Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 10:50   #1081
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Ja równiez nawilżam i to solidnie. Rano po przemyciu twarzy płynem miceralnym tonizuję najczęściej jest to hydrolat różany z odrobiną niacynamidu, na to lekkie serum beztłuszczowe na bazie żeli hialuronowych +sorbitol+gliceryna+pante nol+ komórki macierzyste lub metabiotics resveratrol czy jakis inny składnik aktywny, na to filtry teraz jest to Anthelios XL 50+. Na to idą minerały nie stosuje primerów, jakos nie przepadam za nimi. Za primer robi mi cieniutka warstewka podkładu LL China doll, omiatam twarz pędzlem kabuki, delikatnie wcieram, następnie metodą stemplowania kładę druga warstwę tego samego podkładu flap topem i delikatnie rozcieram, spryskuje hydrolatem (teraz jest to ten z białej herbaty) kontury twarzy podkreślam odrobiną podkładu LL Candy Cane (u mnie robi za puder brązujący) i mokrym wacikiem stempluję twarz, to powoduje że podkład lepiej się trzyma, nie ma pudrowej powłoczki i zbiera ewentualny nadmiar podkładu. To wszystko zapominam o makijażu, nie potrzebuję poprawek w trakcie dnia. Nic się nie zciera nie ginie, cerę mam mieszaną. Troche chaotycznie, ale mam nadzieję że pomoże. Wydaje się że to dużo zachodu z tym wszystkim, ale tak nie jest. Wystarcza kilka minut, a makijaz jest na cały dzień więc chyba to nie jest duże poświęcenie, no i w końcu robimy to dla siebie
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:59   #1082
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez czarownica_malta Pokaż wiadomość
AliMa5 - nie mówię, że wymienione przez Ciebie filtry źle chronią - znam je, ale jakoś nie polubiły sie z zestawem: moja skóra + minerały. Jak pisałam wczesniej: dla mnie SVR lysalpha to odnaleziony Świety Graal . Np. Antek fluid 50+ by porażką, rolowaly się bardzo, bez względu na to, ile czekalam na wchłonięcie. Podobnie jak krem i zachwalany spray. Zużyłam je do ochrony dekoltu, znaczy - fluid i krem, bo sprayu używam do tej pory i będę go używała. Calkiem nieźle sprawdzała sie u mnie tez Pollena Eva, filtr 50, na miejsca szczególnie wrazliwe, jednak po kilku godzinach wyłaziła spod podkładu.

Co do świecenia - ja w Twoim wieku (nie cierpię tak mówić), tez mialam problemy ze świeceniem się. i to potworne. pomógł mi dermatolog i kosmetyczka.

A co do uzywania różnych kremów, ser i primerów pod minerały, to od kilku dni stosuję taki zestaw:
1. serum oil control z SN zmieszane z odrobiną kremu yes to cucumbers i żelu hailuronowego 1% - szybko się wchłania
2. krem bb skin food peach sake cieniutka warstwa, tam gdzie mam mocno widoczne naczynka - okolice nosa i poliki (szybko się wchałania)
3. SVR (jak na filtr jest mega szybki - 15 minut i mogę robić makijaż)
4. primer
5. podkład, róż i puder wykańczający

Jestem zadowolona z mojego patentu, stosuję ten rodzaj pielęgnacji od ponad tygodnia i mimo moich obaw, że zrobią mi się wielkie pryszcze, skóra jest ok - bez grudek.
Aczkolwiek uczciwie mówię (piszę), że oczyszczam bardzo dokładnie twarz wieczorem i rano - olejek z BU + muślinowa chusteczka do zmywania twarzy z The Body Shop, potem jeszcze płyn micelarny. Potem hydrolat z kocanki i krem na zamrchy.

Flavo C jest na liście must have
a Ducray probowalas?
jestem tez ciekawa jak z ochrona Polleny Evy.
Soraya 30 super nawilza, tylko strasznie sie po niej swiecilam.

