Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-06, 12:59   #481
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Udało mi się dawno, dawno temu przy trzykrotnym myciu odżywką Szalony ten olej, gęsty, tępy, oj nie wspominam go dobrze



Nie ma za co, staram się pomóc zawsze, choć nie zawsze mi wyjdzie
Kallos keratin u mnie jest super, najlepiej dociąża z dodatkiem oleju.



Czekaj, bo nie zrozumiałam, dziś coś mało kumam Na olej przed myciem dajesz maskę? Czy chodziło o dodawanie oleju do maski?

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------



Recenzowałam ostatnio świetną odżywką od mythos, o tą --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...olive-soy.html

Ma i panthenol i proteiny pszenicy i to dużo więcej, niż w tej isanie
Na mokre włosy nakładam mieszankę: 1 łyżka Kallosa Omega + 1 łyzka oleju. Albo na mokre włosy kładę maskę nawilżającą i na to olej Nie chodzi mi o emulgowanie oleju odżywką/maską

Czy takie olejowanie na maskę albo z maską da takie same efekty jak przy zwykłym nakładaniu - wyłącznie oleju przed myciem na sucho?

Edytowane przez sandrek
Czas edycji: 2015-05-06 o 13:02
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 13:05   #482
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Kochana, widać, że kochają emolienty, skrętu niekoniecznie trzeba wydobywać, zwłaszcza jeśli to fale 2a
Wydaje mi sie ze ja mam 2a i Dalam sobie spokoj z mega wydobywaniem skrętu. Ciesze się ze włosy sa zdrowsze a ja wiem więcej na temat ich pielęgnacji
Witam, tesknilam za Wami

Klaudenc koniecznie wlacze laptooa wieczorem żeby zobaczyć Twoje włoski

Mialam wszystko denkowac ale sie nie da... Zamówiłam aloes, kallosa bananowego, olej krokoszowy,ziaje wygladzajaca
Mężowi wczoraj wepchalam hegrona do mycia, trochę sie skrzywial ze znowu nie szampon ale powiedział ze go wykończy

I próbowalam wypić oleju lnianego, bo widzialam ze pisalycie, ale nie dam rady, beee!
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 13:18   #483
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze ja mam 2a i Dalam sobie spokoj z mega wydobywaniem skrętu. Ciesze się ze włosy sa zdrowsze a ja wiem więcej na temat ich pielęgnacji
Witam, tesknilam za Wami

Klaudenc koniecznie wlacze laptooa wieczorem żeby zobaczyć Twoje włoski

Mialam wszystko denkowac ale sie nie da... Zamówiłam aloes, kallosa bananowego, olej krokoszowy,ziaje wygladzajaca
Mężowi wczoraj wepchalam hegrona do mycia, trochę sie skrzywial ze znowu nie szampon ale powiedział ze go wykończy

I próbowalam wypić oleju lnianego, bo widzialam ze pisalycie, ale nie dam rady, beee!
A pokażesz zdjęcia włosów? Jestem ciekawa, czy Twoje 2a jest podobne do mojego : D i jak je "stylizujesz", w sensie jak chronisz nocą itd, w jaki sposób spinasz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 13:20   #484
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A jakie odżywki z YR polecacie? Miałam do kręconych i odbudowującą, zastanawiam się nad kolejnymi, ale boje się przestrzelić

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-05-06 o 13:24
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 13:39   #485
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A pokażesz zdjęcia włosów? Jestem ciekawa, czy Twoje 2a jest podobne do mojego : D i jak je "stylizujesz", w sensie jak chronisz nocą itd, w jaki sposób spinasz
Musisz kochana przeszukać wątek, wrzucalam kilka razy. W pracy nie moge siedziec na wizazu (poza telefonem )
Nocą przewaznie zawiązuje w kitke (spie z rocznym synem a włosy mi wypadają na potęgę i nie chce mu ich wyciągać ciagle z buzi )
ostatnio Klaudenc wrzucala fajny filmik jak taka ładna dziewczyna robi slimaka i też tak rano szybko robie.
Ale ja Ci niewiele pomogę bo dziewczyny tu wiedzą jaki ze mnie ciężki przypadek v
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]

