Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 13:17   #1291
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
Do lekarza..... hmm.... byłam 3 razy :-P
Trzy razy w sprawie tego o co pytasz internautów, licząc, że oni odpowiedzą mimo iż lekarz nie? Czy trzy razy w życiu?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:39   #1292
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
Do lekarza..... hmm.... byłam 3 razy :-P
to albo zmień lekarza bo konował albo chodź częściej. Do lekarza się nie idzie na ilość a na skutek, wiesz? A jak będziesz się sama leczyć w internecie to zaraz się dowiesz, że masz raka i umierasz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 17:11   #1293
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
Mam osiemnaście lat i proszę daruj sobie zbędne komentarze.....napisałam tu po to żeby ktoś się wypowiedział i hmm podtrzymał mnie na duchu. Wiem jak dochodzi do zapłodnienia i te wszystkie duperele...... jednak każdy normalny człowiek gdy zobaczy że coś się dzieje z nim nie tak i poczyta trochę rzeczy w internecie może popaść w lekką desperacje.
Eee dziewczyno Ty się zastanawiasz nad ciążą z ocierania przez ubrania i opowiadasz, że wiesz jak dochodzi do zapłodnienia? Ośmieszasz się, serio tego nie widzisz? No chyba, że po prostu trollujesz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:35   #1294
fitnessguru
Przyczajenie
 
Avatar fitnessguru
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Malmö,Szwecja
Wiadomości: 7
Tabletki antykoncepcyjne brak miesiaczki bulimia

Witam !

Mam taki problem zwiazany z zanikiem miesiaczki.
Przez dlugi okres(5 lat) zazywalam tabletki antykoncepcyjne, wszystko bylo dobrze , regularne miesiaczki. Od 2 lat choruje na bulimie, a on konca pazdziernika przestalam brac tabletki, i od tego czasu po miesiaczce ani sladu...

Czy jest to mozliwe ze zanik okresu wywolany jest zlym trybem zycia oraz odzywiania?

Mialam robiona cytologie w sierpniu i wszystko bylo ok, teraz czekam na kolejna...
fitnessguru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 21:33   #1295
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne brak miesiaczki bulimia

Cytat:
Napisane przez fitnessguru Pokaż wiadomość
Witam !

Mam taki problem zwiazany z zanikiem miesiaczki.
Przez dlugi okres(5 lat) zazywalam tabletki antykoncepcyjne, wszystko bylo dobrze , regularne miesiaczki. Od 2 lat choruje na bulimie, a on konca pazdziernika przestalam brac tabletki, i od tego czasu po miesiaczce ani sladu...

Czy jest to mozliwe ze zanik okresu wywolany jest zlym trybem zycia oraz odzywiania?

Mialam robiona cytologie w sierpniu i wszystko bylo ok, teraz czekam na kolejna...
Przecież przy tabletkach anty nie masz miesiączki tylko krwawienie z odstawienia. Bierzesz hormony a nawet nie wiesz co to jest, co powoduje, super.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 21:55   #1296
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Przecież przy tabletkach anty nie masz miesiączki tylko krwawienie z odstawienia. Bierzesz hormony a nawet nie wiesz co to jest, co powoduje, super.
A tam, ona jak pewnie i połowa kobiet na tabsach nie wie, że one miesiączki nie mają

Cytat:
Napisane przez fitnessguru Pokaż wiadomość
Witam !

Mam taki problem zwiazany z zanikiem miesiaczki.
Przez dlugi okres(5 lat) zazywalam tabletki antykoncepcyjne, wszystko bylo dobrze , regularne miesiaczki. Od 2 lat choruje na bulimie, a on konca pazdziernika przestalam brac tabletki, i od tego czasu po miesiaczce ani sladu...

Czy jest to mozliwe ze zanik okresu wywolany jest zlym trybem zycia oraz odzywiania?