Niezly ten Twoj zestawik. serum oil control z SN mialam kiedys ale jakos nie przypadl mi do gustu na dluzsza mete.
HA lubie mieszac z olejem z pestek arbuza

Teraz musialam wszystko odstawic bo zaczynam kuracje retinoidami doustnymi. swoja droga to straszna wygoda umyc tylko buzie i nakladac mineraly, ewentualnei filtry i nie robic NIC wiecej

ps. 30 to fajny wiek, mnie jakos nie przeraza
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:08   #1083
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

"Rano po przemyciu twarzy płynem miceralnym tonizuję najczęściej jest to hydrolat różany z odrobiną niacynamidu, na to lekkie serum beztłuszczowe na bazie żeli hialuronowych +sorbitol+gliceryna+pante nol+ komórki macierzyste lub metabiotics resveratrol czy jakis inny składnik aktywny,"

Moge prosic o podanie marki tego plynu ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:57   #1084
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Wszystkie kosmetyki robię sama (oprócz kremu z filtrem) i kolorówki, tutaj rządzą minerały
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:09   #1085
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Wszystkie kosmetyki robię sama (oprócz kremu z filtrem) i kolorówki, tutaj rządzą minerały
A chcialam zapytac czy to przypadkiem nie samorobka Moze masz taka odlewke kremu na sprobowanie? Chetnie oddam cos z watku
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:17   #1086
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Kosmetyki które robię sa dopasowane do mojej skóry tzn. dojrzałej mieszanej z tendencja do lekko suchej wokól oczu, a Ty jeżeli dobrze sie doczytałam masz skórę tłustą. Co do przepisów to jeżeli chodzi o płyn miceralny i olejek do mycia znajdziesz mój przepis na temacie mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych str. 10
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:28   #1087
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

auraria, Ty specu a mogłabyś poradzić jak zrobić krem dla skóry bardzo suchej? (mam już bazę, d-pantenol, olejek migdalowy, platki masla kakaowego, maslo shea, kwas hialuronowy ale kompletnie nie wiem co z nimi teraz zrobic ;p)
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 13:38   #1088
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Kosmetyki które robię sa dopasowane do mojej skóry tzn. dojrzałej mieszanej z tendencja do lekko suchej wokól oczu, a Ty jeżeli dobrze sie doczytałam masz skórę tłustą. Co do przepisów to jeżeli chodzi o płyn miceralny i olejek do mycia znajdziesz mój przepis na temacie mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych str. 10
Ok czy mogla bys wrzucic link nie moge znalesc Pewnie jest gdzies w biochemi osmetycznej? Cera mam tlusta i w dodatku po zmianie tabletek anty na inne ladnie mnie wysypalo

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2011-07-14 o 14:17
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:41   #1089
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
auraria, Ty specu a mogłabyś poradzić jak zrobić krem dla skóry bardzo suchej? (mam już bazę, d-pantenol, olejek migdalowy, platki masla kakaowego, maslo shea, kwas hialuronowy ale kompletnie nie wiem co z nimi teraz zrobic ;p)
Specem się nie czuję, ale dziękować, dziękować.
Jeżeli jest to gotowa baza typu taka jak w Ecospa to dodałabym na trzy miarki bazy kremowej jedna olejową (migdałowy) nawet ciut mniej, a jedną lub nawet więcej pantenolu, gliceryny (super nawilża do kupienia także w aptekach) i kw. hialuronowy (nie wiem jaki masz w żelu czy proch)połączonych z kilkoma kroplami hydrolatu powinno być ok. Przy takiej proporcji nie będzie zbyt kleisty mimo pantenolu i gliceryny.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Ok czy mogla bys wrzucic link nie moge znalesc k Pewnie jest gdzies w biochemi osmetycznej? Cera mam tlusta i w dodatku po zmianie tabletek anty na inne ladnie mnie wysypalo
Proszę bardzo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149207&page=10
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:46   #1090
czarownica_malta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Prosiaczkowo City
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Wszystkie kosmetyki robię sama (oprócz kremu z filtrem) i kolorówki, tutaj rządzą minerały
ładnie proszę o recepturę krem, który kladziesz pod minerały

Edytowane przez czarownica_malta
Czas edycji: 2011-07-14 o 13:49
czarownica_malta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:58   #1091
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez czarownica_malta Pokaż wiadomość
ładnie proszę o recepturę krem, który kladziesz pod minerały
Rano pod minerały po płynie miceralnym i toniku kładę serum mocno nawilżające i przeciwzmarszczkowe (jest to przepis dla cery dojrzałej nie wiem czy się nada) i na to krem z filtrem (nie kładę innego kremu), a zimą robie krem z ceramidami 15%. Kremy jakie robię są na bazie kremowej, są łatwe do zrobienia i nie zajmują dużo czasu (ciągle mam go za mało, tego czasu).
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 14:05   #1092
czarownica_malta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Prosiaczkowo City
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Rano pod minerały po płynie miceralnym i toniku kładę serum mocno nawilżające i przeciwzmarszczkowe (jest to przepis dla cery dojrzałej nie wiem czy się nada)
Nada się ;D!
czarownica_malta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:29   #1093
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kosmetyki mineralne LilyLolo