Edytowane przez elunka88
Czas edycji: 2015-05-06 o 13:40
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 14:22   #486
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

No to orzeszek powinien całkiem ładnie przyciemnić Ja robiłam też płukankę z liści orzecha włoskiego, też przyciemnia

Ja już nie tykam nożyczek, bo co chwilę coś podcinam i nigdy nie urosnA
Liście mam ale takie z drzewa rosnącego blisko ulicy głównej więc nie bardzo.. Nie chce jakoś ekstra zmieniać koloru tylko żeby nie wyplowial na słońcu. Nie wiem czy olej z orzechów mi podjedzie bo ma głównie omega 6 a ja Miałam narazIe te z przewaga omega 9..

A co do nożyczek i obcinania, ja ostatnio obcinalam w czerwcu tamtego roku hehe :-D może przed wakacjami pójdę jakoś wyrównać tył ale z długości ruszać za bardzo nie chce bo w ogóle nie są rozdwojone ani nic. I teraz ostatnia prosta do zapuszczania na slub a chciałam mieć mega długie więc rozpocznie się w czerwcu maraton wycierania, lykania wszystkiego co ma przyspieszyć wzrost włosów hah :-D
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 16:38   #487
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Kupiłam Kallosa Cherry i jest duże prawdopodobieństwo, że wrócę jeszcze po Blueberry Strasznie mnie te maski kuszą
Olejowałam wczoraj kiełkami na Seri miodową, moje włosy nie lubią gliceryny, no ale chciałam zobaczyć, co to będzie. Zmyłam mieszankę serical crema al Latte i zrobiłam później jedynie płukankę z siemienia. I włosy są dziwne, albo Seri nie jest dla nich, albo mycie odżywką. Ostatnio jak olejowałam i zmywałam sericalem i nie dawałam nic po, to było całkiem fajnie. Będę musiała jeszcze olejowanie na Seri przetestować z myciem samym szamponem włosów, tak samo jak mycie tą mleczną maską. Włosy są aktualnie po tym niby obciążone, a niby spuszone. Może olej źle domyty Nie mam pojęcia.
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 16:44   #488
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jak czytam wasze posty zaczynam sie zalamywac Wszystkie probujecie, kombinujecie, kupujecie, a ja mam ostatnio takiego lenia, ze ledwo odzywke chce mi sie nalozyc
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 17:37   #489
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Unlike - ja za To nic nie kupuje ostatnio wykorzystuje zapasy żeby mieć wolne półki i jak czytam że coś tam któraś kupiła to aż mnie skręca haha :-D ja nakładam olej jak mam czas, a że ten ostatnio to produkt deficytowy to trudno haha :-D

