Studia w wieku 23 lat?? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 19:55   #91
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
Fizycznie możliwe jak najbardziej Tylko obawiam sie, ze to wszystko zmierza w złym kierunku. Z drugiej strony to jest dobra opcja na doksztalcenie sie po innnym kierunku, ale faktycznie, tylko w konkretnej dziedzinie prawa, a nie ma zdobycie wiedzy ogólnej. No ale nic, wracam uczyć sie do egzaminu z administracyjnego.
Niestety, to zmierza głównie do tego, żeby omamić jeszcze więcej młodych ludzi perspektywą świetlanej przyszłości po wspaniałych studiach. Teraz jest ciężko na rynku i nie każdy daje sobie radę, a co dopiero jak wejdzie na niego kolejna chmara absolwentów przekonanych o swojej nieprzeciętnej wartości dla pracodawcy, spowodowanej tym, żę przecież prawo skończyli
Ja wracam do kpc
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 20:41   #92
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Zacznijmy od tego, że mamy system boloński i studia trzeba do tego dostosować. Dlatego odchodzi się od jednolitych, mimo, że kilka takich pozostało
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:47   #93
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
Fizycznie możliwe jak najbardziej Tylko obawiam sie, ze to wszystko zmierza w złym kierunku. Z drugiej strony to jest dobra opcja na doksztalcenie sie po innnym kierunku, ale faktycznie, tylko w konkretnej dziedzinie prawa, a nie ma zdobycie wiedzy ogólnej. No ale nic, wracam uczyć sie do egzaminu z administracyjnego.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jako dokształcenie na studiach mgr to fajny pomysł , ale nie wydaje mi się, żeby rynek pracy z otwartymi rękoma czekał na świeżaka z licencjatem z prawa, skoro mamy od groma prawników z mgr, a nawet doktoratem.

Czyżbyś była studentką prawa?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 22:02   #94
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Z drugiej strony tak sobie teraz myślę, że w Stanach studia prawnicze trwają 3 lata właśnie, ale tam to wiadomo- nie dość, że system inny to jeszcze zawód prawnika jest naprawdę dla elity, a nie dla mas.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 22:22   #95
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Jako dokształcenie na studiach mgr to fajny pomysł , ale nie wydaje mi się, żeby rynek pracy z otwartymi rękoma czekał na świeżaka z licencjatem z prawa, skoro mamy od groma prawników z mgr, a nawet doktoratem.

Czyżbyś była studentką prawa?
Tak .


