Hiszpania na zwiedzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-27, 22:25   #1
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43

Hiszpania na zwiedzanie


W tym roku wakacje wypadają mi dopiero pod koniec września, bo dopiero teraz wyrehabilitowałam swoją nogę na tyle by wytrzymała dłuższe spacery bez kul.
Postanowilismy, że tegorocznym kierunkiem będzie Hiszpania. Interesuje nas objazdowa wycieczka nastawiona na zwiedzanie. Nie chcemy się smażyć na plaży. Jesteśmy miłośnikami architektury i sztuki, więc to jest priorytet. Krajobrazy i natura też, ale w tym roku przez moją nogę dłuższy trekking odpada.

Jedziemy bez biura podróży. Spać chcemy na airBnB lub polach namiotowych. Proszę Was o polecenie miejsc, które najbardziej warto zobaczyć.

Jedziemy samochodem. Mamy w ekipie trójkę sprawdzonych kierowców i kierowczyń więc chcemy dojechać w dwa dni - z jednym postojem na nocleg. No chyba że po drodze będzie coś wartego zwiedzenia (ale Niemcy mamy już praktycznie całe zjechane). Jaką trasę polecacie?

PS: Nie przekonujcie mnie, że lepiej samolot. Jesteśmy maniakami samochodowych roadtripów więc jedziemy samochodem, to postanowione.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 21:32   #2
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Byłam 5 razy w Hiszpanii. Najdłuższa podróż to był miesiąc i też drogą lądową, ale i tak nie byłam wtedy w północnych regionach(nadrobiłam to w ubiegłym roku- Kraj Basków, Asturia,Galicja). Najwięcej czasu spędziłam w Andaluzji. Napisz ile masz czasu.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 21:57   #3
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Standardowo - wyjazd w piątek wieczór z Dolnego Śląska. Powrót na niedzielę wieczór za 2 tygodnie, czyli łącznie 16 dni. Google Maps pokazuje, że z Wrocka do Barcelony jest 18 godzin, do Bilbao 20, więc niezależnie od której strony zaczynalibyśmy, jednak chyba szarpniemy się dojechać na raz - 20 godzin jazdy na trzech kierowców to jest dla nas spoko. Już tyle nie raz robiliśmy. Jedziemy łącznie w 7 osób więc nawet koszty francuskich autostrad do podziału będą znośne.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 08:38   #4
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

To zaczynając od północy. Bilbao koniecznie, ale niekoniecznie ze wstępem do Guggenheima, bo najciekawsze i tak na zewnątrz (bryła budynku, pająk i pies z roślin). Dalej na zachód jest Santiago de Compostella, ale w ubiegłym roku był remont katedry, nie wiem czy skończyli, Oviedo klimatyczne(pomnik W.Allena, który rozsławił to miasto). Zjeżdżając w dół jest Leon i Burgos z pięknymi katedrami. Madryt i Toledo koniecznie i jeszcze Segowia ze świetnym akweduktem,a na południu Kordoba,Sewilla,Granada. Urokliwa jest też Ronda. No i z powrotem jadąc Barcelona, a może i francuska Katalonia z zamkami Katarów, ale to chyba za mało czasu.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2016-08-29 o 08:49
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 11:05   #5
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Dzięki
Właściwie to zapomniałam napisać najważniejsze - duze miasta do których łatwo polecieć samolotem na jakis długi weekend chcemy raczej odpuścić, a skupić się na bardziej rozrzuconych małych miejscowościach żeby maksymalnie wykorzystać ze tym razem mamy samochód

Kojarzysz jakieś fajne drogi, którymi można przejechać ? Widoki, serpentyny itd, coś w stylu rumuńskiej transfogary?
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 11:30   #6
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Cytat:
Napisane przez GrubaGoska Pokaż wiadomość
Dzięki
Właściwie to zapomniałam napisać najważniejsze - duze miasta do których łatwo polecieć samolotem na jakis długi weekend chcemy raczej odpuścić, a skupić się na bardziej rozrzuconych małych miejscowościach żeby maksymalnie wykorzystać ze tym razem mamy samochód

Kojarzysz jakieś fajne drogi, którymi można przejechać ? Widoki, serpentyny itd, coś w stylu rumuńskiej transfogary?