Edytowane przez magda1706
Czas edycji: 2015-05-06 o 17:39
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 18:07   #490
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja ostatnio zaczęłam zużywać to, co mam, żeby kupić inne Niekiedy mi wychodzi, staram się tego trzymać, ale co czytam blogi czy forum to zaraz dopisuje :p
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 19:24   #491
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Też zdenkowałam ostatnio prawie parę produktów. Ale to dobrze, długo nic nie kupowałam poza tym tresemme ostatnio. Jak skończę organiczną odżywkę z aloesem to kupię inną aloesową i jakiś olej bo mam tylko kokos. Jeszcze w jednym sklepie wyczaiłam starą wersję Tresemme naturals, kupię ją na pewno bo służą mi te odżywki, a jak tanio to trzeba brać na zapas
Także poza zapasem proteinowych odżywek pozostała maska alberto, dwa organicsy z zawartością do połowy, jeden cały Tresemme z awokado i 1/3 Treseme z kokosem 2 maski Ziaja, 3 bsy ziajki na zapas i Tresemme Scalp Renewal. Organicsy i Scalp Renewal mam z czerwca 2014 jeszcze i denkuję bo nie jest to moje must have w tej chwili.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 19:57   #492
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewuszki, dziwna sprawa: od jakiegoś czasu używam combo, które moje włosy całkiem lubią - alterra z granatem, kallos jagodowy i olejek arganowy przed suszeniem/ wyschnięciem. Jeżeli suszę włosy suszarką (letnim nawiewem), to są supergładkie, a jeżeli schną na powietrzu, to są tak niesamowicie szorstkie i puchate, że tak źle nie wyglądały chyba jeszcze nigdy. Widocznie suszenie domyka trochę łuski, ale żeby była aż taka różnica? Macie jakieś pomysły, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 20:32   #493
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Też zdenkowałam ostatnio prawie parę produktów. Ale to dobrze, długo nic nie kupowałam poza tym tresemme ostatnio. Jak skończę organiczną odżywkę z aloesem to kupię inną aloesową i jakiś olej bo mam tylko kokos. Jeszcze w jednym sklepie wyczaiłam starą wersję Tresemme naturals, kupię ją na pewno bo służą mi te odżywki, a jak tanio to trzeba brać na zapas
Także poza zapasem proteinowych odżywek pozostała maska alberto, dwa organicsy z zawartością do połowy, jeden cały Tresemme z awokado i 1/3 Treseme z kokosem 2 maski Ziaja, 3 bsy ziajki na zapas i Tresemme Scalp Renewal. Organicsy i Scalp Renewal mam z czerwca 2014 jeszcze i denkuję bo nie jest to moje must have w tej chwili.
No brawo!

Ja zdenkowałam już wszystkie produkty, które miałam w Anglii. Ty masz ten problem, że masz zapasy z PL więc inaczej
Mi zostały dwa Garniery AiK, Farmona Żeń-Szeń i w sumie tyle Joanna makowa, BingoSpa do suchych i krem do loków są mi potrzebne więc tego nie liczę Bingo się kończy więc zainwestuję w coś innego
I tak jestem z siebie dumna bo miałam z 10 odżywek haha

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
Dziewuszki, dziwna sprawa: od jakiegoś czasu używam combo, które moje włosy całkiem lubią - alterra z granatem, kallos jagodowy i olejek arganowy przed suszeniem/ wyschnięciem. Jeżeli suszę włosy suszarką (letnim nawiewem), to są supergładkie, a jeżeli schną na powietrzu, to są tak niesamowicie szorstkie i puchate, że tak źle nie wyglądały chyba jeszcze nigdy. Widocznie suszenie domyka trochę łuski, ale żeby była aż taka różnica? Macie jakieś pomysły, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?
Może tak po prostu masz? Jeśli ci coś służy to dobrze nie ma co na siłę zmuszać Większość suszy dyfuzorem albo czymś. Ja nie suszę bo nie umiem/nie lubię. Jak wyschną tak wyschną jedyne co to nie mogę ich dotykać podczas wysychania bo inaczej się roztegowują
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 21:47   #494
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
No brawo!

