Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-03, 13:38   #691
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Faa- no niby jest taka trochę świecąca ale wyglada tak jakby naturalnie. Nie jest tak ze bardzo się swieci czy coś. A czym smarujesz? Może być że teraz ciepło bo faktycznie u nas upał ale miała tak już wcześniej i nie wiem czy to od ciepła, czy jak poszaleje sobie czy może faktycznie coś się dzieje.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 13:41   #692
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A nam neonatolog kazała rozszerzać dietę
Mimo że na piersi tylko i ma 5 miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 13:48   #693
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
A nam neonatolog kazała rozszerzać dietę
Mimo że na piersi tylko i ma 5 miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
A dlaczego takie zalecenie? jak to uzasadniła?
Moja ma rumiane policzki czasem jak jest gorąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 14:01   #694
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
A dlaczego takie zalecenie? jak to uzasadniła?
Moja ma rumiane policzki czasem jak jest gorąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapytała czy już jej podaje inne rzeczy, a jak mówię że jeszcze nie daje nic no no niby od 6 miesiąca jak jest na kp tylko to stwierdziła, że niekoniecznie i już się powinno powoli dawać. W sumie jakoś specjalnie nie uzasadniła, ale z racji że mamy nadal niski poziom żelaza to polemizować nie będę i zacznę coś dawać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 14:21   #695
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Faa- no niby jest taka trochę świecąca ale wyglada tak jakby naturalnie. Nie jest tak ze bardzo się swieci czy coś. A czym smarujesz? Może być że teraz ciepło bo faktycznie u nas upał ale miała tak już wcześniej i nie wiem czy to od ciepła, czy jak poszaleje sobie czy może faktycznie coś się dzieje.
Tak bo to ogólnie nie rzuca się tak w oczy ale tak pod kątem jakby się bardziej świeciła i byla zaczerwieniona moja tak miała właśnie a smaruje dermedic Linum Baby, krem nawilżająco-kojący uzupełniający lipidy, od urodzenia
I Bepanthen Sensiderm Daily Care, krem prebiotykowy do skóry wrażliwej
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
A nam neonatolog kazała rozszerzać dietę
Mimo że na piersi tylko i ma 5 miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Mi kazali bo za mało przybrała ale nie rozszerzyłam i przybrała teraz ponad normę
Ale spróbowałam i moja nie było mowy żeby chciała posmakowala skrzywila się i jak widzi łyżeczkę zaciska usta, także to nie jest tak ze dziecko będzie chciało ja odpuscilam i spróbuje pod koniec czerwca znów cos ewentualnie bo to już bedzie bliżej 6miesiaca, może Twoja tez nie będzie jeszcze gotowa
Moja to cycoholik więc obstawiam ze tak chętnie się nie przerzuci na inne jedzenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 14:44   #696
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
Tak bo to ogólnie nie rzuca się tak w oczy ale tak pod kątem jakby się bardziej świeciła i byla zaczerwieniona moja tak miała właśnie a smaruje dermedic Linum Baby, krem nawilżająco-kojący uzupełniający lipidy, od urodzenia
I Bepanthen Sensiderm Daily Care, krem prebiotykowy do skóry wrażliwejMi kazali bo za mało przybrała ale nie rozszerzyłam i przybrała teraz ponad normę
Ale spróbowałam i moja nie było mowy żeby chciała posmakowala skrzywila się i jak widzi łyżeczkę zaciska usta, także to nie jest tak ze dziecko będzie chciało ja odpuscilam i spróbuje pod koniec czerwca znów cos ewentualnie bo to już bedzie bliżej 6miesiaca, może Twoja tez nie będzie jeszcze gotowa
Moja to cycoholik więc obstawiam ze tak chętnie się nie przerzuci na inne jedzenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobaczymy, obserwuje jak jem do tego stopnia że przestaje się ruszać a obserwuje
Kupię słoiczki w tygodniu i zobaczymy co to będzie
Jak wy dawalyscie na początku? Po łyżeczce przez dwa, trzy dni? I potem następne warzywo?
Jakie słoiczki kupujecie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 14:58   #697
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Faa- bepanthen używam normalnie na codzień bo mała na wrażliwa skore ale chyba wypróbuje tez ten co napisałaś.



