Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 06:08   #1711
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Musze poczekać jeszcze kilka dni żeby coś napisac,na razie bez zmian.
Kilka dni to moim zdaniem zbyt krótki okres, aby skóra mogła się w pełni przestawić. Myślę sobie, że trzeba dać jej mniej więcej jeden pełny cykl regeneracji (28 dni).


Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
niestety, cera trądzikowa
i właśnie aktualnie mam ok. 30 ml wielocząsteczkowego kw. hialuronowego i jak tak, to następnym razem zamówię sobie ten drugi zobaczymy czy pomoże

a czy któraś z Was stosowała może przy tłustej cerze mazidłową frakcję sojową? sprawdza się pod minerałki? bo mam straszną ochotę na nią
Przy mojej trądzikowej skórze dobrze sprawują się następujące oleje: tamanu, czarnuszka, pachnotka, żurawina. Dodatkowe składniki, które pomagają w leczeniu trądziku to: BHA, LHA, niacynamid, wit. C olejowa.
Oprócz tego stosuję wymieniane wcześniej hydrolaty i glinki.

Jeśli chodzi o frakcję sojową to trzeba ostrożnie testować. U mnie raz skóra ją kocha i jest ładnie nawilżona, zmatowiona i ma wyrównany koloryt. A czasem reaguje wysypem... Nie wiem od czego to zależy. Na marginesie dodam jeszcze, że frakcja Naturalisowa jest lepsza od Mazidłowej.

Edytowane przez aPerfectDrug
Czas edycji: 2012-06-26 o 06:10 Powód: literówka
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 07:44   #1712
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

dziewczyny mam problem z lecytyną hlb 7. Poprzednią wyrzuciłam, poniewaz przeterminowała się. Kupiłam zatem świeżą, otworzyłam wieczko pudełka i moim oczom ukazała się bryłka kształtu cukierka krówki twardego jak skała. Czy z tą lecytyną jest wszystko w porządku? Poprzednia lecytyna była konsystencji powiedzmy "sypkiej" dało się ją nabrać na miarkę. Co mam zrobić z ta skałą nie wiem. Pisałam do mazideł dwa razy i nie odpisali mi. powiem szczerze,że jestem rozczarowana taką postawą, niespodziewałam się.....
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 19:56   #1713
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem z lecytyną hlb 7. Poprzednią wyrzuciłam, poniewaz przeterminowała się. Kupiłam zatem świeżą, otworzyłam wieczko pudełka i moim oczom ukazała się bryłka kształtu cukierka krówki twardego jak skała. Czy z tą lecytyną jest wszystko w porządku? Poprzednia lecytyna była konsystencji powiedzmy "sypkiej" dało się ją nabrać na miarkę. Co mam zrobić z ta skałą nie wiem. Pisałam do mazideł dwa razy i nie odpisali mi. powiem szczerze,że jestem rozczarowana taką postawą, niespodziewałam się.....
Lecytyna HLB7 powinna mieć postać proszku. Przyczyną stwardnienia jest prawdopodobnie znaczne zawilgocenie. Właśnie ze względu na łatwość pochłaniania wilgoci z otoczenia rozstałam się na dobre z tym składnikiem. Mimo prawidłowego przechowywania prawie zawsze musiałam wyrzucać ją przed upływem terminu ważności.

Spróbuj zadzwonić.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:42   #1714
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Mnie również sie to przytrafiło po paru miesiącach uzytkowania (widocznie trafiło na dzień z wyjątkowo wysoką wilgotnością), wiec postanowiłam zalać ją hydrolatem tak by wyszedł ok 25%-owy roztwór, zakonserwowałam go jeszcze troche i po paru dniach leżakowania otrzymałam ładną, wygodną w używaniu maź. Trzymam ją w lodówce na wszelki wypadek.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:18   #1715
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Ja miałam tak samo z tą Lecytyną
Teraz stosuję HLB4 i jest wszystko ok
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 07:51   #1716
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

lecytynę HLB4 też mam. Mogę użyć jej zamiast HLB7?
Czym się w zasadzie różnią?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 06:26   #1717
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
lecytynę HLB4 też mam. Mogę użyć jej zamiast HLB7?
Czym się w zasadzie różnią?
Jak widać po samej nazwie stopniem równowagi hydrofilno-lipidowej.
Lecytyna HLB7 ma po prostu cząsteczkę o większej masie molowej od tej o HLB4. Przez to będzie także inaczej emulgować.
Ileż ja już się naczytałam o tym HLB i dalej wydaje mi się, że jestem zielona .
Wrzucam tabelkę z przedziałami HLB i właściwościami, które od niego zależą(źródło: wikipedia).
Wartości HLB mogą być użyte w przewidywaniach właściwości cząsteczek:

