Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-29, 08:33   #1021
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
oooo tego mi było trzeba
wiec kupuję czarny z ciepłym odcieniem, bo jak kiedys będe chciałą mieć jaśniejsze włosy, to niekoniecznie niebieskie
Ja nie chcę tu nakłaniać do rozjaśniania, ani nic, jest to zawsze indywidualna decyzja, wiadomo, ale czy po rozjaśnianiu - nawet do niebieskiego odcienia, nie kładłabyś od razu jakiejś farby, żeby uzyskać inny wymarzony kolor? Tak sobie głośno myślę, że gdyby henna w ciepłych odcieniach się znudziła i człowiek by się rozjaśniał, żeby uzyskać np. jasny rudy, to i tak po rozjaśnianiu włosy są nierówno pokryte barwnikiem i trzeba to jakąś farbą pokryć, nie?

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Mam pytanie:
Jeśli będę przez rok farbować naturalne włosy czystą lawsonią, tak dwa razy w miesiącu lub raz, to czy kiedy przestanę, jest szansa że barwnik się wymyje po czasie całkowicie, czy juz do końca będę mieć rudawe końcówki???
Nie wypłucze się. Henna po kilku farbowaniach przestaje się wypłukiwać w ogóle i zostaje na włosie tak samo jak trwała farba.
Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Khadi może powodować przetłuszczanie się włosów? Ok. 2 tygodnie temu miałam 2 farbowanie henną, po pierwszym zauważyłam lekkie przesuszenie końcówek (farbowane wcześniej chemiczne, stopniowo je ścinam) za to po drugim zaczęły mi się bardzo szybko przetłuszczać się włosy. Myślałam, że to może to, że zaczęłam regularnie stosować olejowanie Amlą, ale odstawiłam i bez zmian. Do tej pory moje włosy na 3 dni po myciu jeszcze były w dobrym stanie a teraz na drugi dzień jest źle

Dodam, że używam kosmetyków preferowanych na forum zakręconych więc nie jest to wina silikonów ani innych dziwnych substancji
Myślę, że może na takiej zasadzie, że henna zazwyczaj lekko podsusza skalp i włosy. Ale myślę, że to efekt raczej krótkotrwały i po nawilżeniu skalpu powinien zniknąć, a Ty piszesz, że stosowałaś amlę i nadal jest nie bardzo Może spróbuj na skalp innego oleju jeszcze?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 09:37   #1022
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

rockandrollqueen Jeszcze mi zostało trochę khadi A&J, użyję jej przy następnym farbowaniu - zobaczymy jaki teraz będzie efekt, następnym razem kupię samą khadi i wszystko będzie jasne .

Coffee Girl Nie wiedziałam że można w mikrofali

Dziękuję dziewczyny za rady
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 10:46   #1023
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

aaaaaa! stęskniłam się za henną. dziś wieczorem nakładamy amlę z janthropą
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 11:44   #1024
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja nie chcę tu nakłaniać do rozjaśniania, ani nic, jest to zawsze indywidualna decyzja, wiadomo, ale czy po rozjaśnianiu - nawet do niebieskiego odcienia, nie kładłabyś od razu jakiejś farby, żeby uzyskać inny wymarzony kolor? Tak sobie głośno myślę, że gdyby henna w ciepłych odcieniach się znudziła i człowiek by się rozjaśniał, żeby uzyskać np. jasny rudy, to i tak po rozjaśnianiu włosy są nierówno pokryte barwnikiem i trzeba to jakąś farbą pokryć, nie?

onienienienienie
i znowu i znowu nie wiem, który brać
mać
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 13:54   #1025
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja dziś myję włosy szamponem Shikakai i nakładam ciemny brąz+trochę indygo (tylko na nieszczęsny czubek głowy), Zobaczymy
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 19:34   #1026
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Nie wypłucze się. Henna po kilku farbowaniach przestaje się wypłukiwać w ogóle i zostaje na włosie tak samo jak trwała farba.
Dziękuję za odpowiedź. Czyli muszę się powaznie zastanowić.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:47   #1027
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny jakby któraś była chętna to mam na wymianę farbę khadi ciemny brąz 2 nowe opakowania i 1/2 dopiero co otwartego. przerzuciłam się na inny kolor a ciemnego brązu zrobiłam zapasy i chętnie się pozbędę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=570480
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 09:53   #1028
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Poradzcie mi cos, mam włosy ciemny blond, farbowałam miedzianą henną ale wypłukała się juz, teraz mam ochotę na złoty lub miodowy blond. Tylko ELD ma taki odcień? Widzialam też Venitę, ale czytając opis nie wygłądał na bardzo hennowy Venita ma 3 blondy, ewentualnie na który się zdecydować żeby nie wyszło zbyt blado?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 10:10   #1029
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Moim zdaniem, to w Venicie, jak i EDLdzie jest typowa szamponetka, a ilości henny-śladowe.