Annlady- ja na początku dawałam marchewkę z bobovity i to kilka łyżeczek. Może 1/3 słoiczka to była. Średnio to na początku wychodziło ale po kilku dniach mała sama otwierała buzie. Tydzień Później spróbowałam dynia z jabłkiem i to jest hit u nas. Marchewka już średnio smakuje, jabłko zdecydowanie lepsze. Próbowałam brokuła ale tak śmierdzi ze dziecku tego nie dałam Narazie jesteśmy na słoiczkach bo mi te papki nie wychodzą. Mała tylko pluje krztusi się. Chyba ta rzadsza konsystencja ze słoików bardziej jej odpowiada. Ale będę próbowała sama robić jak już lepiej ogarniemy to jedzenie
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 15:08   #698
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Mój tez miewał takie czerwone policzki czasami i tez nie wiem od czego, ale od jakiegoś czasu już jest spokój.

FAA super, właśnie się miałam pytać jak u Twojej małej z tymi przyrostami .

Ja czytam teraz o BLW i wydaje mi się ze to ma ręce i nogi i chyba tak będę chciała rozszerzać dietę, no ale mamy jeszcze miesiąc.

Dziewczyny a jak spędzacie czas ze swoimi maluchami ? Bo mi czasami brakuje pomysłów jak już wyjątkowo długo nie śpi.
Zazwyczaj po tym jak się rano budzi daje go na matę i tam szaleje, poleży na brzuchu plecach poobraca się, pobawi zabawkami na pałąku, po jakimś czasie go karmie , myjemy raczki, nóżki (uwielbia to) przebieram no i jak dam go znowu na matę, chwile się powygłupiamy w sensie pocałuje go w nóżki pogilgocze i potem zaczyna się marudzenie, ponoszę go chwile i idziemy na spacer. No i jak wrócimy z tego spaceru a on dalej marudzi to już nie
Wiem co robić, cały czas chce żeby go nosić , a ze wazy prawie 8 kg to nie mam siły go cały czas nosić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 15:58   #699
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Zobaczymy, obserwuje jak jem do tego stopnia że przestaje się ruszać a obserwuje
Kupię słoiczki w tygodniu i zobaczymy co to będzie
Jak wy dawalyscie na początku? Po łyżeczce przez dwa, trzy dni? I potem następne warzywo?
Jakie słoiczki kupujecie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
A to moja tez patrzy jak szalona ale próbie słoiczka juz nie chce próbować niczego jak jej proponuję
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Faa- bepanthen używam normalnie na codzień bo mała na wrażliwa skore ale chyba wypróbuje tez ten co napisałaś.



Annlady- ja na początku dawałam marchewkę z bobovity i to kilka łyżeczek. Może 1/3 słoiczka to była. Średnio to na początku wychodziło ale po kilku dniach mała sama otwierała buzie. Tydzień Później spróbowałam dynia z jabłkiem i to jest hit u nas. Marchewka już średnio smakuje, jabłko zdecydowanie lepsze. Próbowałam brokuła ale tak śmierdzi ze dziecku tego nie dałam Narazie jesteśmy na słoiczkach bo mi te papki nie wychodzą. Mała tylko pluje krztusi się. Chyba ta rzadsza konsystencja ze słoików bardziej jej odpowiada. Ale będę próbowała sama robić jak już lepiej ogarniemy to jedzenie
U nas się sprawdza ten dermedic miałam tez masło i tez polecam
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Mój tez miewał takie czerwone policzki czasami i tez nie wiem od czego, ale od jakiegoś czasu już jest spokój.