Ponieważ pomimo mojej ciągłej edukacji nt. HLB i właściwości emulgujących różnych substancji średnio mi wychodzi wyliczanie odpowiednich ilości poszczególnych emulgatorów zaopatrzyłam się ostatnio w emulgator pochodzenia naturalnego (otrzymywany z oliwy) o nazwie Olivem 1000, który jest naprawdę świetnym emulgatorem a wartości HLB nie muszą być przy nim aż tak przestrzegane. Niestety tylko jeden sklep ma go w ofercie i jest cholernie drogi. Wypatrzyłam już jednak dystrybutora w Polsce i można u nich nabyć dużo taniej, tylko żę najmniejszy woreczek zawiera 20 kg , więc chyba by mi życia nie starczyło, żeby to zużyć. Chyba że stworzę akcję społeczną i kupimy do rozbiórki.

Lorri: O ewentualnym zamówieniu Olivem 1000 z zagranicy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post34981887

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-29 o 14:20
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 12:59   #1718
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Ech, moje zamówienie oczywiście przepadło Wysłałam do Pani Lidii dwa maile, nie odpisała, jak zadzwoniłam to dopiero powiedziała, że złoży reklamację na poczcie. A ja to mam wątpliwości co do tego czy ono w ogóle zostało wysłane Bo ani status na stronie się nie zmienił, ani nie dostałam o tym maila, a pani Lidia najpierw twierdziła, że nie dostała moich pieniędzy, a potem nagle "tak, tak, już dawno wysłane" -.- No i świetnie, ciekawe co z tego wyjdzie, nawet jak dostanę zwrot kosztów to i tak zła jestem, bo ja nie chce zwrotu kosztów tylko moje zamówienie Dotąd to był mój ulubiony sklep, zwłaszcza jeśli chodzi o hydrolaty, a teraz jakoś się boję znowu tam zamawiać

Aha, a numeru przesyłki nie dostałam bo mają jakiśtam oryginalny system który cośtam drukuje blablabla no i nie da rady..

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-06-28 o 13:03
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:04   #1719
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ech, moje zamówienie oczywiście przepadło Wysłałam do Pani Lidii dwa maile, nie odpisała, jak zadzwoniłam to dopiero powiedziała, że złoży reklamację na poczcie. A ja to mam wątpliwości co do tego czy ono w ogóle zostało wysłane Bo ani status na stronie się nie zmienił, ani nie dostałam o tym maila, a pani Lidia najpierw twierdziła, że nie dostała moich pieniędzy, a potem nagle "tak, tak, już dawno wysłane" -.- No i świetnie, ciekawe co z tego wyjdzie, nawet jak dostanę zwrot kosztów to i tak zła jestem, bo ja nie chce zwrotu kosztów tylko moje zamówienie Dotąd to był mój ulubiony sklep, zwłaszcza jeśli chodzi o hydrolaty, a teraz jakoś się boję znowu tam zamawiać