Dodatkowo henna farbuje na rudo, bądź inne jej odmiany na brąz lub czarno

Na blond niee

Osobiście, to ładne blondy widziałam z Venity-takie słoneczne
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 12:18   #1030
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29620151]
Dobrze pofarbowane henną włosy nie tracą koloru w ogóle. Możesz je olejować, codziennie myć slesem, kłaść na nie cokolwiek, a kolor zostanie taki jak był. Ja też myję włosy codziennie (lub co 2 dni) i kolor wygląda ciągle tak samo.
[/QUOTE]

mam pytanie - chcę wrócić do naturalnego koloru włosów. Czy jest sens hennować? Miałam farbowany jasny blond, przyciemniłam chemią na brąz i teraz po prawie 2 mcach wciąż są brązowe, ale wymywają się na tej części włosów, która wcześniej byłam rozjaśniana farbami.
Naturalnie włosy mam na poziomie 7/6 ciemny blond/jasny brąz. Myślałam o jasnym brązie khadi i tu pytanie: czy jest sens kłaść hennę na włosy w taki sposób, żeby skupić się na długościach, a odrosty tylko na sam koniec "pomiziać"? Chodzi mi o to, żeby wciąż wracać do naturalnych włosów, ale żeby długości potraktować henną, która też pewnie nieco się z nich zmyje przez ich porowatość, ale mniej niż klasyczna chemia. A potem już tylko zapuszczać naturalne.
Z góry dziękuję za sugestie
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 18:35   #1031
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
mam pytanie - chcę wrócić do naturalnego koloru włosów. Czy jest sens hennować? Miałam farbowany jasny blond, przyciemniłam chemią na brąz i teraz po prawie 2 mcach wciąż są brązowe, ale wymywają się na tej części włosów, która wcześniej byłam rozjaśniana farbami.
Naturalnie włosy mam na poziomie 7/6 ciemny blond/jasny brąz. Myślałam o jasnym brązie khadi i tu pytanie: czy jest sens kłaść hennę na włosy w taki sposób, żeby skupić się na długościach, a odrosty tylko na sam koniec "pomiziać"? Chodzi mi o to, żeby wciąż wracać do naturalnych włosów, ale żeby długości potraktować henną, która też pewnie nieco się z nich zmyje przez ich porowatość, ale mniej niż klasyczna chemia. A potem już tylko zapuszczać naturalne.
Z góry dziękuję za sugestie
Nie radzę. Henną nie uzyskasz naturalnego brązu - zawsze będzie miał poświatę rudości/czerwieni, a to dlatego że sama henna na taki kolor farbuje włosy, a indygo obecne w brązowych mieszankach szybko się wypłukuje. Moje włosy po brązach z Khadi są koloru ciemnorudego/mahoniowego. Także na rozjaśnianych włosach w ogóle może zmyć się na rudo.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 06:35   #1032
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja czekam na swój zamówiony orzeszek, bo odrostami straszę od tygodnia. Siwe widać jak cholera. Brrrr.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 08:54   #1033
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

nałozyłam sama pierwszy raz sobie hennę
faktycznie wprawy mi brak
dobrze że bluze wziełam taką "do wywalenia"
wszystko upaćkane
rąk już nie domyje - a w rękawiczkach byłam :conf used:
ledwo co z buzi zmyłam plamki
o 12 zmywam tą papke
i może dziś dam rade ciemny brąz nałożyć

a blenderem hennę rozrabiałam - nie szło inaczej tych grudek się pozbyć.
i całe opkaowanie to jednak za dużo na moje włosy
3/4 spokojnie by starczyło -część wyrzucilam bo nie dałam rady tego już nałożyć
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 09:18   #1034
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Eh... No, ale już będziesz wiedziała, czego spodziewać się następnym razem
Próbowałaś zmyć kwaskiem cytrynowym?

