to mi gra :))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-17, 21:14   #1
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364

to mi gra :)))


co w duszy gra - wezme sobie to do, hm, serca i zapytam - czy jest tu ktos kto slucha czarnej muzyki, ale niekoniecznie pop-hip-hopu [img]icons/icon10.gif[/img] A moze znacie jakies czarne zespoly, badz z czarnym brzmieniem, moze w klimacie lekkiego jazzu, moze w polaczeniu z hip-hopem wlasnie. Acha - ja posjonatom tego typu muzy polecam kawalek spearhead 'we don't mind' - nie moge sie od niego uwolnic od kilku miesiecy [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 07:40   #2
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: to mi gra :)))

Ja osobiście słucham rockowych brzmień, tych lżejszych,ale i mocniejszych.Jeśli chodzi o jezz i soul to wiele o tej muzyce nie wiem i dla tego nie słucham, ale jestem otwarta na różną muzykę i jak tak gorąco polecasz to chyba spróbuje tego kawałka.
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:59   #3
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra :)))

fajnie ze odpowiedzialas mimo ze cie takie klimaty nie interesuja - mam nadzieje ze nie pozalujesz jak ten kawalek uslyszysz [img]icons/icon7.gif[/img] Czekam na reakcje - jakaby ona nie byla [img]icons/icon10.gif[/img]
Moze rzuc jakis tytul jaki szczegolnie lubisz - tez jestem otwarta na propozycje
Pozdrawiam [img]icons/icon10.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 15:19   #4
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: to mi gra :)))

Ostatnie trzy uwielbione przeze mnie kawałki to:
Linkin Park - Somewhere I Belong (rock ale jakby z domieszką hip hopu)
Good Charlotte - Lifestyles Of The Rich and Famous (typowy rock)
Pink - Family Portrait (ta piosenka według mnie ma takie lekkie czarne brzmienie)

wszystkie często grają na niemieckiej Vivie, pewnie słyszałaś, a ten polecany przez ciebie kawałek gdzie najczęściej można usłyszeć??

pozdrówka [img]icons/1cmok.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 15:22   #5
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Hicior Wszech Czasow

A mi od zarania dziejow hitowo grali panowie z Dire Straits (ulubione plyty: Brother in Arms, Telecommunication).
Nie poddaja sie hiphipowym trendom, bo juz nie graja - szkoda troche, ale moze i lepiej, bo w ten sposob nie schodza na komercyjne plycizny... [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 15:41   #6
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: hicior / to mi gra

Bardzo przykro mi przyznać, że nie mam pojęcia co to za zespoły i nigdy o nich nawet nie słyszałam [img]icons/icon9.gif[/img]

może to nie moje pokolenie.....

hip hopu, zwłaszcza polskiego nie słucham - istne badziewie moim zdaniem (żeby nikogo nie urazić) [img]icons/icon7.gif[/img]

zaś zespoły, które uwielbiam i słucham bez względu na czas to wilki i republika [img]icons/1ehem.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 16:01   #7
Alexis
Raczkowanie
 
Avatar Alexis
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 159
Re: hicior / to mi gra

Ja też bardzo lubię słuchać Dire Straits.A płyty które wymieniłeś znam chyba na pamięć.
Alexis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-18, 16:50   #8
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: hicior / to mi gra