Aha, a numeru przesyłki nie dostałam bo mają jakiśtam oryginalny system który cośtam drukuje blablabla no i nie da rady..
Coś jest na rzeczy, bo niby jak mają nie mieć numeru nadania? To przepraszam, jak chcą reklamować na poczcie bez niego?
Mam nadzieję, że się sprawa szybko wyjaśni i jednak zamówienie dostaniesz.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 17:40   #1720
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Co do ich systemu to ja ostatnio miałam telefon, że paczka została wysłana bez adresu Wszystko było, tylko nie było ulicy i paczka do nich wróciła... Nikt tego nie sprawdza przed wysyłką?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 21:13   #1721
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Jakiś czas temu kupiłam po raz pierwszy lecytynę HLB7. Nie otwierając włożyłam do lodówki. Wczoraj otworzyłam i okazało się, że jest w dużych grudach - chyba nie taka powinna być? Zostawiłam w temp. pokojowej ale dziś nadal to samo. Nieodwracalnie ją popsułam?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 21:45   #1722
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu kupiłam po raz pierwszy lecytynę HLB7. Nie otwierając włożyłam do lodówki. Wczoraj otworzyłam i okazało się, że jest w dużych grudach - chyba nie taka powinna być? Zostawiłam w temp. pokojowej ale dziś nadal to samo. Nieodwracalnie ją popsułam?
Lecytyna jest higroskopijna, pochłania wilgoć z otoczenia. Nie powinna być przechowywana w lodówce bez dodatkowego opakowania szczelnego w 100%. Przeczytaj parę postów wyżej, co hey zrobiła ze swoją lecytyną. Ja zwilgotniałą zawsze wyrzucam ze względu na ryzyko zanieczyszczenia mikrobiologicznego.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 21:55   #1723
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Lecytyna jest higroskopijna, pochłania wilgoć z otoczenia. Nie powinna być przechowywana w lodówce bez dodatkowego opakowania szczelnego w 100%. Przeczytaj parę postów wyżej, co hey zrobiła ze swoją lecytyną. Ja zwilgotniałą zawsze wyrzucam ze względu na ryzyko zanieczyszczenia mikrobiologicznego.
Przepraszam za niedoczytanie Jakoś lecytyna wydawała mi się mało popularnym na wątkach tematem, a że już te same problemy ktoś miał Ale też nie wpadłabym na to, że do zamkniętego oryginalnie opakowania dostaje się wilgoć.

No, ale załamałam się - nie cierpię HLB4 bo źle się ją dozuje i dlatego spróbowałam tym razem z 7.


hey - czy mogłabyś napisać laikowi ile lecytyny na ile hydrolatu wymieszałaś? I ile optiphenu ewentualnie dodać?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:16   #1724
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
hey - czy mogłabyś napisać laikowi ile lecytyny na ile hydrolatu wymieszałaś? I ile optiphenu ewentualnie dodać?
Ilość hydrolatu obliczyłam tak, by stężenie lecyntyny wyszło 25% (trzeba tez uwzględnić ile miejsca jest w opakowaniu na daną ilość hydrolatu). Nie pamiętam ile dokładnie dodałam konserwantu, ale chyba miało być blisko górnej granicy, czyli 0,8 - 0,9 w przypadku DHA BA.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 07:31   #1725
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mam podobne spostrzeżenia. W ogóle uwielbiam ten sklep - obsługa chyba najlepsza, zawsze dostaje odpowiedzi na maile. Ceny ok, zwykle okazuje się, że najbardziej opłaca mi się zamówienie z mazideł. Przeżyłam niemiły szok jak niedawno nie wyświetlała się strona - serio się bałam, że zamykają interes.
Też się pod tym podpisuje. Przerobiłam hydrolaty z mazideł, BU, ecospa.. i te mazidłowe są najlepsze. Miałam kocankę i geraniowy. Właśnie domówiłam kocankę i zamówiłam miętowy. Jak mi się kiedyś skonczy oczar z eco-spa (wzięłam dużą butelkę więc będzie chyba na 5 lat ) to też zamówię z mazideł.

Teraz zamówiłam z mazideł spirulinę - kiedyś używałam spirulinowej maski z bielendy i była to jedyna maska bielendy, po której widziałam jakąś poprawę i oczyszczenie. Potem też stosowałam spirulinę z BU i efekty też były dobre. Ktoś próbował spirulinę z mazideł?

No i zamówiłam niacynamid, ale nie mam jeszcze koncepcji jak najlepiej go stosować i do czego dodawać. Ma ktoś może jakąś radę?