FAA super, właśnie się miałam pytać jak u Twojej małej z tymi przyrostami .

Ja czytam teraz o BLW i wydaje mi się ze to ma ręce i nogi i chyba tak będę chciała rozszerzać dietę, no ale mamy jeszcze miesiąc.

Dziewczyny a jak spędzacie czas ze swoimi maluchami ? Bo mi czasami brakuje pomysłów jak już wyjątkowo długo nie śpi.
Zazwyczaj po tym jak się rano budzi daje go na matę i tam szaleje, poleży na brzuchu plecach poobraca się, pobawi zabawkami na pałąku, po jakimś czasie go karmie , myjemy raczki, nóżki (uwielbia to) przebieram no i jak dam go znowu na matę, chwile się powygłupiamy w sensie pocałuje go w nóżki pogilgocze i potem zaczyna się marudzenie, ponoszę go chwile i idziemy na spacer. No i jak wrócimy z tego spaceru a on dalej marudzi to już nie
Wiem co robić, cały czas chce żeby go nosić , a ze wazy prawie 8 kg to nie mam siły go cały czas nosić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak przyrost jest w końcu jakiś sensowny, na konsultacji neonatolog powiedziała ze to wszystko czyli kupy zielone, krew w kupie, zmiany azs i mały przyrost to nie alergia na mleko krowie tylko prawdopodobnie szczepienie na rota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 16:29   #700
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My mamy caly dzien marudy masakra dziecko mi sie zepsuło.



My troche na macie troche w lezaczku , na łóżku naszym i w wózku pokazuje mu rozne grzechotki, mamy z lusterkiem to jest szal na nia . Spiewamy , mowie wierszyki wygupiamy sie a na polu lubi sie bujac zemna na hustawce bo mamy ogród .



Jak ubieracie do spania w takie ipaly na noc ?
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 17:08   #701
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Endzi u mnie do 13-14 prawie dokładnie tak samo to wyglada. Później to już trzeba się wysilił żeby zabawić. Wtedy albo mąż mnie zmienia i jakoś inna twarz działa na córkę albo zasowam z wózkiem po mieszkaniu albo w chustę. Ostatecznie idę jeszcze po południu na spacer jak mam jeszcze sile po całym dniu zabawiania. Wczoraj mała przeszła sama siebie i przespała może z pół godziny w ciągu dnia... o 18 był już dramat, taka marudna ze szok..



Już się zaopatrzyłam w ten dermedic. Miałam masełko na początku i fajnie nam się sprawdziło.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Aaa no i jeszcze mam męska chorobę w domu.. także tego
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 17:33   #702
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My roznie spedzamy czas, zalezy jaki dzien bo muismy sie dostosowac do planu dnia corek ale ogolnie to staram sie zmieniac mu atrakcje, troche sie bawimy w sensie wyglupiamy, co on uwielbia, bawi sie na macie, troche ponosze, idziemy na spacer, ogladamy ksiazeczki, ryby, ...hit na uspokojenie go jak marudzi I spiewamy tez No i moje dziewczyny tez sie z nim bawia, to mila odmiana od mamy caly dzien wczoraj bylsimy na basenie ale odkrytym, jak maz mu stopki zamoczyl to byl ryk bo zimna woda

Ktoras pisala o balonie ...ja pamietam jak taki z helem sprawilismy mlodszej corce i przywiazalismy lekko do stopki jak lezala Machala tymi nogami a balon tanczyl nad nia musze malemu tez kupic

U nas przy rozszerzaniu na pierwszy rzut poszla marchewka Dawalam mniej wiecej cwierc sloiczka, potem kolejne warzywo, ale widze ze juz chce wiecej zjesc Jurtro dostanie dynie A co do firm to ja roznie, czytam sklad po prostu Marchewka byla z Hippa, dynie mam innej firmy Owocow jeszcze nie wprowadzalam