Ja zdenkowałam już wszystkie produkty, które miałam w Anglii. Ty masz ten problem, że masz zapasy z PL więc inaczej
Mi zostały dwa Garniery AiK, Farmona Żeń-Szeń i w sumie tyle Joanna makowa, BingoSpa do suchych i krem do loków są mi potrzebne więc tego nie liczę Bingo się kończy więc zainwestuję w coś innego
I tak jestem z siebie dumna bo miałam z 10 odżywek haha
No ale z PL mam tylko 3 bsy i 2 maski ziaje bo mi siostra wysłała, ale to takie coś co muszę mieć bo świetnie działa i oszczędzam. Zapasy mam tylko proteinowe bo mi ulubioną odżywkę wycofali to kupiłam jej na zapas jak jeszcze była. Także teraz mam tylko to co używam i mi potrzebne, poza tresemme scalp renewal, nie przepadam za nią chyba przez zapach bo ma taki chemiczno fryzjerski zapach, jak wella pro series, blee A organicsy pokończę bo mam je długo, dodatkowo znalazłam coś lepszego od nich, więc mnie męczą.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 01:49   #495
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś,że tak tylko trzeb uzywać często,regularnie.Nie zrobi z nich ciemnych ale pewnie przyciemni.
Dzisiaj właśnie bede olejowała rycynowym,dawno nie uzywałam.Skonczył mi się i zapominałam kupic nowy a mam tyle róznych innych olejów,że sobie darowałam a teraz żałuję bo dobrze działał na moje włosy,lepiej niz którykolwiek.Są po nim sprężyste.Po lnianym też są ładne.Olej z kielków pszenicy,awokado i z dyni nie robi z moimi włosami nic:/.
O, to na pewno kiedyś spróbuję rycynowego i z orzechów włoskich.
A powiedziałabyś jeszcze jak używasz tego rycynowego?

Ja teraz też usilnie denkuję. Ale kiepsko mi idzie, bo np. dopiero co kupiłam czerwoną odżywkę Elseve, a jeszcze mam na 1-2 użycia starej. xD
Muszę się ograniczać mocno, bo mi się kosmetyki do włosów już nie mieszczą do koszyków w łazience. :P Ale jedną odżywkę skończyłam!
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 07:26   #496
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Smieszka i tak wszystkim idzie denkowanie lepiej niż mnie
Ale tłumacze.sobie ze ja muszę szukac czegoś fajnego i to mus kupować hahah
Klaudenc widzialam Twoje włosy! Jak one błyszczą

Unlike też tak mialam jak wracalam do naturalnych, mogłabym scinac odrost co miesiac
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]

Edytowane przez elunka88
Czas edycji: 2015-05-07 o 07:27
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:02   #497
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
O, to na pewno kiedyś spróbuję rycynowego i z orzechów włoskich.
A powiedziałabyś jeszcze jak używasz tego rycynowego?
Wczoraj uzyłam rycynowego i to było jednak to czego im brakowało.On jest boski dla moich włosów przynajmniej.Moje włosy trudno obciążyć bo są suche.Uelastycznia loki.Miałam wczoraj takie loczki jakich dawno nie miałam.
Ja nakładam normalnie jak każdy olej solo,ciężko się go nakłada ale mozna go tez lekko ogrzac i wtedy jest rzadszy i łatwiej się nakłada.Uzywam też w maseczce domowej roboty z naftą,cytryną i żółtkiem jajka i wczoraj własnie tak robiłam.Ta wersja łatwo się nakłada bo jest lejąca ale znowu trzeba uważać bo leci po uszach abo karku jak się zle nakłada.U mnie efekt jest natychmiastowy.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:57   #498
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
Dzięki, a gdzie jej szukać?
Chyba tylko sklepy internetowe niestety...

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Na mokre włosy nakładam mieszankę: 1 łyżka Kallosa Omega + 1 łyzka oleju. Albo na mokre włosy kładę maskę nawilżającą i na to olej Nie chodzi mi o emulgowanie oleju odżywką/maską

Czy takie olejowanie na maskę albo z maską da takie same efekty jak przy zwykłym nakładaniu - wyłącznie oleju przed myciem na sucho?
Myślę, że to może działać nawet lepiej niż olejowanie na sucho

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze ja mam 2a i Dalam sobie spokoj z mega wydobywaniem skrętu. Ciesze się ze włosy sa zdrowsze a ja wiem więcej na temat ich pielęgnacji
Witam, tesknilam za Wami