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-07-03 o 07:33
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 05:45   #1726
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No i zamówiłam niacynamid, ale nie mam jeszcze koncepcji jak najlepiej go stosować i do czego dodawać. Ma ktoś może jakąś radę?
Niacynamid to b. dobry nawilżacz i możesz go stosować we wszystkim, gdzie jest faza wodna. Rozpuszcza się b. dobrze do maksymalnego zalecanego stężenia, choć ja teraz daję go już tak na oko do każdego kremu . Pomimo mojej przewrażliwionej skóry nic się nie dzieje, choć ostrzegają, że amid kwasu nikotynowego może podrażniać.
Tylko uważaj, bo b. łatwo łapie wilgoć ze względu na higroskopijność.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:15   #1727
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

O kurcze ale mądra odpowiedź teraz głupie pytanie żeby się upewnić - czyli mogę go dodać do hydrolatu lub do HA?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 13:40   #1728
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

No właśnie co do tego niacynamidu - Lorri pisała, że podnosi PH , a chciałabym go dodać do hydrolatu pomarańczowego , a ze strony na której kupowałam ( ZSK ) hydrolat ma PH 5.0 - 6.0. Więc nie wiem, żebym nic nie pogmatwała z twarzą no i z hydrolatem - tzn. zrobiłabym z 1/3 butelki żeby zobaczyć działanie.
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 06:26   #1729
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
O kurcze ale mądra odpowiedź teraz głupie pytanie żeby się upewnić - czyli mogę go dodać do hydrolatu lub do HA?
Możesz a wypowiedź chyba normalna.
Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
No właśnie co do tego niacynamidu - Lorri pisała, że podnosi PH , a chciałabym go dodać do hydrolatu pomarańczowego , a ze strony na której kupowałam ( ZSK ) hydrolat ma PH 5.0 - 6.0. Więc nie wiem, żebym nic nie pogmatwała z twarzą no i z hydrolatem - tzn. zrobiłabym z 1/3 butelki żeby zobaczyć działanie.
Hmm, czy on aż tak podnosi pH to nie wiem, zazwyczaj dorzucam do każdej robionej emulsji jeszcze mleczanu sodu a on jest stabilizatorem pH i rzeczywiście może ją ciut obniżyć. Wiesz, sprawdzę dzisiaj dodając do części hydrolatu samego niacynamidu i zmierzę pH. Podzielę się wnioskami wieczorem.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-07-05 o 17:32
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 06:47   #1730
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dla mnie mądra, zupełnie się nie znam na tym
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:21   #1731
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Hmm, czy on aż tak podnosi pH to nie wiem, zazwyczaj dorzucam do każdej robionej emulsji jeszcze mleczanu sodu a on jest stabilizatorem pH i rzeczywiście może ją ciut obniżyć. Wiesz, sprawdzę dzisiaj dodając do części hydrolatu samego niacynamidu i zmierzę pH. Podzielę się wnioskami wieczorem.
wydaje mi się że mleczan sodu też podnosi ph przy B3 z tego co czytałam dodaje się kwas mlekowy dla obniżenia i stabilizacji

Edytowane przez Scarlet23
Czas edycji: 2012-07-05 o 07:23
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:56   #1732
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Hydrolaty mogą działać buforująco i opierać się zmianom pH pod wpływem niacynamidu. Trzeba robić próby.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 16:26   #1733
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Ile dać niacynamidu do np 100 ml hydrolatu geraniowego lub HA? Jak to mieszać? Są jakieś wzory czy coś ? (Rany jakie ja zadaje pytania! tak strasznie Was przepraszam za to)

Może ktoś chciałby się wymienić? Szukam hydrolatu geraniowego 100 ml z mazideł - w zamian oferuje 100ml (nie otwarta butelka) kocanki z Eco-Spa?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 16:35   #1734
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ile dać niacynamidu do np 100 ml hydrolatu geraniowego lub HA? Jak to mieszać?
Lepiej zrobić mniejszą porcję - 50 ml i trzymać w lodówce. Na 50 ml hydrolatu możesz dodać maks. 5 ml niacynamidu. Mieszać zwyczajnie bagietką albo zakręcić butelkę i wstrząsać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:14   #1735
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Hej Dziewczyny, może tutaj znajdę odpowiedź, otóż posiadam praktycznie nieruszone opakowanie kwasu salicylowego z Mazideł. Niestety nie wiem w jakiej prostej formulacji mogę go wykorzystać, myślałam o maseczce typu ma. aspirynowa z jogurtem, ale czy ten produkt się do tego nadaje? I jak obliczyć odpowiednią ilość do użycia?