A wnocy Fabian spi w samym body z krotkim rekawem, ostatnio u nas pogodowa goraczka
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:58   #703
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My najczęściej bawimy się na macie albo na łóżku, trochę poleży na macie Tiny love, a tak to śpi na dworze w wózku, i w sumie ostatnio to sporo czasu spędzamy na dworze właśnie, albo leży albo trochę noszę, albo na huśtawce siedzimy.
Na macie bawimy się zabawkami, ćwiczymy, leżymy na brzuszku, ćwiczymy obroty, oglądamy obrazki.
Ogólnie ona sama nie spędzi więcej jak 5 minut

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 19:46   #704
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Rano Nikodem lezy chwile w lozeczku. Pozniej zabieram go na mate. Drzemka. Troche bawimy sie na macie, czytamy ksiazki. Spacer. Pozniej jest maruda ale wraca TZ i jest lepiej. Pozniej znowu bawi sie na macie sam lub z TZ i spacer przed snen.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:34   #705
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No to u nas podobnie z rozkładem dnia.
A w nocy spi w samym body na krotki rękaw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:35   #706
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość



Jak ubieracie do spania w takie ipaly na noc ?

Ja zakładam pajaca ale nie wiem czy to nie za dużo :/



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:35   #707
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My w ostatnich dniach co najmniej połowe dnia spędzałyśmy na dworze- spacery w wózku, troche siedzimy razem na huśtawce ogrodowej, troche siedzi w cieniu w bujaczku, chwile pochodze z nią po podwórku i jej coś pokazuje. Jak mnie ktoś odwiedza to dużo ją też inni noszą, rozmawiają z nią itp. W domu leżenie na brzuszku, zabawki, karmienia i kąpiel
Jak tak myślę to ja jakoś bardzo nie muszę się głowić żeby ją zabawiać, jest w stanie troche poleżeć sama (jeśli coś widzi czym się może zainteresowac) i jest to przeplatane jakimiś aktywnościami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:44   #708
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja zakladam Nikodemowi body z krotkim rekawkiem do snu.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 21:47   #709
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Ja zakladam Nikodemowi body z krotkim rekawkiem do snu.


A przykrywasz czymś jeszcze na noc czy nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 02:10   #710
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Boże któraś noc z rzędu a mała budzi się z nóżkami całkowicie poza łóżeczkiem między szczebelkami I chyba to ją wybudza.

U nas śpi w body na krótki rękaw lub krótki rampers ale przykryta taką małą, cienką kołderką na nóżkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 03:10   #711
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
My roznie spedzamy czas, zalezy jaki dzien bo muismy sie dostosowac do planu dnia corek ale ogolnie to staram sie zmieniac mu atrakcje, troche sie bawimy w sensie wyglupiamy, co on uwielbia, bawi sie na macie, troche ponosze, idziemy na spacer, ogladamy ksiazeczki, ryby, ...hit na uspokojenie go jak marudzi I spiewamy tez No i moje dziewczyny tez sie z nim bawia, to mila odmiana od mamy caly dzien wczoraj bylsimy na basenie ale odkrytym, jak maz mu stopki zamoczyl to byl ryk bo zimna woda



Ktoras pisala o balonie ...ja pamietam jak taki z helem sprawilismy mlodszej corce i przywiazalismy lekko do stopki jak lezala Machala tymi nogami a balon tanczyl nad nia musze malemu tez kupic



U nas przy rozszerzaniu na pierwszy rzut poszla marchewka Dawalam mniej wiecej cwierc sloiczka, potem kolejne warzywo, ale widze ze juz chce wiecej zjesc Jurtro dostanie dynie A co do firm to ja roznie, czytam sklad po prostu Marchewka byla z Hippa, dynie mam innej firmy Owocow jeszcze nie wprowadzalam



A wnocy Fabian spi w samym body z krotkim rekawem, ostatnio u nas pogodowa goraczka
A co ile dni wprowadzasz nowy smak?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 03:10 ---------- Poprzedni post napisano o 03:05 ----------

Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość
My mamy caly dzien marudy masakra dziecko mi sie zepsuło.



