzymywać w leżeniu na brzuchu żeby nie odginal sie bardziej niż powinien i dla równowagi robiłam z nim ćwiczenia żeby bardziej aktywować mięśnie brzucha. Ale faktycznie ciężko ćwiczyć jak dziecko płacze i jest niechętne. Na szczęście mój lubił te wszystkie ćwiczenia prócz masowania barków, dlatego szybko je odpuściłam, a szyja i tak szybko sama się pokazała. Ja z nim ćwiczyłam wtedy kiedy miał humor, czyli rano po karmieniu, wtedy był najbardziej radosny. I przy przewijaniu, bo uwielbia przewijanie i wtedy tez ma humor. Zreszta mieliśmy przykazanie żeby ćwiczyć do pierwszej irytacji i żeby ćwiczyć często a krótko, żeby go nie męczyć, bo wtedy i tak nic z tych ćwiczeń nie będzie
Tak, jest podparty rękami z przodu tak ze mniej więcej łokcie ma pod barkami. Może po prostu muszę uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać a efekty w końcu przyjdą.
Mam też wrażenie że mój synek ma wyjątkowo dużą głowę i może dlatego mu tak ciężko ją podnieść hehe

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, któraś z Was z tego co kojarzę jest farmaceutką (nie wiem, czy nie paprif która niestety chyba już na wątek nie zagląda), ale może po prostu też któraś z Was jest w stanie doradzić jakiś suplement na witalność, lepsze samopoczucie? Coś co naprawdę działa?
Zdarza mi się pić energetyki, ale wiem jakie to świństwo więc chcę zaprzestać. Kawę piję bo lubię ale średnio mnie pobudza. Z dietą bywa różnie, wiem że jem mało warzyw i owoców. Wiem że nic tego nie zastąpi ale może jest jakiś preparat który trochę pomoże? Nie mam siły na nic, rano ledwo zwlekam się z łóżka, w ciągu dnia najchętniej tylko bym leżała i nic nie robiła. Czuję się wiecznie zmęczona, boli mnie głowa, jestem senna. Może są jakiekolwiek witaminy, preparaty które dodadzą trochę wigoru bo naprawdę szkoda mi już dnia na to moje nicnierobienie, mam 30 lat a czuję jak jakaś emerytka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może spróbuj się poruszać? Jakaś aktywność fizyczna może dobrze by Ci zrobiła? Ja wiem że jak się jest zmęczonym i niewyspanym to tym bardziej człowiekowi się nie chce ale mnie to pomaga😉 najgorzej się zebrać i zacząć, mnie się wczoraj udało pierwszy raz od porodu iść na jogę, mąż mnie w końcu wygonił bo widzial jaka jestem oklapnięta i wróciłam z uśmiechem na twarzy 😀
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 18:02   #224
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Oglądalyscie dokument" tylko nie mów nikomu"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 18:14   #225
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
A jak z nastrojem ? Może to depresja poporodowa ? Może się pojawić do roku czasu po porodzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Różnie. Czasem wstyd się przyznać ale mam takie dni że nie mam siły i chęci wstać do małej jak marudzi (ale oczywiście mimo to wstaję)...



Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
A może spróbuj się poruszać? Jakaś aktywność fizyczna może dobrze by Ci zrobiła? Ja wiem że jak się jest zmęczonym i niewyspanym to tym bardziej człowiekowi się nie chce ale mnie to pomaga najgorzej się zebrać i zacząć, mnie się wczoraj udało pierwszy raz od porodu iść na jogę, mąż mnie w końcu wygonił bo widzial jaka jestem oklapnięta i wróciłam z uśmiechem na twarzy
Moja kondycja jest zerowa i z ruchem u mnie średnio ale może faktycznie o czymś pomyślę?



Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Oglądalyscie dokument" tylko nie mów nikomu"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, brak mi słów, zwłaszcza na tego który mimo sądowego zakazu nadal prowadził rekolekcje dla dzieci i jeszcze gadał im takie głupoty



A jeszcze się zestresowałam bo byliśmy dziś na ćwiczeniach i Pani jak zawsze pytała czy mała nauczyła się czegoś nowego no i mała powinna już przewracać się na boki leżąc na pleckach a tego nie robi jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2019-05-13 o 18:16
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 18:33   #226
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Oglądalyscie dokument" tylko nie mów nikomu"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tak. Nóż sie w kieszeni otwiera. Sorry ale ja mega cięta jestem na ta instytucje. Dokument jasno pokazał, ze ci księża sobie jaja z wyroków robią (i z ofiar) i jeden drugiego chroni bo pewnie każdy ma cos za uszami.
Ja teraz na wszystko patrzę z perspektywy rodzica i jakby taki dziecko moje dotknął to !!€€:/)€#}###!!#!# i tyle go widzieli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 18:44   #227
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No straszne to, a juz w ogole brak slow na tych rodzicow co nie wierzą dzieciom i sami skazuja dzieciaki na taki los bo dal kase albo wycieczke. Straszne.

