Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 16:00   #1
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81

Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe


Witam! Mam pytanie odnośnie zmian zwyrodnieniowych. Chodzi o mojego chłopaka, ma 30 lat i od jakiegoś czasu odczuwa bóle w okolicy karku...od jakiegoś roku leczy sie niby na to...ale niestety efekty tego są marne...a jego leczenie się polega na tym iż miał zrobione zdjęcie RTG tych okolic i okazało się że ma małe zmiany zwyrodnieniowe na szyjnych kręgach..(pewnie przez siłownie-ja tak myslę..gdyż trenował przez ostatnie 10 lat jak maniak), on twierdzi że może to jest przez to iż kiedyś skoczył do wody na główkę i walnął głową o dno hm..żadnych pęknięć i innych zmian nie ma na RTG. Był również u neurologa, przyjmował leki na to..przez jakiś czas chodził w kołnierzu na szyi...hmm..lecz nadal odczuwa nieprzyjemne mrowienia,kłucia i uciski..chodził na masarze-było trochę lepiej, na naświetlania laserem i czymś tam jeszcze..lecz nadal nic dziś pojechał do kręgarza-zapłacił 100zł. za wizytę-zobaczymy co z tego będzie..i jak z tego nie będzie efektu to będzie robił sobie rezonans magnetyczny(również prywatnie) bardzo się boimy bo niestety nie wiemy do kogo z takimi rzeczami się już zwrócić a jednak to kręgosłup..Także jak komuś się coś skojarzy co jeszcze można zrobić to proszę o opinie
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 16:39   #2
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Zmiany zwyrodnieniowe.

Lepiej jakbyś podała troszkę więcej szczegółów. Typu jakie to zmiany. Zakładam że jest to zmniejszenie przestrzeni miedzy kręgowej co za tym idzie ucisk na korzenie nerwów przechodzących przez kręgi odcinka C5-C8 i Th1 więc następuje podrażnienie splotu ramiennego czyli nerwu posrodkowego, łokciowego, promieniowego itd. i prawdopodobnie 99,9% to jest przyczyną odczuwania mrowienia lub drętwienia dłoni, ale podaj dokładnie gdzie odczuwa mrowienie (ja założyłem że chodziło o dłonie). Dowiedz się szczegółów bo tutaj po tym co opisalas można tylko spekulować. Ja musze już uciekać jutro się odezwę i cos może poradzimy.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 05:27   #3
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

"...korzenie nerwów przechodzących przez kręgi odcinka C5-C8 i Th1..."
Mam nadzieje, ze to tylko "nie ten klawisz"....
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 06:38   #4
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam! mój chłopak odczuwa mrowienie i czasami ucisk w okolicach kręgów szyjnych( ten który najbardziej sterczy?)niestety nie wiem który to kręg...po wczorajszym nastawianiu u specjalisty..twierdzi że jest chyba lepiej(może to efekt placebo?) a może tabletek przeciwbólowych które mój pan doktor przepisał..hm...sama nie wiem...ostatnio zapisał się na basen jeszcze dodatkowo...zobaczymy co z tego wyniknie....jak pan myśli ma zdecydować się na ten rezonans magnetyczny? to jednak trochę kosztuje...ale jak ma coś stwierdzić to chyba warto?Pozdrawiam!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 07:57   #5
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Robercie wszystko z moimi klawiszami jest ok, klawaiaturka w całości działa bez zarzutów. Prosiłbym o dokładniejsze wskazanie błędu jaki wystąpił w mojej wypowiedzi. Wolałbym abyś na przyszłość Robercie jak bedziesz miał uwage to poprostu wskaz palcem? Tak będzie lepiej. Być może faktycznie jest coś czego nieświadomie nie zauważam.



ASIA81 – proponuję skonsultować raz jeszcze sytuację z innym specjalistą. Co dwie opinie to nie jedna.

