ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-13, 12:05   #1
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375

ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie


Hej. Powiedzcie mi, czy możecie mi polecić jakiegoś ortodontę w Wawie? Ile w stolicy kosztuje aparat metalowy, porcelanowy, i ile comiesięczna wizyta? bo chyba u nas jest drożej niż w innych miastach. Na co należy zwrócić uwagę wybierająć ortodontę... No i jak to w ogóle jest nosić aparat? Czytałam tutaj Wasze wypowiedzi, że lubiłyście swoje aparaty... ale przecież to boli, nie?
Z góry dzięki za informacje
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 12:27   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

poszperaj w archiwum bylo o tym mnóstwo .
czy boli ? nie .
tylko comiesieczne dokrecania ale to tez zalezy od wady jaka masz.
powodzenia
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 15:31   #3
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

szperałam już w archiwum, ale nie było tam konkretnych salonów w Wawie.
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 17:38   #4
usmiechnieta16
Raczkowanie
 
Avatar usmiechnieta16
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 203
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

Hej

W sprawie ortodontów w Warszawie się nie wypowiem, bo nie mam o tym pojęcia Ale za to jestes szczęśliwą posiadaczką stałego aparatu od tygodnia i mogę Ci powiedzieć, że prawie wogóle mnie nie bolało, już pierwszego dnia zjadłam normalny obiad, żadnych zupek i kaszek Znajomym się podoba nie seplenię i polubiłam już smak pasty Elmex, która poleciła mi ortodontka Aha za aparacik metalowy (zamki mini) zapłaciłam 1500 złw Białymstoku Pozdrawiam cieplutko i zakładaj jak najszybciej
usmiechnieta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 17:51   #5
usmiechnieta16
Raczkowanie
 
Avatar usmiechnieta16
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 203
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...521726&v=2&s=0
usmiechnieta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 18:21   #6
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

uśmiechnieta a ile płaciłas za pierwsza wizytę i za wizytę na ktorej Ci zakładano aparat?
i nie wiesz ile płacić będziesz za wizyty comiesieczne?

ja postanowiłam, jeszcze rodzice o tym nie wiedza, brat wie juz ale nie popiera tego, bo twierdzi ze to szkoda kasy, ale ja wiem ze zaloze go sobie
sama uzbieram kase, chocby mialo mi to zajac nawet ze 2 lata, uzbieram 1400zl na łuk, a pozniej umowie się na wizytę w tym czasie jeszcze moze dozbieram na zaplate wizyt, nie wiem co na to rodzice jeszcze
narazie mam 1/3 kwoty

juz wiem gdzie jest blisko ortodonta, i dowiedzialam sie tez za robi calkiem niezle i z niezlym rezultatem

boją się tylko ze nie dam rady uzbierac kasy, i pozenij nie pociagne tych wydatkow na wizyty a po zdjeciu stalego podobno zaklada sie taki zabezpieczajacy przesuwanie sie zebow na stare miejsca, czy jest to konieczne czy mozna z tego zrezygnowac, nawet ponosic staly dluzej zeby tylko nie musiec jeszcze placic za ten?
czy przy wszystich wadach jest to konieczne?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 18:21   #7
goniaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 32
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

nie mam zadnych info o ortod. w wawie bo ja jestem z wrocławia ale za to moge przyblizyc ci jak wygląda noszenie aparatu.
Co prawda sama go nigdy nie nosiłam ale najblizsza moja przyjaciółka go nosi wiec ja wiem wszystko
Ona nosi go juz 1,5 roku i widac ,ze ząbki pod nim są juz zupełnie prościutkie.Licz sie z tym ,ze prawdopodobnie przed założeniem aparatu ununą ci jakieś zeby przyjaciółce wyrwali 5 na początku będziesz czuła sie nie swojo z "czyms na zębach" ,dostaniesz taki specjalny wosk ,który bedziesz przylepiac na zamki aparatu bo strasznie charataja wnetrze jamy ustnej. no...i co miesiąć dokrecanie , po którym nie bedziesz mogła nic gryzc...
a koszt...no cóż. moja przyjaciółka wydała ponad 3000 zł ale nie martw sie bo są gabinety gdzie mozna zapłacić na raty i wtedy trzeba płacic przy kazdej wizycie ...
życze prosciutkich ząbków i duzo, duzo cierpliwosci!!!
goniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-13, 21:42   #8
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
jakie są dodatkowe koszty po ściągnieciu aparatu??

podobno po sciagnieciu aparatu na zabki zakladane sa specjalne druty ktore zapobiegaja dalszemu przemieszczaniu sie zebow i stabilizuja korzenie-ile takie cos kosztuje??jestem dopiero po pierwszej wizycie u ortodonty,a przed chwila o tym przeczytalam i boje sie ze to kosztuje kolejne duze pieniadze
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 07:01   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

z tym "charataniem " to sie nei zgadzam ,osobiscie nigdy nie uzyłam tego wosku ,miałam po prostu dobrze założony aparat.

z kosztami to na 2 łuki koszt to ok 3 tys. plus co miesiac za dokręcania ok. 100.