Mialam wszystko denkowac ale sie nie da... Zamówiłam aloes, kallosa bananowego, olej krokoszowy,ziaje wygladzajaca
Mężowi wczoraj wepchalam hegrona do mycia, trochę sie skrzywial ze znowu nie szampon ale powiedział ze go wykończy

I próbowalam wypić oleju lnianego, bo widzialam ze pisalycie, ale nie dam rady, beee!
No często z 2a da się zrobić niemalże proste włosy, jak się wysuszy chłodnym nawiewem
Olej krokoszowy, ach

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A jakie odżywki z YR polecacie? Miałam do kręconych i odbudowującą, zastanawiam się nad kolejnymi, ale boje się przestrzelić
Miałam tylko te dwie, o których piszesz Ale czaję się na maskę odbudowującą

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Kupiłam Kallosa Cherry i jest duże prawdopodobieństwo, że wrócę jeszcze po Blueberry Strasznie mnie te maski kuszą
Olejowałam wczoraj kiełkami na Seri miodową, moje włosy nie lubią gliceryny, no ale chciałam zobaczyć, co to będzie. Zmyłam mieszankę serical crema al Latte i zrobiłam później jedynie płukankę z siemienia. I włosy są dziwne, albo Seri nie jest dla nich, albo mycie odżywką. Ostatnio jak olejowałam i zmywałam sericalem i nie dawałam nic po, to było całkiem fajnie. Będę musiała jeszcze olejowanie na Seri przetestować z myciem samym szamponem włosów, tak samo jak mycie tą mleczną maską. Włosy są aktualnie po tym niby obciążone, a niby spuszone. Może olej źle domyty Nie mam pojęcia.
Mam seri, ale arganową, coś mi w niej chyba nie pasowało, ale jeszcze to zbadam za jakiś czas

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Jak czytam wasze posty zaczynam sie zalamywac Wszystkie probujecie, kombinujecie, kupujecie, a ja mam ostatnio takiego lenia, ze ledwo odzywke chce mi sie nalozyc
Czasem tak jest Ale jak widzę, że włosy zaczynają być wtedy w gorszej kondycji, biorę się za pielęgnację i dostaję kopa

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
Dziewuszki, dziwna sprawa: od jakiegoś czasu używam combo, które moje włosy całkiem lubią - alterra z granatem, kallos jagodowy i olejek arganowy przed suszeniem/ wyschnięciem. Jeżeli suszę włosy suszarką (letnim nawiewem), to są supergładkie, a jeżeli schną na powietrzu, to są tak niesamowicie szorstkie i puchate, że tak źle nie wyglądały chyba jeszcze nigdy. Widocznie suszenie domyka trochę łuski, ale żeby była aż taka różnica? Macie jakieś pomysły, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?
Moje po wysuszeniu naturalnym wyglądają dużo gorzej
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 14:18   #499
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Chyba tylko sklepy internetowe niestety...
o nie... a tych sklepów staram się unikać, bo tam nie kończy się na kupnie jednej rzeczy A co innego bardziej proteinowego możecie polecić?
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 14:50   #500
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Mam seri, ale arganową, coś mi w niej chyba nie pasowało, ale jeszcze to zbadam za jakiś czas
Szkoda, że coś nie pasuje. Mi miodowa to raczej przez gliceryne nie pasuje... Trudno sie mowi


