Chleb ProBody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 11:08   #1
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99

Chleb ProBody


Od jakiegoś czasu kupuję chleb ProBody i tak się zastanawiam czy to dobry wybór czy istnieje lepsze pieczywo ( tylko do kupienia, bo nie mam zamiaru piec sama ) ? Próbowałyście już ? Mnie głównie skusił smak, bo jest pyszny

" ProBody to pieczywo o wysokiej zawartości białka, o obniżonej zawartości węglowodanów. Ze składnikami pełnoziarnistymi i nasionami

- ProBody zawiera około 90% mniej węglowodanów i około 300% więcej białka niż zwykłe chleby mieszane.
- ProBody - pieczywo o niskim indeksie glikemicznym – 33,5!
- Dzięki temu ProBody pasuje do niskowęglowodanowego sposobu odżywiania się i innych porównywalnych planów żywienia.
- Świetnie sprawdza się także w uzupełnieniu diety diabetyków! Dzięki tak niskiemu IG pieczywo ProBody jest wolno przyswajalne i stężenie glukozy we krwi wzrasta stopniowo – ułatwia to kontrolę poziomu cukru we krwi!"



Własności odżywcze ProBody wynikają z innowacyjnej receptury w skład której wchodzi m.in.:

białko pszenne, mąka sojowa, śruta sojowa,
składniki pełnoziarniste: pełnoziarnista mąka pszenna orkiszowa, zakwas z pełnego ziarna pszenicy orkisz,
nasiona: siemię lniane (żółte i brązowe), nasiona słonecznika, sezam,
błonnik jabłkowy, otręby pszenne.

Edytowane przez Liliannaaaa
Czas edycji: 2014-04-13 o 11:15
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 08:37   #2
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Chleb ProBody

ja bardzo lubię ten chleb smaczny i faktycznie jestem po nim bardziej syta ale w sumie tak samo działają na mnie inne lepsze chleby np orkiszowy czy razowy
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:27   #3
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Chleb ProBody

Jest smaczny i rzeczywiście szybko syci, poza tym masz takie fajne wrażenie podczas jedzenia... Jakbyś jadła same ziarenka
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 13:49   #4
AgensA
Raczkowanie
 
Avatar AgensA
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Chleb ProBody

Ja też wolę orkiszowy
AgensA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:36   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Chleb ProBody

Chleba nie trzeba piec. Można zrobić smaczny i zdrowy chlebek w 10 minut. Dodajesz mąki (jakiej chcesz, ja daje pełnoziarnistą i amarantusową) do miski, ziaren (jakie chcesz, mogą być pestki dyni, siemię lniane, sezam, otręby, zarodki pszenne, słonecznik itd.), przypraw (sól, pieprz, zioła), oliwy z oliwek, wody, wyrabiasz ciasto, formujesz placki i na patelnie bez tłuszczu - bardzo smaczne, zdrowe, bez konserwantów itp., polecam. Kiedyś wrzucę na swojego bloga (link w podpisie) dokładny przepis.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 16:36:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.