Mialam robiona cytologie w sierpniu i wszystko bylo ok, teraz czekam na kolejna...
Pogrubione- tak. Zresztą po odstawieniu tabletek różne anomalia z powrotem okresu się zdarzają.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 12:51   #1297
claudia7111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w moim śnie
Wiadomości: 142
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

W końcu okres się pojawił. Chociaż bardziej to jakieś dziwne brązowe plamienie ? Czy któraś taka miała?
__________________
Chodź, zabiorę cię tam, gdzie w kolorach jest świat
claudia7111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 15:30   #1298
lucy_17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Exclamation Wydłużony okres i brązowy śluz po

Witam, niepokoi mnie fakt, że mój okres trwa już 8 dni, w tym dwa pierwsze dni okresu jak zazwyczaj miałam bardzo obfity, na 6 dzień nic nie miałam (mój okres przeważnie trwa od 5 do 6 dni) lecz 7 dnia znów pojawiło się krewienie, bardzo delikatne, a 8 dnia, zaskoczył mnie gęsty brązowy śluz. Wiem, że brązowy śluz jest normalny po okresie, lecz miałam zaledwie go parę razy i nie zawsze po miesiączkowaniu. Czy to mogą być jakieś zmiany hormonalne? Czym może być spowodowanie wydłużenie miesiączki i śluz po niej? Dodam, że jestem młodą kobietą i jestem dziewicą. Mam partnera. Proszę o obiektywną odpowiedź i rady.
lucy_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:09   #1299
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Wydłużony okres i brązowy śluz po

Cytat:
Napisane przez lucy_17 Pokaż wiadomość
Witam, niepokoi mnie fakt, że mój okres trwa już 8 dni, w tym dwa pierwsze dni okresu jak zazwyczaj miałam bardzo obfity, na 6 dzień nic nie miałam (mój okres przeważnie trwa od 5 do 6 dni) lecz 7 dnia znów pojawiło się krewienie, bardzo delikatne, a 8 dnia, zaskoczył mnie gęsty brązowy śluz. Wiem, że brązowy śluz jest normalny po okresie, lecz miałam zaledwie go parę razy i nie zawsze po miesiączkowaniu. Czy to mogą być jakieś zmiany hormonalne? Czym może być spowodowanie wydłużenie miesiączki i śluz po niej? Dodam, że jestem młodą kobietą i jestem dziewicą. Mam partnera. Proszę o obiektywną odpowiedź i rady.
to co piszesz smao w sobie nie musi świadczyć o zmianach hormonalnych. ile masz lat i jak długo miesiączkujesz? Bo jeśli denerwuje Cię ta sytuacja, może warto by wspomnieć o tym ginekologowi. Gdy nie przyjmowałam hormonów sama miałam tak, że kilka dni 'kończył' mi się okres. ale i cykl trwal u mnie dłużej niż przeciętnie.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 19:42   #1300
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Pozwolę zadać tutaj nurtujące mnie pytanie, odnośnie okresu i objawów przed. Czy to możliwe żeby objawy 'pms' - w moim przypadku ból piersi, ogólne rozdrażnienie i wydzielina bezbarwna (która pojawia się przed) - występowały po okresie?? Pierwszy raz mi się zdarzyło coś takiego i nie wiem czy to normalne? Zaczęło się to dokładnie 1,5 tyg. po ostatnim okresie....
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dół : 28.06.12




jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 22:36   #1301
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
Pozwolę zadać tutaj nurtujące mnie pytanie, odnośnie okresu i objawów przed. Czy to możliwe żeby objawy 'pms' - w moim przypadku ból piersi, ogólne rozdrażnienie i wydzielina bezbarwna (która pojawia się przed) - występowały po okresie?? Pierwszy raz mi się zdarzyło coś takiego i nie wiem czy to normalne? Zaczęło się to dokładnie 1,5 tyg. po ostatnim okresie....
Z definicji pms to objawy wystepujace krotko przed okresem. Albo spodziewasz sie niebawem kolejnego okresu albo to nie to.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 23:51   #1302
resovialady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Exclamation Spóźniający się okres