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:37   #96
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony tak sobie teraz myślę, że w Stanach studia prawnicze trwają 3 lata właśnie, ale tam to wiadomo- nie dość, że system inny to jeszcze zawód prawnika jest naprawdę dla elity, a nie dla mas.
Takie zawody czy kierunki dla elity to moim zdaniem bezsens i nieporozumienie dlatego cieszę się, że u nas zaczyna zanikać coś takiego .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:45   #97
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Dlaczego? Ja uważam, że elita intelektualna jak najbardziej powinna być. Nie na zasadzie, że dobre studia mają być dla bogatych, tylko mają być dla osób oczytanych, kulturalnych, z jakąś tam minimalną chociaż wiedzą o otaczającym świecie, które coś sobą reprezentują i coś z tych studiów chcą wynieść. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe, że tylu ludzi, którzy ledwo zawodówkę powinni skończyć idzie na studia i te studia jakoś robi, bo przez to jest tylko przesyt rynku i frustracja z powodu braku pracy.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 18:31   #98
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Takie zawody czy kierunki dla elity to moim zdaniem bezsens i nieporozumienie dlatego cieszę się, że u nas zaczyna zanikać coś takiego .
Tylko że krzywej Gaussa nie oszukasz, zawsze w społeczeństwie będzie część osób, która zwyczajnie nie nadaje się na studia. Ludzie się podniecają wskaźnikami skolaryzacji, że mamy wyższe niż Niemcy, tylko co z tego? Do niektórych zawodów i tak dostaną się tylko osoby ,,z elity" - i nie mam na myśli elit finansowych, ale po prostu elity intelektualne. Nie rozśmieszajmy się, że to, że ktoś studiuje prawo/medycynę/bógwiecojeszcze robi z tej osoby członka elity. Można studiować i studiować, w przypadku prawa znaczenie ma także kończona uczelnia.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:18   #99
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Powiedzcie mi w takim razie, czy studiowanie prawa zaocznie ma jakikolwiek sens? Bo przecież zupełnie inaczej wygląda to pod względem godzin na studiach zaocznych i dziennych. Czy wykładowcy na studiach zaocznych wymagają wszystkiego tak jak na studiach dziennych, czy realizują materiał dość pobieżnie? To dość ważne, bo przecież nie liczy się tylko papierek. Dodam, że jeżeli udałoby mi się zrealizować mój plan, to chciałabym pójść na prawo na UŁ.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:31   #100
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi w takim razie, czy studiowanie prawa zaocznie ma jakikolwiek sens? Bo przecież zupełnie inaczej wygląda to pod względem godzin na studiach zaocznych i dziennych. Czy wykładowcy na studiach zaocznych wymagają wszystkiego tak jak na studiach dziennych, czy realizują materiał dość pobieżnie? To dość ważne, bo przecież nie liczy się tylko papierek. Dodam, że jeżeli udałoby mi się zrealizować mój plan, to chciałabym pójść na prawo na UŁ.
To zależy od uczelni. U mnie zaoczni mają mniej materiału i wydaje mi się, że jednak prostsze zaliczenia.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:36   #101
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Chodzi mi przede wszystkim właśnie o Uniwersytet Łódzki. Niczego innego raczej nie biorę pod uwagę.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 21:01   #102
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Nie jestem z UŁ i nie chce nikogo obrazić, ale sadze, ze nie bez powodu biorą sie plotki o latwiejszych zaliczeniach na zaocznych/wieczorowych . Zaoczni na pewno maja okrojony materiał w stosunku do dziennych, cześć na pewno muszą przerobić we własnym zakresie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:17   #103
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Przerabiania materiału we własnym zakresie się nie boję. I tak wiadomo, że na prawie jest dużo materiału do nauczenia się na pamięć, więc samodzielna praca to podstawa.

Dręczy mnie sprawa, czy zaoczne studia prawa to gorsze studia? Bo i tak nie ominęłoby mnie płacenie za ten kierunek, nawet gdybym dostała się na dzienne. Więc skoro muszę płacić, to muszę też zacząć pracować, a studia dzienne plus jakaś w miarę normalna praca to ciężka sprawa. Dlatego przeszło mi przez myśl, ze prawo zaoczne będzie dobrym rozwiązaniem.

kitten92, chodzi Ci o okrojony materiał na zajęciach, czy okrojony materiał na egzaminach?

Edytowane przez chocolada
Czas edycji: 2013-06-12 o 21:20
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:27   #104
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Przerabiania materiału we własnym zakresie się nie boję. I tak wiadomo, że na prawie jest dużo materiału do nauczenia się na pamięć, więc samodzielna praca to podstawa.

Dręczy mnie sprawa, czy zaoczne studia prawa to gorsze studia? Bo i tak nie ominęłoby mnie płacenie za ten kierunek, nawet gdybym dostała się na dzienne. Więc skoro muszę płacić, to muszę też zacząć pracować, a studia dzienne plus jakaś w miarę normalna praca to ciężka sprawa. Dlatego przeszło mi przez myśl, ze prawo zaoczne będzie dobrym rozwiązaniem.
Tak jak już dziewczyny pisały - na zaocznych więcej materiału musisz przerobić sama. Na prawie masz o tyle łatwiej, że nie ma tam przedmiotów ścisłych gdzie sporo rzeczy trzeba zrozumieć, ale większość i tak musisz kuć - dobrze, że się tego nie boisz .

