Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-01, 12:58   #1
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674

Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt


Witam Właśnie jestem na etapie planowania wycieczki. Razem z Tż chcemy spędzić na tym wyjeździe około 7-10 dni. Jak na razie plan wygląda tak: w Pradze spędzamy jedną- dwie noce, w Wiedniu tak samo, później poodpoczywamy sobie nad Balatonem (Węgry) i w drodze powrotnej zwiedzić Budapeszt (tak na kilka godzin, czyli bardzo przyspieszone zwiedzanie ) Nigdy wcześniej nie organizowałam takiego wyjazdu, dlatego teraz zbieram wszelkie informacje. W tygodniu porozglądam się za przewodnikami po tych stolicach.

Chciałam was zapytać, czy macie jakieś wskazówki, porady? Co warto zobaczyć (oprócz tych sztandarowych zabytków wymienianych w przewodnikach), gdzie warto przenocować? Każda informacja będzie dla mnie bardzo cenna
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 23:40   #2
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

jeśli chodzi o Wiedeń, to polecam przewodnik "Wiedeń. Miasto artystów i geniuszy Przewodnik turystyczny". Zawiera nawet gotowe trasy jednocześnie jest przygotowany bardzo rzetelnie i niebanalnie- masz w nim informacje nawet o muzeum pochówku lub cmentarzu niewiniątek

w Wiedniu takie obowiązkowe punkty to Stephansdom, Starówka, Opera, Hofburg. Schoenbrunn jeśli znajdziecie czas. Jeśli lubisz muzea, to Belweder, Muzeum Historii Sztuki. Wieczorem oczywiście Prater i radziłabym zmienić plany- wybrać się do Budapesztu statkiem (chyba, że jedziecie autem, to raczej odpada, nie wiem czy są promy na które można wziąć auto ) - bardzo przyjemna podróż.
Ja i tak najbardziej pozytywnie wspominam Muzeum Anatomii Patologicznej tzn. najciekawsze i najbardziej nietypowe było (tuż przed Muzeum Pochówku )

aaa i w Wiedniu fajnie wsiąść w tramwaj jeżdżący dookoła Ringu (bodajże 0 i 1, ale pewna nie jestem, bo coś zmieniali jak ostatnio byłam) i zrobić rundkę dookoła.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce

Edytowane przez baby montana
Czas edycji: 2010-08-04 o 00:31
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 13:59   #3
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

dziękuję ! bardzo mi się przyda Twoja wypowiedź szczerze mówiąc, w Wiedeń się jeszcze nie zagłębiałam, bo Pragę to mam już mniej więcej opanowaną. Schoenbrunn koniecznie odwiedzę, ze względu na architektoniczne zamiłowania
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 22:36   #4
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

w Schonbrunnie w środku jest mocno średnio niestety- wielki tłum ludzi, ciężko coś obejrzeć. ja dużo bardziej zachwyciłam się ogrodami (bylam w lipcu i sierpniu), Gloriettą i widokiem z niej, muzeum z powozami (piękny wóz, którym przewożono trumny rodziny cesarskiej- ma chyba z 200 lat a ostatni raz użyto go w 1989 roku- wtedy miał miejsce ostatni wielki pogrzeb z procesją, wykupywano miejsca w oknach na trasie przejazdu itd itp).
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 15:00   #5
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Witaj 2 lata temu zorganizowalismy sobie z mezem podobna wycieczke, z tym ze bylismy jeszcze w Bratyslawie i na Slowenii, poniewaz jechalismy autem z Wloch. Powiem Ci tak zarowno Wieden jak i Budapeszt sa bardzo duzymi miastami, Na Budapeszt trzeba poswiecic min. 3 dni zeby cokolwiek zobaczyc i "lyknac" atmosfery, pare godzin to w ogole lepiej zrezygnowac...My w kazdym z tych miast bylismy po 3 dni, w Pradze tez jest wiele miejsc do obejerzenia, same Hradczany to jeden dzien zwiedzania. Budapeszt jest przepieknym miastem, my bylismy zachwyceni i obowiazkowo rejs po Danubio wieczorem, bardzo romantyczny i widoki przepiekne, radzilabym wczesniej zarezerwowac bilet do paramentu i sprawdzic godziny otwarcia, bo tylko jakos w porannych godzinach mozna go obejrzec. Co do noclegu to my bylismy autem, wiec nie spalismy w samym centrum Budapesztu, ktore jest dosc drogie nawet jesli sie przeliczy na euro, poprostu zyja z turystow Aha jesli czas Wam pozwoli to mozecie sie przejsc na kapiel do term Gellert, milej podrozy
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 15:26   #6
cornelly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 72
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Ja w tym roku tez miałam jechać na taki wyjazd (nie wyszło bo ekipa się posypała) tylko że po Polsce i docelowo do Pragi Co jest ważne, to żeby zabezpieczyć się z noclegami! I nie jechać w ciemno, bo to się może źle skończyć, wiec posprawdzaj sobie hotele w jakiejś bazie np. na hotels-globally to masz rozpisane co i jak wszystko, bardzo fajnie i rzeczowo
cornelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:40   #7
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