Pochwal się później efektami
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 11:01   #1035
fanfelka
Zadomowienie
 
Avatar fanfelka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 713
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja miesiąc temu trafiałam na ten wątek i po dość długiej lekturze postanowiłam że użyję KHADI ciemny brąz. Włosów nie farbowałam już 10 miesięcy (postanowiłam, że wrócę do natuaralek). Z prawie 11 cm odrostem (szatynką naturalną jestem) i resztą włosów w kolorze wypłukanego brązu (w odcieniu jasno rudym)na poziomie 7 już musiałam coś z tymi włosami zrobić. Mam włosy długie do stanika, dość gęste- zużyłam całe opakowanie i jeszcze obawiałam się że braknie. Najpierw do garnka wlałam wrzątek, włożyłam szklaną miseczkę, dosypałam proszek, zalałam letnią wodą i tak powstałam zielona maź. Nałożyłam na włosy zaczynając od czubka głowy. Trochę miałam problemów z nakładaniem. Wydaje mi się że za mało wody dodałam i przez to papka była bardzo gęsto przez co nie za dobrze nakładała się na włosy.
Następnie głowę obwiązałam folią spożywczą, szalikiem i na to czapka wełniana. W takim turbanie przesiedziałam 2 godziny. Po tym czasie wypłukałam włosy. Po 2 dniach umyłam je szamponem i jestem strasznie zadowolona! Kolor jest śliczny brąz ciemny (nie czarny!) i o dziwo nie mam rudej poświaty. Wyszedł naprawdę bardzo naturalny kolor.
Nigdy takiego odcienia nie uzyskałam farbami (czy to sklepowymi czy profesjonalnymi).
Może taki efekt uzyskałam ponieważ od 10 miesięcy stosuję oleje na włosy( kokosowy, amla, vatikę migdałową, kokosową i oliwkową) używam szamponu babydream i glori (żeby rozczesać włosy).
Minusem jak dla mnie jest zapach (skoszona wyschnięta trawa-sianoJ) i problem z rozczesaniem włosów zaraz po koloryzacji (podobno lepiej nie używać od razu odżywek).
__________________
Wszystko się zmienia jak poczujesz szczęście w swoim życiu...
M&J



Edytowane przez fanfelka
Czas edycji: 2011-10-31 o 11:03
fanfelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 11:31   #1036
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez fanfelka Pokaż wiadomość
Ja miesiąc temu trafiałam na ten wątek i po dość długiej lekturze postanowiłam że użyję KHADI ciemny brąz. Włosów nie farbowałam już 10 miesięcy (postanowiłam, że wrócę do natuaralek). Z prawie 11 cm odrostem (szatynką naturalną jestem) i resztą włosów w kolorze wypłukanego brązu (w odcieniu jasno rudym)na poziomie 7 już musiałam coś z tymi włosami zrobić. Mam włosy długie do stanika, dość gęste- zużyłam całe opakowanie i jeszcze obawiałam się że braknie. Najpierw do garnka wlałam wrzątek, włożyłam szklaną miseczkę, dosypałam proszek, zalałam letnią wodą i tak powstałam zielona maź. Nałożyłam na włosy zaczynając od czubka głowy. Trochę miałam problemów z nakładaniem. Wydaje mi się że za mało wody dodałam i przez to papka była bardzo gęsto przez co nie za dobrze nakładała się na włosy.
Następnie głowę obwiązałam folią spożywczą, szalikiem i na to czapka wełniana. W takim turbanie przesiedziałam 2 godziny. Po tym czasie wypłukałam włosy. Po 2 dniach umyłam je szamponem i jestem strasznie zadowolona! Kolor jest śliczny brąz ciemny (nie czarny!) i o dziwo nie mam rudej poświaty. Wyszedł naprawdę bardzo naturalny kolor.
Nigdy takiego odcienia nie uzyskałam farbami (czy to sklepowymi czy profesjonalnymi).
Może taki efekt uzyskałam ponieważ od 10 miesięcy stosuję oleje na włosy( kokosowy, amla, vatikę migdałową, kokosową i oliwkową) używam szamponu babydream i glori (żeby rozczesać włosy).
Minusem jak dla mnie jest zapach (skoszona wyschnięta trawa-sianoJ) i problem z rozczesaniem włosów zaraz po koloryzacji (podobno lepiej nie używać od razu odżywek).
Pochwalisz się zdjęciami ?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 14:16   #1037
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Siwe chyciło na czerwono, mój odrost naturalny na czerwono brązowy
natomiast całość tam gdzie farba chemiczna siedzi poza mega błyskiem troche pod światło taki machoniowaty jest
wstawiam fotki
jutro ciemnym brązem jadę po całości
faktycznie ten zapach sianka dziwny no trzeba bedzie się przezwyczaić.