Nigdy mojego dziecka nie zostawie samego z zadnym ksiedzem, wiem ze nie tylko oni to pedofile ale to co tam sie dzieje jest nie do pomyślenia. Reka rękę myje :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 19:09   #228
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja jeszcze nie widziałam i aż boje się obejrzeć.

Pamietam ze po jakiejś głośnej sprawie ze pedofil pracował w przedszkolu czy szkole jako zrobili tą kartotekę przestępców skazanych za czynności seksualne m.in pedofilie i dziennikarz pytał dlaczego nie ma tam ani jednego księdza, z tych którzy mieli już wyrok. Nikt nie potrafił odpowiedzieć. Jedna wielka obłuda i wszystko zamiatane pod dywan.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 19:28   #229
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja też jeszcze nie widziałam, nawet czasu na to nie mam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 19:30   #230
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja dzis na spacerze bylam i ogladalam w parku. Zimno jak ch... a ja lazilam bo jak tylko go wyciagne to by sie obudzil haha i 3h marzlam hahah ale przynajmniej film obejrzalam.

Pedofilia jest wszedzie tylko czemu kler wiecznie bezkarny :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 19:47   #231
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie nie ulewa. Odbeknie sobie i tyle. Czasami, ale rzadko, delikatnie uleje, ale tak samo zdarza mu sie ulać, jak nie leży na brzuszku, wiec to nie ma różnicy.
Mój tez się odginal do tylu w leżeniu na brzuchu, ale był podparty rekami, a u Ciebie nie wiem czy sama głowa się odgina czy jest poparty rekami i dopiero potem ciągnie głowa do tylu. Takiego banana robił- miał zwiększone napięcie prostowników grzbietu, to musiałam mu barki/łopatki przytrzymywać w leżeniu na brzuchu żeby nie odginal sie bardziej niż powinien i dla równowagi robiłam z nim ćwiczenia żeby bardziej aktywować mięśnie brzucha. Ale faktycznie ciężko ćwiczyć jak dziecko płacze i jest niechętne. Na szczęście mój lubił te wszystkie ćwiczenia prócz masowania barków, dlatego szybko je odpuściłam, a szyja i tak szybko sama się pokazała. Ja z nim ćwiczyłam wtedy kiedy miał humor, czyli rano po karmieniu, wtedy był najbardziej radosny. I przy przewijaniu, bo uwielbia przewijanie i wtedy tez ma humor. Zreszta mieliśmy przykazanie żeby ćwiczyć do pierwszej irytacji i żeby ćwiczyć często a krótko, żeby go nie męczyć, bo wtedy i tak nic z tych ćwiczeń nie będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Ale mam wyrzuty sumienia wczoraj przy nocnym karmieniu zasnęłam z małym przy piersi i jakos tak dziwnie leżałam ze zdrętwiała mi cała ręka, ale to tak zdrętwiała ze w ogóle tej ręki nie czułam. Obudziłam się w nocy, podnoszę się, a ta ręka bezwładnie leci i zdzielilam małego łokciem w główkę rozpłakał się biedny a ja prawie razem z nim. Ehhh matka roku ze mnie ....

A tak z innej beczki, przeszlyscie już na spacerówkę ? Moje bobo już się prawie nie mieści w gondoli, mówię prawie, bo zazwyczaj na spacerach spi albo spokojnie lezy; wiec nogi ma podwinięte, ale jakby się wkurzał i prostował nogi, to głowa uderzały o górna krawędź. Musimy na dniach zmienić wózek.