My troche na macie troche w lezaczku , na łóżku naszym i w wózku pokazuje mu rozne grzechotki, mamy z lusterkiem to jest szal na nia . Spiewamy , mowie wierszyki wygupiamy sie a na polu lubi sie bujac zemna na hustawce bo mamy ogród .



Jak ubieracie do spania w takie ipaly na noc ?
Moja różnie, po kąpieli zwykle w pajacu, teraz w body z krótkim i polspiochy, okryta kocykiem bo karczek chlodny pod pieluszka tylko.
Ale ja też śpię pod kołdrą, więc nie wiem czemu ona miałaby bez spać

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 05:42   #712
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Mój tez miewał takie czerwone policzki czasami i tez nie wiem od czego, ale od jakiegoś czasu już jest spokój.

FAA super, właśnie się miałam pytać jak u Twojej małej z tymi przyrostami .

Ja czytam teraz o BLW i wydaje mi się ze to ma ręce i nogi i chyba tak będę chciała rozszerzać dietę, no ale mamy jeszcze miesiąc.

Dziewczyny a jak spędzacie czas ze swoimi maluchami ? Bo mi czasami brakuje pomysłów jak już wyjątkowo długo nie śpi.
Zazwyczaj po tym jak się rano budzi daje go na matę i tam szaleje, poleży na brzuchu plecach poobraca się, pobawi zabawkami na pałąku, po jakimś czasie go karmie , myjemy raczki, nóżki (uwielbia to) przebieram no i jak dam go znowu na matę, chwile się powygłupiamy w sensie pocałuje go w nóżki pogilgocze i potem zaczyna się marudzenie, ponoszę go chwile i idziemy na spacer. No i jak wrócimy z tego spaceru a on dalej marudzi to już nie
Wiem co robić, cały czas chce żeby go nosić , a ze wazy prawie 8 kg to nie mam siły go cały czas nosić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie się zastanawiałam czy ktoś jeszcze będzie blw próbował czy tylko słoiczki.
Ja uwielbiam blw bo to dla mnie i łatwe i wygodne. Ale na samym początku były różne etapy. Ale starszy słoiczkow nie chciał ale ja się nie dziwię bo dla mnie poza słodkimi to one okropne są
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
A nam neonatolog kazała rozszerzać dietę
Mimo że na piersi tylko i ma 5 miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Poczytaj sobie i się zastanów. Oczywiście możesz spróbować ale lekarze po prostu stosują się do polskich zaleceń które nie są zaktualizowane. Moja to wytłumaczyla że "problem" jest taki że jak się rozszerza później to trzeba wszystko na raz i szybciej bo już jest czas na to żeby dziecko wszystko jadło ze względu na żelazo... Na moją logikę to ja wolę dać na dojrzalszy układ pokarmowy więcej produktów niż na mniej dojrzały te kilka.
Wiele dzieci nawet w 6 miesiącu nie jest gotowych.
Ja specjalnej kolejności nie stosowałam.
A i pamiętajcie że marchewka zatwardza więc jakby był i kogoś problem to może być właśnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 06:37   #713
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Co za tragiczna noc, jak za czasów pierwszego miesiąca- co chwile cyc i jeszcze chciał na tym cycu ciagle wisieć, co go odrywałam to się budził no i jeszcze wędrował w nocy, ale to tak wędrował ze się układał przy mężu tak ze musiałam go przesuwac, bo mąż by go przygniótł no i znowu się budził przy przesuwaniu. Albo przy mnie układal się tak ze o 1 cm się nawet ruszyć nie mogłam a jak się ruszyłam to się budził.
Dziś w nocy jedziemy nad morze jak ta noc będzie taka sama to chyba nawet pojutrze nad to morze nie dojedziemy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 07:18   #714
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Endzi przykrywam malego kolderka. On spi na brzuszku wiec sie az tak nie rozkopuje.