Pozdrawiam.

andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 08:40   #6
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

okDziekuję za poradę tak też chyba zrobimy..
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 13:05   #7
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

"...korzenie nerwów przechodzących przez kręgi odcinka C5-C8 i Th1..."
OK... Od kiedy ssaki, w tym czlowiek, posiada 8 kregow szyjnych?

A swoja droga, zasiegniecie drugiej opinii, to bardzo dobra rada.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 13:46   #8
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Już Tobie tłumacze co miałem na myśli a co z powodu pośpiechu mi wyszło. C8 to oznaczenie korzeni nerwowych nie samych kręgów. Masz rację. Źle się wypowiedziałem odcinek szyjny składa się od C1 do C7 kręgu a splot ramienny z 5 korzeni od C5 do C8 i Th1. Ale niestety pisałem w biegu na wylocie. Myślałem o nerwach napisałem o kręgach między którymi przechodzą korzenie. Jak to mówią pośpiech nie popłaca. Dzięki za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:02   #9
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Andrzej, mi nie musisz "tlumaczyc" twego przejezyczenia. Chodzilo mi o to, abys sam skorygowal swa wypowiedz. Na tym forum sa osoby, ktore wiedza tylko tyle o anatomii, ze istnieje. Jako profesjonalisci, powinnismy wypowiadac sie w sposob jednoznaczny. Nie mozemy zostawiac miejsca na domysly lub wlasna interpretacje faktow.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:16   #10
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Ponownie zgodzę się z Tobą.
Tak samo dodałbym, że basen może w tym przypadku pomóc jak i zaszkodzić. Wszystko zależy od tego czy mamy pogłębioną czy spłyconą lordozę odcinka szyjnego czego nie mówią często w gabinetach lekarskich. Przy takich założeniach dobieramy alternatywne ćwiczenia w basenie co do schorzenia.
Zakładam, że zmiany zwyrodnieniowe u tego mężczyzny wcale nie musiały wynikać z uczęszczania na siłownię.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:26   #11
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Chociaż z drugiej strony patrząc na ten przypadek zbyt duże obciążenie mięsni grzbietu mogło obciożyć kręgosłup szyjny. Z powodu nasilonego napięcia sciągać przyczepy i powodować w/w zwyrodnienie.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:46   #12
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Moim zdaniem, uraz w obrebie C7-T1, jest glownym powodem zmian zwyrodnieniowych. Cwiczenia na silowni tylko uwidocznily ten problem (zwiekszone napiecia miesniowe).
"Zakładam, że zmiany zwyrodnieniowe u tego mężczyzny wcale nie musiały wynikać z uczęszczania na siłownię." Jak najbardziej, byl (czy jest) to drugoplanowy czynnik.
Zmiana krzywizny odcinka szyjnego kregoslupa... Nareszcie ktos zwrocil uwage, ze jest to bardzo czesty powod bolu nie tylko karku, ale rowniez dolnych partii kregoslupa....
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:19   #13
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Jeżeli mówimy o zmianie naturalnych krzywizn takich jak lordoza i kifoza to nastepuje zmiana calego odcinka kręgosłupa zawsze stara sie dożyć do pewnej równowagi swojej postawy oczywiście równowagi w złym tego słowa znaczeniu. Czyli nie równowagi prawidłowej postawy ale równowagi jedynej możliwej postawy.

Ucisk kręgow na korzenie nerwowe może prowadzic i tak sie stanie do porazenia nerwów np. kończyny górnej w szyjnym a lędźwiowym kończyny dolnej. Temat bardzo obszerny ale tego typu zwyrodnienia oddziaływują na cały układ autonomiczny - wegetatywny czyli również na narządy wewnętrzne i pawidłowość ich funkcjonowania (układ oddechowy, pokarmowy, przemiany materii oraz sercowo naczyniwy itd.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:54   #14
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Nie uzywalbym nazw: lordoza i kyphoza jako rzeczowniki. Odnosi sie to bowiem bardziej do zmian patologicznych. Uzylbym je w formie przymiotnikowej (np. krzywizna lordotyczna), wtedy mamy na mysli fizjologiczne lub anatomiczne krzywizny kregoslupa. Ale jest to tylko sprawa nazywnictwa.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 06:50   #15
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