I jedna rzecz mnie zastanawia, bo mamy zrobić morfologię i zbadać poziom wit D3, czy sa jakieś specjalne zalecenia dla bobasów ? Bo przecież nie będzie na czczo jak coś chwile je. Zapomniałam w przychodni spytać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nie prędko raczej bo moja spacerówka się na płasko nie rozkłada. A czekam na to jak na zbawienie bo terwz ciągle ryk i więcej w chuscie woze

A morfologii w ogóle nie trzeba na czczo. Dorośli też. To mit chyba przez to że często inne badania się robi
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja sie czaję na joie crosster ale tyle kasy wywalic :/

Dziewczyny, które maja starsze dzieci - do ilu lat, dzieci chcialy jezdzic w wozku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój dopiero 2 lata ale ciągle w wózku i mam nadzieję jak najdłużej bo jak sam chodzi to spieprza
Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, któraś z Was z tego co kojarzę jest farmaceutką (nie wiem, czy nie paprif która niestety chyba już na wątek nie zagląda), ale może po prostu też któraś z Was jest w stanie doradzić jakiś suplement na witalność, lepsze samopoczucie? Coś co naprawdę działa?
Zdarza mi się pić energetyki, ale wiem jakie to świństwo więc chcę zaprzestać. Kawę piję bo lubię ale średnio mnie pobudza. Z dietą bywa różnie, wiem że jem mało warzyw i owoców. Wiem że nic tego nie zastąpi ale może jest jakiś preparat który trochę pomoże? Nie mam siły na nic, rano ledwo zwlekam się z łóżka, w ciągu dnia najchętniej tylko bym leżała i nic nie robiła. Czuję się wiecznie zmęczona, boli mnie głowa, jestem senna. Może są jakiekolwiek witaminy, preparaty które dodadzą trochę wigoru bo naprawdę szkoda mi już dnia na to moje nicnierobienie, mam 30 lat a czuję jak jakaś emerytka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karmisz piersią? Na pewno warto zrobić badania ale jak nie karmisz to polecam ashwangande. Ale przy kp nie można. W ogóle przy kp niewiele można...
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Oglądalyscie dokument" tylko nie mów nikomu"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie dam rady chyba tego obejrzeć...


U nas fajnie. Mama była na weekend to trochę miałam pomocy. Chłopaki są dość łaskawi dla mamy i daje rade. Jutro szczepienie i oby do czwartku to teściowa przyjeżdża pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 06:47   #232
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Trochę nie pisałam, u mnie zeszły tydzień i weekend do bani, musieliśmy uśpić naszego psa, kręgosłup już mu całkiem padł i nie był w stanie się poruszać teraz przynajmniej się nie męczy ale jest masakrycznie ciężko

a dziś mamy szczepienie, będziemy płakać we dwoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 06:54   #233
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dzast przykro mi Trzymaj się...15 lat temu też to przeżywałam ehhh niesamowite że to już tyle lat

My też dzisiaj szczepienie i bilans 4 miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 07:06   #234
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Te noce to masakra jakaś ostatnio. Mała już od 22 budziła się co godzinę i gadała. W końcu o 3 ją nakarmiłam to zasnęła i pobudka o 7. Długo to ja tak nie pociągnę.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 07:38   #235
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Te noce to masakra jakaś ostatnio. Mała już od 22 budziła się co godzinę i gadała. W końcu o 3 ją nakarmiłam to zasnęła i pobudka o 7. Długo to ja tak nie pociągnę.
U nas też noce się popsuły, pobudki raz o 1, raz o 3 ale kiedyś to wypiła mleczko i poszła spać a ostatnio oczy jak 5 zł i nie ma spania. i oczywiście potem o 6 czy 7 ostateczna pobudka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 08:32   #236
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Różnie. Czasem wstyd się przyznać ale mam takie dni że nie mam siły i chęci wstać do małej jak marudzi (ale oczywiście mimo to wstaję)...

A jeszcze się zestresowałam bo byliśmy dziś na ćwiczeniach i Pani jak zawsze pytała czy mała nauczyła się czegoś nowego no i mała powinna już przewracać się na boki leżąc na pleckach a tego nie robi jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam takie dni/ noce że nie mam siły ani chęci i myślę że to normalne, nie przejmuj się w jak to jest w dzień to tylko patrzę na zegarek kiedy mąż wróci z pracy żeby przejął malego
Co do osiągnięć dziecka i porównywania do jego wieku to chyba musimy wziąć na poprawkę to, że każde dziecko rozwija się inaczej, jedne szybciej inne wolniej. Mój też jeszcze nie trzyma główki ani nie obraca sie na boki co mnie stresuje oczywiscie ale staram się właśnie tak sobie to tłumaczyć, że potrzebuje więcej czasu niż inne dzieci.