Dzis mu gola stopka wystawala za szczebelki. Jeeeny jak mnie taki widok rozczula 😁

Dzis o dziwo obudzil się przed 3 🤔ale spoko spal do 7 pozniej.

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Ja planuje mieszac te dwie metody papki i BLW na poczatku.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 07:27   #715
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam czy ktoś jeszcze będzie blw próbował czy tylko słoiczki.
Ja uwielbiam blw bo to dla mnie i łatwe i wygodne. Ale na samym początku były różne etapy. Ale starszy słoiczkow nie chciał ale ja się nie dziwię bo dla mnie poza słodkimi to one okropne są Poczytaj sobie i się zastanów. Oczywiście możesz spróbować ale lekarze po prostu stosują się do polskich zaleceń które nie są zaktualizowane. Moja to wytłumaczyla że "problem" jest taki że jak się rozszerza później to trzeba wszystko na raz i szybciej bo już jest czas na to żeby dziecko wszystko jadło ze względu na żelazo... Na moją logikę to ja wolę dać na dojrzalszy układ pokarmowy więcej produktów niż na mniej dojrzały te kilka.
Wiele dzieci nawet w 6 miesiącu nie jest gotowych.
Ja specjalnej kolejności nie stosowałam.
A i pamiętajcie że marchewka zatwardza więc jakby był i kogoś problem to może być właśnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to wszystko wiem, już czytałam i jeszcze poczytam dokładniej no i jeszcze zaczekam żeby miała te 5,5 miesiąca. Ale w takim razie mam pytanie, czym się różni układ pokarmowy dziecka karmionego mm gdzie dietę można rozszerzać już od 4 miesiąca od dziecka na kp u którego się zaleca czekać do 6 miesiąca?

Poza tym ja rozszerzanie diety rozumiem jako poznawanie niemowlaka z innymi, nowymi smakami. Nadal to pierś będzie głównym pokarmem, a marchewka czy coś innego po prostu dam do próbowania. Od łyżeczki czy dwóch dziennie nic się raczej nie stanie, o ile jeszcze zechce zjeść to
A dopiero później stopniowe zastępowanie posiłku mlecznego tym nowym z rozszerzenia.

Czyli nawet jak zacznę teraz dawać jej do próbowania to dopiero za jakiś miesiąc możemy dojść do etapu że jeden posiłek będzie nie z piersi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2019-06-04 o 07:45
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 07:44   #716
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja to wszystko wiem, już czytałam i jeszcze poczytam dokładniej no i jeszcze zaczekam żeby miała te 5,5 miesiąca. Ale w takim razie mam pytanie, czym się różni układ pokarmowy dziecka karmionego mm gdzie dietę można rozszerzać już od 4 miesiąca od dziecka na kp u którego się zaleca czekać do 6 miesiąca?

Poza tym ja rozszerzanie diety rozumiem jako poznawanie niemowlaka z innymi, nowymi smakami. Nadal to pierś będzie głównym pokarmem, a marchewka czy coś innego po prostu dam do próbowania. Od łyżeczki czy dwóch dziennie nic się raczej nie stanie, o ile jeszcze zechce zjeść to
A dopiero później stopniowe zastępowanie posiłku mlecznego tym nowym z rozszerzenia.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Niczym, tez spokojnie można zacząć od 6 miesięcy: https://malgorzatajackowska.com/2015...e-niemowlecia/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 09:53   #717
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Niczym, tez spokojnie można zacząć od 6 miesięcy: https://malgorzatajackowska.com/2015...e-niemowlecia/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się, nie jestem za zbyt szybkim wprowadzaniem nowości. I w 4 miesiącu w życiu bym nie zaczęła.
Ale moja ma już 22 tygodnie więc jest już bliżej górnej granicy tego przedziału 17-26 tygodni.
Ale jeszcze zaczekam minimum tydzień

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 09:55   #718
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja to wszystko wiem, już czytałam i jeszcze poczytam dokładniej no i jeszcze zaczekam żeby miała te 5,5 miesiąca. Ale w takim razie mam pytanie, czym się różni układ pokarmowy dziecka karmionego mm gdzie dietę można rozszerzać już od 4 miesiąca od dziecka na kp u którego się zaleca czekać do 6 miesiąca?