wybierz kilka klinik czy gabinetów prywatnych ,podzwon ,umów sie i pojdz na wizyte wstępna jelsi bedzie ci odpowiadała cena i lekarz to zostaniesz u niego.
w wawie masz ogromny wybór takze w cenach.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 07:47   #10
Hypnotic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 56
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

usmiechnieta16 napisał(a):
Aha za aparacik metalowy (zamki mini)

Czy mogłabyś mi objaśnic o co chodzi z tymi zamkami mini?? Czy chodzi o wielkośc tych plytek, ktore przykleja się do zębow??? Jeżeli tak to czy jest jakas różnica w czasie leczenia (tzn.czy trzeba nosic dłuzej jak one są mniejsze?) Z góry dziękuję za odp.
Hypnotic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 14:25   #11
goniaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 32
Re: jakie są dodatkowe koszty po ściągnieciu aparatu??

ponoć koszty po ściągnięciu aparatu sa nie małe...nawet 400 zł do tego koszty wizyt.
bez tej wkładki podtrzymujacej podobno zęby wracaja na swoje naturalne miejsce...
goniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 19:09   #12
usmiechnieta16
Raczkowanie
 
Avatar usmiechnieta16
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 203
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

Hej
Za pierwszą wizytę nie pamiętam już ile płaciłam, bo to było rok temu Ale wiem, że dostałam na tej wizycie skierowanie na rtg zębów, robione prywatnie, czyli to dodatkowy koszt. Nie powiem Ci ile, bo nie chce Cię nieświadomie oszukać Za wizytę na której zakładałam aparat nie płaciłam nic, ortodontka powiedziała , cena jest wliczona w aparat Comiesięczna wizyta kosztuje ok. 120 złotych, ale kiedy uwierał mnie drut i pojechałam, żeby go przycięła zrobiła to za darmo To miło z jej strony A co do aparatu retencyjnego to z tego co wiem to zęby po zdjęciu aparatu baardzo lubią wracać na dawne miejsca i niestety, żeby efekt się utrzymał musisz go nosić.
Spróbuj porozmawiać z rodzicami, wytłumacz im, że to nie tylko zachcianka, że jeśli ma się krzywy zgryz mogą występować różne problemy zdrowotne. U mnie wyglądało to zupełnie inaczej: myślałam, że rodzice założą mi go siłą :p; ale na szczęście sama dorosłam do tej decyzji Życzę Ci abyś jak najszybciej go założyła Ja mam go od tygodnia, ani trochę nie żałuję, zęby prawie nie bolały, jama ustna wcale nie jest poobcierana, a uczucie czegoś obcego w ustach mija bardzo szybko
usmiechnieta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 19:13   #13
usmiechnieta16
Raczkowanie
 
Avatar usmiechnieta16
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 203
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

Hypnotic napisał(a):
> usmiechnieta16 napisał(a):
> Aha za aparacik metalowy (zamki mini)
>
> Czy mogłabyś mi objaśnic o co chodzi z tymi zamkami mini?? Czy chodzi o wielkośc tych plytek, ktore przykleja się do zębow??? Jeżeli tak to czy jest jakas różnica w czasie leczenia (tzn.czy trzeba nosic dłuzej jak one są mniejsze?) Z góry dziękuję za odp.



Hej
Zamki mini mają mniejsze wymiary, jednak ta powierzchnia przyklejana do zęba jest taka sama jak w zamkach tradycyjnych Podaję wymiary :
szer x wys x grubość (mm)
metalowe mini : 3,5 x 3,0 x 1,5
kryształowe : 3,3 x 4,0 x 2,0
porcelanowe : 3,5 x 4,5 x 2,0
metalowe tradycyjne : 4,0 x 3,4 x 2,3

Ortodontka uprzedziła mnie, że noszenie tych mniejszych zamków może trochę wydłużyć czas leczenia, ale co tam
A i te mniejsze zamki są droższe o ok. 200 zł za łuk

pozdrawiam
usmiechnieta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 19:58   #14
largis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 21
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

Uwazam, ze najlepszym wyjsciem bedzieskorzystac z uslug kogos poleconego. Jesli ktos z Twoich znajomych albo znajomych znajomych byl zadowolony z jakiegos ortodonty to jest duze prawdopodobienstwo ze Ty takze bedziesz.
Uwazam, ze zeby...a co za tym iudzie to jest bardzo wazna sprawa. ladne zeby powoduja mile wrazenia estetyczne... i sie na pewno czlowiek sam ze soba lepiej czuje. Wiem cos o ty, doswiadczylam tego na wlasej skorze. Pozdrawiam
largis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 22:07   #15
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

Wiem, własnie dlatego pytam Was
Z moich znajomych tylko dwie osoby nosiły aparat i od nich też się dowiem. Zbieram własnie informacje, no i chcę się rozeznać w cenach.... No i wybrać jakiegoś sprawdzonego ortodontę dla siebie
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 18:26   #16
doomka
Raczkowanie
 
Avatar doomka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 84
GG do doomka
Dot.: Re: ortodonta w Wawie i ogólnie o aparacie

a wogóle to kochane, które już sobie zrobiłyście klamerki...Powiedzcie no mi szybciutko jakie ja foty musze zrobić na pierwszą wizyte u orto? Tak, żeby wszystko już miał zrobione!
doomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.