Cytat:
Napisane przez czarownica_malta Pokaż wiadomość
Nada się ;D!
Ha (1% i 1,5% i 2% mieszanka kwasów ha zależy co mam) po 10 kr
gliceryna 1 ml
pantenol 1 ml
kolagen z elastyną 1 ml
hydrolat 1 ml
sorbitol 1 ml
aktywny składnik jaki mam (komórki macierzyste, lub metabiotics resveratrol lub jeszcze inny) 3-4 ml
liposomy 1ml (można pominąć)
czasami konserwuję jakimś naturalnym konserwantem (bo jestem gdzieś w drodze itp.)
mieszam i jest już gotowe

Działa na moja skórę cudownie na to filtry i minerały LL
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:28   #1094
czarownica_malta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Prosiaczkowo City
Wiadomości: 46
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
a Ducray probowalas?
jestem tez ciekawa jak z ochrona Polleny Evy.
Soraya 30 super nawilza, tylko strasznie sie po niej swiecilam.

Niezly ten Twoj zestawik. serum oil control z SN mialam kiedys ale jakos nie przypadl mi do gustu na dluzsza mete.
HA lubie mieszac z olejem z pestek arbuza

Teraz musialam wszystko odstawic bo zaczynam kuracje retinoidami doustnymi. swoja droga to straszna wygoda umyc tylko buzie i nakladac mineraly, ewentualnei filtry i nie robic NIC wiecej

ps. 30 to fajny wiek, mnie jakos nie przeraza
Wiem, że niezły zestawik, ale naprawdę fajnie się sprawdza u mnie. Ducray - próbowałam, dziękuję, nie skorzystam. Znaczy - nie pod makijaż Sorayi nie używałam, więc nie będę się wypowiadać. Słuchaj, wydaje mi się, że przy kuracji retinoidami obowiązkowo powinnaś stosować wysokie filtry.

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Ha (1% i 1,5% i 2% mieszanka kwasów ha zależy co mam) po 10 kr
gliceryna 1 ml
pantenol 1 ml
kolagen z elastyną 1 ml
hydrolat 1 ml
sorbitol 1 ml
aktywny składnik jaki mam (komórki macierzyste, lub metabiotics resveratrol lub jeszcze inny) 3-4 ml
liposomy 1ml (można pominąć)
czasami konserwuję jakimś naturalnym konserwantem (bo jestem gdzieś w drodze itp.)
mieszam i jest już gotowe
Dzięki za przepis. Na jak długo starcza takie serum? jednorazowe użycie, czy np na 2 dni?