Ja w sumie też niewiele kombinuje z włosami, teraz po prostu jakoś mnie naszło to i więcej czasu włosom poświęcam, ale to i tak nie tyle, co wcześniej. Teraz to najczęściej mycie szamponem i jakaś odzywka, a potem spanie z mokrymi, bo wcześniej nie mam czasu by myć. Jak znajduje chęci i czas to naolejuje je, czy coś pokombinuje. A tak zazwyczaj to mi się nie chcę
Kosmetyków tez raczej nie mam dużo, bywało więcej, w dodatku większość włosom pasuje, więc i tak je zużyję, nie będą leżeć
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 14:59   #501
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Olej krokoszowy, ach
Wiedzialam że zauważysz
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:02   #502
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Wczoraj uzyłam rycynowego i to było jednak to czego im brakowało.On jest boski dla moich włosów przynajmniej.Moje włosy trudno obciążyć bo są suche.Uelastycznia loki.Miałam wczoraj takie loczki jakich dawno nie miałam.
Ja nakładam normalnie jak każdy olej solo,ciężko się go nakłada ale mozna go tez lekko ogrzac i wtedy jest rzadszy i łatwiej się nakłada.Uzywam też w maseczce domowej roboty z naftą,cytryną i żółtkiem jajka i wczoraj własnie tak robiłam.Ta wersja łatwo się nakłada bo jest lejąca ale znowu trzeba uważać bo leci po uszach abo karku jak się zle nakłada.U mnie efekt jest natychmiastowy.
Rycynowy jest fajny w maseczkach, ja używam takiej gotowej już z Ziaji i sobie chwalę. Muszę się jeszcze zmotywować by wcierać go w skalp czasem bo kokos daje efekty, a gdybym to wzmocniła jeszcze rycynowym to może bym się pożegnała z osłabionymi włosami.

elunka - ten blask to magia lampy błyskowej błyszczą zwyczajnie, a często nawet wcale.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:09   #503
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 07:10   #504
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Wczoraj uzyłam rycynowego i to było jednak to czego im brakowało.On jest boski dla moich włosów przynajmniej.Moje włosy trudno obciążyć bo są suche.Uelastycznia loki.Miałam wczoraj takie loczki jakich dawno nie miałam.
Ja nakładam normalnie jak każdy olej solo,ciężko się go nakłada ale mozna go tez lekko ogrzac i wtedy jest rzadszy i łatwiej się nakłada.Uzywam też w maseczce domowej roboty z naftą,cytryną i żółtkiem jajka i wczoraj własnie tak robiłam.Ta wersja łatwo się nakłada bo jest lejąca ale znowu trzeba uważać bo leci po uszach abo karku jak się zle nakłada.U mnie efekt jest natychmiastowy.
Dzięki. Kiedyś kupię i spróbuję.

Pokażę Wam coś, co mnie nie wiem czy bardziej wkurza, czy śmieszy. Moje bejbiki. Mam bardzo kręcone włosy, a bejbiki to proste sterczące druty. xD Niczym ich się nie da przygładzić ani ułożyć. xD Niektóre potrafią tak nawet na 10 cm odstawać. xD Na zdjęciu mam zupełnie mokre włosy, więc powinny grzecznie leżeć, ale nie. Nie wiem, o co chodzi. TŻ się dzisiaj śmiał z mojej antenki, bo mi 2 takie dłuższe idealnie na czubku głowy sterczały po powrocie z dworu. Ciekawe, czy włosy mi się powoli zaczynają prostować, czy te druty się kiedyś skręcą. ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7maja2015.jpg (16,2 KB, 31 załadowań)
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 07:46   #505
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Dzięki. Kiedyś kupię i spróbuję.