a kupiłam lepsze rękawiczki i zwykły krem niwea na zabezpieczenie i kwasek cytrynowy
i kiedy się ta henna wymyje ze skóry głowy
acha rozczesałam bez problemów włosy, nawet są fajne w dotyku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00057.jpg (29,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00065.jpg (24,7 KB, 58 załadowań)
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 14:39   #1038
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

pytanie za 100 punktow... Dlaczego sama henne powinno sie rozrabiac z sokiem, a khadi , w ktorej jest tez henna tylko woda?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 16:46   #1039
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, mam pytanie. Pierwszy raz pofarbowałam henną A&J ponad miesiąc temu, rezultaty mnie zachwyciły, kolor nie wypłukuje mi się w ogóle, wygląda naturalnie, ludzie myślą, że urodziłam się ruda Problem z tym, że bardzo szybko rosną mi włosy i po miesiącu mam solidny, 3-4cm odrost w kolorze ciemnego brązu. Szanowny odrost w ogóle nie łapie henny - trzymałam go raz z całością włosów przez 2h, potem drugi raz osobno - 1.5h odrost i 1.5h całość, czyli w sumie przez 3h henna miała kontakt z tymi brązowymi włosami - i NIC. Zero efektu. Możecie mi coś poradzić?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 18:20   #1040
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
pytanie za 100 punktow... Dlaczego sama henne powinno sie rozrabiac z sokiem, a khadi , w ktorej jest tez henna tylko woda?
O której khadi piszesz? Brązie?

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Pierwszy raz pofarbowałam henną A&J ponad miesiąc temu, rezultaty mnie zachwyciły, kolor nie wypłukuje mi się w ogóle, wygląda naturalnie, ludzie myślą, że urodziłam się ruda Problem z tym, że bardzo szybko rosną mi włosy i po miesiącu mam solidny, 3-4cm odrost w kolorze ciemnego brązu. Szanowny odrost w ogóle nie łapie henny - trzymałam go raz z całością włosów przez 2h, potem drugi raz osobno - 1.5h odrost i 1.5h całość, czyli w sumie przez 3h henna miała kontakt z tymi brązowymi włosami - i NIC. Zero efektu. Możecie mi coś poradzić?
Ten miesiąc temu hennowałaś włosy wcześniej farbowane [rozjaśniane] zapewne...mylę się?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 18:56   #1041
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Pierwszy raz pofarbowałam henną A&J ponad miesiąc temu, rezultaty mnie zachwyciły, kolor nie wypłukuje mi się w ogóle, wygląda naturalnie, ludzie myślą, że urodziłam się ruda Problem z tym, że bardzo szybko rosną mi włosy i po miesiącu mam solidny, 3-4cm odrost w kolorze ciemnego brązu. Szanowny odrost w ogóle nie łapie henny - trzymałam go raz z całością włosów przez 2h, potem drugi raz osobno - 1.5h odrost i 1.5h całość, czyli w sumie przez 3h henna miała kontakt z tymi brązowymi włosami - i NIC. Zero efektu. Możecie mi coś poradzić?
Ruda henna na ciemnym brązie nie wychodzi na rudo
A tak w ogóle (chociaż to zmora przy zmianie koloru) to zazdroszczę tych 3-4 cm odrostu miesięcznie

Zabawa z henną to nie jest bajka, zawsze to będę powtarzać Mój ciemny brąz za każdym razem daje trochę inny efekt, mimo iż wszystko robię tak samo. Aktualnie mam średni brąz z rudym połyskiem na odrostach i czarna reszta Jako, że pomysł z rozjaśniaczem wykluczyłam bezpowrotnie, zdecydowałam się na inną metodę pozbycia się czarnych włosów. Ścinam do szyi/ramion. Z resztą nie tylko z tego powodu. Pewnie będę rozpaczać bo 42 cm to już nie tak mało, ale co zrobić Poza tym będzie mi też łatwiej z błotkiem na głowie wojować, jak włosy będą krótsze
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-10-31 o 18:59
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 18:56   #1042
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
O której khadi piszesz? Brązie?