Mam nadzieję, że odpowiedni wątek

Pozdrawiam
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:55   #1736
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Możesz a wypowiedź chyba normalna.

Hmm, czy on aż tak podnosi pH to nie wiem, zazwyczaj dorzucam do każdej robionej emulsji jeszcze mleczanu sodu a on jest stabilizatorem pH i rzeczywiście może ją ciut obniżyć. Wiesz, sprawdzę dzisiaj dodając do części hydrolatu samego niacynamidu i zmierzę pH. Podzielę się wnioskami wieczorem.
Dobra, zrobiłam testy małego chemika.
Do 10 gram hydrolatu dałam 0,5 grama niacynamidu i zmierzyłam pH. Jak na moje oko oceniam wg koloru papierka, że pH takiej mieszaniny mieści się w okolicach 6 - 6,5 a więc jest to pH do przyjęcia. Jeśli chcesz je obniżyć do zalecanego 5,5 to możesz użyć zwyczajnego kwasu cytrynowego w minimalnej ilości i sprawdzić pH.
Fizjologiczny poziom pH to 5,5-6 i szczerze mówiąc nie wiem czy stanie się coś naszej skórze jeśli zastosujemy hydrolat o ciut większym pH. Jest ekspert na sali?
Co mleczanu sodu, rzeczywiście, stabilizuje on pH ale w przypadku kwasów, by zbytnio się nie obniżało. To ja się zastanawiam dlaczego radzą zawsze dodawać mleczan sodu przy produkcji mydeł skoro mydło i tak jest mocno zasadowe .
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 18:51   #1737
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Dobra, zrobiłam testy małego chemika.
Do 10 gram hydrolatu dałam 0,5 grama niacynamidu i zmierzyłam pH. Jak na moje oko oceniam wg koloru papierka, że pH takiej mieszaniny mieści się w okolicach 6 - 6,5 a więc jest to pH do przyjęcia. Jeśli chcesz je obniżyć do zalecanego 5,5 to możesz użyć zwyczajnego kwasu cytrynowego w minimalnej ilości i sprawdzić pH.
Fizjologiczny poziom pH to 5,5-6 i szczerze mówiąc nie wiem czy stanie się coś naszej skórze jeśli zastosujemy hydrolat o ciut większym pH. Jest ekspert na sali?
Co mleczanu sodu, rzeczywiście, stabilizuje on pH ale w przypadku kwasów, by zbytnio się nie obniżało. To ja się zastanawiam dlaczego radzą zawsze dodawać mleczan sodu przy produkcji mydeł skoro mydło i tak jest mocno zasadowe .
Ja bym delikatnie obniżyła pH.

Mleczan sodu ma działać utwardzająco na mydło, przeciwdziałać jego pękaniu, zwiększać działanie nawilżające.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 18:58   #1738
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym delikatnie obniżyła pH.

Mleczan sodu ma działać utwardzająco na mydło, przeciwdziałać jego pękaniu, zwiększać działanie nawilżające.

Czy kwas jabłkowy albo kwas mlekowy nadają się do obniżenia PH?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:50   #1739
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mleczan sodu ma działać utwardzająco na mydło, przeciwdziałać jego pękaniu, zwiększać działanie nawilżające.
Lorri, dziękuję za wyjaśnienie, ja w produkcji mydeł dalej się edukuję silnie (jeszcze nigdy moje mydło nie pękło, ewentualnie jest zbyt miękkie bo nie chcę przesadzać z olejem kokosowym) i jeszcze takiej informacji nie wyczytałam, choć przeszukuję już strony angielskie i amerykańskie, bo te kopalnią wiedzy są jeśli chodzi o mydła.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-07-05 o 20:52
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:03   #1740
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy kwas jabłkowy albo kwas mlekowy nadają się do obniżenia PH?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.