Edytowane przez czarownica_malta
Czas edycji: 2011-07-14 o 16:31
czarownica_malta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:56   #1095
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez czarownica_malta Pokaż wiadomość
Wiem, że niezły zestawik, ale naprawdę fajnie się sprawdza u mnie. Ducray - próbowałam, dziękuję, nie skorzystam. Znaczy - nie pod makijaż Sorayi nie używałam, więc nie będę się wypowiadać. Słuchaj, wydaje mi się, że przy kuracji retinoidami obowiązkowo powinnaś stosować wysokie filtry.
Ducray zdecydowanie nie pod makijaz, uzywam go jak mnie nikt nie widzi(w ogrodku).
retinoidy doustne nie sa fotouczulajace ale na slonce owszem zamierzam stosowac filtry, skora z tlustej robi sie sucha wiec wole ja chronic dodatkowo
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:11   #1096
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Czarownica_malta to serum starcza na około dwa tygodnie. jest bardzo wydajne wystarczą 2,3 kropelki na zwilżoną twarz tonikiem, wchłania się migiem no i na to filtry po kwadransie nawet mniej minerały.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 10:34   #1097
czarownica_malta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Prosiaczkowo City
Wiadomości: 46
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Czarownica_malta to serum starcza na około dwa tygodnie. jest bardzo wydajne wystarczą 2,3 kropelki na zwilżoną twarz tonikiem, wchłania się migiem no i na to filtry po kwadransie nawet mniej minerały.
fantastycznie, to bardzo długo - teraz dopiero zakumałam, że Ha to kwas hialuronowy i dajesz go 10 kropel ;D
czarownica_malta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 09:45   #1098
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Tak to kwasy hialuronowe, różne i dodaję po 10 kropelek
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 07:29   #1099
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Właśnie zaczynam swoją przygodę z minerałkami. Na razie testuję EDM i jako bazy użyłam frakcji sojowej z mazideł, bo mam bardzo tłustą cerę. Czytałam, że smarowanie się tym preraratem do przyjemności nie należy ale jakoś dałam radę . Mam pytanie, czy np. frakcję można z czymś mieszać ? z jakimś olejkiem ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 09:26   #1100
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Właśnie zaczynam swoją przygodę z minerałkami. Na razie testuję EDM i jako bazy użyłam frakcji sojowej z mazideł, bo mam bardzo tłustą cerę. Czytałam, że smarowanie się tym preraratem do przyjemności nie należy ale jakoś dałam radę . Mam pytanie, czy np. frakcję można z czymś mieszać ? z jakimś olejkiem ?
można
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 10:59   #1101
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Bardzo wstępnie (uzywam od niedawna) mogę polecić żel z żywokostem z firmy Flos Lek
Wchłania się jak woda, dosłownie, skóra jest gładka, nawilżona i mniej sie tłuści, do tego filtr bardzo dobrze lezy na tym "podkładzie" żelowym i nie wybija z niego błysk tak szybko. Makijaż na takiej wygładzonej i nie oślepiającej błyskiem skórze też wygląda lepiej
Żel jest do cery suchej, ja mam mieszaną i póki co jestem zadowolona, mam nadzieje, że tak zostanie. Kosmetyk jest wydajny, bo nakłada się go małe ilości przy czym nie przesusza. Jeśli ktoś lubi specyfiki, których nie czuć na twarzy, bądź nie lubi kremów, które pozostawiają "film" na skórze to polecam spróbować, zwłaszcza, że żel kosztuje ok. 8 zł. Sa też inne żele z tej serii - aloesowy, nagietkowy i szałwiowy.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-07-23 o 11:02
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:01   #1102
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
można
To teraz ja dopytam. A z olejową witaminą c można frakcję mieszać?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:02   #1103
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
można
No to się popisałam pytaniem
Rozwijam w takim razie myśl : mam dojrzałą i bardzo tłustą cerę z rozszerzonymi porami. Czy można dodać coś do frakcji z przeznaczeniem właśnie dla mojej cery ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 16:08   #1104
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Bardzo wstępnie (uzywam od niedawna) mogę polecić żel z żywokostem z firmy Flos Lek
Wchłania się jak woda, dosłownie, skóra jest gładka, nawilżona i mniej sie tłuści, do tego filtr bardzo dobrze lezy na tym "podkładzie" żelowym i nie wybija z niego błysk tak szybko. Makijaż na takiej wygładzonej i nie oślepiającej błyskiem skórze też wygląda lepiej
Żel jest do cery suchej, ja mam mieszaną i póki co jestem zadowolona, mam nadzieje, że tak zostanie. Kosmetyk jest wydajny, bo nakłada się go małe ilości przy czym nie przesusza. Jeśli ktoś lubi specyfiki, których nie czuć na twarzy, bądź nie lubi kremów, które pozostawiają "film" na skórze to polecam spróbować, zwłaszcza, że żel kosztuje ok. 8 zł. Sa też inne żele z tej serii - aloesowy, nagietkowy i szałwiowy.
Ja mam aloesowy i z arnika i tez polecam bo sa fajne, a chcialam kupic szalwiowy bo mam cere tlusta ale nigdzie nie moge go dostac:/
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 16:43   #1105
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja, przy następnych zakupach zaopatrzę się pewnie w aloesowy też
Szałwiowy zamów w aptece, w której jest oferta Flos Leku, powinni sprowadzić na drugi dzień bez problemu.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 18:24   #1106
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Noooo przydatny wątek Mam cerę wrażliwą, zaczerwienioną, ogólnie nieciekawie ;-) Cóz próbowałam różnych kombinacji i osobiście polecam żel do mycia twarzy wrażliwej z Dermiki i na to krem aqua-rhytm z Oriflame (nowość). Dla mnie efket zadowalający, aczkolwiek nie wykluczam wypróbowania czegoś nowego.
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 12:51   #1107
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cześć dziewczyny,
3 miesiące temu dołączyłam do grona minerałoholiczek. Nie jestem już niestety 20-latką, ale cera nadal bardzo mi się przetłuszcza i pojawiają się niespodzianki, choć odkąd używam minerałów, nie pamiętam kiedy miałam tak dobrą cerę Zabieram się właśnie za walkę z okropnymi przebarwieniami Neostratą, a że to kwasy przydałaby się ochrona UV na dzień. I tu pojawia się problem, bo przy łojotokowej cerze niewiele mogę pod minerałki nałożyć, żeby wyglądać dobrze.
Postawiłam na mocne nawilżanie, odżywianie cery w nocy. Rano po umyciu twarzy żelem Bioderma, przecieram ją wodą termalną, która już ją nawilża, potem baza Smashbox Light i minerałki(podklad+puder ,róż). Niestety, po ok. 3-4 godz. zaczynam się świecić niemiłosiernie, ale zawsze tak było, również przy podkladach płynnych.
Stosowanie nawet najdelikatniejszego kremu nawilżającego na dzień jeszcze potęguje problem.
Może ktoś ma podobną cerę i znalazł krem z filtrem, który nie obciąża cery i nadaje się pod minerałki. Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam wszystkie Minerałoholiczki