Witam. Moim ogólnym problemem jest nieregularny okres, rocznikowo mam 18 lat, a okres dostałam w wieku 13 więc powinien zacząć się regulować. Kalendarzyka nigdy nie prowadziłam i jak na złość założyłam go dopiero przy ostatniej miesiączce, która trwała 16-23.12. Zazwyczaj okres miałam co mniej więcej miesiąc +/- tydzień, nigdy nie trwał tyle samo dni (od 6 do 9 dni). Niestety niedługo będą prawie 2 miesiące od ostatniego i zaczynam się powoli martwić. Seksu nie uprawiałam, nie mam też żadnego stresu. Poczekać czy wybrać się do specjalisty?
resovialady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 23:54   #1303
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Dot.: Spóźniający się okres

Jeśli bardzo Ci to przeszkadza to możesz wybrać się do ginekologa, tylko musisz mieć z czym iść - kalendarzykiem i przynajmniej kilkoma zanotowanymi miesiączkami. Lekarz może przepisać Ci np. tabletki antykoncepcyjne regulujące okres.
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 23:57   #1304
resovialady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Jeśli bardzo Ci to przeszkadza to możesz wybrać się do ginekologa(...)
Nie denerwuje mnie sam fakt nieregularnego miesiączkowania tylko martwię się, że od tak dawno nie miałam okresu. Nigdy aż tak długo mi się nie spóźniał.
resovialady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 00:04   #1305
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Dot.: Spóźniający się okres

W sumie to Cię rozumiem bo lepiej plus minus wiedzieć kiedy przyjdzie okres. Hmm, w takim razie wyczekuj póki co. Polecam aplikację na tel "kalendarzyk dni płodnych" gdzie możesz wpisywać kiedy miałaś okres/długość cyklu itp. - on Ci tam wszystko wylicza (za ile teoretycznie powinna być miesiączka/owulacja/dni płodne). Skorzystaj, aż motywuje do zapisywania
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 00:14   #1306
resovialady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Hmm, w takim razie wyczekuj póki co. Polecam aplikację na tel "kalendarzyk dni płodnych" gdzie możesz wpisywać kiedy miałaś okres/długość cyklu itp. - on Ci tam wszystko wylicza (za ile teoretycznie powinna być miesiączka/owulacja/dni płodne). Skorzystaj, aż motywuje do zapisywania
Właśnie w nim wpisałam ostatnią miesiączkę, haha Dziękuję za pomoc.
resovialady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 08:42   #1307
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
W sumie to Cię rozumiem bo lepiej plus minus wiedzieć kiedy przyjdzie okres. Hmm, w takim razie wyczekuj póki co. Polecam aplikację na tel "kalendarzyk dni płodnych" gdzie możesz wpisywać kiedy miałaś okres/długość cyklu itp. - on Ci tam wszystko wylicza (za ile teoretycznie powinna być miesiączka/owulacja/dni płodne). Skorzystaj, aż motywuje do zapisywania
Większej głupoty jeszcze tu nie czytałam!

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez resovialady Pokaż wiadomość
Właśnie w nim wpisałam ostatnią miesiączkę, haha Dziękuję za pomoc.
Po pierwsze takich kalendarzyków się nie używa. Jak już masz prowadzić samoobserwację to musisz to sama wszystko zapisywać, wyliczać, mierzyć temperaturę itd. Takie gówniane kalendarzyki za Ciebie tego nie zrobią.
Z nieregularnymi okresami powinnaś iść do ginekologa, bo powinnaś mieć regularne a nie jak się organizmowi spodoba i powinnaś się przebadać bo coś może być nie tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:00   #1308
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej dziewczyny Mam 19 lat, do tej pory miesiączkowałam regularnie, okres raczej skąpy, w niczym nie przeszkadzający, bezbolesny. Dzisiaj rano, niespodziewanie patrzę że zaczęło się krwawienie miesiączkowe, a powinno dopiero za 10 dni, pobolewa mnie brzuch kompletnie nowa sytuacja. Trzy miesiące temu byłam pierwszy raz u ginekologa, na wizycie kontrolnej, wszystko było okej. Ostatnio miałam dużo stresu, ale wcześniej zdarzały mi się równie nerwowe chwile, a okres był regularny. Czy któraś z Was będzie tak miła i coś mi poradzi?
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:00   #1309
10september
Raczkowanie
 
Avatar 10september
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 269
Naturalny nawrót miesiączki

Witam!