?
no np. o ciemnym brazie
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 21:14   #1043
fanfelka
Zadomowienie
 
Avatar fanfelka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 713
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ciemny brąz Khadi. Po raz pierwszy kolor włosów po farbowaniu mi się podoba, a nie wliczając tego że nie farbowałam 10 miesięcy a wcześniej farbowałam 7 lat to jak dla mnie sukces
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Brąz.jpg (40,7 KB, 82 załadowań)
__________________
Wszystko się zmienia jak poczujesz szczęście w swoim życiu...
M&J


fanfelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 08:26   #1044
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez fanfelka Pokaż wiadomość
Ciemny brąz Khadi. Po raz pierwszy kolor włosów po farbowaniu mi się podoba, a nie wliczając tego że nie farbowałam 10 miesięcy a wcześniej farbowałam 7 lat to jak dla mnie sukces
Fajny kolorek. Taki...hm naturalny?
Na pewno nie wygląda sztucznie
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 18:42   #1045
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Relyah ściągła hennę... będzie tęsknić
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 19:27   #1046
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny coś chyba zrobilam nie tak
dziś siedziałam z ciemnym brązem na głowie
wczoraj hennę robiłam
i nie widzę różnicy pomiędzy wczorajszym ocieniem a dzisiaj
siwe są czerwone
nie wiem jak z poblaskiem machoniowym bo w na światlo dnia nie zdążyłam ale w sztucznym wygląda tak samo

czy za każdym farbowaniem bedzie lepiej??? z pokryciem np siwych

a i jak mam czekac te 48 godzin do mycia, to w czwartek mogę naolejować amlą włosy, czy lepiej tylko szamponem umyc?
chętnie bym sobie posikałam odżywką w sprayu ale chyba nie wolno
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 20:29   #1047
bibibobo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny nie wytrzymałam! i muszę się was trochę wypytać przeglądam teraz wątek z zazdrością i złością, bo dopiero co wczoraj urządziłam sobie masakre na głowie, czyli pofarbowałam włosy chemicznie na ciemny czerwony kolor, ale oczywiście odrosty mam MEGA czerwone (jakieś 10 cm) a reszta bardzo się przyciemniła na mega ciemno brązową totalnie się nie spodziewałam że tak mi dziwnie chwyci bo wcześniejsza farba (jakieś pół roku temu) już zupełnie się wypłukała (okazuje się że nie ) I tu moje wielkie pytanie do was! Jak długo muszę odczekać po farbowaniu chemicznym żeby pofarbować się henną? i czy myślicie że gdy użyję czegoś z czerwienią, to uda się wyrównać kolor? Oh i już mam następne pytania, ale to dopiero jak mi dacie nadzieję że się uratuję.. buziaki!
bibibobo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 21:54   #1048
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Poczekaj jakieś 4-6 tygodni, poprawiaj szamponem przeciwłupieżowym. Potem akcja henna. Ja bym Ci radziła orzechowy brąz lub jasny brąz do wyrównania koloru, chyba że chcesz bardziej rudy kolor.

Edytowane przez rozważna_i_romantyczna
Czas edycji: 2011-11-01 o 21:56
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 07:46   #1049
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
pytanie za 100 punktow... Dlaczego sama henne powinno sie rozrabiac z sokiem, a khadi , w ktorej jest tez henna tylko woda?
Zakładam, że chodi o sok z cytryny. Czystą hennę khadi też rozrabia się z kwasem. Wszystkie mieszanki Khadi (rude, brązy i czarna) zawierają amlę, która jest kwaśna. Być może jest też tak, że nadmiar kwasu nie sprzyja uwalnianiu barwnika z indygo, które wchodzi w skład mieszanek brązowych i czarnych. Dlatego nie dodajemy soku.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 08:04   #1050
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wastawiam włosy po ciemnym brązie khandi i zbliżenie na siwki co są czerwone.
W sztucznym świetle nie wyglądaja na czarne tylko taki czekoladowy brązowy - ale na zdjęciu wychodzi prawie czarny

czy ja coś źle zrobiłam????
a i zawsze miałam proste włosy a teraz mi zaczeły falować?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00071.jpg (35,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00076.jpg (30,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00077.jpg (39,3 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2011-11-02 o 08:06
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.