Studia zaoczne ogólnie uchodzą za gorsze (sama przed dłuuugi, długi czas wybierałam się na zaoczne i niestety wiem, jak niektórzy na to patrzą ). To, że jest mniej materiału to akurat fakt, ale czy jest mniej nauki - nie wiem. Na pewno z nauką jest o tyle trudniej, że trzeba (przynajmniej u większości ludzi) połączyć z tą pracą i po 8 godzinach tyrania trzeba jeszcze znaleźć siły na naukę, co czasem nie jest proste.

Co do prawa, to jest to kierunek uchodzący za prestiżowy, elitarny etc. i na pewno lepiej skończyć dzienne, żeby jakoś to wyglądało.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:35   #105
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Przerabiania materiału we własnym zakresie się nie boję. I tak wiadomo, że na prawie jest dużo materiału do nauczenia się na pamięć, więc samodzielna praca to podstawa.

Dręczy mnie sprawa, czy zaoczne studia prawa to gorsze studia? Bo i tak nie ominęłoby mnie płacenie za ten kierunek, nawet gdybym dostała się na dzienne. Więc skoro muszę płacić, to muszę też zacząć pracować, a studia dzienne plus jakaś w miarę normalna praca to ciężka sprawa. Dlatego przeszło mi przez myśl, ze prawo zaoczne będzie dobrym rozwiązaniem.

kitten92, chodzi Ci o okrojony materiał na zajęciach, czy okrojony materiał na egzaminach?
To zależy czy na dziennych możesz sobie dowolnie wybierać przedmioty, ustawiać plan. Jeżeli możesz to brałabym dzienne maksymalnie upychając wszystkie ćwiczenia w 2 dni (o ile się da). Na wykłady i tak nie warto chodzić, ja przynajmniej od II roku sukcesywnie olewam, bo to strata czasu, chyba że prowadzącemu odbije ze sprawdzaniem obecności. Jeżeli upchniesz wszystko w 2 dni to już 3 dni jesteś dyspozycyjna do jakiejś normalnej pracy.Tylko tutaj też jest pytanie co dla ciebie znaczy normalna praca, bo licz się z tym, że do kancelarii tak od razu się nie załapiesz, a nawet jeśli to na początek prawie na pewno na darmowe praktyki.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
kitten92, chodzi Ci o okrojony materiał na zajęciach, czy okrojony materiał na egzaminach?
Nie do mnie, ale chyba chodzi o jedno i drugie. Rzadko się spotykam żeby na egzaminie dla zaoczniaków wymagali czegoś, co nie było przerabiane na zajęciach.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:42   #106
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Tak, okrojony materiał na zajęciach i na egzaminie. Wiadomo, ze przez weekend cieżko jest nadrobić i przyswoic to, na co dzienni maja 5 dni . Dlatego jesli ktoś ma możliwości powinien iść na dzienne. Poza tym tryb studiów jest jedna z informacji umieszczonych na papierach, ale czy pracodawcy faktycznie tak bardzo zwracają na to uwagę ?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:51   #107
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Chciałabym skończyć i tak licencjat z administracji i iść na magisterkę ale już nie na administrację ale dziennie. Najlepiej byłoby dla mnie iść do tego na studia wieczorowe z prawa ( wtedy chodziłabym na zajęcia normalnie jak studenci prawa stacjonarnego), ale w tym wypadku nie dałoby się tego pogodzić z pracą. A za drugi kierunek tak czy inaczej płacić trzeba. Może kredyt studencki i dorywcza praca?
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:04   #108
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Zdecydowanie dorywcza praca, u mnie na dziennych wieeele osób pracuje w kawiarniach, jako obsługa w kinie, w sklepach Wtedy oczywiście trzeba bardziej sie spiac z nauka, no i na życie towarzyskie trochę mniej czasu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:12   #109
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Ja uważam, że elita intelektualna jak najbardziej powinna być. Nie na zasadzie, że dobre studia mają być dla bogatych, tylko mają być dla osób oczytanych, kulturalnych, z jakąś tam minimalną chociaż wiedzą o otaczającym świecie, które coś sobą reprezentują i coś z tych studiów chcą wynieść. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe, że tylu ludzi, którzy ledwo zawodówkę powinni skończyć idzie na studia i te studia jakoś robi, bo przez to jest tylko przesyt rynku i frustracja z powodu braku pracy.
Uwazam podobnie.W takim systemie nie ma przesycenia i jest pewnosc ze na studia raczej dostaja sie najlepsi i zdecydowani na ten kierunek.W Usa nawet ciezko dostac sie np na psychologie na poziomie PhD.Jest np 300 chetnych a dostaje sie np z tego tylko 8 osob-przesiew jest niezly ale moim zdaniem to daje pewnosc ze trafi sie pozniej na specjaliste w tej dziedzinie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 22:14   #110
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Z samej dorywczej pracy nie opłacę studiów. A płacić będę musiała nawet będąc na dziennych, bo drugi kierunek jest płatny...
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:22   #111
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie dorywcza praca, u mnie na dziennych wieeele osób pracuje w kawiarniach, jako obsługa w kinie, w sklepach Wtedy oczywiście trzeba bardziej sie spiac z nauka, no i na życie towarzyskie trochę mniej czasu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niby tak - fajnie, że niektórym osobom tak łatwo przychodzi praca, jej znajdowanie . Sama niestety już od paru miesięcy szukam pracy, bezskutecznie. Wszędzie wymagają doświadczenia... A ja się pytam, gdzie to doświadczenie zdobyć, gdy nikt nie chce nas zatrudnić?

