Szafa dla 40-latki - od zera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-13, 19:38   #1
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493

Szafa dla 40-latki - od zera


Moja mama (lat 44) nie bardzo potrafi się ubrać. Zazwyczaj nosi wysokie do talii, okropne dżinsy, grube swetry, zwykłe T-shirty. Bardzo dawno nie kupiła sobie nic nowego- sporo jej ubrań ma, o zgrozo, po 10-15lat.
Udało mi się namówić ją na przejrzenie swojej szafy i zakupy w porządnej galerii, stąd też moje pytanie: w jakie ciuchy warto zainwestować?
Mama jest szczupła, wygląda dość młodo (choć bardzo się garbi), ma szerokie biodra, wąską talię i ładny biust. Ceni sobie wygodę i nie przepada za codzienną elegancją. No i nie ma już 20 lat, więc T-shirty z nadrukami i trampki raczej odpadają
Co więc powinnyśmy na początek kupić? Jaki model sukienki letniej byłby odpowiedni?
Poprosiłabym o jakieś zdjęcia dla inspiracji
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2010-02-13 o 19:39
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:53   #2
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Proponuję lekturę np. Pani lub Twój Styl, w ostatnim numerze TS są propozycje modnych zestawień dla kobiet 20, 30, 40, 50. Pokaż mamie, na pewno coś razem ustalicie.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:57   #3
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

no szafa w tym wieku (generalnie po skończeniu szkoły, studiów) to jeszcze zależy od tego czym mama się zajmuje. Inaczej wypada ubrać się do pracy biurowej, inaczej jak się biegnie do pracy i przebiera w strój roboczy, a już chyba najmniej zobowiązująco jak się nie pracuje - co nie znaczy, że można chodzić w rozciagnietych dresach i starych portkach. Jak dasz wskazówkę, to cos spróbuję podpowiedzieć
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:18   #4
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

proponuję zajrzeć na wątek - modnie, kobieco, elegancko - tam jest sporo fajnych inspiracji....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:21   #5
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
no szafa w tym wieku (generalnie po skończeniu szkoły, studiów) to jeszcze zależy od tego czym mama się zajmuje. Inaczej wypada ubrać się do pracy biurowej, inaczej jak się biegnie do pracy i przebiera w strój roboczy, a już chyba najmniej zobowiązująco jak się nie pracuje - co nie znaczy, że można chodzić w rozciagnietych dresach i starych portkach. Jak dasz wskazówkę, to cos spróbuję podpowiedzieć
Rodzice mają własną firmę- hurtownię książek Odbiera telefony z zamówieniami, wpisuje faktury- żaden biurowy strój nie obowiązuje.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:29   #6
>Angel<
Rozeznanie
 
Avatar >Angel<
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Wiadomości: 656
GG do >Angel<
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Myślę że dobrym rozwiązaniem było by skompletowanie "bazy" czyli ubrań, które są podstawą w szafie, każdej kobiety - bez względu na wiek. Był gdzieś na forum wątek temu poświęcony. Myślę że najlepiej zacząć od:

- jeansów, ( muszą być dobrze dobrane! Sądzę że najlepsze będą proste nogawki )
- koszuli ( jeśli ma być to ciuszek już na wiosnę - lato, może warto kupić również taką luźną, lnianą? )
- trencza ( wydaje mi się że beżowy był by dobry )
- kilku sweterków/kardiganów i marynareczka?
a jeśli mama ma ładną figurę to dobrym pomysłem może okazać sie spódnica ołówkowa

W zasadzie dużo nie zmienia się w ubiorze, dla pań po 40 - grunt to postawić na spokojne wzory i kolory.

Zajrzyj z mamą np. do H&M, poszalejcie. Niech mama przymierza różne rzeczy, fasony, kolory itd. Może sprzedawczyni coś podpowie?

Może warto podejrzeć jak ubierają się bohaterki (w serialach i po za nimi) "Sex-u w wielkim mieście" albo " desperate housewife"? Jest też wiele gwiazd po 40, które mogą stać się inspiracją? Np. Grażyna Wolszczak - z tego co wiem wydała nawet książkę z poradami
__________________
or

>Angel< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 08:56   #7
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Ja bym kupiła:
Fajnie skrojone granatowe jeansy
Ze 2 topy pod marynarkę
Marynarkę
Spódnicę- ołówkową lub rozkloszowaną do kolana
Buty wiosenne- na małym obcasie + torebka
Jakiś ładny sweterek rozpinany.
Trencz.
I błagam, nie szaro- buro- sraczkowato. Chyba największym błedem popełnianym przez panie powyżej 40 lat jest noszenie się na ziemiste kolory, workowate fasony + trwała jak sprzed 50lat. Teraz są modne pastele, więc szukałabym takich rzeczy + jasne szarości do tego lub beże- zależy w czym mamie do twarzy. Udanych zakupów