Czyli lubisz moje klimaty, europejskie dziury. Barcelona w takim układzie do odpuszczenia, bo za bezcen polecisz tam na weekend. Zachęcam do tej francuskiej Katalonii, przepiękne widoki i zamki katarskie.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 14:09   #7
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Lubię Twoje klimaty, czyli europejskie dziury, ale duże miasta też lubię. Nie lubię jednak tłumów. Mój facet nie może jeździć na nartach (a ja słabo umiem i nie lubię) więc staramy się co roku w zimie polecieć lub pojechać na tydzień do jakiejś europejskiej metropolii i ją na spokojnie zwiedzić. Po sezonie da się wyszukać nocleg i transport dużo taniej więc pewnie nie wychodzi nas to dużo drożej niż narty w Zakopanym.
Byliśmy tak już Paryżu, Berlinie, Wiedniu i Londynie (chociaż w tym ostatnim akurat jest drożej niż w Zako )
Na luty planujemy sobie Petersburg bo chcemy wykorzystać żenujący kurs rubla, ale kiedyś pewnie sobie w zimie polecimy do Madrytu lub Barcelony.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 15:18   #8
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Cytat:
Napisane przez GrubaGoska Pokaż wiadomość
Lubię Twoje klimaty, czyli europejskie dziury, ale duże miasta też lubię. Nie lubię jednak tłumów. Mój facet nie może jeździć na nartach (a ja słabo umiem i nie lubię) więc staramy się co roku w zimie polecieć lub pojechać na tydzień do jakiejś europejskiej metropolii i ją na spokojnie zwiedzić. Po sezonie da się wyszukać nocleg i transport dużo taniej więc pewnie nie wychodzi nas to dużo drożej niż narty w Zakopanym.
Byliśmy tak już Paryżu, Berlinie, Wiedniu i Londynie (chociaż w tym ostatnim akurat jest drożej niż w Zako )
Na luty planujemy sobie Petersburg bo chcemy wykorzystać żenujący kurs rubla, ale kiedyś pewnie sobie w zimie polecimy do Madrytu lub Barcelony.
Skoro tak to warto skorzystać i zawitać na prowincję francuską i hiszpańską. Prowansji nie polecam teraz, bo już po żniwach lawendowych, ale Langwedocja czy Perigord cudne.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 10:38   #9
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Z tym transportem to wszystko zależy od etapu życia. Będziesz miała małe dzieci to inaczej na to spojrzysz ;-) Hiszpania jest cudowna - żeby zwiedzić najważniejsze miejsca potrzeba kilku tygodni. Tydzień bym poświęciła jedynie na dany region. W samej Barcelonie można spędzić dobre 3 dni. Więc może najpierw ta okolica, albo wszystko co położone w okolicach Madrytu? Jest kawałek dalej, ale skoro dojedziecie już tam, to czemu nie?
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 11:08   #10
Natalia_Pasut
Przyczajenie
 
Avatar Natalia_Pasut
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Siema,

W Hiszpanii byłam w zeszłym roku. Spędziłam tydzień w Katalonii, ale nie czuje bym ją całą zwiedziła. Żeby to uczynić trzeba by mieć auto z wypożyczalni i jakiegoś dobrego przewodnika - rezydenta albo najlepiej poznać jakiegoś miejscowego

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
W samej Barcelonie można spędzić dobre 3 dni. Więc może najpierw ta okolica [...]
Potwierdzam, zaplanowanie i zwiedzanie najważniejszych zabytków Barcelony może i uda się objechać w trzy dni. Mi na samo zwiedzanie Sagrada Familia zeszedł cały dzień. Bazowałam głównie na internetowych przewodnikach xxx , trochę materiałów podrukowałam resztę sobie przeglądałam na tablecie co jak się okazało po powrocie rozwaliło mój budżet bo internet w roamingu okazał się masakrycznie drogi...

Hiszpania jest generalnie super, fajni ludzie i wiele ciekawy miejsc no i OCEAN , choć ja akurat spędziłam wakacje po stronie "balearskiej"...

pozdrawiam
Natala

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-09-05 o 12:42 Powód: link
Natalia_Pasut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 21:08   #11
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Hiszpania na zwiedzanie

Dlaczego auto z wypożyczalni? Ja biorę swoje własne
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-05 22:08:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.