panowie nie nadążam...hehe..przydał by się nam ktoś taki do konsultacji...nie wiemy już do kogo się zwrócić...może wiecie, znacie kogoś godnego zaufania w Raciborzu lub jego okolicach? Racibórz znajduje się w woj. śląskim i jest tylko 30 min. samochodem od Rybnika...już myśleliśmy nawet czy przypadkiem nie wybrać się do poradni przeciwbólowej właśnie w Rybniku...wczoraj mój chłopak naprawdę cierpiał...bolało go..ale powiedział mi że było mrowienie ale nie było przynajmniej podczas ucisku takiego jak to określił promieniowania tego mrowienia-czyli rozchodzenia się po całym odcinku szyjnym...mówiac szczerze jestem bezsilna(bardzo chcę mu pomóc doradzić ale nie wiem jak
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 08:06   #16
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Ja osobiście nie znam nikogo w tamtych okolicach kto mógłby Tobie pomóc. Sam mieszkam w Szczecinie więc jak widzisz jest to całkiem z innej strony Polski



Tak myślę, że twój chłopak powinien iść jeszcze raz na konsultację do specjalisty. Głównie aby skonfrontować opinię obydwóch lekarzy no i może w końcu uzyskacie skierowanie na terapię może coś z zakresu fizykoterapii np. elektro-stymulację typu tens albo krioterapię, innej opcji nie widzę na takie dolegliwości, ale nie stawiałbym na dużą poprawę.

W takiej sytuacji można liczyć tylko na ustąpienie mrowienia bólów innych dolegliwości .

Może coś tutaj wam poradzi kolega Robert.



Ja zajmuję się doświadczalnie nad pewną metodą masażu z zastosowaniem specjalnego specyfiku z oliwką powstałego na bazie naturalnych roślin. Owa metoda powstała bardzo dawno i cieszyła się ogromną popularnością i dużymi pozytywnymi osiągnięciami. Ale mówię jest to na razie w fazie eksperymentów i obserwacji. Objęta oczywiście ogromną tajemnicą przeze mnie J Może nie cofała zwyrodnień ale ... jak to mówią czyniła cuda nic dodać nic ująć.



( co do wypowiedzi Roberta dodam, żę nie masz racji CMT moja wypowiedź była jak najbardziej poprawna i przyjęte słownictwo i nazewnictwo. Na forum pojawiają się osoby jak sam powiedziałeś cytuję:

„...Na tym forum sa osoby, ktore wiedza tylko tyle o anatomii, ze istnieje.”



Każdy wie czym są naturalne krzywizny kręgosłupa oraz, że w osi strzałkowej jego kształt ułożony jest (wszystkim nam znaną) literę „S” i dodając iż jego naturalne krzywizny to L. i K. reszta dociekania będzie o wiele łatwiejsza dla niedoinformowanych.

Używając niektórych sformułowań bardziej naukowych posługuję się w miarę przejrzystym słownictwem a bym mógł trafić do zainteresowanego ponieważ wiem z doświadczenia jak to wygląda w rzeczywistość jeżeli nazwy przyjmują formę zbyt naukową to tak jakbyś mówił sam do siebie.


andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 07:17   #17
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

hm..a panowie co myślicie na temat: że mój chłopak powinien ćwiczyć?basen, biegi itd...on zaczął biegać ostatnio i twierdzi że lepiej się czuje..hm..nie wiem...ale mrowienia nadal ma(myślicie że ma cię udać do ortopedy?bo jeszcze u ortopedy z tym nie był...tylko o neurologai i tego specjalisty co kręgi mu "nastawiał"
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 08:35   #18
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Pytaniem jest, czy ten "specjalista" od nastawiania rzeczywiście jest specjalistą... Terapia manualna szczególnie włeśnie w odcinku szyjnym wymaga bardzo wysokich umiejętności. A tak się składa, że Polska zajmuje w Europie pierwsze miejsce, jeśli idzie o ilość ciężkich powikłań neurologicznych po manipulacjach kręgoslupa szyjnego...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 09:05   #19
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez stary.smok
A tak się składa, że Polska zajmuje w Europie pierwsze miejsce, jeśli idzie o ilość ciężkich powikłań neurologicznych po manipulacjach kręgoslupa szyjnego...
Powiedz, skad ty bierzesz te dane?
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 12:03   #20
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