Edytowane przez snoopik
Czas edycji: 2011-09-10 o 13:09
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 13:26   #1108
kaaalinkaaa
Rozeznanie
 
Avatar kaaalinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 859
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Moim zdaniem zaczynasz się świecić, ponieważ skóra jest za mało nawilżona.
Nie wiem, jak działa ta baza smashboxa, ale sama woda termalna wydaje mi się niewystarczająca.
Ja używam fluidu barwiącego z filtrem 50 La Roche Posay i jestem zadowolona. Nie powoduje zapychania i moja cera go toleruje A i minerały dobrze się trzymają.
Spróbuj pochodzić po aptekach i poprosić o próbki kremów tak żeby po przetestowaniu wybrać najlepszy dla siebie.
__________________
Fajnie jest być kochaną...
kaaalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 13:53   #1109
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez kaaalinkaaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zaczynasz się świecić, ponieważ skóra jest za mało nawilżona.
Nie wiem, jak działa ta baza smashboxa, ale sama woda termalna wydaje mi się niewystarczająca.
Ja używam fluidu barwiącego z filtrem 50 La Roche Posay i jestem zadowolona. Nie powoduje zapychania i moja cera go toleruje A i minerały dobrze się trzymają.
Spróbuj pochodzić po aptekach i poprosić o próbki kremów tak żeby po przetestowaniu wybrać najlepszy dla siebie.
Dziękuję, moja cera daje mi tak w kość, że czasami nie mam już do niej siły,nie wspominając o łojotokowej skórze głowy. Dobrze, że są bibułki matujące, których używam sporo. Kiedy nie wychodzę z domu mogę pozwolić sobie na kremy nawilżające, jednak wtedy już po godzinie mam ochotę umyć twarz ze względu na świecenie i uczucie zaklejenia cery Kiedyś, przy dużych problemach z trądzikiem miałam tendencję do używania wysuszających kosmetyków (agresywne żele, toniki z alkoholem, matujące kremy). Od kilku miesięcy zmieniłam pielęgnację na delikatniejszą, również dzięki minerałom, które poprawiły stan mojej cery Czytając Wasze opisy, ile warstw różnych specyfików nakładacie przed aplikacją minerałów, jestem w szoku!!! Testuję różne delikatne, głównie apteczne kremy pod makijaż, ale się nie sprawdzają. A teraz przydałyby się filtry i cóż tu zrobić???
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 17:17   #1110
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Po dłuuuuuuugim czasie w Hiszpanii, moja twarz wygląda fatalnie. Dużo wyprysków przede wszystkim... zakrywałam je lumiere (miałam 3 miesiące jedną próbkę, są megawydajne!!!) ale efekt po zmyciu .. skóra woła o pomoc
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.