Od maja 2014 nie mam okresu po przez odchudzanie. Przyznaję się nie zażywałam zdrowych tłuszczy. Od września piję olej 2 łyżki dziennie, a od grudnia jem orzechy, suszone owoce i awokado.

Ważę 50 kg przy 157 cm wzrostu. Jem ok. 1500-1600 kcal. Ćwiczę 5 razy w tyg. Ile muszę kalorii i gramów przyjmować tłuszczy dziennie, aby powrócił naturalnie okres?

Nie chcę iść do ginekologa, gdyż wypiszę mi tabletki hormonalne, a ja nie chce się faszerować chemią. Moja mama też jest tego samego zdania.

Pozdrawiam
__________________
15. VII. 2013r - zaczęłam ćwiczyć
01.III.2014r - zaczęłam zdrowo się odżywiać

Dzięki temu schudłam:
60kg -> 48kg
10september jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 06:02   #1310
10september
Raczkowanie
 
Avatar 10september
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 269
Dot.: Naturalny nawrót miesiączki

Proszę o odpowiedzi!
__________________
15. VII. 2013r - zaczęłam ćwiczyć
01.III.2014r - zaczęłam zdrowo się odżywiać

Dzięki temu schudłam:
60kg -> 48kg
10september jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 22:17   #1311
agatkax2
perfumoholiczka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 17
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczynki, mam taki mały problem. Otóż pierwszy raz w moim 28letnim życiu spóźnił mi się okres. Zawsze miałam co 26 - 28 dni . Powinnam dostać 29 stycznia a do dnia dzisiejszego go nie ma.. Przedwczoraj robiłam test, wynik negatywny. Może to jeszcze za wcześnie na test? Pobolewa mnie brzuch od daty planowanej miesiączki, piersi mam bolące i nabrzmiałe.. Miałam też trochę stresów w zeszłym miesiącu.. Jak myślicie, kiedy test powtórzyć? Do lekarza nie mam jak iść na dniach bo jestem na urlopie w Polsce i nie mam czasu, tyle spraw do załatwienia.. A tak bardzo bym chciała zobaczyć dwie piękne różowe kreseczki
agatkax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 22:40   #1312
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez agatkax2 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mam taki mały problem. Otóż pierwszy raz w moim 28letnim życiu spóźnił mi się okres. Zawsze miałam co 26 - 28 dni . Powinnam dostać 29 stycznia a do dnia dzisiejszego go nie ma.. Przedwczoraj robiłam test, wynik negatywny. Może to jeszcze za wcześnie na test? Pobolewa mnie brzuch od daty planowanej miesiączki, piersi mam bolące i nabrzmiałe.. Miałam też trochę stresów w zeszłym miesiącu.. Jak myślicie, kiedy test powtórzyć? Do lekarza nie mam jak iść na dniach bo jestem na urlopie w Polsce i nie mam czasu, tyle spraw do załatwienia.. A tak bardzo bym chciała zobaczyć dwie piękne różowe kreseczki
Idź zrób test z krwi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 18:46   #1313
MALINKA19994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witajcie

Sytuacja wygląda tak ze biorę tabletki od ponad roku, zawsze moje krwawienie z odstawienia trwało 3 dni i dostawałam go 4 dni po zakończeniu ostatniej tabletki. W tym miesiącu wyglądało to jednak inaczej, pojawił się w ostatni dzień i trwał zaledwie jeden dzień, był on koloru ciemnego tak jakby ze skrzepami, dodam ze nie zapomniałam żadnej tabletki z opakowania, nie miałam biegunki ani wymiotów oraz nie brałam żadnych leków obniżających skuteczność anty, czy jest to coś normalnego ?
MALINKA19994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 18:51   #1314
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MALINKA19994 Pokaż wiadomość
Witajcie