Poza tym ja rozszerzanie diety rozumiem jako poznawanie niemowlaka z innymi, nowymi smakami. Nadal to pierś będzie głównym pokarmem, a marchewka czy coś innego po prostu dam do próbowania. Od łyżeczki czy dwóch dziennie nic się raczej nie stanie, o ile jeszcze zechce zjeść to
A dopiero później stopniowe zastępowanie posiłku mlecznego tym nowym z rozszerzenia.

Czyli nawet jak zacznę teraz dawać jej do próbowania to dopiero za jakiś miesiąc możemy dojść do etapu że jeden posiłek będzie nie z piersi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dokładnie who nie rozróżnia czy mm czy kp. Tu i tu jest zalecane od 6 miesiąca. Niektórzy lekarze włączają wcześniej ale np. Wśród moich znajomych to tylko tam gdzie kwestie zdrowotne wskazywały że lepiej zacząć wcześniej. Do roku i tak podstawa jest mleko i żaden posiłek nie ma być zastąpiony a mają się uzupełniać.

Typu na początku najpierw mleko i za powiedzmy pół godziny posiłek a chuba po miesiącu jakoś albo później można dopiero odwracać kolejność że najpierw posiłek a potem poprawka mlekiem

A ja na nic teraz krótki rękaw i krótkie spodenki.

A na podłodze mam puzzle takie jak na siłownię. Plusem jest to że są duże i nie mają tych małych elementów które mnie wkurzają w niektórych matach. Nam fizjo poleciła bo fajnie widać na takiej macie zabawki więc się dziecku łatwiej skupić. Mamy w całym pokoju dzieci, kawałek w salonie i na tarasie. Minus taki ze nie ma oficjalnych atestow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 10:26   #719
oliwia34lll
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My mimo ze na piersi dwóch tygodni dajemy sloiczki. Wg mnie najlepsze skladowo sa te z hipp. Mnej wiecej 1/3 sloiczja na obiad. Maly sie zajada wszystkim. Czy to groszek czy brokuły. Narazie nie daje owocow. Zero boli brzuszka i uczulen.

Moja pediatra twierdxi ze pozniej wszystko naraz _ ,to nie jest dobrze. Zresztą widze ze maly szvzesliwy. Warzywa bede podawać dopiero jak.mi moje wyrosną.
__________________
12.18.2003- Oliwia
1.09.2012 Zuzia
9.01.2019 Wituś
oliwia34lll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 10:35   #720
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
A co ile dni wprowadzasz nowy smak?
srednio co 3-4 dni

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam czy ktoś jeszcze będzie blw próbował czy tylko słoiczki.
Ja uwielbiam blw bo to dla mnie i łatwe i wygodne. Ale na samym początku były różne etapy. Ale starszy słoiczkow nie chciał ale ja się nie dziwię bo dla mnie poza słodkimi to one okropne są
ja ju kilka razy pisalam, ze zamierzam sama gotowac i raczej dostosowac sie do potrzeb dziecka jesli chodzi o sposob karmienia Sprobujemy BLW ale tez nie rezygnuje przy tym z lyzki bo dla mnie to blw wcale nie jest takie piekne i bezproblemowe, juz o wygodzie nie wspomne ...mnostwo sprzatania, ot co a przy trojce mam i tak dosc roboty


Zamowilam te puzzle ski hop
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.