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Z samej dorywczej pracy nie opłacę studiów. A płacić będę musiała nawet będąc na dziennych, bo drugi kierunek jest płatny...
No, opłacenie studiów z dorywczej pracy faktycznie jest mało prawdopodobne . A powiedz mi, bo trochę się już pogubiłam: co Ty właściwie chcesz studiować? Prawo wieczorowe czy jak?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:26   #112
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

A IOS? Jest przyznawany przy drugim kierunku i czasem tez z powodów prywatnych Ale za bardzo nie znam sie na tym, moze ktoś sie w tym orientuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Niby tak - fajnie, że niektórym osobom tak łatwo przychodzi praca, jej znajdowanie . Sama niestety już od paru miesięcy szukam pracy, bezskutecznie. Wszędzie wymagają doświadczenia... A ja się pytam, gdzie to doświadczenie zdobyć, gdy nikt nie chce nas zatrudnić?

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------


No, opłacenie studiów z dorywczej pracy faktycznie jest mało prawdopodobne . A powiedz mi, bo trochę się już pogubiłam: co Ty właściwie chcesz studiować? Prawo wieczorowe czy jak?
Rozumiem, ze znalezienie pracy to tez nie jest takie hop-siup Ale w jednak w wielu miastach, gdzie znajdują sie ośrodki akademickie pracodawcy wręcz szukają studentów Chyba, ze ma sie ambicje na wysokoplatna prace na fajnym stanowisku Ja o pracy studenckiej mówię jako o pracy kelnerki, barmana, w sieciowce.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 09:43   #113
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Niby tak - fajnie, że niektórym osobom tak łatwo przychodzi praca, jej znajdowanie . Sama niestety już od paru miesięcy szukam pracy, bezskutecznie. Wszędzie wymagają doświadczenia... A ja się pytam, gdzie to doświadczenie zdobyć, gdy nikt nie chce nas zatrudnić?
Może masz za wysokie wymagania po prostu? W większych miastach, a nawet tych mniejszych na Górnym Śląsku nie ma wielkiego problemu, by znaleźć pracę będąc uczniem albo studentem. Mac, butiki, kawiarnie, restauracje - naprawdę, moi znajomi, którzy są na mało wymagających studiach bez problemu znaleźli pracę, nie mając znajomości. Mój chłopak teraz szukał pracy na wakacje i też znalazł sporo ofert, gdzie nie wymagali doświadczenia, myjnie, inwentaryzacje, kontrole jakości itd.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 17:05   #114
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Może masz za wysokie wymagania po prostu? W większych miastach, a nawet tych mniejszych na Górnym Śląsku nie ma wielkiego problemu, by znaleźć pracę będąc uczniem albo studentem. Mac, butiki, kawiarnie, restauracje - naprawdę, moi znajomi, którzy są na mało wymagających studiach bez problemu znaleźli pracę, nie mając znajomości. Mój chłopak teraz szukał pracy na wakacje i też znalazł sporo ofert, gdzie nie wymagali doświadczenia, myjnie, inwentaryzacje, kontrole jakości itd.
Coś Ty, ja chcę jakąkolwiek pracę! Ale wszyscy chcą osoby z doświadczeniem . A o pracy na wakacje już chyba mogę zapomnieć. Nie wiem, jak Twój chłopak znalazł jakąś ofertę dla siebie . Naprawdę, za szukanie pracy wzięłam się już na przełomie kwietnia i maja i nic .