[img]icons/icon10.gif[/img] - chyba zostalam zle zrozumiana, ale nic to [img]icons/icon7.gif[/img] nie slucham hip-hopu (nie mialabym cierpliwosci do tlumaczenia tych tekstow, co i tak nie mialoby wiekszego sensu ze wzgledu na slang), a tym bardziej polskiego (i tutaj czasem mi trudno domyslec sie o co tak na prawde w piosence idzie [img]icons/icon10.gif[/img] ). 'czarna' to tez nie musi byc tak strasznie rozslawiona ostanimi czasy r&b, ktora, jak sie okazuje, slucha nagle caly swiat [img]icons/icon7.gif[/img].
Spearhead wyczailam w knajpie - nie slyszalam ich na zadnej stacji.
Ten kawalek pink rzeczywiscie jest fajny [img]icons/icon7.gif[/img] - jedyny jaki moge strawic, moze dlatego ze bedac teraz w stanach nasluchalam sie jej za wszystkie czasy (nie z wlasnej woli)
No przyznac musze ze jakos nigdy nie bylam fanka Dire Straits, za to republika jak najbardziej, no i wilki (i to niekoniecznie te nowe [img]icons/icon7.gif[/img] )
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 18:09   #9
milia**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 28
GG do milia**
Re: hicior / to mi gra

eh [img]icons/icon12.gif[/img] ja jestem bardzo za hip-hopem i baunsowymi kawałeczkami (tak sie przez te kluby skomercjalizowalam [img]icons/icon12.gif[/img]
. a teraz jestem na etapie jazzu, francuskiego hip-hopu i muzyki gospel [img]icons/icon12.gif[/img]
bauns forever [img]icons/icon12.gif[/img]
milia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 09:49   #10
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra

a propos francuskiego hip-hopu - mowi ci cos saya feat passi 'tournez les pages' (bardzo fajny kawalek [img]icons/icon27.gif[/img] ). jazz? moze cos konkretnego?
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 10:11   #11
milia**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 28
GG do milia**
Re: to mi gra

nic mi rzeczywiscie nie mówi, ale powie bo go sciagne wieczorkiem.
ja jestem bardzo za ntm, don choa i nuttea jeśli chodzi o rap francais.

a pozatym 50 cent, ludacris, snoop,dre [img]icons/icon12.gif[/img], missy, nate dogg i cale to podejrzane gangsta bounce towarzycho [img]icons/icon12.gif[/img]

jeśli chcesz jakiś jazzik, to moj francuzik jest bardzo w tym to zapytam dokładnie o nazwy i wieczorkiem parę wykonawców podeslę.

Buziaki.
Peace.
milia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 19:25   #12
karla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 132
Re: to mi gra

Pytanko jak dla mnie-ostatnie 6 lat spędziłam w sklepie muzycznym,zatapiając się w różne klimaty,twoje ulubione to i moje też.
Z ręką na sercu polecam:
-Smooth jazz cafe cześć1-od deski do deski bez przeskakiwania(a pozostałe 3 części też są dobre)
-Black pearls część1
-Diana Ross,płyta z roku 2000-super!!!
-Sade The best of
-Lisa Stansfild pod tym samum tytułem
-delikatny jazz to napewno Tab Two,na wiosenne feromony najlepszy
-Brand New Heavies
-a jutro idę do kumpeli z którą pracowałam to jeszcze pomyslimy!!! [img]icons/icon41.gif[/img]
A jak masz pytanie do fachowca od black,rnb itp to podam ci meila [img]icons/icon40.gif[/img]
karla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 20:02   #13
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra

SUPER!! bardzo fajnie trafilas - mam kilka kawalkow Brend New Heavis, na ktore trafilam przypadkowo, uwielbiam sade, Diana'e Ross znam tylko ta starsza dlatego chetnie poslucham nowej. Natomiast nie spotkalam sie z Tab Two i jeszcze dzisiaj, mam nadzieje, poslucham sobie [img]icons/icon7.gif[/img]. Bardzo dziekuje za liste. Jak jutro cos jeszcze z kumpela wymyslicie to pisz odrazu [img]icons/icon10.gif[/img]
Pozdrawiam goraco [img]icons/icon40.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 23:37   #14
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra /karla

wlasnie sobie slucham Eryki Badu i przypomnialo mi sie dzieki komu ja sobie sciagnelam [img]icons/icon7.gif[/img]
aha, ona jest jedna z wokalistek z plyty Bleck Pearls 1, tylko nie wiem czy o to ci wlasnie chodzilo bo plyt z 'czarnych perelek' jest wiecej (w kazdym razie jak o mnie chodzi to mi sie dobrze trafilo [img]icons/1ehem.gif[/img])
poza tym natrafilam na Tab Two - tez fajna sprawa
dzieki karla i pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]