Pokażę Wam coś, co mnie nie wiem czy bardziej wkurza, czy śmieszy. Moje bejbiki. Mam bardzo kręcone włosy, a bejbiki to proste sterczące druty. xD Niczym ich się nie da przygładzić ani ułożyć. xD Niektóre potrafią tak nawet na 10 cm odstawać. xD Na zdjęciu mam zupełnie mokre włosy, więc powinny grzecznie leżeć, ale nie. Nie wiem, o co chodzi. TŻ się dzisiaj śmiał z mojej antenki, bo mi 2 takie dłuższe idealnie na czubku głowy sterczały po powrocie z dworu. Ciekawe, czy włosy mi się powoli zaczynają prostować, czy te druty się kiedyś skręcą. ;P
U mnie jest tak samo, na moich zdjęciach widać jakbym miała tylko puch i nic więcej a to te bejbiki tak odstają. Jak są dłuższe mocniejsze to się skręcają Też mam teraz dużo tych prostych i sterczących na środku głowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09019.jpg (49,4 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-05-08 o 09:58
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 09:09   #506
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
o nie... a tych sklepów staram się unikać, bo tam nie kończy się na kupnie jednej rzeczy A co innego bardziej proteinowego możecie polecić?
Hehe, znam to doskonale
Mocno proteinowa jest też odżywka granatowa gliss kura, Klaudenc o niej wspominała ostatnio też chyba, o ta --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...objetosci.html
Ma wysoko kolagen i keratynę hydrolizowane, jest też panthenol, ja do niej dokapałam oleju, a i tak chyba deczko się przeproteinowałam, ale to akurat z własnej winy

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Szkoda, że coś nie pasuje. Mi miodowa to raczej przez gliceryne nie pasuje... Trudno sie mowi
Znam ten ból, również nie przepadam za gliceryną, chyba że coś ma masę emolientów i ją równoważy

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Wiedzialam że zauważysz
He he, jeszcze go mam, ale zaraz się kończy i otwieram kolejną buteleczkę morelki

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Dzięki. Kiedyś kupię i spróbuję.

Pokażę Wam coś, co mnie nie wiem czy bardziej wkurza, czy śmieszy. Moje bejbiki. Mam bardzo kręcone włosy, a bejbiki to proste sterczące druty. xD Niczym ich się nie da przygładzić ani ułożyć. xD Niektóre potrafią tak nawet na 10 cm odstawać. xD Na zdjęciu mam zupełnie mokre włosy, więc powinny grzecznie leżeć, ale nie. Nie wiem, o co chodzi. TŻ się dzisiaj śmiał z mojej antenki, bo mi 2 takie dłuższe idealnie na czubku głowy sterczały po powrocie z dworu. Ciekawe, czy włosy mi się powoli zaczynają prostować, czy te druty się kiedyś skręcą. ;P
No nic nie zrobisz chyba, taki urok kręconych bejbisiów, dla mnie są słodkie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 10:14   #507
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

O tak, ten gliss kur jest super. Chociaż ja ostatnio lubię schaumę fioletową - nawet ostatnio mojemu tż nałożyłam ją bo ma takie cienkie piórka porowate i suche i jeszcze po myciu troszkę kremu boots dałam to miał takie fajne mięciutkie włosy, podatne na układanie a zawsze ma spuszony przyliz.
Chyba skuszę się na olej z orzecha włoskiego - używam teraz słonecznika i mam cudne włosy po nim, nawet w bardzo deszczową i wietrzną pogodę nie wyschły na wiór przez 2 dni, nie odparowuje z nich woda i nie reagują na pogodę aż tak.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 10:23   #508
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
O tak, ten gliss kur jest super. Chociaż ja ostatnio lubię schaumę fioletową - nawet ostatnio mojemu tż nałożyłam ją bo ma takie cienkie piórka porowate i suche i jeszcze po myciu troszkę kremu boots dałam to miał takie fajne mięciutkie włosy, podatne na układanie a zawsze ma spuszony przyliz.
Chyba skuszę się na olej z orzecha włoskiego - używam teraz słonecznika i mam cudne włosy po nim, nawet w bardzo deszczową i wietrzną pogodę nie wyschły na wiór przez 2 dni, nie odparowuje z nich woda i nie reagują na pogodę aż tak.
Ja polecam orzechy brazylijskie, sa absolutnie cudowne!
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 10:42   #509
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja polecam orzechy brazylijskie, sa absolutnie cudowne!
U mnie niestety tego oleju nie dostanę, poza tym chcę jakiś olej z omega 6
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 10:44   #510
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja to nawet rodzajow olejow nie rozrozniam, tylko testuje jak leci
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.