Sytuacja wygląda tak ze biorę tabletki od ponad roku, zawsze moje krwawienie z odstawienia trwało 3 dni i dostawałam go 4 dni po zakończeniu ostatniej tabletki. W tym miesiącu wyglądało to jednak inaczej, pojawił się w ostatni dzień i trwał zaledwie jeden dzień, był on koloru ciemnego tak jakby ze skrzepami, dodam ze nie zapomniałam żadnej tabletki z opakowania, nie miałam biegunki ani wymiotów oraz nie brałam żadnych leków obniżających skuteczność anty, czy jest to coś normalnego ?
Jakie tabletki przyjmujesz? Co ulotka mówi na temat takich sytuacji?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 19:02   #1315
MALINKA19994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jakie tabletki przyjmujesz? Co ulotka mówi na temat takich sytuacji?

Biore tabletki Teenia, z tego co wyczytalam to nic nie pisze na temat jednodniowego krwawienia, jest tylko na temat jego braku a u mnie było lecz jednodniowe
MALINKA19994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 19:40   #1316
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MALINKA19994 Pokaż wiadomość
Biore tabletki Teenia, z tego co wyczytalam to nic nie pisze na temat jednodniowego krwawienia, jest tylko na temat jego braku a u mnie było lecz jednodniowe
Skoro w ulotce jest napisane, że jednorazowy brak krwawienia może się zdarzyć, to skrócone krwawienie tym bardziej może. Moim zdaniem powodów do niepokoju nie masz, ale jeśli się stresujesz, to skonsultuj się jeszcze z ginekologiem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 16:40   #1317
19blondi99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Unhappy Brak miesiączki

Witam, jestem Asia i mam 16 lat. Niestety mam taki problem, że pojawiła mi się @ w wrześniu 2014 roku, potem pojawiły mi się 2 kolejne i @ znikła. Niby były jakieś małe plamienia. Ale nie wiem co to było. Nie mam jej już ponad 115 dni. O co chodzi ? Czy któraś z Was miała już taką sytuację ?

Edytowane przez 19blondi99
Czas edycji: 2015-02-10 o 16:41
19blondi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 21:45   #1318
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez 19blondi99 Pokaż wiadomość
Witam, jestem Asia i mam 16 lat. Niestety mam taki problem, że pojawiła mi się @ w wrześniu 2014 roku, potem pojawiły mi się 2 kolejne i @ znikła. Niby były jakieś małe plamienia. Ale nie wiem co to było. Nie mam jej już ponad 115 dni. O co chodzi ? Czy któraś z Was miała już taką sytuację ?
Koniecznie idź do ginekologa. Brak miesiączki może mieć wiele przyczyn, głównie hormonalne. Nie schudłaś czasem za bardzo? Kiedy miałaś pierwszą miesiączkę? No i oczywiście - jesteś pewna, że nie jesteś w ciąży?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 12:59   #1319
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Brak miesiączki

Pierwsze miesiączki mogą być bardzo nieregularne i mogą występować nawet raz na 3 miesiące. Poza tym wspomniałaś coś o plamieniu - to też może być okres, tyle że bardzo skąpy. To też jest normalne w pierwszym roku miesiączkowania.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:25   #1320
19blondi99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Koniecznie idź do ginekologa. Brak miesiączki może mieć wiele przyczyn, głównie hormonalne. Nie schudłaś czasem za bardzo? Kiedy miałaś pierwszą miesiączkę? No i oczywiście - jesteś pewna, że nie jesteś w ciąży?
Tak, jestem pewna że nie jestem w ciąży. A pierwsza miesiączka właśnie we wrześniu 2014. Też nie schudłam ani nie przybrałam na wadze. Odżywiam się jak zawsze, nie było żadnych zmian w jedzeniu.
19blondi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.