karla napisał(a):
> Pytanko jak dla mnie-ostatnie 6 lat spędziłam w sklepie muzycznym,zatapiając się w różne klimaty,twoje ulubione to i moje też.
> Z ręką na sercu polecam:
> -Smooth jazz cafe cześć1-od deski do deski bez przeskakiwania(a pozostałe 3 części też są dobre)
> -Black pearls część1
> -Diana Ross,płyta z roku 2000-super!!!
> -Sade The best of
> -Lisa Stansfild pod tym samum tytułem
> -delikatny jazz to napewno Tab Two,na wiosenne feromony najlepszy
> -Brand New Heavies
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 23:53   #15
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: to mi gra

Mniam mniam mniam [img]icons/icon7.gif[/img]

Kontynuuj plizzz.... [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 23:59   #16
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra

hmm, smacznego [img]icons/icon10.gif[/img]. a tak wlasciwie to co kontynuowac?
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 00:06   #17
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: to mi gra

Czy smooth jazz to te płytki od Marka Niedzwieckiego?? [img]icons/icon7.gif[/img] Jesli tak to podpisuje się pod tym,że są fajowe [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja bardzo lubię Missy Elliot i Eve [img]icons/icon7.gif[/img]
I w sumie to generalnie wszystkiego,czego da sie słuchać [img]icons/icon7.gif[/img]
tylko nie lubię jak rozglośnie radiowe i telewizyjne na siłę robią przebój z jakiegoś kiepskiego kawałka i lansują go z 20 razy dziennie [img]icons/icon9.gif[/img] U mnie skutek jest odwrotny,robi mi sie niedobrze [img]icons/icon9.gif[/img] Tak jak Tobie po Pink,choć moim zdaniem to najlepsza płyta ub.roku [img]icons/icon7.gif[/img] (łał ale się teraz pewnie naraziłam,a co tam [img]icons/icon7.gif[/img] )
Złośliwku ballada Brothers... jest mniamniuśna [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja jestem fanką U2 choć wolę ich starsze kawałki i Pink Floyd [img]icons/icon7.gif[/img]
A z czarnych "kawałków" to lubię Lennego [img]icons/icon7.gif[/img] za całokształt [img]icons/icon28.gif[/img]
I za całokształt Marca Antony,jak ktos słuchał to wie o czym mówię [img]icons/icon10.gif[/img]

Jak cos fajowego wpadnie mi do ucha to na pewno podrzucę na wątek [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/1cmok.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 00:07   #18
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: to mi gra

To było na temat listy Karli [img]icons/icon7.gif[/img]
Mmmm [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]

Właśnie odrabiam zaległości w lekturze forum [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon27.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 00:39   #19
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra

Marc Anthony - mniamusny jest [img]icons/icon7.gif[/img] (udzielilo mi sie po palomino), a po tym zdjatku to mnie zaraz o bojzbendostwo oskazrza [img]icons/icon10.gif[/img] (no coz - oko zawsze mozna nacieszyc). kravitza uwielbiam - nie ze wzgledu na fizjognomie [img]icons/icon7.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 014.jpg (38,1 KB, 0 załadowań)
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 00:49   #20
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: to mi gra/stare dobre (??) czasy ;))