Edytowane przez Jakkolwiek
Czas edycji: 2010-02-14 o 08:57
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 09:01   #8
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Zgadzam się z Angel - podstawa to bazowe ubiory. Jeśli mama lubi wygodę, to powinna postawić na dzianiny: dzianinowe bluzeczki, kardigany, co do spodni, to podstawa to czarne z prostymi nogawkami, to samo dotyczy dżinsów: nogawki proste lub lekko rozszerzane, gładki blue, żadnych nitów, przetarć, czy marmurków.
Parę zdjęć takiej fajnej klasyki od 20 do 60 lat
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:01   #9
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

i jeszcze kilka

Edytowane przez betty_b
Czas edycji: 2010-02-14 o 09:07
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:13   #10
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

..cd
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:20   #11
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

..i jeszcze..
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 09:49   #12
Banana
Rozeznanie
 
Avatar Banana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród ;)
Wiadomości: 596
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Tak jak dziewczyny już pisały, przyda się:
* trencz na wiosnę
* kardigany
* jeansy z prostą nogawką, jesli mama lubi to z wyższym stanem (dosyć często spotykam je w galeriach )
* może jakaś sukienka?
* marynarka
* może spódnica
* bluzka/top pod kardigan albo marynarkę
* torebka no i buty odpowiednie do pory roku
Wrzucam kilka fotek dla przykładu, oczywiści kolory dobierzcie do urody mamy. A i nic na siłę, wiem po mojej mamie, tez kiedyś wyciągnęłam ją na duże zakupy i kupiłyśmy kilka rzeczy, które bardziej podobały się mi niż jej i teraz efekt jest taki ze leżą w szafie nie używane Życzę owocnych zakupów
__________________

Bo jest paru ludzi
Bo jest parę w życiu dobrych chwil
Bo jest parę złudzeń które warto mieć by żyć...
Banana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 12:31   #13
freyah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 165
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Rozumiem Cię doskonale: moja mama nie znosi ubierać się elegancko tak po prostu, normalnie woli ubrać się wygodnie/sportowo.
Najpierw musiałam walczyć z noszeniem męskich koszul ("bo wygodne i w kratkę" - mama uwielbia kratkę), więc zaprowadziłam do H&M na dział LOGG i kazałam mierzyć damskie koszule właśnie w jej ulubioną kratkę. Podziałało, bo zobaczyła, że wygląda szczuplej - mama ma duży biust i jest niska, więc w męskiej koszuli wyglądała jak w nie powiem co.
Spodnie z wysoką talią i zwężane dla mojej rodzicielki są akurat korzystne, więc bardzo z nimi nie walczę, póki wygląda w nich dobrze.
Do tego sweterki rozpinane, tuniki koszulowe (taliowane!), t-shirty, koszulki bawełniane np. w paski, ale damskie. Dużo pomaga namówienie do noszenia biżuterii, jeśli nie zwykła to np. drewniana, orientalna - w zależności od gustu.
Niestety moja mama nie jest do końca reformowalna, więc zmiany idą małymi krokami, ale pomału sama zaczyna szukać "właściwych" i radośnie się nimi mi chwali.
Moja rada w skrócie: nie zmuszaj jej do kupienia czegoś co jej się nie podoba, ale każ jej to przymierzyć. Nie zmieniaj jej też całkowicie "stylu", bo ludzie w wieku naszych mam mają swoje przyzwyczajenia i tak łatwo nie chcą z nich rezygnować. Wypytaj jej co lubi, w czym się dobrze czuje i jaki styl jej się podoba. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości
freyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 17:59   #14
Series
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Szafa dla 40-latki - od zera

Cytat:
Napisane przez Banana Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny już pisały, przyda się:
* trencz na wiosnę
* kardigany
* jeansy z prostą nogawką, jesli mama lubi to z wyższym stanem (dosyć często spotykam je w galeriach )
* może jakaś sukienka?
* marynarka
* może spódnica
* bluzka/top pod kardigan albo marynarkę
* torebka no i buty odpowiednie do pory roku
Wrzucam kilka fotek dla przykładu, oczywiści kolory dobierzcie do urody mamy. A i nic na siłę, wiem po mojej mamie, tez kiedyś wyciągnęłam ją na duże zakupy i kupiłyśmy kilka rzeczy, które bardziej podobały się mi niż jej i teraz efekt jest taki ze leżą w szafie nie używane Życzę owocnych zakupów
witaj, szafa dla 40 latki, fajne podpowiedzi. Właśnie od nowa zaczynam składać swoja garderobę, nie ukrywam, ze mam z tym duży problem!!! od czego zacząć??? co najpierw kupić? pozdrawiam Aga
Series jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 18:59:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.