hm..a dziś mój chłopak pojechał na powtórne nastawianie, gdyż twierdzi że odczuwa ulgę jakąś tam...i ma zamiar chodzić na krioterapię-jego koledze krioterapia min.pomogła w dyskopatii...panie Robercie myśli Pan że powinien iść na tą krioterapię?
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 17:16   #21
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Trudno powiedziec. Ciagle jeszcze nie wiemy co jest przyczyna bolu. Czy jest to dyskopatia? Czy jest to przemieszczenie kregow? Czy, jak to Andrzej zauwazyl, zmiana (czy tez poglebienie) naturalnych krzywizn kregoslupa? A moze zwezenie otworow miedzykregowych jako konsekwencja zwyrodnienia dysku miedzykregowego?
Jak widzisz, Asiu, zbyt duzo znakow zapytania. Moja rada: zasiegnij drugiej opinii (ortopeda), zanim zdecydujesz sie na jekiekolwiek postepowanie terapeutyczne. Krioterapia moze pomoc, ale moze to byc bardzo krotkotrwala ulga. Nastawianie kregow zreszta podobnie.
Skontaktuj sie rowniez z masazysta, ktory znormalizuje tkanki miekkie (miesnie i powiezie) wokol kregoslupa. Masaz (prawidlowy) karku moze tylko pomoc, chociaz bedzie to krotkotrwale jak dlugo nie usunie sie przyczyny bolu.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 06:54   #22
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

zabegi masażu już też przechodził...i ból ustępował...ale to dziwne mrowienie cały czas było...nie wiem... tak naprawdę to już tracę cierpliwość-wiem,wiem że powinnam być cierpliwa gdyż jest to bardzo uciążliwe dla mojego chłopaka-ale jak się dzień w dzień słyszy tylko o tym karku to można dostać już białej gorączki-a np. że ostatnio miała grypę to nie jest ważne bo to przejdzie i miałam przestać marudzić..jejku jest naprawdę ciężko. Dziękuję panie Robercie za rady..postaram się go namówić jeszcze na wizytę u ortopedy. Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 18:32   #23
Karmacoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Przede wszystkim druga poradanie powinna być zasięgnięta nie u ortopedy a u neurochirurga. Tez powinien zlecic rezonans magnetyczny dolnego odc. C i gornego odc. Th. A z ta krioterapią to nie jest najlepszy pomysł. Znacznie lepsze efekty przyniosłaby ( zakładam ) fonoforeza i laser. Znacznie lepsze rozenanie bedzie jak napiszesz w którym miejscu te dłonie drętwieją. czy np: 2 ostatnie palce, czy śrokowy i palce leżace obok, czy kciuk.
Karmacoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 02:22   #24
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

"Przede wszystkim druga poradanie powinna być zasięgnięta nie u ortopedy a u neurochirurga."..... A co chcesz operowac? Jesli juz to neurologa. Niewielka, ale zasadnicza roznica. Poza tym, nie sadze, ze diagnoza neurologiczna moze byc sluszna, bez odpowiedniego badania ortopedycznego. Wszystko po kolei.
"Znacznie lepsze efekty przyniosłaby ( zakładam ) fonoforeza i laser." To jaki lek trzeba uzyc w tym przypadku? Kortizol czy znieczulajacy? Bez diagnozy, uzycie jakiegokolwiek leku jest bledem w sztuce lekarskiej. Ucza tego juz na pierwszym roku medycyny.
P.S.
Moja rada... zanim zaczniesz uzywac "wielkich slow", sprawdz co one oznaczaja.