A kto powspomina troszke ze mną ?? [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja przepadałam kiedyś za Sandrą [img]icons/icon10.gif[/img] (czy ktos ja jeszcze pamięta [img]icons/icon7.gif[/img] ?? ) i ostatnio zakupiłam sobie jej płytkę the best of... i tu zagadka za ile,hę ??? Ale sie kobitka ceni [img]icons/icon32.gif[/img]
Pamietam jeszcze Limahla [img]icons/icon10.gif[/img] oj piekny był (tzn.kiedyś bym tak powiedziała [img]icons/icon7.gif[/img] ) i pamietam Kim Wilde [img]icons/icon10.gif[/img], Samanthę Fox [img]icons/icon10.gif[/img] (choć ona nie tylko od spiewania [img]icons/icon28.gif[/img] ) i piosenkarkę jednego przeboju i dużego biustu ... Sabrinę [img]icons/icon10.gif[/img]
To wszyscy,o których przeminęło z wiatrem [img]icons/icon28.gif[/img]
A jak juz panienką dorastającą byłam to pamietam New Kids On The Block [img]icons/icon7.gif[/img] he he he [img]icons/icon7.gif[/img]
Ma sie tę pamięć co ??? [img]icons/icon28.gif[/img]

Ale mi sie na wspomnienia wzięło, nie ?? [img]icons/icon28.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 00:53   #21
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra

a co by tu jeszcze.. ostatnio przeproisilam sie z Ewa Bem [img]icons/icon7.gif[/img](jej zdjecia chyba nie musze zalaczac [img]icons/icon7.gif[/img]- dla poprawy humoru polecam z cala odpowiedzialnoscia 'Mimo wszystko' - odrazu sie tak jakos lzej na duszy robi [img]icons/1czarodziej.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 01:02   #22
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: to mi gra/stare dobre (??) czasy ;))

hehe - rzeczywiscie ci sie na wspominki wzielo, ale ba - a Modern Talking ? to byla podstawa!! sabrina rzecz jasna z jej wspanialym clipem w basenie z calym biustem na wierzchu (tyle pamietam [img]icons/icon10.gif[/img]). no a michael jackson to juz od macochy niby?? to byla jego era przeciez [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 01:13   #23
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: to mi gra/stare dobre (??) czasy ;))

Hmmm...kresko nie wspominałam o artystach ,którzy jeszcze coś tam od czasu do czasu z siebie wypocą [img]icons/icon28.gif[/img]
A Modern... i Michał Jackowski vel Michael J. coś tam jeszcze czasem "rzucają" na rynek muzyczny [img]icons/icon10.gif[/img]

Ja wspominałam tych, którzy przeminęli z wiatrem [img]icons/icon28.gif[/img]

I przypomniałam sobie Shakin Stevensa (?) ,ale za diabła przypomnieć sobie nie mogę, jak się Go pisze [img]icons/icon41.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 07:12   #24
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: to mi gra/stare dobre (??) czasy ;))

Ja wracam pamięcią do Bony M i 3 panów z Bad Boys Blue. Chociaż muszę przyznać, że pojawienie się ich starych przebojów w nowej wersji nie przypadło mi do gustu.[img]icons/icon9.gif[/img]
Za to niezmienny od wielu, wielu lat Chris de Burgh, swoim głosem powala mnie na kolana. A jego ponadczasowa "THE LADY IN RED" zawsze wywołuje u mnie dreszczyk. [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon11.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 10:16   #25
KNOPFLER
Raczkowanie
 
Avatar KNOPFLER
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: stolica kulturalna Polski ;P
Wiadomości: 206
Arrow Dot.: Re: hicior / to mi gra

Cytat:
Napisane przez Alexis
Ja też bardzo lubię słuchać Dire Straits.A płyty które wymieniłeś znam chyba na pamięć.
No ja też chyba mogę się pokusić o stwierdzenie, że znam je na pamięć bo słucham intensywnie DS od jakichś 6 lat. Teraz solowo albumy nagrywa Mark Knopfler Już za około 20 dni nowa płyta


Ale przyznam się Wam, Zlosliwcu i Alexis , że takich płyt DS nie znam.
Znam za to Communique (1979 r.) oraz Brothers In Arms (1985)...

Pewnie to mieliście na myśli. I też uważam, że to bardzo dobre płyty w historii muzyki w ogóle.

Miłego słuchania
KNOPFLER jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.