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Karmisz piersią? Na pewno warto zrobić badania ale jak nie karmisz to polecam ashwangande. Ale przy kp nie można. W ogóle przy kp niewiele można... Ja nie dam rady chyba tego obejrzec
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy kp wbrew pozorom trochę można o czym się przekonałam jak byłam chora dwa tygodnie 😉 trafiłam na szczęście na jakąś mądra lekarkę która przepisała mi leki które nie przechodzą do mleka i dostałam antybiotyk i spray do nosa. Gdyby nie te leki prawdopodobnie u mnie skończyłoby się na zapaleniu płuc.
W razie wątpliwości co do leków przy kp pomocny jest Laktacyjny Leksykon Leków, mama ginekolog też ma o tym wpis: https://mamaginekolog.pl/leki-w-trakcie-laktacji/
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 08:59   #237
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja tez mam takie dni, ze nie mam sily i wyczekuje jak TZ wroci z pracy.



Ogladalismy ten film wczoraj. Kompletnie nie moge sobie wyobrazic co czuja skrzwdzeni gdy patrza na tego czlowieka a on łga... i nigdy nie dostal kary.

My dzis idziemy do ksiedza zaniesc dokumenty co do slubu. Wiem, ze nie mozna wszystkich do jednego worka... ale nie wiem jak mam na tego ksiedza spojrzec. Skoro wszystko zamiatane jest pod dywan to nawet nie wiemy ktory ma cos za uszami.



Przelozylam szczepienie. Pielegniarka sama kazala zaczekac 1-2 tygodnie jeszcze dla pewnosci czy ospy nie ma.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 09:13   #238
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Ja też mam takie dni/ noce że nie mam siły ani chęci i myślę że to normalne, nie przejmuj się w jak to jest w dzień to tylko patrzę na zegarek kiedy mąż wróci z pracy żeby przejął malego
Co do osiągnięć dziecka i porównywania do jego wieku to chyba musimy wziąć na poprawkę to, że każde dziecko rozwija się inaczej, jedne szybciej inne wolniej. Mój też jeszcze nie trzyma główki ani nie obraca sie na boki co mnie stresuje oczywiscie ale staram się właśnie tak sobie to tłumaczyć, że potrzebuje więcej czasu niż inne dzieci.

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------


Przy kp wbrew pozorom trochę można o czym się przekonałam jak byłam chora dwa tygodnie trafiłam na szczęście na jakąś mądra lekarkę która przepisała mi leki które nie przechodzą do mleka i dostałam antybiotyk i spray do nosa. Gdyby nie te leki prawdopodobnie u mnie skończyłoby się na zapaleniu płuc.
W razie wątpliwości co do leków przy kp pomocny jest Laktacyjny Leksykon Leków, mama ginekolog też ma o tym wpis: https://mamaginekolog.pl/leki-w-trakcie-laktacji/
W sumie z lekami jest lepiej. Bo jest leksykon i mozna sprawdzić i jest dużo leków które można brać. A wiekszosc suplementów nie przebadana los tym względem niestety. Szukałam czegoś pod kątem niewyspania i braku energii i niestety większość suplementów ma informacje ze nie można przy kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 09:33   #239
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Karmisz piersią? Na pewno warto zrobić badania ale jak nie karmisz to polecam ashwangande. Ale przy kp nie można. W ogóle przy kp niewiele można... Ja nie dam rady chyba tego obejrzeć...
Nie karmię także zapoznam się z tematem, dziękuję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 10:47   #240
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Faa mamy neisivac czy jakoś tak? Ten temat zostawiłam całkowicie mężowi bo totalnie nie miałam głowy, żeby się tym zająć.
Co do filmu mąż wczoraj oglądał, a ja pracowałam i zerkalam /słuchałam jednocześnie. Masakra...
Jeśli chodzi o nastrój to myślę, że gorsze dni zdarzają się każdej z nas (np. teraz mi :p). Jeśli już są totalne skrajności i długo się to utrzymuje, to może warto udać się do psychiatry? Przecież to nie wstyd, a depresja poporodowa może się pojawić nie tylko zaraz po, ale też po jakimś czasie (chyba do roku od porodu ). Lepiej zapobiegać niż potem leczyć!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.