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2005-11-11 o 02:56
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 18:42   #25
Karmacoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Kortizolu ( inne nazwy pewnie rowniez znasz ) uzywa sie głownie przeciwzapalnie.Jak juz rzucasz te "przeciwbolowe" to moze jeszcze napiszesz jakie to sa stosowane w fonoforezie bo widze ze czujesz sie w tym temacie wyrocznia...A z tego co czytałem to wydaje mi się ze porada u neurologa juz byla.
Karmacoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 05:28   #26
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

"Był również u neurologa, przyjmował leki na to..przez jakiś czas chodził w kołnierzu na szyi...hmm..lecz nadal odczuwa nieprzyjemne mrowienia,kłucia i uciski..chodził na masarze-było trochę lepiej, na naświetlania laserem i czymś tam jeszcze.." Oczywiscie masz racje, byla juz mowa o neurologu, byla juz rowniez mowa o laserze... Z tym, ze ja sugeruje wizyte u ortopedy, a ty u neurochirurga.
Co do fonoforezy... to juz ci chyba wyjasnilem w PW....
P.S.
Jak widzisz, neurolog, bez dokladnego badania ortopedycznego, niewiele pomoze.... leki, kolnierz, laser... nic nie pomaga... Wiec czego w tym wszystkim brakuje... W tym jest sedno sprawy...

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2005-11-12 o 05:55
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 18:32   #27
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Panie Robercie przez przypadek przeczytałam o problemach Asi. Mam podobny z własnym kręgosłupem szyjnym.Już od trzech lat dokucza mi ból karku. Miałam robiony rezonans, który wykazał ,mam, cytuję :wyprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zmiany dehydratacyjnetarcz międzkręgowych C2-C6.Na poziomie c5-c6 w przedniej części kanału kręgowego- paramedialnie od strony prawej, podwięzadłowo widoczna przepuklina jądra miażdżystego modelująca przednia ścianę worka oponowego.Rdzeń kręgowy bez cech ucisku. Zmianom tym towarzysz osteofitoza przednich i tylno-bocznych krawędzi kręgowych ( w odcinku c3-c6) oraz artroza w stawach międzykręgowych. Robiłam też doppler tt szyjnych i kregowych i wyszło bez zmian. Przez 2 miesiace brałam masaże.Badoł mnie laryngolog, neurochirurg, okulista, neurolog i nic.Boli mnie często głowa,mam szumy w uszach, mam wrażenie,że cierpnie mi mózg(tomografia wyszła dobra) Odczuwam jakbym miała sztywny kark.Miałam kołnierz ,ale nic nie pomógł.Zdarza mi się ,ze źle widzę.Sama trochę ćwiczę tę szyję, boli i boli. Proszę o radę , bo mam już tego dość! Chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc. Nawet teraz jak do pana piszę to czuję bol w kręgosłupie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 19:23   #28
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Asiu, nie chce cie straszyc, ale obawiam sie, ze wkrotce czeka cie operacja. Zmiany w kregoslupie sa juz zaawansowane, a do tego te niepokojace objawy neurologiczne.
Wczoraj mialem pacjenta po takiej operacji. Przed operacja mial bardzo podobne objawy do twoich, z wyjatkiem neurologicznych. Teraz czuje sie wysmienicie, bole zupelnie ustapily.
Jesli chodzi o jakiekolwiek zabiegi manualne... niestety nie pomoga w twojej sytuacji, a wrecz przeciwnie.
Z calego serca zycze ci powodzenia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 20:16   #29
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Panie Robercie bardzo dziękuję za szybką odpowiedz.Muszę się przyznaC, że trochę mnie pan zmartwił tą operacją. Proszę mi powiedzieć doładnie co mi dolega? Na czym miałaby polegać ta operacja?
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 20:24   #30
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Panie Robercie mam jezcze jedno pytanie,czy pora roku też ma wpływ na moje dolegliwości,bo zauważyłam,że jesienią i zimą czuję się najgorzej. Może to tylko moja sugestia.?
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.