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
A IOS? Jest przyznawany przy drugim kierunku i czasem tez z powodów prywatnych Ale za bardzo nie znam sie na tym, moze ktoś sie w tym orientuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------



Rozumiem, ze znalezienie pracy to tez nie jest takie hop-siup Ale w jednak w wielu miastach, gdzie znajdują sie ośrodki akademickie pracodawcy wręcz szukają studentów Chyba, ze ma sie ambicje na wysokoplatna prace na fajnym stanowisku Ja o pracy studenckiej mówię jako o pracy kelnerki, barmana, w sieciowce.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cieszyłabym się bardzo, gdybym znalazła jakąś pracę. Nawet wykładanie towaru w zupełności by mnie usatysfakcjonowało (mówię o pracy wakacyjnej), ale po rozmowie kwalifikacyjnej dostałam telefon, w którym pani powiedziała mi: "Przykro mi, ale szukamy kogoś na dłużej" .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:16   #115
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Coś Ty, ja chcę jakąkolwiek pracę! Ale wszyscy chcą osoby z doświadczeniem . A o pracy na wakacje już chyba mogę zapomnieć. Nie wiem, jak Twój chłopak znalazł jakąś ofertę dla siebie . Naprawdę, za szukanie pracy wzięłam się już na przełomie kwietnia i maja i nic .

Cieszyłabym się bardzo, gdybym znalazła jakąś pracę. Nawet wykładanie towaru w zupełności by mnie usatysfakcjonowało (mówię o pracy wakacyjnej), ale po rozmowie kwalifikacyjnej dostałam telefon, w którym pani powiedziała mi: "Przykro mi, ale szukamy kogoś na dłużej" .
Poszukaj na gumtree, jeśli jeszcze tam nie szukałaś, spróbuj przez stronę McDonalds. Pochodź po takich mniejszych restauracjach, kawiarniach z cv, wcześniej wyrób sobie książeczkę sanepidowską. Jeśli masz doświadczenie w opiece nad dziećmi, zamieść ogłoszenie - ludzie czasami szukają niani tylko na wakacje, gdy przedszkola i szkoły nie działają i nie mają z kim zostawić dziecka. Ulotek nie polecam, bo to potwornie niefajna praca, a płatna tragicznie. Jeśli jesteś wysoka, to poszukaj pracy jako hostessa, sporo moich koleżanek pracuje na różnych promocjach, degustacjach i tak dalej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:46   #116
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

O, na gumtree jeszcze nie szukałam, dziękuję . Książeczkę sanepidowską mam wyrobioną. Wysoka nie jestem , a to właśnie bardzo często wymóg pracy hostessy. Dzisiaj właśnie szukałam pracy dla niani (na razie mam doświadczenie tylko z dziećmi z mojej rodziny, mam też kurs wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży), ale z mojego regionu wszystkie oferty są na dłuższy czas. A w ulotkach miałam wątpliwą przyjemność pracować w zeszłym roku - zarobiłam 70zł .

Będę cały czas poszukiwać
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.