4 tyg po porodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-22, 12:48   #1
beatka09081987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 31

4 tyg po porodzie


witam, jestem 4 tyg po porodzie, na początku czułam się świetnie, ale teraz dopadły mnie jakieś słabości zawroty głowy, wogule mam takie uczucie ze zemdleje za chwile..... byłam u lekarza wyniki będę miala robione ale az w nastepnym tygodniu.Czy któras z was tak miała?
beatka09081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 22:10   #2
azunime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: 4 tyg po porodzie

nic się nie martw. Ja też miałam różne zawroty głowy, słabości itp. Pomimo że upłynęły 4 tygodnie od porodu to twój organizm dopiero teraz zacznie wracać do siebie, przyczyną może być burza hormonów, możesz mieć początki owulacji, ale dobrze że robisz badania bo lepiej wykluczyć chorobę. Bądź dobrej myśli bo na pewno to nic groźnego. Najgorzej jest jak zaczyna siadać psycha i człowiek się załamuje tym swoim złym samopoczuciem, zaczyna mieć lęki. Ja np. bardzo odczuwałam zmiany pogody, były dni że nie byłam w stanie wyjść sama z dzieckiem z domu bo bałam się że zemdleje. Większość kobiet tak ma ale to mija z czasem.
azunime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 23:18   #3
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: 4 tyg po porodzie

nie martw się, ja długo dochodziłam do siebie po porodzie. Poród i ciąża bardzo obciążają kobiecy organizm, więc masz prawo czuć się słaba, mieć zawroty głowy i ogólnie być bardzo zmęczona, zwłaszcza, jeśli karmisz piersią. Gdy kobieta karmi piersią, dziecko wyciąga wraz z mlekiem nasze siły witalne, a nasz organizm więcej musi dać z siebie, tak by dziecko dostawało wszystko co najlepsze, ale i abyśmy my matki miały siły do podołania nowym obowiązkom. Dlatego musisz się bardzo dobrze odżywiać, a część obowiązków, jeśli masz taką możliwość przerzuć na męża, mamę, czy teściową. w miarę możliwości odpoczywaj jak najwięcej.
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:17   #4
mehja
Zakorzenienie
 
Avatar mehja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14 354
Dot.: 4 tyg po porodzie

możesz mieć niedobory żelaza (tłumaczy twoje objawy i jest częste po porodzie- sama tak miałam), w badaniu krwi to wyjdzie.
mehja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:14   #5
beatka09081987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 31
Dot.: 4 tyg po porodzie

witam, to znowu ja, odebrałam wyniki i mam niedobór żelaza, wynik miałam 29, do tych objawów doszły jeszcze skoki ciśnienia......nawet 160/100, te ciśnienie nie utrzymuje się bez przerwy, mam takie jakby napady, uczucie gorąca i przy tym takie ciśnienie, bylam u lekarza ale kolejne wyniki i nie wiem jaka moze byc tego przyczyna.....
beatka09081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 18:45   #6
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: 4 tyg po porodzie

to wiekszosc kobiet ma..

co sie dziwic ciaza, porod to ogromne obciazenie organizmu nie wspominjac o burzy hormonow, nieprzespanych nocach, laktacji itp.

niedobory witamin to tez wiekszosc przypadlosci w koncu dziecko wszystko wysysa

mi kiedys mowiono ze po tyg od porodu dopiero czuc zmeczenie i sie zgadzalo ja po porodzie mialam tyle energii jak bym w ogole nie rodzila i dopiero co ze spa wrocila dzien noc jak na jakis wspomagaczach hehe po tyg dopiero padlam na twarz i tez krecilo mi sie w glowie , momentami chodzilam myslac ze jestem w snie
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 22:41   #7
beatka09081987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 31
Dot.: 4 tyg po porodzie

to i ja sie momentami czuje jakbym wcale nie byla na tym swiecie tylko gdzies w chmurach, ja myślałam ze jak minelo 7 tygodni to nie powinno tak byc, myliłam sie to tylko czekac az dojde do siebie, bo mam tego serdecznie dosyc. Wiele mam planow ze zrobie to czy tamto a tu sily odmawiaja posluszenstwa.....
beatka09081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 12:15   #8
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: 4 tyg po porodzie

długo się dochodzi do siebie po porodzie, ale nie martw się, głowa do góry, będzie lepiej
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 20:08   #9
hornetka
Raczkowanie
 
Avatar hornetka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 282
Dot.: 4 tyg po porodzie

powoli a wszystko sie unormuje organizm dopiero teraz pokazuje ze pracuje na wysokich obrotach do tego hormony itp. niczym sie na martw spij dużo o ile dziecko da i pamiętaj, że nie musisz być idealna czsami jak nie posprzątasz świat sie nie zawali lepiej usiądz i odpocznij popatrz na spiące maleństwo wyjdzie ci to tylko na zdrowie
__________________
Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaka można robić w ubraniu
hornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:25   #10
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: 4 tyg po porodzie

Jezli nadal bedziesz sie zle czuc warto zbadac pozimo tsh...
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 15:16   #11
beatka09081987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 31
Dot.: 4 tyg po porodzie

witam dzisiaj odebrałam wyniki morfologia, elekrolity, crp, tsh i wszystkie dobre. Juz sama nie wiem co to moze byc.... czy hormony mogą mieć wpływ? może należy ich poziom zbadac, przed ciązą miałam miesiaczki bardzo nieregularne, nawet co 6 miesiecy, wogule cudem bylo to ze zaszlam w ciąze
beatka09081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 17:20   #12
hornetka
Raczkowanie
 
Avatar hornetka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 282
Dot.: 4 tyg po porodzie

a może poprostu wypocznij zagoń drugą połowe do nocnego wstawania, popros babcie na spacerek a ty odpocznij u mnie to zdalo egzamin! na dodatek pogoda nie sprzyja dobremu samopoczuciu! moze jakiś senasik na solarium lub wizyta u kosmetyczki mamusi tez sie to należy
__________________
Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaka można robić w ubraniu
hornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.