ee my prawie zawsze jezdzimy w ciemno i jest ok, bo na kwaterach mozna sie "targowac", a hotele jesli rezerwujemy to przez www.booking
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 20:11   #8
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

a ja odkopuję stary wątek i zapytam: czy ktoś zna/poleca tanie hostele (grupa 5 osób na jeden nocleg) w Budapeszcie i Bratysławie? tak do 50 zł za osobę
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 22:13   #9
aniat92
Przyczajenie
 
Avatar aniat92
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Z mojej strony polecalabym odwiedzic jeszcze punkt widokowy imienia Stefanii na Kahlenbergu (świetne miejsce na mały piknik) http://www.wien.info/pl/sightseeing/...stefaniewarte/
a wieczorem warto wybrać sie do Park Prater http://www.wien.info/pl/sightseeing/prater
Wieden jest wspanialy! Zycze udanych wakacji
aniat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 07:39   #10
Anadiyaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 19
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

w Wiedniu i Pradze nie byłam, ale rzeczywiscie Budapesszt jest za duzy i za piekny żeby go ogarnąć w kilka godzin.
Anadiyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 14:14   #11
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Moje dwa kochane miasta - Praga i Wiedeń.
Ten drugi urzeka mnie nieustannie. Nie jestem muzealnym turystą. Nie wiedziałam, że są tam takie "smaczki"jak muzeum pochówku.
Nałogowo uwielbiam natomiast Prater. Kasztany. Pizze na kawałki. Metro. Cmentarz. Koryto Dunaju (z plażą nudystów ). Ring. Grinzing. Schoenbrunn. Świetnie wiedzieć, że mam gdzie jeszcze zabłądzić

Terasz szykuję się na Budapeszt
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 01:16   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Cytat:
Napisane przez dziewczynkazaparatami Pokaż wiadomość
Moje dwa kochane miasta - Praga i Wiedeń.
Ten drugi urzeka mnie nieustannie. Nie jestem muzealnym turystą. Nie wiedziałam, że są tam takie "smaczki"jak muzeum pochówku.
Nałogowo uwielbiam natomiast Prater. Kasztany. Pizze na kawałki. Metro. Cmentarz. Koryto Dunaju (z plażą nudystów ). Ring. Grinzing. Schoenbrunn. Świetnie wiedzieć, że mam gdzie jeszcze zabłądzić

Terasz szykuję się na Budapeszt
Mnie też Wiedeń zachwycił, a też nie uważam się za muzealną turystkę. Prater jest mega, ja najbardziej lubię tę karuzelę, na której rozciąga się widok na pół miasta. I ta ekscytacja, kiedy prędkość przyspiesza... Chciałabym tam postudiować na Erasmusie, jak będę miała możliwość na studiach mgr.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:56   #13
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Kolejna miłośniczka Wiednia na pokładzie! Byłam tam dwa razy, zakochałam się w ludziach i w samym mieście. Gdyby nie fakt, że język niemiecki mam opanowany w bardzo głupi sposób (rozumiem, co się do mnie mówi, ale poprawnie wypowiedzieć się po niemiecku nie jestem w stanie), pewnie bym wyemigrowała do Austrii...
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:36   #14
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

planuję wybrać się do Wiednia i szukam jakiegoś niedrogiego noclegu! polecicie coś?
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:58   #15
HenrykaPortier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Problem z tanimi noclegami jest taki, że ich cena uzależniona jest od terminu i ewentualnych promocji. Sprawdz co oferuje Booking, HRS, trivago, hostelworld, hostelbookers. Mozesz sprawdzić jeszcze airbnb, wimdu - aczkolwiek osobiście za tymi dwoma nie przepadam.
HenrykaPortier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 11:00   #16
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Praga, Wiedeń, Balaton, Budapeszt

Cytat:
Napisane przez HenrykaPortier Pokaż wiadomość
Problem z tanimi noclegami jest taki, że ich cena uzależniona jest od terminu i ewentualnych promocji. Sprawdz co oferuje Booking, HRS, trivago, hostelworld, hostelbookers. Mozesz sprawdzić jeszcze airbnb, wimdu - aczkolwiek osobiście za tymi dwoma nie przepadam.
dzięki wielkie
planujemy jechać 8-10 czerwca
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-24 12:00:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.